Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere

Resultater fra Bornholm CCs Påskeløb
16. april 2017 16:02 af Nikolaj Corfitz Jensen

BHS-Almeborg Bornholm fik i dag en hjemmebanesejr, da Simon Bigum vandt Bornholm CCs Påskeløb i herrernes A-klasse. I damernes A-klasse vandt Janni Bormann (Scandi Thylander Powered by Orbea) - se alle resultaterne herunder. 

Herre A
1 Simon Bigum  -  BHS-Almeborg-Bornholm   03:32:52.219
2 Mads Olander Hjort  -  BHS-Almeborg-Bornholm   03:33:02.042
3 Mathias Skov-Jensen  -  BHS-Almeborg-Bornholm   03:33:03.042
4 Morten Øllegaard  -  BHS-Almeborg-Bornholm   03:33:37.566
5 Steffen Munk Christiansen  -  BHS-Almeborg-Bornholm   s.t.
6 Joakim Lisson  -  Team Georg Berg Cycling Elite   s.t.
7 Jesper Juul Andreasen  -  BHS-Almeborg-Bornholm   03:33:39.648
8 Martin Toft Madsen  -  BHS-Almeborg-Bornholm   03:33:40.868
9 Mathias Mortensen  -  Team Georg Berg Cycling Elite   03:42:57.141
10 Mathias Lisson  -  Team Georg Berg Cycling Elite   s.t.
11 Adam Toftemark  -  Team Georg Berg Cycling Elite   03:43:05.316
12 Silas Toftemark  -  Team Georg Berg Cycling Elite   03:47:38.809

 

Herre B
1 Karl Klinge  -  Team Georg Berg Cycling Elite   03:38:27.767
2 Anibal Natera  -  Team George Berg elite   03:42:54.703
3 Rasmus Brochstedt Olsen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   s.t.

 

Herre C
1 Mads Schelde Berg  -  Tissø Cykle Ring   02:58:37.088
2 Thor Lykke Nielsen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   s.t.
3 Rasmus Stigaard  -  Tissø Cykle Ring   03:05:28.813
4 Johannes Killisperger  -  TCA   03:06:41.278

 

Herre D
1 Martin Thimes  -  Frederiksberg Bane-& Landevejsklub   02:27:40.772
2 Nicolai Mølgaard  -  TCA   s.t.
3 Carl Magnus Lotz Rosenberg  -  TCA   02:34:20.365
4 anders friis  -  Ordrup Cykle Club   02:35:13.465
5 Søren Vangaa Pedersen  -  Køge Cykel Ring   02:49:35.665

 

Herre junior
1 Gustav Heyn  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   02:58:42.292
2 Gustav Sillehoved  -  Roskilde Cykle Ring   03:03:45.45
3 Benjamin Thor Andersen  -  Bornholms Cycle Club   03:25:42.018

 

U17 drenge
1 Andreas Byskov Sarbo  -  Lyngby Cycle Club   02:22:27.687
2 Tobias Lund andresen  -  Cykleklubben Fix Rødovre   02:22:54.044
3 Kasper Andersen  -  Cykleklubben Fix Rødovre   02:26:35.404
4 Kasper Due Kaspersen  -  Tissø Cykle Ring   s.t.
5 Oliver Heine  -  Næstved Bicycle Club   02:27:40.48
6 Jonas Flø Pedersen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   s.t.
7 Jacob Fredslund Larsen  -  Roskilde Cykle Ring   s.t.
8 Alexander Studsgaard  -  Bornholms Cycle Club   s.t.
9 Stian Rosenlund  -  Bornholms Cycle Club   02:27:43.698
10 Mattias Nordal  -  Køge Cykel Ring   02:27:44.7
11 Mads Christiansen  -  Hedehusene Fløng Cykle Klub   02:34:15.199
12 Lukas Biil Juhl Andersen  -  Amager Cykle Ring   02:34:16.372

 

U15 drenge
1 Gustav Wang  -  Cykleklubben Fix Rødovre   01:10:32.022
2 Phillip Mathiesen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   01:15:30.127
3 Zacharias Ozairy  -  Amager Cykle Ring   s.t.
4 Alexander Arnt Hansen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   01:18:22.531
5 Mads Thomsen  -  Slagelse Cykle Ring   s.t.
6 Felix Fog Holst Larsen  -  Cykleklubben Fix Rødovre   s.t.
7 William Studsgaard  -  Bornholms Cycle Club   01:25:24.91
8 Mathias Wahl  -  CC Hillerød   s.t.

 

U13 drenge
1 Noah Nielsen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   00:53:02.683
2 Theodor Storm  -  Hedehusene Fløng Cykle Klub   s.t.
3 August Birk Hundt  -  Næstved Bicycle Club   00:58:05.286
4 Nicolai Borum Nielsen  -  Hedehusene Fløng Cykle Klub   s.t.
5 Mads Andersen  -  Roskilde Cykle Ring   s.t.
6 Malte Hansgaard Jensen  -  Cykling Odense   00:58:09.159

 

U11 drenge
1 Oskar Andersen  -  Roskilde Cykle Ring   00:33:03.868

 

Dame A
1 Janni Bormann  -  Scandic Thylander Powered by Orbea   03:18:35.363

 

Dame B
1 Louise Holm Houbak  -  Scandic Thylander Powered by Orbea   02:38:01.787
2 Heidi Walther  -  Køge Cykel Ring   02:49:35.764
3 Charlotte Hechmann  -  Køge Cykel Ring   03:17:50.21

 

Junior damer
1 Ida Victoria Konradsen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   03:32:03.228

 

U17 piger
1 Bjørk Jørgensen  -  Amager Cykle Ring   01:19:35.071

 

Herre veteran 40
1 Nikolaj Richardt Jørgensen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   02:58:44.712
2 Søren Rosenlund Christensen  -  Bornholms Cycle Club   03:05:08.241
3 Morten Eistrup  -  Cykle Klubben Nordsjælland   s.t.
4 Jacob Odgaard  -  Birkerød Bicycle Club   s.t.
5 Søren Christian Thomsen  -  Greve Cykle Club   03:06:41.879
6 Torben Arnt Hansen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   03:18:21.771

 

Herre veteran 50
1 Christian Flindt-Larsen  -  Politiets IF Kbh-Cykling   02:27:44.49
2 Kim Westen  -  Nakskov Cykle Club   02:40:24.479

 

Herre veteran 60
1 Henrik Bjarne Jensen  -  Frederiksberg Bane-& Landevejsklub   02:27:42.414

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

BMC Racing Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cannondale-Drapac Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

ORICA-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Quick-Step Floors

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Lotto NL - Jumbo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek - Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »