Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Bertolini vandt i Coppi e Bartali

Bertolini vandt i Coppi e Bartali

27. marts 2007 14:230

Alessandro Bertolini fra det lille Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia mandskab tog sejren på 1. etape af den 7. udgave af Settimana Ciclista Internazionale her til formiddag. Løbet er måske bedre kendt som Coppi e Bartali.

Annonce

Den 1. etape var på kun 95 kilometer, og den 35årige veteran kom i et tidligt udbrud med blandt andre russeren Pavel Brutt fra Tinkoff Credit Systems. Gruppen havde på det højeste et forspring på godt to minutter, hvorefter Saunier Duval-Prodir satte gang i forfølgelsen uden dog at nå frem, hvorefter den erfarne Bertolini tog sejren i spurten. Pavel Brut besatte 2. pladsen, mens Luca Ascani fra Aurum Hotels tog tredjepladsen.

I eftermiddags køres der en holdtidskørsel på 11,8 kilometer.

Resultat
1 Alessandro Bertolini - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 2.12.20 (40.81 km/t)
2 Pavel Brutt - Tinkoff Credit System
3 Luca Pierfelici - Aurum Hotels
4 Ivan De Nobile - Team Universal Caffe'-Ecopterol 0.41
5 Francesco Chicchi - Liquigas
6 Adam Wadecki - Ceramica Flaminia
7 Ciaran Power - Navigators Insurance Cycling Team
8 Samuele Marzoli - Team L.P.R.
9 Robert Forster - Gerolsteiner
10 Domenico Loria - Team Universal Caffe'-Ecopterol
11 Sergey Lagutin - Navigators Insurance Cycling Team
12 Paride Grillo - Ceramica Panaria-Navigare
13 Roberto Ferrari - Tenax Salmilano
14 Giuseppe Palumbo - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
15 Elia Rigotto - Team Milram
16 Enrico Rossi - OTC Doors-Lauretana
17 Slawomir Kohut - Amore&Vita Mc Donald's
18 Nicola D'andrea - Miche
19 Kristof Szczawinski - Miche
20 Paolo Bossoni - Lampre-Fondital
21 Daniele Callegarin - Team L.P.R.
22 Rene' Weissinger - Team Volkswagen-Trek
23 Viktor Rapinski - Navigators Insurance Cycling Team
24 Manuele Spadi - Ceramica Flaminia
25 Alberto Di Lorenzo - OTC Doors-Lauretana
26 Matej Jurco - Team Milram
27 Jaime Castaneda - Lampre-Fondital
28 Miguelangel Rubiano Chavez - Ceramica Panaria-Navigare
29 Josep Jufre Pou - Predictor-Lotto
30 Denis Shkarpeta - Miche
31 Mariusz Witecki - Team Volkswagen-Trek
32 Emanuele Rizza - Aurum Hotels
33 Dmitri Nikandrov - Team Universal Caffe'-Ecopterol
34 Romas Sinicinas - Amore&Vita Mc Donald's
35 Hubert Schwab - Quickstep-Innergetic
36 Evgeni Petrov - Tinkoff Credit System
37 Andreas Dietziker - Team L.P.R.
38 Volker Ordowski - Gerolsteiner
39 Juan Maurici Soler Hernandez - Barloworld
40 Andreas Matzbacher - Team Volkswagen-Trek
41 Cedric Vasseur - Quickstep-Innergetic
42 Denis Bertolini - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
43 Aaron Olson - T-Mobile Team
44 Raffaele Ferrara - Team L.P.R.
45 Christophe Brandt - Predictor-Lotto
46 Francesco Failli - Liquigas
47 Daniele Pietropolli - Tenax Salmilano
48 Eugenio Loria - Team Universal Caffe'-Ecopterol
49 Massimo Giunti - Miche
50 Morris Possoni - Lampre-Fondital
51 Alberto Loddo - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
52 Alessandro Maserati - Team L.P.R.
53 Giosue' Bonomi - Barloworld
54 Valery Kobzarenko - Navigators Insurance Cycling Team
55 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
56 John-Lee Augustyn - Barloworld
57 Blaise Sonnery - AG2r Prévoyance
58 Lukasz Goralewski - Amore&Vita Mc Donald's
59 Nick Gates - Predictor-Lotto
60 Scott Davis - T-Mobile Team
61 Tim Klinger - Gerolsteiner
62 Mirco Lorenzetto - Team Milram
63 Serhiy Honchar - T-Mobile Team
64 Ben Day - Navigators Insurance Cycling Team
65 Stefan Cohnen - Aurum Hotels
66 Beat Zberg - Gerolsteiner
67 Samoilau Branislau - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
68 Alexander Arekeev - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
69 Andriy Grivko - Team Milram
70 Anton Mindlin - Tinkoff Credit System
71 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto
72 Massimiliano Maisto - OTC Doors-Lauretana
73 Wim Van Huffel - Predictor-Lotto
74 Michael Rogers - T-Mobile Team
75 Luca Mazzanti - Ceramica Panaria-Navigare
76 David Canada Gracia - Saunier Duval-Prodir
77 Florian Stalder - Team Volkswagen-Trek
78 Christian Gasperoni - Ceramica Flaminia
79 Massimiliano Gentili - Aurum Hotels
80 Dario Cioni - Predictor-Lotto
81 Ilya Chernetskiy - Tinkoff Credit System
82 Michele Scarponi - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
83 Ruggero Marzoli - Tinkoff Credit System
84 Riccardo Ricco - Saunier Duval-Prodir
85 Julien Loubet - AG2r Prévoyance
86 Ricardo Serrano Gonzalez - Tinkoff Credit System
87 Emanuele Sella - Ceramica Panaria-Navigare
88 Kanstanstin Siutsou - Barloworld
89 Sylvwester Szmyd - Lampre-Fondital
90 Alessandro Proni - Quickstep-Innergetic
91 Francesco Gavazzi - Lampre-Fondital
92 Walter Proch - Team L.P.R.
93 Alexander Efimkin - Barloworld
94 Dainius Kairelis - Amore&Vita Mc Donald's
95 Volodymyr Zagorodny - OTC Doors-Lauretana
96 Cristiano Salerno - Tenax Salmilano
97 Przemyslaw Niemiec - Miche
98 Elio Aggiano - Tinkoff Credit System
99 Fortunato Baliani - Ceramica Panaria-Navigare
100 Alessio Signego - OTC Doors-Lauretana
101 Paolo Savoldelli - Astana
102 Vladimir Duma - Ceramica Flaminia
103 Andre' Greipel - T-Mobile Team
104 Paolo Tiralongo - Lampre-Fondital
105 Santo Anza - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
106 Pasquale Muto - Miche
107 Cadel Evans - Predictor-Lotto
108 Maurizio Varini - Ceramica Flaminia
109 Carl Naibo - AG2r Prévoyance
110 Jonathan Righetto - Team Universal Caffe'-Ecopterol
111 Christophe Rinero - Saunier Duval-Prodir
112 Davide Torosantucci - Team Universal Caffe'-Ecopterol
113 Ryan Cox - Barloworld
114 Raffaele Illiano - Ceramica Flaminia
115 Pedro Arreitunandia Quintero - Barloworld
116 Gilberto Simoni - Saunier Duval-Prodir
117 Sergio Barbero - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
118 Micula De Matteis - Tenax Salmilano
119 Marco Velo - Team Milram
120 Ivan Santaromita - Quickstep-Innergetic
121 Andrea Pagoto - Ceramica Panaria-Navigare
122 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital
123 Emanuele Bindi - Team Universal Caffe'-Ecopterol
124 Ruslan Pidgornyy - Tenax Salmilano
125 Jure Golcer - Tenax Salmilano
126 Eddy Mazzoleni - Astana
127 Harald Morscher - Team Volkswagen-Trek
128 Tyler Hamilton - Tinkoff Credit System
129 Torsten Hiekmann - Gerolsteiner
130 Markus Fothen - Gerolsteiner
131 Sebastian Schwager - Team Milram
132 Darren Lill - Navigators Insurance Cycling Team
133 Julio Alberto Perez Cuapio - Ceramica Panaria-Navigare
134 Charles Wegelius - Igas
135 Marcel Strauss - Gerolsteiner
136 Michael Stevenson - Amore&Vita Mc Donald's
137 Gabriele Missaglia - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
138 Marco Corsini - Tenax Salmilano
139 Andrea Noe - Liquigas
140 Fabio Sacchi - Team Milram
141 Eddy Ratti - Aurum Hotels
142 Crescenzo D'amore - OTC Doors-Lauretana
143 Marco Pinotti - T-Mobile Team
144 Danilo Di Luca - Liquigas
145 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval-Prodir
146 Paolo Bailetti - Team L.P.R.
147 Riccardo Chiarini - Team L.P.R.
148 David Navas Chica - AG2r Prévoyance
149 Leonardo Scarselli - Quickstep-Innergetic
150 Ruslan Ivanov - Amore&Vita Mc Donald's
151 Pascal Hungerbuhler - Team Volkswagen-Trek
152 Christophe Riblon - AG2r Prévoyance
153 Alessandro Spezialetti - Igas
154 Domenico Quagliarello - Ceramica Flaminia
155 Lorenzo Bernucci - T-Mobile Team
156 Christopher Stevenson - Amore&Vita Mc Donald's
157 Giuseppe Guerini - T-Mobile Team
158 Matthias Kessler - Astana
159 Adrey Kashechkin - Astana
160 Paolo Bettini - Quickstep-Innergetic
161 Seweryn Zenon Kohut - Amore&Vita Mc Donald's
162 Alessandro Petacchi - Team Milram
163 Domenico Pozzovivo - Ceramica Panaria-Navigare
164 Andrea Tonti - Quickstep-Innergetic
165 Glen Alan Chadwick - Navigators Insurance Cycling Team
166 Antonio Quadranti - Aurum Hotels
167 Mauro Facci - Quickstep-Innergetic
168 Daniel Navarro Garcia - Astana
169 Valerio Agnoli - Aurum Hotels
170 Eddy Serri - Miche
171 Antonio D'aniello - Ceramica Flaminia
172 Matthew Lloyd - Predictor-Lotto
173 Andrea Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
174 Gerrit Glomser - Team Volkswagen-Trek
175 Francesco Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
176 Fabio Gilioli - Team Universal Caffe'-Ecopterol
177 Giuseppe Muraglia - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
178 Steve Morabito - Astana
179 Donato Cannone - OTC Doors-Lauretana
180 Maxim Gourov - Astana
181 Wladimir Belli - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
182 Assan Bazayev - Astana
183 Carlo Westphal - Gerolsteiner
184 Manuele Mori - Saunier Duval-Prodir
185 Angel Gomez Gomez - Saunier Duval-Prodir
186 Eros Capecchi - Liquigas
187 Rubens Bertogliati - Saunier Duval-Prodir
188 Simone Bruson - OTC Doors-Lauretana
189 Lorenzo Cardellini - Miche
190 Enrico Degano - Barloworld
191 Marco Marzano - Lampre-Fondital
192 Mattia Turrina - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
193 Mauro Santambrogio - Tenax Salmilano
194 Rino Zampilli - Aurum Hotels


Samlet stilling efter 1. etape
1 Alessandro Bertolini - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 1.56.29
2 Pavel Brutt - Tinkoff Credit System 0.02
3 Luca Pierfelici - Aurum Hotels 0.04
4 Ivan De Nobile - Team Universal Caffe'-Ecopterol 1.05
5 Francesco Chicchi - Liquigas
6 Adam Wadecki - Ceramica Flaminia
7 Ciaran Power - Navigators Insurance Cycling Team
8 Samuele Marzoli - Team L.P.R.
9 Robert Forster - Gerolsteiner
10 Domenico Loria - Team Universal Caffe'-Ecopterol
11 Sergey Lagutin - Navigators Insurance Cycling Team
12 Paride Grillo - Ceramica Panaria-Navigare
13 Roberto Ferrari - Tenax Salmilano
14 Giuseppe Palumbo - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
15 Elia Rigotto - Team Milram
16 Enrico Rossi - OTC Doors-Lauretana
17 Slawomir Kohut - Amore&Vita Mc Donald's
18 Nicola D'andrea - Miche
19 Kristof Szczawinski - Miche
20 Paolo Bossoni - Lampre-Fondital
21 Daniele Callegarin - Team L.P.R.
22 Rene' Weissinger - Team Volkswagen-Trek
23 Viktor Rapinski - Navigators Insurance Cycling Team
24 Manuele Spadi - Ceramica Flaminia
25 Alberto Di Lorenzo - OTC Doors-Lauretana
26 Matej Jurco - Team Milram
27 Jaime Castaneda - Lampre-Fondital
28 Miguelangel Rubiano Chavez - Ceramica Panaria-Navigare
29 Josep Jufre Pou - Predictor-Lotto
30 Denis Shkarpeta - Miche
31 Mariusz Witecki - Team Volkswagen-Trek
32 Emanuele Rizza - Aurum Hotels
33 Dmitri Nikandrov - Team Universal Caffe'-Ecopterol
34 Romas Sinicinas - Amore&Vita Mc Donald's
35 Hubert Schwab - Quickstep-Innergetic
36 Evgeni Petrov - Tinkoff Credit System
37 Andreas Dietziker - Team L.P.R.
38 Volker Ordowski - Gerolsteiner
39 Juan Maurici Soler Hernandez - Barloworld
40 Andreas Matzbacher - Team Volkswagen-Trek
41 Cedric Vasseur - Quickstep-Innergetic
42 Denis Bertolini - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
43 Aaron Olson - T-Mobile Team
44 Raffaele Ferrara - Team L.P.R.
45 Christophe Brandt - Predictor-Lotto
46 Francesco Failli - Liquigas
47 Daniele Pietropolli - Tenax Salmilano
48 Eugenio Loria - Team Universal Caffe'-Ecopterol
49 Massimo Giunti - Miche
50 Morris Possoni - Lampre-Fondital
51 Alberto Loddo - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
52 Alessandro Maserati - Team L.P.R.
53 Giosue' Bonomi - Barloworld
54 Valery Kobzarenko - Navigators Insurance Cycling Team
55 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
56 John-Lee Augustyn - Barloworld
57 Blaise Sonnery - AG2r Prévoyance
58 Lukasz Goralewski - Amore&Vita Mc Donald's
59 Nick Gates - Predictor-Lotto
60 Scott Davis - T-Mobile Team
61 Tim Klinger - Gerolsteiner
62 Mirco Lorenzetto - Team Milram
63 Serhiy Honchar - T-Mobile Team
64 Ben Day - Navigators Insurance Cycling Team
65 Stefan Cohnen - Aurum Hotels
66 Beat Zberg - Gerolsteiner
67 Samoilau Branislau - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
68 Alexander Arekeev - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
69 Andriy Grivko - Team Milram
70 Anton Mindlin - Tinkoff Credit System
71 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto
72 Massimiliano Maisto - OTC Doors-Lauretana
73 Wim Van Huffel - Predictor-Lotto
74 Michael Rogers - T-Mobile Team
75 Luca Mazzanti - Ceramica Panaria-Navigare
76 David Canada Gracia - Saunier Duval-Prodir
77 Florian Stalder - Team Volkswagen-Trek
78 Christian Gasperoni - Ceramica Flaminia
79 Massimiliano Gentili - Aurum Hotels
80 Dario Cioni - Predictor-Lotto
81 Ilya Chernetskiy - Tinkoff Credit System
82 Michele Scarponi - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
83 Ruggero Marzoli - Tinkoff Credit System
84 Riccardo Ricco - Saunier Duval-Prodir
85 Julien Loubet - AG2r Prévoyance
86 Ricardo Serrano Gonzalez - Tinkoff Credit System
87 Emanuele Sella - Ceramica Panaria-Navigare
88 Kanstanstin Siutsou - Barloworld
89 Sylvwester Szmyd - Lampre-Fondital
90 Alessandro Proni - Quickstep-Innergetic
91 Francesco Gavazzi - Lampre-Fondital
92 Walter Proch - Team L.P.R.
93 Alexander Efimkin - Barloworld
94 Dainius Kairelis - Amore&Vita Mc Donald's
95 Volodymyr Zagorodny - OTC Doors-Lauretana
96 Cristiano Salerno - Tenax Salmilano
97 Przemyslaw Niemiec - Miche
98 Elio Aggiano - Tinkoff Credit System
99 Fortunato Baliani - Ceramica Panaria-Navigare
100 Alessio Signego - OTC Doors-Lauretana
101 Paolo Savoldelli - Astana
102 Vladimir Duma - Ceramica Flaminia
103 Andre' Greipel - T-Mobile Team
104 Paolo Tiralongo - Lampre-Fondital
105 Santo Anza - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
106 Pasquale Muto - Miche
107 Cadel Evans - Predictor-Lotto
108 Maurizio Varini - Ceramica Flaminia
109 Carl Naibo - AG2r Prévoyance
110 Jonathan Righetto - Team Universal Caffe'-Ecopterol
111 Christophe Rinero - Saunier Duval-Prodir
112 Davide Torosantucci - Team Universal Caffe'-Ecopterol
113 Ryan Cox - Barloworld
114 Raffaele Illiano - Ceramica Flaminia
115 Pedro Arreitunandia Quintero - Barloworld
116 Gilberto Simoni - Saunier Duval-Prodir
117 Sergio Barbero - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
118 Micula De Matteis - Tenax Salmilano
119 Marco Velo - Team Milram
120 Ivan Santaromita - Quickstep-Innergetic
121 Andrea Pagoto - Ceramica Panaria-Navigare
122 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital
123 Emanuele Bindi - Team Universal Caffe'-Ecopterol
124 Ruslan Pidgornyy - Tenax Salmilano
125 Jure Golcer - Tenax Salmilano
126 Eddy Mazzoleni - Astana
127 Harald Morscher - Team Volkswagen-Trek
128 Tyler Hamilton - Tinkoff Credit System
129 Torsten Hiekmann - Gerolsteiner
130 Markus Fothen - Gerolsteiner
131 Sebastian Schwager - Team Milram
132 Darren Lill - Navigators Insurance Cycling Team
133 Julio Alberto Perez Cuapio - Ceramica Panaria-Navigare
134 Charles Wegelius - Igas
135 Marcel Strauss - Gerolsteiner
136 Michael Stevenson - Amore&Vita Mc Donald's
137 Gabriele Missaglia - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
138 Marco Corsini - Tenax Salmilano
139 Andrea Noe - Liquigas
140 Fabio Sacchi - Team Milram
141 Eddy Ratti - Aurum Hotels
142 Crescenzo D'amore - OTC Doors-Lauretana
143 Marco Pinotti - T-Mobile Team
144 Danilo Di Luca - Liquigas
145 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval-Prodir
146 Paolo Bailetti - Team L.P.R.
147 Riccardo Chiarini - Team L.P.R.
148 David Navas Chica - AG2r Prévoyance
149 Leonardo Scarselli - Quickstep-Innergetic
150 Ruslan Ivanov - Amore&Vita Mc Donald's
151 Pascal Hungerbuhler - Team Volkswagen-Trek
152 Christophe Riblon - AG2r Prévoyance
153 Alessandro Spezialetti - Igas
154 Domenico Quagliarello - Ceramica Flaminia
155 Lorenzo Bernucci - T-Mobile Team
156 Christopher Stevenson - Amore&Vita Mc Donald's
157 Giuseppe Guerini - T-Mobile Team
158 Matthias Kessler - Astana
159 Adrey Kashechkin - Astana
160 Paolo Bettini - Quickstep-Innergetic
161 Seweryn Zenon Kohut - Amore&Vita Mc Donald's
162 Alessandro Petacchi - Team Milram
163 Domenico Pozzovivo - Ceramica Panaria-Navigare
164 Andrea Tonti - Quickstep-Innergetic
165 Glen Alan Chadwick - Navigators Insurance Cycling Team
166 Antonio Quadranti - Aurum Hotels
167 Mauro Facci - Quickstep-Innergetic
168 Daniel Navarro Garcia - Astana
169 Valerio Agnoli - Aurum Hotels
170 Eddy Serri - Miche
171 Antonio D'aniello - Ceramica Flaminia
172 Matthew Lloyd - Predictor-Lotto
173 Andrea Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
174 Gerrit Glomser - Team Volkswagen-Trek
175 Francesco Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
176 Fabio Gilioli - Team Universal Caffe'-Ecopterol
177 Giuseppe Muraglia - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
178 Steve Morabito - Astana
179 Donato Cannone - OTC Doors-Lauretana
180 Maxim Gourov - Astana
181 Wladimir Belli - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
182 Assan Bazayev - Astana
183 Carlo Westphal - Gerolsteiner
184 Manuele Mori - Saunier Duval-Prodir
185 Angel Gomez Gomez - Saunier Duval-Prodir
186 Eros Capecchi - Liquigas
187 Rubens Bertogliati - Saunier Duval-Prodir
188 Lorenzo Cardellini - Miche
189 Marco Marzano - Lampre-Fondital
190 Mattia Turrina - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
191 Mauro Santambrogio - Tenax Salmilano
192 Rino Zampilli - Aurum Hotels
193 Simone Bruson - OTC Doors-Lauretana 2.05
194 Enrico Degano - Barloworld 4.02

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Giro dell'Appennino(1.1) 24/06

Acht van Bladel(2.1) 25/06-27/06

Acht van Bladel(2.1) 25/06-27/06

Tour de France(2.UWT) 26/06-18/07

La Course by Le Tour de F...(1.WWT) 27/06

Axion SWISS Bank Gran Pre...(1.1) 27/06

GP Général Patton(1.1) 03/07

Sibiu Cycling Tour(2.1) 03/07-06/07

GP Luxembourg(1.1) 04/07

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka Assos

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SÆT DIT TOUR-MANAGERSPIL - PRÆMIER FOR MINDST 80.000 KR