Landevejsløbet i Næstved blev vundet af Stig Hemmingsen (Herning Ck - Elite) med 22 sekunder ned til nærmeste forfølger Michael Ellermann Jæger (Team Python Pro Næstved) samt yderligere et lille minut ned til Philip Nicholas Nielsen (Ck Fix).
A 150 km.
1 Stig Hemmingsen - Herning Ck - Elite 03.53,00
2 Michael Ellermann Jæger - Team Python Pro Næstved 03.53,22
3 Philip Nicholas Nielsen - Ck Fix 03.54,16
4 Guytan Lilholt - Herning Ck s.t.
5 Lasse Bøchman - Glud & Marstrand Horsens s.t.
6 Thomas Bendixen - Team Vision Bikes - Løgstør Parkhotel s.t.
7 Martin Pedersen - CSC 03.57,11
8 Mads Bugge Andersen - Team Vision Bikes - Løgstør Parkhotel s.t.
9 Martin Hammer - Hvidovre CK s.t.
10 Christian Juul Andreasen - Team Python Pro Næstved s.t.
11 Mads Bang Andersen - Dcr Ballerup s.t.
B 125 km.
1 Jesper Juul Andreasen - Næstved Bc 03.05,00
2 Rasmus Andersen - Hvidovre Ck 03.05,06
3 Henrik Helt Hansen -
Amager Cr 03.05,11
4 Steffen Outzen -
ABC 03.06,17
5 Jesper Thomsen - Ck Kronborg s.t.
6 Jonas Jørgensen - Næstved Bc s.t.
7 Kim Lindhardt Jensen - Holbæk Cr s.t.
C 125 km.
1 Rasmus Juliusen - Amager CR 03.03,00
2 Casper Jon Sonne Skovgaard - Bornholm Cc s.t.
3 Esben Tange - Hvidovre Ck 03.04,32
4 Jesper Dünweber Darre - Abc s.t.
5 Magnus Jensen Hauch - Abc s.t.
6 Kristian Egholm - Roskilde CR s.t.
7 Anders Meinecke - Amager Cr s.t.
8 Peter Madsen - Hvidovre CK s.t.
9 Henrik Bandsholm - Hvidovre Ck 03.06,10
10 Kasper Storgaard Andersen - Hvidovre Ck 03.07,12
11 Hans Chr. Bøgelund Hansen - Kck Herlev s.t.
12 Henrik Wichmann Lund - Cykling
Odense s.t.
13 Jens Broberg - Amager Cr s.t.
BEG 75 km.
1 Casper Mohr - CK Fix 01.47,00
2 Junker Kristansson - CK Ringen s.t.
3 Morten Christensen - Sorø BC s.t.
4 Wyn Stewart - Fbl s.t.
5 Eske Nielsen - Amager CR s.t.
6 Bernhard Franzpötter - Roskilde Cr s.t.
7 Morten Flitner - Sorø BC s.t.
8 Niels Mogensen -
Køge Cr s.t.
9 Gert Pedersen - Sorø BC s.t.
10 Jesper Bødker Buchtrup - Team Cykling Ringsted s.t.
11 Adam Aisen - Fbl s.t.
12 Peter Max Faber - Fbl s.t.
H60 75 km.
1 Niels Oluf Kristensen -
Randers Ck 1910 02.01,24
2 Jan Erik Christensen - Greve Cc s.t.
3 Ole Hammelsvang - Team Hfck & Ko s.t.
4 Ole Vinge Olsen - Hillerød Ck s.t.
5 Leif Jørgensen - Kalundborg Cc s.t.
6 Claus Jeppesen - Team Cykling Ringsted s.t.
7 John Elo Madsen - Team Hfck & Ko s.t.
8 Jørgen Bengtsen - Abc s.t.
9 Leif Møller Jensen -
Nakskov Cc s.t.
10 Jørgen Andersen - Sorø Bc s.t.
11 Søren Frank Jensen - Værløse Farum Ck s.t.
MEL 24 km.
1 Tobias Bagger - Ordrup Cc 0.41,00
2 Mathias Wickmann Krigbaum - Dcr Ballerup s.t.
3 Frederik Bohé Jørgensen - Hillerød Ck 0.41,13
4 Mads Kjellerup Jacobsen - Greve Cc s.t.
5 Tobias Mørch Kongstad - Amager Cr s.t.
6 Mathias Nikolaj Linderod Albrechtsen - Cc Gladsaxe s.t.
7 Lasse Mortensgaard - Abc s.t.
8
Louis Bendixen - CK Fix s.t.
9 Jonas Wang - CK Fix s.t.
10 Emil Wang - Ck Fix s.t.
11 Rasmus Bøgh Wallin - Ordrup Cc s.t.
1 Stine Ambrosiusen - Hillerød CK 0.41,13
2
amalie Dideriksen - Amager CR s.t.
ÆLD 42 km.
1 Alexander Kamp Egsted - Roskilde Cr 01.03,00
2 Jonathan Enevoldsen - Team Cykling Ringsted 01.03,55
3 Thomas Grand Schmidt - Køge Cr s.t.
4 Jakob Bertelsen - Ordrup Cc s.t.
5 Simon Egebjerg Jensen - Lyngby Cc s.t.
6 Elias Helleskov Busk - Dcr Ballerup s.t.
7 Rasmus Correl Roesgarth - Greve Cc s.t.
8 Andre´ Haubroe Larsen - Slagelse Cr s.t.
9
Mathis Johansson - Nakskov Cc s.t.
10 Mathias Møller Nielsen - Cc Gladsaxe s.t.
11 Kasper Dahl Thygesen - Dcr Ballerup s.t.
12 Mikael Nielsen - Slagelse Cr s.t.
13 Nicklas Bøje - Team Cycling Ringsted s.t.
14 Esben Peter Christian Clapp - Roskilde Cr s.t.
15 Andreas Johansen - Nakskov Cc s.t.
16 Mads Elkjær Møller - Holbæk Cr s.t.
17 Anders Bjergvang - Hfck s.t.
18 Alexander Kroll - Amager Cr s.t.
19 Rasmus Hestbek Lund - Kck Herlev s.t.
20 Morten Palmquist - Amager Cr s.t.
1 Pernille Fredendorf - Greve CC 01.03,55
2 Mette Meyer - Køge CR s.t.
3 Kamilla Valin - Odrup CC s.t.
UNG 75 km.
1 Mark Sehested Pedersen - Roskilde Cr 01.55,00
2 Adrian Kaltoft Udesen - Ordrup Cc s.t.
3 Sebastian Lander - Køge Cr s.t.
4 Emil Søeberg Hovmand - Ordrup Cc s.t.
5 Mathias Øllegaard - Hvidovre Ck s.t.
6 Christian Adelhard Kreutzfeldt - Roskilde Cr 01.55,24
7 Stefan Linné Jørgensen - Ck Fix s.t.
8 Dion Jimmy Hansen - Dcr Ballerup s.t.
9 Jannick Berg - Ck Fix s.t.
10 Philip Ankersø Sørensen - Hillerød Ck s.t.
11 Nicolas Amstrup Madsen - Hillerød Ck s.t.
12 Pelle Niklas Christensen Clapp - Roskilde Cr s.t.
13 Marc Christian Garby - Team Cycling Ringsted s.t.
14 Magnus Damsbo Lund - Lyngby Cc s.t.
15 Alexander Rosenberg Johansen - Kck Herlev 01.56,49
16 Sebastian Hirsch - Ordrup Cc s.t.
17 Mark Poulsen - Slagelse Cr s.t.
18 Nickolai Buchtrup - Team Cykling Ringsted s.t.
JUN 125 km. 1 Mads Meyer - Roskilde Cr 03.06,00
2 Lars F. E. Jensen - Team Dcr Junior 03.06,04
3 Michael Schön Poulsen - Amager Cr 03.06,11
4 Rasmus Christian Quaade - Amager CR 03.08,24
5 Niki Byrgesen - Team Dcr Junior 03.09,10
6 Lenni Helleskov Busk - Team Dcr Junior s.t.
7 Morten Gregersen - Team Festina Vejle 03.13,20
8 Morten Dyrkilde Kristiansen - Roskilde Cr 03.15,36
1 Lise Martina Engberg - Hillerød Ck 0.22,00
2 Andreas Stokbro - Ck Fix s.t.
3 Martin Printz Nielsen - Team Cycling Ringsted s.t.
4 Rasmus Ambrosiusen - Hillerød Ck s.t.
5 Anders Mielke - Roskilde Cr s.t.
6 Anders Kristensen - Odense Cykel Klub 0.22,04
7 Jonas Petersen - Slagelse Cr s.t.
DB 75 km.
1 Inge K. Baumgarten - Roskilde Cr 02.01,00
2 Hanne Bøje - Team Cycling Ringsted 02.02,27
H40 100 km.
1 Peter Christensen - Hvidovre CK 02.28,00
2 Jens Christian Melchiorsen - Roskilde Cr s.t.
3 Michael Baunsgaard - Dcr Ballerup s.t.
4 Jan Ryan Hansen - Dbc s.t.
5 Thomas Schlüter - Roskilde Cr s.t.
6 Niels Marquard Jensen - Sorø Bc s.t.
7 Jan Roesgarth - Hvidovre Ck s.t.
8 Peter Martin Stenberg - Hvidovre Ck s.t.
9 Martin Palmquist - Amager CR s.t.
10 Bruno Kasper Petersen - Brøndby Cc s.t.
11 Frank Reuter - Politiets Ca s.t.
12 Ralph Jensen - Hvidovre Ck s.t.
13 Steen Michael Petersen - Hvidovre CK s.t.
14 Johannes - ABC s.t.
15 Peter Konggaard Jørgensen - Svendborg Cc s.t.
H 50 75 km.
1 Henrik Bjarne Jensen - Fbl 01.53,00
2 Claus Carlsen - Roskilde Cr s.t.
3 Per Nielsen - Team Hfck & Ko s.t.
4 Svend Erik Pedersen - Greve Cc s.t.
5 Klaus Pedersen - Greve Cc 01.56,54
6 Paul Michael Kristensen - Roskilde Cr s.t.
7 Johannes Risbjerg - Politiets Ca s.t.
8 Palle Rosendahl - Værløse Farum Ck s.t.
DJUN 75 km.
1 Michelle Lauge Jensen - Hillerød Ck 02.09,00