Resultater fra Bornholm CCs Påskeløb
16. april 2017 16:02 af Nikolaj Corfitz Jensen

BHS-Almeborg Bornholm fik i dag en hjemmebanesejr, da Simon Bigum vandt Bornholm CCs Påskeløb i herrernes A-klasse. I damernes A-klasse vandt Janni Bormann (Scandi Thylander Powered by Orbea) - se alle resultaterne herunder. 

Herre A
1 Simon Bigum  -  BHS-Almeborg-Bornholm   03:32:52.219
2 Mads Olander Hjort  -  BHS-Almeborg-Bornholm   03:33:02.042
3 Mathias Skov-Jensen  -  BHS-Almeborg-Bornholm   03:33:03.042
4 Morten Øllegaard  -  BHS-Almeborg-Bornholm   03:33:37.566
5 Steffen Munk Christiansen  -  BHS-Almeborg-Bornholm   s.t.
6 Joakim Lisson  -  Team Georg Berg Cycling Elite   s.t.
7 Jesper Juul Andreasen  -  BHS-Almeborg-Bornholm   03:33:39.648
8 Martin Toft Madsen  -  BHS-Almeborg-Bornholm   03:33:40.868
9 Mathias Mortensen  -  Team Georg Berg Cycling Elite   03:42:57.141
10 Mathias Lisson  -  Team Georg Berg Cycling Elite   s.t.
11 Adam Toftemark  -  Team Georg Berg Cycling Elite   03:43:05.316
12 Silas Toftemark  -  Team Georg Berg Cycling Elite   03:47:38.809

 

Herre B
1 Karl Klinge  -  Team Georg Berg Cycling Elite   03:38:27.767
2 Anibal Natera  -  Team George Berg elite   03:42:54.703
3 Rasmus Brochstedt Olsen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   s.t.

 

Herre C
1 Mads Schelde Berg  -  Tissø Cykle Ring   02:58:37.088
2 Thor Lykke Nielsen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   s.t.
3 Rasmus Stigaard  -  Tissø Cykle Ring   03:05:28.813
4 Johannes Killisperger  -  TCA   03:06:41.278

 

Herre D
1 Martin Thimes  -  Frederiksberg Bane-& Landevejsklub   02:27:40.772
2 Nicolai Mølgaard  -  TCA   s.t.
3 Carl Magnus Lotz Rosenberg  -  TCA   02:34:20.365
4 anders friis  -  Ordrup Cykle Club   02:35:13.465
5 Søren Vangaa Pedersen  -  Køge Cykel Ring   02:49:35.665

 

Herre junior
1 Gustav Heyn  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   02:58:42.292
2 Gustav Sillehoved  -  Roskilde Cykle Ring   03:03:45.45
3 Benjamin Thor Andersen  -  Bornholms Cycle Club   03:25:42.018

 

U17 drenge
1 Andreas Byskov Sarbo  -  Lyngby Cycle Club   02:22:27.687
2 Tobias Lund andresen  -  Cykleklubben Fix Rødovre   02:22:54.044
3 Kasper Andersen  -  Cykleklubben Fix Rødovre   02:26:35.404
4 Kasper Due Kaspersen  -  Tissø Cykle Ring   s.t.
5 Oliver Heine  -  Næstved Bicycle Club   02:27:40.48
6 Jonas Flø Pedersen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   s.t.
7 Jacob Fredslund Larsen  -  Roskilde Cykle Ring   s.t.
8 Alexander Studsgaard  -  Bornholms Cycle Club   s.t.
9 Stian Rosenlund  -  Bornholms Cycle Club   02:27:43.698
10 Mattias Nordal  -  Køge Cykel Ring   02:27:44.7
11 Mads Christiansen  -  Hedehusene Fløng Cykle Klub   02:34:15.199
12 Lukas Biil Juhl Andersen  -  Amager Cykle Ring   02:34:16.372

 

U15 drenge
1 Gustav Wang  -  Cykleklubben Fix Rødovre   01:10:32.022
2 Phillip Mathiesen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   01:15:30.127
3 Zacharias Ozairy  -  Amager Cykle Ring   s.t.
4 Alexander Arnt Hansen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   01:18:22.531
5 Mads Thomsen  -  Slagelse Cykle Ring   s.t.
6 Felix Fog Holst Larsen  -  Cykleklubben Fix Rødovre   s.t.
7 William Studsgaard  -  Bornholms Cycle Club   01:25:24.91
8 Mathias Wahl  -  CC Hillerød   s.t.

 

U13 drenge
1 Noah Nielsen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   00:53:02.683
2 Theodor Storm  -  Hedehusene Fløng Cykle Klub   s.t.
3 August Birk Hundt  -  Næstved Bicycle Club   00:58:05.286
4 Nicolai Borum Nielsen  -  Hedehusene Fløng Cykle Klub   s.t.
5 Mads Andersen  -  Roskilde Cykle Ring   s.t.
6 Malte Hansgaard Jensen  -  Cykling Odense   00:58:09.159

 

U11 drenge
1 Oskar Andersen  -  Roskilde Cykle Ring   00:33:03.868

 

Dame A
1 Janni Bormann  -  Scandic Thylander Powered by Orbea   03:18:35.363

 

Dame B
1 Louise Holm Houbak  -  Scandic Thylander Powered by Orbea   02:38:01.787
2 Heidi Walther  -  Køge Cykel Ring   02:49:35.764
3 Charlotte Hechmann  -  Køge Cykel Ring   03:17:50.21

 

Junior damer
1 Ida Victoria Konradsen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   03:32:03.228

 

U17 piger
1 Bjørk Jørgensen  -  Amager Cykle Ring   01:19:35.071

 

Herre veteran 40
1 Nikolaj Richardt Jørgensen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   02:58:44.712
2 Søren Rosenlund Christensen  -  Bornholms Cycle Club   03:05:08.241
3 Morten Eistrup  -  Cykle Klubben Nordsjælland   s.t.
4 Jacob Odgaard  -  Birkerød Bicycle Club   s.t.
5 Søren Christian Thomsen  -  Greve Cykle Club   03:06:41.879
6 Torben Arnt Hansen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   03:18:21.771

 

Herre veteran 50
1 Christian Flindt-Larsen  -  Politiets IF Kbh-Cykling   02:27:44.49
2 Kim Westen  -  Nakskov Cykle Club   02:40:24.479

 

Herre veteran 60
1 Henrik Bjarne Jensen  -  Frederiksberg Bane-& Landevejsklub   02:27:42.414

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

BMC Racing Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cannondale-Drapac Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

ORICA-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Quick-Step Floors

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Lotto NL - Jumbo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek - Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »