Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
Kenneth Hansen vandt hos herrerne, mens det blev til sejr til Rikke Lønne hos damerne.
Annonce
A
1 Kenneth Hansen - Team Giant-ASSOS CX
2 Tommy Moberg Nielsen - Carl Ras CX Team-Sydkysten Cycling
3 Andreas Lund Andresen - Team Giant-ASSOS CX
4 Joachim Parbo - Hammel Cykle Klub
5 Carl Erik Schoulgin Sørensen - Carl Ras CX Team-Sydkysten Cycling
6 Thomas Nørup - Team Novo Nordisk
7 Martin Mortensen - ColoQuick
8 Oliver Emil Errebo - Team Giant-ASSOS CX
9 Jacob Lindsel - Dansk Mountainbike Klub
10 Christian Duus Storgaard - Varde Cykelklub
11 Nikolaj Rud Østergaard - Skive Cykle Klub
12 Peter Thidemann - Aalborg Mountainbikeklub
13 Casper Kjelgaard Ilsø - Team Herning CK Junior
14 Henrik Kirk - Aarhus MTB
15 Ryan Gormly - MTB Kolding
16 Kasper Gottlieb - Roskilde Mountain Bike Klub
17 Martin Libak Hansen - Cykle Clubben Hjørring
18 Thomas Dahl - Varde CK
B
1 Kenni Gentilino Martinelli - Cykling Odense
2 Sigurd Klemmensen - Varde CK
3 Frederik Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
4 Nicolai Østergård - Varde Cykelklub
5 Martin Isbak - CC Hjørring
6 Christian Buhl Christiansen - Horsens Amatør Cykleklub
7 Bjarke Refslund - Aarhus MTB
DA
1 Rikke Lønne - Team Giant-ASSOS CX
2 Kristina Thrane - Aarhus MTB
3 Helle Haugaard Jessen - Mountain Bike Klub Silkeborg
4 Cathrine Grage - Sydkystens Cycling
5 Betina Cramer - Scandic Thylander Powered by Orbea
6 Rosemary Barnes - MTB Kolding
H40
1 Christian Høgh - Racing89ers
2 Dan Holtebo - Aalborg Cykle-Ring
3 Sonny Hansen - Varde Cykelklub
4 Jacob Tybjerg - Uldum Cykel Motion
5 Thor Mårtensson - Cykling Odense
6 Nicolai Norrid - Cykle Klubben Nordsjælland
7 Allan Laumand Nielsen - Varde Cykelklub
8 Lars Ole Markvardsen - Silkeborg IF Cykling
9 Søren Hütten Pedersen - CK Kronborg
10 Johnny Lillelund - Herning Cykle Klub
11 Thomas Bech - Fredericia Cycle Club
12 Tommy Cramer - Sydkystens Cycling
13 Anders Steiniche Johansen - Fredericia Cycle Club
H50
1 Palle Egeberg Jensen - Hareskov Cykelklub
2 Lars Storgaard - Varde Cykelklub
3 Henrik Rohlin - Aarhus Cycling (AaC)
4 Thomas Rosenquist - Holte Cykel Klub
5 Henrik Kragh - Holbæk CK
6 Kurt Sørensen - Fredericia Cycle Club
7 Niels H. Leist - Ordrup Cykle Club
8 Anders Bro Bystrup - Aalborg Cykle-Ring
9 Jørn Nielsen - Sønderborg Cykle Klub
10 bent koudal - Vejen Bicycle Club
H60
1 Karsten Arnfeldt Olsen - Fredericia Cycle Club
2 Tony Ditlevsen - Holbæk Cykelsport
3 Jimmi Johansen - Lyngby Cycle Club
H70
1 Michael Brems Nicolajsen - Aarhus MTB
2 Hans Michael Olesen - Horsens Amatør Cykleklub
D50
1 Helle Jacobsen - Holstebro Cycleclub af 1960
U19
1 Joshua Amos Gudnitz - Cykleklubben Fix Rødovre
2 Tobias Lund Andresen - Cykleklubben Fix Rødovre
3 Alfred Toft Christiansen - Aalborg Mountainbikeklub
4 Simon Bak - Cykling Odense
5 Lucas Wulff - Team Vifra Kvickly Odder Junior
6 Palle Fjord - Mountain Bike Klub Silkeborg
7 Rasmus B Hansen - MTB Vejle
8 Christian Lesby - Cykleklubben Fix Rødovre
9 Christian Kudsk - Mountain Bike Klub Silkeborg
U17
1 Tobias Lillelund - Herning Cykle Klub
2 Gustav Wang - Cykleklubben Fix Rødovre
3 Julius Skovmand Lomholt - Cykle Clubben Hjørring
4 Oliver Vedersø Sølvhøj - Mountainbike Club Vejle
5 Magnus Ottesen - Kerteminde Cykelklub
6 Lauge Mårtensson - Cykling Odense
7 Rasmus Duus Storgaard - Varde Cykelklub
8 sander kirk - Hammel Cykle Klub
9 Otto Larsen Schmidt - Roskilde Mountain Bike Klub
10 Felix Fog Holst Larsen - Cykleklubben Fix Rødovre
11 Mikkel Aagaard Schmidt - Varde Cykelklub
12 Rasmus Pedersen - Esbjerg CR
13 Kristian Østergaard Andersen - Mountainbike Club Vejle
U15
1 Victor Laumand Drue Nielsen - Varde Cykelklub
2 Frederik Lykke - Silkeborg IF Cykling
3 Tore Troelsen - Herning Cykle Klub
4 Kevin Biehl - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
5 Sune Kirk - Hammel Cykle Klub
6 Noah Wulff - Cykle Klubben Aarhus
7 Daniel Weis Nielsen - Roskilde Cykle Ring
8 Oliver Mortensen - Cykling Odense
9 Jens Bak Bjerregaard - Cykle Klubben Aarhus
10 Oliver Fallahpour Søholm - Horsens Amatør Cykleklub
U13
1 Lucas Helth Hedegaard - Varde Cykelklub
2 Victor Johannsen - Silkeborg IF Cykling
U11
1 Jeppe L Nielsen - Varde CK
2 Lasse Vinding - Herning CK
U17P
1 Maria Bertelsen - Herning Cykle Klub
U15P
1 Julie Lillelund - Herning Cykle Klub
2 Camilla Rahbek - Varde CK
3 Julie Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
4 Sofie Pedersen - Esbjerg CR
U13P
1 Kamma Bergholt - Varde CK
2 Mathilde Cramer - Sydkystens Cycling
3 Sofie Pedersen - Esbjerg CR
Annonce
Annonce
Classic Brugge-De Panne(1.WWT) 21/03
Volta Ciclista a Catalunya(2.UWT) 18/03-24/03
Classic Brugge-De Panne(1.UWT) 20/03
Settimana Coppi e Bartali(2.1) 19/03-23/03
Classic Brugge-De Panne(1.UWT) 20/03
Classic Brugge-De Panne(1.WWT) 21/03
E3 Saxo Classic(1.UWT) 22/03
Gent-Wevelgem(1.WWT) 24/03
Gent-Wevelgem(1.UWT) 24/03
La Roue Tourangelle Centr...(1.1) 24/03
Dwars door Vlaanderen(1.UWT) 27/03
Paris - Camembert(1.1) 27/03
La Route Adélie de VItré(1.1) 29/03
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce