Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Cunego i førertrøjen efter etapesejr

Cunego i førertrøjen efter etapesejr

23. marts 2006 16:550

Annonce

Daminano Cunego vandt dagens etape i Settimana Ciclistica og har dermed overtaget førertrøjen fra Vicenzo Nibali. På dagens etape viste Cunego sin hurtighed, da han satte Mazzanti og Giunti til vægs i finalen.

Allerede i går udtalte sportsdirektør Giuseppe Martinelli fra Lampre-Fondital holdet, at Cunego var rigtig godt kørende, især sammenlignet med hans konkurrenter til Giro d´Italia sejren. Denne form udnyttede Cunego så i dag, til at vinde endnu en sejr.

Resultat af 3. etape
1 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Fondital 4.19.50
2 Luca Mazzanti (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
3 Massimo Giunti (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
4 Riccardo Ricco (Ita) Saunier Duval-Prodir
5 Alessandro Bertolini (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
6 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto
7 Tadej Valjavec (Slo) Lampre-Fondital
8 Raffaele Illiano (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
9 Michael Rogers (Aus) T-Mobile Team
10 Andrea Tonti (Ita) Acqua Sapone
11 Sergio Ghisalberti (Ita) Team Milram
12 Christian Gasperoni (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
13 Sylvester Szmyd (Pol) Lampre-Fondital 0.06
14 Marco Pinotti (Ita) Saunier Duval-Prodir
15 Micula De Mattis (Ita) Team Tenax Salmilano
16 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-Fondital 0.12
17 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Fondital 0.20
18 Gabriele Bosisio (Ita) Team Tenax Salmilano 0.42
19 Graziano Gasparre (Ita) Amore & Vita-McDonald's
20 Angel Gomez Gomez (Spa) Saunier Duval-Prodir
21 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Quick Step-Innergetic
22 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
23 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto
24 Peter Luttenberger (Aut) Team CSC
25 Gene Michael Bates (Aus) Team L.P.R. 0.52
26 Paolo Bossoni (Ita) Team Tenax Salmilano
27 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Ceramica Flaminia
28 Kristof Szczawinski (Pol) Ceramica Flaminia
29 Ryder Hesjedal (Can) Phonak Hearing Systems
30 Paolo Bailetti (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
31 Vladimir Miholjevic (Cro) Liquigas
32 Bo Hamburger (Den) Miche
33 Vladimir Duma (Ukr) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
34 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche
35 Giuseppe Muraglia (Ita) Team L.P.R.
36 Andrea Masciarelli (Ita) Acqua Sapone
37 Dainius Kairelis (Ltu) Amore & Vita-McDonald's
38 Jose' E. Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems
39 Drasutis Stundzia (Ltu) Amore & Vita-McDonald's
40 Christophe Brandt (Bel) Davitamon-Lotto
41 Daniele Pietropolli (Ita) Team Tenax Salmilano
42 Josep Jufre (Spa) Davitamon-Lotto
43 Leonardo Giordani (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
44 Valery Kobzarenko (Ukr) Navigators Insurance Cycling Team
45 Giancarlo Ginestri (Ita) Team Tenax Salmilano
46 Kanstantsin Siutsou (Blr) Acqua Sapone
47 Matthias Russ (Ger) Gerolsteiner
48 Carlos Jose' Ochoa (Ven) Team L.P.R.
49 Jonathan Patrick Mc Carty (USA) Phonak Hearing Systems
50 Freddy E. Gonzalez Martinez (Col) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
51 Serhiy Honchar (Ukr) T-Mobile Team
52 Oscar Sevilla Ribera (Spa) T-Mobile Team
53 Oliver Zaugg (Swi) Saunier Duval-Prodir
54 Volodymir Gustov (Ukr) Team CSC
55 Pedro Arretundia (Spa) Barloworld
56 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner
57 Nicki Sørensen (Den) Team CSC
58 Timothy Jones (Zim) Amore & Vita-McDonald's
59 Juan Pablo Magallanes Aranda (Mex) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
60 Stephane Goubert (Fra) AG2R Prevoyance
61 Carl Naibo (Fra) AG2R Prevoyance
62 Domenico Pozzovivo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
63 Luis Fernandez Oliveira (Spa) Phonak Hearing Systems 1.05
64 Volodymyr Dyudya (Ukr) Team Milram 1.53
65 Heinrich Haussler (Ger) Gerolsteiner 2.37
66 Inigo Chaurreau Bernardez (Spa) AG2R Prevoyance
67 Ruslan Pidgornyy (Ukr) Team Tenax Salmilano
68 Giovanni Visconti (Ita) Team Milram
69 Alejandro Alberto Borrajo (Arg) Miche
70 Cristiano Salerno (Ita) Team Tenax Salmilano
71 Santo Anza (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
72 Benjamin Brooks (Aus) Navigators Insurance Cycling Team
73 Fortunato Baliani (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
74 Bart Dockx (Bel) Davitamon-Lotto
75 Konstantin Klyuev (Rus) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
76 Ivan Santaromita (Ita) Quick Step-Innergetic 4.39
77 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
78 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre-Fondital
79 Murilo Antonio Fischer (Bra) Naturino-Sapore Di Mare
80 Alexandre Bazhenov (Rus) Naturino-Sapore Di Mare
81 Luis Filipe Laverde Jimenez (Col) Ceramica Panaria-Navigare
82 Felix Cardenas (Col) Barloworld
83 Matthias Kessler (Ger) T-Mobile Team
84 Leonardo Scarselli (Ita) Quick Step-Innergetic
85 Manuele Spadi (Ita) Ceramica Flaminia
86 Ignacio Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems 5.06
87 Niklas Axelsson (Swe) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni 5.40
88 Michael Blaudzun (Den) Team CSC
89 Gabriele Missaglia (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
90 Alessandro Vanotti (Ita) Team Milram
91 Philippe Schnyder (Swi) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni 7.08
92 Roman Luhovyy (Ukr) OTC Doors-Lauretana
93 Jamie Burrow (GBr) OTC Doors-Lauretana
94 Massimiliano Maisto (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
95 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Ceramica Panaria-Navigare
96 Carlo Scognamiglio (Ita) Team Milram
97 Philip Deignan (Irl) AG2R Prevoyance
98 Florian Stalder (Swi) Phonak Hearing Systems
99 Simone Bruson (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
100 Alessio Ricciardi (Ita) OTC Doors-Lauretana
101 Leonardo Moser (Ita) Acqua Sapone
102 Hubert Schwab (Swi) Quick Step-Innergetic
103 Blazej Janiaczyk (Pol) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
104 Fabio Borghesi (Ita) OTC Doors-Lauretana
105 Luigi Sestili (Ita) Naturino-Sapore Di Mare 9.10
106 Amets Txurruka (Spa) Barloworld 9.35
107 Rinaldo Nocentini (Ita) Acqua Sapone
108 Mirco Lorenzetto (Ita) Team Milram 14.00
109 Raivis Belohvosciks (Lat) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare 14.09
110 Alessio Signego (Ita) OTC Doors-Lauretana
111 Mauro Gerosa (Ita) Miche
112 Tiaan Kannemeyer (RSA) Barloworld
113 Patrick Calcagni (Swi) Liquigas
114 Beat Zberg (Swi) Gerolsteiner
115 Emanuele Sella (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
116 Brett Lancaster (Aus) Ceramica Panaria-Navigare
117 Emanuele Bindi (Ita) OTC Doors-Lauretana
118 David O'loughlin (Irl) Navigators Insurance Cycling Team
119 Sergey Lagutin (Uzb) Navigators Insurance Cycling Team
120 Ivan Fanelli (Ita) Amore & Vita-McDonald's
121 Matteo Lasurdi (Ita) OTC Doors-Lauretana
122 Andrea Noe (Ita) Liquigas
123 Diego Genovesi (Ita) OTC Doors-Lauretana
124 Kjell Carlstrom (Fin) Liquigas
125 Guido Trentin (Ita) Saunier Duval-Prodir
126 Gilberto Simoni (Ita) Saunier Duval-Prodir
127 Maurizio Carta (Ita) Miche
128 Nick Gates (Aus) Davitamon-Lotto
129 Scott Davis (Aus) T-Mobile Team
130 Glen Alan Chadwick (Aus) Navigators Insurance Cycling Team
131 Olaf Pollack (Ger) T-Mobile Team
132 Dmitri Nikandrov (Rus) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
133 Jan Kuyckx (Bel) Davitamon-Lotto
134 Steve Morabito (Swi) Phonak Hearing Systems
135 Markus Fothen (Ger) Gerolsteiner
136 Olivier Kaisen (Bel) Davitamon-Lotto
137 Moris Possoni (Ita) Lampre-Fondital
138 Yuri Metlushenko (Ukr) Miche
139 Antonio D'aniello (Ita) Miche
140 Raffaele Ferrara (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
141 Fabio Sabatini (Ita) Team Milram
142 Maurizio Varini (Ita) Ceramica Flaminia
143 Elio Aggiano (Ita) Team L.P.R.
144 Giampaolo Cheula (Ita) Barloworld
145 Daniele De Paoli (Ita) Team L.P.R.
146 Daniele Contrini (Ita) Team L.P.R.
147 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team CSC
148 David Zabriskie (USA) Team CSC
149 Jakob Piil (Den) Team CSC

150 Andre Korff (Ger) T-Mobile Team
151 Elia Rigotto (Ita) Team Milram
152 Mauro Facci (Ita) Barloworld
153 Jose' Antonio Garrido Lima (Spa) Quick Step-Innergetic
154 Giuseppe Guerini (Ita) T-Mobile Team
155 Charles Wegelius (GBr) Liquigas
156 Davide Bramati (Ita) Quick Step-Innergetic
157 Paolo Bettini (Ita) Quick Step-Innergetic
158 Francesco Chicchi (Ita) Quick Step-Innergetic 16.00
159 Ivan De Nobile (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
160 Alexander Arekeev (Rus) Acqua Sapone
161 Fabio Gilioli (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
162 Massimo Mazzanti (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
163 Pasquale Muto (Ita) Miche
164 Christopher Stevenson (Swe) Amore & Vita-McDonald's
165 Angelo Furlan (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
166 Paolo Valoti (Ita) Team L.P.R.
167 Hilton Clarke (Aus) Navigators Insurance Cycling Team
168 Artur Krzeszowiec (Pol) Amore & Vita-McDonald's
169 Oleg Grishkine (Rus) Navigators Insurance Cycling Team
170 Samuele Marzoli (Ita) Team L.P.R.
171 Gianluca Geremia (Ita) Ceramica Flaminia
172 Marco Marcato (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
173 Danilo Napolitano (Ita) Lampre-Fondital 16.11


Udgået:
DNF David Navas Chica (Spa) AG2R Prevoyance
DNF Stefano Boggia (Ita) Ceramica Flaminia
DNF Sven Montgomery (Swi) Gerolsteiner
DNF Michael Rich (Ger) Gerolsteiner
DNF Maxim Rudenko (Ukr) Ceramica Flaminia
DNF Domenico Quagliarello (Ita) Ceramica Flaminia
DNF Matej Mugerli (Slo) Liquigas
DNF Crescenzo D'amore (Ita) Acqua Sapone
DNF Kimmo Kananen (Fin) Amore & Vita-McDonald's


Samlet stilling efter 3. etape
1 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Fondital 12.05.09
2 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0.02
3 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto 0.11
4 Sergio Ghisalberti (Ita) Team Milram 0.14
5 Luca Mazzanti (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 0.17
6 Andrea Tonti (Ita) Acqua Sapone 0.33
7 Christian Gasperoni (Ita) Naturino-Sapore Di Mare 0.36
8 Michael Rogers (Aus) T-Mobile Team 0.40
9 Raffaele Illiano (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni 0.44
10 Sylvester Szmyd (Pol) Lampre-Fondital 0.52
11 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto 0.53
12 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Ceramica Flaminia 1.03
13 Josep Jufre (Spa) Davitamon-Lotto
14 Christophe Brandt (Bel) Davitamon-Lotto
15 Vladimir Miholjevic (Cro) Liquigas 1.04
16 Jose' E. Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems 1.13
17 Ryder Hesjedal (Can) Phonak Hearing Systems
18 Volodymir Gustov (Ukr) Team CSC 1.27
19 Leonardo Giordani (Ita) Naturino-Sapore Di Mare 1.28
20 Matthias Russ (Ger) Gerolsteiner 1.35
21 Pedro Arretundia (Spa) Barloworld 1.40
22 Angel Gomez Gomez (Spa) Saunier Duval-Prodir 1.43
23 Valery Kobzarenko (Ukr) Navigators Insurance Cycling Team 2.08
24 Giuseppe Muraglia (Ita) Team L.P.R. 2.12
25 Oscar Sevilla Ribera (Spa) T-Mobile Team 3.16
26 Massimo Giunti (Ita) Naturino-Sapore Di Mare 3.40
27 Luis Fernandez Oliveira (Spa) Phonak Hearing Systems 3.46
28 Dainius Kairelis (Ltu) Amore & Vita-McDonald's 4.21
29 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 4.51
30 Heinrich Haussler (Ger) Gerolsteiner 5.04
31 Ignacio Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems 5.27
32 Murilo Antonio Fischer (Bra) Naturino-Sapore Di Mare 5.49
33 Felix Cardenas (Col) Barloworld 6.03
34 Gabriele Bosisio (Ita) Team Tenax Salmilano 6.44
35 Daniele Pietropolli (Ita) Team Tenax Salmilano 6.54
36 Carl Naibo (Fra) AG2R Prevoyance 6.58
37 Luis Filipe Laverde Jimenez (Col) Ceramica Panaria-Navigare 7.22
38 Juan Pablo Magallanes Aranda (Mex) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi 7.26
39 Tadej Valjavec (Slo) Lampre-Fondital 10.48
40 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Fondital 11.08
41 Cristiano Salerno (Ita) Team Tenax Salmilano 11.15
42 Micula De Mattis (Ita) Team Tenax Salmilano 11.21
43 Serhiy Honchar (Ukr) T-Mobile Team 11.34
44 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-Fondital 12.33
45 Graziano Gasparre (Ita) Amore & Vita-McDonald's 12.45
46 Peter Luttenberger (Aut) Team CSC 12.52
47 Alessandro Bertolini (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni 12.55
48 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner 13.10
49 Riccardo Ricco (Ita) Saunier Duval-Prodir 13.18
50 Jonathan Patrick Mc Carty (USA) Phonak Hearing Systems 13.24
51 Oliver Zaugg (Swi) Saunier Duval-Prodir 13.28
52 Giovanni Visconti (Ita) Team Milram 13.29
53 Kanstantsin Siutsou (Blr) Acqua Sapone 13.36
54 Bo Hamburger (Den) Miche 13.37
55 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche
56 Paolo Bailetti (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi 13.40
57 Paolo Bossoni (Ita) Team Tenax Salmilano
58 Gene Michael Bates (Aus) Team L.P.R. 13.47
59 Drasutis Stundzia (Ltu) Amore & Vita-McDonald's 13.50
60 Volodymyr Dyudya (Ukr) Team Milram 14.18
61 Paolo Bettini (Ita) Quick Step-Innergetic 14.36
62 Ruslan Pidgornyy (Ukr) Team Tenax Salmilano 15.25
63 Amets Txurruka (Spa) Barloworld 15.48
64 Patrick Calcagni (Swi) Liquigas 16.41
65 Brett Lancaster (Aus) Ceramica Panaria-Navigare 16.52
66 Matthias Kessler (Ger) T-Mobile Team 17.13
67 Ivan Fanelli (Ita) Amore & Vita-McDonald's 17.16
68 Leonardo Scarselli (Ita) Quick Step-Innergetic 17.21
69 Alexandre Bazhenov (Rus) Naturino-Sapore Di Mare 17.26
70 Carlos Jose' Ochoa (Ven) Team L.P.R. 17.32
71 Ivan Santaromita (Ita) Quick Step-Innergetic 17.41
72 Hubert Schwab (Swi) Quick Step-Innergetic 18.17
73 Alexander Arekeev (Rus) Acqua Sapone 18.53
74 Nicki Sørensen (Den) Team CSC 19.35
75 Scott Davis (Aus) T-Mobile Team 19.38
76 Mirco Lorenzetto (Ita) Team Milram 19.39
77 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Ceramica Panaria-Navigare 19.42
78 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Quick Step-Innergetic 19.47
79 Leonardo Moser (Ita) Acqua Sapone 19.52
80 Blazej Janiaczyk (Pol) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi 19.56
81 Jamie Burrow (GBr) OTC Doors-Lauretana 20.11
82 Kristof Szczawinski (Pol) Ceramica Flaminia 20.13
83 Andrea Noe (Ita) Liquigas 20.14
84 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre-Fondital 20.45
85 Philip Deignan (Irl) AG2R Prevoyance 20.54
86 Inigo Chaurreau Bernardez (Spa) AG2R Prevoyance 21.52
87 Marco Pinotti (Ita) Saunier Duval-Prodir 22.01
88 Domenico Pozzovivo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 22.45
89 Andrea Masciarelli (Ita) Acqua Sapone 22.55
90 Giancarlo Ginestri (Ita) Team Tenax Salmilano 22.59
91 Vladimir Duma (Ukr) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare 23.02
92 Stephane Goubert (Fra) AG2R Prevoyance 23.03
93 Freddy E. Gonzalez Martinez (Col) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni 23.06
94 Timothy Jones (Zim) Amore & Vita-McDonald's 23.09
95 Carlo Scognamiglio (Ita) Team Milram 23.18
96 Bart Dockx (Bel) Davitamon-Lotto 24.20
97 Fortunato Baliani (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 24.30
98 Alessandro Vanotti (Ita) Team Milram 24.36
99 Benjamin Brooks (Aus) Navigators Insurance Cycling Team 24.47
100 Santo Anza (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni 24.51
101 Antonio D'aniello (Ita) Miche 25.21
102 Konstantin Klyuev (Rus) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi 25.58
103 Alejandro Alberto Borrajo (Arg) Miche 26.18
104 Beat Zberg (Swi) Gerolsteiner 26.27
105 Nick Gates (Aus) Davitamon-Lotto 26.31
106 Kjell Carlstrom (Fin) Liquigas 26.32
107 Gilberto Simoni (Ita) Saunier Duval-Prodir 26.45
108 Guido Trentin (Ita) Saunier Duval-Prodir
109 Manuele Spadi (Ita) Ceramica Flaminia 26.48
110 Mauro Gerosa (Ita) Miche 26.54
111 Jose' Antonio Garrido Lima (Spa) Quick Step-Innergetic 26.59
112 Sergey Lagutin (Uzb) Navigators Insurance Cycling Team 27.00
113 Daniele De Paoli (Ita) Team L.P.R. 27.04
114 Tiaan Kannemeyer (RSA) Barloworld 27.08
115 Mauro Facci (Ita) Barloworld
116 Michael Blaudzun (Den) Team CSC 27.09
117 Matteo Lasurdi (Ita) OTC Doors-Lauretana 27.12
118 Gabriele Missaglia (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni 27.54
119 Niklas Axelsson (Swe) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
120 Pasquale Muto (Ita) Miche 28.00
121 Rinaldo Nocentini (Ita) Acqua Sapone 28.42
122 Florian Stalder (Swi) Phonak Hearing Systems 28.59
123 Simone Bruson (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare 29.18
124 Massimiliano Maisto (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
125 Philippe Schnyder (Swi) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni 29.22
126 Roman Luhovyy (Ukr) OTC Doors-Lauretana 29.30
127 Fabio Borghesi (Ita) OTC Doors-Lauretana
128 Maurizio Carta (Ita) Miche 30.48
129 Alessio Ricciardi (Ita) OTC Doors-Lauretana 30.49
130 Giampaolo Cheula (Ita) Barloworld 30.53
131 Luigi Sestili (Ita) Naturino-Sapore Di Mare 31.16
132 Daniele Contrini (Ita) Team L.P.R. 31.21
133 Angelo Furlan (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni 32.40
134 Olaf Pollack (Ger) T-Mobile Team 32.44
135 Andre Korff (Ger) T-Mobile Team 32.52
136 Giuseppe Guerini (Ita) T-Mobile Team 33.06
137 Danilo Napolitano (Ita) Lampre-Fondital 33.18
138 Raivis Belohvosciks (Lat) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare 33.20
139 Dmitri Nikandrov (Rus) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare 33.23
140 Elio Aggiano (Ita) Team L.P.R. 34.15
141 Yuri Metlushenko (Ukr) Miche 34.54
142 Ivan De Nobile (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare 35.11
143 Oleg Grishkine (Rus) Navigators Insurance Cycling Team
144 Paolo Valoti (Ita) Team L.P.R. 35.21
145 David Zabriskie (USA) Team CSC 35.38
146 Markus Fothen (Ger) Gerolsteiner 35.46
147 Moris Possoni (Ita) Lampre-Fondital 35.49
148 Jan Kuyckx (Bel) Davitamon-Lotto 35.50
149 Charles Wegelius (GBr) Liquigas 35.51
150 Elia Rigotto (Ita) Team Milram 35.52
151 Fabio Sabatini (Ita) Team Milram 35.53
152 Steve Morabito (Swi) Phonak Hearing Systems 36.00
153 Emanuele Sella (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 36.02
154 Jakob Piil (Den) Team CSC 36.10
155 Raffaele Ferrara (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi 36.16
156 David O'loughlin (Irl) Navigators Insurance Cycling Team 36.19
157 Glen Alan Chadwick (Aus) Navigators Insurance Cycling Team
158 Davide Bramati (Ita) Quick Step-Innergetic 36.26
159 Emanuele Bindi (Ita) OTC Doors-Lauretana 36.31
160 Diego Genovesi (Ita) OTC Doors-Lauretana 36.39
161 Alessio Signego (Ita) OTC Doors-Lauretana 36.40
162 Gianluca Geremia (Ita) Ceramica Flaminia 36.47
163 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team CSC 37.14
164 Maurizio Varini (Ita) Ceramica Flaminia 37.24
165 Olivier Kaisen (Bel) Davitamon-Lotto 37.41
166 Francesco Chicchi (Ita) Quick Step-Innergetic 38.01
167 Massimo Mazzanti (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi 38.07
168 Hilton Clarke (Aus) Navigators Insurance Cycling Team 38.10
169 Samuele Marzoli (Ita) Team L.P.R. 38.14
170 Fabio Gilioli (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare 38.42
171 Christopher Stevenson (Swe) Amore & Vita-McDonald's 39.14
172 Marco Marcato (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi 39.21
173 Artur Krzeszowiec (Pol) Amore & Vita-McDonald's 40.08

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Halle-Ingooigem(1.1) 16/06

Halle-Ingooigem(1.1) 16/06

Gran Premio Eccellenze Va...(1.1) 19/06

TF GD Dorigo MO Biemmereti(1.1) 20/06

Giro dell'Appennino(1.1) 24/06

Giro di Basilicata(2.1) 24/06-27/06

Acht van Bladel(2.1) 25/06-27/06

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka Assos

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SÆT DIT TOUR-MANAGERSPIL - PRÆMIER FOR MINDST 80.000 KR