Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Caisse d'Epargne dobbeltsejr

Caisse d'Epargne dobbeltsejr

15. april 2007 17:370

Annonce

I dag blev det spanske endagsløb Klasika Primavera tog det spanske ProTour hold Casisse d'Espargne en flot sejr, hvor de to holdkammerater Joaquin Rodriguez og Alejandro Valverde kom alene til mål 8 sekunder foran forfølgergruppen. 

Forfølgergruppens spurt blev vundet af Matteo Bono (Lampre-Fondital), som dermed tog den sidste podieplads.

Team CSCs Bobby Julich kørte ind på en 7. plads.

Resultat
1 Joaquín Rodríguez Oliver - Caisse d'Epargne 3.55.59 (43.48 km/h)
2 Alejandro Valverde Belmonte - Caisse d'Epargne
3 Matteo Bono - Lampre-Fondital 0.08
4 David López García - Caisse d'Epargne
5 Francisco Mancebo Pérez - Relax-Gam
6 Constantino Zaballa Gutierrez - Caisse d'Epargne
7 Bobby Julich - Team CSC
8 Igor Anton Hernández - Euskaltel-Euskadi
9 David De La Fuente - Saunier Duval-Prodir
10 Angel Vicioso Arcos - Relax-Gam
11 Frank Schleck - Team CSC
12 Iker Camaño Ortuzar - Saunier Duval-Prodir
13 Jesús Ramírez Torres - Extremadura-Spiuk 0.42
14 Pablo Lastras García - Caisse d'Epargne
15 Aitor Galdos Alonso - Euskaltel-Euskadi 1.18
16 Manuel Ortega Ocaña - Andalucia-Cayasur 1.22
17 Nicki Sørensen - Team CSC
18 Xabat Otxotorena - Orbea-Laukiz F.T.
19 Victor Manuel Gomes Colinas - Viña Magna-Cropu
20 Aitor Hernandez Gutierrez - Euskaltel-Euskadi
21 Javier Moreno Bazán - Extremadura-Spiuk
22 Jorge Ferrío Luque - Andalucia-Cayasur
23 Mikel Astarloza Chaurreau - Euskaltel-Euskadi
24 Iván Gilmartín - Viña Magna-Cropu
25 Unai Etxebarria Arana - Euskaltel-Euskadi
26 Alberto Rodríguez Oliver - Viña Magna-Cropu
27 Alexandr Kolobnev - Team CSC
28 Alberto Benítez Román - Saunier Duval-Prodir
29 Julián Sánchez Pimienta - Relax-Gam
30 Juan Carlos Fernández Mora - Extremadura-Spiuk
31 David Martín Peribañez - Viña Magna-Cropu
32 José Herrada López - Viña Magna-Cropu
33 Antonio Olmo Menacho - Andalucia-Cayasur
34 Dailos Manuel Diaz Armas - Fuerteventura-Canarias
35 Iván Melero Coco - Orbea-Laukiz F.T.
36 Joseba Zumeta Etxabe - Orbea-Laukiz F.T.
37 José Miguel Elías Galindo - Relax-Gam
38 Israel Pérez Rodríguez - Extremadura-Spiuk
39 Beñat Intxausti Elorriaga - Grupo Nicolás Mateos
40 Diego Gallego - Viña Magna-Cropu
41 Juanjo Oroz Ugalde - Orbea-Laukiz F.T.
42 Chris Sørensen - Team CSC
43 Volodymir Gustov - Team CSC
44 Iñigo Cuesta López - Team CSC 1.27
45 Carlos Sastre Candil - Team CSC

46 Rubén Lobato Elvira - Saunier Duval-Prodir
47 Paolo Tiralongo - Lampre-Fondital
48 Juan José Cobo Acebo - Saunier Duval-Prodir
49 Josu Agirre Aseginolaza - Orbea-Laukiz F.T. 1.32
50 Gorka Amuriza Gumucio - Grupo Nicolás Mateos 1.42
51 Julen Zubero - Orbea-Laukiz F.T.
52 Jon Bru Pascal - Euskaltel-Euskadi
53 Óscar García-Casarrubios - Relax-Gam 2.16
54 Diego Milán Jiménez - Grupo Nicolás Mateos 2.45
55 Denis Kudashev - Relax-Gam 2.57
56 Javier Aramendia Lorente - Orbea-Laukiz F.T.
57 Egoitz Murgoitio - Grupo Nicolás Mateos 3.20
58 Matej Jurko - Team Milram 3.45
59 Mirko Celestino - Team Milram 3.48
60 Santos Gonzalez Capilla - Karpin Galicia 3.51
61 Josu Mondelo Díaz - Extremadura-Spiuk
62 Javier Echarri Marín - Grupo Nicolás Mateos
63 Vicente Ballester Martínez - Fuerteventura-Canarias
64 Javier Ramirez Abeja - Fuerteventura-Canarias
65 Juan Olmo Menacho - Andalucia-Cayasur
66 Luis Pérez Rodríguez - Andalucia-Cayasur
67 Aketza Peña Iza - Euskaltel-Euskadi
68 Iván Velasco Murillo - Euskaltel-Euskadi
69 Vicente Peiró - Grupo Nicolás Mateos
70 Lars Ytting Bak - Team CSC
71 Francisco Pérez Sánchez - Caisse d'Epargne
72 Asier Fernández Mateos - Orbea-Laukiz F.T. 4.36
73 Pedro Romero Ocampo - Extremadura-Spiuk 4.40
74 Lander Aperribay - Euskaltel-Euskadi
75 Patxi Vila Errandonea - Lampre-Fondital 5.46
76 David Arroyo Duran - Caisse d'Epargne
77 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital
78 Rubén Plaza Molina - Caisse d'Epargne
79 Ignacio Sarabia Díaz - Extremadura-Spiuk 10.32
80 Juan José Abril Merino - Viña Magna-Cropu
81 Antonio Cosme - Viña Magna-Cropu 11.35


Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Gree-Tour of Guangxi(2.UWT) 14/10-19/10

Boucles de l'Aulne - Châ...(1.1) 17/10

Veneto Classic(1.1) 17/10

Saudi Tour(2.1) 19/10-23/10

Tour of Peninsular(2.1) 13/10-17/10

Saudi Tour(2.1) 19/10-23/10

Women's WorldTour Ronde v...(1.WWT) 23/10

Ronde van Drenthe(1.1) 24/10

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka NextHash

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger