Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere

Sjetteplads til Nikola Aistrup i Kina
29. juni 2012 14:36 af Jesper Johannesen Foto: Feltet.dk

Flot start for Team Concordia Forsikring Himmerland i Kina, Nikola Aistrup bliver sekser på første etape.

Trods jetlag og mange højdemeter og en udmelding fra sportschef René Wenzel om, at holdet på de første etaper ville tage den lidt med ro, blev det alligevel til en flot åbning på etapeløbet Tour of Qinghai Lake, da Team Concordia Forsikring Himmerlands Nikola Aistrup på første etape kører en flot sjetteplads hjem til holdet.

 

På dagens etape Xining Circuit Race skulle rytteren ud på i alt otte omgange på en 12,1 km flad rundstrækning gennem gaderne i Xining - dog stadig i 2200 meters højde og grundet rutens beskaffenhed, var der på forhånd lagt op til at første etape ville blive en dyst sprinterne imellem.

Kun nummer 11 samlet

En veloplagt og godt kørende Nikola Aistrup sikrede altså holdet en sjetteplads, men er kun nummer 11 samlet grundet diverse bonusspurter med bonussekunder undervejs. Aistrup er 10 sekunder efter vinderen. Holdet ligger efter dagens etape nummer seks i den samlede holdkonkurrence.

 

”Det var et langt bedre udlæg, end jeg turde håbe på. Det er helt korrekt, at vi til at starte med ville tage den lidt med ro, men når muligheden byder sig, så slår vi naturligvis til. Rytterne viser stor gejst og køreglæde. De har virkelig glædet sig til denne tur, så der er kanonstemning i lejren, det smitter af på præstationerne. Med Nikola’s flotte resultat i dag, har vi et godt og fornuftigt udgangspunkt for resten af løbet, men nu må vi se, det er et hårdt løb og meget kan ske, men jeg er naturligvis rigtig glad for, at vi kom så godt fra start,” forklarer en glad og tilfreds sportschef.

 

122 km venter i morgen
I morgen lørdag skal rytterne køre anden etape fra Duoba-Huzhu ud på 122 km, hvor de udfordres godt undervejs. Efter cirka 75 km af de i alt 122 km, skal rytterne op over en cirka 25 km lang hård stigning, hvor de på toppen når op i 2700 meters højde, inden det hen mod målområdet falder en smule. Etapen slutter i Huzhu i 2500 meters højde. 

 

Øvrige placeringer i den samlede stilling: Morten Høberg nr. 32, Sebastian Balck nr. 49, Mikkel Mortensen nr. 78, Lucas Persson nr. 86, Magnus Cort nr. 90 og Lars Andersson nr. 126. Da feltet kommer samlet hjem, bliver alle teamets ryttere noteret for samme tid – 10 sekunder efter.

 

Resultat

1 Fabian Schnaidt - Team Specialized Concept Store 02.05.48
2 Luka Mezgec - Sava
3 Benjamin Giraud - La Pomme Marseille
4 Andrea Guardini - Farnese Vini - Selle Italia
5 Kevin Claeys - Landbouwkrediet-Euphony
6 Nikola Aistrup - Team Concordia Forsikring - Himmerland
7 Aaron Kemps - Champion System Pro Cycling Team
8 Ruslan Tleubayev - Continental Team Astana
9 Alexander Serov - RusVelo
10 Mathieu Delaroziere - La Pomme Marseille
11 Maksym Averin - Amore & Vita
12 Bobbie Traksel - Landbouwkrediet-Euphony
13 Elvaoas Siskevicius - La Pomme Marseille
14 Reinier Honig - Landbouwkrediet-Euphony
15 Alexey Markov - RusVelo
16 Hossein Nateghi - Tabriz Petrochemical Team
17 Aldo Ino Ilesic - Team Type 1 - Sanofi
18 Ricardo Van Der Velde - Jelly Belly Cycling
19 Nikodemus Holler - Team Specialized Concept Store
20 Jacob Keough - Unitedhealthcare Pro Cycling Team
21 Kiel Reijnen - Team Type 1 - Sanofi
22 Kevin Peeters - Landbouwkrediet-Euphony
23 Zhi An Chen - Gan Su Sports Lottery
24 Pengda Jiao - Champion System Pro Cycling Team
25 Hossein Alizadeh - Tabriz Petrochemical Team
26 Nikita Umerbekov - Continental Team Astana
27 Morten Hoberg - Team Concordia Forsikring - Himmerland
28 Francisco Ja Colorado Hernandez - EPM - UNE
29 Christiaan Kriek - Jelly Belly Cycling
30 Miras Bederbekov - Continental Team Astana
31 Jakub Kratochvila - Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
32 Yue Tu - Malak Cycling Team
33 Vahid Ghaffari - Azad University Cross Team
34 Petr Lechner - Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
35 Bo Liu - Malak Cycling Team
36 Vidal Celis Zabala - Azad University Cross Team
37 Alexander Mironov - RusVelo
38 Edward Alexander Beltran Suarez - EPM - UNE
39 Oleksandr Surutkovych - Team Specialized Concept Store
40 Gilles Devillers - Landbouwkrediet-Euphony
41 Wenlong Zhang - Malak Cycling Team
42 Yong Tai Wang - Gan Su Sports Lottery
43 Sergio Hernandez - Jelly Belly Cycling
44 Sebastian Balck - Team Concordia Forsikring - Himmerland
45 Walter Fernando Pedraza Morales - EPM - UNE
46 Emanuel Buchmann - Team Specialized Concept Store
47 Toms Skujins - La Pomme Marseille
48 Saeid Safarzadeh - Tabriz Petrochemical Team
49 Xiaoyong Dong - Qinghai Tianyoude Cycling Team
50 Hossein Askari - Tabriz Petrochemical Team
51 Jesus Rosendo Prado - Andalucia
52 Robigzon Leandro Oyola Oyola - EPM - UNE
53 Fenghong Guo - Gan Su Sports Lottery
54 Oscar Pujol Munoz - Azad University Cross Team
55 Arvin Moazemi Goudarzi - Azad University Cross Team
56 Cristiano Benenati - Farnese Vini - Selle Italia
57 Cameron Wurf - Champion System Pro Cycling Team
57 Marino Palandri - Amore & Vita
59 Javier Eduardo Gomez Pineda - EPM - UNE
60 Artur Ershov - RusVelo
61 Hurbolat Kulimbetov - Continental Team Astana
62 Vladimir Kerkez - Sava
63 Sergey Firsanov - RusVelo
64 Peilun Wu - Qinghai Tianyoude Cycling Team
65 William Clarke - Champion System Pro Cycling Team
66 Lars Pria - Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
67 Menso De Jong - Jelly Belly Cycling
68 Andrey Mizurov - Amore & Vita
69 Cheng Xue - Gan Su Sports Lottery
70 Alex Hagman - Jelly Belly Cycling
71 Elchin Asadov - Team Specialized Concept Store
72 Vadim Shaekhov - China 361° Cycling Team
73 Kamnabi Hossein Jahanbanian - Tabriz Petrochemical Team
74 Luca Ascani - Farnese Vini - Selle Italia
75 Mikkel Mortensen - Team Concordia Forsikring - Himmerland
76 Yovcho Yovchev - Amore & Vita
77 Yusup Abrekov - China 361° Cycling Team
78 Niv Libner - Amore & Vita
79 Javier Ramirez Abeja - Andalucia
80 Emerson Oronte - Jelly Belly Cycling
81 Jaroslaw Dabrowski - Amore & Vita
82 Fabio Calabria - Team Type 1 - Sanofi
83 Gustavo Cesar Veloso - Andalucia
84 Mark Dzamastagic - Sava
85 Lucas Persson - Team Concordia Forsikring - Himmerland
86 Kun Jiang - Champion System Pro Cycling Team
87 Javier Chacon - Andalucia
88 Alexander Schrangl - Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
89 Magnus Cort Nielsen - Team Concordia Forsikring - Himmerland
90 Gang Xu - Champion System Pro Cycling Team
91 Jay Thompson - Unitedhealthcare Pro Cycling Team
92 Joey Rosskopf - Team Type 1 - Sanofi
93 Abbas Saeiditanha - Azad University Cross Team
94 Victor Nino Corredor - Azad University Cross Team
95 Adrian Palomares Villaplana - Andalucia
96 Zeng Tao Yang - Gan Su Sports Lottery
97 Antonio Cabello Baena - Andalucia
98 Kanstantsin Klimiankou - Continental Team Astana
99 Edmunds John Hollands - Qinghai Tianyoude Cycling Team
100 Konstantin Volik - China 361° Cycling Team
101 Muradjan Halmuratov - China 361° Cycling Team
102 Xinping Ding - Gan Su Sports Lottery
103 Fredy Orlando Piamonte Rodriguez - EPM - UNE
104 Alfredo Balloni - Farnese Vini - Selle Italia
105 Jure Bitenc - Sava
106 Geovanny Manuel Baez Alvarez - EPM - UNE
107 Shi Jie Yu - Malak Cycling Team
108 Haijun Ma - Malak Cycling Team
109 Alexandr Shushemoin - Continental Team Astana
110 Xitao Ji - Malak Cycling Team
111 Dylan Spiby - Qinghai Tianyoude Cycling Team
112 Amir Kolahdozhagh - Tabriz Petrochemical Team
113 Julien Antomarchi - Team Type 1 - Sanofi
114 Tim Mikelj - Sava
115 Uri Martins - Amore & Vita
116 Ivan Kovalev - RusVelo
117 Baoqing Song - Malak Cycling Team
118 Shengjun Wu - Qinghai Tianyoude Cycling Team
119 Jie Liu - Qinghai Tianyoude Cycling Team
120 Jeff Louder - Unitedhealthcare Pro Cycling Team
121 Behnam Khalilikhosroshahi - Tabriz Petrochemical Team
122 Thomas Vaubourzeix - La Pomme Marseille
123 Stefan Stadler - Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
124 Daniele Callegarin - Team Type 1 - Sanofi
125 Heksa Priya Prasetya - Qinghai Tianyoude Cycling Team
126 Lars Andersson - Team Concordia Forsikring - Himmerland
127 Nazar Jumabekov - Continental Team Astana
128 Luis Enrique Davila - Jelly Belly Cycling
129 Grégoire Tarride - La Pomme Marseille
130 Ting Deng - Gan Su Sports Lottery
131 Biao Liu - Champion System Pro Cycling Team
132 Christoph Springer - Team Specialized Concept Store
133 Mario Vogt - Team Specialized Concept Store
134 Davide Frattini - Unitedhealthcare Pro Cycling Team
135 Karl Menzies - Unitedhealthcare Pro Cycling Team
136 Bradley White - Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0.20
137 Roberto De Patre - Farnese Vini - Selle Italia 0.28
138 Leonardo Giordani - Farnese Vini - Selle Italia
139 Juan Jose Lobato Del Valle - Andalucia
140 Adrian Hegyvary - Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0.46
141 Evgeni Kovalev - RusVelo 1.08

Udgået
DNS Alireza Haghi - Azad University Cross Team
DNF Zhong Chen Fu - China 361° Cycling Team

Samlet stilling
1 Fabian Schnaidt - Team Specialized Concept Store 02.05.38
2 Luka Mezgec - Sava 0.04
3 Javier Eduardo Gomez Pineda - EPM - UNE 0.05
4 Yovcho Yovchev - Amore & Vita
5 Benjamin Giraud - La Pomme Marseille 0.06
6 Gustavo Cesar Veloso - Andalucia 0.07
7 Robigzon Leandro Oyola Oyola - EPM - UNE 0.09
8 Shengjun Wu - Qinghai Tianyoude Cycling Team
9 Andrea Guardini - Farnese Vini - Selle Italia 0.10
10 Kevin Claeys - Landbouwkrediet-Euphony
11 Nikola Aistrup - Team Concordia Forsikring - Himmerland
12 Ruslan Tleubayev - Continental Team Astana
13 Aaron Kemps - Champion System Pro Cycling Team
14 Alexander Serov - RusVelo
15 Mathieu Delaroziere - La Pomme Marseille
16 Maksym Averin - Amore & Vita
17 Bobbie Traksel - Landbouwkrediet-Euphony
18 Elvaoas Siskevicius - La Pomme Marseille
19 Reinier Honig - Landbouwkrediet-Euphony
20 Hossein Nateghi - Tabriz Petrochemical Team
21 Alexey Markov - RusVelo
22 Aldo Ino Ilesic - Team Type 1 - Sanofi
23 Ricardo Van Der Velde - Jelly Belly Cycling
24 Nikodemus Holler - Team Specialized Concept Store
25 Jacob Keough - Unitedhealthcare Pro Cycling Team
26 Kiel Reijnen - Team Type 1 - Sanofi
27 Kevin Peeters - Landbouwkrediet-Euphony
28 Zhi An Chen - Gan Su Sports Lottery
29 Pengda Jiao - Champion System Pro Cycling Team
30 Hossein Alizadeh - Tabriz Petrochemical Team
31 Nikita Umerbekov - Continental Team Astana
32 Morten Hoberg - Team Concordia Forsikring - Himmerland
33 Francisco Ja Colorado Hernandez - EPM - UNE
34 Christiaan Kriek - Jelly Belly Cycling
35 Miras Bederbekov - Continental Team Astana
36 Jakub Kratochvila - Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
37 Yue Tu - Malak Cycling Team
38 Vahid Ghaffari - Azad University Cross Team
39 Petr Lechner - Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
40 Bo Liu - Malak Cycling Team
41 Vidal Celis Zabala - Azad University Cross Team
42 Alexander Mironov - RusVelo
43 Edward Alexander Beltran Suarez - EPM - UNE
44 Oleksandr Surutkovych - Team Specialized Concept Store
45 Gilles Devillers - Landbouwkrediet-Euphony
46 Wenlong Zhang - Malak Cycling Team
47 Yong Tai Wang - Gan Su Sports Lottery
48 Sergio Hernandez - Jelly Belly Cycling
49 Sebastian Balck - Team Concordia Forsikring - Himmerland
50 Walter Fernando Pedraza Morales - EPM - UNE
51 Emanuel Buchmann - Team Specialized Concept Store
52 Toms Skujins - La Pomme Marseille
53 Saeid Safarzadeh - Tabriz Petrochemical Team
54 Xiaoyong Dong - Qinghai Tianyoude Cycling Team
55 Hossein Askari - Tabriz Petrochemical Team
56 Jesus Rosendo Prado - Andalucia
57 Fenghong Guo - Gan Su Sports Lottery
58 Oscar Pujol Munoz - Azad University Cross Team
59 Arvin Moazemi Goudarzi - Azad University Cross Team
60 Cristiano Benenati - Farnese Vini - Selle Italia
61 Cameron Wurf - Champion System Pro Cycling Team
61 Marino Palandri - Amore & Vita
63 Artur Ershov - RusVelo
64 Hurbolat Kulimbetov - Continental Team Astana
65 Vladimir Kerkez - Sava
66 Sergey Firsanov - RusVelo
67 Peilun Wu - Qinghai Tianyoude Cycling Team
68 William Clarke - Champion System Pro Cycling Team
69 Lars Pria - Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
70 Menso De Jong - Jelly Belly Cycling
71 Andrey Mizurov - Amore & Vita
72 Cheng Xue - Gan Su Sports Lottery
73 Alex Hagman - Jelly Belly Cycling
74 Elchin Asadov - Team Specialized Concept Store
75 Vadim Shaekhov - China 361° Cycling Team
76 Kamnabi Hossein Jahanbanian - Tabriz Petrochemical Team
77 Luca Ascani - Farnese Vini - Selle Italia
78 Mikkel Mortensen - Team Concordia Forsikring - Himmerland
79 Yusup Abrekov - China 361° Cycling Team
80 Niv Libner - Amore & Vita
81 Javier Ramirez Abeja - Andalucia
82 Emerson Oronte - Jelly Belly Cycling
83 Jaroslaw Dabrowski - Amore & Vita
84 Fabio Calabria - Team Type 1 - Sanofi
85 Mark Dzamastagic - Sava
86 Lucas Persson - Team Concordia Forsikring - Himmerland
87 Kun Jiang - Champion System Pro Cycling Team
88 Javier Chacon - Andalucia
89 Alexander Schrangl - Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
90 Magnus Cort Nielsen - Team Concordia Forsikring - Himmerland
91 Gang Xu - Champion System Pro Cycling Team
92 Jay Thompson - Unitedhealthcare Pro Cycling Team
93 Joey Rosskopf - Team Type 1 - Sanofi
94 Abbas Saeiditanha - Azad University Cross Team
95 Victor Nino Corredor - Azad University Cross Team
96 Adrian Palomares Villaplana - Andalucia
97 Zeng Tao Yang - Gan Su Sports Lottery
98 Antonio Cabello Baena - Andalucia
99 Kanstantsin Klimiankou - Continental Team Astana
100 Edmunds John Hollands - Qinghai Tianyoude Cycling Team
101 Konstantin Volik - China 361° Cycling Team
102 Muradjan Halmuratov - China 361° Cycling Team
103 Xinping Ding - Gan Su Sports Lottery
104 Fredy Orlando Piamonte Rodriguez - EPM - UNE
105 Alfredo Balloni - Farnese Vini - Selle Italia
106 Jure Bitenc - Sava
107 Geovanny Manuel Baez Alvarez - EPM - UNE
108 Shi Jie Yu - Malak Cycling Team
109 Haijun Ma - Malak Cycling Team
110 Alexandr Shushemoin - Continental Team Astana
111 Xitao Ji - Malak Cycling Team
112 Dylan Spiby - Qinghai Tianyoude Cycling Team
113 Amir Kolahdozhagh - Tabriz Petrochemical Team
114 Julien Antomarchi - Team Type 1 - Sanofi
115 Tim Mikelj - Sava
116 Uri Martins - Amore & Vita
117 Ivan Kovalev - RusVelo
118 Baoqing Song - Malak Cycling Team
119 Jie Liu - Qinghai Tianyoude Cycling Team
120 Jeff Louder - Unitedhealthcare Pro Cycling Team
121 Behnam Khalilikhosroshahi - Tabriz Petrochemical Team
122 Thomas Vaubourzeix - La Pomme Marseille
123 Stefan Stadler - Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
124 Daniele Callegarin - Team Type 1 - Sanofi
125 Heksa Priya Prasetya - Qinghai Tianyoude Cycling Team
126 Lars Andersson - Team Concordia Forsikring - Himmerland
127 Nazar Jumabekov - Continental Team Astana
128 Luis Enrique Davila - Jelly Belly Cycling
129 Grégoire Tarride - La Pomme Marseille
130 Ting Deng - Gan Su Sports Lottery
131 Biao Liu - Champion System Pro Cycling Team
132 Christoph Springer - Team Specialized Concept Store
133 Mario Vogt - Team Specialized Concept Store
134 Davide Frattini - Unitedhealthcare Pro Cycling Team
135 Karl Menzies - Unitedhealthcare Pro Cycling Team
136 Juan Jose Lobato Del Valle - Andalucia
137 Bradley White - Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0.30
138 Roberto De Patre - Farnese Vini - Selle Italia 0.38
139 Leonardo Giordani - Farnese Vini - Selle Italia
140 Adrian Hegyvary - Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0.56
141 Evgeni Kovalev - RusVelo 1.15

Pointkonkurrencen
1 Fabian Schnaidt - Team Specialized Concept Store 16
2 Luka Mezgec - Sava 14
3 Benjamin Giraud - La Pomme Marseille 13
4 Andrea Guardini - Farnese Vini - Selle Italia 12
5 Kevin Claeys - Landbouwkrediet-Euphony 11
6 Nikola Aistrup - Team Concordia Forsikring - Himmerland 10
7 Ruslan Tleubayev - Continental Team Astana 9
8 Yovcho Yovchev - Amore & Vita 8
9 Aaron Kemps - Champion System Pro Cycling Team 8
10 Javier Eduardo Gomez Pineda - EPM - UNE 7
11 Alexander Serov - RusVelo 7
12 Mathieu Delaroziere - La Pomme Marseille 6
13 Gustavo Cesar Veloso - Andalucia 5
14 Evgeni Kovalev - RusVelo 5
15 Maksym Averin - Amore & Vita 5
16 Bobbie Traksel - Landbouwkrediet-Euphony 4
17 Elvaoas Siskevicius - La Pomme Marseille 3
18 Reinier Honig - Landbouwkrediet-Euphony 2
19 Robigzon Leandro Oyola Oyola - EPM - UNE 1
20 Shengjun Wu - Qinghai Tianyoude Cycling Team 1
21 Hossein Nateghi - Tabriz Petrochemical Team 1
 

Holdkonkurrencen
1 La Pomme Marseille 06.17.24
2 Landbouwkrediet-Euphony
3 Team Specialized Concept Store
4 RusVelo
5 Continental Team Astana
6 Team Concordia Forsikring - Himmerland
7 Tabriz Petrochemical Team
8 Champion System Pro Cycling Team
9 Jelly Belly Cycling
10 Malak Cycling Team
11 EPM - UNE
12 Gan Su Sports Lottery
13 Team Type 1 - Sanofi
14 Azad University Cross Team
15 Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
16 Farnese Vini - Selle Italia
17 Amore & Vita
18 Sava
19 Qinghai Tianyoude Cycling Team
20 Andalucia
21 Unitedhealthcare Pro Cycling Team
22 China 361° Cycling Team

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Santos Tour Down Under(2.UWT) 16/01-21/01

La Tropicale Amissa Bongo(2.1) 15/01-21/01

Vuelta a San Juan Interna...(2.1) 21/01-28/01

Sharjah Tour(2.1) 24/01-27/01

Trofeo Campos, Porreres, ...(1.1) 25/01-25/01

Tour of Indonesia(2.1) 25/01-28/01

Trofeo Andratx-Mirador de...(1.1) 26/01-26/01

Trofeo Serra de Tramuntana(1.1) 27/01-27/01

Cadel Evans Great Ocean R...(1.UWT) 28/01-28/01

Grand Prix Cycliste la Ma...(1.1) 28/01-28/01

Trofeo Palma(1.1) 28/01-28/01

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

BMC Racing Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Quick-Step Floors

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First-Drapac

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team LottoNL-Jumbo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »