Feltet.dk anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og målrette annoncer. Denne information deles med tredjepart.
ACCEPTÈR COOKIES » LÆS MERE »

Flot enkeltstartssejr til André Steensen

Del på Twitter
Del på Facebook
Udskriv artikel

05.06.2007 kl. 20:59 af Rune Schjerbeck.

CK Fix afholdt CH transportløbet som en enkeltstart over 40 km og her var André ganske urørlig, da han vandt med 1.20 min ned til nr. 2 Jacob Krollerup fra Team Vision Bikes – Løgstør Parkhotel.

”Det kørte virkeligt godt for mig i dag og jeg havde et stort overskud i benene efter GP Ringrike i Norge i sidste uge,” sagde en glad André Steensen efter løbet. ”Og da løbet blev kørt på en del af den rute vi skal køre enkeltstart på til DM om 3 uger, så jeg prøvet den del af ruten godt af.”

A 40 km.
1 André Steensen - Glud & Marstrand Horsens 00.50,06
2 Jacob Kollerup - Team Vision Bikes - Løgstør Pa 00.51,26
3 Martin Hansen - Herning Ck - Elite 00.51,44
4 Troels Toftager Nielsen - Abc 00.51,57
5 Morten Knudsen - Farsø Ck 00.52,00
6 Michael  Bjørn Johansen - Team Vision Bikes - Løgstør Pa 00.52,29
7 Thomas Japp Hansen - Team Vision Bikes - Løgstør Pa 00.52,36
8 Daniel Vestergård Andersen - Ck Aarhus 00.52,50
9 Kaspar Schjønnemann - Glud & Marstrand Horsens 00.53,18
10 Philip Nicholas Nielsen - Ck Fix 00.53,29
11 Michael Ellermann Jæger - Team Python Pro Næstved 00.53,42
12 Christian  Juul Andreasen - Team Python Pro Næstved 00.54,03
13 Lars Ejaas - Ck Aarhus 00.54,18
14 Martin Wang Hjørngaard - Ck Aarhus 00.54,33
15 Heine Hansen - Cc Gladsaxe 00.55,36
16 Lasse Allan Pedersen - Nakskov Cc 00.55,52
17 Jacob Søndergaard Mikkelsen - Silkeborg If Cykling 00.55,57
18 Christian Ranneries - Team Python Pro Næstved 00.56,07
19 Dennis Jønsson - Ck Fix 00.56,09
20 Jack Rasmussen - Hvidovre Ck 00.56,15
21 Dejan Aistrup - Køge Cr 00.57,10
22 Jesper Bollhorn - Ck Fix 00.58,23
23 Gregers Rosdahl - Abc 00.58,51
24 Kristian Arnt Jensen - Hillerød Ck 00.59,37
25 Thomas Bendixen - Team Vision Bikes - Løgstør Pa dns
26 Claus Nielsen - Ck Aarhus dns
27 Lasse Bøchman - Glud & Marstrand Horsens dns
28 Henrik Lønsmann - Cykling Odense dns


B 40 km.
1 Morten Kruse Brink - Herning Ck 00.51,57
2 Anders Poul Hansen - Ck Fix 00.55,45
3 Henrik  Helt Hansen - Amager Cr 00.55,50
4 Rasmus Andersen - Hvidovre Ck 00.55,56
5 Jesper Lassen - Ck Kronborg 00.56,21
6 Lasse Munk Asmussen - Middelfart Cc 00.56,41
7 Mads Nicolaysen - Ck Kronborg 00.56,44
8 Jesper Juul Andreasen - Næstved Bc 00.56,45
9 Morten Tillquist Nielsen - Kalundborg Cc 00.56,46
10 Peter Læssøe Jørgensen - Abc 00.56,51
11 Nils Nørskov-erichsen - Cc Gladsaxe 00.57,00
12 Nicolaj Amping - Cykling Odense 00.57,11
13 Thomas Gøhns - Cykling Odense 00.57,59
14 Niels  Jakob Thomsen - Cc Gladsaxe 00.59,34
15 Rene Vinter Hasfeldt - Hvidovre Ck 00.59,49
16 Sten Schmidt - Abc 01.00,05
17 Anders Krebs Ovesen - Silkeborg If Cykling 01.00,39
18 Martin Hammer Larsen - Hvidovre Ck 01.01,04
19 Mattias Friis - Odder CK dns
20 Carsten Thiel - Cykling Odense dns
21 Tommy Moberg Nielsen - Værløse Farum Ck dns
22 Kim  Lindhardt Jensen - Holbæk Cr dns


C40 km.
1 Rasmus Juliusen - Amager CR 00.54,37
2 Casper Jon Sonne Skovgaard - Bornholm Cc 00.56,13
3 Anders Segervind - Cc Gladsaxe 00.56,22
4 Martin Thygesen - Svendborg CC 00.56,25
5 Steffen Overgaard - Ordrup Cc 00.56,27
6 Jesper Nielsen - Cc Gladsaxe 00.56,34
7 Claus Vinnich Hansen - Vejen Bc 00.56,37
8 Leon Vibholm - Horsens Ac 00.56,44
9 Tommy N. S. Cramer - Greve Cc 00.56,57
10 Magnus Jensen Hauch - Abc 00.56,59
11 Ulrik Austin Laursen - Lfck 00.57,28
12 Michael Truelsen Jepsen - Svendborg Cc 00.57,49
13 Finn Samson - Hvidovre Ck 00.58,08
14 Claus Birk - Hvidovre Ck 00.58,22
15 Rasmus Bjørn Lauridsen - Abc 00.58,37
16 Andreas Munk Asmussen - Middelfart Cc 00.58,41
17 Søren Pedersen - Hvidovre Ck 00.58,43
18 Danny Skovgren - ABC 00.58,45
19 Christian Haslund - Hillerød Ck 00.59,38
20 Martin Pedersen - Hvidovre Ck 00.59,51
21 Lars Jensen - Cc Gladsaxe 01.02,21
22 Thomas Dehn - Cc Gladsaxe 01.03,00
23 Morten Mikkelsen - Dcr Ballerup 01.04,00
24 Martin S. Andersen - Kck Herlev 01.04,27
25 Daniel Fauerschou Olsen - Amager Cr 01.07,43
26 Tobias De Haas - Dcr Ballerup 01.11,52
27 Mikkel Holm Mogensen - Brøndby Cc dnf
28 Christian Ekeholm - dnf
29 Kristian Thomas Rask Egholm - Roskilde Cr dns
30 Lars Lund - Cykling Odense dns
31 Mattias Friis - Odder Ck dns
32 Peter Bayer - Kck Herlev dns
33 Bo Kamstrup - Fbl dns
34 René Nielsen - Kalundborg Cc dns
35 Ejlif Christopher Foss Lousholt - Cycling Langeland dns
36 Stephan Rølling - Hvidovre Ck dns


DA 40 km.
1 Trine Schmidt - Værløse Farum Ck 00.57,35
2 Anette Berg - Sorø Bc 01.00,32
3 Annette Dam Fialla - Cykling Odense 01.00,47
4 Maria Bornak - Hillerød Ck 01.01,52
5 Lone Drejer - Cc Gladsaxe 01.07,26
6 Jette Cathrine Fuglsang - Ck Aarhus dnf
7 Maria Kruse - Ck Aarhus dnf
8 Lisbeth Bro Lund - Odense Triatlon Klub dns


BEG 40 km.
1 Jens Kristian Kiilerich - Cc Gladsaxe 00.57,48
2 Thomas Rodtwitt - Jc Cykelklub 00.58,51
3 Peter Moll Hjort - Abc 00.59,10
4 Mikkel Rønberg Thomsen - Ck Aarhus 00.59,14
5 Peter Madsen - Hvidovre Ck 00.59,37
6 David Koch Mouritzen - Jc Cykelklub 00.59,50
7 Jon Fuglsang - Jc Cykelklub 00.59,59
8 Ron Levy - Fbl 01.01,13
9 Tino Thorsøe - Dbc 01.01,24
10 Jesper Bødker Buchtrup - Team Cykling Ringsted 01.03,43
11 Jimmi Andersen - Amager Cr 01.03,51
12 Michael Buck Kesby - Dcr Ballerup 01.06,46
13 Samir Mesak - Slagelse Cr 01.11,12
14 Bastian Lyster Kjøller - Ck Fix dnf


JUN 30 km.
1 Rasmus Christian Quaade - Roskilde Cr 00.33,53
2 Thomas Kousgaard - Herning Ck 00.34,30
3 Max Elmholt - Herning Ck 00.34,47
4 Niki Byrgesen - Team Dcr Junior 00.34,50
5 Mads Meyer - Roskilde Cr 00.34,56
6 Michael Schön Poulsen - Amager Cr 00.34,58
7 Lenni Andersen - Herning Ck 00.35,13
8 Frederik Just Jernov - Glud & Marstrand Hobro-horsens 00.35,23
9 Nicolai Steensen - Glud & Marstrand Hobro-horsens 00.35,41
10 Johannes Ollerup Sall - Ck Aarhus 00.36,16
11 Klaus V. Kristensen - Herning Ck 00.36,24
12 Simon Olsen - Team Dcr Junior 00.37,26
13 Jacob Mørkøv - Team Dcr Junior 00.37,43
14 Anders Bo Christensen - Ordrup Cc 00.38,38
15 Jonas Arentz Larsen - Abc 00.38,58
16 Mark R. Sørensen - Hvidovre Ck 00.39,02
17 André Tolstoj - Ordrup Cc 00.39,38
18 Rasmus Holm Thomassen - Kck Herlev 00.39,38
19 Jonathan Lehmann - Ordrup Cc 00.40,18
20 Philip Holritz Frank - Greve CC 00.41,56
21 Jimmi Nielsen - Team Cycling Ringsted dnf
22 Lars F. E. Jensen - Team Dcr Junior dnf
23 Sebastian Bidstrup Andersen - Amager Cr dnf
24 Nikolaj E. Svenningsen - Herning Ck dns
25 Jon Timotej - Ordrup Cc dns
26 Lenni Helleskov Busk - Team Dcr Junior dns
27 Mikkel Schiøler - Roskilde Cr dns
28 Martin Stenger Føhns - Herning Ck dns
29 Louis Jacobi - Ordrup Cc dns
30 Stefan Claes Dahl Olsen - Glud & Marstrand Hobro-horsens dns


H40 30 km.
1 Michael Bornak - Hillerød Ck 00.34,40
2 Henrik Parbst - Hvidovre Ck 00.35,16
3 Morten Ryan Hansen - Dbc 00.35,26
4 Kim Ryan Hansen - Dbc 00.35,32
5 Claus Toftegaard Hansen - Abc 00.35,34
6 Jan Ryan Hansen - Dbc 00.35,38
7 Michael Baunsgaard - Dcr Ballerup 00.35,53
8 Christian   Clausen Mathiesen - Politiets Ca 00.36,33
9 Peter Riber-sellebjerg - Amager Cr 00.36,34
10 Lars Schmidt - Hvidovre Ck 00.36,43
11 Keld Torndyb - Hvidovre Ck 00.37,06
12 Ole Egeblad - Roskilde Cr 00.37,15
13 Bo Wacker - Roskilde Cr 00.37,18
14 Claus Jørgensen - Sorø Bc 00.37,26
15 Kim Westen - Nakskov Cc 00.37,26
16 Michael Nielsen - Hvidovre Ck 00.37,49
17 Kenneth Berner - Hvidovre Ck 00.38,12
18 Martin Lohmann - Kck Herlev 00.38,20
19 Johnny  Faust Jacobsen - Dcr Ballerup 00.38,30
20 Anders Voldby - Roskilde Cr 00.38,40
21 Ralph Jensen - Hvidovre Ck 00.39,33
22 Bjørn Kähler - Greve Cc 00.40,15
23 Anders Christoffersen - Køge Cr 00.40,17
24 John Bengtsson - Amager Cr 00.40,37
25 Michael Wolter - Team Cykling Ringsted 00.40,49
26 Claus Christiansen - Hillerød Ck DNF
27 Keld Fjord - CK Kronborg DNF
28 Bogi Kristiansen - Cc Gladsaxe DNF
29 Steffen Høhl Quebec - Ck Fix DNF


H50 30 km.
1 Michael Barfoed - Politiets Idrætsforening 00.33,58
2 Thomas Kyng - Abc 00.36,20
3 Klaus Pedersen - Greve Cc 00.36,21
4 Kim Holm - Bornholm Cc 00.37,00
5 Claus August Van Der Goot - Team Cykling Ringsted 00.37,15
6 Kurt Hansen - Køge Cr 00.37,34
7 Uffe Jakobsen - Abc 00.37,43
8 Carsten Kristian Larsen - LFCK 00.38,15
9 Johannes Risbjerg - Politiets Ca 00.38,36
10 Claus Carlsen - Roskilde Cr 00.39,09
11 Steen Florager - Team Cykling Ringsted 00.39,09
12 Tommy Vibholm - Horsens Ac 00.39,15
13 Gert Hansen - Lfck 00.42,35
14 Steen Byskov Thomsen - Greve Cc dns
15 Jørgen Østerby - Abc dns


H60 30 km.
1 John Helleskov - Team Hfck & Ko 00.36,48
2 Ole Hammelsvang - Team Hfck & Ko 00.37,31
3 John Larsen - Team Hfck & Ko 00.38,01
4 Per Madsen - Lfck 00.38,25
5 Rene Højvang Jensen - Team Hfck & Ko 00.38,49
6 Claus Jeppesen - Team Cykling Ringsted 00.38,55
7 Ole Vinge Olsen - Hillerød Ck 00.38,55
8 Ib Malm - Team Cykling Ringsted 00.39,53
9 Thomas  Spread Campion - Hillerød Ck 00.40,57
10 Holger Damgaard - Fbl 00.41,38
11 Kell Wohlert - Greve Cc 00.42,28
12 Freddy Mikkelsen - Dcr Ballerup 00.44,51
13 Hans Kliim - Politiets Ca dns
14 Niels Klevang Sølvason - Hvidovre Ck dns


DB 25 km.
1 Bente Jensen - Hvidovre Ck 00.41,03
2 Trine Lorentzen - Abc 00.41,05
3 Maj-brit Åstrøm - Abc 00.41,21
4 Pia Anne Nielsen - Dcr Ballerup 00.41,55
5 Hanne Bøje - Team Cycling Ringsted 00.42,28
6 Berit Carlsen - Abc 00.42,55
7 Inge K. Baumgarten - Roskilde Cr 00.42,56
8 Anne Eiby - Lyngby Cc 00.44,53
9 Katrine Bjaler - Ck Fix 00.44,56


DJUN 25 km.
1 Maria Grandt Petersen - Esbjerg Cr 00.38,34
2 Michelle Lauge Jensen - Hillerød Ck 00.39,26
3 Rie Strand Olsen - Greve Cc dns


UNG 15 km
1 Mark Sehested Pedersen - Roskilde Cr 00.21,20
2 Sebastian Lander - Køge Cr 00.21,21
3 Adrian Kaltoft Udesen - Ordrup Cc 00.21,23
4 Jesper Kousgaard - Herning Ck 00.21,24
5 Emil Søeberg Hovmand - Ordrup Cc 00.21,45
6 Andreas  Brasen Kidmose - Holbæk Cr 00.22,06
7 Samuel Rytter Ravn - Roskilde Cr 00.22,20
8 Casper Degn Larsen - Herning Ck 00.22,32
9 Dion Jimmy Hansen - Dcr Ballerup 00.22,44
10 Philip Ankersø Sørensen - Hillerød Ck 00.22,45
11 Magnus Damsbo Lund - Lyngby Cc 00.23,02
12 Niels Hedekær Olsen - Roskilde Cr 00.23,08
13 Laurits Enevoldsen - Team Cykling Ringsted 00.23,08
14 Andreas Dencker - Ordrup Cc 00.23,11
15 Simon Frederiksen - Roskilde Cr 00.23,13
16 Sebastian Refsgaard - Dcr Ballerup 00.23,17
17 Thore Frederik Bradtberg - Dcr Ballerup 00.23,19
18 Nicolas Amstrup Madsen - Hillerød Ck 00.23,35
19 Kristoffer Schjønnemann Larsen - Køge Cr 00.23,45
20 Jannick Berg - Ck Fix 00.23,56
21 Andreas Kildegaard Nielsen - Holbæk Cr 00.24,06
22 Anders Bjerremand - Hvidovre Ck 00.24,09
23 Mark Poulsen - Slagelse Cr 00.24,12
24 Nickolai Buchtrup - Team Cykling Ringsted 00.24,13
25 Nicolai Kjellerup Jacobsen - Greve Cc 00.24,14
26 Marc Christian Garby - Team Cycling Ringsted 00.24,22
27 Mathias Øllegaard - Hvidovre Ck 00.24,32
28 Mathias Holm - Cc Gladsaxe 00.24,33
29 Danny Troest Petersen - Hfck 00.24,51
30 Jon Henningsen - Næstved Bc 00.24,55
31 Simon Holm Jacobsen Eiby - Lyngby Cc 00.25,11
32 Jacob Frederiksen - Slagelse Cr 00.25,12
33 Oskar Geyti - Slagelse Cr 00.25,19
34 Anders Essom-stenz - Holbæk Cr 00.25,44
35 Rasmus Lenvig Havskov Hansen - Lyngby Cc 00.25,53
36 Anders Vind - Hvidovre Ck 00.26,06
37 Mads Friis - Holbæk Cr 00.26,27
38 Dennis Daniel Christensen - Ordrup Cc 00.26,45
39 Mathias Jarl Luthmann Christensen - Greve Cc 00.26,47
40 Mathias Lindberg Mortensen - Dcr Ballerup 00.26,56
42 Christian Adelhard Kreutzfeldt - Roskilde Cr 00.27,22
43 Pelle Niklas Christensen Clapp - Roskilde Cr DNF
44 Peter Skovbro Nygaard - Hfck DNF
45 Sebastian Hirsch - Ordrup Cc DNF
46 Nis Elias Mosumgaard - Amager Cr DNF
47 Stefan Linné Jørgensen - Ck Fix DNF
48 Thorvald Larsen - Slagelse Cr DNF
49 Lasse Yde Eland - Ck Aarhus DNF


ÆLD 15 km.
1 Katinka Skovgaard - Bornholm CC 00.25,09
2 Fie Degn Larsen - Herning Cykel Klub 00.25,43
3 Mette Meyer - Køge CR 00.25,51
4 Kamilla Sofie Valin - Ordrup CC 00.25,57
5 Pernille Ott Frendorf - Greve CC 00.26,21
6 Amanda Marie Dyrkilde - Roskilde Cykelring 00.28,22
7 Mie Poulsen - Slagelse Cykelring 00.31,05
8 Camilla West Hansen - CK FIX 00.31,07

1 Daniel Mielke - Roskilde Cr 00.23,15
2 Alexander Kamp Egsted - Roskilde Cr 00.23,25
3 Alexander Hjortnæs - Ordrup Cc 00.23,35
4 Jakob Bertelsen - Ordrup Cc 00.23,47
5 Thomas Grand Schmidt - Køge Cr 00.23,54
6 Simon Egebjerg Jensen - Lyngby Cc 00.23,56
7 Jonathan Enevoldsen - Team Cykling Ringsted 00.24,00
8 Elias Helleskov Busk - Dcr Ballerup 00.24,00
9 Nicklas Dahl Jakobsen - Team Cykling Ringsted 00.24,02
10 Joachim Clausen - Team Cykling Ringsted 00.24,06
11 Jakob Olsen - Hfck 00.24,49
12 Niels Munk Asmussen - Middelfart Cc 00.24,57
13 Morten Søgaard Madsen - Roskilde Cr 00.24,57
14 Rasmus Hestbek Lund - Kck Herlev 00.24,58
15 Steffen Thomsen - Dcr Ballerup 00.25,02
16 Frederik Parmo - Greve Cc 00.25,13
17 Nicholas Rathmann Lerche - Roskilde Cr 00.25,15
18 Rasmus Correl Roesgarth - Greve Cc 00.25,19
19 Jon Van Dijk Nielsen - Ordrup Cc 00.25,20
20 Daniel Crone - Slagelse Cr 00.25,20
21 Mathis Johansson - Nakskov Cc 00.25,21
22 Mathias Møller Nielsen - Cc Gladsaxe 00.25,25
23 Morten Palmquist - Amager Cr 00.25,40
24 Mikael Nielsen - Slagelse Cr 00.25,41
25 Jonas Nordkroggaard - Kalundborg Cc 00.25,43
26 Michael Munch - Køge Cr 00.25,44
27 Nicklas Bøje - Team Cycling Ringsted 00.25,52
28 Emil Arvid Olesen - Svendborg Cc 00.25,52
29 Casper Folsach - Dcr Ballerup 00.26,02
30 Alexander Kroll - Amager Cr 00.26,13
31 Johannes Brasen Kidmose - Holbæk Cr 00.26,27
32 Patrick Olesen - Roskilde Cr 00.26,32
33 Mads Elkjær Møller - Holbæk Cr 00.26,33
34 Thomas Juel Ammitsøe - Lyngby Cc 00.26,35
35 Anders Bjergvang - Hfck 00.26,36
36 Jacob Ditlev Sørensen - Greve Cc 00.26,39
37 Kasper Dahl Thygesen - Dcr Ballerup 00.27,00
38 Kristian Krog - Greve Cc 00.27,16
39 Mattias Lohmann Pedersen - Kck Herlev 00.27,27
40 Nicolai Christensen - Amager Cr 00.27,53
41 Christian Nielsen - Greve Cc 00.28,02
42 Marc Rasch Jensen - Dcr Ballerup 00.28,05
43 Mathias Holst Andersen - Cc Gladsaxe 00.28,28
44 Fredrik Lind Plesner - Lyngby Cc 00.28,39
45 Rune Marseen Jensen - Næstved Bc 00.28,40
46 Casper Jensen - Næstved Bc 00.28,43
47 Philip Brenøe-hansen - Hillerød Ck 00.28,54
48 Esben Qwist Jakobsen - Abc 00.29,15
49 Patrick Martins Lundberg - Roskilde Cr 00.30,06
51 Jesper Aslak Heiberg-iürgensen - Lyngby Cc 00.31,23
52 Esben Peter Christian Clapp - Roskilde Cr dnf
53 Andreas Rifsdal Jedig - Greve Cc dnf
54 Martin Maunsbach - Hillerød Ck dnf
55 August Als Thomsen - Amager Cr dnf
56 Jacob Schierbeck - Slagelse Cr dnf


MEL 15 km.
1 Stine Ambrosiusen - Hillerød Cykel Klub 00.19,24
2 Nadia Pedersen - DCR Ballerup 00.20,12
3 Freja Strand Olsen - Greve CC 00.21,57

1 Andreas Holm Gylling - Ck Aarhus 00.16,26
2 Mads Pedersen - Holbæk Cr 00.16,41
3 Mathias Wickmann Krigbaum - Dcr Ballerup 00.16,45
4 Emil Wang - Ck Fix 00.17,07
5 Christoffer Lisson - Herning Ck 00.17,14
6 Louis Bendixen - Abc 00.17,19
7 Tobias Bagger - Ordrup Cc 00.17,31
8 Mathias Nikolaj Linderod Albrechtsen - Cc Gladsaxe 00.17,43
9 Søren Martinus Walter Engberg - Hillerød Ck 00.18,08
10 Mikkel Skovbølle - Amager Cr 00.18,10
11 Kristian Holm - Cc Gladsaxe 00.18,12
12 Helmut Wacker - Roskilde Cr 00.18,13
13 Rasmus Bøgh Wallin - Ordrup Cc 00.18,13
14 Frederik Bohé Jørgensen - Hillerød Ck 00.18,15
15 Frederik Hagn-meinche Gundersen - Ck Fix 00.18,31
16 Mads Kjellerup Jacobsen - Greve Cc 00.18,34
17 Tobias Mørch Kongstad - Amager Cr 00.18,45
18 Janik Gall - Ck Fix 00.18,45
19 Andreas Pihl Nielsen - Cc Gladsaxe 00.18,47
20 Oliver Almind - Ck Fix 00.19,06
21 Jonas Emskær Nielsen - Slagelse Cr 00.19,07
22 Lasse Mortensgaard - Abc 00.19,08
23 Nicklas Parbst - Hvidovre Ck 00.19,15
24 Daniel Hansen - Team Cykling Ringsted 00.19,36
25 Emil Pallesen Suhr - Lyngby Cc 00.19,41
26 Mathias Egebjerg Jensen - Lyngby Cc 00.19,51
27 David Møller - Lyngby Cc 00.19,59
28 Felix Peder Demuth - Slagelse Cr 00.20,01
29 Nikolaj Petersen - Amager Cr 00.20,16
30 Martin Holritz Frank - Greve Cc 00.21,07
31 Alexandar Lander - Køge cr 00.21,34
32 Oliver Maunsbach - Hillerød Ck 00.21,44
33 Patrick Buhr Adrian - Hfck 00.23,00
34 Peter Bagge - Lyngby Cc 00.26,53
35 Mikkel Schæffer - Slagelse Cr DNF


YNG 15. km.
1 Lise Engberg - Hillerød Cykel Klub 00.19,23

1 Jonas Wang - CK FIX 00.17,20
2 Andreas Stokbro - Ck Fix 00.18,24
3 Rasmus Ambrosiusen - Hillerød Ck 00.19,06
4 Anders Mielke - Roskilde Cr 00.19,18
5 Martin Printz Nielsen - Team Cycling Ringsted 00.19,24
6 Nikolaj Holm Gylling - Ck Aarhus 00.20,02
7 Jonas Petersen - Slagelse Cr 00.20,02
8 Mark Frederiksen - Hillerød Ck 00.21,25
9 Gustav Essom-stenz - Holbæk Cr 00.21,31
10 Andreas Lund Andresen - Hfck 00.22,13
11 Frederik Kildegaard Nielsen - Holbæk Cr 00.22,20
12 Mads Olander Hjort - Næstved Bc 00.22,34
13 Niels Ingemann Ottosen - Holbæk Cr 00.23,05
14 Marius Brasen Kidmose - Holbæk Cr 00.23,32
15 Kåre André Bradtberg - Dcr Ballerup 00.23,36
16 Markus Søe Jensen - Slagelse Cr 00.24,04

 

SENESTE

Vis valgte

FREDAG

Vis valgte

TORSDAG

Vis valgte

Feltet.dk

Åsvinget 5

9800 Hjørring

Tlf. 5155 8966

info@feltet.dk