Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Følg os Nyhedsbrev VELOMIO

coloQuick-dominans i Skive – resultater fra Skive CK’s løb
26. april 2015 18:04 af Sebastian MikkelsenFoto: Bikefoto.dk

Team coloQuick besatte hele podiet ved dagens løb i Skive, hvor Christian Nyvang Lund til sidst viste sig at være den stærkeste på coloQuicks egen hjemmebane.

Dagens løb i Skive var præget af en god vind, der for alvor fik sat sit præg på løbet. Team coloQuick endte med at være bedst til at udnytte sidevinden, og de havde hele elleve ryttere med i top 16.

 

Holdet var ikke repræsenteret på podiet i gårdsdagens GP Herning, men fik med dagens dominans bevist, at holdet besidder et højt niveau, da de fik ryddet podiet.

 

20-årige Christian Nyvang Lund fik med dagens præstation sin første A-sejr, da han sejrede foran holdkammeraterne Jimmi Sørensen og Dennis Herforth Jensen.


Foto: Bikefoto.dk 

 

Resultater fra Skive CK’s løb:

 

A (131 km)

1 Christian Nyvang Lund Team coloQuick 03:03:08
2 Jimmi Sørensen Team coloQuick 03:03:09 
3 Dennis Herforth Jensen Team coloQuick 03:03:09 
4 Emil Bækhøj Halvorsen Riwal Platform Cycling Team 03:03:15
5 Michael Carbel Svendgaard CULT Energy Pro Cycling 03:03:24
6 Jacob Gye Madsen Team coloQuick 03:03:36
7 Mathias Bregnhøj Odder Cykel Klub 03:03:45
8 Jesper Odgaard Nielsen Team coloQuick 03:03:49
9 Rune Almindsø Andersen Team coloQuick 03:03:51
10 Aske Louring Vorre Team coloQuick 03:03:51
11 Pierre Moncorgé Team Bliz-Merida  03:03:51
12 Sebastian Carlsbæk Møller Randers Cykleklub af 1910 03:03:57
13 Mads Würtz Schmidt Team coloQuick 03:04:27
14 Christian Moberg Jørgensen Team coloQuick 03:04:27
15 Mads Corell Team coloQuick 03:04:27

16 Alexander Kamp Team coloQuick 03:04:27
17 Mikkel Bahnsen Randers Cykleklub af 1910 03:08:10 
18 Mads Hardahl Aalborg Cykle-Ring 03:08:17 
19 Jacques Stilling Randers Cykleklub af 1910 03:08:17 
20 Frederik Muff Team WeBike-CK Aarhus 03:08:20 
21 Mads Lilholm Meyer Odder Cykel Klub 03:08:50 
22 Jesper Hansen Randers Cykleklub af 1910 03:09:55 
23 Nils Lau Nyborg Broge Randers Cykleklub af 1910 03:09:55 
24 Eskil Vammen Team WeBike-CK Aarhus 03:12:53 
25 Robert Pölder Team Bliz-Merida 03:12:53 
26 Andreas Pihl Nielsen Team ABC Elite 03:16:21

 

B (106 km)

1

Peter Kjær Nielsen

Herning Cykle Klub

02.28,04

2

Kristian Arnth Sørensen

Herning Cykle Klub

02.28,11

3

Rasmus Esmann Ginnerup

Randers Cykleklub af 1910

s.t.

4

Daniel Bligaard Lyhne

Team Jutlander Bank

s.t.

5

Karsten Mikkelsen

Thy Cykle Ring

s.t.

6

Jesper Kael Jensen

Frederikshøj Cycling Club

s.t.

7

Mikkel Skjellerup

Aalborg Cykle-Ring

s.t.

8

Marius Therkildsen

Herning Cykle Klub

s.t.

9

Jeppe Tolbøll

Haderslev Starup Cykelklub

02.31,37

10

jesper Laustsen

Frederikshøj Cycling Club

02.31,40

11

Jesper Bundgård Vinkel

Team Jutlander Bank

02.31,42

12

Lasse Panduro Nielsen

Silkeborg I.F. Cykling

s.t.

13

Rasmus Hvarre

Randers Cykleklub af 1910

s.t.

14

Nikolaj Fevre

Odder Cykel Klub

02.32,29

15

Nikolaj Rud Østergaard

Skive Cykle Klub

02.32,39

16

Paw Sørensen

Aalborg Cykle-Ring

02.37,34

17

Casper Steen

Horsens Amatør Cykleklub

s.t.

18

Peter Roed Knudsen

Cykling Odense

s.t.

19

Mikkel Møller

Cykling Odense

s.t.

20

Emil Bak

Silkeborg I.F. Cykling

02.37,39

21

Henrik Bisgaard Skovmose

Thy Cykle Ring

s.t.

22

Emil Christophersen

Tissø Cykle Ring

02.37,45

23

Steffen Nielsen

Aalborg Cykle-Ring

02.37,52

24

Michael Bygvraa

Viborg Cycling

02.38,22

25

Thomas Mikkelsen

Fredericia Cycle Club

03.14,18

26

Alexander Louring

Fredericia Cycle Club

02.40,14

27

Nikolaj Høyen Gudiksen

Nr. Søby Cykel Klub

02.35,18

 

C (106 km)

1

Nicklas Runliden

Horsens Amatør Cykleklub

02.46,01

2

Jonas Vingegaard

Odder Cykel Klub

02.46,04

3

Jacob Schneevoigt

Brædstrup Cykel Klub

s.t.

4

Andreas Brandt Aidel

Hammel Cykle Klub

02.46,06

5

Mike Isaksen

Skive Cykle Klub

02.46,17

6

Jonas Rernböck

Holstebro Cycleclub af 1960

02.46,22

7

kenni schmidt

Grenaa Cykle Club

02.46,24

8

Danny Troest Petersen

Aalborg Cykle-Ring

s.t.

9

Thomas Ricken Gjødsbøl

Give Cykelklub (elite)

s.t.

10

Jesper Korsgaard

Silkeborg I.F. Cykling

s.t.

11

Rasmus Vorre

Vejle Cykel Klub

s.t.

12

Michael Mortensen

Aalborg Cykle-Ring

02.46,43

13

Christian Bisgaard Sauer Mikkelsen

Aalborg Cykle-Ring

02.49,43

14

Flemming Damgaard Andersen

Holstebro Cycleclub af 1960

s.t.

15

Stefan Ryom

Odder Cykel Klub

s.t.

16

René Gier Vemmelund

Give Cykelklub (elite)

s.t.

17

Daniel Hansen

Kolding Bicycle Club

s.t.

18

Daniel Barslund

Holstebro Cycleclub af 1960

02.49,45

19

Benedikt Köck

Cykle Klubben Aarhus

02.49,51

20

Kenneth Bjerregaard

Brædstrup Cykel Klub

02.49,58

21

Thomas Albertsen

Holstebro Cycleclub af 1960

02.58,21

 

D (84,8 km)

1

Mads Østergaard Kristensen

Varde Cykelklub

02.08,47

2

Jesper Attermann

Cykle Klubben Aarhus

s.t.

3

Jonas Knudsen

Elite Cycling Snejbjerg

02.09,12

4

Carsten Hjorth Pedersen

Hammel Cykle Klub

s.t.

5

Jesper Linddal

TST Tilst Cykling

s.t.

6

Anders Lindby

Hobro Cykle Club af 1938

s.t.

7

Flemming Nielsen

Give Cykelklub (elite)

s.t.

8

Mads Jensen

Cykle Clubben Hjørring

s.t.

9

Carsten Boel

Haderslev Starup Cykelklub

s.t.

10

Simon Madsen

Sønderborg Cykle Klub

s.t.

11

Lars Damgaard

Thy Cykle Ring

s.t.

12

Thomas Blichert-Toft

Gl. Rye MTB

s.t.

13

Brian Voigt Jakobsen

Horsens Amatør Cykleklub

s.t.

14

Rasmus Wagner

Hammel Cykle Klub

s.t.

15

Jesper Moltke Sørensen

Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919

s.t.

16

Morten Valgren Andersen

Thy Cykle Ring

s.t.

17

Anders Kristensen

Cykling Odense

02.09,23

18

rasmus cleemann

Cykle Klubben Aarhus

02.09,34

19

Henrik Albertsen

Randers Cykleklub af 1910

02.11,58

20

Rickie Quist

Randers Cykleklub af 1910

02.11,58

21

Jan Jakob Iversen

Hammel Cykle Klub

s.t.

22

Thomas Bilde-Sørensen

Hammel Cykle Klub

s.t.

23

Anker Løfstedt

Herning Cykle Klub

s.t.

24

Jesper Gravers Hansen

Hammel Cykle Klub

s.t.

25

Simon Hedegaard

Cykle Klubben Aarhus

s.t.

26

Jens Frederik Hesse Thomsen

Cykle Klubben Aarhus

02.12,14

27

Morten Korsgaard

Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919

s.t.

28

Leif Thomsen

Silkeborg I.F. Cykling

s.t.

29

Thomas Egen Kristensen

Aalborg Cykle-Ring

s.t.

30

Jakob Albertsen

Cykle Klubben Aarhus

s.t.

31

Dennis Bay

Hammel Cykle Klub

02.14,46

32

Neil Page

Ry Cycle Club

02.17,21

33

Søren Moseholm Skjold

Horsens Amatør Cykleklub

s.t.

34

Jesper Kannegaard

Hobro Cykle Club af 1938

s.t.

35

Martin Laursen

Horsens Amatør Cykleklub

s.t.

36

Uffe Marsk Lauridsen

Frederiksberg Bane-& Landevejsklub

02.18,03

37

Johnny Brandt

Hammel Cykle Klub

02.18,08

38

Carsten Læsø

Cykle Klubben Aarhus

02.20,59

39

Niels Mellemgaard Sørensen

Haderslev Starup Cykelklub

02.22,12

40

Peter Thorup Kristensen

Aalborg Cykle-Ring

02.25,51

41

Patrick Laursen

Aalborg Cykle-Ring

02.26,12

42

Søren Schou

Holstebro Cycleclub af 1960

02.26,26

43

Jesper Larsen

Cykle Klubben Aarhus

02.30,41

44

Jens Lund Jørgensen

Ry Cycle Club

02.30,43

45

Benny Møller

Randers Cykleklub af 1910

02.31,03

46

Kevin Palner Meinhardt

Greve Cykle Club

02.40,39

47

Heino Skovbjerg

Give Cykelklub (elite)

02.15,15

 

Junior (106 km)

1

Frederik Reinhardt Poulsen

Team Herning CK Junior

02.36,13

2

Sebastian Ifversen

Team Herning CK Junior

s.t.

3

Asbjørn Koop Dalgaard

Mascot WorkWear Campus Vejle

02.36,35

4

Adam Toftemark

Team Pythonpro.com - Champion System

s.t.

5

Asbjørn Ravn Rasmussen

Hammel Cykle Klub

s.t.

6

Søren Pedersen

Mascot WorkWear Campus Vejle

02.36,37

7

Sebastian Baldtzar Rasmussen

Hammel Cykle Klub

02.37,01

8

Mads Torp

Team Herning CK Junior

s.t.

9

Søren Malling Siggaard

Team Herning CK Junior

s.t.

10

Frederik Nørgaard Lund

Odder Cykel Klub

s.t.

11

Christoffer Jensen

Holstebro Cycleclub af 1960

02.37,06

12

Alexander Salby

Riwal-Climacell Junior

02.37,11

13

Mathias Mortensen

Hammel Cykle Klub

s.t.

14

Rasmus Wulff Nørholm Gøtke

Riwal-Climacell Junior

s.t.

15

Nikolaj Vejby Møller

Mascot WorkWear Campus Vejle

s.t.

16

Arne Birkemose

Mascot WorkWear Campus Vejle

s.t.

17

Jonas Hougaard Jensen

Team Bravida - Georg Berg

s.t.

18

Jakob Olsen

Mascot WorkWear Campus Vejle

02.37,21

19

Mikkel Beck Olsen

Mascot WorkWear Campus Vejle

02.37,28

20

Daniel Vestergaard Villadsen

Team Herning CK Junior

02.49,54

21

Christian Gorm Albrechtsen

Team Herning CK Junior

s.t.

22

Matias Führing Pedersen

Riwal-Climacell Junior

02.50,16

23

Silas Toftemark

Mascot WorkWear Campus Vejle

02.53,48

24

Karl Klinge

Mascot WorkWear Campus Vejle

s.t.

25

Rasmus Stigaard

Riwal-Climacell Junior

02.53,57

26

Rasmus Kolmos Schmidt

Hammel Cykle Klub

02.58,45

27

Gustav Schmidt Ruager

Riwal-Climacell Junior

03.01,43

 

Dame A (106 km)

1

 

Amalie Winther Olsen

LA Sweat

03.01,27

 

Dame B (63,6 km)

1

Tine Rasch Hansen

Cykle Klubben Aarhus

01.47,07

2

Karen Hviid Christensen

Hedensted Cykel Klub

01.47,17

3

Helle Hygum

Holstebro Cycleclub af 1960

01.49,21

4

Nikoline Stougård

Fredericia Cycle Club

01.49,23

 

Dame Junior (63,6 km)

1

Emma Cecilie Norsgaard Jørgensen

Team Rytger

01.41,51

2

Silje Alsbjerg

Nr. Søby Cykel Klub

02.11,31

3

Freja-Louise Algren Nielsen

Horsens Amatør Cykleklub

s.t.

 

H40 (106 km)

1

Jes Knudsen

Cykel Klubben Djurs

02.40,17

2

John Grøndahl Fuglsang

Thy Cykle Ring

s.t.

3

Anders Krebs Ovesen

Silkeborg I.F. Cykling

s.t.

4

Torben Damsgaard Johansen

Hammel Cykle Klub

s.t.

5

Finn Yding Sørensen

Horsens Amatør Cykleklub

s.t.

6

Flemming Steen

Horsens Amatør Cykleklub

02.41,48

7

brian poulsen

Horsens Amatør Cykleklub

s.t.

8

Jan Birk Oxlund

Silkeborg I.F. Cykling

02.41,51

9

jacob holk

Cykling Odense

02.41,56

10

John Papsø

Silkeborg I.F. Cykling

02.42,13

11

Morten Christoffersen

Ordrup Cykle Club

s.t.

12

Rene Boesen

Hammel Cykle Klub

02.42,18

13

Jesper Sloth Hansen

Vejen Bicykle Club

02.42,20

14

Michael Jensen

Randers Cykleklub af 1910

s.t.

15

Stíg Nylandsted Larsen

Hammel Cykle Klub

s.t.

16

Klaus Frederiksen

Cykle Klubben Aarhus

s.t.

17

Hans Christian Iversen

Haderslev Starup Cykelklub

s.t.

18

Søren Damgaard

Nr. Søby Cykel Klub

s.t.

19

Lars Ole Markvardsen

Silkeborg I.F. Cykling

s.t.

20

Morten Moltesen Kristensen

Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919

s.t.

21

Dan Holtebo

Aalborg Cykle-Ring

02.42,27

22

Henrik Roland

Cykle Klubben Aarhus

02.42,32

23

Jens Lausten Hansen

Sønderborg Cykle Klub

s.t.

24

Morten Arild Nielsen

Horsens Amatør Cykleklub

s.t.

25

Poul Madsen

Elite Cycling Snejbjerg

02.51,25

26

Flemming Nørskov

Cykle Klubben Aarhus

02.51,25

27

Per Holst Menander

Thy Cykle Ring

s.t.

28

Poul B. Søndergaard

Silkeborg I.F. Cykling

s.t.

29

Claus Termandsen

Cycling West

02.51,29

30

Thomas Tanggaard

Randers Cykleklub af 1910

02.51,31

31

carsten petersen

Silkeborg I.F. Cykling

03.01,43

32

Carsten Østergaard Christensen

Hobro Cykle Club af 1938

03.04,25

 

H50 (84,8 km)

1

Morten B. Andersen

Fredericia Cycle Club

02.10,03

2

Bjarne Olsen

Silkeborg I.F. Cykling

s.t.

3

Klaus Møller

Cykel Klubben Djurs

s.t.

