Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere

Resultater fra Sparekassen Vendsyssel Løbet i Aalborg
17. april 2017 18:18 af Nikolaj Corfitz Jensen Foto: Frederik Maj

Michael Carbel (Véloconcept) viste international klasse på en kold dag i Nordjylland, da han vandt Sparekassen Vensyssel Løbet i Aalborg, mens Johanne Marcher (Team Rytger powered by CykeltøjOnline.dk) sejrede i damernes A-klasse. Vi har samlet resultaterne fra alle klasser herunder. 

Herre A
1 Michael Carbel Svendgaard  -  Team VéloCONCEPT   03:30:33
2 Jesper Odgaard Nielsen  -  coloQuick - CULT   s.t.
3 Maximilian Hoffmann  -  Christina Jewelry-KUMA   s.t.
4 Peter Kjær Nielsen  -  Herning Cykle Klub   s.t.
5 Frederik Muff  -  Team AURA Energi - CK Aarhus   s.t.
6 Morten Gadgaard  -  Christina Jewelry-KUMA   03:31:27
7 Kristoffer Ylven WESTGAARD  -  Asker CK Elite   03:31:31
8 Jakob Frandsen  -  Team AURA Energi - CK Aarhus   s.t.
9 Michael Reihs  -  Team VéloCONCEPT   s.t.
10 Mikkel Skjellerup  -  Team OK Kvickly Odder   s.t.
11 Mads Baadsgaard Rahbek  -  Team VéloCONCEPT   s.t.
12 Jon-Anders BEKKEN  -  Asker CK Elite   s.t.
13 Kasper Thomsen  -  Team WasteApp - AVIS   s.t.
14 Nicolaj Moltke Steen  -  Team VéloCONCEPT   s.t.
15 Daniel Bligaard Lyhne  -  coloQuick - CULT   s.t.
16 Rasmus Esmann Ginnerup  -  Thy Cykle Ring   s.t.
17 Jacob Gye Madsen  -  Team AURA Energi - CK Aarhus   03:31:50
18 August Mors Poulsen  -  Team AURA Energi - CK Aarhus   03:37:09
19 Anders Dreyer Frost  -  Team IBT-Ridley Sydkysten Pro Cycling   s.t.
20 Andreas Brandt Aidel  -  Hammel Cykle Klub   03:40:36
21 Nicolai Christensen  -  Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater   03:40:50
22 Kristian Kulset  -  Uno-X Hydrogen Development Team   03:40:52
23 Vidar VIKESTAD  -  IL SVERRE SYKKEL   03:41:03
24 Silas Zacharias Clemmensen  -  Hammel Cykle Klub   03:41:07
25 Lars Saugstad  -  Uno-X Hydrogen Development Team   03:41:14
26 Adrian RIPS  -  elektroland24 Cycling Team   s.t.
27 Andre Rahd BEKKEN  -  Asker CK Elite   s.t.
28 Alexander Bojsen  -  Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater   03:41:16
29 Jonas Nordkroggård  -  Christina Jewelry-KUMA   s.t.
30 Karol Michalski  -  Pronghorn Racing   03:41:38
31 Anton Elfarsson  -  Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater   03:47:30
32 Anders Krogh Jensen  -  Team OK Kvickly Odder   s.t.
33 Erik Gellein Halvorsen  -  Sandefjord Sykleklubb   03:58:13

 

Herre B
1 Christian Gorm Albrechtsen  -  Herning Cykle Klub   03:14:41
2 Asbjørn Ravn Rasmussen  -  Hammel Cykle Klub   s.t.
3 Mikkel Beck Olsen  -  Team AURA Energi - CK Aarhus   03:14:47
4 Alexandar Lander  -  Team IBT-Ridley Sydkysten Pro Cycling   03:18:25
5 Thor Mørup Prødel  -  Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater   03:19:08
6 Mads Søgaard Mondrup  -  Herning Cykle Klub   03:20:55
7 Jorn Oerlemans  -  Team OK Kvickly Odder   03:21:03
8 Asbjørn Koop Dalgaard  -  Vejle Cykel Klub   03:29:50
9 Christian Berg-Larsen  -  Amager Cykle Ring   03:34:06
10 Thomas JANSEN  -  If Frøy   s.t.
11 Nicolai Kjærstad  -  Bærum OCK   04:20:19

 

Herre C
1 Morten Christiansen  -  Horsens Amatør Cykleklub   02:49:46
2 Daniel Falk Andersen  -  Hammel Cykle Klub   02:49:55
3 Ole Emil Andersen  -  Cykle Klubben Aarhus   02:51:02
4 Simon Andrup  -  Cykle Klubben Aarhus   s.t.
5 Daniel Vestergaard Villadsen  -  Herning Cykle Klub   s.t.
6 Lasse Kjær Hansen  -  Hammel Cykle Klub   02:51:39
7 Jacob Krogh Keldsen  -  Arbejdernes Bicykle Club (Abc)   02:52:42
8 Lucas Aleksander Ulletved Hjælm Nørregaard  -  Amager Cykle Ring   02:55:19
9 Anders Aarkrog Jepsen  -  Amager Cykle Ring   02:56:28
10 Michael Styrk Andersen  -  Cykling Odense   s.t.
11 Trine Schmidt  -  Lotto Soudal Ladies   02:56:50
12 Mathias Meldgård  -  Vejle Cykel Klub   03:01:43
13 Glenn Nilsson  -  CK Ringen   03:03:28
14 Marko WEBER  -  PSV90 Neubrandenburg   03:09:03

 

Herre D
1 Mads Larsen  -  Støvring Motion   01:55:25
2 Mathias Panduro Høgfeldt Pedersen  -  Skive Cykle Klub   s.t.
3 Søren Bak Jepsen  -  Birkerød Bicycle Club   01:55:26
4 Nikolaj Hebsgaard  -  Aalborg Cykle-Ring   s.t.
5 Kristian Kallesøe Bruun  -  Randers PI Cykelafdelingen   01:55:29
6 Poul Bentsen  -  Kolding Bicycle Club   01:55:39
7 Jesper Jensen  -  Vejen Bicycle Club   01:56:10
8 Martin Larsen  -  Vejen Bicycle Club   s.t.
9 Stefan Holm Frederiksen  -  Uldum Cykel Motion   s.t.
10 Kasper Thomsen  -  Herning Cykle Klub   s.t.
11 Frank Eriksen  -  Randers Cykleklub af 1910   s.t.
12 Anders Thorup  -  Randers PI Cykelafdelingen   s.t.
13 Allan Hareskov  -  Cykle Clubben Hjørring   s.t.
14 Kristian Hald  -  Cykle Clubben Hjørring   s.t.
15 Jesper Kannegaard  -  Hobro Cykle Club af 1938   s.t.
16 Momme Lassen  -  SG Athletico Büdelsdorf   s.t.
17 Magnus Kristensen  -  Cykle Klubben Aarhus   01:57:19
18 Kim Ternstrøm  -  Tønder Amatør Cykle Ring   01:59:15
19 Rasmus Højsgaard  -  Hobro Cykle Club af 1938   02:00:19
20 Claus Nylander Hougaard  -  Randers PI Cykelafdelingen   02:01:15
21 Palle Obel  -  Cykelmotion Viborg   02:01:43
22 Robert Kvistgaard  -  Give Cykelklub   s.t.
23 Mikael Aakmann Pedersen  -  Morsø Cykel Klub   s.t.
24 dan christensen  -  Fredericia Cycle Club   s.t.
25 Dan Koch  -  Hammel Cykle Klub   02:04:06
26 Steffen Sillesen  -  Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919   02:04:08
27 John Poulsen  -  Hobro Cykle Club af 1938   02:05:38
28 Morten Korsgaard  -  Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919   s.t.
29 Michael Skov  -  Odder Cykel Klub   02:22:36
30 Brian Johnsen  -  Silkeborg IF Cykling   02:24:03

 

Junior herrer
1 Valdemar Kure Krogh  -  Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior   02:53:35
2 Oliver Knudsen  -  Team Mascot WorkWear   s.t.
3 Andreas ANDERSSON  -  HalmstadCK   s.t.
4 Gustav JOHANSSON  -  HalmstadCK   s.t.
5 Casper Kjelgaard Ilsø  -  Team Herning CK Junior   s.t.
6 Jeppe Klein Jensen  -  Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior   s.t.
7 Nicolai Clausen  -  Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior   s.t.
8 Morten Andreas Stampe  -  Team Herning CK Junior   s.t.
9 Martin Omarsson Mollerup  -  Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior   02:55:54
10 Sander Andersen  -  Team ABC Junior   02:55:58
11 Niklas Spilcker Jacobsen  -  Team Mascot WorkWear   02:56:02
12 Søren Vosgerau  -  Cykle Klubben Aarhus   s.t.
13 Jannik Nedergaard Nielsen  -  Team Herning CK Junior   s.t.
14 Aksel Bech Skot-Hansen  -  Team Mascot WorkWear   s.t.
15 Jonas Nygaard Perto  -  Cykle Klubben Aarhus   s.t.
16 Frederik Rosenmeyer  -  Team Vifra Kvickly Odder Junior   s.t.
17 Sebastian Ryttersgaard  -  Team Vifra Kvickly Odder Junior   s.t.
18 Peter Friis Løfstedt  -  Team Herning CK Junior   02:56:33
19 Niklas JAGERSTAL  -  HalmstadCK   02:56:58
20 Christoffer WALL  -  HalmstadCK   02:57:03
21 Thomas Koldkjær Decker  -  Team Vifra Kvickly Odder Junior   02:57:45
22 Jørgen CHRISTOFFERSEN  -  Fredrikstad sykkelklubb   02:58:29
23 Frederik Uhre  -  Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919   02:59:35
24 Magnus Henneberg  -  Team Cycling Elite Copenhagen   03:00:50
25 sebastian Kolze Changizi  -  Team Mascot WorkWear   03:07:02
26 Casper Næsager Nielsen  -  Thy Cykle Ring   03:12:59
27 Mads Andersen  -  Team Vifra Kvickly Odder Junior   05:22:45

 

U17 drenge
1 Robin Juel Skivild  -  Cykling Odense   01:54:01
2 Jacob Christensen  -  Horsens Amatør Cykleklub   s.t.
3 Frederik Wandahl  -  Roskilde Cykle Ring   s.t.
4 Benjamin Hertz  -  Cykleklubben Fix Rødovre   s.t.
5 William Blume Levy  -  Horsens Amatør Cykleklub   s.t.
6 Emil Schandorff Iwersen  -  Cykleklubben Fix Rødovre   s.t.
7 Julius Nowak Dalner  -  Holbæk Cykelsport   01:54:04
8 Alexander Mark  -  Næstved Bicycle Club   01:55:11
9 Frederik Erringsø  -  Roskilde Cykle Ring   01:55:18
10 Tue Larsen  -  Slagelse Cykle Ring   s.t.
11 Alfred Rasmussen  -  Odder Cykel Klub   s.t.
12 Oliver Friis  -  Odder Cykel Klub   s.t.
13 Simon Høy  -  Cykleklubben Fix Rødovre   s.t.
14 Sebastian Theodor Millinge Petersen  -  Herning Cykle Klub   s.t.
15 Rasmus Madsen  -  Herning Cykle Klub   s.t.
16 Kasper Viberg Søgaard  -  Lyngby Cycle Club   s.t.
17 Magnus Rost  -  Slagelse Cykle Ring   01:55:31
18 Marckus Njor  -  Cykleklubben Fix Rødovre   01:56:23
19 Luis Carl Jørgensen  -  Roskilde Cykle Ring   01:58:49
20 Jeppe Andreasen  -  Odder Cykel Klub   02:00:03
21 Magnus SØRBØ  -  Gjerstad IL Sykkelgruppe   s.t.
22 Emil Schmidt  -  Aalborg Cykle-Ring   s.t.
23 Sebastian Roer Iversen  -  Cykleklubben Fix Rødovre   s.t.
24 Kristian Mundbjerg  -  Herning Cykle Klub   s.t.
25 Casper Skov Lodahl  -  Herning Cykle Klub   02:00:13
26 Tobias Pilegaard Pedersen  -  Aalborg Cykle-Ring   02:03:10
27 Morten Aalling Nørtoft  -  Give Cykelklub   02:10:18
28 Viktor Frost  -  Cykle Klubben Aarhus   02:11:48
29 Viktor Wiby Paulsen  -  Odder Cykel Klub   02:14:18
30 Tobias Wedel Kold  -  Herning Cykle Klub   02:15:58
31 Nicklas Koluda Jørgensen  -  Slagelse Cykle Ring   02:18:06
32 Cedar Hansen  -  Cykle Klubben Aarhus   02:25:20
33 Mikkel Vinding  -  Herning Cykle Klub   02:31:19

 

U15 drenge
1 Mads-Emil Dupont Hougaard  -  Randers Cykleklub af 1910   01:08:53
2 Henrik Mehammer BORGE  -  Horten og Omegn Cykleklubb   01:12:22
3 Mathias Møller Jørgensen  -  Herning Cykle Klub   s.t.
4 Emil Andersen  -  Horsens Amatør Cykleklub   01:12:24
5 Oliver B. Søndergaard  -  Silkeborg IF Cykling   s.t.
6 Niklas Strømsted  -  Køge Cykel Ring   s.t.
7 0 Sørensen  -  Cykle Klubben Aarhus   s.t.
8 Jonas Larsen  -  Haderslev Starup Cykelklub   s.t.
9 Anders vos sørensen  -  Nr Søby Cykel Klub   s.t.
10 Nicolai Wandahl  -  Höllviken CK - SE   s.t.
11 Simon Dalby  -  Holstebro Cycleclub af 1960   s.t.
12 Casper RØNNING  -  Horten og Omegn Cykleklubb   s.t.
13 Henrik Pedersen  -  Herning Cykle Klub   s.t.
14 Jonas Birk Madsen  -  Cykle Klubben Aarhus   s.t.
15 Oscar Munk-Olsen  -  Cykle Klubben Aarhus   01:12:28
16 Oliver Fallahpour Søholm  -  Horsens Amatør Cykleklub   01:12:30
17 Andreas Læssø Unger  -  Give Cykelklub   01:13:27
18 Martin Skytte Glerup  -  Silkeborg IF Cykling   01:13:28
19 Mads Bindzus  -  Aalborg Cykle-Ring   01:14:56
20 Nicklas Fonnesbech  -  Herning Cykle Klub   01:17:02
21 Tobias Breiner  -  Nr Søby Cykel Klub   s.t.
22 Rasmus Perto  -  Cykle Klubben Aarhus   01:17:46
23 Gustav Stigaard Topp Lauridsen  -  Holstebro Cycleclub af 1960   01:18:36
24 Alfred Schultz Jølving  -  Middelfart Cykel Club   s.t.
25 Magnus Lorents Nielsen  -  Silkeborg IF Cykling   s.t.
26 Mads Nadhazi Almstrup  -  Cykle Klubben Aarhus   s.t.
27 Joakim Tanski Kristensen  -  Silkeborg IF Cykling   s.t.
28 Morthen Wang Baksaas  -  Tønsberg CK   01:19:34
29 Frederik Aalling Nørtoft  -  Give Cykelklub   s.t.
30 Malte Ballegaard  -  Randers Cykleklub af 1910   01:23:41
31 Philip Steenbjerg  -  Herning Cykle Klub   01:23:56
32 Magnus Haugaard  -  Aalborg Cykle-Ring   s.t.
33 Casper Blicher Nielsen  -  Middelfart Cykel Club   01:24:15
34 Jacob Degn Fryland  -  Vejle Cykel Klub   s.t.
35 Tinus AARSTADBERG  -  Horten og Omegn Cykleklubb   01:27:41
36 mathias michaelsen  -  Herning Cykle Klub   01:29:00
37 Tobias Aaen  -  Herning Cykle Klub   01:29:48

 

U13 drenge
1 Tore Troelsen  -  Herning Cykle Klub   00:52:43
2 Jakob Falk Paarup  -  Amager Cykle Ring   00:55:29
3 Theodor August Clemmensen  -  Aalborg Cykle-Ring   s.t.
4 Lasse Svoldgaard Andersen  -  Silkeborg IF Cykling   00:56:36
5 Noah Wulff  -  Cykle Klubben Aarhus   00:56:37
6 Sebastian B. Søndergaard  -  Silkeborg IF Cykling   00:59:57
7 Karl-Aksel Tilly  -  Herning Cykle Klub   s.t.
8 Jens Bak Bjerregaard  -  Cykle Klubben Aarhus   01:01:56
9 Johannes Rørby Petersen  -  Aalborg Cykle-Ring   s.t.
10 Oscar Holm Lauridsen  -  Horsens Amatør Cykleklub   01:01:58
11 benjamin Holtebo  -  Aalborg Cykle-Ring   01:02:08
12 Sebastian Lundtoft Lindbjerg  -  Herning Cykle Klub   01:04:14
13 Victor Johannsen  -  Silkeborg IF Cykling   01:05:21
14 Gustav Bakgaard  -  Aalborg Cykle-Ring   01:09:25
15 Matheus Wang Baksaas  -  Tønsberg CK   01:12:53
16 Bertel Hjorth pedersen  -  Thy Cykle Ring   01:26:22

 

U11 drenge
1 Asger Bak Jepsen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   00:36:17
2 Jacob Kvistgaard  -  Give Cykelklub   00:37:17
3 Malthe Obitsø Forsberg  -  Cykle Klubben Aarhus   00:43:17
4 Emil Pedersen  -  Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919   00:43:21
5 Casper Johannsen  -  Silkeborg IF Cykling   00:43:30
6 Gustav Schlüter  -  Roskilde Cykle Ring   00:45:36

 

Dame A
1 Johanne Marcher  -  Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK   03:03:25
2 Michelle Lauge Quaade  -  Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater   s.t.
3 Marlene Jakobsen  -  Racing89ers   03:08:36
4 Maria Julie Høiriis Nielsen  -  Scandic Thylander Powered by Orbea   03:12:38
5 Rikke Bak Dalgaard  -  Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater   s.t.
6 Mette Fischer Therkelsen  -  Cykling Odense   s.t.
7 Josefine Huitfeldt  -  Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK   03:20:02
8 Siri Strand  -  Cykle Klubben Aarhus   03:33:12

 

Dame B
1 Kirsten Søvang  -  Scandic Thylander Powered by Orbea   02:10:17
2 Helle Hygum  -  Holstebro Cycleclub af 1960   s.t.
3 Jenny Lassen  -  SG Athletico Büdelsdorf   02:10:20
4 Heidi Gabriel  -  Sydkystens Cycling   02:22:12

 

Junior damer
1 Thale Bjerk  -  Bærum OCK   02:09:23
2 Nanna Warming  -  Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK   02:31:19

 

U17 piger
1 Elvine Margrethe Brun Gadeberg  -  Holstebro Cycleclub af 1960   01:17:32
2 Ida JOHANSSON  -  Mölndals CK Team Merida Sverige   01:18:26
3 Caroline Andersson  -  Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK   01:19:38
4 Mie Saabye  -  Mountain Bike Klub Silkeborg   01:20:59
5 Hennie ENGEBRETSEN  -  Horten & Omegn Cykleklubb   01:21:00
6 Mille Troelsen  -  Herning Cykle Klub   01:26:59

 

U15 piger
1 Gullborg Guttesen  -  Herning Cykle Klub   01:15:35
2 Alma JOHANSSON  -  Mölndals CK Team Merida Sverige   01:21:01
3 Julie Uhre  -  Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919   01:28:26
4 Celina Mygdam Mikkelsen  -  Cykle Klubben Aarhus   01:42:20
5 Claudia Mygdam Mikkelsen  -  Cykle Klubben Aarhus   01:44:16

 

U13 piger
1 Astrid Marie Bjørn Sørensen  -  Cykle Klubben Aarhus   00:59:59
2 Mette Kristine Tygesen  -  Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919   01:15:00
3 Sofie Amalie Steen Pedersen  -  Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919   01:17:58
4 Sofie Pedersen  -  Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919   01:18:16

 

U11 piger
1 Klara Schlüter  -  Roskilde Cykle Ring   00:45:35
2 lærke michaelsen  -  Herning Cykle Klub   00:45:46

 

Herre veteran 40
1 claus holm  -  Holte Cykel Klub   02:49:02
2 søren nilsson  -  Amager Cykle Ring   02:49:09
3 Henrik Frederiksen  -  Holte Cykel Klub   s.t.
4 Jesper Jensen  -  Holte Cykel Klub   02:51:19
5 Jesper Olsen  -  Viborg MTB   s.t.
6 Carsten Jensen  -  Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919   s.t.
7 Henrik Dann Andersen  -  Aarhus Cycling (AaC)   s.t.
8 Kenneth Iversen  -  K C K Herlev   02:57:47
9 kim olesen  -  Vejle Cykel Klub   02:58:08
10 Dan Holtebo  -  Aalborg Cykle-Ring   s.t.
11 Fredrik ROSTEDT  -  Jönköpings CK   s.t.
12 Tommy Hass  -  DCR - Ballerup   03:02:04
13 Per Holst Menander  -  Thy Cykle Ring   03:23:21

 

Herre veteran 50
1 Bjarne Olsen  -  Silkeborg IF Cykling   01:56:51
2 Flemming Steen  -  Horsens Amatør Cykleklub   s.t.
3 Kim Hørslev  -  Cykel Klubben Djurs   s.t.
4 Torleif Røberg  -  Fredericia Cycle Club   s.t.
5 Peter Holm Nielsen  -  Aarhus Cycling (AaC)   s.t.
6 Finn Yding Sørensen  -  Horsens Amatør Cykleklub   s.t.
7 Jens Høiberg  -  Odder Cykel Klub   s.t.
8 Kim Lambæk  -  Vejen Bicycle Club   01:57:09
9 Bo Sommer  -  Elite Cycling Snejbjerg   01:57:38
10 Dennis Bay  -  Hammel Cykle Klub   02:00:08
11 Kenneth Christensen  -  Cykelmotion Viborg   02:00:22
12 Jens Kasler  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   s.t.
13 Peter Isager  -  Cykel Klubben Djurs   s.t.
14 Christopher Ouzman  -  Hvidovre Cykle Klub   02:00:29
15 Thomas Schlüter  -  Roskilde Cykle Ring   s.t.
16 kenneth nielsen reinholdt  -  Næstved Bicycle Club   02:09:17
17 Søren Lambert Andersen  -  Give Cykelklub   s.t.
18 martin young  -  Fredericia Cycle Club   02:09:21
19 Claus Boe Jensen  -  Viborg MTB   02:10:40

 

Herre veteran 60
1 Kai Pedersen  -  Randers Cykleklub af 1910   02:10:16
2 Jochen Keiler  -  SGAthletico Büdelsdorf   s.t.
3 Henrik Jensen  -  Randers Cykleklub af 1910   s.t.
4 klaus peter petersen  -  Aalborg Cykle-Ring   s.t.
5 Manfred Bartsch  -  SGAthletico Büdelsdorf   s.t.
6 Vagn Skærlund Frandsen  -  Odder Cykel Klub   02:12:56

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

BMC Racing Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cannondale-Drapac Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

ORICA-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Quick-Step Floors

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Lotto NL - Jumbo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek - Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »