Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
Joachim Parbo tog sejren i Herre A foran Christian Duus Storgaard og Thomas Nørup.
Annonce
A
1 Joachim Parbo - Hammel Cykle Klub
2 Christian Duus Storgaard - Varde Cykelklub
3 Thomas Nørup - Team Novo Nordisk
4 Peter Thidemann - Aalborg Mountainbikeklub
5 Casper Kjelgaard Ilsø - Team Herning CK Junior
6 Henrik Kirk - Aarhus MTB
7 Jesper Kjær Nielsen - Aalborg Mountainbikeklub
8 Martin Libak Hansen - Cykle Clubben Hjørring
9 Esben Theibel - Aarhus MTB
B
1 Martin Isbak - CC Hjørring
2 Bjarke Refslund - Aarhus MTB
3 Christian Buhl Christiansen - Horsens Amatør Cykleklub
4 Anders Bisgaard - Rold Skov MTB
5 Henrik Skiffard - Aarhus MTB
6 Frederik Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
7 Sebastian Andersen - Aarhus MTB
DA
1 Anne Noe Lausen - Mountainbike Club Vejle
H40
1 Christian Høgh - Racing89ers
2 Dan Holtebo - Aalborg Cykle-Ring
3 Jacob Tybjerg - Uldum Cykel Motion
4 Allan Laumand Nielsen - Varde Cykelklub
5 Thor Mårtensson - Cykling Odense
6 Claus Hessler Ibsen - Holstebro Cycleclub af 1960
7 Johnny Lillelund - Herning Cykle Klub
8 Jesper Olsen - Viborg MTB
H50
1 Lars Storgaard - Varde Cykelklub
2 Henrik Rohlin - Aarhus Cycling (AaC)
3 Jørgen Nielsen - Hammel Cykle Klub
4 Jesper Færch - Aarhus MTB
5 Kurt Sørensen - Fredericia Cycle Club
6 Torben Korstgård - Racing89ers
7 Jonny Jørgensen - Randers Cykleklub af 1910
H60
1 Peter Andersen - Racing89ers
2 Lars bollerup - Aarhus 1900 Triathlon
U19
1 Ian Millennium - Lexware Mountainbike Team
2 Lucas Wulff - Team Vifra Kvickly Odder Junior
3 Mads Bak Bjerregaard - Cykle Klubben Aarhus
U17
1 Tobias Lillelund - Herning Cykle Klub
2 Julius Skovmand Lomholt - Cykle Clubben Hjørring
3 Oliver Vedersø Sølvhøj - Mountainbike Club Vejle
4 Mads Birk Thøgersen - Hammel Cykle Klub
5 Casper Kaysen - Hammel Cykle Klub
6 Magnus Ottesen - Kerteminde Cykelklub
7 Peter Asbjørn Hansen - Svendborg Mountainbike Klub
8 Jeppe Andreasen - Odder Cykel Klub
9 Rasmus Duus Storgaard - Varde Cykelklub
10 Mikkel Aagaard Schmidt - Varde Cykelklub
11 sander kirk - Hammel Cykle Klub
12 Oscar Munk-Olsen - Cykle Klubben Aarhus
13 Rune Christensen - Hammel CK
14 Johan Gørtz Hørstrup - Horsens Amatør Cykleklub
15 Lauge Mårtensson - Cykling Odense
16 Cedar Hansen - Cykle Klubben Aarhus
U15
1 Victor Laumand Drue Nielsen - Varde Cykelklub
2 Oliver Fallahpour Søholm - Horsens Amatør Cykleklub
3 Kevin Biehl - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
4 Tore Troelsen - Herning Cykle Klub
5 Noah Wulff - Cykle Klubben Aarhus
6 Kasper Birk Thøgersen - Hammel Cykle Klub
7 Oliver Mortensen - Cykling Odense
8 Jens Bak Bjerregaard - Cykle Klubben Aarhus
U13
1 Jonas Gamborg - Hammel CK
2 Lucca Bennetsen - Racing89ers Randers
3 Victor Johannsen - Silkeborg IF Cykling
4 Nicolai Andersen - Hammel Cykle Klub
U11
1 Jeppe L Nielsen - Varde CK
2 Marius Prisholm - Odder CK
3 Hektor Bech-Petersen - Aarhus CK
U15P
1 Julie Lillelund - Herning Cykle Klub
2 Julie Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
Annonce
Annonce
Classic Brugge-De Panne(1.WWT) 21/03
Volta Ciclista a Catalunya(2.UWT) 18/03-24/03
Classic Brugge-De Panne(1.UWT) 20/03
Settimana Coppi e Bartali(2.1) 19/03-23/03
Classic Brugge-De Panne(1.UWT) 20/03
Classic Brugge-De Panne(1.WWT) 21/03
E3 Saxo Classic(1.UWT) 22/03
Gent-Wevelgem(1.WWT) 24/03
Gent-Wevelgem(1.UWT) 24/03
La Roue Tourangelle Centr...(1.1) 24/03
Dwars door Vlaanderen(1.UWT) 27/03
Paris - Camembert(1.1) 27/03
La Route Adélie de VItré(1.1) 29/03
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce