Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Chicchi vandt anden etapesejr

Chicchi vandt anden etapesejr

04. august 2007 12:220

Rytterne var i dag kommet til Sjælland, hvor dagen i dag er delt op i to etaper. Første etape blev kørt lørdag formiddag fra Skælskør til Ringsted over 95 km.

Annonce

Etapen startede med en række angreb fra bl.a. Michael Mørkøv (Team GLS), Michael Berling (Glud & Marstrand Horsens) og senere Jan Almblad (Team GLS). Ens for alle udbryderne var dog at feltet lukkede hullet til udbryderne. Feltet bl.a. styret af Team CSC og Liquigas det meste etape, og de havde styr på begivenhederne.

Efter 40 km kørsel lykkedes det dog endelig et lille udbrud at komme afsted, det var Michael Pichler (Elk Haus), Kane Oakley (DFL Cyclingnews), Jacob Nielsen (Glud & Marstrand Horsens) og Daniel Foder (Team Designa Køkken). De fire udbrydere fik dog aldrig et forspring på mere end et minut til feltet.

Inde på rundstrækningen i Ringsted blev udbruddet også hentet efter, at Daniel Foder havde forsøge at stikke et par gange, men han kunne ikke komme væk fra dine udbrudskollegaer.


Da Feltet rammer den sidste kilometer sidder Rabobank, T-Mobile og Liquigas i front. Den store svensker Magnus Bäckstedt fra Liquigas afleverer holdkammeraten Francesco Chicchi perfekt i spurten, som vinder dagens etape foran Cavendish fra T-Mobile og misandten om den gule førertrøje Matti Breschel fra Team CSC ikke snupper 3. pladsen.

Det var den anden etapesejr til Francesco Chicchi, der også vandt første etape af årets Post Danmark Rundt, mens Breschel fik to sekunders bonus til den samlede stilling og fører nu Post Danmark Rundt med fire sekunder ned til holdkammeraten Kurt Asle Arvensen.

Lørdag aften køres den formentlig afgørende etape, nemlig enkeltstarten i Næstved på 12,4 kilometer. Første rytter sendes afsted klokken 18.15 på Havnegade og sidste rytter forventes i mål ca. 20.40 samme sted.


Resultat af 4. etape
1 Francesco Chicchi - Liquigas 2.02.30 (46.531 km/h)
2 Mark Cavendish - T-Mobile Professional Cycling
3 Matti Breschel - Team CSC
4 Jonas Aaen Jørgensen - Team GLS
5 Kenny Van Hummel - Skil-Shimano
6 Greg Henderson - T-Mobile Professional Cycling
7 Mathew Haymann - Rabobank
8 Niko Eeckhout - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
9 Nic Ingels - Predictor-Lotto
10 Graeme Brown - Rabobank
11 Kenny Dehaes - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
12 Jonas Ljundsblad - Unibet.com
13 Art Vierhouten - Skil-Shimano
14 Nicki Sørensen - Team CSC
15 Maarten Tjallingii - Skil-Shimano
16 Kenny Lisabeth - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
17 Clemens Frankhauser - Elk Haus-Simplon
18 Michael Vanderaerden - DFL-Cyclingnews-Litespeed
19 Lorenzo Bernucci - T-Mobile Professional Cycling
20 Kurt Asle Arvesen - Team CSC
21 Jurgen Van Den Broeck - Predictor-Lotto
22 Jens-Erik Madsen - Team Designa Køkken
23 Arnaud Coyot - Unibet.com
24 Jacob Moe Rasmussen - Team GLS
25 Robby Meul - DFL-Cyclingnews-Litespeed
26 Markus Eichler - Unibet.com
27 Enrico Gasparotto - Liquigas
28 Denys Kostyuk - Intel-Action
29 André Steensen - Glud & Marstrand Horsens
30 Bogdan Bondariew - Intel-Action 0.07
31 Juan José Haedo - Team CSC 0.08
32 Marek Rutkiewicz - Intel-Action
33 Krzysztof Miara - Intel-Action
34 Harald Totschnig - Elk Haus-Simplon
35 Michael Blaudzun - Team CSC
36 Jakob Fuglsang - Team Designa Køkken
37 Dmitry Kozontchuk - Rabobank
38 Niki Østergaard - Team GLS
39 Fredrik Johansson - Team Designa Køkken
40 Marcus Ljungqvist - Team CSC
41 Thomas Oredsson - Team GLS
42 Frantisek Rabon - T-Mobile Professional Cycling
43 Daniel Foder - Team Designa Køkken
44 Evert Verbist - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
45 Bert Roesems - Predictor-Lotto
46 Stefan Denifl - Elk Haus-Simplon
47 Fabien Bacquet - Skil-Shimano
48 Rune Udby - Glud & Marstrand Horsens
49 René Jørgensen - Team Designa Køkken
50 Roman Kreuziger - Liquigas 0.14
51 Bart Dockx - Predictor-Lotto
52 Allan Johansen - Team CSC
53 Iljo Keisse - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
54 Michael Larsen - Team Odense Energi
55 Leon Van Bon - Rabobank
56 Lasse Bøchmann - Glud & Marstrand Horsens
57 David Harrigan - DFL-Cyclingnews-Litespeed
58 Robert Lauscha - Elk Haus-Simplon
59 Masahiro Shinagawa - Skil-Shimano
60 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto
61 Matthe Pronk - Unibet.com
62 David Derod - Skil-Shimano
63 Casper Jørgensen - Team Odense Energi
64 Cameron Jennings - DFL-Cyclingnews-Litespeed
65 Jan Valach - Elk Haus-Simplon
66 Anders Lund - Team CSC
67 Michael Skelde - Glud & Marstrand Horsens
68 Kasper Jebjerg - Team Designa Køkken
69 Erwin Thijs - Unibet.com
70 Matti Helminen - DFL-Cyclingnews-Litespeed
71 Lars Ulrich - Team Odense Energi
72 Bart Vanheule - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
73 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
74 Kane Oakley - DFL-Cyclingnews-Litespeed
75 Tom Criel - Unibet.com
76 Michael Mørkøv - Team GLS
77 Robert Radosz - Intel-Action 0.21
78 Floris Goesinnen - Skil-Shimano
79 Max Van Heeswijk - Rabobank
80 Magnus Backstedt - Liquigas
81 Piotr Chmielewski - Intel-Action
82 Kenny De Ketele - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 0.24
83 Jan Almblad - Team GLS
84 Kasper Schjønnemann - Glud & Marstrand Horsens
85 Marcin Osinski - Intel-Action 0.25
86 Kasper Linde Jørgensen - Team Odense Energi
87 Tom Steels - Predictor-Lotto 0.27
88 Vincenzo Nibali - Liquigas
89 Mauro Da Dalto - Liquigas
90 Alessandro Vanotti - Liquigas 0.29
91 Gerben Löwik - Rabobank 0.39
92 Aaron Olson - T-Mobile Professional Cycling 0.42
93 Marco Pinotti - T-Mobile Professional Cycling
94 Luca Paolini - Liquigas 0.48
95 Martin Lollesgaard - Team Odense Energi 0.50
96 Morten Christiansen - Glud & Marstrand Horsens
97 Jimmy Casper - Unibet.com 0.58
98 Servais Knaven - T-Mobile Professional Cycling 1.00
99 Rick Flens - Rabobank
100 Jan Boven - Rabobank
101 Kaoru Ouchi - Skil-Shimano 1.06
102 Morten Reckweg - Team GLS
103 Anders Fialla - Team Odense Energi 1.10
104 Michael Reihs - Team Designa Køkken 1.36
105 Martin Mortensen - Team Designa Køkken
106 Kristoffer G. Nielsen - Team GLS
107 Ian Stannard - T-Mobile Professional Cycling 1.48
108 Stefano Zanini - Predictor-Lotto 2.01
109 Jacob Nielsen - Glud & Marstrand Horsens 2.05
110 Jeremy Vennell - DFL-Cyclingnews-Litespeed
111 Dominique Cornu - Predictor-Lotto
112 Michael Pichler - Elk Haus-Simplon
113 Jesper Mørkøv - Team Odense Energi 3.14
114 Michael Berling - Glud & Marstrand Horsens 6.26


Samlet stilling efter 4. etape
1 Matti Breschel - Team CSC 15.29.23
2 Kurt Asle Arvesen - Team CSC 0.04
3 Enrico Gasparotto - Liquigas 0.10
4 Lorenzo Bernucci - T-Mobile Professional Cycling 0.12
5 Nicki Sørensen - Team CSC 0.16
6 Maarten Tjallingii - Skil-Shimano 0.20
7 Jurgen Van Den Broeck - Predictor-Lotto 0.22
8 Lasse Bøchmann - Glud & Marstrand Horsens 0.23
9 Jakob Fuglsang - Team Designa Køkken 0.30
10 Marek Rutkiewicz - Intel-Action 0.36
11 Niki Østergaard - Team GLS 1.02
12 Roman Kreuziger - Liquigas 1.07
13 Markus Eichler - Unibet.com 1.08
14 Dmitry Kozontchuk - Rabobank 1.16
15 Frantisek Rabon - T-Mobile Professional Cycling
16 André Steensen - Glud & Marstrand Horsens 1.17
17 René Jørgensen - Team Designa Køkken 1.20
18 Jacob Moe Rasmussen - Team GLS 1.21
19 Denys Kostyuk - Intel-Action
20 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 1.22
21 Art Vierhouten - Skil-Shimano 1.24
22 Daniel Foder - Team Designa Køkken 1.26
23 Mathew Haymann - Rabobank 1.27
24 Michael Blaudzun - Team CSC 1.29
25 Thomas Oredsson - Team GLS
26 Marcus Ljungqvist - Team CSC
27 Evert Verbist - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1.32
28 Harald Totschnig - Elk Haus-Simplon 1.35
29 Bart Vanheule - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1.41
30 Jonas Aaen Jørgensen - Team GLS 1.46
31 David Derod - Skil-Shimano
32 Jonas Ljundsblad - Unibet.com 1.54
33 Mark Cavendish - T-Mobile Professional Cycling 2.02
34 Vincenzo Nibali - Liquigas 2.21
35 Floris Goesinnen - Skil-Shimano 2.28
36 Casper Jørgensen - Team Odense Energi 2.58
37 Clemens Frankhauser - Elk Haus-Simplon 3.03
38 Fredrik Johansson - Team Designa Køkken 3.11
39 Arnaud Coyot - Unibet.com 3.12
40 Michael Larsen - Team Odense Energi 3.17
41 Tom Criel - Unibet.com
42 Krzysztof Miara - Intel-Action 3.20
43 Michael Reihs - Team Designa Køkken
44 Kenny De Ketele - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 3.22
45 Bart Dockx - Predictor-Lotto 3.26
46 Matthe Pronk - Unibet.com
47 Jan Almblad - Team GLS 3.36
48 Cameron Jennings - DFL-Cyclingnews-Litespeed 3.38
49 Nic Ingels - Predictor-Lotto 3.41
50 Gerben Löwik - Rabobank 3.51
51 Allan Johansen - Team CSC 4.05
52 Greg Henderson - T-Mobile Professional Cycling 4.11
53 Michael Vanderaerden - DFL-Cyclingnews-Litespeed
54 Magnus Backstedt - Liquigas 4.42
55 Francesco Chicchi - Liquigas 4.43
56 Masahiro Shinagawa - Skil-Shimano 5.13
57 Mauro Da Dalto - Liquigas 5.26
58 Alessandro Vanotti - Liquigas 5.28
59 Leon Van Bon - Rabobank 5.39
60 Martin Mortensen - Team Designa Køkken 5.41
61 Kenny Lisabeth - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 6.04
62 Aaron Olson - T-Mobile Professional Cycling 6.22
63 Stefan Denifl - Elk Haus-Simplon 6.50
64 Ian Stannard - T-Mobile Professional Cycling 6.58
65 Michael Pichler - Elk Haus-Simplon 7.04
66 Michael Skelde - Glud & Marstrand Horsens 7.19
67 Servais Knaven - T-Mobile Professional Cycling 8.04
68 Jan Valach - Elk Haus-Simplon 8.09
69 Bert Roesems - Predictor-Lotto 8.31
70 Michael Mørkøv - Team GLS 8.37
71 Kristoffer G. Nielsen - Team GLS 8.41
72 Jacob Nielsen - Glud & Marstrand Horsens 9.05
73 Luca Paolini - Liquigas 10.44
74 Rick Flens - Rabobank 14.32
75 Jan Boven - Rabobank
76 Matti Helminen - DFL-Cyclingnews-Litespeed 15.18
77 Kasper Jebjerg - Team Designa Køkken 16.02
78 Graeme Brown - Rabobank 20.26
79 Marco Pinotti - T-Mobile Professional Cycling 24.25
80 Robert Lauscha - Elk Haus-Simplon 24.57
81 Niko Eeckhout - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 27.13
82 Kenny Van Hummel - Skil-Shimano 27.35
83 Bogdan Bondariew - Intel-Action 27.42
84 Erwin Thijs - Unibet.com 27.49
85 Max Van Heeswijk - Rabobank 28.15
86 David Harrigan - DFL-Cyclingnews-Litespeed 28.21
87 Jimmy Casper - Unibet.com 35.06
88 Robby Meul - DFL-Cyclingnews-Litespeed 36.27
89 Jens-Erik Madsen - Team Designa Køkken
90 Juan José Haedo - Team CSC 36.29
91 Rune Udby - Glud & Marstrand Horsens 36.35
92 Kane Oakley - DFL-Cyclingnews-Litespeed 36.39
93 Iljo Keisse - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 36.41
94 Anders Lund - Team CSC
95 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
96 Lars Ulrich - Team Odense Energi
97 Robert Radosz - Intel-Action 36.48
98 Piotr Chmielewski - Intel-Action
99 Marcin Osinski - Intel-Action 36.52
100 Tom Steels - Predictor-Lotto 36.54
101 Morten Reckweg - Team GLS 37.33
102 Dominique Cornu - Predictor-Lotto 38.32
103 Jeremy Vennell - DFL-Cyclingnews-Litespeed
104 Stefano Zanini - Predictor-Lotto 38.41
105 Kenny Dehaes - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 43.23
106 Morten Christiansen - Glud & Marstrand Horsens 43.31
107 Kaoru Ouchi - Skil-Shimano 44.14
108 Anders Fialla - Team Odense Energi 44.18
109 Kasper Schjønnemann - Glud & Marstrand Horsens 45.02
110 Fabien Bacquet - Skil-Shimano 45.58
111 Martin Lollesgaard - Team Odense Energi 48.54
112 Michael Berling - Glud & Marstrand Horsens 51.04
113 Jesper Mørkøv - Team Odense Energi 51.18
114 Kasper Linde Jørgensen - Team Odense Energi 54.29


Pointkonkurrencen efter 4. etape
1 Matti Breschel - Team CSC 35 pts
2 Francesco Chicchi - Liquigas 30
3 Mark Cavendish - T-Mobile Professional Cycling 28
4 Enrico Gasparotto - Liquigas 26
5 Jonas Aaen Jørgensen - Team GLS 18
6 Nicki Sørensen - Team CSC 16
7 Kurt Asle Arvesen - Team CSC 15
8 Lorenzo Bernucci - T-Mobile Professional Cycling 15
9 Mathew Haymann - Rabobank 14
10 Kenny Van Hummel - Skil-Shimano 14
11 Juan José Haedo - Team CSC 12
12 Lasse Bøchmann - Glud & Marstrand Horsens 12
13 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 11
14 Martin Mortensen - Team Designa Køkken 10
15 Tom Steels - Predictor-Lotto 9
16 Jacob Moe Rasmussen - Team GLS 9
17 Denys Kostyuk - Intel-Action 8
18 Jakob Fuglsang - Team Designa Køkken 8
19 Maarten Tjallingii - Skil-Shimano 8
20 René Jørgensen - Team Designa Køkken 8
21 David Derod - Skil-Shimano 8
22 Greg Henderson - T-Mobile Professional Cycling 7
23 Jens-Erik Madsen - Team Designa Køkken 7
24 Jacob Nielsen - Glud & Marstrand Horsens 7
25 Niko Eeckhout - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 5
26 Daniel Foder - Team Designa Køkken 5
27 Floris Goesinnen - Skil-Shimano 5
28 Nic Ingels - Predictor-Lotto 4
29 Kenny Lisabeth - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 4
30 Jurgen Van Den Broeck - Predictor-Lotto 4
31 Stefano Zanini - Predictor-Lotto 4
32 Art Vierhouten - Skil-Shimano 3
33 Clemens Frankhauser - Elk Haus-Simplon 3
34 Graeme Brown - Rabobank 3
35 Marek Rutkiewicz - Intel-Action 3
36 Kane Oakley - DFL-Cyclingnews-Litespeed 3
37 Stefan Denifl - Elk Haus-Simplon 2
38 Kenny Dehaes - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 2
39 Leon Van Bon - Rabobank 2
40 Evert Verbist - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1
41 Jonas Ljundsblad - Unibet.com 1
42 Roman Kreuziger - Liquigas 1
43 Krzysztof Miara - Intel-Action 1


Bakkekonkurrencen efter 4. etape
1 Jacob Moe Rasmussen - Team GLS 74 pts
2 Jacob Nielsen - Glud & Marstrand Horsens 36
3 René Jørgensen - Team Designa Køkken 34
4 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 26
5 Daniel Foder - Team Designa Køkken 24
6 Martin Mortensen - Team Designa Køkken 22
7 Floris Goesinnen - Skil-Shimano 16
8 Kristoffer G. Nielsen - Team GLS 14
9 David Derod - Skil-Shimano 8
10 Leon Van Bon - Rabobank 8
11 Matti Breschel - Team CSC 6
12 Kane Oakley - DFL-Cyclingnews-Litespeed 6
13 Marek Rutkiewicz - Intel-Action 4
14 Rune Udby - Glud & Marstrand Horsens 4
15 Maarten Tjallingii - Skil-Shimano 2
16 Michael Pichler - Elk Haus-Simplon 2


Ungdomskonkurrencen efter 4. etape
1 Matti Breschel - Team CSC 15.29.23
2 Enrico Gasparotto - Liquigas 0.10
3 Jurgen Van Den Broeck - Predictor-Lotto 0.22
4 Lasse Bøchmann - Glud & Marstrand Horsens 0.23
5 Jakob Fuglsang - Team Designa Køkken 0.30
6 Niki Østergaard - Team GLS 1.02
7 Roman Kreuziger - Liquigas 1.07
8 Markus Eichler - Unibet.com 1.08
9 Dmitry Kozontchuk - Rabobank 1.16
10 Frantisek Rabon - T-Mobile Professional Cycling
11 André Steensen - Glud & Marstrand Horsens 1.17
12 Denys Kostyuk - Intel-Action 1.21
13 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 1.22
14 Daniel Foder - Team Designa Køkken 1.26
15 Evert Verbist - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1.32
16 Bart Vanheule - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1.41
17 Jonas Aaen Jørgensen - Team GLS 1.46
18 David Derod - Skil-Shimano
19 Mark Cavendish - T-Mobile Professional Cycling 2.02
20 Vincenzo Nibali - Liquigas 2.21
21 Floris Goesinnen - Skil-Shimano 2.28
22 Casper Jørgensen - Team Odense Energi 2.58
23 Clemens Frankhauser - Elk Haus-Simplon 3.03
24 Tom Criel - Unibet.com 3.17
25 Krzysztof Miara - Intel-Action 3.20
26 Kenny De Ketele - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 3.22
28 Nic Ingels - Predictor-Lotto 3.41
29 Michael Vanderaerden - DFL-Cyclingnews-Litespeed 4.11
30 Masahiro Shinagawa - Skil-Shimano 5.13
31 Martin Mortensen - Team Designa Køkken 5.41
32 Stefan Denifl - Elk Haus-Simplon 6.50
33 Ian Stannard - T-Mobile Professional Cycling 6.58
35 Michael Mørkøv - Team GLS 8.37
36 Kristoffer G. Nielsen - Team GLS 8.41
37 Rick Flens - Rabobank 14.32
38 Kasper Jebjerg - Team Designa Køkken 16.02
39 Robert Lauscha - Elk Haus-Simplon 24.57
40 Kenny Van Hummel - Skil-Shimano 27.35
41 Rune Udby - Glud & Marstrand Horsens 36.35
42 Iljo Keisse - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 36.41
43 Anders Lund - Team CSC
44 Lars Ulrich - Team Odense Energi
45 Marcin Osinski - Intel-Action 36.52
46 Morten Reckweg - Team GLS 37.33
47 Dominique Cornu - Predictor-Lotto 38.32
48 Kenny Dehaes - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 43.23
49 Kasper Schjønnemann - Glud & Marstrand Horsens 45.02
50 Fabien Bacquet - Skil-Shimano 45.58
51 Martin Lollesgaard - Team Odense Energi 48.54
52 Michael Berling - Glud & Marstrand Horsens 51.04
53 Jesper Mørkøv - Team Odense Energi 51.18
54 Kasper Linde Jørgensen - Team Odense Energi 54.29


Fighterkonkurrencen efter 4. etape
1 Daniel Foder - Team Designa Køkken 16 pts
2 Jacob Nielsen - Glud & Marstrand Horsens 16
3 René Jørgensen - Team Designa Køkken 12
4 Jacob Moe Rasmussen - Team GLS 10
5 Martin Mortensen - Team Designa Køkken 10
6 Floris Goesinnen - Skil-Shimano 6
7 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 4
8 Michael Pichler - Elk Haus-Simplon 4
9 Kristoffer G. Nielsen - Team GLS 4
10 David Derod - Skil-Shimano 2
11 Leon Van Bon - Rabobank 2


Holdkonkurrencen efter 4. etape
1 Team CSC 46.28.55
2 Team Designa Køkken 2.30
3 Liquigas 2.31
4 Skil-Shimano 2.37
5 T-Mobile 2.48
6 Team GLS 3.04
7 Elk Haus - Simplon 3.06
8 Predictor - Lotto 4.07
9 Team Intel Action 4.30
10 Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 5.03
11 Rabobank 5.09
12 Unibet.com 5.19
13 Glud & Marstrand Horsens 8.13
14 DFL Cyclingnews - Litespeed 22.07
15 Team Odense Energie 42.10

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

TF GD Dorigo MO Biemmereti(1.1) 20/06

Giro dell'Appennino(1.1) 24/06

Giro di Basilicata(2.1) 24/06-27/06

Acht van Bladel(2.1) 25/06-27/06

Tour de France(2.UWT) 26/06-18/07

La Course by Le Tour de F...(1.WWT) 27/06

Axion SWISS Bank Gran Pre...(1.1) 27/06

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka Assos

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SÆT DIT TOUR-MANAGERSPIL - PRÆMIER FOR MINDST 80.000 KR