Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Cavendish vandt i Qatar

Cavendish vandt i Qatar

05. februar 2013 14:39Foto: TDWsport.com

Mark Cavendish vandt i dag tredje etape af Tour of Qatar. Etapen endte i den forventede massespurt og her kunne ingen røre den lynhurtige brite. Brent Bookwalter bevarede sin føring i den samlede stilling.

Annonce

På dagens tredje etape i Tour of Qatar skulle rytterne tilbagelægge 143 kilometer fra Al Wakra til Mesaieed.

 

Allerede efter 18 kilometer var der et massestyrt. Cirka 20 ryttere var involveret i styrtet, heriblandt Team Saxo-Tinkoffs Karsten Kroon og stortalentet Taylor Phinney, som lå nummer to i den samlede stilling inden dagens etape.

 

Etapen endte i den forventede massespurt. Mange hold forsøgte på de sidste kilometer at køre leadout for deres respektive sprintere. Omega Pharma-Quick Step prøvede på at køre deres kaptajn Cavendish frem, men taktikken glippede og Cavendish måtte derfor klare den på egen hånd i dag.

 

Den britiske supersprinter kan dog også uden hjælp, og som så ofte før kunne han række hænderne i vejret som vinder af dagens etape. I en kaotisk spurt lykkedes det ham at komme først over stregen med Barry Markus (Vacansoleil-DCM) og Aidis Kruopis (Orica GreenEdge) på de efterfølgende pladser. Det var Cavendish’ anden sejr i denne sæson.

 

BMC dominerer fortsat den samlede stilling ovenpå deres sejr i gårsdagens holdtidskørsel. Mark Cavendish er dog rykket op på en 4. plads efter at have vundet 12 bonussekunder i dag, og han begynder at ligne en seriøs udfordrer til den samlede sejr.

 

Resultat af 3. etape:

1 Mark Cavendish - Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 03.05.14
2 Barry Markus - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
3 Aidis Kruopis - Orica-GreenEdge 
4 Nacer Bouhanni - FDJ 
5 Heinrich Haussler - IAM Cycling 
6 Edvald Boasson Hagen - Sky Procycling 
7 Roger Kluge - Team NetApp-Endura 
8 John Degenkolb - Team Argos-Shimano 
9 Filippo Fortin - Bardiani Valvole-CSF Inox 
10 Soupe Geoffrey - FDJ 
11 Andrea Guardini - Astana Pro Team 
12 Alexander Kristoff - Katusha 
13 Yauheni Hutarovich - Ag2R La Mondiale 
14 Blaz Jarc - Team NetApp-Endura 
15 Kenny Robert Van Hummel - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
16 Russell Downing - Team NetApp-Endura 
17 Borut Bozic - Astana Pro Team 
18 Miyataka Shimizu - Japan 
19 Niki Terpstra - Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 
20 Alexander Porsev - Katusha 
21 Greg Van Avermaet - BMC Racing Team 
22 Tony Gallopin - RadioShack Leopard 
23 Zdenek Stybar - Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 
24 Wouter Mol - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
25 Daniele Bennati - Team Saxo-Tinkoff 
26 Brent Bookwalter - BMC Racing Team 
27 Yoann Offredo - FDJ 
28 Marco Haller - Katusha 
29 Bobbie Traksel - Champion System Pro Cycling Team 
30 Andriy Grivko - Astana Pro Team 
31 Jacopo Guarnieri - Astana Pro Team 
32 Christian Delle Stelle - Bardiani Valvole-CSF Inox 
33 Mathew Hayman - Sky Procycling 
34 Michael Schär - BMC Racing Team 
35 Yaroslav Popovych - RadioShack Leopard 
36 Geraint Thomas - Sky Procycling 
37 Elia Viviani - Cannondale Pro Cycling 
38 Martin Elmiger - IAM Cycling 
39 Matthieu Ladagnous - FDJ 
40 Luke Rowe - Sky Procycling 
41 Guillaume Boivin - Cannondale Pro Cycling 
42 Christopher Sutton - Sky Procycling 
43 Matt Brammeier - Champion System Pro Cycling Team 
44 Adam Blythe - BMC Racing Team 
45 Jens Mouris - Orica-GreenEdge 
46 Yuzuru Suzuki - Japan 
47 Tiziano Dall’Antonia - Cannondale Pro Cycling 
48 Jonas Aaen Jorgensen - Team Saxo-Tinkoff 
49 Roy Curvers - Team Argos-Shimano 
50 Murilo Antoniobil Fischer - FDJ 
51 Koen De Kort - Team Argos-Shimano 
52 Hugo Houle - Ag2R La Mondiale 
53 Guillaume Van Keirsbulck - Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 
54 Taylor Phinney - BMC Racing Team 
55 Zakkari Dempster - Team NetApp-Endura 
56 Tom Veelers - Team Argos-Shimano 
57 Baden Cooke - Orica-GreenEdge 
58 Matteo Tosatto - Team Saxo-Tinkoff 
59 Gabriel Rasch - Sky Procycling 
60 Fumiyuki Beppu - Orica-GreenEdge 
61 Markel Irizar - RadioShack Leopard 
62 Chan Jae Jang - Champion System Pro Cycling Team 
63 Matti Breschel - Team Saxo-Tinkoff 
64 Bernhard Eisel - Sky Procycling 
65 Jens Keukeleire - Orica-GreenEdge 
66 Gregory Rast - RadioShack Leopard 
67 Dominique Rollin - FDJ 
68 Paul Voss - Team NetApp-Endura 
69 Pirmin Lang - IAM Cycling 
70 Gatis Smukulis - Katusha 
71 Rüdiger Selig - Katusha 
72 Ian Stannard - Sky Procycling 
73 Davide Appollonio - Ag2R La Mondiale 
74 Gediminas Bagdonas - Ag2R La Mondiale 
75 Arman Kamyshev - Astana Pro Team 
76 Sébastien Hinault - IAM Cycling 
77 Sonny Colbrelli - Bardiani Valvole-CSF Inox 
78 Daniel Schorn - Team NetApp-Endura 
79 Reto Hollenstein - IAM Cycling 
80 Taiji Nishitani - Japan 
81 Stijn Devolder - RadioShack Leopard 
82 Maciej Bodnar - Cannondale Pro Cycling 
83 David Boucher - FDJ 
84 Stijn Vandenbergh - Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 
85 Yannick Eijssen - BMC Racing Team 
86 Lawrence Warbasse - BMC Racing Team 
87 Marco Coledan - Bardiani Valvole-CSF Inox 
88 Kazuhiro Mori - Japan 
89 Sergey Lagutin - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
90 Marco Canola - Bardiani Valvole-CSF Inox 
91 Rob Ruijgh - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
92 Andrea Pasqualon - Bardiani Valvole-CSF Inox 
93 Wesley Kreder - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
94 Valentin Iglinskiy - Ag2R La Mondiale 
95 Kristof Goddaert - IAM Cycling 
96 Julien Berard - Ag2R La Mondiale 
97 Juan Antonio Flecha Giannoni - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
98 Muhamad Adiq Husainie Othman - Champion System Pro Cycling Team 
99 Hayden Roulston - RadioShack Leopard 
100 Nikias Arndt - Team Argos-Shimano 0.16
101 Fabio Sabatini - Cannondale Pro Cycling 0.24
102 Ramon Sinkeldam - Team Argos-Shimano 0.25
103 Luka Mezgec - Team Argos-Shimano 0.27
104 Marko Kump - Team Saxo-Tinkoff 
105 Alessandro De Marchi - Cannondale Pro Cycling 0.30
106 Pengda Jiao - Champion System Pro Cycling Team 0.32
107 Chun Kai Feng - Champion System Pro Cycling Team 
108 Yusuke Hatanaka - Japan 
109 Sébastien Minard - Ag2R La Mondiale 0.33
110 Fumeaux Jonathan - IAM Cycling 
111 Kohei Uchima - Japan 
112 Matthias Friedemann - Champion System Pro Cycling Team 
113 Nelson Santos Oliveira - RadioShack Leopard 0.37
114 Jonathan Cantwell - Team Saxo-Tinkoff 0.42
115 Brett Daniel Lancaster - Orica-GreenEdge 0.53
116 Allan Davis - Orica-GreenEdge 
117 Dmitriy Muravyev - Astana Pro Team 
118 Fabian Cancellara - RadioShack Leopard 
119 Dmitriy Gruzdev - Astana Pro Team 
120 Junya Sano - Japan 1.05
121 Kristijan Koren - Cannondale Pro Cycling 1.07
122 Stephen Cummings - BMC Racing Team 1.12
123 Pavel Brutt - Katusha 
124 Daniele Ratto - Cannondale Pro Cycling 
125 Martin Velits - Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 
126 Anders Lund - Team Saxo-Tinkoff 
127 Iljo Keisse - Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 
128 Markus Eichler - Team NetApp-Endura 
129 Matteo Trentin - Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 1.21
130 Marco Marcato - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
131 Marco Bandiera - IAM Cycling 
132 Johan Le Bon - FDJ 
133 Andrea Di Corrado - Bardiani Valvole-CSF Inox 
134 Andreas Schillinger - Team NetApp-Endura 1.35
135 Tom Stamsnijder - Team Argos-Shimano 
136 Steve Chainel - Ag2R La Mondiale 1.42
137 Aliaksandr Kuchynski - Katusha 2.17
138 Vladimir Isaichev - Katusha 
139 Evan Huffman - Astana Pro Team

 

Udgået

DNS Gang Xu - Champion System Pro Cycling Team 
DNF Karsten Kroon - Team Saxo-Tinkoff

 

Samlet stilling

1 Brent Bookwalter - BMC Racing Team 06.49.58
2 Taylor Phinney - BMC Racing Team 0.06
3 Adam Blythe - BMC Racing Team 0.07
4 Mark Cavendish - Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 0.08
5 Greg Van Avermaet - BMC Racing Team 0.10
6 Michael Schär - BMC Racing Team 
7 Bernhard Eisel - Sky Procycling 0.11
8 Mathew Hayman - Sky Procycling 0.12
9 Edvald Boasson Hagen - Sky Procycling 0.14
10 Geraint Thomas - Sky Procycling 0.15
11 Luke Rowe - Sky Procycling 
12 Niki Terpstra - Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 0.20
13 Zdenek Stybar - Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 
14 Tony Gallopin - RadioShack Leopard 0.21
15 Alexander Kristoff - Katusha 0.23
16 Alexander Porsev - Katusha 0.25
17 Marco Haller - Katusha 
18 Jacopo Guarnieri - Astana Pro Team 0.27
19 Aidis Kruopis - Orica-GreenEdge 0.29
20 Matthieu Ladagnous - FDJ 0.33
21 Jens Keukeleire - Orica-GreenEdge 
22 Baden Cooke - Orica-GreenEdge 
23 Elia Viviani - Cannondale Pro Cycling 0.34
24 Tiziano Dall’Antonia - Cannondale Pro Cycling 
25 Matti Breschel - Team Saxo-Tinkoff 0.36
26 Jonas Aaen Jorgensen - Team Saxo-Tinkoff 
27 Ian Stannard - Sky Procycling 
28 John Degenkolb - Team Argos-Shimano 0.38
29 Andriy Grivko - Astana Pro Team 
30 Dominique Rollin - FDJ 0.39
31 Tom Veelers - Team Argos-Shimano 0.40
32 Koen De Kort - Team Argos-Shimano 
33 Martin Elmiger - IAM Cycling 0.41
34 Stijn Vandenbergh - Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 
35 Yoann Offredo - FDJ 0.42
36 Markel Irizar - RadioShack Leopard 
37 Roger Kluge - Team NetApp-Endura 0.43
38 Yauheni Hutarovich - Ag2R La Mondiale 
39 Gatis Smukulis - Katusha 0.46
40 Heinrich Haussler - IAM Cycling 0.47
41 Guillaume Van Keirsbulck - Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 0.53
42 Paul Voss - Team NetApp-Endura 0.54
43 Daniele Bennati - Team Saxo-Tinkoff 0.57
44 Reto Hollenstein - IAM Cycling 0.58
45 Kenny Robert Van Hummel - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1.01
46 Roy Curvers - Team Argos-Shimano 
47 Rob Ruijgh - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
48 Juan Antonio Flecha Giannoni - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
49 Matteo Tosatto - Team Saxo-Tinkoff 1.18
50 Yaroslav Popovych - RadioShack Leopard 1.23
51 Gregory Rast - RadioShack Leopard 1.32
52 Sergey Lagutin - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1.34
53 Zakkari Dempster - Team NetApp-Endura 1.36
54 Matt Brammeier - Champion System Pro Cycling Team 1.37
55 Sébastien Minard - Ag2R La Mondiale 
56 Fabian Cancellara - RadioShack Leopard 1.41
57 Murilo Antoniobil Fischer - FDJ 1.45
58 Iljo Keisse - Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 2.04
59 Johan Le Bon - FDJ 2.15
60 Pavel Brutt - Katusha 2.19
61 Sébastien Hinault - IAM Cycling 2.20
62 Martin Velits - Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 
63 Daniel Schorn - Team NetApp-Endura 2.24
64 Ramon Sinkeldam - Team Argos-Shimano 2.27
65 Gabriel Rasch - Sky Procycling 2.52
66 Pirmin Lang - IAM Cycling 3.10
67 Dmitriy Muravyev - Astana Pro Team 3.17
68 Andreas Schillinger - Team NetApp-Endura 3.21
69 Nikias Arndt - Team Argos-Shimano 3.25
70 Steve Chainel - Ag2R La Mondiale 3.26
71 Rüdiger Selig - Katusha 4.07
72 Tom Stamsnijder - Team Argos-Shimano 4.44
73 Stijn Devolder - RadioShack Leopard 16.23
74 Borut Bozic - Astana Pro Team 16.29
75 Soupe Geoffrey - FDJ 16.35
76 Fumiyuki Beppu - Orica-GreenEdge 
77 Jens Mouris - Orica-GreenEdge 
78 Lawrence Warbasse - BMC Racing Team 16.44
79 Maciej Bodnar - Cannondale Pro Cycling 
80 Blaz Jarc - Team NetApp-Endura 16.45
81 Hugo Houle - Ag2R La Mondiale 
82 Gediminas Bagdonas - Ag2R La Mondiale 
83 Davide Appollonio - Ag2R La Mondiale 
84 Andrea Guardini - Astana Pro Team 16.46
85 Kristof Goddaert - IAM Cycling 16.49
86 Yannick Eijssen - BMC Racing Team 16.51
87 Nacer Bouhanni - FDJ 16.55
88 Barry Markus - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 16.57
89 Nelson Santos Oliveira - RadioShack Leopard 17.00
90 Fabio Sabatini - Cannondale Pro Cycling 17.06
91 Alessandro De Marchi - Cannondale Pro Cycling 
92 Luka Mezgec - Team Argos-Shimano 17.09
93 Filippo Fortin - Bardiani Valvole-CSF Inox 17.11
94 Marco Canola - Bardiani Valvole-CSF Inox 
95 Marco Coledan - Bardiani Valvole-CSF Inox 
96 Andrea Pasqualon - Bardiani Valvole-CSF Inox 
97 Wesley Kreder - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
98 Russell Downing - Team NetApp-Endura 17.14
99 Dmitriy Gruzdev - Astana Pro Team 17.21
100 Chan Jae Jang - Champion System Pro Cycling Team 17.26
101 Bobbie Traksel - Champion System Pro Cycling Team 17.28
102 Sonny Colbrelli - Bardiani Valvole-CSF Inox 17.34
103 Hayden Roulston - RadioShack Leopard 17.38
104 Kristijan Koren - Cannondale Pro Cycling 17.43
105 Wouter Mol - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 17.45
106 David Boucher - FDJ 17.47
107 Daniele Ratto - Cannondale Pro Cycling 17.48
108 Markus Eichler - Team NetApp-Endura 17.57
109 Stephen Cummings - BMC Racing Team 
110 Miyataka Shimizu - Japan 18.00
111 Taiji Nishitani - Japan 
112 Kazuhiro Mori - Japan 
113 Chun Kai Feng - Champion System Pro Cycling Team 
114 Matthias Friedemann - Champion System Pro Cycling Team 18.01
115 Arman Kamyshev - Astana Pro Team 18.05
116 Pengda Jiao - Champion System Pro Cycling Team 18.10
117 Marco Bandiera - IAM Cycling 
118 Julien Berard - Ag2R La Mondiale 18.14
119 Valentin Iglinskiy - Ag2R La Mondiale 
120 Yuzuru Suzuki - Japan 18.15
121 Matteo Trentin - Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 18.24
122 Yusuke Hatanaka - Japan 18.32
123 Andrea Di Corrado - Bardiani Valvole-CSF Inox 
124 Christopher Sutton - Sky Procycling 18.33
125 Vladimir Isaichev - Katusha 18.44
126 Allan Davis - Orica-GreenEdge 18.46
127 Evan Huffman - Astana Pro Team 
128 Brett Daniel Lancaster - Orica-GreenEdge 
129 Muhamad Adiq Husainie Othman - Champion System Pro Cycling Team 19.00
130 Guillaume Boivin - Cannondale Pro Cycling 19.05
131 Junya Sano - Japan 
132 Kohei Uchima - Japan 19.19
133 Christian Delle Stelle - Bardiani Valvole-CSF Inox 19.24
134 Fumeaux Jonathan - IAM Cycling 19.28
135 Marko Kump - Team Saxo-Tinkoff 19.40
136 Jonathan Cantwell - Team Saxo-Tinkoff 19.55
137 Marco Marcato - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 19.59
138 Anders Lund - Team Saxo-Tinkoff 20.25
139 Aliaksandr Kuchynski - Katusha 20.26

 

Pointkonkurrencen

1 Mark Cavendish - Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 22 pts
2 Brent Bookwalter - BMC Racing Team 15
3 Martin Elmiger - IAM Cycling 12
4 Barry Markus - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 12
5 Bernhard Eisel - Sky Procycling 11
6 Aidis Kruopis - Orica-GreenEdge 9
7 Gregory Rast - RadioShack Leopard 9
8 Heinrich Haussler - IAM Cycling 8
9 Taylor Phinney - BMC Racing Team 7
10 Nacer Bouhanni - FDJ 7
11 Edvald Boasson Hagen - Sky Procycling 6
12 Elia Viviani - Cannondale Pro Cycling 6
13 John Degenkolb - Team Argos-Shimano 5
14 Matti Breschel - Team Saxo-Tinkoff 4
15 Roger Kluge - Team NetApp-Endura 4
16 Adam Blythe - BMC Racing Team 3
17 Mathew Hayman - Sky Procycling 3
18 Alexander Kristoff - Katusha 2
19 Filippo Fortin - Bardiani Valvole-CSF Inox 2
20 Chan Jae Jang - Champion System Pro Cycling Team 2
21 Matthieu Ladagnous - FDJ 1
22 Soupe Geoffrey - FDJ 1
23 Dmitriy Gruzdev - Astana Pro Team 1

 

Ungdomskonkurrencen

1 Taylor Phinney - BMC Racing Team 06.50.04
2 Adam Blythe - BMC Racing Team 0.01
3 Luke Rowe - Sky Procycling 0.09
4 Tony Gallopin - RadioShack Leopard 0.15
5 Marco Haller - Katusha 0.19
6 Jens Keukeleire - Orica-GreenEdge 0.27
7 Elia Viviani - Cannondale Pro Cycling 0.28
8 John Degenkolb - Team Argos-Shimano 0.32
9 Guillaume Van Keirsbulck - Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 0.47
10 Johan Le Bon - FDJ 2.09
11 Daniel Schorn - Team NetApp-Endura 2.18
12 Ramon Sinkeldam - Team Argos-Shimano 2.21
13 Nikias Arndt - Team Argos-Shimano 3.19
14 Rüdiger Selig - Katusha 4.01
15 Soupe Geoffrey - FDJ 16.29
16 Lawrence Warbasse - BMC Racing Team 16.38
17 Blaz Jarc - Team NetApp-Endura 16.39
18 Hugo Houle - Ag2R La Mondiale 
19 Davide Appollonio - Ag2R La Mondiale 
20 Andrea Guardini - Astana Pro Team 16.40
21 Yannick Eijssen - BMC Racing Team 16.45
22 Nacer Bouhanni - FDJ 16.49
23 Barry Markus - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 16.51
24 Nelson Santos Oliveira - RadioShack Leopard 16.54
25 Luka Mezgec - Team Argos-Shimano 17.03
26 Filippo Fortin - Bardiani Valvole-CSF Inox 17.05
27 Marco Canola - Bardiani Valvole-CSF Inox 
28 Marco Coledan - Bardiani Valvole-CSF Inox 
29 Andrea Pasqualon - Bardiani Valvole-CSF Inox 
30 Wesley Kreder - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
31 Chan Jae Jang - Champion System Pro Cycling Team 17.20
32 Sonny Colbrelli - Bardiani Valvole-CSF Inox 17.28
33 Daniele Ratto - Cannondale Pro Cycling 17.42
34 Chun Kai Feng - Champion System Pro Cycling Team 17.54
35 Arman Kamyshev - Astana Pro Team 17.59
36 Matteo Trentin - Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 18.18
37 Andrea Di Corrado - Bardiani Valvole-CSF Inox 18.26
38 Evan Huffman - Astana Pro Team 18.40
39 Muhamad Adiq Husainie Othman - Champion System Pro Cycling Team 18.54
40 Guillaume Boivin - Cannondale Pro Cycling 18.59
41 Kohei Uchima - Japan 19.13
42 Christian Delle Stelle - Bardiani Valvole-CSF Inox 19.18
43 Fumeaux Jonathan - IAM Cycling 19.22
44 Marko Kump - Team Saxo-Tinkoff 19.34

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

G.P. Sportivi Sovilla(1.1) 16/05

Trofeo Andratx - Mirador ...(1.1) 15/05

Trofeo Palma(1.1) 16/05

Trofeo Serra de Tramuntana(1.1) 14/05

Tour de Gironde Internati...(2.1) 15/05-16/05

Tour of Thailand(2.1) 11/05-16/05

Trofeo Andratx - Mirador ...(1.1) 15/05

Tour de Gironde Internati...(2.1) 15/05-16/05

G.P. Sportivi Sovilla(1.1) 16/05

Trofeo Palma(1.1) 16/05

Vuelta a Burgos Feminas(2.WWT) 20/05-23/05

Tour du Finistère(1.1) 22/05

Veenendaal-Veenendaal Cla...(1.1) 22/05

Trophée Centre Morbihan(2.NCUP) 22/05-23/05

Vuelta Ciclista a la Regi...(1.1) 23/05

Tour of Japan(2.1) 23/05-30/05

Mercan'Tour Classic Alpes...(1.1) 24/05

Ronde van Limburg(1.1) 24/05

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka Assos

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

EKSKLUSIVT TILBUD: SE ALLE GIRO ETAPER I FULD LÆNGDE & UDEN REKLAMER