Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Log ind Følg os Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater fra VTS Tømrer-Snedker TT Cup - 2. afdeling
18. maj 2017 13:58 af Christian BergFoto: Sirotti

Rasmus Quaade tog sejren på gårsdagens enkeltstart foran Casper Folsach og Sergio Tu.

A
1 Rasmus Christian Quaade - Team Giant - Castellli
2 Casper Von Folsach - Team Giant - Castellli
3 Sergio Tu - Roskilde Cykle Ring
4 Mathias Skov-Jensen - BHS-Almeborg-Bornholm
5 Mathias Krigbaum - coloQuick - CULT
6 Rasmus Byriel Iversen - Team Giant - Castellli
 
B  
1 Morten Risbjerg Hansen - Carl Ras CX Team-Sydkysten Cycling
2 Jeppe Hanssing - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater
3 Thor Mørup Prødel - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater
4 Kean Bang-Sørensen - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater
5 Sebastian Hartvigsen - Cykle Klubben Nordsjælland
6 Sebastian Rathje Andersen - Herning Cykle Klub
7 Andreas Tvermoes Noe - Sydkystens Cycling
8 Dani Petersen - Sydkystens Cycling
9 Lucas Aleksander Ulletved Hjælm Nørregaard - Amager Cykle Ring
10 Mathias Bundsgaard Matz - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
11 Mads Schelde Berg - Team Georg Berg Cycling Elite
12 Rasmus Stigaard - Team Georg Berg Cycling Elite
 
C  
1 Simon Christensen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
2 Nicolai Ravn - Sydkystens Cycling
3 Jannik Ljungdahl - Tissø Cykle Ring
4 Jens Christian Dich - TCA
5 bjarke bonke - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
6 Philippe René Guichard - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
7 Trine Schmidt - Lotto Soudal Ladies
8 Anders Aarkrog Jepsen - Amager Cykle Ring
9 Rasmus Mønnike - Sydkystens Cycling
10 Kasper Due - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
11 Thomas Heunicke - Amager Cykle Ring
12 Kasper D Konradsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
13 Johannes Killisperger - TCA
14 Chris Norman Larsen - Lolland-Falster Cykle Klub
15 Martin Henriksen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
 
D  
1 Jesper Salling - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
2 Nick Heinsbæk - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
3 Brian Ahmt Larsen - Sydkystens Cycling
4 Søren Ravn - Holbæk Cykelsport
5 Anders Raastrup Kristensen - Amager Cykle Ring
6 Henrik Hansen - Birkerød Bicycle Club
7 Lars Jensen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
8 Søren Vangaa Pedersen - Køge Cykel Ring
9 Jacob Schulz Jørgensen - Roskilde Cykle Ring
10 Casper Skoubo - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
11 Thomas Schou - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
 
H40  
1 Martin Hammer Larsen - Carl Ras CX Team-Sydkysten Cycling
2 Niels H Leist - Ordrup Cykle Club
3 Morten Tillquist Nielsen - Sorø Bicycle Club
4 Martin Bjerregaard Jensen - Svendborg Mountainbike Klub
 
H50  
1 Rolf Kjøller - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
2 Philip Noel - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
3 Christian Flindt-Larsen - Politiets IF Kbh-Cykling
4 jørgen sørensen - K C K Herlev
5 Peter Godsk - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
6 Steen Bluhm - Sorø Bicycle Club
7 Jesper Thiesen - Amager Cykle Ring
 
H60  
1 Michael Barfoed - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
2 Johannes Risbjerg - Politiets IF Kbh-Cykling
3 Ken G Hansen - Politiets IF Kbh-Cykling
 
H70  
1 kell wohlert - Greve Cykle Club
2 René Højvang Jensen - Hedehusene Fløng Cykle Klub
 
DA  
1 Betina Cramer - Scandic Thylander Powered by Orbea
2 Janni Bormann - Scandic Thylander Powered by Orbea
3 Rikke Lønne - Team Crescent DARE
4 Josefine Huitfeldt - Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK
5 Johanne Marcher - Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK
6 Rikke Bak Dalgaard - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater
 
DB  
1 Heidi Walther - Køge Cykel Ring
2 Katja-Lill Jensen - Dansk Bicycle Club
3 Jannie Holm-Lauridsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
 
U19  
1 Julius Johansen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior
2 Johan Price-Pejtersen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior
3 Mattias Skjelmose Jensen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior
4 Thomas Rald Kaspersen - Team Pythonprocom - Velowear
5 Sander Andersen - Team ABC Junior
6 Absalon Billehøj - Team Cycling Elite Copenhagen
7 Marcus Sander Hansen - Team Pythonprocom - Velowear
8 Frederik Egehus - Team ABC Junior
9 Andreas Toft Neldeberg - Team Pythonprocom - Velowear
10 Valdemar Kure Krogh - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
11 Gustav Heyn - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
12 Mads Rasmussen - Team ABC Junior
13 Benjamin Movang - Team Cycling Elite Copenhagen
14 Anton Norup Grunnet Hansen - Team Cycling Elite Copenhagen
15 Lucas Norman Gude - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
16 Magnus Henneberg - Team Cycling Elite Copenhagen
17 Andreas Hougaard Holst-Kruse - Team ASSOS of Switzerland - Rødovre Centrum
18 Felix Clausen - Team Cycling Elite Copenhagen
19 Philip Heinisch - Team Cycling Elite Copenhagen
20 Kasper Ellegaard Vejen - Roskilde Cykle Ring
21 Nicolai Luthmann - Team ASSOS of Switzerland - Rødovre Centrum
22 Laurits Skydsgaard Jensen - Team Cycling Elite Copenhagen
 
U17  
1 Peter Busk - Greve Cykle Club
2 Andreas Byskov Sarbo - Lyngby Cycle Club
3 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring
4 Sebastian Andreasson - Cykleklubben Fix Rødovre
5 Benjamin Hertz - Cykleklubben Fix Rødovre
6 Magnus Rost - Slagelse Cykle Ring
7 Oliver Heine - Næstved Bicycle Club
8 Tobias Lund andresen - Cykleklubben Fix Rødovre
9 Simon Høy - Cykleklubben Fix Rødovre
10 Nikolaj Mengel - Team Cycling Ringsted
11 Mattias Nordal - Køge Cykel Ring
12 Marckus Njor - Cykleklubben Fix Rødovre
13 oliver nielsen - Svendborg Mountainbike Klub
14 Frederik Erringsø - Roskilde Cykle Ring
15 Mads Christiansen - Hedehusene Fløng Cykle Klub
16 Victor Fuhrmann Desimpelaere - Køge Cykel Ring
 
U15  
1 Gustav Wang - Cykleklubben Fix Rødovre
2 Zacharias Ozairy - Amager Cykle Ring
3 Kristian Egholm - Holbæk Cykelsport
4 Phillip Mathiesen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
5 Simon Vangkilde Lehmann - Køge Cykel Ring
6 Emil Als Feldberg Hansen - Holbæk Cykelsport
7 Caleb Lind - Hvidovre Cykle Klub
8 Konrad Busk - Køge Cykel Ring
9 Marius Mørkeberg Poulsen - Køge Cykel Ring
10 Lucas Schrøder - Køge Cykel Ring
11 Tobias Svarre - Køge Cykel Ring
12 Daniel Solving - Hvidovre Cykle Klub
13 Mads Nørrevang - Hvidovre Cykle Klub
14 Pedro Rødtnes - Køge Cykel Ring
15 Tue Lindegaard Christiansen - Cykleklubben Fix Rødovre
16 Daniel Lysdal Buur - Team Cycling Ringsted
17 Patrick Brady - Team Cycling Ringsted
18 Peter Andersen - K C K Herlev
 
U13  
1 Noah Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
2 Conrad Haugsted - Amager Cykle Ring
3 Patrick Boje Frydkjær - Næstved Bicycle Club
4 Mads Schulz Jørgensen - Roskilde Cykle Ring
5 Mathias Rimm jeppesen - Roskilde Cykle Ring
6 Peter Bheki Kring Laursen - Amager Cykle Ring
7 Nicolai Borum Nielsen - Hedehusene Fløng Cykle Klub
8 William Bunde - Amager Cykle Ring
9 Magnus Krickau Ketelsen - Køge Cykel Ring
10 Oscar Sonnenborg-Mathiesen - Cykleklubben Fix Rødovre
11 Alfred Julius Krievs - Hvidovre Cykle Klub
12 Kasper Christiansen - Køge Cykel Ring
13 Victor Bigler - Hvidovre Cykle Klub
14 Magnus Tillquist Nielsen - Slagelse Cykle Ring
 
U11  
1 Tristan Hansen - Amager Cykle Ring
2 Oskar Andersen - Roskilde Cykle Ring
3 Mikkel Skoubo - Team Cycling Ringsted
 
U15P  
1 Laura Auerbach-Lind - Amager Cykle Ring
2 liva kornval - Amager Cykle Ring
 
U13P  
1 Mille Bidstrup Petersen - Amager Cykle Ring
2 Nicolina Hansen - Amager Cykle Ring
3 Mathilde Estvan-Slonina - Team Cycling Ringsted
 
U11P  
1 Mathilde Cramer - Sydkystens Cycling
2 Ida Krickau Ketelsen - Køge Cykel Ring
3 Mille Estvan-slonina - Team Cycling Ringsted
4 Klara Schlüter - Roskilde Cykle Ring

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Baloise Belgium Tour(2.HC) 23/05-27/05

Hammer Stavanger(2.1) 25/05-27/05

Tour of Estonia(2.1) 25/05-26/05

Tour of Japan(2.1) 20/05-27/05

Tour du Pays de Vaud(2.NCUP) 24/05-27/05

Tour du Pays de Vaud(2.NCUP) 24/05-27/05

Hammer Stavanger(2.1) 25/05-27/05

Tour of Estonia(2.1) 25/05-26/05

Grand Prix de Plumelec-Mo...(1.1) 26/05

Boucles de l'Aulne - Châ...(1.1) 27/05

Tf GD Dorigo MO Biemmeret...(1.1) 27/05

Winston Salem Cycling Cla...(1.1) 28/05

Peace race(2.1) 29/05-03/06

Skoda-Tour de Luxembourg(2.HC) 30/05-03/06

Tour de Korea(2.1) 30/05-03/06

Boucles de la Mayenne(2.1) 31/05-03/06

Szlakiem Walk Majora Hubala(2.1) 31/05-03/06

Grand Prix Priessnitz spa(2.NCUP) 31/05-03/06

Hammer Sportzone Limburg(2.1) 01/06-03/06

Carrefour Market Heistse ...(1.1) 02/06

La Classique des Alpes Ju...(1.1) 02/06

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

BMC Racing Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Quick-Step Floors

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First-Drapac

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team LottoNL-Jumbo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »