Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Log ind Følg os Nyhedsbrev VELOMIO

Flot enkeltstartssejr til André Steensen
05. juni 2007 20:59 af Rune Schjerbeck 0

CK Fix afholdt CH transportløbet som en enkeltstart over 40 km og her var André ganske urørlig, da han vandt med 1.20 min ned til nr. 2 Jacob Krollerup fra Team Vision Bikes – Løgstør Parkhotel.

”Det kørte virkeligt godt for mig i dag og jeg havde et stort overskud i benene efter GP Ringrike i Norge i sidste uge,” sagde en glad André Steensen efter løbet. ”Og da løbet blev kørt på en del af den rute vi skal køre enkeltstart på til DM om 3 uger, så jeg prøvet den del af ruten godt af.”

A 40 km.
1 André Steensen - Glud & Marstrand Horsens 00.50,06
2 Jacob Kollerup - Team Vision Bikes - Løgstør Pa 00.51,26
3 Martin Hansen - Herning Ck - Elite 00.51,44
4 Troels Toftager Nielsen - Abc 00.51,57
5 Morten Knudsen - Farsø Ck 00.52,00
6 Michael  Bjørn Johansen - Team Vision Bikes - Løgstør Pa 00.52,29
7 Thomas Japp Hansen - Team Vision Bikes - Løgstør Pa 00.52,36
8 Daniel Vestergård Andersen - Ck Aarhus 00.52,50
9 Kaspar Schjønnemann - Glud & Marstrand Horsens 00.53,18
10 Philip Nicholas Nielsen - Ck Fix 00.53,29
11 Michael Ellermann Jæger - Team Python Pro Næstved 00.53,42
12 Christian  Juul Andreasen - Team Python Pro Næstved 00.54,03
13 Lars Ejaas - Ck Aarhus 00.54,18
14 Martin Wang Hjørngaard - Ck Aarhus 00.54,33
15 Heine Hansen - Cc Gladsaxe 00.55,36
16 Lasse Allan Pedersen - Nakskov Cc 00.55,52
17 Jacob Søndergaard Mikkelsen - Silkeborg If Cykling 00.55,57
18 Christian Ranneries - Team Python Pro Næstved 00.56,07
19 Dennis Jønsson - Ck Fix 00.56,09
20 Jack Rasmussen - Hvidovre Ck 00.56,15
21 Dejan Aistrup - Køge Cr 00.57,10
22 Jesper Bollhorn - Ck Fix 00.58,23
23 Gregers Rosdahl - Abc 00.58,51
24 Kristian Arnt Jensen - Hillerød Ck 00.59,37
25 Thomas Bendixen - Team Vision Bikes - Løgstør Pa dns
26 Claus Nielsen - Ck Aarhus dns
27 Lasse Bøchman - Glud & Marstrand Horsens dns
28 Henrik Lønsmann - Cykling Odense dns


B 40 km.
1 Morten Kruse Brink - Herning Ck 00.51,57
2 Anders Poul Hansen - Ck Fix 00.55,45
3 Henrik  Helt Hansen - Amager Cr 00.55,50
4 Rasmus Andersen - Hvidovre Ck 00.55,56
5 Jesper Lassen - Ck Kronborg 00.56,21
6 Lasse Munk Asmussen - Middelfart Cc 00.56,41
7 Mads Nicolaysen - Ck Kronborg 00.56,44
8 Jesper Juul Andreasen - Næstved Bc 00.56,45
9 Morten Tillquist Nielsen - Kalundborg Cc 00.56,46
10 Peter Læssøe Jørgensen - Abc 00.56,51
11 Nils Nørskov-erichsen - Cc Gladsaxe 00.57,00
12 Nicolaj Amping - Cykling Odense 00.57,11
13 Thomas Gøhns - Cykling Odense 00.57,59
14 Niels  Jakob Thomsen - Cc Gladsaxe 00.59,34
15 Rene Vinter Hasfeldt - Hvidovre Ck 00.59,49
16 Sten Schmidt - Abc 01.00,05
17 Anders Krebs Ovesen - Silkeborg If Cykling 01.00,39
18 Martin Hammer Larsen - Hvidovre Ck 01.01,04
19 Mattias Friis - Odder CK dns
20 Carsten Thiel - Cykling Odense dns
21 Tommy Moberg Nielsen - Værløse Farum Ck dns
22 Kim  Lindhardt Jensen - Holbæk Cr dns


C40 km.
1 Rasmus Juliusen - Amager CR 00.54,37
2 Casper Jon Sonne Skovgaard - Bornholm Cc 00.56,13
3 Anders Segervind - Cc Gladsaxe 00.56,22
4 Martin Thygesen - Svendborg CC 00.56,25
5 Steffen Overgaard - Ordrup Cc 00.56,27
6 Jesper Nielsen - Cc Gladsaxe 00.56,34
7 Claus Vinnich Hansen - Vejen Bc 00.56,37
8 Leon Vibholm - Horsens Ac 00.56,44
9 Tommy N. S. Cramer - Greve Cc 00.56,57
10 Magnus Jensen Hauch - Abc 00.56,59
11 Ulrik Austin Laursen - Lfck 00.57,28
12 Michael Truelsen Jepsen - Svendborg Cc 00.57,49
13 Finn Samson - Hvidovre Ck 00.58,08
14 Claus Birk - Hvidovre Ck 00.58,22
15 Rasmus Bjørn Lauridsen - Abc 00.58,37
16 Andreas Munk Asmussen - Middelfart Cc 00.58,41
17 Søren Pedersen - Hvidovre Ck 00.58,43
18 Danny Skovgren - ABC 00.58,45
19 Christian Haslund - Hillerød Ck 00.59,38
20 Martin Pedersen - Hvidovre Ck 00.59,51
21 Lars Jensen - Cc Gladsaxe 01.02,21
22 Thomas Dehn - Cc Gladsaxe 01.03,00
23 Morten Mikkelsen - Dcr Ballerup 01.04,00
24 Martin S. Andersen - Kck Herlev 01.04,27
25 Daniel Fauerschou Olsen - Amager Cr 01.07,43
26 Tobias De Haas - Dcr Ballerup 01.11,52
27 Mikkel Holm Mogensen - Brøndby Cc dnf
28 Christian Ekeholm - dnf
29 Kristian Thomas Rask Egholm - Roskilde Cr dns
30 Lars Lund - Cykling Odense dns
31 Mattias Friis - Odder Ck dns
32 Peter Bayer - Kck Herlev dns
33 Bo Kamstrup - Fbl dns
34 René Nielsen - Kalundborg Cc dns
35 Ejlif Christopher Foss Lousholt - Cycling Langeland dns
36 Stephan Rølling - Hvidovre Ck dns


DA 40 km.
1 Trine Schmidt - Værløse Farum Ck 00.57,35
2 Anette Berg - Sorø Bc 01.00,32
3 Annette Dam Fialla - Cykling Odense 01.00,47
4 Maria Bornak - Hillerød Ck 01.01,52
5 Lone Drejer - Cc Gladsaxe 01.07,26
6 Jette Cathrine Fuglsang - Ck Aarhus dnf
7 Maria Kruse - Ck Aarhus dnf
8 Lisbeth Bro Lund - Odense Triatlon Klub dns


BEG 40 km.
1 Jens Kristian Kiilerich - Cc Gladsaxe 00.57,48
2 Thomas Rodtwitt - Jc Cykelklub 00.58,51
3 Peter Moll Hjort - Abc 00.59,10
4 Mikkel Rønberg Thomsen - Ck Aarhus 00.59,14
5 Peter Madsen - Hvidovre Ck 00.59,37
6 David Koch Mouritzen - Jc Cykelklub 00.59,50
7 Jon Fuglsang - Jc Cykelklub 00.59,59
8 Ron Levy - Fbl 01.01,13
9 Tino Thorsøe - Dbc 01.01,24
10 Jesper Bødker Buchtrup - Team Cykling Ringsted 01.03,43
11 Jimmi Andersen - Amager Cr 01.03,51
12 Michael Buck Kesby - Dcr Ballerup 01.06,46
13 Samir Mesak - Slagelse Cr 01.11,12
14 Bastian Lyster Kjøller - Ck Fix dnf


JUN 30 km.
1 Rasmus Christian Quaade - Roskilde Cr 00.33,53
2 Thomas Kousgaard - Herning Ck 00.34,30
3 Max Elmholt - Herning Ck 00.34,47
4 Niki Byrgesen - Team Dcr Junior 00.34,50
5 Mads Meyer - Roskilde Cr 00.34,56
6 Michael Schön Poulsen - Amager Cr 00.34,58
7 Lenni Andersen - Herning Ck 00.35,13
8 Frederik Just Jernov - Glud & Marstrand Hobro-horsens 00.35,23
9 Nicolai Steensen - Glud & Marstrand Hobro-horsens 00.35,41
10 Johannes Ollerup Sall - Ck Aarhus 00.36,16
11 Klaus V. Kristensen - Herning Ck 00.36,24
12 Simon Olsen - Team Dcr Junior 00.37,26
13 Jacob Mørkøv - Team Dcr Junior 00.37,43
14 Anders Bo Christensen - Ordrup Cc 00.38,38
15 Jonas Arentz Larsen - Abc 00.38,58
16 Mark R. Sørensen - Hvidovre Ck 00.39,02
17 André Tolstoj - Ordrup Cc 00.39,38
18 Rasmus Holm Thomassen - Kck Herlev 00.39,38
19 Jonathan Lehmann - Ordrup Cc 00.40,18
20 Philip Holritz Frank - Greve CC 00.41,56
21 Jimmi Nielsen - Team Cycling Ringsted dnf
22 Lars F. E. Jensen - Team Dcr Junior dnf
23 Sebastian Bidstrup Andersen - Amager Cr dnf
24 Nikolaj E. Svenningsen - Herning Ck dns
25 Jon Timotej - Ordrup Cc dns
26 Lenni Helleskov Busk - Team Dcr Junior dns
27 Mikkel Schiøler - Roskilde Cr dns
28 Martin Stenger Føhns - Herning Ck dns
29 Louis Jacobi - Ordrup Cc dns
30 Stefan Claes Dahl Olsen - Glud & Marstrand Hobro-horsens dns


H40 30 km.
1 Michael Bornak - Hillerød Ck 00.34,40
2 Henrik Parbst - Hvidovre Ck 00.35,16
3 Morten Ryan Hansen - Dbc 00.35,26
4 Kim Ryan Hansen - Dbc 00.35,32
5 Claus Toftegaard Hansen - Abc 00.35,34
6 Jan Ryan Hansen - Dbc 00.35,38
7 Michael Baunsgaard - Dcr Ballerup 00.35,53
8 Christian   Clausen Mathiesen - Politiets Ca 00.36,33
9 Peter Riber-sellebjerg - Amager Cr 00.36,34
10 Lars Schmidt - Hvidovre Ck 00.36,43
11 Keld Torndyb - Hvidovre Ck 00.37,06
12 Ole Egeblad - Roskilde Cr 00.37,15
13 Bo Wacker - Roskilde Cr 00.37,18
14 Claus Jørgensen - Sorø Bc 00.37,26
15 Kim Westen - Nakskov Cc 00.37,26
16 Michael Nielsen - Hvidovre Ck 00.37,49
17 Kenneth Berner - Hvidovre Ck 00.38,12
18 Martin Lohmann - Kck Herlev 00.38,20
19 Johnny  Faust Jacobsen - Dcr Ballerup 00.38,30
20 Anders Voldby - Roskilde Cr 00.38,40
21 Ralph Jensen - Hvidovre Ck 00.39,33
22 Bjørn Kähler - Greve Cc 00.40,15
23 Anders Christoffersen - Køge Cr 00.40,17
24 John Bengtsson - Amager Cr 00.40,37
25 Michael Wolter - Team Cykling Ringsted 00.40,49
26 Claus Christiansen - Hillerød Ck DNF
27 Keld Fjord - CK Kronborg DNF
28 Bogi Kristiansen - Cc Gladsaxe DNF
29 Steffen Høhl Quebec - Ck Fix DNF


H50 30 km.
1 Michael Barfoed - Politiets Idrætsforening 00.33,58
2 Thomas Kyng - Abc 00.36,20
3 Klaus Pedersen - Greve Cc 00.36,21
4 Kim Holm - Bornholm Cc 00.37,00
5 Claus August Van Der Goot - Team Cykling Ringsted 00.37,15
6 Kurt Hansen - Køge Cr 00.37,34
7 Uffe Jakobsen - Abc 00.37,43
8 Carsten Kristian Larsen - LFCK 00.38,15
9 Johannes Risbjerg - Politiets Ca 00.38,36
10 Claus Carlsen - Roskilde Cr 00.39,09
11 Steen Florager - Team Cykling Ringsted 00.39,09
12 Tommy Vibholm - Horsens Ac 00.39,15
13 Gert Hansen - Lfck 00.42,35
14 Steen Byskov Thomsen - Greve Cc dns
15 Jørgen Østerby - Abc dns


H60 30 km.
1 John Helleskov - Team Hfck & Ko 00.36,48
2 Ole Hammelsvang - Team Hfck & Ko 00.37,31
3 John Larsen - Team Hfck & Ko 00.38,01
4 Per Madsen - Lfck 00.38,25
5 Rene Højvang Jensen - Team Hfck & Ko 00.38,49
6 Claus Jeppesen - Team Cykling Ringsted 00.38,55
7 Ole Vinge Olsen - Hillerød Ck 00.38,55
8 Ib Malm - Team Cykling Ringsted 00.39,53
9 Thomas  Spread Campion - Hillerød Ck 00.40,57
10 Holger Damgaard - Fbl 00.41,38
11 Kell Wohlert - Greve Cc 00.42,28
12 Freddy Mikkelsen - Dcr Ballerup 00.44,51
13 Hans Kliim - Politiets Ca dns
14 Niels Klevang Sølvason - Hvidovre Ck dns


DB 25 km.
1 Bente Jensen - Hvidovre Ck 00.41,03
2 Trine Lorentzen - Abc 00.41,05
3 Maj-brit Åstrøm - Abc 00.41,21
4 Pia Anne Nielsen - Dcr Ballerup 00.41,55
5 Hanne Bøje - Team Cycling Ringsted 00.42,28
6 Berit Carlsen - Abc 00.42,55
7 Inge K. Baumgarten - Roskilde Cr 00.42,56
8 Anne Eiby - Lyngby Cc 00.44,53
9 Katrine Bjaler - Ck Fix 00.44,56


DJUN 25 km.
1 Maria Grandt Petersen - Esbjerg Cr 00.38,34
2 Michelle Lauge Jensen - Hillerød Ck 00.39,26
3 Rie Strand Olsen - Greve Cc dns


UNG 15 km
1 Mark Sehested Pedersen - Roskilde Cr 00.21,20
2 Sebastian Lander - Køge Cr 00.21,21
3 Adrian Kaltoft Udesen - Ordrup Cc 00.21,23
4 Jesper Kousgaard - Herning Ck 00.21,24
5 Emil Søeberg Hovmand - Ordrup Cc 00.21,45
6 Andreas  Brasen Kidmose - Holbæk Cr 00.22,06
7 Samuel Rytter Ravn - Roskilde Cr 00.22,20
8 Casper Degn Larsen - Herning Ck 00.22,32
9 Dion Jimmy Hansen - Dcr Ballerup 00.22,44
10 Philip Ankersø Sørensen - Hillerød Ck 00.22,45
11 Magnus Damsbo Lund - Lyngby Cc 00.23,02
12 Niels Hedekær Olsen - Roskilde Cr 00.23,08
13 Laurits Enevoldsen - Team Cykling Ringsted 00.23,08
14 Andreas Dencker - Ordrup Cc 00.23,11
15 Simon Frederiksen - Roskilde Cr 00.23,13
16 Sebastian Refsgaard - Dcr Ballerup 00.23,17
17 Thore Frederik Bradtberg - Dcr Ballerup 00.23,19
18 Nicolas Amstrup Madsen - Hillerød Ck 00.23,35
19 Kristoffer Schjønnemann Larsen - Køge Cr 00.23,45
20 Jannick Berg - Ck Fix 00.23,56
21 Andreas Kildegaard Nielsen - Holbæk Cr 00.24,06
22 Anders Bjerremand - Hvidovre Ck 00.24,09
23 Mark Poulsen - Slagelse Cr 00.24,12
24 Nickolai Buchtrup - Team Cykling Ringsted 00.24,13
25 Nicolai Kjellerup Jacobsen - Greve Cc 00.24,14
26 Marc Christian Garby - Team Cycling Ringsted 00.24,22
27 Mathias Øllegaard - Hvidovre Ck 00.24,32
28 Mathias Holm - Cc Gladsaxe 00.24,33
29 Danny Troest Petersen - Hfck 00.24,51
30 Jon Henningsen - Næstved Bc 00.24,55
31 Simon Holm Jacobsen Eiby - Lyngby Cc 00.25,11
32 Jacob Frederiksen - Slagelse Cr 00.25,12
33 Oskar Geyti - Slagelse Cr 00.25,19
34 Anders Essom-stenz - Holbæk Cr 00.25,44
35 Rasmus Lenvig Havskov Hansen - Lyngby Cc 00.25,53
36 Anders Vind - Hvidovre Ck 00.26,06
37 Mads Friis - Holbæk Cr 00.26,27
38 Dennis Daniel Christensen - Ordrup Cc 00.26,45
39 Mathias Jarl Luthmann Christensen - Greve Cc 00.26,47
40 Mathias Lindberg Mortensen - Dcr Ballerup 00.26,56
42 Christian Adelhard Kreutzfeldt - Roskilde Cr 00.27,22
43 Pelle Niklas Christensen Clapp - Roskilde Cr DNF
44 Peter Skovbro Nygaard - Hfck DNF
45 Sebastian Hirsch - Ordrup Cc DNF
46 Nis Elias Mosumgaard - Amager Cr DNF
47 Stefan Linné Jørgensen - Ck Fix DNF
48 Thorvald Larsen - Slagelse Cr DNF
49 Lasse Yde Eland - Ck Aarhus DNF


ÆLD 15 km.
1 Katinka Skovgaard - Bornholm CC 00.25,09
2 Fie Degn Larsen - Herning Cykel Klub 00.25,43
3 Mette Meyer - Køge CR 00.25,51
4 Kamilla Sofie Valin - Ordrup CC 00.25,57
5 Pernille Ott Frendorf - Greve CC 00.26,21
6 Amanda Marie Dyrkilde - Roskilde Cykelring 00.28,22
7 Mie Poulsen - Slagelse Cykelring 00.31,05
8 Camilla West Hansen - CK FIX 00.31,07

1 Daniel Mielke - Roskilde Cr 00.23,15
2 Alexander Kamp Egsted - Roskilde Cr 00.23,25
3 Alexander Hjortnæs - Ordrup Cc 00.23,35
4 Jakob Bertelsen - Ordrup Cc 00.23,47
5 Thomas Grand Schmidt - Køge Cr 00.23,54
6 Simon Egebjerg Jensen - Lyngby Cc 00.23,56
7 Jonathan Enevoldsen - Team Cykling Ringsted 00.24,00
8 Elias Helleskov Busk - Dcr Ballerup 00.24,00
9 Nicklas Dahl Jakobsen - Team Cykling Ringsted 00.24,02
10 Joachim Clausen - Team Cykling Ringsted 00.24,06
11 Jakob Olsen - Hfck 00.24,49
12 Niels Munk Asmussen - Middelfart Cc 00.24,57
13 Morten Søgaard Madsen - Roskilde Cr 00.24,57
14 Rasmus Hestbek Lund - Kck Herlev 00.24,58
15 Steffen Thomsen - Dcr Ballerup 00.25,02
16 Frederik Parmo - Greve Cc 00.25,13
17 Nicholas Rathmann Lerche - Roskilde Cr 00.25,15
18 Rasmus Correl Roesgarth - Greve Cc 00.25,19
19 Jon Van Dijk Nielsen - Ordrup Cc 00.25,20
20 Daniel Crone - Slagelse Cr 00.25,20
21 Mathis Johansson - Nakskov Cc 00.25,21
22 Mathias Møller Nielsen - Cc Gladsaxe 00.25,25
23 Morten Palmquist - Amager Cr 00.25,40
24 Mikael Nielsen - Slagelse Cr 00.25,41
25 Jonas Nordkroggaard - Kalundborg Cc 00.25,43
26 Michael Munch - Køge Cr 00.25,44
27 Nicklas Bøje - Team Cycling Ringsted 00.25,52
28 Emil Arvid Olesen - Svendborg Cc 00.25,52
29 Casper Folsach - Dcr Ballerup 00.26,02
30 Alexander Kroll - Amager Cr 00.26,13
31 Johannes Brasen Kidmose - Holbæk Cr 00.26,27
32 Patrick Olesen - Roskilde Cr 00.26,32
33 Mads Elkjær Møller - Holbæk Cr 00.26,33
34 Thomas Juel Ammitsøe - Lyngby Cc 00.26,35
35 Anders Bjergvang - Hfck 00.26,36
36 Jacob Ditlev Sørensen - Greve Cc 00.26,39
37 Kasper Dahl Thygesen - Dcr Ballerup 00.27,00
38 Kristian Krog - Greve Cc 00.27,16
39 Mattias Lohmann Pedersen - Kck Herlev 00.27,27
40 Nicolai Christensen - Amager Cr 00.27,53
41 Christian Nielsen - Greve Cc 00.28,02
42 Marc Rasch Jensen - Dcr Ballerup 00.28,05
43 Mathias Holst Andersen - Cc Gladsaxe 00.28,28
44 Fredrik Lind Plesner - Lyngby Cc 00.28,39
45 Rune Marseen Jensen - Næstved Bc 00.28,40
46 Casper Jensen - Næstved Bc 00.28,43
47 Philip Brenøe-hansen - Hillerød Ck 00.28,54
48 Esben Qwist Jakobsen - Abc 00.29,15
49 Patrick Martins Lundberg - Roskilde Cr 00.30,06
51 Jesper Aslak Heiberg-iürgensen - Lyngby Cc 00.31,23
52 Esben Peter Christian Clapp - Roskilde Cr dnf
53 Andreas Rifsdal Jedig - Greve Cc dnf
54 Martin Maunsbach - Hillerød Ck dnf
55 August Als Thomsen - Amager Cr dnf
56 Jacob Schierbeck - Slagelse Cr dnf


MEL 15 km.
1 Stine Ambrosiusen - Hillerød Cykel Klub 00.19,24
2 Nadia Pedersen - DCR Ballerup 00.20,12
3 Freja Strand Olsen - Greve CC 00.21,57

1 Andreas Holm Gylling - Ck Aarhus 00.16,26
2 Mads Pedersen - Holbæk Cr 00.16,41
3 Mathias Wickmann Krigbaum - Dcr Ballerup 00.16,45
4 Emil Wang - Ck Fix 00.17,07
5 Christoffer Lisson - Herning Ck 00.17,14
6 Louis Bendixen - Abc 00.17,19
7 Tobias Bagger - Ordrup Cc 00.17,31
8 Mathias Nikolaj Linderod Albrechtsen - Cc Gladsaxe 00.17,43
9 Søren Martinus Walter Engberg - Hillerød Ck 00.18,08
10 Mikkel Skovbølle - Amager Cr 00.18,10
11 Kristian Holm - Cc Gladsaxe 00.18,12
12 Helmut Wacker - Roskilde Cr 00.18,13
13 Rasmus Bøgh Wallin - Ordrup Cc 00.18,13
14 Frederik Bohé Jørgensen - Hillerød Ck 00.18,15
15 Frederik Hagn-meinche Gundersen - Ck Fix 00.18,31
16 Mads Kjellerup Jacobsen - Greve Cc 00.18,34
17 Tobias Mørch Kongstad - Amager Cr 00.18,45
18 Janik Gall - Ck Fix 00.18,45
19 Andreas Pihl Nielsen - Cc Gladsaxe 00.18,47
20 Oliver Almind - Ck Fix 00.19,06
21 Jonas Emskær Nielsen - Slagelse Cr 00.19,07
22 Lasse Mortensgaard - Abc 00.19,08
23 Nicklas Parbst - Hvidovre Ck 00.19,15
24 Daniel Hansen - Team Cykling Ringsted 00.19,36
25 Emil Pallesen Suhr - Lyngby Cc 00.19,41
26 Mathias Egebjerg Jensen - Lyngby Cc 00.19,51
27 David Møller - Lyngby Cc 00.19,59
28 Felix Peder Demuth - Slagelse Cr 00.20,01
29 Nikolaj Petersen - Amager Cr 00.20,16
30 Martin Holritz Frank - Greve Cc 00.21,07
31 Alexandar Lander - Køge cr 00.21,34
32 Oliver Maunsbach - Hillerød Ck 00.21,44
33 Patrick Buhr Adrian - Hfck 00.23,00
34 Peter Bagge - Lyngby Cc 00.26,53
35 Mikkel Schæffer - Slagelse Cr DNF


YNG 15. km.
1 Lise Engberg - Hillerød Cykel Klub 00.19,23

1 Jonas Wang - CK FIX 00.17,20
2 Andreas Stokbro - Ck Fix 00.18,24
3 Rasmus Ambrosiusen - Hillerød Ck 00.19,06
4 Anders Mielke - Roskilde Cr 00.19,18
5 Martin Printz Nielsen - Team Cycling Ringsted 00.19,24
6 Nikolaj Holm Gylling - Ck Aarhus 00.20,02
7 Jonas Petersen - Slagelse Cr 00.20,02
8 Mark Frederiksen - Hillerød Ck 00.21,25
9 Gustav Essom-stenz - Holbæk Cr 00.21,31
10 Andreas Lund Andresen - Hfck 00.22,13
11 Frederik Kildegaard Nielsen - Holbæk Cr 00.22,20
12 Mads Olander Hjort - Næstved Bc 00.22,34
13 Niels Ingemann Ottosen - Holbæk Cr 00.23,05
14 Marius Brasen Kidmose - Holbæk Cr 00.23,32
15 Kåre André Bradtberg - Dcr Ballerup 00.23,36
16 Markus Søe Jensen - Slagelse Cr 00.24,04

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Baloise Belgium Tour(2.HC) 23/05-27/05

Hammer Stavanger(2.1) 25/05-27/05

Tour of Estonia(2.1) 25/05-26/05

Tour of Japan(2.1) 20/05-27/05

Tour du Pays de Vaud(2.NCUP) 24/05-27/05

Tour du Pays de Vaud(2.NCUP) 24/05-27/05

Hammer Stavanger(2.1) 25/05-27/05

Tour of Estonia(2.1) 25/05-26/05

Grand Prix de Plumelec-Mo...(1.1) 26/05

Boucles de l'Aulne - Châ...(1.1) 27/05

Tf GD Dorigo MO Biemmeret...(1.1) 27/05

Winston Salem Cycling Cla...(1.1) 28/05

Peace race(2.1) 29/05-03/06

Skoda-Tour de Luxembourg(2.HC) 30/05-03/06

Tour de Korea(2.1) 30/05-03/06

Boucles de la Mayenne(2.1) 31/05-03/06

Szlakiem Walk Majora Hubala(2.1) 31/05-03/06

Grand Prix Priessnitz spa(2.NCUP) 31/05-03/06

Hammer Sportzone Limburg(2.1) 01/06-03/06

Carrefour Market Heistse ...(1.1) 02/06

La Classique des Alpes Ju...(1.1) 02/06

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

BMC Racing Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Quick-Step Floors

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First-Drapac

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team LottoNL-Jumbo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »