Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Barbosa sejrede for fjerde gang

Barbosa sejrede for fjerde gang

13. august 2007 19:420
Candido Barbosa sejrede nok engang, da 8. etape af Volta a Portugal blev kørt fra Aveiro til São João da Madeira over 157.1 km. Det betyder naturligvis også, at Liberty Seguros-rytteren øgede i den samlede stilling, hvor Barbosa fører.

En række ryttere forsøgte at angribe på dagens etape, deriblandt Alejandro Marques (Madeinox), Hugo Vitor (Riberalves), Luís Oliveira (Karpin), Luis Laverde (Panaria), Javier Cherro (Fuerteventura), Vladimir Duma (Ceramica Flaminia), Danny Pate (Slipstream) og Matteo Bono (Lampre).

Ens for alle forsøgene var dog, at de blev kørt ind til sidst bl.a. efter et stort stykke arbejde af Claus Michael Møllers Barbot hold, som ikke havde fået nogen rytter med i udbruddet.

Det betød, at en stor gruppe kom samlet til mål, hvor 32-årige Candido Barbosa viste, hvem der igen havde de "bedste ben".


Resultat af 8. etape
1 Candido Barbosa - Liberty Seguros 3.35.39 (43.681 km/t)
2 Marco Bandiera - Lampre-Fondital
3 Paride Grillo - Ceramica Panaria-Navigare
4 Bruno Neves - LA MSS
5 Javier Benitez - Benfica
6 Nuno Marta - Madeinox-Bric-Loule
7 Francesco Gavazzi - Lampre-Fondital
8 Fco.Jose Torres - Barbot-Halcon
9 Gianluca Geremia - Ceramica Flaminia
10 David Blanco - Duja-Tavira
11 Martin Garrido - Duja-Tavira
12 Javier Megias - Saunier Duval-Prodir
13 Francisco Mancebo - Relax-GAM
14 Pedro Costa - Vitoria-ASC
15 Pedro Soeiro - Barbot-Halcon
16 Antonio Bucciero - Ceramica Panaria-Navigare
17 Oscar Sevilla - Relax-GAM
18 David Muñoz - Fuerteventura-Canarias
19 David Loosli - Lampre-Fondital
20 Michael Lange - Team Slipstream
21 JoseM. Cuesta - Fercase/Rota Dos Moveis
22 Eladio Jimenez - Karpin-Galicia
23 Nelson Vitorino - Duja-Tavira
24 José Azevedo - Benfica
25 Hugo Sabido - Barloworld
26 Pedro Lopes - Benfica
27 Mikel Pradera - Benfica
28 Hector Guerra - Liberty Seguros
29 Pedro Cardoso - LA MSS
30 Angel Edo - Vitoria-ASC
31 David Bernabeu - Fuerteventura-Canarias
32 Nuno Ribeiro - Liberty Seguros
33 JoséA. Pecharroman - Benfica
34 Jose Rodrigues - Vitoria-ASC
35 Claus Michael Møller - Barbot-Halcon
36 Manuel Cardoso - Riberalves-Boavista
37 Gilberto Martins - Madeinox-Bric-Loule
38 Marco Cunha - Madeinox-Bric-Loule
39 Tiago Machado - Riberalves-Boavista
40 Ricardo Mestre - Duja-Tavira
41 Oleg Chuzhda - Fuerteventura-Canarias
42 Lizuarte Martins - Madeinox-Bric-Loule
43 JuanFco. Mouron - Karpin-Galicia
44 Bruno Castanheira - Benfica
45 Virgilio Santos - Riberalves-Boavista
46 Domenico Pozzovivo - Ceramica Panaria-Navigare
47 John-Lee Augustyn - Barloworld
48 Helder Oliveira - Madeinox-Bric-Loule
49 Hugo Vitor - Riberalves-Boavista
50 Angel Vicioso - Relax-GAM
51 Juan Gomis - Vitoria-ASC
52 Claudio Faria - LA MSS
53 Hubert Krys - Ceramica Flaminia
54 Xavier Tondo - LA MSS
55 Joaquim Sampaio - Riberalves-Boavista
56 JoseAlberto Benitez - Saunier Duval-Prodir
57 Stefano Boggia - Ceramica Flaminia
58 Joao Cabreira - LA MSS
59 Jorge Garcia - Relax-GAM
60 JamesLewis Perry - Barloworld
61 Vicente Ballester - Fuerteventura-Canarias
62 Hernani Broco - Liberty Seguros 0.14
63 Jason Donald - Team Slipstream
64 Isidro Nozal - Karpin-Galicia
65 Joaquim Andrade - Fercase/Rota Dos Moveis
66 Paulo Barroso - Vitoria-ASC
67 Carlos Pinho - Barbot-Halcon
68 Hélder Magalhães - Riberalves-Boavista
69 Santos Gonzalez - Karpin-Galicia
70 Nelson Rocha - Riberalves-Boavista
71 Rui Sousa - Liberty Seguros
72 William Frischkorn - Team Slipstream
73 Krassimir Vasilev - Duja-Tavira
74 Pedro Arreitunandia - Barloworld
75 Gaizka Lasa - Karpin-Galicia
76 Rui Lavarinhas - Benfica
77 Bruno Pires - LA MSS
78 Danail Petrov - Benfica
79 Helder Miranda - Benfica
80 Gilberto Sampaio - Vitoria-ASC
81 Andre Cardoso - Fercase/Rota Dos Moveis
82 DailosManuel Diaz - Fuerteventura-Canarias
83 Arkaitz Duran - Saunier Duval-Prodir
84 André Vital - Madeinox-Bric-Loule
85 Gustavo Rodriguez - Fercase/Rota Dos Moveis
86 Alexis Rodriguez - Fercase/Rota Dos Moveis
87 Jan Hruska - Relax-GAM
88 Joaquin Ortega - Fuerteventura-Canarias
89 Jacek Morajko - Riberalves-Boavista
90 JonathanP. McCarty - Team Slipstream
91 Rui Sa - Barbot-Halcon
92 Afonso Azevedo - LA MSS
93 José Sousa - Vitoria-ASC
94 Danny Pate - Team Slipstream
95 Daniele Colli - Ceramica Panaria-Navigare
96 Luis Silva - Duja-Tavira
97 MarcosA. Serrano - Karpin-Galicia 0.28
98 Angel Vazquez - LA MSS
99 Jesus Buendia - Barbot-Halcon 0.32
100 Sylvester Szmyd - Lampre-Fondital 0.37
101 Adrian Palomares - Fuerteventura-Canarias 0.38
102 JoseA. Garrido - LA MSS 0.42
103 Antonio Jesus - Liberty Seguros
104 Matteo Priamo - Ceramica Panaria-Navigare 0.58
105 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital
106 Tiziano Dall'Antonia - Ceramica Panaria-Navigare 1.15
107 Sergio Sousa - Madeinox-Bric-Loule 2.50
108 Luis Bartolomeu - Duja-Tavira
109 Blake Caldwell - Team Slipstream 2.57
110 Rui Pinto - Barbot-Halcon 4.50
111 Francois Parisien - Team Slipstream
112 LuisFelipe Laverde - Ceramica Panaria-Navigare 5.05
113 Alexander Oliveira - Barbot-Halcon
114 Julian Atehortua - Ceramica Flaminia
115 Bruno Barbosa - Fercase/Rota Dos Moveis
116 Diego Caccia - Barloworld
117 Giosuè Bonomi - Barloworld
118 Adam Wadecki - Ceramica Flaminia
119 David Livramento - Duja-Tavira 6.05
120 Pedro Hermida - Madeinox-Bric-Loule 6.22
121 Celio Sousa - Riberalves-Boavista
122 Filippo Savini - Ceramica Panaria-Navigare 7.17
123 Adriano Angeloni - Ceramica Flaminia
124 Mikhaylo Khalilov - Ceramica Flaminia
125 Micael Isidoro - Vitoria-ASC
126 Joaquin Sobrino - Relax-GAM
127 JoseRafael Martinez - Relax-GAM
128 Javier Cherro - Fuerteventura-Canarias
129 Lucas Euser - Team Slipstream
130 Matteo Bono - Lampre-Fondital 8.30
131 Denis Kudashev - Relax-GAM 9.52
132 Vladimir Duma - Ceramica Flaminia
133 Luis Fernandez - Karpin-Galicia
134 AlejandroM. Marques - Madeinox-Bric-Loule
135 Marcio Correia - Fercase/Rota Dos Moveis 14.45
136 Celestino Pinho - Barbot-Halcon 14.59
137 Ricardo Martins - Fercase/Rota Dos Moveis
138 Filipe Cardoso - Liberty Seguros 15.49
139 Pablo Urtasun - Liberty Seguros
140 Carlos Nozal - Liberty Seguros
141 Daniel Petrov - Duja-Tavira


Samlet stilling efter 8. etape
1 Candido Barbosa - Liberty Seguros 35.19.19
2 Eladio Jimenez - Karpin-Galicia 0.27
3 David Blanco - Duja-Tavira 0.38
4 José Azevedo - Benfica 0.40
5 Xavier Tondo - LA MSS 0.47
6 Oscar Sevilla - Relax-GAM 1.04
7 David Bernabeu - Fuerteventura-Canarias 1.08
8 Tiago Machado - Riberalves-Boavista 1.14
9 Hector Guerra - Liberty Seguros 1.39
10 Pedro Cardoso - LA MSS 1.49
11 Domenico Pozzovivo - Ceramica Panaria-Navigare 1.50
12 Juan Gomis - Vitoria-ASC 1.54
13 Hugo Sabido - Barloworld 2.00
14 JoséA. Pecharroman - Benfica 2.06
15 Francisco Mancebo - Relax-GAM 2.12
16 Claus Michael Møller - Barbot-Halcon 2.14
17 Nuno Ribeiro - Liberty Seguros 2.18
18 Nelson Vitorino - Duja-Tavira 2.31
19 Hernani Broco - Liberty Seguros 2.38
20 Ricardo Mestre - Duja-Tavira 2.49
21 Joao Cabreira - LA MSS 3.00
22 Carlos Pinho - Barbot-Halcon 3.11
23 JoseAlberto Benitez - Saunier Duval-Prodir 3.15
24 John-Lee Augustyn - Barloworld 3.19
25 Claudio Faria - LA MSS 3.34
26 Isidro Nozal - Karpin-Galicia 3.45
27 Hugo Vitor - Riberalves-Boavista 3.48
28 Bruno Pires - LA MSS
29 Bruno Castanheira - Benfica 3.54
30 Virgilio Santos - Riberalves-Boavista 4.16
31 Andre Cardoso - Fercase/Rota Dos Moveis 4.18
32 Rui Sousa - Liberty Seguros 5.03
33 Jose Rodrigues - Vitoria-ASC 5.14
34 Arkaitz Duran - Saunier Duval-Prodir 5.24
35 Nelson Rocha - Riberalves-Boavista 5.30
36 Pedro Lopes - Benfica 6.17
37 Martin Garrido - Duja-Tavira 6.22
38 Alexis Rodriguez - Fercase/Rota Dos Moveis 6.40
39 Santos Gonzalez - Karpin-Galicia 6.45
40 Joaquim Sampaio - Riberalves-Boavista 7.37
41 Pedro Arreitunandia - Barloworld 8.13
42 DailosManuel Diaz - Fuerteventura-Canarias 8.41
43 André Vital - Madeinox-Bric-Loule 11.45
44 Rui Lavarinhas - Benfica 11.49
45 Krassimir Vasilev - Duja-Tavira 12.35
46 Gilberto Sampaio - Vitoria-ASC 13.48
47 Lizuarte Martins - Madeinox-Bric-Loule 14.14
48 Helder Oliveira - Madeinox-Bric-Loule 14.45
49 Gaizka Lasa - Karpin-Galicia 16.20
50 Danail Petrov - Benfica 16.22
51 Helder Miranda - Benfica 17.47
52 Francesco Gavazzi - Lampre-Fondital 17.52
53 Celio Sousa - Riberalves-Boavista 18.24
54 Gustavo Rodriguez - Fercase/Rota Dos Moveis 18.38
55 Sergio Sousa - Madeinox-Bric-Loule 18.40
56 Joaquim Andrade - Fercase/Rota Dos Moveis 18.54
57 Bruno Neves - LA MSS 20.05
58 Adrian Palomares - Fuerteventura-Canarias 20.55
59 Paulo Barroso - Vitoria-ASC 21.25
60 Angel Vazquez - LA MSS 22.01
61 JonathanP. McCarty - Team Slipstream 22.03
62 Mikel Pradera - Benfica 22.33
63 Angel Vicioso - Relax-GAM 22.36
64 Javier Megias - Saunier Duval-Prodir 22.41
65 LuisFelipe Laverde - Ceramica Panaria-Navigare 23.18
66 Sylvester Szmyd - Lampre-Fondital 25.42
67 Gilberto Martins - Madeinox-Bric-Loule 26.28
68 Jorge Garcia - Relax-GAM 26.49
69 Antonio Bucciero - Ceramica Panaria-Navigare 27.38
70 Danny Pate - Team Slipstream 28.30
71 Hélder Magalhães - Riberalves-Boavista 29.43
72 Pedro Hermida - Madeinox-Bric-Loule 29.45
73 Nuno Marta - Madeinox-Bric-Loule 30.12
74 Manuel Cardoso - Riberalves-Boavista 30.19
75 Michael Lange - Team Slipstream 30.54
76 Angel Edo - Vitoria-ASC 30.55
77 Vicente Ballester - Fuerteventura-Canarias 31.32
78 JuanFco. Mouron - Karpin-Galicia 31.50
79 Marco Bandiera - Lampre-Fondital 32.12
80 Afonso Azevedo - LA MSS 33.58
81 Paride Grillo - Ceramica Panaria-Navigare 34.33
82 Javier Cherro - Fuerteventura-Canarias 34.47
83 Hubert Krys - Ceramica Flaminia 36.06
84 Filippo Savini - Ceramica Panaria-Navigare 36.32
85 Bruno Barbosa - Fercase/Rota Dos Moveis 36.43
86 MarcosA. Serrano - Karpin-Galicia 38.04
87 Jacek Morajko - Riberalves-Boavista 39.18
88 Rui Pinto - Barbot-Halcon 40.48
89 David Muñoz - Fuerteventura-Canarias 40.49
90 Lucas Euser - Team Slipstream 40.55
91 Jan Hruska - Relax-GAM 41.29
92 Antonio Jesus - Liberty Seguros 42.26
93 Vladimir Duma - Ceramica Flaminia 43.49
94 Oleg Chuzhda - Fuerteventura-Canarias 44.53
95 Blake Caldwell - Team Slipstream 44.56
96 Jesus Buendia - Barbot-Halcon 45.05
97 Ricardo Martins - Fercase/Rota Dos Moveis 47.41
98 Alexander Oliveira - Barbot-Halcon 47.45
99 Gianluca Geremia - Ceramica Flaminia 48.28
100 Julian Atehortua - Ceramica Flaminia 50.13
101 David Loosli - Lampre-Fondital 52.16
102 Pedro Soeiro - Barbot-Halcon 54.28
103 Diego Caccia - Barloworld 54.54
104 Rui Sa - Barbot-Halcon 55.50
105 Fco.Jose Torres - Barbot-Halcon 56.20
106 Francois Parisien - Team Slipstream 57.00
107 Pedro Costa - Vitoria-ASC 57.08
108 Matteo Priamo - Ceramica Panaria-Navigare 58.57
109 JoseA. Garrido - LA MSS 59.13
110 William Frischkorn - Team Slipstream 59.22
111 Javier Benitez - Benfica 1.00.27
112 JoseRafael Martinez - Relax-GAM 1.00.39
113 AlejandroM. Marques - Madeinox-Bric-Loule 1.00.43
114 David Livramento - Duja-Tavira 1.01.22
115 JamesLewis Perry - Barloworld 1.01.37
116 Luis Fernandez - Karpin-Galicia 1.04.17
117 José Sousa - Vitoria-ASC 1.04.45
118 Jason Donald - Team Slipstream 1.06.36
119 Carlos Nozal - Liberty Seguros 1.11.23
120 JoseM. Cuesta - Fercase/Rota Dos Moveis 1.12.11
121 Giosuè Bonomi - Barloworld 1.13.14
122 Stefano Boggia - Ceramica Flaminia 1.15.42
123 Luis Bartolomeu - Duja-Tavira 1.16.18
124 Mikhaylo Khalilov - Ceramica Flaminia 1.19.00
125 Denis Kudashev - Relax-GAM 1.19.15
126 Marco Cunha - Madeinox-Bric-Loule 1.19.42
127 Filipe Cardoso - Liberty Seguros 1.20.31
128 Matteo Bono - Lampre-Fondital 1.22.34
129 Joaquin Ortega - Fuerteventura-Canarias 1.22.57
130 Joaquin Sobrino - Relax-GAM 1.24.47
131 Adriano Angeloni - Ceramica Flaminia 1.25.51
132 Adam Wadecki - Ceramica Flaminia 1.26.06
133 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital 1.28.19
134 Tiziano Dall'Antonia - Ceramica Panaria-Navigare 1.32.01
135 Micael Isidoro - Vitoria-ASC 1.33.01
136 Celestino Pinho - Barbot-Halcon 1.33.24
137 Luis Silva - Duja-Tavira 1.35.30
138 Marcio Correia - Fercase/Rota Dos Moveis 1.40.41
139 Daniel Petrov - Duja-Tavira 1.47.42
140 Daniele Colli - Ceramica Panaria-Navigare 1.48.07
141 Pablo Urtasun - Liberty Seguros 1.56.16


Pointkonkurrencen efter 8. etape
1 Candido Barbosa - Liberty Seguros 143 pts
2 Paride Grillo - Ceramica Panaria-Navigare 86
3 Marco Bandiera - Lampre-Fondital 59
4 David Blanco - Duja-Tavira 46
5 Eladio Jimenez - Karpin-Galicia 45
6 Bruno Neves - LA MSS 43
7 Antonio Bucciero - Ceramica Panaria-Navigare 43
8 Fco.Jose Torres - Barbot-Halcon 39
9 Martin Garrido - Duja-Tavira 35
10 José Azevedo - Benfica 34
11 Xavier Tondo - LA MSS 28
12 Francesco Gavazzi - Lampre-Fondital 27
13 Manuel Cardoso - Riberalves-Boavista 26
14 Oscar Sevilla - Relax-GAM 25
15 Nuno Marta - Madeinox-Bric-Loule 24
16 Hector Guerra - Liberty Seguros 22
17 Danail Petrov - Benfica 20
18 Mikhaylo Khalilov - Ceramica Flaminia 20
19 Javier Benitez - Benfica 18
20 Adrian Palomares - Fuerteventura-Canarias 14
21 Andre Cardoso - Fercase/Rota Dos Moveis 11
22 Oleg Chuzhda - Fuerteventura-Canarias 10
23 AlejandroM. Marques - Madeinox-Bric-Loule 8
24 David Bernabeu - Fuerteventura-Canarias 8
25 Pedro Cardoso - LA MSS 8


Bjergkonkurrencen efter 8. etape
1 Andre Cardoso - Fercase/Rota Dos Moveis 46 pts
2 Candido Barbosa - Liberty Seguros 28
3 Jacek Morajko - Riberalves-Boavista 25
4 Eladio Jimenez - Karpin-Galicia 23
5 Celestino Pinho - Barbot-Halcon 21
6 Stefano Boggia - Ceramica Flaminia 20
7 Adrian Palomares - Fuerteventura-Canarias 19
8 Javier Cherro - Fuerteventura-Canarias 19
9 David Blanco - Duja-Tavira 17
10 José Azevedo - Benfica 17
11 Paulo Barroso - Vitoria-ASC 12


Ungdomskonkurrencen efter 8. etape
1 Tiago Machado - Riberalves-Boavista
2 John-Lee Augustyn - Barloworld
3 Andre Cardoso - Fercase/Rota Dos Moveis
4 Arkaitz Duran - Saunier Duval-Prodir
5 Nelson Rocha - Riberalves-Boavista


Holdkonkurrencen efter 8. etape
1 Liberty Seguros 106.01.36
2 Duja-Tavira 1.16
3 Benfica 1.34
4 La Mss 1.50
5 Riberalves-Boavista 4.21
6 Vitoria-Asc 7.17
7 Karpin-Galicia 7.18
8 Relax-Gam 7.56
9 Barloworld 9.33
10 Saunier Duval-Prodir 11.24
11 Barbot-Halcon 11.30
12 Fercase/Rota Dos Moveis 12.24
13 Madeinox-Bric-Loule 16.36
14 Fuerteventura-Canarias 17.03
15 Cer. Panaria-Navigare 23.33
16 Team Slipstream 38.43
17 Lampre-Fondital 50.44

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

VM - Herre Junior (Enkelt...(CM) 21/09

VM - Herrer (Enkeltstart)(CM) 20/09

VM - U23 Herrer (Enkeltst...(CM) 22/09

VM - Dame Junior (Enkelts...(CMW) 21/09

VM - Kvinder (Enkeltstart)(CMW) 22/09

Duo Normand(1.1) 20/09

Giro dell'Appennino(1.1) 20/09

Gooikse Pijl(1.1) 20/09

Grand Prix d'Isbergues - ...(1.1) 20/09

Paris-Camembert(1.1) 22/09

VM - Herre Junior (Enkelt...(CM) 21/09

VM - Dame Junior (Enkelts...(CMW) 21/09

VM - U23 Herrer (Enkeltst...(CM) 22/09

VM - Kvinder (Enkeltstart)(CMW) 22/09

Paris-Camembert(1.1) 22/09

Omloop van het Houtland M...(1.1) 23/09

VM - U23 Herrer(CM) 25/09

VM - Dame Junior(CMW) 25/09

VM - Herre Junior(CM) 26/09

VM - Kvinder(CMW) 26/09

VM - Herrer(CM) 27/09

Paris-Chauny(1.1) 27/09

Volta a Portugal Santander(2.1) 27/09-05/10

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SØG EFTER CYKELPRODUKTER PÅ TVÆRS AF WEBSHOPS