Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Anders Lund slået i tæt finale

Anders Lund slået i tæt finale

28. august 2007 16:400

Team CSCs Anders Lund var tæt på den helt store succes på dagens etape af Eneco Tour. Men i finalen måtte han se sig slået af Pablo Lastras (Caisse d'Epargne) og Steven Caethoven (Choco-lade Jacques).

Den unge dansker kunne dog glæde sig over, at man med dagens tredjeplads har taget et point på ProTour ranglisten.

Dagens 177 kilometer ”mini Amstel Gold Race”, hvor rytterne blandt andet skulle over Cauberg og Eyserbosweg, blev præget af et 12-mands stort udbrud. Foruden Anders Lund bestod grup-pen af Volodymyr Bileka (Discovery Channel), Aleksandr Kuschynski (Liquigas), Paolo Bossoni (Lampre-Fondital), Franck Renier (Bouygues Telecom), Gregory Henderson (T-Mobile), Pablo Lastras (Caisse d'Epargne), Sébastien Hinault (Crédit Agricole), Markus Eichler (Unibet.com), Maarten Tjallingii (Skil-Shimano) og Steven Caethoven (Chocolade Jacques).

De 12 ryttere arbejde godt sammen og fik stille og roligt oparbejdet et lille forspring på over tre minutter. Men 120 kilometer til mål af dagens etape, blev arbejdet også gjort en smule nemmere, da løbets førende rytter, Nick Nuyens fra Cofidis holdet, måtte udgå af løbet efter at have været involveret i et stort styrt.

Anders Lund viste igennem hele dagen flot kørsel, og det var også ham, som startede løjerne med små 60 kilometer til mål. Den unge dansker angreb og fik Pablo Lastras med sig. De to ryttere fik som mest et forspring på 45 sekunder ned til resten af udbrydergruppen, hvor især Maarten Tjallingii (Skil-Shimano) ydede et kæmpe stykke arbejde.

Desværre for Team CSC og Anders Lund blev han sat af Lastras på en af stigningerne ind mod mål. Med godt 5 kilometer til mål fik Maarten Tjallingii, Sébastien Hinault og Steven Caethoven kontakt med Lund. Firemandsgruppen var på dette tidspunkt kun 20 sekunder efter Lastras, så en benhård jagt, igen med Tjallingii som den mest aktive, blev sat i gang.

Da gruppen kørte under 1000 meter mærket, havde de Lastras inden for rækkevidde. Den span-ske rytter gav dog alt til sidst, og kunne med få meters forspring holde Caethoven og Lund væk fra sejren.

Ny mand i den røde førertrøje af Thomas Dekker fra Rabobank. En trøje som bliver næsten umulig at tage fra ham på morgens afsluttende 29,6 kilometer lange enkeltstart.

Resultat af 6. Etape
1 Pablo Lastras Garcia - Caisse d'Epargne 4.15.28 (41.664 km/t)
2 Steven Caethoven - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
3 Anders Lund - Team CSC
4 Sébastien Hinault - Crédit Agricole
5 Maarten Tjallingii - Skil - Shimano 0.03
6 Sébastien Rosseler - Quickstep - Innergetic 0.13
7 Kim Kirchen - T-Mobile Team
8 Mirco Lorenzetto - Team Milram
9 Steven De Jongh - Quickstep - Innergetic
10 Matthew Goss - Team CSC
11 Marcel Sieberg - Team Milram
12 David Kopp - Gerolsteiner
13 Gorik Gardeyn - Unibet.com
14 Thor Hushovd - Crédit Agricole
15 Enrico Gasparotto - Liquigas
16 Juan Antonio Flecha Giannoni - Rabobank
17 Greg Van Avermaet - Predictor - Lotto
18 Bram Tankink - Quickstep - Innergetic
19 Leon Van Bon - Rabobank
20 Roger Hammond - T-Mobile Team
21 Ruben Perez Moreno - Euskaltel - Euskadi
22 Daniele Righi - Lampre - Fondital
23 Vladimir Gusev - Discovery Channel Pro Cycling Team
24 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom
25 Andry Grivko - Team Milram
26 José Ivan Gutierrez - Caisse d'Epargne
27 Leif Hoste - Predictor - Lotto
28 Thomas Dekker - Rabobank
29 Benat Albizuri Aransolo - Euskaltel - Euskadi
30 Piet Rooijakkers - Skil - Shimano
31 Luke Roberts - Team CSC
32 David Millar - Saunier Duval - Prodir
33 Paul Martens - Skil - Shimano
34 Jurgen Van Den Broeck - Predictor - Lotto
35 Allan Johansen - Team CSC
36 Sven Krauss - Gerolsteiner
37 Vincenzo Nibali - Liquigas
38 Gustav Larsson - Unibet.com
39 Sebastian Lang - Gerolsteiner
40 Manuel Quinziato - Liquigas
41 Mads Kaggestad - Crédit Agricole
42 Frederik Willems - Liquigas
43 Alessandro Ballan - Lampre - Fondital
44 Christophe Mengin - Française des Jeux
45 Simon Gerrans - AG2r Prévoyance
46 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Prodir
47 Sven Renders - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
48 Yaroslav Popovych - Discovery Channel Pro Cycling Team
49 Volodymyr Bileka - Discovery Channel Pro Cycling Team
50 Francisco Perez - Caisse d'Epargne
51 Frederik Veuchelen - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
52 Mikel Astarloza Chaurreau - Euskaltel - Euskadi
53 Michael Boogerd - Rabobank
54 Christophe Riblon - AG2r Prévoyance
55 Rik Verbrugghe - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
56 Iban Mayoz - Euskaltel - Euskadi
57 Alberto Losada Alguacil - Caisse d'Epargne
58 Aitor Perez Arrieta - Caisse d'Epargne
59 Mauro Facci - Quickstep - Innergetic
60 Victor Hugo Pena Grisales - Unibet.com
61 Unai Etxebarria Arana - Euskaltel - Euskadi
62 Steven Cummings - Discovery Channel Pro Cycling Team
63 Brian Vandborg - Discovery Channel Pro Cycling Team
64 Martin Pedersen - Team CSC

65 Johan Van Summeren - Predictor - Lotto
66 Carlo Scognamiglio - Team Milram
67 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne
68 Markus Eichler - Unibet.com 0.30
69 Aleksandr Kuchynski - Liquigas 0.32
70 Paolo Bossoni - Lampre - Fondital 0.43
71 Fumiyuki Beppu - Discovery Channel Pro Cycling Team 0.54
72 Floris Goesinnen - Skil - Shimano
73 Arnaud Coyot - Unibet.com
74 Pierre Drancourt - Bouygues Telecom 1.37
75 Aart Vierhouten - Skil - Shimano 1.39
76 Alessandro Cortinovis - Team Milram 2.36
77 Mirko Celestino - Team Milram
78 Gerben Löwik - Rabobank
79 Staf Scheirlinckx - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
80 Maarten Den Bakker - Skil - Shimano
81 Paolo Fornaciari - Lampre - Fondital
82 Johan Coenen - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
83 Koen Barbé - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
84 Vicente Reynes Mimo - Caisse d'Epargne
85 Fabio Baldato - Lampre - Fondital
86 Christoph Meschenmoser - Skil - Shimano
87 Kasper Klostergaard Larsen - Team CSC
88 Matthé Pronk - Unibet.com
89 Markus Zberg - Gerolsteiner
90 Pieter Mertens - Predictor - Lotto
91 Alexandre Pichot - Bouygues Telecom
92 Olivier Bonnaire - Bouygues Telecom
93 Robbie McEwen - Predictor - Lotto
94 Wilfried Cretskens - Quickstep - Innergetic
95 Benoît Poilvet - Crédit Agricole
96 Dmytro Grabovskyy - Quickstep - Innergetic
97 Alexei Markov - Caisse d'Epargne
98 Yohann Gène - Bouygues Telecom
99 Jimmy Engoulvent - Crédit Agricole
100 Mathew Hayman - Rabobank
101 Saïd Haddou - Bouygues Telecom
102 Mark Cavendish - T-Mobile Team
103 Jorge Azanza Soto - Euskaltel - Euskadi
104 Thierry Marichal - Française des Jeux
105 Peter Van Petegem - Quickstep - Innergetic
106 Wouter Weylandt - Quickstep - Innergetic
107 Ludovic Auger - Française des Jeux
108 Nico Eeckhout - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 6.00
109 Bart Vanheule - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 6.07
110 Gregory Henderson - T-Mobile Team 7.10
111 Servais Knaven - T-Mobile Team
112 Olivier Kaisen - Predictor - Lotto
113 Franck Renier - Bouygues Telecom
114 Frank Høj - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
115 Lars Bak - Team CSC
116 Johan Lindgren - Française des Jeux
117 Tyler Farrar - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
118 David Canada Gracia - Saunier Duval - Prodir
119 José Alberto Benitez - Saunier Duval - Prodir
120 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval - Prodir
121 Jesus Del Nero - Saunier Duval - Prodir
122 Joseba Zubeldia - Euskaltel - Euskadi
123 Aitor Galdos Alonso - Euskaltel - Euskadi
124 Marco Zanotti - Unibet.com
125 Jean-Patrick Nazon - AG2r Prévoyance 9.08
126 Fred Rodriguez - Predictor - Lotto 9.52
127 Kenny Van Hummel - Skil - Shimano 12.41
128 Michiel Elijzen - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
129 Rick Flens - Rabobank
130 Dennis Haueisen - Team Milram
131 Tristan Valentin - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
132 Raul Alarcon - Saunier Duval - Prodir 13.51
133 Luciano André Pagliarini Mendonca - Saunier Duval - Prodir
134 Roberto Longo - Lampre - Fondital

Udgåede ryttere
Heinrich Haussler - Gerolsteiner
Marcel Strauss - Gerolsteiner
Carlo Westphal - Gerolsteiner
Gianni Meersman - Discovery Channel Pro Cycling Team
Tomas Vaitkus - Discovery Channel Pro Cycling Team
Fabien Patanchon - Française des Jeux
Graeme Brown - Rabobank
Anthony Geslin - Bouygues Telecom
Juan José Haedo - Team CSC
Nick Nuyens - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
Hervé Duclos-Lassalle - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
Stéphane Poulhies - AG2r Prévoyance
Nicolas Rousseau - AG2r Prévoyance
Jimmy Casper - Unibet.com
Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen

Samlet stilling efter 6. Etape
1 Thomas Dekker - Rabobank 25.28.48
2 José Ivan Gutierrez - Caisse d'Epargne 0.04
3 David Millar - Saunier Duval - Prodir 0.06
4 Jurgen Van Den Broeck - Predictor - Lotto 0.15
5 Leif Hoste - Predictor - Lotto 0.27
6 Leon Van Bon - Rabobank 0.31
7 Bram Tankink - Quickstep - Innergetic 0.38
8 Paul Martens - Skil - Shimano 0.39
9 Piet Rooijakkers - Skil - Shimano 0.40
10 Juan Antonio Flecha Giannoni - Rabobank
11 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Prodir 0.41
12 Christophe Riblon - AG2r Prévoyance 0.42
13 Johan Van Summeren - Predictor - Lotto
14 Steven De Jongh - Quickstep - Innergetic 0.48
15 Maarten Tjallingii - Skil - Shimano 0.50
16 Vladimir Gusev - Discovery Channel Pro Cycling Team 0.51
17 Greg Van Avermaet - Predictor - Lotto
18 Alberto Losada Alguacil - Caisse d'Epargne 0.54
19 Thor Hushovd - Crédit Agricole 0.55
20 Ruben Perez Moreno - Euskaltel - Euskadi
21 Daniele Righi - Lampre - Fondital 0.57
22 Allan Johansen - Team CSC
23 Alessandro Ballan - Lampre - Fondital
24 Andry Grivko - Team Milram 0.59
25 Rik Verbrugghe - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 1.01
26 Sebastian Lang - Gerolsteiner 1.02
27 Mauro Facci - Quickstep - Innergetic 1.03
28 Vincenzo Nibali - Liquigas
29 Frederik Willems - Liquigas 1.04
30 Gustav Larsson - Unibet.com 1.05
31 Sven Krauss - Gerolsteiner 1.08
32 Sven Renders - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 1.12
33 Francisco Perez - Caisse d'Epargne 1.14
34 Mikel Astarloza Chaurreau - Euskaltel - Euskadi 1.18
35 Brian Vandborg - Discovery Channel Pro Cycling Team 1.24
36 Sébastien Rosseler - Quickstep - Innergetic 1.39
37 Christophe Mengin - Française des Jeux 1.41
38 Kim Kirchen - T-Mobile Team 1.50
39 Fumiyuki Beppu - Discovery Channel Pro Cycling Team 1.59
40 Michael Boogerd - Rabobank 2.23
41 Mirko Celestino - Team Milram 3.21
42 Pieter Mertens - Predictor - Lotto 3.49
43 Vicente Reynes Mimo - Caisse d'Epargne 3.55
44 Maarten Den Bakker - Skil - Shimano 4.39
45 Benat Albizuri Aransolo - Euskaltel - Euskadi 7.08
46 Martin Pedersen - Team CSC 7.23
47 Volodymyr Bileka - Discovery Channel Pro Cycling Team 8.51
48 Simon Gerrans - AG2r Prévoyance 9.08
49 Carlo Scognamiglio - Team Milram 9.09
50 Sébastien Hinault - Crédit Agricole 10.40
51 Enrico Gasparotto - Liquigas 10.47
52 Mirco Lorenzetto - Team Milram 10.49
53 Marcel Sieberg - Team Milram 10.50
54 Yaroslav Popovych - Discovery Channel Pro Cycling Team 10.59
55 David Kopp - Gerolsteiner 11.02
56 Gorik Gardeyn - Unibet.com 11.03
57 Pablo Lastras Garcia - Caisse d'Epargne 11.05
58 Manuel Quinziato - Liquigas 11.09
59 Anders Lund - Team CSC 11.18
60 Matthew Goss - Team CSC 11.23