4

Per Christensen

Hammel Cykle Klub

s.t.

5

Erik Brixen

Elite Cycling Snejbjerg

s.t.

6

Peter Faldt Jensen

Fredericia Cycle Club

02.10,07

7

Rudy Simonsen

Hammel Cykle Klub

02.10,26

8

Lars Fogtmann

Cykle Klubben Aarhus

02.11,39

9

Per Pedersen

Elite Cycling Snejbjerg

02.11,54

10

Bo Kruse

Silkeborg I.F. Cykling

s.t.

11

Alex Madsen

Randers Cykleklub af 1910

s.t.

12

Bill Fisker

Thy Cykle Ring

s.t.

13

Tom Jensen

Grenaa Cykle Club

s.t.

14

Ulrich Jung

Randers Cykleklub af 1910

s.t.

15

martin youngg

Kolding Bicycle Club

s.t.

16

Laurits Thorning Jakobsen

Cykle Klubben Aarhus

s.t.

17

Tom Knudsen

Horsens Amatør Cykleklub

02.14,44

18

Danner Vedel Friis Kirkel

Horsens Amatør Cykleklub

s.t.

19

Claus Wårsøe

Cykling Odense

02.14,47

20

Flemming Wolff Kristensen

Cykling Odense

02.29,25

21

Kurt Tornbjerg Pedersen

Horsens Amatør Cykleklub

03.29,09

 

H60 (63,6 km)

1

Per Sandahl

Nr. Søby Cykel Klub

01.49,20

2

Svend E. Hansen

Svendborg Cykle Club - Sydfyn

s.t.

3

Finn Korsgård

Elite Cycling Snejbjerg

s.t.

4

Svend Christensen

Elite Cycling Snejbjerg

s.t.

5

Tommy Vibholm

Horsens Amatør Cykleklub

s.t.

6

Holger Christiansen

Skive Cykle Klub

s.t.

7

klaus peter petersen

Aalborg Cykle-Ring

01.49,22

8

Ole Jensen

Hedensted Cykel Klub

s.t.

9

ib jørgensen

Svendborg Cykle Club - Sydfyn

01.49,28

10

Jørgen Bygebjerg

Herning Cykle Klub

01.51,27

11

William Øhlenschlæger Madsen

Haderslev Starup Cykelklub

02.06,46

 

H70 (63,6 km)

1

Helmuth Gram

Fredericia Cycle Club

01.49,20

2

Steffen Munch Hansen

Cykle Clubben Hjørring

01.49,22

3

Arne Post

Skive Cykle Klub

s.t.

 

U17 (63,6 km)

1

Oliver Nielsen

Hobro Cykle Club af 1938

01.34,57

2

Oliver Knudsen

Silkeborg I.F. Cykling

01.34,58

3

Johan Tiedemann Langballe

Cykle Klubben Aarhus

01.35,07

4

Jacob Hindsgaul

Middelfart Cykel Club

s.t.

5

Christian Bahr

Cykling Odense

s.t.

6

Asbjørn Hellemose

Hammel Cykle Klub

s.t.

7

Jannik Nedergaard Nielsen

Herning Cykle Klub

s.t.

8

Casper Kjelgaard Ilsø

Cykle Clubben Hjørring

s.t.

9

Oliver Farving

Randers Cykleklub af 1910

s.t.

10

Martin Andersen

Horsens Amatør Cykleklub

s.t.

11

Marcus Sander Hansen

Greve Cykle Club

01.35,13

12

Mikkel Sørensen

Horsens Amatør Cykleklub

01.40,14

13

Peter Friis Løfstedt

Herning Cykle Klub

01.41,46

14

Jeppe Klein Jensen

Haderslev Starup Cykelklub

s.t.

15

Carl Christian Møller Thiesen

Silkeborg I.F. Cykling

s.t.

16

Niklas Spilcker Jacobsen

Silkeborg I.F. Cykling

01.41,50

17

Lasse Krejberg

Nr. Søby Cykel Klub

s.t.

18

Frederik Thomsen

Cykling Odense

s.t.

19

Sebastian Ryttersgaard

Aalborg Cykle-Ring

s.t.

20

Nicklas Korsager Elkjær

Cykle Klubben Aarhus

s.t.

21

Anders Vibsig Nielsen

Herning Cykle Klub

s.t.

22

Frederik Uhre

Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919

s.t.

23

Frederik Rosenmeyer

Cykle Klubben Aarhus

s.t.

24

Mikkel Bertelsen

Herning Cykle Klub

s.t.

25

Frederik Spangsberg

Hedensted Cykel Klub

s.t.

26

Lauritz Aarslev

Cykel Klubben Djurs

s.t.

27

Lasse Aslak Andersen

Silkeborg I.F. Cykling

s.t.

28

Frederik Raunsgaard

Herning Cykle Klub

01.41,54

29

Lucas Wulff

Cykle Klubben Aarhus

s.t.

30

Marcus Holm

Herning Cykle Klub

01.42,01

31

Thomas Koldkjær Decker

Aalborg Cykle-Ring

01.42,04

32

Casper Huus Uhrenholt

Silkeborg I.F. Cykling

01.42,10

33

Andreas Knudsen

Silkeborg I.F. Cykling

01.42,14

34

Jakob Bødker

Nr. Søby Cykel Klub

01.42,34

35

Jonas Nybo

Nr. Søby Cykel Klub

01.42,58

36

Emil Myrup Laakkonen

Cykling Odense

01.43,35

37

Oliver Boel

Haderslev Starup Cykelklub

01.44,55

38

Mikkel Skovgaard

Cykle Klubben Aarhus

01.46,12

39

Jacob Eriksen

Hammel Cykle Klub

s.t.

40

Daniel Handberg Sigh

Nr. Søby Cykel Klub

01.46,19

41

Jonas Myrup Laakkonen

Cykling Odense

01.46,30

42

Jesper Steffensen

Horsens Amatør Cykleklub

01.49,09

43

Søren Vosgerau

Cykle Klubben Aarhus

01.49,09

44

Jakob Kjærgaard

Middelfart Cykel Club

01.49,12

45

Sebastian Waldhauer

Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919

01.50,34

46

Anders Stubberup

Holstebro Cycleclub af 1960

01.54,48

47

Aksel Lylloff Qvortrup

Silkeborg I.F. Cykling

01.54,59

48

Victor Juul Nielsen

Middelfart Cykel Club

01.56,22

49

jonas michaelsen

Herning Cykle Klub

02.00,44

 

U16 piger (42,5 km)

1

amalie spaabæk schmücker

Holstebro Cycleclub af 1960

01.19,33

2

Maria Bertelsen

Herning Cykle Klub

01.23,54

3

Elvine Brun Gadeberg

Holstebro Cycleclub af 1960

01.26,29

4

Mie Degn

Horsens Amatør Cykleklub

s.t.

5

Sine Johansen

Silkeborg I.F. Cykling

01.35,27

 

U15 drenge (42,5 km)

1

Andreas Vejlin

Silkeborg I.F. Cykling

01.16,37

2

Luis Carl Jørgensen

Næstved Bicycle Club

01.16,37

3

Anders Foldager

Hammel Cykle Klub

01.16,37

4

Robin Juel Skivild

Cykling Odense

s.t.

5

Magnus Rost

Slagelse Cykle Ring

s.t.

6

Casper Kaysen

Hammel Cykle Klub

01.16,40

7

Mads Bak Bjerregaard

Odder Cykel Klub

01.19,06

8

Matthias Gøtterup

Slagelse Cykle Ring

s.t.

9

Christian Urban

Cykling Odense

01.19,07

10

Nikolaj Petterson

Cykling Odense

s.t.

11

Rasmus Madsen

Herning Cykle Klub

s.t.

12

Marcus Breiner

Nr. Søby Cykel Klub

s.t.

13

Aksel Klinge

Cykling Odense

s.t.

14

Tobias Lillelund

Herning Cykle Klub

01.19,10

15

Carl F P Voldbjerg

Aalborg Cykle-Ring

s.t.

16

Filip Klonowski

Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919

s.t.

17

Mikkel Vinding

Give Cykelklub (elite)

01.19,26

18

kasper Due Kaspersen

Slagelse Cykle Ring

s.t.

19

Jeppe Andreasen

Odder Cykel Klub

s.t.

20

Alexander Meng

Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919

s.t.

21

Julius Skovmand Lomholt

Cykle Clubben Hjørring

s.t.

22

Mathias Birk Madsen

Cykle Klubben Aarhus

s.t.

23

Laust Sandkvist

Holstebro Cycleclub af 1960

01.19,48

24

Alfred Rasmussen

Odder Cykel Klub

01.20,08

25

Mads Tygesen

Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919

01.20,59

26

Nikolai Therkeldsen Høgsberg

Holstebro Cycleclub af 1960

01.25,18

27

Benjamin Kolze Changizi

Silkeborg I.F. Cykling

01.26,29

28

Christian Spang Kjeldsen

Silkeborg I.F. Cykling

s.t.

29

Frederik Knudsen

Hammel Cykle Klub

s.t.

30

Jacob Buchhave

Søby Motions Cykelklub

s.t.

31

Viktor Haubro Lind

Nr. Søby Cykel Klub

s.t.

32

Tobias Wedel Kold

Herning Cykle Klub

s.t.

33

Mads Jensby

Silkeborg I.F. Cykling

01.26,33

 

U13 drenge (25,5 km)

1

Oliver B. Søndergaard

Silkeborg I.F. Cykling

00.50,23

2

Mathias Møller Jørgensen

Give Cykelklub (elite)

s.t.

3

Martin Egen Kristensen

Aalborg Cykle-Ring

s.t.

4

Tobias Breiner

Nr. Søby Cykel Klub

s.t.

5

Lukas Lund Sørensen

Cykle Klubben Aarhus

00.50,33

6

Andreas Læssø Unger

Hedensted Cykel Klub

s.t.

7

william juul Nielsen

Middelfart Cykel Club

00.51,00

8

Oliver Madsen Nielsen

Horsens Amatør Cykleklub

00.51,22

9

Askild Brønmo

Odder Cykel Klub

00.51,25

10

Simon Dalby

Holstebro Cycleclub af 1960

s.t.

11

Victor Mejdal Svenstrup

Nr. Søby Cykel Klub

00.51,30

12

Malte Hellerup

Aalborg Cykle-Ring

00.52,04

13

Nicklas Fonnesbech

Herning Cykle Klub

00.52,27

14

Oliver Mortensen

Cykling Odense

00.52,29

15

Sebastian Mikkelsen

Herning Cykle Klub

00.52,37

16

Mads Haunstrup

Herning Cykle Klub

00.54,00

17

peter madsen

Herning Cykle Klub

00.54,11

18

Thor Juel Skivild

Cykling Odense

00.58,33

 

U13 piger (25,5 km)

1

409

Gullborg Guttesen

Give Cykelklub (elite)

00.53,46

2

407

Claudia Mygdam Mikkelsen

Cykle Klubben Aarhus

01.10,35

 

U11 drenge (17 km)

1

Lasse Svoldgaard Andersen

Silkeborg I.F. Cykling

00.35,13

2

Sebastian B. Søndergaard

Silkeborg I.F. Cykling

00.35,19

3

Noah Wulff

Cykle Klubben Aarhus

00.36,11

4

Tore Troelsen

Herning Cykle Klub

00.36,21

5

Victor Bredtoft Andersen

Herning Cykle Klub

00.39,45

6

Magnus Obitsø Forsberg

Cykle Klubben Aarhus

00.40,13

7

Lucas Orbitsø Mørch

Silkeborg I.F. Cykling

00.40,27

8

Kevin Bastidas Makkonen

Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919

00.49,41

 

U11 piger (17 km)

1

Julie Lillelund

Herning Cykle Klub

00.36,11

2

Mette Kristine Tygesen

Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919

00.49,44

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Ungdoms OL(JO) 13/10

Gree-Tour of Guangxi(2.UWT) 16/10-21/10

Tour of Guangxi Women's...(1.WWT) 21/10

Japan Cup Cycle Road Race(1.HC ) 21/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

BMC Racing Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Quick-Step Floors

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First-Drapac

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team LottoNL-Jumbo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig.

Glemt kodeord?

Opret bruger