Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Afgjorde Charteau Tour of Langkawi?

Afgjorde Charteau Tour of Langkawi?

04. februar 2007 16:020

I dag blev 3. etape af Tour of Langkawi kørt fra Kuala Kangsar til Cameron Highlands over 133.2 km.

Etapen var en af de mest kuperede etaperne i dette års Tour of Langkawi, og det udnyttede Anthony Charteau (Credit Agricole) til at snuppe førertrøjen. En gruppe på 5 ryttere rev sig løs efter 45 km. Det var Anthony Charteau (Crédit Agricole), Michael Creed (Slipstream), Yukiya Arashiro og Koji Fukushima (Nippo-Meitan Hompo) og Won Jae Lee (Korea National Team).

Udbruddet øgede hurtigt forspringet til feltet og på den første stigning angreb Anthony Charteau, og sidenhen så hverken udbryderne eller feltet Credit Agricole.  

Anthony Charteau kørte i mål hele 3.54 foran Walter Pedraza (Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia) og Yoann Le Boulanger (Bouygues Telecom).  

Samlet fører Anthony Charteau (Crédit Agricole) foran Walter Pedraza (Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia) med 4.00 og 4.39 til Thomas Voeckler (Bouygues Telecom).


Resultat af 3. etape
1 Anthony Charteau (Fra) Crédit Agricole 3.40.51
2 Walter Pedraza (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 3.54
3 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom 4.29
4 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom
5 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Credit Systems 4.31
6 Luis Rodriguez (Spa) Unibet.com
7 Julien Loubet (Fra) AG2R Prévoyance
8 Benoît Poilvet (Fra) Crédit Agricole
9 Ian McLeod (RSA) Française des Jeux
10 Yokihiro Doi (Jpn) Skil Shimano 4.36
11 Jose Serpa (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
12 Sergey Kolesnikov (Rus) Unibet.com 4.38
13 Paul Griffin (Irl) Giant Asia Racing Team
14 Jonathon Clarke (Aus) SouthAustralia.com
15 Jay Crawford (Aus) Giant Asia Racing Team
16 Saeidtanha Abbas (Irn) Azad University Team
17 Wesley Sulzberger (Aus) SouthAustralia.com
18 Hossein Askari (Irn) Giant Asia Racing Team
19 David George (RSA) South Africa
20 Ghader Mizbani (Irn) Giant Asia Racing Team
21 Timothy Duggan (USA) Team Slipstream
22 Michael Lange (USA) Team Slipstream
23 Serguei Klimov (Rus) Tinkoff Credit Systems 4.54
24 Gene Bates (Aus) SouthAustralia.com 5.09
25 William Bonnet (Fra) Crédit Agricole 5.11
26 Francesco Bellotti (Ita) Crédit Agricole
27 Sung Baek Park (Kor) Korea National Team 5.13
28 Susanto Tonton (Ina) Letua Cycling Team
29 Huub Duyn (Ned) Team Slipstream 5.16
30 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
31 Shinichi Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 5.21
32 S.Rezaei S.Mostafa (Irn) Azad University Team 5.24
33 Thijs Zonneveld (Ned) Discovery Channel Marco Polo 6.04
34 José Luis Arrieta (Spa) AG2R Prévoyance 6.13
35 William Ford (Aus) SouthAustralia.com 6.15
36 Tomoya Kano (Jpn) Skil Shimano 6.25
37 Amir Zargari (Irn) Azad University Team 6.39
38 Salvatore Commesso (Ita) Tinkoff Credit Systems 6.41
39 Koji Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 6.46
40 Rusli Amir Mustafa (Mas) MNCF Development 6.53
41 Yong Li Ng (Mas) Vitória ASC 6.58
42 Yukiya Arashiro (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 7.01
43 Shaun Higgerson (Aus) SouthAustralia.com 8.05
44 Yoshiyuki Abe (Jpn) Skil Shimano 8.32
45 Won Jae Lee (Kor) Korea National Team
46 Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweetnice 10.33
47 Yevgeniv Yakovlev (Kaz) Polygon Sweetnice 10.49
48 Jose Rodrigues (Por) Vitória ASC
49 Vyacheslav Dyadichkin (Kaz) Polygon Sweetnice 10.51
50 Kuan Hua Lai (Tpe) Giant Asia Racing Team 11.23
51 José Rujano (Ven) Unibet.com 11.50
52 Fabien Patanchon (Fra) Française des Jeux 11.58
53 Didier Rous (Fra) Bouygues Telecom
54 Micael Isidoro (Por) Vitória ASC
55 Laszlo Bodrogi (Hun) Crédit Agricole
56 Blaise Sonnery (Fra) AG2R Prévoyance
57 Pol Nabben (Ned) Discovery Channel Marco Polo
58 Se Yong Oh (Kor) Korea National Team
59 Lilian Jégou (Fra) Française des Jeux
60 Abd Razak Mohd Faris (Mas) MNCF Development
61 Paulo Barroso (Por) Vitória ASC
62 Gilberto Sampaio (Por) Vitória ASC
63 Kam Po Wong (HKg) Hong Kong Pro Cycling
64 Erwin Thijs (Bel) Unibet.com
65 Steffen Weigold (Ger) Tinkoff Credit Systems
66 Franck Renier (Fra) Bouygues Telecom 12.02
67 Ki Hong You (Kor) Korea National Team
68 Daryl Impey (RSA) South Africa
69 Yan Dong Xing (Chn) Discovery Channel Marco Polo
70 Tiaan Kannemeyer (RSA) South Africa
71 Artemiy Timofeev (Rus) Polygon Sweetnice
72 Stijn Vandenbergh (Bel) Unibet.com
73 David Navas Chica (Spa) AG2R Prévoyance
74 Laurent Lefevre (Fra) Bouygues Telecom
75 Nicholas White (RSA) South Africa
76 Sang Jin Lee (Kor) Korea National Team
77 Julian Dean (NZl) Crédit Agricole
78 Wladimir Belli (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
79 Johannes Kachelhoffer (RSA) South Africa
80 Yoshimasa Hirose (Jpn) Skil Shimano 12.09
81 Elia Aggiano (Ita) Tinkoff Credit Systems
82 Mike Creed (USA) Team Slipstream 12.32
83 Abd Aziz Saiful Anuar (Mas) MNCF Development 13.14
84 Kin San Wu (HKg) Hong Kong Pro Cycling
85 King Wai Cheung (HKg) Hong Kong Pro Cycling 13.17
86 Fabio Duarte (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 13.25
87 Mashahiro Shinagawa (Jpn) Skil Shimano 14.00
88 Chun Hing Chan (HKg) Hong Kong Pro Cycling 14.12
89 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweetnice 14.51
90 Ahmad Lutfi Md Fauzan (Mas) Malaysia National Team 15.06
91 Pierre Drancourt (Fra) Bouygues Telecom 15.48
92 Julio Perez Cuapio (Mex) Ceramiche Panaria Navigare 15.54
93 Saryana Amin (Ina) Letua Cycling Team 17.36
94 Sea Keong Loh (Mas) Discovery Channel Marco Polo 17.45
95 Md Nor Umardi Rosdi (Mas) Letua Cycling Team 18.02
96 Sergiy Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria Navigare 22.11
97 Maximiliano Richeze (Arg) Ceramiche Panaria Navigare
98 Budi Santoso (Ina) Polygon Sweetnice 22.35
99 Alexander Khatuntsev (Rus) Unibet.com 23.07
100 Faridikovij Mahdi (Irn) Azad University Team 23.39
101 Nur Misbah Mohd Rauf (Mas) Malaysia National Team 24.09
102 Alberto Loddo (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 24.57
103 Manan Anuar (Mas) Letua Cycling Team
104 Ruslan Mohd Jasmin (Mas) MNCF Development
105 Nikolai Trusov (Rus) Tinkoff Credit Systems 24.59
106 Hassan Suhardi (Mas) Malaysia National Team 25.04
107 Basri Harnizam (Mas) MNCF Development 25.12
108 Hidenori Nodera (Jpn) Skil Shimano 25.21
109 Wang Yip Tang (HKg) Hong Kong Pro Cycling
110 Mariusz Wiesiak (Pol) Nippo-Meitan Hompo
111 Chon Te Chiang (Tpe) Giant Asia Racing Team
112 Johan Lindgren (Swe) Française des Jeux
113 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux
114 Miyataka Shimizu (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
115 Francesco Tomei (Ita) Ceramiche Panaria Navigare
116 Jeong Seok Chung (Kor) Korea National Team
117 Nicholas Sanderson (Aus) SouthAustralia.com
118 Sergio Barbero (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
119 Takashi Miyazawa (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
120 Rupert Rheeder (RSA) South Africa
121 Kai Tsun Lam (HKg) Hong Kong Pro Cycling
122 Salleh Mohd Zamri (Mas) MNCF Development 26.39
123 Ali Fallanie (Mas) Malaysia National Team 26.43
124 Pedro Costa (Por) Vitória ASC 26.54
125 Kilian Patour (Fra) Team Slipstream 27.07
126 Sylvain Calzati (Fra) AG2R Prévoyance
127 Brad Huff (USA) Team Slipstream
128 Md Nor Rizuan Zainal (Mas) Letua Cycling Team
129 Ahmad Haidar Anuawar (Mas) Letua Cycling Team 27.30
130 S. Rezaei S.Moezeddin (Irn) Azad University Team 27.34


Samlet stilling efter 3. etape
1 Anthony Charteau (Fra) Crédit Agricole 9.25.43
2 Walter Pedraza (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 4.00
3 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom 4.39
4 Luis Rodriguez (Spa) Unibet.com 4.43
5 Ian McLeod (RSA) Française des Jeux
6 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Credit Systems
7 Julien Loubet (Fra) AG2R Prévoyance
8 Benoît Poilvet (Fra) Crédit Agricole
9 Sergey Kolesnikov (Rus) Unibet.com 4.45
10 Jose Serpa (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 4.48
11 Yokihiro Doi (Jpn) Skil Shimano
12 Wesley Sulzberger (Aus) SouthAustralia.com 4.50
13 Michael Lange (USA) Team Slipstream
14 Hossein Askari (Irn) Giant Asia Racing Team
15 Timothy Duggan (USA) Team Slipstream
16 Saeidtanha Abbas (Irn) Azad University Team
17 Jay Crawford (Aus) Giant Asia Racing Team
18 David George (RSA) South Africa
19 Paul Griffin (Irl) Giant Asia Racing Team
20 Jonathon Clarke (Aus) SouthAustralia.com
21 Ghader Mizbani (Irn) Giant Asia Racing Team
22 Serguei Klimov (Rus) Tinkoff Credit Systems 5.06
23 William Bonnet (Fra) Crédit Agricole 5.20
24 Gene Bates (Aus) SouthAustralia.com 5.21
25 Francesco Bellotti (Ita) Crédit Agricole 5.23
26 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom
27 Sung Baek Park (Kor) Korea National Team 5.24
28 Susanto Tonton (Ina) Letua Cycling Team 5.25
29 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 5.28
30 Huub Duyn (Ned) Team Slipstream
31 Thijs Zonneveld (Ned) Discovery Channel Marco Polo 6.16
32 José Luis Arrieta (Spa) AG2R Prévoyance 6.25
33 Shinichi Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
34 Tomoya Kano (Jpn) Skil Shimano 6.37
35 Koji Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 6.41
36 Amir Zargari (Irn) Azad University Team 6.51
37 Salvatore Commesso (Ita) Tinkoff Credit Systems 6.53
38 Rusli Amir Mustafa (Mas) MNCF Development 7.05
39 Yong Li Ng (Mas) Vitória ASC 7.10
40 Yukiya Arashiro (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 7.12
41 William Ford (Aus) SouthAustralia.com 7.16
42 S.Rezaei S.Mostafa (Irn) Azad University Team 7.50
43 Shaun Higgerson (Aus) SouthAustralia.com 8.17
44 Yoshiyuki Abe (Jpn) Skil Shimano 8.44
45 Won Jae Lee (Kor) Korea National Team 8.59
46 Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweetnice 10.45
47 Jose Rodrigues (Por) Vitória ASC 11.01
48 Yevgeniv Yakovlev (Kaz) Polygon Sweetnice
49 Vyacheslav Dyadichkin (Kaz) Polygon Sweetnice 11.03
50 Kuan Hua Lai (Tpe) Giant Asia Racing Team 11.35
51 José Rujano (Ven) Unibet.com 12.02
52 Daryl Impey (RSA) South Africa 12.08
53 Steffen Weigold (Ger) Tinkoff Credit Systems 12.09
54 Lilian Jégou (Fra) Française des Jeux 12.10
55 Pol Nabben (Ned) Discovery Channel Marco Polo
56 Micael Isidoro (Por) Vitória ASC
57 Gilberto Sampaio (Por) Vitória ASC
58 Didier Rous (Fra) Bouygues Telecom
59 Se Yong Oh (Kor) Korea National Team
60 Laszlo Bodrogi (Hun) Crédit Agricole
61 Erwin Thijs (Bel) Unibet.com
62 Kam Po Wong (HKg) Hong Kong Pro Cycling
63 Abd Razak Mohd Faris (Mas) MNCF Development
64 Paulo Barroso (Por) Vitória ASC
65 Fabien Patanchon (Fra) Française des Jeux
66 Blaise Sonnery (Fra) AG2R Prévoyance
67 Yan Dong Xing (Chn) Discovery Channel Marco Polo 12.13
68 Franck Renier (Fra) Bouygues Telecom 12.14
69 Stijn Vandenbergh (Bel) Unibet.com
70 Artemiy Timofeev (Rus) Polygon Sweetnice
71 Julian Dean (NZl) Crédit Agricole
72 Johannes Kachelhoffer (RSA) South Africa
73 Ki Hong You (Kor) Korea National Team
74 Laurent Lefevre (Fra) Bouygues Telecom
75 Tiaan Kannemeyer (RSA) South Africa
76 David Navas Chica (Spa) AG2R Prévoyance
77 Nicholas White (RSA) South Africa
78 Elia Aggiano (Ita) Tinkoff Credit Systems 12.21
79 Yoshimasa Hirose (Jpn) Skil Shimano
80 Mike Creed (USA) Team Slipstream 12.41
81 Sang Jin Lee (Kor) Korea National Team 13.11
82 Kin San Wu (HKg) Hong Kong Pro Cycling 13.26
83 Abd Aziz Saiful Anuar (Mas) MNCF Development
84 King Wai Cheung (HKg) Hong Kong Pro Cycling 13.29
85 Fabio Duarte (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 13.37
86 Mashahiro Shinagawa (Jpn) Skil Shimano 14.12
87 Chun Hing Chan (HKg) Hong Kong Pro Cycling 14.24
88 Wladimir Belli (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 15.16
89 Ahmad Lutfi Md Fauzan (Mas) Malaysia National Team 15.18
90 Julio Perez Cuapio (Mex) Ceramiche Panaria Navigare 16.06
91 Pierre Drancourt (Fra) Bouygues Telecom 16.10
92 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweetnice 17.02
93 Saryana Amin (Ina) Letua Cycling Team 17.48
94 Sea Keong Loh (Mas) Discovery Channel Marco Polo 17.57
95 Md Nor Umardi Rosdi (Mas) Letua Cycling Team 18.14
96 Maximiliano Richeze (Arg) Ceramiche Panaria Navigare 22.09
97 Sergiy Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria Navigare 22.23
98 Budi Santoso (Ina) Polygon Sweetnice 22.47
99 Faridikovij Mahdi (Irn) Azad University Team 23.51
100 Alberto Loddo (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 24.55
101 Manan Anuar (Mas) Letua Cycling Team 25.09
102 Ruslan Mohd Jasmin (Mas) MNCF Development
103 Nikolai Trusov (Rus) Tinkoff Credit Systems 25.10
104 Nur Misbah Mohd Rauf (Mas) Malaysia National Team 25.18
105 Basri Harnizam (Mas) MNCF Development 25.24
106 Nicholas Sanderson (Aus) SouthAustralia.com 25.33
107 Wang Yip Tang (HKg) Hong Kong Pro Cycling
108 Takashi Miyazawa (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
109 Francesco Tomei (Ita) Ceramiche Panaria Navigare
110 Johan Lindgren (Swe) Française des Jeux
111 Mariusz Wiesiak (Pol) Nippo-Meitan Hompo
112 Jeong Seok Chung (Kor) Korea National Team
113 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux
114 Sergio Barbero (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
115 Hidenori Nodera (Jpn) Skil Shimano
116 Kai Tsun Lam (HKg) Hong Kong Pro Cycling
117 Rupert Rheeder (RSA) South Africa 25.55
118 Hassan Suhardi (Mas) Malaysia National Team 26.10
119 Alexander Khatuntsev (Rus) Unibet.com 26.13
120 Miyataka Shimizu (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 26.22
121 Salleh Mohd Zamri (Mas) MNCF Development 26.51
122 Ali Fallanie (Mas) Malaysia National Team 26.55
123 Pedro Costa (Por) Vitória ASC 27.06
124 Md Nor Rizuan Zainal (Mas) Letua Cycling Team 27.16
125 Brad Huff (USA) Team Slipstream 27.19
126 Sylvain Calzati (Fra) AG2R Prévoyance
127 Ahmad Haidar Anuawar (Mas) Letua Cycling Team 27.42
128 S. Rezaei S.Moezeddin (Irn) Azad University Team 27.46
129 Kilian Patour (Fra) Team Slipstream
130 Chon Te Chiang (Tpe) Giant Asia Racing Team 31.56


Pointkonkurrencen efter 3. etape
1 Koji Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 29 pts
2 Maximiliano Richeze (Arg) Ceramiche Panaria Navigare 28
3 Alberto Loddo (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 28
4 Nikolai Trusov (Rus) Tinkoff Credit Systems 24
5 William Bonnet (Fra) Crédit Agricole 20
6 Brad Huff (USA) Team Slipstream 20
7 Luis Rodriguez (Spa) Unibet.com 19
8 Anthony Charteau (Fra) Crédit Agricole 18
9 Daryl Impey (RSA) South Africa 18
10 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom 15
11 Walter Pedraza (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 14
12 Sung Baek Park (Kor) Korea National Team 14
13 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom 13
14 Sergey Kolesnikov (Rus) Unibet.com 12
15 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Credit Systems 11
16 Ahmad Haidar Anuawar (Mas) Letua Cycling Team 11
17 Julian Dean (NZl) Crédit Agricole 10
18 Nicholas Sanderson (Aus) SouthAustralia.com 10
19 Julien Loubet (Fra) AG2R Prévoyance 9
20 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweetnice 9
21 Shinichi Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 8
22 Benoît Poilvet (Fra) Crédit Agricole 8
23 Ian McLeod (RSA) Française des Jeux 7
24 Rupert Rheeder (RSA) South Africa 7
25 Yokihiro Doi (Jpn) Skil Shimano 6
26 Mashahiro Shinagawa (Jpn) Skil Shimano 6
27 Takashi Miyazawa (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 6
28 Md Nor Rizuan Zainal (Mas) Letua Cycling Team 6
29 Kilian Patour (Fra) Team Slipstream 5
30 Jose Serpa (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 5
31 Wesley Sulzberger (Aus) SouthAustralia.com 5
32 Gene Bates (Aus) SouthAustralia.com 5
33 Amir Zargari (Irn) Azad University Team 5
34 Franck Renier (Fra) Bouygues Telecom 5
35 Mike Creed (USA) Team Slipstream 5
36 Paul Griffin (Irl) Giant Asia Racing Team 3
37 Yukiya Arashiro (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 3
38 José Rujano (Ven) Unibet.com 3
39 Jonathon Clarke (Aus) SouthAustralia.com 2
40 Won Jae Lee (Kor) Korea National Team 2
41 Steffen Weigold (Ger) Tinkoff Credit Systems 2
42 Lilian Jégou (Fra) Française des Jeux 2
43 Yan Dong Xing (Chn) Discovery Channel Marco Polo 2
44 Jay Crawford (Aus) Giant Asia Racing Team 1
45 Francesco Bellotti (Ita) Crédit Agricole 1
46 Paulo Barroso (Por) Vitória ASC 1
47 Elia Aggiano (Ita) Tinkoff Credit Systems 1
48 Manan Anuar (Mas) Letua Cycling Team 1


Bjergkonkurrencen efter 3. etape
1 Anthony Charteau (Fra) Crédit Agricole 30 pts
2 Walter Pedraza (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 18
3 Koji Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 16
4 David George (RSA) South Africa 10
5 Yukiya Arashiro (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 10
6 Jose Serpa (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 8
7 Won Jae Lee (Kor) Korea National Team 8
8 Ghader Mizbani (Irn) Giant Asia Racing Team 6
9 Shinichi Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 4
10 Luis Rodriguez (Spa) Unibet.com 4
11 Yong Li Ng (Mas) Vitória ASC 4
12 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Credit Systems 2
13 Sergey Kolesnikov (Rus) Unibet.com 2
14 Daryl Impey (RSA) South Africa 2
15 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweetnice 2
16 Francesco Bellotti (Ita) Crédit Agricole 1
17 Lilian Jégou (Fra) Française des Jeux 1
18 Gilberto Sampaio (Por) Vitória ASC 1
19 Mike Creed (USA) Team Slipstream 1


Holdkonkurrencen efter 3. etape
1 Crédit Agricole 28.27.27
2 Giant Asia Racing Team 4.12
3 SouthAustralia.com 4.43
4 Team Slipstream 4.50
5 Tinkoff Credit Systems 6.24
6 Azad University Team 6.59
7 Nippo-Meitan Hompo 9.26
8 Skil Shimano 9.51
9 Serramenti PVC Diquigiovanni 10.50
10 Équipe Bouygues Telecom 11.14
11 Unibet.com 11.17
12 Française des Jeux 12.03
13 AG2R Prévoyance 13.00
14 Korea National Team 16.01
15 South Africa 19.00
16 Vitória ASC 20.03
17 Discovery Channel Marco Polo 20.22
18 MNCF Development 22.23
19 Polygon Sweetnice 22.31
20 Hong Kong Pro Cycling 28.47
21 Letua Cycling Team 31.09
22 Ceramiche Panaria Navigare 50.34
23 Malaysia National Team 55.26

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Giro d'Italia Internazion...(2.WWT) 26/06-05/07

Tour de Pologne(2.UWT) 05/07-11/07

Sibiu Cycling Tour(2.1) 01/07-05/07

GP Général Patton(1.NCUP) 04/07

Tour de Pologne(2.UWT) 05/07-11/07

Tour de l'Abitibi - Coupe...(2.NCUP) 14/07-19/07

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

FIND DINE CYKELPRODUKTER PÅ TVÆRS AF WEBSHOPS