Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Chris Froome sejrede i bjergene

Chris Froome sejrede i bjergene

09. marts 2013 16:07Foto: Lloyd Images / Muscat Municipality

Skys Chris Froome vandt 4. etape af Tirreno-Adriatico, hvor rytterne var nået ind i bjergene. Hans hold kontrollerede etapen, og til sidst kunne Froome selv køre fra de andre. Michal Kwiatkowski (Omega Pharma-QuickStep) overtog førertrøjen.

 Etapen gik over 173 km fra Narni til Prati di Tivo. Undervejs skulle de passere tre større stigninger med mål op ad den sidste. Stigningen op til Prati di Tivo var 14,6 km lang og steg med 7,1% i gennemsnit.

 

Tidligt udbrud

Efter 24 kilometer blev det udbrud dannet bestående af Fredrik Kessiakoff (Astana), Anthony Roux (FDJ), Tomasz Marczynski (Vacansoleil-DCM) og Francesco Failli (Vini Fantini-Selle Italia). De havde efter 55 km opbygget et forspring på omkring syv minutter, hvilket blev deres maksimale.

 

Hovedfeltet og mod slutningen især Sky sørgede dog for, at gruppen langsomt blev hentet ind igen, og frontgruppen kørte ind på målstigningen med lidt over et minuts forspring til feltet.

 

Tomasz Marczynski valgte derfor at køre alene væk fra frontgruppen, da der resterede 12 km. Det gav ham lidt ekstra tid foran, men med otte kilometer tilbage var det slut.

 

Contador forsøgte

Som man har set det så mange gange før, sad Sky i front af feltet op ad målstigningen og fik langsomt og fik langsomt decimeret gruppen. Blandt de første til at ryge af var Andy Schleck (RadioShack-Leopard) og Damiano Cunego (Lampre-Merida).

 

Senere måtte også større navne som Cadel Evans (BMC Racing Team), Joaquim Rodriguez (Katusha), Samuel Sanchez (Euskaltel-Euskadi) og Tony Martin (Omega Pharma-QuickStep) slippe gruppen.

 

Alberto Contador (Team Saxo-Tinkoff) prøvede flere gange at køre fra gruppen, første gang med seks kilometer tilbage. Det lykkedes ham dog ikke at få hul, da Rigoberto Uran (Sky) satte et hårdt tempo sin kaptajn, Chris Froome, og fik lukket hullet.

 

Sky knuste modstanden

Med tre og halv kilometer tilbage forsøgte Contador en gang til, og denne gang gik det lidt bedre. Det var dog tydeligt, at han ikke var i topform i sin vanlige dansende stil. Med omkring to kilometer tilbage var spanieren næsten hentet, men angrebet fik nyt liv, da Vincenzo Nibali (Astana) og Mauro Santambrogio (Vini Fantini-Selle Italia) kom op til ham.

 

Bagved havde Uran stadig kræfter til at kontrollere farten, og med en kilometer tilbage lavede han en hård acceleration og fik lukket hullet, inden Froome fortsatte videre i angreb.

 

Ingen af de andre kunne følge Froome eller hente ham igen. Briten vandt etapen foran Santambrogio og Nibali. Michal Kwiatkowski kom ind som nummer fire og overtog dermed førertrøjen fra sin holdkammerat, Mark Cavendish.

 

I morgen venter endnu en bjergetape, der dog slutter med to korte men stejle stigninger.
 

Resultat af 4. etape

1 Christopher Froome - Sky Procycling 04.41.31
2 Mauro Santambrogio - Vini Fantini-Selle Italia 0.06
3 Vincenzo Nibali - Astana Pro Team 0.11
4 Michal Kwiatkowski - Omega Pharma-Quick Step 0.13
5 Christopher Horner - RadioShack Leopard 0.15
6 Alberto Contador Velasco - Team Saxo-Tinkoff
7 Rigoberto Uran Uran - Sky Procycling 0.20
8 Wouter Poels - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0.43
9 Joaquim Rodriguez Oliver - Katusha
10 Roman Kreuziger - Team Saxo-Tinkoff 0.58
11 Daniel Moreno Fernandez - Katusha
12 Jonathan Castroviejo Nicolas - Movistar Team 1.04
13 Sergio Pardilla Bellon - MTN-Qhubeka 1.06
14 Cadel Evans - BMC Racing Team 1.13
15 Sergio Luis Henao Montoya - Sky Procycling 1.15
16 Domenico Pozzovivo - AG2R La Mondiale 1.18
17 Rinaldo Nocentini - AG2R La Mondiale 1.31
18 Przemyslaw Niemiec - Lampre-Merida 1.45
19 Damiano Caruso - Cannondale Pro Cycling
20 Eros Capecchi - Movistar Team
21 Daniel Martin - Garmin-Sharp
22 Matteo Rabottini - Vini Fantini-Selle Italia
23 Andrey Amador Bakkazakova - Movistar Team 1.54
24 Sergey Lagutin - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2.09
25 Paolo Tiralongo - Astana Pro Team
26 Dario Cataldo - Sky Procycling
27 Juan Jose Cobo Acebo - Movistar Team 2.26
28 Benat Intxausti Elorriaga - Movistar Team 2.37
29 Tom Jelte Slagter - Blanco Pro Cycling Team 3.13
30 Samuel Sanchez Gonzalez - Euskaltel-Euskadi 3.23
31 Paul Voss - Team NetApp-Endura 3.38
32 José Joao Pimenta Costa Mendes - Team NetApp-Endura
33 Giovanni Visconti - Movistar Team 4.38
34 Janez Brajkovic - Astana Pro Team 4.44
35 Anthony Roux - FDJ 4.59
36 Damiano Cunego - Lampre-Merida 6.11
37 Tony Martin - Omega Pharma-Quick Step
38 Valerio Agnoli - Astana Pro Team 6.25
39 Tom Dumoulin - Team Argos-Shimano
40 Dmitriy Muravyev - Astana Pro Team
41 Moreno Moser - Cannondale Pro Cycling
42 Jesus Hernandez Blazquez - Team Saxo-Tinkoff
43 Bauke Mollema - Blanco Pro Cycling Team
44 Matteo Montaguti - AG2R La Mondiale 7.31
45 Mirko Selvaggi - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
46 Juan Antonio Flecha Giannoni - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
47 Arthur Vichot - FDJ
48 Sandy Casar - FDJ
49 Cédric Pineau - FDJ
50 Pavel Brutt - Katusha
51 Jorge Azanza Soto - Euskaltel-Euskadi
52 Angel Vicioso Arcos - Katusha
53 Egoi Martinez De Esteban - Euskaltel-Euskadi
54 Stephen Cummings - BMC Racing Team
55 Robert Vrecer - Euskaltel-Euskadi 9.12
56 Laurent Mangel - FDJ 9.37
57 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff - Astana Pro Team
58 Michael Schär - BMC Racing Team 10.09
59 Sep Vanmarcke - Blanco Pro Cycling Team
60 Daniele Pietropolli - Lampre-Merida
61 Francesco Failli - Vini Fantini-Selle Italia
62 Boy van Poppel - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
63 Alessandro Vanotti - Astana Pro Team 10.12
64 Zdenek Stybar - Omega Pharma-Quick Step 11.41
65 Paul Martens - Blanco Pro Cycling Team 12.17
66 Jelle Vanendert - Lotto Belisol
67 Mauro Finetto - Vini Fantini-Selle Italia
68 Lars Petter Nordhaug - Blanco Pro Cycling Team
69 Daniel Schorn - Team NetApp-Endura
70 Lars Boom - Blanco Pro Cycling Team
71 Simon Geschke - Team Argos-Shimano
72 Miguel Minguez Ayala - Euskaltel-Euskadi
73 Peter Kennaugh - Sky Procycling
74 Andy Schleck - RadioShack Leopard
75 Ben Gastauer - AG2R La Mondiale
76 Cesare Benedetti - Team NetApp-Endura
77 Maxim Belkov - Katusha
78 Mickael Delage - FDJ
79 Stefano Garzelli - Vini Fantini-Selle Italia 13.22
80 Tomasz Marczynski - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 14.09
81 Niki Terpstra - Omega Pharma-Quick Step 14.23
82 Stijn Devolder - RadioShack Leopard 15.07
83 Fabian Cancellara - RadioShack Leopard
84 Yaroslav Popovych - RadioShack Leopard 15.17
85 Hayden Roulston - RadioShack Leopard
86 Manuel Quinziato - BMC Racing Team
87 Fabio Sabatini - Cannondale Pro Cycling
88 Maarten Wynants - Blanco Pro Cycling Team
89 Salvatore Puccio - Sky Procycling
90 Greg Van Avermaet - BMC Racing Team
91 Christian Knees - Sky Procycling
92 Johannes Fröhlinger - Team Argos-Shimano
93 Matthieu Sprick - Team Argos-Shimano
94 Danilo Hondo - RadioShack Leopard
95 Albert Timmer - Team Argos-Shimano
96 Filippo Pozzato - Lampre-Merida 17.16
97 Robert Hunter - Garmin-Sharp
98 Peter Sagan - Cannondale Pro Cycling
99 Oscar Gatto - Vini Fantini-Selle Italia
100 Aliaksandr Kuchynski - Katusha
101 Vladimir Isaichev - Katusha
102 Alan Marangoni - Cannondale Pro Cycling
103 Jay Robert Thomson - MTN-Qhubeka
104 Rohan Dennis - Garmin-Sharp
105 Luca Paolini - Katusha
106 Ioannis Tamouridis - Euskaltel-Euskadi
107 Giacomo Nizzolo - RadioShack Leopard
108 Alex Dowsett - Movistar Team
109 Garikoitz Bravo Oiarbide - Euskaltel-Euskadi
110 Joseph Lloyd Dombrowski - Sky Procycling
111 Kristijan Koren - Cannondale Pro Cycling
112 Ricardo Garcia Ambroa - Euskaltel-Euskadi
113 Kristian Sbaragli - MTN-Qhubeka
114 David De La Cruz Melgarejo - Team NetApp-Endura
115 Adriano Malori - Lampre-Merida
116 Grega Bole - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
117 Gerald Ciolek - MTN-Qhubeka
118 Tiziano Dall'Antonia - Cannondale Pro Cycling
119 Steve Chainel - AG2R La Mondiale
120 Francisco José Ventoso Alberdi - Movistar Team
121 Maciej Bodnar - Cannondale Pro Cycling
122 Dmitriy Gruzdev - Astana Pro Team
123 Sergio Miguel Moreira Paulinho - Team Saxo-Tinkoff
124 Michael Rogers - Team Saxo-Tinkoff
125 Davide Cimolai - Lampre-Merida
126 Jan Barta - Team NetApp-Endura
127 Manuel Belletti - AG2R La Mondiale
128 Matteo Tosatto - Team Saxo-Tinkoff
129 Bartosz Huzarski - Team NetApp-Endura
130 Matthew Harley Goss - Orica-GreenEdge
131 Daryl Impey - Orica-GreenEdge
132 Svein Tuft - Orica-GreenEdge
133 Greg Henderson - Lotto Belisol 17.22
134 André Greipel - Lotto Belisol
135 Daniele Bennati - Team Saxo-Tinkoff
136 Jurgen Roelandts - Lotto Belisol
137 Zakkari Dempster - Team NetApp-Endura
138 Klaas Lodewyck - BMC Racing Team
139 Murilo Antonio Fischer - FDJ
140 Jacobus Venter - MTN-Qhubeka
141 Guillaume Van Keirsbulck - Omega Pharma-Quick Step
142 Taylor Phinney - BMC Racing Team
143 Thor Hushovd - BMC Racing Team
144 Manuele Boaro - Team Saxo-Tinkoff 18.03
145 Vicente Reynes Mimo - Lotto Belisol 19.51
146 Ramon Sinkeldam - Team Argos-Shimano
147 Tyler Farrar - Garmin-Sharp
148 Stuart O'Grady - Orica-GreenEdge
149 Thomas Dekker - Garmin-Sharp
150 Marcel Sieberg - Lotto Belisol
151 Mitchell Docker - Orica-GreenEdge
152 Sébastien Rosseler - Garmin-Sharp
153 Koen De Kort - Team Argos-Shimano
154 Brett Lancaster - Orica-GreenEdge
155 Ramunas Navardauskas - Garmin-Sharp
156 Andreas Stauff - MTN-Qhubeka
157 Francesco Chicchi - Vini Fantini-Selle Italia
158 Martin Velits - Omega Pharma-Quick Step
159 Olivier Kaisen - Lotto Belisol
160 Kevin Hulsmans - Vini Fantini-Selle Italia
161 Arnaud Demare - FDJ
162 Adam Hansen - Lotto Belisol
163 Martin Reimer - MTN-Qhubeka
164 Jens Mouris - Orica-GreenEdge
165 Sebastian Langeveld - Orica-GreenEdge
166 Mark Cavendish - Omega Pharma-Quick Step
167 Gert Steegmans - Omega Pharma-Quick Step
168 Roberto Ferrari - Lampre-Merida
169 Davide Appollonio - AG2R La Mondiale 21.55
DNS Marco Marcato - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
DNF Ignatas Konovalovas - MTN-Qhubeka
DNF John Degenkolb - Team Argos-Shimano

 

Samlet stilling
1 Michal Kwiatkowski - Omega Pharma-Quick Step 16.04.59
2 Christopher Froome - Sky Procycling 0.04
3 Vincenzo Nibali - Astana Pro Team 0.16
4 Alberto Contador Velasco - Team Saxo-Tinkoff 0.30
5 Rigoberto Uran Uran - Sky Procycling 0.33
6 Christopher Horner - RadioShack Leopard 0.40
7 Mauro Santambrogio - Vini Fantini-Selle Italia 0.55
8 Jonathan Castroviejo Nicolas - Movistar Team 1.04
9 Roman Kreuziger - Team Saxo-Tinkoff 1.16
10 Joaquim Rodriguez Oliver - Katusha
11 Cadel Evans - BMC Racing Team 1.18
12 Sergio Luis Henao Montoya - Sky Procycling 1.27
13 Daniel Moreno Fernandez - Katusha 1.31
14 Wouter Poels - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1.36
15 Eros Capecchi - Movistar Team 1.45
16 Damiano Caruso - Cannondale Pro Cycling 1.53
17 Sergio Pardilla Bellon - MTN-Qhubeka 1.55
18 Andrey Amador Bakkazakova - Movistar Team 2.04
19 Przemyslaw Niemiec - Lampre-Merida 2.09
20 Domenico Pozzovivo - AG2R La Mondiale 2.12
21 Paolo Tiralongo - Astana Pro Team 2.18
22 Dario Cataldo - Sky Procycling 2.23
23 Rinaldo Nocentini - AG2R La Mondiale 2.25
24 Juan Jose Cobo Acebo - Movistar Team 2.26
25 Daniel Martin - Garmin-Sharp 2.31
26 Benat Intxausti Elorriaga - Movistar Team 2.37
27 Matteo Rabottini - Vini Fantini-Selle Italia 2.40
28 Sergey Lagutin - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3.02
29 Tom Jelte Slagter - Blanco Pro Cycling Team 3.39
30 Paul Voss - Team NetApp-Endura 4.06
31 Samuel Sanchez Gonzalez - Euskaltel-Euskadi 4.18
32 Giovanni Visconti - Movistar Team 4.38
33 Janez Brajkovic - Astana Pro Team 4.53
34 Tony Martin - Omega Pharma-Quick Step 6.00
35 José Joao Pimenta Costa Mendes - Team NetApp-Endura 6.29
36 Moreno Moser - Cannondale Pro Cycling 6.33
37 Valerio Agnoli - Astana Pro Team 6.34
38 Damiano Cunego - Lampre-Merida 6.35
39 Bauke Mollema - Blanco Pro Cycling Team 6.51
40 Tom Dumoulin - Team Argos-Shimano 7.05
41 Angel Vicioso Arcos - Katusha 8.04
42 Arthur Vichot - FDJ 8.22
43 Juan Antonio Flecha Giannoni - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 8.24
44 Mirko Selvaggi - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
45 Matteo Montaguti - AG2R La Mondiale 8.25
46 Egoi Martinez De Esteban - Euskaltel-Euskadi 8.26
47 Jorge Azanza Soto - Euskaltel-Euskadi
48 Stephen Cummings - BMC Racing Team 9.29
49 Pavel Brutt - Katusha 9.57
50 Michael Schär - BMC Racing Team 10.14
51 Cédric Pineau - FDJ 10.15
52 Daniele Pietropolli - Lampre-Merida 10.33
53 Anthony Roux - FDJ 10.34
54 Sep Vanmarcke - Blanco Pro Cycling Team 10.35
55 Zdenek Stybar - Omega Pharma-Quick Step 11.30
56 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff - Astana Pro Team 11.37
57 Jesus Hernandez Blazquez - Team Saxo-Tinkoff 11.55
58 Sandy Casar - FDJ 11.57
59 Robert Vrecer - Euskaltel-Euskadi 12.00
60 Peter Kennaugh - Sky Procycling 12.31
61 Paul Martens - Blanco Pro Cycling Team 12.43
62 Simon Geschke - Team Argos-Shimano 12.57
63 Lars Boom - Blanco Pro Cycling Team 13.11
64 Ben Gastauer - AG2R La Mondiale
65 Mauro Finetto - Vini Fantini-Selle Italia 13.40
66 Alessandro Vanotti - Astana Pro Team 13.42
67 Niki Terpstra - Omega Pharma-Quick Step 14.12
68 Dmitriy Muravyev - Astana Pro Team 14.24
69 Lars Petter Nordhaug - Blanco Pro Cycling Team 14.32
70 Maxim Belkov - Katusha 14.43
71 Boy van Poppel - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 14.46
72 Mickael Delage - FDJ 15.01
73 Jelle Vanendert - Lotto Belisol 15.25
74 Christian Knees - Sky Procycling 15.31
75 Salvatore Puccio - Sky Procycling
76 Fabian Cancellara - RadioShack Leopard 15.32
77 Yaroslav Popovych - RadioShack Leopard 15.42
78 Johannes Fröhlinger - Team Argos-Shimano 15.57
79 Stefano Garzelli - Vini Fantini-Selle Italia 16.10
80 Greg Van Avermaet - BMC Racing Team 16.28
81 Manuel Quinziato - BMC Racing Team
82 Tomasz Marczynski - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 16.55
83 Peter Sagan - Cannondale Pro Cycling 17.14
84 Alex Dowsett - Movistar Team 17.16
85 Matthew Harley Goss - Orica-GreenEdge 17.19
86 Thor Hushovd - BMC Racing Team 17.27
87 Taylor Phinney - BMC Racing Team
88 Daryl Impey - Orica-GreenEdge 17.29
89 Michael Rogers - Team Saxo-Tinkoff 17.34
90 Danilo Hondo - RadioShack Leopard 17.35
91 Davide Cimolai - Lampre-Merida 17.40
92 Adriano Malori - Lampre-Merida
93 Bartosz Huzarski - Team NetApp-Endura 17.44
94 Daniel Schorn - Team NetApp-Endura 17.45
95 Vladimir Isaichev - Katusha 17.49
96 Miguel Minguez Ayala - Euskaltel-Euskadi 17.57
97 Gerald Ciolek - MTN-Qhubeka 18.01
98 André Greipel - Lotto Belisol
99 Kristian Sbaragli - MTN-Qhubeka 18.05
100 Jacobus Venter - MTN-Qhubeka 18.11
101 Ioannis Tamouridis - Euskaltel-Euskadi
102 Hayden Roulston - RadioShack Leopard 18.17
103 Klaas Lodewyck - BMC Racing Team
104 Oscar Gatto - Vini Fantini-Selle Italia 18.22
105 Jurgen Roelandts - Lotto Belisol 18.25
106 Andy Schleck - RadioShack Leopard 18.33
107 Maciej Bodnar - Cannondale Pro Cycling 19.14
108 Kristijan Koren - Cannondale Pro Cycling 19.17
109 Laurent Mangel - FDJ 19.21
110 Mark Cavendish - Omega Pharma-Quick Step 19.31
111 Francisco José Ventoso Alberdi - Movistar Team 19.32
112 Daniele Bennati - Team Saxo-Tinkoff 19.33
113 Zakkari Dempster - Team NetApp-Endura
114 Filippo Pozzato - Lampre-Merida
115 Giacomo Nizzolo - RadioShack Leopard 19.34
116 Grega Bole - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 19.35
117 Jan Barta - Team NetApp-Endura 19.37
118 David De La Cruz Melgarejo - Team NetApp-Endura
119 Francesco Failli - Vini Fantini-Selle Italia 19.51
120 Sebastian Langeveld - Orica-GreenEdge 20.04
121 Manuel Belletti - AG2R La Mondiale 20.14
122 Fabio Sabatini - Cannondale Pro Cycling 20.25
123 Tyler Farrar - Garmin-Sharp 20.37
124 Stijn Devolder - RadioShack Leopard 20.47
125 Sergio Miguel Moreira Paulinho - Team Saxo-Tinkoff 20.53
126 Murilo Antonio Fischer - FDJ 20.54
127 Adam Hansen - Lotto Belisol 21.26
128 Stuart O'Grady - Orica-GreenEdge 21.38
129 Ricardo Garcia Ambroa - Euskaltel-Euskadi 21.54
130 Gert Steegmans - Omega Pharma-Quick Step 22.05
131 Marcel Sieberg - Lotto Belisol 22.27
132 Svein Tuft - Orica-GreenEdge 22.29
133 Ramunas Navardauskas - Garmin-Sharp 22.30
134 Cesare Benedetti - Team NetApp-Endura 22.46
135 Rohan Dennis - Garmin-Sharp 23.02
136 Albert Timmer - Team Argos-Shimano 23.13
137 Matteo Tosatto - Team Saxo-Tinkoff 23.15
138 Robert Hunter - Garmin-Sharp 23.31
139 Arnaud Demare - FDJ 24.29
140 Alan Marangoni - Cannondale Pro Cycling 24.43
141 Matthieu Sprick - Team Argos-Shimano 24.50
142 Roberto Ferrari - Lampre-Merida 25.18
143 Aliaksandr Kuchynski - Katusha 25.25
144 Luca Paolini - Katusha
145 Steve Chainel - AG2R La Mondiale 25.41
146 Thomas Dekker - Garmin-Sharp 25.47
147 Maarten Wynants - Blanco Pro Cycling Team 26.04
148 Tiziano Dall'Antonia - Cannondale Pro Cycling 26.30
149 Brett Lancaster - Orica-GreenEdge 26.34
150 Guillaume Van Keirsbulck - Omega Pharma-Quick Step 26.58
151 Greg Henderson - Lotto Belisol
152 Andreas Stauff - MTN-Qhubeka 27.01
153 Vicente Reynes Mimo - Lotto Belisol 27.07
154 Davide Appollonio - AG2R La Mondiale 27.13
155 Manuele Boaro - Team Saxo-Tinkoff 27.14
156 Martin Reimer - MTN-Qhubeka 27.15
157 Sébastien Rosseler - Garmin-Sharp 27.23
158 Mitchell Docker - Orica-GreenEdge 27.27
159 Garikoitz Bravo Oiarbide - Euskaltel-Euskadi 27.42
160 Jens Mouris - Orica-GreenEdge 28.57
161 Jay Robert Thomson - MTN-Qhubeka 29.05
162 Dmitriy Gruzdev - Astana Pro Team 29.08
163 Francesco Chicchi - Vini Fantini-Selle Italia 29.39
164 Martin Velits - Omega Pharma-Quick Step 30.38
165 Kevin Hulsmans - Vini Fantini-Selle Italia 30.40
166 Olivier Kaisen - Lotto Belisol 30.53
167 Ramon Sinkeldam - Team Argos-Shimano 31.10
168 Koen De Kort - Team Argos-Shimano 31.40
169 Joseph Lloyd Dombrowski - Sky Procycling 35.5

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

HOMETRAINER? BLIV INSPIRERET, FIND FORHANDLER OG SPAR MANGE PENGE