61 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom 11.26
62 Roger Hammond - T-Mobile Team 11.28
63 Iban Mayoz - Euskaltel - Euskadi 11.29
64 Mads Kaggestad - Crédit Agricole 11.33
65 Victor Hugo Pena Grisales - Unibet.com
66 Frederik Veuchelen - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 11.34
67 Arnaud Coyot - Unibet.com 11.45
68 Markus Eichler - Unibet.com 11.50
69 Aleksandr Kuchynski - Liquigas 11.52
70 Floris Goesinnen - Skil - Shimano 12.21
71 Aart Vierhouten - Skil - Shimano 12.47
72 Paolo Bossoni - Lampre - Fondital 12.51
73 Wouter Weylandt - Quickstep - Innergetic 13.15
74 Mathew Hayman - Rabobank 13.17
75 Alexei Markov - Caisse d'Epargne 13.18
76 Johan Coenen - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
77 Fabio Baldato - Lampre - Fondital 13.31
78 Gerben Löwik - Rabobank 13.35
79 Alessandro Cortinovis - Team Milram 13.41
80 Dmytro Grabovskyy - Quickstep - Innergetic 13.49
81 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne 14.13
82 Jorge Azanza Soto - Euskaltel - Euskadi
83 Aitor Perez Arrieta - Caisse d'Epargne 14.14
84 Olivier Bonnaire - Bouygues Telecom 14.28
85 Yohann Gène - Bouygues Telecom 14.33
86 Steven Cummings - Discovery Channel Pro Cycling Team 14.37
87 Paolo Fornaciari - Lampre - Fondital 14.44
88 Unai Etxebarria Arana - Euskaltel - Euskadi 14.57
89 Matthé Pronk - Unibet.com 15.50
90 Mark Cavendish - T-Mobile Team 16.06
91 Alexandre Pichot - Bouygues Telecom 16.25
92 Wilfried Cretskens - Quickstep - Innergetic 17.03
93 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval - Prodir 17.59
94 Aitor Galdos Alonso - Euskaltel - Euskadi 18.05
95 Bart Vanheule - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 18.07
96 Franck Renier - Bouygues Telecom 18.21
97 Steven Caethoven - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 18.29
98 Marco Zanotti - Unibet.com 18.30
99 Lars Bak - Team CSC 18.39
100 Peter Van Petegem - Quickstep - Innergetic 18.50
101 Luke Roberts - Team CSC 19.04
102 Benoît Poilvet - Crédit Agricole 20.16
103 Fred Rodriguez - Predictor - Lotto 20.32
104 Koen Barbé - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 21.01
105 Saïd Haddou - Bouygues Telecom 21.07
106 Ludovic Auger - Française des Jeux 21.27
107 Servais Knaven - T-Mobile Team 21.30
108 Olivier Kaisen - Predictor - Lotto 21.35
109 Kasper Klostergaard Larsen - Team CSC 21.39
110 Robbie McEwen - Predictor - Lotto 21.42
111 David Canada Gracia - Saunier Duval - Prodir
112 Joseba Zubeldia - Euskaltel - Euskadi 21.48
113 Christoph Meschenmoser - Skil - Shimano 24.14
114 Luciano André Pagliarini Mendonca - Saunier Duval - Prodir 24.30
115 Gregory Henderson - T-Mobile Team 25.28
116 Jimmy Engoulvent - Crédit Agricole 25.31
117 Staf Scheirlinckx - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 26.01
118 Jean-Patrick Nazon - AG2r Prévoyance 27.42
119 Frank Høj - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 29.25
120 Tristan Valentin - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 30.31
121 Kenny Van Hummel - Skil - Shimano 30.50
122 Thierry Marichal - Française des Jeux 31.21
123 Rick Flens - Rabobank 31.37
124 Markus Zberg - Gerolsteiner 32.22
125 Nico Eeckhout - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 32.30
126 José Alberto Benitez - Saunier Duval - Prodir 32.53
127 Jesus Del Nero - Saunier Duval - Prodir 33.13
128 Johan Lindgren - Française des Jeux 33.44
129 Pierre Drancourt - Bouygues Telecom 34.07
130 Tyler Farrar - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 37.30
131 Michiel Elijzen - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 38.02
132 Dennis Haueisen - Team Milram 39.53
133 Roberto Longo - Lampre - Fondital 41.54
134 Raul Alarcon - Saunier Duval - Prodir 1.02.52

Sprintkonkurrencen efter 6. Etape
1 Mark Cavendish - T-Mobile Team 74 pts
2 Luciano André Pagliarini Mendonca - Saunier Duval - Prodir 60
3 Pablo Lastras Garcia - Caisse d'Epargne 51
4 Steven De Jongh - Quickstep - Innergetic 51
5 Gorik Gardeyn - Unibet.com 49
6 Thor Hushovd - Crédit Agricole 47
7 Steven Caethoven - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 43
8 José Ivan Gutierrez - Caisse d'Epargne 43
9 Wouter Weylandt - Quickstep - Innergetic 40
10 Kenny Van Hummel - Skil - Shimano 39
11 David Kopp - Gerolsteiner 36
12 Matthew Goss - Team CSC 32
13 Anders Lund - Team CSC 32
14 Alexei Markov - Caisse d'Epargne 32
15 Maarten Tjallingii - Skil - Shimano 31
16 Robbie McEwen - Predictor - Lotto 30
17 David Millar - Saunier Duval - Prodir 27
18 Thomas Dekker - Rabobank 25
19 Fred Rodriguez - Predictor - Lotto 25
20 Jurgen Van Den Broeck - Predictor - Lotto 25
21 Mirco Lorenzetto - Team Milram 24
22 Fumiyuki Beppu - Discovery Channel Pro Cycling Team 24
23 Sébastien Hinault - Crédit Agricole 19
24 Fabio Baldato - Lampre - Fondital 17
25 Leon Van Bon - Rabobank 16
26 Daniele Righi - Lampre - Fondital 15
27 Leif Hoste - Predictor - Lotto 15
28 Sébastien Rosseler - Quickstep - Innergetic 15
29 Marco Zanotti - Unibet.com 13
30 Kim Kirchen - T-Mobile Team 13
31 Christophe Riblon - AG2r Prévoyance 13
32 Frederik Willems - Liquigas 13
33 Matthé Pronk - Unibet.com 13
34 Alessandro Ballan - Lampre - Fondital 12
35 Saïd Haddou - Bouygues Telecom 12
36 Paul Martens - Skil - Shimano 11
37 Mirko Celestino - Team Milram 11
38 Dmytro Grabovskyy - Quickstep - Innergetic 11
39 Pierre Drancourt - Bouygues Telecom 11
40 Enrico Gasparotto - Liquigas 10
41 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Prodir 10
42 Nico Eeckhout - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 10
43 Ruben Perez Moreno - Euskaltel - Euskadi 8
44 Andry Grivko - Team Milram 8
45 Roberto Longo - Lampre - Fondital 8
46 Bram Tankink - Quickstep - Innergetic 6
47 Vladimir Gusev - Discovery Channel Pro Cycling Team 5
48 Aleksandr Kuchynski - Liquigas 5
49 Unai Etxebarria Arana - Euskaltel - Euskadi 5
50 Juan Antonio Flecha Giannoni - Rabobank 3
51 Marcel Sieberg - Team Milram 3
52 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom 3
53 Franck Renier - Bouygues Telecom 3
54 Iban Mayoz - Euskaltel - Euskadi 3

Bjergkonkurrencen efter 6. Etape
1 Martin Pedersen - Team CSC 15 pts

2 Marcel Sieberg - Team Milram 15
3 Pablo Lastras Garcia - Caisse d'Epargne 8
4 Maarten Den Bakker - Skil - Shimano 6
5 Aitor Galdos Alonso - Euskaltel - Euskadi 6
6 Volodymyr Bileka - Discovery Channel Pro Cycling Team 5
7 Anders Lund - Team CSC 5
8 Ruben Perez Moreno - Euskaltel - Euskadi 4
9 Frederik Willems - Liquigas 3
10 Aart Vierhouten - Skil - Shimano 3
11 Benat Albizuri Aransolo - Euskaltel - Euskadi 2
12 Maarten Tjallingii - Skil - Shimano 1
13 Andry Grivko - Team Milram 1
14 Markus Eichler - Unibet.com 1
15 Paolo Bossoni - Lampre - Fondital 1
16 Servais Knaven - T-Mobile Team 1

Holdkonkurrencen efter 6. Etape
1 Predictor - Lotto 76.27.29
2 Rabobank 0.19
3 Caisse d'Epargne 0.48
4 Skil - Shimano 1.00
5 Quickstep - Innergetic 1.14
6 Team Milram 1.17
7 Discovery Channel Pro Cycling Team 1.41
8 Liquigas 1.45
9 T-Mobile Team 4.17
10 Euskaltel - Euskadi 7.47
11 Gerolsteiner 11.43
12 Crédit Agricole 11.45
13 Lampre - Fondital 12.07
14 Saunier Duval - Prodir 17.41
15 Team CSC 17.47
16 Cofidis - Le Crédit par Téléphone 20.19
17 AG2r Prévoyance 20.23
18 Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 21.27
19 Unibet.com 21.42
20 Française des Jeux 25.31
21 Bouygues Telecom 36.03
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

HOMETRAINER? BLIV INSPIRERET, FIND FORHANDLER OG SPAR MANGE PENGE