Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Boasson scorede hattrick

Boasson scorede hattrick

01. juni 2007 18:330

- Alle gode gange tre for Boasson
- Peter Riis Andersen bedste dansker
- Glud & Marstrand: Barsk omgang
- "Off-day" for Team Designa Køkken

Alle gode gange tre for Boasson
I dag blev 3. etape af GP Ringerike også kaldt kongeetapen. Igen var det nordmanden Edvald Boasson Hagen fra Team Maxbo Bianchi holdet, som var bedst. Han vandt i suverænt stil foran Viktor Reneng (Team Cykelcity.se) og holdkammeraten Gabriel Rasch.


Peter Riis Andersen bedste dansker
Team GLSs mountainbike rytter, Peter Riis Andersen, viste i dag sin styrke når det går opad. Han kom alene i mål på en flot femteplads og indtager nu samme placering i det samlede klassement som bedste danske rytter.
”Det var endnu en dag med super dårligt vejr, med masser og regn og kun 7-8 grader, så det var bare hylende koldt. Der kommer en gruppe afsted fra morgenstunden, og med 25 kilometer til mål kører Edvald Boasson sammen med to holdkammerater frem til den gruppe. Vi sad og jagtede hen til den sidste stigning, men kunne ikke hente dem igen,” udtalte Thomas Oredsson efter etapen.

Den danske rytter var dog tilfreds med sin indsats og er nu samlet nummer 9.

”Både Peter Riis og jeg havde gode ben, og jeg sad sammen med Peter indtil 1½ kilometer før mål, men han kørte for stærkt, så valgte jeg at køre mit eget tempo. Nu skal vi prøve at forsvare Peters femteplads, og så ellers køre efter en etapesejr på de to sidste etaper,” slutter Oredsson af med fra Norge.

Team GLS er nu nede på kun to ryttere tilbage i løbet, da Janif Hecht ikke stillede til start på dagens etape.


Glud & Marstrand: Barsk omgang
Glud & Marstrand Horsens havde en hård dag i Norge. Unge André Steensen måtte køre sig helt ud for Lasse Bøchman på den sidste stigning. Da André Steensen slog ud kørte Lasse sig frem til en flot 8. plads på etapen, hvilket også er den placering han har i klassementet efter dagen etape.

”Det var en meget barsk omgang i dag, og efter en hel dag i silende regn var det nogle meget forfrosne ryttere, som vi fik i mål,” sagde sportsdirektør Knud Sørensen efter etapen og konstaterede: "Boasson er helt suveræn, men vi vil se, om ikke vi kan få Lasse mindst et par pladser længere frem i klassementet i løbet af de 2 sidste etaper.”


"Off-day" for Team Designa Køkken

Team Designa Køkken havde ikke den bedste dag i Ringerike GP - trods Jakob Fuglsangs 11. plads, så havde holdet sat næsen op efter noget mere.

"Vi havde hele tiden satset på, at denne etape kunne blive en succes for Jakob Fuglsang, og derudover var terrænet heller ikke helt skævt til Daniel Holm Foder, som havde leveret varen på de første to etaper, men sådan skulle det ikke gå. Fuglsang var udsat for et maveonde for 2 uger siden, hvilket holdt ham væk fra træningen i fem dage, så det er måske forklaringen på at han ikke kørte op til sit bedste i dag. At det så krydres med, at Daniel Holm Foder havde en decideret off-day, er selvfølgelig uheldigt. Til gengæld kørte Jesper Odgaard Nielsen det bedste han har gjort i år, så lad os nu se om ikke vi kan hente en podieplacering på en af de to resterende etaper" fortæller Christian Andersen efter dagens etape.
Resultat af 3. etape
1 Edvald Boasson Hagen - Team Maxbo Bianchi 4.03.42 (36.44 km/h)
2 Viktor Reneng - Team Cykelcity.se 0.03
3 Gabriel Rasch - Team Maxbo Bianchi 0.18
4 Lars Petter Nordhaug - Team Maxbo Bianchi 1.57
5 Peter Riis Andersen - Team GLS 3.10
6 Fredrik Ericsson - Time Van Hemert 3.22
7 Marcel Beima - Time Van Hemert 3.25
8 Lasse Bøchman - Glud & Marstrand Horsens - Glud og Marstrand Horsens 3.36
9 Björn Hoeben - Time Van Hemert 3.39
10 Geir Inge Berg - Sandnes SK 3.42
11 Jakob Fuglsang - Team Designa Køkken
12 Thomas Oredsson - Team GLS

13 Tamas Lengyel - Team Sparebanken Vest
14 Emil Lindgren - Fredrikstad SK - Regional 3.47
15 Bram Schimtz - Van Vliet-EBH Advocaten
16 Stian Remme - Team Sparebanken Vest
17 Kalle Sandell - Team Cykelcity.se 3.51
18 Fredrik Kessiakoff - Fredrikstad SK - Regional 3.53
19 Petter Renäng - Team Cykelcity.se 4.05
20 Joost V. Leijen - Van Vliet-EBH Advocaten 4.08
21 Rikke Dijkxhoorn - Van Vliet-EBH Advocaten 4.18
22 Robert Österling - Team Cykelcity.se 4.28
23 Sead Mujacevic - Team MA Speedwear-Drylane 4.41
24 Christer Rake - Team Sparebanken Vest 4.55
25 Tormod Haugstad - Lillehamer CK
26 Trond Kristian Schweder - Bærum OCK
27 Christoffer Berggren - KF Team NOR
28 Mikael Brunsvik - Nesset CK - Regional
29 André Steensen - Glud & Marstrand Horsens - Glud og Marstrand Horsens 5.10
30 Tom Larsen - Eidsvoll SK - Regional
31 Hans Fredrik Hellebergshaugen - Eidsvoll SK - Regional 5.22
32 Michael Larsen S. - Team Herning Elite 5.26
33 Jesper Odgaard Nielsen - Team Designa Køkken 5.35
34 Mikael Lehtomaa - Team MA Speedwear-Drylane
35 Ole-Kristian Ringnes - Bærum OCK 5.37
36 Roy Hegreberg - Team Sparebanken Vest 5.39
37 Petter Lundblad - Team MA Speedwear-Drylane 5.41
38 Morten Martinsen - Lillehamer CK
39 Geir Lien - Eidsvoll SK - Regional
40 Mattias Lundquist - Team Cyclesport.se 5.49
41 Henrik Nordström - Team Cyclesport.se
42 Jan Gunnars - Team Cykelcity.se 5.53
43 Henrik Åbom - Team MA Speedwear-Drylane
44 Roy Curvers - Time Van Hemert 6.01
45 Stein Morten Storrø - SK Rye 6.08
46 Thijs van Amerongen - Van Vliet-EBH Advocaten 6.15
47 Marius Jevnesven - Indre Østland Cyklekrets
48 Ola Inge Drøpping - Nesset CK - Regional
49 Michael Ellermann Jæger - Team Vision Bikes 6.28
50 Morten Hegreberg - Team Sparebanken Vest 6.47
51 Lars Andersson - KF Team NOR 6.54
52 Stig Løkken - SK Rye 6.56
53 Mattias Carlzon - Team MA Speedwear-Drylane 7.35
54 Jørn-Henrik Thoresen - KF Team NOR 7.49
55 Tore Haslemo - SK Rye 7.51
56 Kaspar Schønnemann - Glud og Marstrand Horsens
57 Johan Landström - Team Cykelcity.se 7.56
58 Odmund Langset - Nesset CK - Regional 8.09
59 Joachim Bøhler - Team Maxbo Bianchi 8.15
60 Bernt Inge Bakke - Sandnes SK 8.24
61 Jon Einar Bergsland - KF Team Sør 9.25
62 Håvard Nybø - Team Sparebanken Vest 10.03
63 Marius Nyhammer - Eidsvoll SK - Regional 11.08
64 Øystein Fundingsrud - Fredrikstad SK - Regional 11.22
65 Kristian Fløysvik - Sandnes SK 11.32
66 Slerk Jan de Haan - Time Van Hemert 13.15
67 Joakim Prestmo - KF Team NOR 15.24
68 Stian Sommerseth - Team Maxbo Bianchi
69 Atle Ekenberg - Lillehamer CK 15.41
70 Torgeir Folkestad - Bærum OCK 16.22
71 Magnus F. Bergseth - Sandnes SK 16.52
72 Simon Lerbech Jensen - Team Vision Bikes 17.06
73 Andreas Sand - Bærum OCK
74 Anders Iversby Hvideberg - Fredrikstad SK - Regional
75 Nikolaj Olsen - Glud og Marstrand Horsens
76 Kasper Malmkjær - Team Herning Elite
77 Michael Christensen - Team Herning Elite

78 Joar Hansen - Lillehamer CK 17.16
79 Martin Erlandsson - Team Cyclesport.se 17.20
80 Gunar Grönland - Team Cyclesport.se 17.23
81 Roger Nasvik - Nesset CK - Regional 17.35
82 Torje Digernes - Sandnes SK
83 Christer Myerschough - Bærum OCK 17.40
84 Tobias Torgersen - Lillehamer CK 18.36
85 Alf Roger Holme - Eidsvoll SK - Regional 21.31
86 Askild Larsen - SK Rye 22.02
87 Jakob Kollerup - Team Vision Bikes 22.07
88 Fredrik Willman - Team Maxbo Bianchi 22.21
89 Jens-Erik Madsen - Team Designa Køkken 25.37
90 Flemming Rasmussen - Team Herning Elite 25.40
91 Daniel Froder - Team Designa Køkken
92 Goytan Lilholt - Team Herning Elite

93 Ludvig Lundberg - Team MA Speedwear-Drylane
94 Dirk Beliemakers - Van Vliet-EBH Advocaten
95 Ole Petter Vibekken - Indre Østland Cyklekrets
96 Magnus Espland - Nesset CK - Regional
97 Even Thorstad - Fredrikstad SK - Regional
98 Stian Lersveen - Indre Østland Cyklekrets
99 Kristian Platou - Lillehamer CK
100 Niek Basten - Van Vliet-EBH Advocaten 25.47
101 Gøran Syversen - Eidsvoll SK - Regional 27.25
102 Lars Stensløkken - Indre Østland Cyklekrets 34.33


Samlet stilling efter 3. etape
1 Edvald Boasson Hagen - Team Maxbo Bianchi 12.12.37
2 Viktor Reneng - Team Cykelcity.se 0.12
3 Gabriel Rasch - Team Maxbo Bianchi 0.27
4 Lars Petter Nordhaug - Team Maxbo Bianchi 2.06
5 Peter Riis Andersen - Team GLS 3.19
6 Fredrik Ericsson - Time Van Hemert 3.31
7 Marcel Beima - Time Van Hemert 3.34
8 Lasse Bøchman - Glud & Marstrand Horsens  3.45
9 Thomas Oredsson - Team GLS 3.51
10 Jakob Fuglsang - Team Designa Køkken

11 Tamas Lengyel - Team Sparebanken Vest
12 Bram Schimtz - Van Vliet-EBH Advocaten 3.56
13 Fredrik Kessiakoff - Fredrikstad SK - Regional 4.02
14 Petter Renäng - Team Cykelcity.se 4.14
15 Joost V. Leijen - Van Vliet-EBH Advocaten 4.17
16 Rikke Dijkxhoorn - Van Vliet-EBH Advocaten 4.27
17 Robert Österling - Team Cykelcity.se 4.37
18 André Steensen - Glud & Marstrand Horsens - Glud og Marstrand Horsens 5.19
19 Tom Larsen - Eidsvoll SK - Regional
20 Jesper Odgaard Nielsen - Team Designa Køkken 5.44
21 Roy Hegreberg - Team Sparebanken Vest 5.48
22 Geir Lien - Eidsvoll SK - Regional 5.50
23 Björn Hoeben - Time Van Hemert 5.51
24 Henrik Åbom - Team MA Speedwear-Drylane 6.02
25 Kalle Sandell - Team Cykelcity.se 6.03
26 Emil Lindgren - Fredrikstad SK - Regional 6.04
27 Thijs van Amerongen - Van Vliet-EBH Advocaten 6.24
28 Morten Hegreberg - Team Sparebanken Vest 6.56
29 Sead Mujacevic - Team MA Speedwear-Drylane 6.58
30 Lars Andersson - KF Team NOR 7.03
31 Tormod Haugstad - Lillehamer CK 7.12
32 Mikael Brunsvik - Nesset CK - Regional
33 Christoffer Berggren - KF Team NOR
34 Trond Kristian Schweder - Bærum OCK
35 Michael Larsen S. - Team Herning Elite 7.43
36 Mikael Lehtomaa - Team MA Speedwear-Drylane 7.52
37 Jan Gunnars - Team Cykelcity.se 8.10
38 Roy Curvers - Time Van Hemert 8.18
39 Petter Lundblad - Team MA Speedwear-Drylane 8.22
40 Stein Morten Storrø - SK Rye 8.25
41 Michael Ellermann Jæger - Team Vision Bikes 8.45
42 Henrik Nordström - Team Cyclesport.se 9.09
43 Stig Løkken - SK Rye 9.13
44 Joachim Bøhler - Team Maxbo Bianchi 10.05
45 Tore Haslemo - SK Rye 10.08
46 Jon Einar Bergsland - KF Team Sør 11.15
47 Stian Remme - Team Sparebanken Vest 11.16
48 Marius Nyhammer - Eidsvoll SK - Regional 11.59
49 Geir Inge Berg - Sandnes SK 16.52
50 Stian Sommerseth - Team Maxbo Bianchi 17.41
51 Johan Landström - Team Cykelcity.se 17.45
52 Øystein Fundingsrud - Fredrikstad SK - Regional 18.06
53 Slerk Jan de Haan - Time Van Hemert 18.27
54 Christer Rake - Team Sparebanken Vest 18.32
55 Torgeir Folkestad - Bærum OCK 18.39
56 Jørn-Henrik Thoresen - KF Team NOR 19.04
57 Håvard Nybø - Team Sparebanken Vest 19.10
58 Nikolaj Olsen - Glud og Marstrand Horsens 19.23
59 Simon Lerbech Jensen - Team Vision Bikes

60 Andreas Sand - Bærum OCK
61 Gunar Grönland - Team Cyclesport.se 19.40
62 Torje Digernes - Sandnes SK 19.52
63 Michael Christensen - Team Herning Elite 20.16
64 Hans Fredrik Hellebergshaugen - Eidsvoll SK - Regional 21.10
65 Ole-Kristian Ringnes - Bærum OCK 21.25
66 Mattias Lundquist - Team Cyclesport.se 21.37
67 Anders Iversby Hvideberg - Fredrikstad SK - Regional 23.03
68 Alf Roger Holme - Eidsvoll SK - Regional 23.48
69 Marius Jevnesven - Indre Østland Cyklekrets 24.11
70 Jakob Kollerup - Team Vision Bikes 24.24
71 Askild Larsen - SK Rye 24.45
72 Daniel Froder - Team Designa Køkken 25.49
73 Kristian Fløysvik - Sandnes SK 27.20
74 Morten Martinsen - Lillehamer CK 27.29
75 Magnus F. Bergseth - Sandnes SK 27.51
76 Jens-Erik Madsen - Team Designa Køkken 27.54
77 Dirk Beliemakers - Van Vliet-EBH Advocaten 27.57
78 Even Thorstad - Fredrikstad SK - Regional
79 Niek Basten - Van Vliet-EBH Advocaten 28.04
80 Goytan Lilholt - Team Herning Elite 28.32
81 Gøran Syversen - Eidsvoll SK - Regional 29.42
82 Bernt Inge Bakke - Sandnes SK 30.12
83 Kaspar Schønnemann - Glud og Marstrand Horsens 30.27
84 Fredrik Willman - Team Maxbo Bianchi 36.00
85 Christer Myerschough - Bærum OCK 37.17
86 Atle Ekenberg - Lillehamer CK 38.17
87 Roger Nasvik - Nesset CK - Regional 44.40
88 Ludvig Lundberg - Team MA Speedwear-Drylane 47.33
89 Mattias Carlzon - Team MA Speedwear-Drylane 48.12
90 Flemming Rasmussen - Team Herning Elite 48.21
91 Odmund Langset - Nesset CK - Regional 50.53
92 Kasper Malmkjær - Team Herning Elite 52.25
93 Ola Inge Drøpping - Nesset CK - Regional 54.55
94 Joakim Prestmo - KF Team NOR 56.01
95 Martin Erlandsson - Team Cyclesport.se 57.57
96 Stian Lersveen - Indre Østland Cyklekrets 1.03.57
97 Joar Hansen - Lillehamer CK 1.06.48
98 Tobias Torgersen - Lillehamer CK 1.07.16
99 Magnus Espland - Nesset CK - Regional 1.08.24
100 Lars Stensløkken - Indre Østland Cyklekrets 1.11.58
101 Ole Petter Vibekken - Indre Østland Cyklekrets 1.14.20
102 Kristian Platou - Lillehamer CK 1.15.32


Sprintkonkurrencen efter 3. etape
1 Johan Landström - Team Cykelcity.se 6 pts
2 Edvald Boasson Hagen - Team Maxbo Bianchi 4
3 Anders Iversby Hvideberg - Fredrikstad SK - Regional 4
4 Lars Petter Nordhaug - Team Maxbo Bianchi 3
5 Michael Christensen - Team Herning Elite 3
6 Joachim Bøhler - Team Maxbo Bianchi 3
7 Jakob Kollerup - Team Vision Bikes 2
8 Gabriel Rasch - Team Maxbo Bianchi 2
9 Gøran Syversen - Eidsvoll SK - Regional 1
10 Ola Inge Drøpping - Nesset CK - Regional 1
11 Viktor Reneng - Team Cykelcity.se 1


Bjergkonkurrencen efter 3. etape
1 Marcel Beima - Time Van Hemert 6 pts
2 Anders Iversby Hvideberg - Fredrikstad SK - Regional 6
3 Fredrik Ericsson - Time Van Hemert 5
4 Lars Petter Nordhaug - Team Maxbo Bianchi 5
5 Johan Landström - Team Cykelcity.se 4
6 Gøran Syversen - Eidsvoll SK - Regional 4
7 Gabriel Rasch - Team Maxbo Bianchi 3
8 Edvald Boasson Hagen - Team Maxbo Bianchi 2
9 Stian Remme - Team Sparebanken Vest 2
10 Viktor Reneng - Team Cykelcity.se 2
11 Jakob Kollerup - Team Vision Bikes 1
12 Bram Schimtz - Van Vliet-EBH Advocaten 1
13 Björn Hoeben - Time Van Hemert 1


Ungdomskonkurrencen efter 3. etape
1 Edvald Boasson Hagen - Team Maxbo Bianchi 12.12.37
2 Viktor Reneng - Team Cykelcity.se 0.12
3 Jakob Fuglsang - Team Designa Køkken 3.51
4 Rikke Dijkxhoorn - Van Vliet-EBH Advocaten 4.27
5 André Steensen - Glud & Marstrand Horsens - Glud og Marstrand Horsens 5.19
6 Emil Lindgren - Fredrikstad SK - Regional 6.04
7 Thijs van Amerongen - Van Vliet-EBH Advocaten 6.24
8 Sead Mujacevic - Team MA Speedwear-Drylane 6.58
9 Lars Andersson - KF Team NOR 7.03
10 Tormod Haugstad - Lillehamer CK 7.12
11 Mikael Brunsvik - Nesset CK - Regional
12 Christoffer Berggren - KF Team NOR
13 Mikael Lehtomaa - Team MA Speedwear-Drylane 7.52
14 Stian Sommerseth - Team Maxbo Bianchi 17.41
15 Christer Rake - Team Sparebanken Vest 18.32
16 Nikolaj Olsen - Glud og Marstrand Horsens 19.23
17 Gunar Grönland - Team Cyclesport.se 19.40
18 Torje Digernes - Sandnes SK 19.52
19 Michael Christensen - Team Herning Elite 20.16
20 Hans Fredrik Hellebergshaugen - Eidsvoll SK - Regional 21.10
21 Askild Larsen - SK Rye 24.45
22 Morten Martinsen - Lillehamer CK 27.29
23 Goytan Lilholt - Team Herning Elite 28.32
24 Kaspar Schønnemann - Glud og Marstrand Horsens 30.27
25 Fredrik Willman - Team Maxbo Bianchi 36.00
26 Ludvig Lundberg - Team MA Speedwear-Drylane 47.33
27 Flemming Rasmussen - Team Herning Elite 48.21
28 Odmund Langset - Nesset CK - Regional 50.53
29 Ola Inge Drøpping - Nesset CK - Regional 54.55
30 Stian Lersveen - Indre Østland Cyklekrets 1.03.57
31 Lars Stensløkken - Indre Østland Cyklekrets 1.11.58
32 Kristian Platou - Lillehamer CK 1.15.32


Holdkonkurrencen efter 3. etape
1 Team Maxbo Bianchi 36.40.24
2 Team Cykelcity.se 5.53
3 Van Vliet-EBH Advocaten 10.07
4 Team Sparebanken Vest 10.18
5 Time Van Hemert 10.23
6 Eidsvoll SK - Regional 14.07
7 Glud og Marstrand Horsens 16.39
8 Team MA Speedwear-Drylane 18.07
9 Fredrikstad SK - Regional 21.12
10 SK Rye 25.13
11 KF Team NOR 30.46
12 Bærum OCK 31.12
13 Team Designa Køkken 32.48
14 Team Cyclesport.se 36.46
15 Sandnes SK 39.15
16 Team Herning Elite 45.24
17 Team Vision Bikes 49.59

18 Lillehamer CK 1.10.25
19 Nesset CK - Regional 1.28.52
20 Indre Østland Cyklekrets 2.27.48


KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 27/09-05/10

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

Paris-Bourges(1.1) 08/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

NY MOUNTAINBIKE? GUIDE, SAMMENLIGN OG FIND FORHANDLER