Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere

Jens-Erik Madsen vandt i Vejen (inkl. resultater)
08. maj 2011 15:12 af Philip Tarning-Andersen

I dag afviklede Vejen BC deres løb. I A-klassen vandt Jens-Erik Madsen (Team Concordia Forsikring-Himmerland), mens Dorte Lohse (Silkeborg IF Cykling) vandt i Dame Cuppen.

Resultat

 

A   
1 Jens-Erik Madsen - Team Concordia Forsikring-Himmerland 3.47.32
2 Troels Rønning Vinther - Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning
3 Gytan Lilholt - Christina Watches - Onfone
4 Nikola Aistrup - Team Concordia Forsikring-Himmerland 3.48.17
5 Marc Hester - Christina Watches - Onfone
6 Thomas Vedel Kvist - Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning
7 Jesper Hansen - Team EnergiFyn
8 Jacob Nielsen - Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning 3.48.19
9 Mathias Gade Jakobsen - Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning 3.49.06
10 Ricky Enø Jørgensen - Team Concordia Forsikring-Himmerland 3.49.41
11 Kaspar Schjønnemann - Team Concordia Forsikring-Himmerland 3.49.42
12 Rasmus Guldhammer - Team Concordia Forsikring
13 Lars Iversen - BikeToyz U23 Racing
14 Jesper Hansen - BikeToyz U23 Racing
15 Pelle Niklas Christensen Clapp - Christina Watches - Onfone
16 Rasmus Brandstrup Sterobo - Team EnergiFyn
17 Rolf Nyborg Broge - Blue Water Cycling
18 Rasmus Mygind - Team Designa Køkken - Knudsgaard
19 Mads Hardahl - Christina Watches - Onfone
20 Otto Holmgaard Kristensen - Team Designa Køkken - Knudsgaard
21 Christopher Juul-Jensen - Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning 3.49.45
22 Nicolaj Foulum Olesen - Team EnergiFyn 3.49.45
23 Morten Christensen - Team EnergiFyn 3.49.47
24 Søren Pugdahl Pedersen - Team EnergiFyn 3.49.50
25 Morten Larsen - Blue Water Cycling 3.50.22
 

B   
1 Casper Degn Larsen - Herning CK 3.04.59
2 Kristian Dahl Kragholm Sørensen - Aalborg CR
3 Jesper Nielsen - Herning CK 3.05.00
4 Peter Bang - Odder CK 3.08.23
5 Martin Hansen - CK Aarhus 3.08.31
6 Torben Aqqalu Olsvig Andersen - Aalborg CR 3.11.02
7 Brian Bayer - Esbjerg CR 3.11.46
8 Flemming Steen - Horsens AC
9 John Papsø - Silkeborg IF Cykling
10 Kristian Sørensen - Aalborg CR
11 Thomas Nybo Riis - Herning CK
12 Christian Carlsbæk Møller - Odder CK
13 Jesper Sloth Hansen - Vejen BC
14 Steven Olesen - Kolding BC
15 Stefan Linné Jørgensen - Hvidovre CK
16 Anders Bundgaard Lind - Aalborg CR
17 Jørgen Hertz - CC Gladsaxe 3.11.49
18 Jeppe Lykke Hartvig Nielsen - Esbjerg CR 3.11.57
19 Alexander Brøchner Nielsen - Kolding BC 3.16.32
 

C   
1 Christian Mathiesen - Holstebro CC 2.21.15
2 Allan Lundhus Christensen - Team Vapiano
3 Tommy Jacobsen - Vejen BC
4 Michael Hugener Nielsen - CK Aarhus
5 Ulrik Skov - Vesthimmerland CK 2.21.35
6 Henrik Dam Nielsen - Cykling Odense 2.21.50
7 Dennis Hansen - Vejen BC
8 Martin Adelfred Jensen - Vejle CK
9 Tom Bøttger - Sønderborg CK
10 Dennis Boje Nissen - Tønder ACR
11 Christoffer Hansen - Svendborg CC
12 Lasse Ib Høj - Vejen BC
13 Claus Madsen - Cykling Odense
14 Jacob Holk - Cykling Odense
15 Brian Meyer - CCH Hjørring 2.22.00
16 Ulrik Falentin Sund - Aalborg CR
17 Thomas Larsen Søndergaard - Haderslev Starup CK 2.28.39
18 Thomas Marcussen - Nyborg CK 2.28.42
19 Lasse Søgaard - Holstebro CC 2.29.07
20 Martin Nielsen - Cycling Langeland
21 Morten Haugaard Timmermann - Odder CK
22 Paw Sørensen - Randers CK 1910
23 Steen Skov Laursen - Silkeborg IF Cykling 2.29.10
24 Peter Holm Rasmussen - Faaborg Ski og Motions 2.29.14
25 Allan Porsmose - Holstebro CC 2.38.09
26 Erik Bergholdt - Cykling Odense 2.38.50
27 Andreas Rysgaard - Randers CK 1910 2.39.29
 

D   
1 Emil Wårsøe - Cykling Odense 2.25.51
2 Martin Holm Hemmsen - Vejen BC
3 Mathias Christensen - Odder CK
4 Mathias Herbers Poulsen - Cykling Odense
5 Per Pallesen - Skive CK
6 Ebbe Skals - Randers CK 1910
7 Kasper Kalhøj - Holstebro CC
8 Ib Nielsen - Vejen BC 2.25.54
9 Allan Leander Mikkelsen - CK Aarhus
10 Nikolaj Henning - Middelfart CC 2.31.05
11 Rasmus Vonsgart Andersen - Kolding BC
12 Ole Hansen - Esbjerg CR
13 Claus Brandt Lindebjerg - CK Aarhus
14 Anders H. Nedergaard - Hammel CK
15 Michael Lauritsen - Varde CK
16 Bjørn Andersen - Vejen BC
17 Anders Banke Petersen - Middelfart CC
18 Martin Eilertzen - Århus MTB
19 Peter Holm Nielsen - CK Aarhus
20 Alexander Nielsen - Middelfart CC
21 Henrik Kücken - Rødekro CC 2.31.09
22 Jesper Ousen Christensen - Horsens AC 2.31.23
23 Thomas Brøns - Grenaa CC 2.31.51
24 Kaspar Gadegaard Andersen - Herning CK 2.33.47
25 Jesper Riis - Aalborg CR
26 Ole Thøgersen - Nyborg CK
27 Martin Bang - Svendborg CC
28 Christian B. S. Mikkelsen - Aalborg CR
29 Frode Nielsen - Hammel CK
30 Jesper Buhl-Christensen - Horsens AC 2.36.04
31 Anders Winkler Pedersen - Middelfart CC 2.38.01
32 Karsten Wedel Madsen - Kolding BC 2.38.05
33 Stig Bruun - Holstebro CC 2.39.21
34 Klaus Daugaard - Middelfart CC
35 Brian Jensen - Horsens AC
36 Flemming Damgaard Andersen - Horsens AC
37 Claus Wedel Johannsen - Tønder ACR 2.39.24
38 Benny Berritsgaard - Rødekro CC 2.41.51
39 Tonny Terndrup - Cykling Odense
40 Daniel Karris Sørensen - Varde CK 2.43.36
 

Junior   
1 Nicolai Brøchner - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 3.11.05
2 Lucas Udby - Concordia Forsikring Himmerland - Hobro
3 Mathias Holm Hemmsen - CHJ Group - Comentor
4 Rasmus Esmann Ginnerup - Concordia Forsikring Himmerland - Hobro 3.11.26
5 Alexander Engels Ryming - CHJ Group - Comentor
6 Ask Nilou Nørgaard - Concordia Forsikring Himmerland - Hobro 3.14.46
7 Emil Olsen - Team ABC Junior 3.14.47
8 Niklas Kjær Runliden - Concordia Forsikring Himmerland - Hobro 3.19.02
9 Thomas Stenger Føhns - Herning CK 3.19.05
10 Christian Nyvang Lund - Aalborg CR
11 Jakob Frandsen - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 3.19.35
12 Klaus Walther Conradsen - Aalborg CR 3.23.00
13 Nicklas Overgaard Pedersen - CK Aarhus
14 Emil Bækhøj Halvorsen - CK Aarhus 3.28.04
15 Nikolaj Rud Østergaard - CHJ Group - Comentor 3.28.38
16 Thorlak Franck - CK Aarhus
 

Dame A   
1 Dorte Lohse - Silkeborg IF Cykling 2.35.13
2 Michelle Lauge - Odder CK
3 Fie Degn Larsen - Blue Water Ladies
4 Nina Schultz Nielsen - Blue Water Ladies 2.40.36
5 Iben Bohe - CC Hillerød
6 Louise Marie Olsen - Silkeborg IF Cykling
7 Nikoline Hansen - Bov CC
8 Mia Eskebjerg - Odder CK
9 Anette Berg - Odder CK
10 Christina M. Siggaard - Silkeborg IF Cykling
11 Cecilie Uttrup Ludwig - KCK Herlev
12 Britt Lauenborg - ABC
13 Julie Leth - Odder CK
14 Tina Nielsen - Silkeborg IF Cykling
15 Margriet Kloppenburg - Holbæk CR
16 Trine Frilund Jacobsen - CC Hillerød
17 Mette Fugl Rasmussen - ABC
18 Kamilla Sofie Vallin - Blue Water Ladies
19 Heidi Christiansen - Esbjerg CR
20 Henriette Christensen - Odder CK
21 Henriette Frederiksen - Blue Water Ladies 2.40.46
22 Heidi Knudsen - Odder CK 2.44.44
23 Camilla Larsen - ABC
24 Mie Elnegaard - Cycling Langeland 2.48.42
25 Anette Dawartz - CC Hillerød 2.48.58
26 Mette Lilholm Meyer - Cykling Odense
27 Amalie Winther Olsen - Cykling Odense 2.52.35
28 Rikke Frederiksen - ABC 2.52.35
29 Helena Birk Oxlund - Vejen BC 3.02.11
30 Anne Mette Frederiksen - Blue Water Ladies
31 Else Lund - Hammel CK 3.02.18
 

Veteran H40   
1 Kent Jensen - Vejen BC 2.22.53
2 Robert Følbæk - Horsens AC
3 Anders Krebs Ovesen - Silkeborg IF Cykling
4 Claus Christiansen - CC Hillerød
5 Jan Christoffersen - Cykling Odense
6 Jørgen Bligaard Lyhne - Skive CK 2.23.54
7 Hans Jørgen Christensen - Silkeborg IF Cykling
8 Jens Lausten Hansen - Sønderborg CK
9 Michael Broge Jensen - CC Hillerød 2.23.56
10 Anders Sibast - Skive CK 2.25.07
11 Peter Konggaard Jørgensen - Svendborg CC
12 Niels-Jørgen Jensen - Cykling Odense
13 Morten B. Andersen - Fredericia CC
14 Ole Mikkelsen - Sønderborg CK
15 Jørgen Kristensen - Ringkøbing CC
16 Niels Chr. Jung - CK Aarhus
17 Armin Raible - Team Trenga.de
18 Erling Olsen - Horsens AC
19 Lars Fogtmann - CK Aarhus
20 Torben Kristensen - Vejle CK 2.25.34
21 Claus Wårsøe - Cykling Odense 2.25.35
22 Peter Eberle - Sønderborg CK
23 Morten Mejsen Westergaard - Vejle CK
24 Lars Dallerup - Cykling Odense
25 Per Schøler - Nyborg CK
26 Ole Bladt-Hansen - Esbjerg CR
27 Peter Ross - CC Hillerød
28 Tommy Knudsen - Nyborg CK 2.25.37
29 Claus Vinnich Hansen - Vejen BC
30 Flemming Sørensen - Vejle CK 2.26.15
31 Michael Jepsen - Svendborg CC 2.30.25
32 Niels Kaare Jensen - Herning CK 2.30.27
33 Jens-Peder Ravn Rasmussen - Horsens AC 2.34.00
 

Veteran H50   
1 Klaus Haaning - Sønderborg CK 2.29.21
2 Per Christensen - Odder CK
3 Bo Martinsen - Esbjerg CR
4 Poul Brændgaard - Herning CK
5 Bjarne Andersen - Nyborg CK 2.29.59
6 Klaus Møller - Thorsager Motion Cykling 2.31.11
7 Peter Lasse Pedersen - Skive CK
8 Benny Petersen - Skive CK
9 Poul Kjær Overgaard - Herning CK
10 Gunner Knudsen - Herning CK 2.33.59
11 Tage Odgaard Nielsen - Morsø CK
12 Kurt Knudsen - Herning CK
13 Bent Gravgaard Skov - Haderslev Starup CK
14 Per Sandahl - Silkeborg IF Cykling 2.34.03
15 Erik Pedersen - Middelfart CC 2.35.20
16 Jan Peter Petersen - Nakskov CC
17 Søren Kjærås - Middelfart CC
18 Per Møller - Tønder ACR
19 Jørn Frederik Frederiksen - Skive CK 2.43.29
20 Arne Odgaard Nielsen - Morsø CK
21 Egon Vedel Kvist - Hammel CK
22 Martin Kristoffersen - Middelfart CC
23 Svend Christensen - Herning CK
24 Ib Kamp - Horsens AC
25 Mogens Falk Nielsen - Rødekro CC 2.54.56
26 John Karsten Colberg Madsen - Bov CC 3.08.01
 

Veteran H60   
1 Niels Sloth - Hedensted Cykel 1.48.12
2 Steffen Munch Hansen - CCH Hjørring
3 Søren Vagtholm - Cykling Odense
4 Villy Christensen - Hammel CK
5 Preben Nørskov - Holstebro CC
6 Bjarne Brøndum - Cykling Nord Fyn
7 Bjarke Lorentzen Andersen - Herning CK
8 Benny Jensen - Herning CK 1.48.28
9 Allan Søndergaard - Hammel CK 1.52.04
10 Heinz Gerhardt Terndrup - Nyborg CK 1.53.45
11 Flemming Hyllested - Randers CK 1910
 

U17   
1 Kasper Würtz Schmidt - Randers CK 1910 1.31.09
2 Kenni Hansen - Silkeborg IF Cykling 1.31.13
3 Anders Egsvang Rasmussen - Cykling Odense
4 Sebastian Carlsbæk Møller - Randers CK 1910 1.31.23
5 Michael Carbel Svendgaard - Horsens AC 1.31.24
6 Frederik Holgersen - Vejen BC
7 Simon Hamann Larsen - Middelfart CC
8 Mathias Rask Jeppesen - Vejen BC
9 Thomas Edemann Jensen - Grenaa CC
10 Peter Glasdam Sørensen - Cykling Odense
11 Mikkel Elgaard Bahnsen - Randers CK 1910
12 Jesper Schultz - Vejen BC 1.31.26
13 Nicolai Just Pedersen - Cykling Odense 1.37.03
14 Frederik Maillund Lassen - Horsens AC
15 Mathias Nørgård Villadsen - Nr. Søby CK
16 Henrik Pedersen - Nr. Søby CK
17 Simon Nybo Holgersen - Varde CK
18 Andreas Holm Gylling - CK Aarhus
19 Nicolaj Moltke Steen - Horsens AC
20 Thomas Uttrup Sandstrøm - Aalborg CR
21 Mikkel Skjellerup - Aalborg CR
22 Mikkel Møller - Vejen BC
23 Mark Steenstrup Haugaard - Vejen BC
24 Silas Zacharias Clemmensen - Aalborg CR
25 August Mors Poulsen - CK Aarhus
26 Niclas Møller Kjærhus Sørensen - Horsens AC 1.37.50
27 Steffan List - Rødekro CC
28 Jes Herlufsen - Fredericia CC
29 Emil Dahl Pedersen - Middelfart CC
30 Christian Zeeberg Pedersen - Vejen BC
31 Peter Nielsen - Herning CK
32 Nikolaj Fevre - Kolding BC
33 Jacob Ravn - Holstebro CC
34 Emil Folmer Kristensen - Hedensted Cykel
35 Anders Amstrup Winther - Grenaa CC
36 Kasper Mølgaard Andersen - Varde CK
37 Lasse Panduro Nielsen - Silkeborg IF Cykling
38 Anders Hardahl - Aalborg CR
39 Ulrich Møller Nordberg Eriksen - Vejen BC
40 Mathias Brügmann Jessen - Sønderborg CK
41 Jesper Jensen - Esbjerg CR
42 Simon Søgaard Sørensen - Vejle CK 1.41.13
43 Marius Therkildsen - Herning CK
44 Michael Vind Nielsen - Varde CK 1.44.24
45 Viktor Grambo Kodal - CCH Hjørring
46 Christian Skalborg Jensen - Esbjerg CR 1.44.25
47 Jonas Koller Nielsen - Esbjerg CR
48 Casper Ølgaard - Kolding BC 1.44.58
49 Mathias Bregnhøj - Vejle CK 1.46.09
50 Rasmus Oliver Mogensen - CK Aarhus 1.47.17
51 Thomas Naeve - Vejen BC
52 Daniel Flintholm Fink - Vejen BC
53 Mads Malmros Christiansen - Odder CK
54 Sebastian Rasmussen - Middelfart CC 1.47.27
55 Jonas Brunholm Jensen - Silkeborg IF Cykling 1.48.31
56 Jonas Vingegaard Rasmussen - Thy CR 1.49.43
57 Daniel Bligaard Lyhne - Nr. Søby CK
58 Mathias Dalum - Herning CK
59 Kasper Jensen - Vejen BC 1.51.06
60 Andreas Jensen - Vejle CK 1.51.37
61 Nicolai Andersen - Esbjerg CR 1.54.09
62 Jesper Sommer Jensen - Hobro CK38
63 Andreas Bengaard - Nr. Søby CK 1.57.52
64 Jakob Hørgreen - CK Aarhus 2.07.06
 

U16 piger   
1 Emma Norsgaard Jørgensen - Herning CK 1.04.41
2 Ida Kragh Andersen - Middelfart CC 1.04.43
3 Anika Rasmussen - Cykling Odense 1.08.35
4 Linea Lundbo Jørgensen - Herning CK
5 Frederikke Hummelshøj - Herning CK 1.09.29
6 Benedikte Juul Jørgensen - Thorsager Motion Cykling 1.13.58
7 Line Egtoft Jensen - Aalborg CR 1.20.57
 

U15 drenge   
1 Mathias Norsgaard Jørgensen - Silkeborg IF Cykling 1.00.12
2 Mikkel Honorè - Middelfart CC
3 Anthon Charmig - Odder CK
4 Rasmus Lund Pedersen - Cykling Odense
5 Rasmus Egtoft Jensen - Aalborg CR 1.01.14
6 Casper Ingeberg - Odder CK 1.04.40
7 Nicolai Nørfelt Nielsen - Middelfart CC
8 Søren Siggaard - Herning CK
9 Jakob Frydendal Donbæk Jensen - Horsens AC
10 Mads Mølgaard Pedersen - Herning CK
11 Jakob Engelund Vistisen - Odder CK
12 Jonas Hougaard Jensen - Vejen BC
13 Rasmus Byriel Iversen - Haderslev Starup CK
14 Frederik Dyrmose Jørgensen - Roskilde CR
15 Mikkel Fenneberg - Sønderborg CK
16 Anders Bjørn Kristensen - Middelfart CC
17 Søren Pedersen - Vejen BC
18 Kristoffer Kritsensen - Holstebro CC
19 Tobias Udengaard Juliussen - Hedensted Cykel 1.04.57
20 Mikkel Arvid Olsen - Cykling Odense 1.05.00
21 Jonas Nordal Jakobsen - Vejle CK 1.05.51
22 Nick Brigsted - Horsens AC
23 Steffen Sørensen - Vejen BC 1.06.52
24 Mathias Johansen - Silkeborg IF Cykling
25 Rasmus Klinkgaard Madsen - Cykling Odense 1.06.55
26 Karl Klinge - Middelfart CC 1.08.27
27 Jorn Oerlemans - Horsens AC 1.08.32
28 Malte Kjær Skannerup - Herning CK 1.08.35
29 Rasmus Stigaard - Rødekro CC 1.08.38
30 Jakob Olsen - Silkeborg IF Cykling 1.08.40
31 Andreas Stenger Føhns - Herning CK 1.09.22
32 Frederik Sønderby Jensen - Horsens AC
33 Casper Skjold Mikkelsen - Vejen BC
34 Søren Friis Løfstedt - Herning CK
35 Nikolaj Vejby Møller - Thorsager Motion Cykling
36 Daniel Vestergaard Villadsen - Herning CK
37 Tobias Thornfeldt Nissen - Cykling Odense 1.09.25
38 Lasse Kjær Hansen - Hedensted Cykel 1.10.31
39 Daniel Falk Andersen - Hedensted Cykel 1.10.38
40 Rasmus Vig Jensen - Horsens AC 1.10.47
41 Mads-Emil Gaardsvig Christensen - Cykling Odense 1.12.12
42 Emil Eland Johansen - Kolding BC 1.13.47
43 Nikolaj Holm Gylling - CK Aarhus 1.13.57
44 Gustav Schmidt Ruager - Cykling Odense 1.15.50
45 Kasper Sørensen - Haderslev Starup CK 1.21.40
46 Esben Cenhlot Østergaard - Holstebro CC
 

U13 drenge   
1 Christian Bahr - Cykling Odense 0.34.37
2 Morten Andreas Stampe - Odder CK 0.34.39
3 Kristian Lund Mathiesen - Herning CK 0.34.46
4 Mikkel Bertelsen - Herning CK
5 Andreas Knudsen - Silkeborg IF Cykling
6 Wiliam Gade Thøgersen - Silkeborg IF Cykling
7 Jens-Villum Herløv Vilhelmsen - Haderslev Starup CK 0.34.51
8 Oliver Knudsen - Silkeborg IF Cykling 0.34.52
9 Anders Lilliendal - Cykling Odense 0.35.26
10 Rasmus Hvass Olesen - CK Aarhus
11 Kaare Østergaard Kristensen - Varde CK
12 Patrick Johnsen - Silkeborg IF Cykling
13 Aksel Bech Skot-Hansen - Thorsager Motion Cykling 0.35.29
14 Lasse H. Krejberg - Nr. Søby CK 0.35.43
15 Nicolai Asgreen - Kolding BC 0.36.06
16 Frederik Henriksen - Randers CK 1910 0.36.34
17 Mads Degn - Horsens AC
18 Kasper Jager Kirkegaard - Varde CK 0.37.59
19 Frederik Spangsberg - Hedensted Cykel 0.39.09
20 Mikkel Skovgaard - CK Aarhus 0.39.19
21 Mads Andersen - Cykling Odense
22 Oliver Steen Bak - Herning CK 0.39.27
23 Peter Friss Løfstedt - Herning CK 0.42.06
24 Martin Andersen - Hedensted Cykel 0.43.42
 

U13 piger   
1 Signe Lambæk - Herning CK 0.34.52
2 Freja Louise Algren Nielsen - Hedensted Cykel 0.39.09
 

U11 drenge   
1 Mads Fenneberg - Sønderborg CK 0.18.19
2 Sebastian Theodor Millinge Petersen - Herning CK 0.18.21
3 Anders Toft Nielsen - Esbjerg CR 0.18.36
4 Tobias Lillelund - Herning CK 0.19.01
5 Lauge Hastrup Woer - CK Aarhus 0.19.30
6 Aksel Klinge - Middelfart CC 0.22.41
 

U11 piger   
1 Lærke Elstrøm Jensen - Hedensted Cykel 0.18.18
2 Maria Bertelsen - Herning CK 0.20.52

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Trofeo Campos, Porreres, ...(1.1) 25/01-25/01

Sharjah Tour(2.1) 24/01-27/01

Tour of Indonesia(2.1) 25/01-28/01

Vuelta a San Juan Interna...(2.1) 21/01-28/01

Sharjah Tour(2.1) 24/01-27/01

Trofeo Campos, Porreres, ...(1.1) 25/01-25/01

Tour of Indonesia(2.1) 25/01-28/01

Trofeo Andratx-Mirador de...(1.1) 26/01-26/01

Trofeo Serra de Tramuntana(1.1) 27/01-27/01

Cadel Evans Great Ocean R...(1.UWT) 28/01-28/01

Grand Prix Cycliste la Ma...(1.1) 28/01-28/01

Trofeo Palma(1.1) 28/01-28/01

Etoile de Bessèges(2.1) 31/01-04/02

Herald Sun Tour(2.1) 31/01-04/02

Volta a la Comunitat Vale...(2.1) 31/01-04/02

Coupe des Nations de l�...(2.NCUP) 31/01-04/02

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

BMC Racing Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Quick-Step Floors

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First-Drapac

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team LottoNL-Jumbo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »