Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Barbosa sejrede for tredje gang i træk

Barbosa sejrede for tredje gang i træk

09. august 2007 19:240
På dagens etape i Volta a Portugal var der adskillige angreb, men igen i dag styrtede Liberty Seguros holdet begivenhederne på etapen fra Felgueiras til Fafe over 167.7 km.

Feltet kom nok engang samlet til mål, hvor Caldido Barbosa (Liberty Seguros) nok engang var feltets hurtigste rytter og sejrede foran Antonio Bucciero (Ceramica Panaria-Navigare) og Bruno Neves (LA MSS).

Danske Claus Michael Møller (Barbot) sad nok engang godt med fremme i feltet og blev nummer 19.

Samlet føres løbet fortsat af Candido Barbosa, imens danske Claus Michael Møller er nummer 13 samlet.

Resultat af 5. etape
1 Candido Barbosa - Liberty Seguros 4.04.03 (41.229 km/t)
2 Antonio Bucciero - Ceramica Panaria-Navigare
3 Bruno Neves - LA MSS
4 Marco Bandiera - Lampre-Fondital
5 Manuel Cardoso - Riberalves-Boavista
6 Martin Garrido - Duja-Tavira
7 Oscar Sevilla - Relax-GAM
8 Hugo Sabido - Barloworld
9 Pedro Lopes - Benfica
10 Francisco Mancebo - Relax-GAM
11 Jose Rodrigues - Vitoria-ASC
12 Fco.Jose Torres - Barbot-Halcon
13 José Azevedo - Benfica
14 Pedro Cardoso - LA MSS
15 David Bernabeu - Fuerteventura-Canarias
16 Hector Guerra - Liberty Seguros
17 John-Lee Augustyn - Barloworld
18 Paride Grillo - Ceramica Panaria-Navigare
19 Claus Michael Møller - Barbot-Halcon
20 David Blanco - Duja-Tavira
21 JoseM. Cuesta - Fercase/Rota Dos Moveis
22 Nuno Marta - Madeinox-Bric-Loule
23 Xavier Tondo - LA MSS
24 André Vital - Madeinox-Bric-Loule
25 Santos Gonzalez - Karpin-Galicia
26 Javier Megias - Saunier Duval-Prodir
27 Andre Cardoso - Fercase/Rota Dos Moveis
28 Claudio Faria - LA MSS
29 Juan Gomis - Vitoria-ASC
30 Eladio Jimenez - Karpin-Galicia
31 Gilberto Sampaio - Vitoria-ASC
32 Bruno Castanheira - Benfica
33 Pedro Arreitunandia - Barloworld
34 Nelson Vitorino - Duja-Tavira
35 Domenico Pozzovivo - Ceramica Panaria-Navigare
36 JoseAlberto Benitez - Saunier Duval-Prodir
37 Tiago Machado - Riberalves-Boavista
38 Joaquim Sampaio - Riberalves-Boavista
39 Bruno Pires - LA MSS
40 Javier Benitez - Benfica
41 Virgilio Santos - Riberalves-Boavista
42 JoséA. Pecharroman - Benfica
43 Gilberto Martins - Madeinox-Bric-Loule
44 Jorge Garcia - Relax-GAM
45 Hugo Vitor - Riberalves-Boavista
46 Helder Oliveira - Madeinox-Bric-Loule
47 Mikel Pradera - Benfica
48 Arkaitz Duran - Saunier Duval-Prodir
49 Isidro Nozal - Karpin-Galicia
50 Gustavo Rodriguez - Fercase/Rota Dos Moveis
51 Joao Cabreira - LA MSS
52 Pedro Soeiro - Barbot-Halcon
53 Nuno Ribeiro - Liberty Seguros
54 Lizuarte Martins - Madeinox-Bric-Loule
55 Hernani Broco - Liberty Seguros
56 Rui Sousa - Liberty Seguros
57 Celio Sousa - Riberalves-Boavista
58 Pedro Costa - Vitoria-ASC
59 Carlos Pinho - Barbot-Halcon
60 Jacek Morajko - Riberalves-Boavista
61 Rui Lavarinhas - Benfica
62 Afonso Azevedo - LA MSS
63 Sergio Sousa - Madeinox-Bric-Loule
64 Nelson Rocha - Riberalves-Boavista
65 Paulo Barroso - Vitoria-ASC
66 Sylvester Szmyd - Lampre-Fondital
67 Pedro Hermida - Madeinox-Bric-Loule
68 Ricardo Mestre - Duja-Tavira
69 MarcosA. Serrano - Karpin-Galicia
70 Javier Cherro - Fuerteventura-Canarias
71 DailosManuel Diaz - Fuerteventura-Canarias
72 JonathanP. McCarty - Team Slipstream
73 David Muñoz - Fuerteventura-Canarias
74 Danail Petrov - Benfica
75 Krassimir Vasilev - Duja-Tavira
76 Alexis Rodriguez - Fercase/Rota Dos Moveis
77 Angel Vazquez - LA MSS
78 Thomas Peterson - Team Slipstream
79 Ezequiel Mosquera - Karpin-Galicia
80 Hubert Krys - Ceramica Flaminia
81 AlejandroM. Marques - Madeinox-Bric-Loule
82 Denis Kudashev - Relax-GAM
83 Oleg Chuzhda - Fuerteventura-Canarias
84 Joaquin Sobrino - Relax-GAM 0.22
85 Angel Edo - Vitoria-ASC
86 Danny Pate - Team Slipstream 0.29
87 Jan Hruska - Relax-GAM
88 Joaquim Andrade - Fercase/Rota Dos Moveis
89 Blake Caldwell - Team Slipstream
90 Gaizka Lasa - Karpin-Galicia
91 Rui Sa - Barbot-Halcon 0.52
92 Jason Donald - Team Slipstream
93 José Sousa - Vitoria-ASC 0.59
94 Marcio Correia - Fercase/Rota Dos Moveis 1.01
95 Bruno Barbosa - Fercase/Rota Dos Moveis 1.03
96 Diego Caccia - Barloworld 1.31
97 Luciano Pagliarini - Saunier Duval-Prodir 1.37
98 JuanFco. Mouron - Karpin-Galicia 1.38
99 JamesLewis Perry - Barloworld
100 Marco Cunha - Madeinox-Bric-Loule 1.48
101 Michael Lange - Team Slipstream
102 Matteo Bono - Lampre-Fondital
103 Adam Wadecki - Ceramica Flaminia
104 David Loosli - Lampre-Fondital
105 Vicente Ballester - Fuerteventura-Canarias
106 Giosuè Bonomi - Barloworld
107 Matteo Priamo - Ceramica Panaria-Navigare 2.01
108 Filippo Savini - Ceramica Panaria-Navigare 2.05
109 LuisFelipe Laverde - Ceramica Panaria-Navigare
110 Lucas Euser - Team Slipstream
111 Micael Isidoro - Vitoria-ASC 2.15
112 Hélder Magalhães - Riberalves-Boavista 2.31
113 Antonio Jesus - Liberty Seguros 2.33
114 Adriano Angeloni - Ceramica Flaminia
115 JoseA. Garrido - LA MSS
116 Helder Miranda - Benfica
117 Adrian Palomares - Fuerteventura-Canarias
118 Luis Fernandez - Karpin-Galicia
119 Ricardo Martins - Fercase/Rota Dos Moveis
120 Francesco Gavazzi - Lampre-Fondital 3.48
121 Jesus DelNero - Saunier Duval-Prodir
122 Alberto Fernandez - Saunier Duval-Prodir
123 Rafael Serrano - Saunier Duval-Prodir
124 Jesus Buendia - Barbot-Halcon
125 JoseRafael Martinez - Relax-GAM 3.52
126 Angel Vicioso - Relax-GAM
127 William Frischkorn - Team Slipstream
128 Julian Atehortua - Ceramica Flaminia
129 Alexander Oliveira - Barbot-Halcon 6.54
130 Rui Pinto - Barbot-Halcon 9.07
131 Celestino Pinho - Barbot-Halcon
132 Francois Parisien - Team Slipstream 9.28
133 Vladimir Duma - Ceramica Flaminia 9.45
134 Gianluca Geremia - Ceramica Flaminia
135 Mikhaylo Khalilov - Ceramica Flaminia 9.46
136 Daniel Petrov - Duja-Tavira 11.50
137 Joaquin Ortega - Fuerteventura-Canarias 11.51
138 Tiziano Dall'Antonia - Ceramica Panaria-Navigare
139 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital 12.05
140 Mauro Santambrogio - Lampre-Fondital
141 Luis Silva - Duja-Tavira
142 Luis Bartolomeu - Duja-Tavira
143 David Livramento - Duja-Tavira
144 Daniele Colli - Ceramica Panaria-Navigare
145 Stefano Boggia - Ceramica Flaminia 17.37
146 Filipe Cardoso - Liberty Seguros
147 Pablo Urtasun - Liberty Seguros
148 Carlos Nozal - Liberty Seguros


Samlet stilling efter 5. etape
1 Candido Barbosa - Liberty Seguros 23.55.31
2 David Blanco - Duja-Tavira 0.20
3 Xavier Tondo - LA MSS 0.21
4 Eladio Jimenez - Karpin-Galicia 0.26
5 Tiago Machado - Riberalves-Boavista 0.28
6 José Azevedo - Benfica 0.29
7 Oscar Sevilla - Relax-GAM 0.32
8 Martin Garrido - Duja-Tavira 0.34
9 David Bernabeu - Fuerteventura-Canarias 0.35
10 Pedro Cardoso - LA MSS 0.42
11 Hugo Sabido - Barloworld 0.50
12 Juan Gomis - Vitoria-ASC 0.52
13 Claus Michael Møller - Barbot-Halcon 0.55
14 Domenico Pozzovivo - Ceramica Panaria-Navigare 0.58
15 JoséA. Pecharroman - Benfica 1.04
16 Francisco Mancebo - Relax-GAM 1.10
17 Hector Guerra - Liberty Seguros 1.17
18 Hernani Broco - Liberty Seguros 1.22
19 Isidro Nozal - Karpin-Galicia 1.24
20 Carlos Pinho - Barbot-Halcon 1.26
21 Joao Cabreira - LA MSS 1.29
22 Nuno Ribeiro - Liberty Seguros 1.30
23 Ricardo Mestre - Duja-Tavira 1.39
24 Bruno Castanheira - Benfica 1.47
25 Nelson Vitorino - Duja-Tavira 1.48
26 JoseAlberto Benitez - Saunier Duval-Prodir 1.53
27 John-Lee Augustyn - Barloworld 1.57
28 Rui Sousa - Liberty Seguros 2.01
29 Bruno Pires - LA MSS 2.03
30 Claudio Faria - LA MSS 2.08
31 Hugo Vitor - Riberalves-Boavista 2.20
32 Pedro Arreitunandia - Barloworld 2.31
33 Andre Cardoso - Fercase/Rota Dos Moveis 2.34
34 Pedro Lopes - Benfica 2.41
35 Santos Gonzalez - Karpin-Galicia 2.43
36 Virgilio Santos - Riberalves-Boavista 2.45
37 Nelson Rocha - Riberalves-Boavista 2.49
38 JonathanP. McCarty - Team Slipstream 2.58
39 Jose Rodrigues - Vitoria-ASC 3.01
40 Javier Megias - Saunier Duval-Prodir 3.13
41 Joaquim Sampaio - Riberalves-Boavista 3.21
42 Helder Oliveira - Madeinox-Bric-Loule 3.22
43 Arkaitz Duran - Saunier Duval-Prodir 4.03
44 DailosManuel Diaz - Fuerteventura-Canarias 4.11
45 André Vital - Madeinox-Bric-Loule 4.36
46 Danail Petrov - Benfica 4.41
47 Alexis Rodriguez - Fercase/Rota Dos Moveis 5.07
48 Thomas Peterson - Team Slipstream 5.24
49 Krassimir Vasilev - Duja-Tavira 6.29
50 Ricardo Martins - Fercase/Rota Dos Moveis 6.34
51 Celio Sousa - Riberalves-Boavista 6.37
52 Gilberto Martins - Madeinox-Bric-Loule 6.44
53 Filippo Savini - Ceramica Panaria-Navigare 7.25
54 Angel Vicioso - Relax-GAM 8.33
55 Antonio Bucciero - Ceramica Panaria-Navigare 8.51
56 Gaizka Lasa - Karpin-Galicia 9.46
57 Rui Lavarinhas - Benfica 10.33
58 Mikel Pradera - Benfica 11.07
59 Nuno Marta - Madeinox-Bric-Loule 11.25
60 Lizuarte Martins - Madeinox-Bric-Loule 11.26
61 Manuel Cardoso - Riberalves-Boavista 11.28
62 Lucas Euser - Team Slipstream 11.48
63 Gilberto Sampaio - Vitoria-ASC 12.06
64 Angel Edo - Vitoria-ASC 12.08
65 Francesco Gavazzi - Lampre-Fondital 12.17
66 Adrian Palomares - Fuerteventura-Canarias 12.28
67 JuanFco. Mouron - Karpin-Galicia 12.59
68 Javier Cherro - Fuerteventura-Canarias 13.07
69 Bruno Neves - LA MSS 13.21
70 Sergio Sousa - Madeinox-Bric-Loule 13.23
71 Pedro Hermida - Madeinox-Bric-Loule 13.25
72 Marco Bandiera - Lampre-Fondital 13.31
73 Paulo Barroso - Vitoria-ASC 13.40
74 Joaquim Andrade - Fercase/Rota Dos Moveis 14.24
75 Helder Miranda - Benfica 14.45
76 LuisFelipe Laverde - Ceramica Panaria-Navigare 14.48
77 Gustavo Rodriguez - Fercase/Rota Dos Moveis 15.09
78 Paride Grillo - Ceramica Panaria-Navigare 17.59
79 Alberto Fernandez - Saunier Duval-Prodir 18.16
80 Hélder Magalhães - Riberalves-Boavista 18.21
81 Angel Vazquez - LA MSS 18.47
82 Danny Pate - Team Slipstream 19.10
83 Afonso Azevedo - LA MSS 20.08
84 Jacek Morajko - Riberalves-Boavista 20.32
85 Jan Hruska - Relax-GAM 22.24
86 Sylvester Szmyd - Lampre-Fondital 23.06
87 Hubert Krys - Ceramica Flaminia
88 Blake Caldwell - Team Slipstream 23.08
89 Jorge Garcia - Relax-GAM 23.14
90 Julian Atehortua - Ceramica Flaminia 23.15
91 Ezequiel Mosquera - Karpin-Galicia 24.41
92 Michael Lange - Team Slipstream 25.02
93 Rui Pinto - Barbot-Halcon 25.07
94 Oleg Chuzhda - Fuerteventura-Canarias 26.02
95 Bruno Barbosa - Fercase/Rota Dos Moveis 26.15
96 Vicente Ballester - Fuerteventura-Canarias 26.37
97 MarcosA. Serrano - Karpin-Galicia 26.50
98 Vladimir Duma - Ceramica Flaminia 27.22
99 Diego Caccia - Barloworld 27.56
100 Francois Parisien - Team Slipstream 28.01
101 Gianluca Geremia - Ceramica Flaminia 29.37
102 Carlos Nozal - Liberty Seguros 30.03
103 Jesus Buendia - Barbot-Halcon 30.05
104 David Loosli - Lampre-Fondital 30.23
105 David Muñoz - Fuerteventura-Canarias 30.51
106 Antonio Jesus - Liberty Seguros 31.04
107 JoseRafael Martinez - Relax-GAM 31.29
108 Mauro Santambrogio - Lampre-Fondital 31.48
109 AlejandroM. Marques - Madeinox-Bric-Loule 32.02
110 Luis Fernandez - Karpin-Galicia 32.32
111 Rafael Serrano - Saunier Duval-Prodir 33.56
112 Jesus DelNero - Saunier Duval-Prodir 34.43
113 Alexander Oliveira - Barbot-Halcon 35.32
114 Pedro Soeiro - Barbot-Halcon 35.37
115 Fco.Jose Torres - Barbot-Halcon 37.33
116 Matteo Priamo - Ceramica Panaria-Navigare 38.06
117 Rui Sa - Barbot-Halcon 39.03
118 Pedro Costa - Vitoria-ASC 40.16
119 William Frischkorn - Team Slipstream 40.17
120 Filipe Cardoso - Liberty Seguros 40.33
121 Javier Benitez - Benfica 41.40
122 JamesLewis Perry - Barloworld 42.46
123 JoseA. Garrido - LA MSS 43.07
124 José Sousa - Vitoria-ASC 44.47
125 Giosuè Bonomi - Barloworld 47.00
126 Denis Kudashev - Relax-GAM 47.31
127 Jason Donald - Team Slipstream 47.33
128 David Livramento - Duja-Tavira 49.25
129 Stefano Boggia - Ceramica Flaminia 49.34
130 Matteo Bono - Lampre-Fondital 49.56
131 Luis Bartolomeu - Duja-Tavira 51.35
132 Mikhaylo Khalilov - Ceramica Flaminia 52.48
133 JoseM. Cuesta - Fercase/Rota Dos Moveis 53.24
134 Luciano Pagliarini - Saunier Duval-Prodir 55.17
135 Adriano Angeloni - Ceramica Flaminia 56.41
136 Celestino Pinho - Barbot-Halcon 57.32
137 Joaquin Sobrino - Relax-GAM 58.21
138 Adam Wadecki - Ceramica Flaminia 1.00.38
139 Marco Cunha - Madeinox-Bric-Loule 1.00.51
140 Joaquin Ortega - Fuerteventura-Canarias 1.02.33
141 Micael Isidoro - Vitoria-ASC 1.03.51
142 Marcio Correia - Fercase/Rota Dos Moveis 1.04.03
143 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital 1.06.26
144 Daniel Petrov - Duja-Tavira 1.10.05
145 Tiziano Dall'Antonia - Ceramica Panaria-Navigare 1.11.59
146 Pablo Urtasun - Liberty Seguros 1.12.25
147 Luis Silva - Duja-Tavira 1.13.23
148 Daniele Colli - Ceramica Panaria-Navigare 1.26.00


Pointkonkurrencen efter 5. etape
1 Candido Barbosa - Liberty Seguros 86 pts
2 Paride Grillo - Ceramica Panaria-Navigare 45
3 Antonio Bucciero - Ceramica Panaria-Navigare 37
4 Martin Garrido - Duja-Tavira 34
5 David Blanco - Duja-Tavira 32
6 Fco.Jose Torres - Barbot-Halcon 27
7 Manuel Cardoso - Riberalves-Boavista 26
8 Marco Bandiera - Lampre-Fondital 26
9 Oscar Sevilla - Relax-GAM 21
10 Eladio Jimenez - Karpin-Galicia 20
11 Danail Petrov - Benfica 20
12 Bruno Neves - LA MSS 20
13 Xavier Tondo - LA MSS 18
14 Francesco Gavazzi - Lampre-Fondital 17
15 Nuno Marta - Madeinox-Bric-Loule 16
16 José Azevedo - Benfica 14
17 Hector Guerra - Liberty Seguros 14
18 Andre Cardoso - Fercase/Rota Dos Moveis 10
19 Oleg Chuzhda - Fuerteventura-Canarias 10
20 Pedro Cardoso - LA MSS 8
21 Javier Benitez - Benfica 8
22 Giosuè Bonomi - Barloworld 8
23 Adrian Palomares - Fuerteventura-Canarias 7
24 Bruno Pires - LA MSS 7
25 AlejandroM. Marques - Madeinox-Bric-Loule 6


Bjergkonkurrencen efter 5. etape
1 Andre Cardoso - Fercase/Rota Dos Moveis 24 pts
2 Celestino Pinho - Barbot-Halcon 21
3 Stefano Boggia - Ceramica Flaminia 20
4 Jacek Morajko - Riberalves-Boavista 18
5 Candido Barbosa - Liberty Seguros 15
6 Paulo Barroso - Vitoria-ASC 12
7 David Muñoz - Fuerteventura-Canarias 12
8 Adrian Palomares - Fuerteventura-Canarias 11
9 Oleg Chuzhda - Fuerteventura-Canarias 8
10 David Blanco - Duja-Tavira 8
11 Eladio Jimenez - Karpin-Galicia 8


Ungdomskonkurrencen efter 5. etape
1 Tiago Machado - Riberalves-Boavista
2 John-Lee Augustyn - Barloworld
3 Andre Cardoso - Fercase/Rota Dos Moveis
4 Nelson Rocha - Riberalves-Boavista
5 Arkaitz Duran - Saunier Duval-Prodir


Holdkonkurrencen efter 5. etape
1 Liberty Seguros 71.48.44
2 LA-MSS 0.21
3 Duja-Tavira 0.37
4 Benfica 0.45
5 Riberalves-Boavista 2.04
6 Karpin Galicia 2.26
7 Barloworld 3.01
8 Vitória-ASC 4.06
9 Relax-Gam 4.14
10 Ceramica Panaria-Navigare 5.02
11 Barbot-Halcon 5.56
12 Saunier Duval-Prodir
13 Madeinox-Bric-Loulé 5.58
14 Fercase/Rota dos Móveis 7.23
15 Team Slipstream powered by Chipotle 11.12
16 Fuerteventura-Canarias 11.15
17 Lampre-Fondital 25.51
18 Ceramica Flaminia 43.40

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Ladies Tour of Norway(2.WWT) 13/08-16/08

Il Lombardia(1.UWT) 15/08

Great War Remembrance Race(1.1) 14/08

Tour de l'Avenir(2.NCUP) 14/08-19/08

Great War Remembrance Race(1.1) 14/08

Tour de l'Avenir(2.NCUP) 14/08-19/08

Il Lombardia(1.UWT) 15/08

Cyclassics Hamburg(1.UWT) 16/08

Prudential RideLondon-Sur...(1.UWT) 16/08

KOGA Slag om Norg(1.1) 16/08

La Poly Normande(1.1) 16/08

GP Stad Zottegem(1.1) 18/08

Tour du Limousin(2.1) 18/08-21/08

Omloop Mandel-Leie-Scheld...(1.1) 22/08

Schaal Sels(1.1) 23/08

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

CYKELHJELM? BLIV INSPIRERET, FIND FORHANDLER OG SPAR MANGE PENGE