Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Daniele Bennati slog Alessandro Petacchi

Daniele Bennati slog Alessandro Petacchi

27. februar 2007 17:200

Efter at have vundet tre sprinter afslutninger i træk i Volta ao Algarve, måtte Alessandro Petacchi i dag se sig slået af Daniele Bennati i første etape af Vuelta a la Comunidad Valenciana.

Første etape blev kørt i og omkring Alzira og var 162,7 kilometer lang. Milram og Lampre-Fondital holdet styrede sidste del af etapen sammen, så de kunne sikre sig en massespurt. Med 450 meter til mål fik Lampre holdet placeret Bennati på hjul af Petacchi, som så selv afgjorde det hele head to head med Petacchi.

Ud over at kunne glæde sig over sin anden sejr i denne sæson, fører Bennati også løbet samlet.


Resultat af 1. etape
1 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 3.34.31 (45.507 km/h)
2 Alessandro Petacchi (Ita) Milram
3 Vicente Reynes (Spa) Caisse d'Epargne
4 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
5 Antonio Bucciero (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
6 Luciano Pagliarini (Bra) Saunier Duval-Prodir
7 Javier Benitez (Spa) Benfica
8 Volodymyr Bileka (Ukr) Discovery Channel
9 Borut Bozic (Slo) Team LPR
10 Erik Zabel (Ger) Milram
11 Marco Marcato (Ita) Team LPR
12 Gustavo Dominguez (Spa) Karpin-Galicia
13 Lars Michaelsen (Den) Team CSC
14 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
15 Iván Gutiérrez (Spa) Caisse d'Epargne
16 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi
17 Jérôme Pineau (Fra) Bouygues Telecom
18 Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital
19 Mikel Astarloza (Spa) Euskaltel-Euskadi
20 Laurent Brochard (Fra) Bouygues Telecom
21 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d'Epargne
22 Diego Milan Jimenez (Spa) Grupo Nicolás Mateos
23 Xavier Florencio (Spa) Bouygues Telecom
24 Assan Bazayev (Kaz) Astana
25 Maxim Gourov (Kaz) Astana
26 Pablo De Pedro Garcia (Spa) Grupo Nicolás Mateos
27 Javier Cherro (Spa) Fuerteventura-Canarias
28 Ruben Bongiorno (Arg) Ceramica Panaria-Navigare
29 Iban Velasco Murillo (Spa) Euskaltel-Euskadi
30 Vicente Ballester (Spa) Fuerteventura-Canarias
31 Ángel Vicioso (Spa) Relax-GAM
32 David Muñoz (Spa) Fuerteventura-Canarias
33 Juan José Cobo (Spa) Saunier Duval-Prodir
34 Egoi Martínez (Spa) Discovery Channel
35 Roberto Traficante (Ita) Team LPR
36 Dailos Diaz Armas (Spa) Fuerteventura-Canarias
37 Oscar Sevilla (Spa) Relax-GAM
38 Mikel Pradera (Spa) Benfica
39 Alberto Fernández De La Puebla (Spa) Saunier Duval-Prodir
40 Iker Camaño (Spa) Saunier Duval-Prodir
41 Raúl Alarcón (Spa) Saunier Duval-Prodir
42 Jorge Ferrío (Spa) Andalucia-Cayasur
43 Francesco Tomei (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
44 José Miguel Elías (Spa) Relax-GAM
45 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
46 Mirko Celestino (Ita) Milram
47 Janez Brajkovic (Slo) Discovery Channel
48 Fränk Schleck (Lux) Team CSC
49 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi
50 Alberto Contador (Spa) Discovery Channel
51 Tadej Valjavec (Slo) Lampre-Fondital
52 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Fondital
53 David Bernabeu (Spa) Fuerteventura-Canarias
54 William Walker (Aus) Rabobank
55 Luis León Sánchez (Spa) Caisse d'Epargne
56 Oleg Chuzhda (Ukr) Fuerteventura-Canarias
57 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana
58 Manuel Ortega (Spa) Andalucia-Cayasur
59 Marcus Ljungqvist (Swe) Team CSC
60 Alexandr Kolobnev (Rus) Team CSC
61 Pedro Miguel Lopes Goncalves (Por) Benfica
62 Didac Ortega (Spa) Benfica
63 Luis Pérez Romero (Spa) Andalucia-Cayasur
64 Ignacio Gutierrez (Spa) Team LPR
65 Andy Schleck (Lux) Team CSC
66 Ezequiel Mosquera (Spa) Karpin-Galicia
67 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne
68 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
69 Laurent Lefèvre (Fra) Bouygues Telecom
70 José Enrique Gutierrez (Spa) Team LPR
71 Joseba Zubeldia (Spa) Euskaltel-Euskadi
72 José Antonio Redondo (Spa) Astana
73 Daniel Moreno (Spa) Relax-GAM
74 Ángel Vallejo (Spa) Relax-GAM
75 Juan Olmo (Spa) Andalucia-Cayasur
76 Pieter Weening (Ned) Rabobank
77 Andrey Mizourov (Kaz) Astana
78 Rick Flens (Ned) Rabobank
79 Daniel Petrov (Bul) Benfica
80 Iñigo Cuesta (Spa) Team CSC
81 Sergio Ribeiro (Por) Benfica
82 Thorwald Veneberg (Ned) Rabobank
83 Gustavo César Veloso (Spa) Karpin-Galicia
84 Luis Pérez Rodriguez (Spa) Andalucia-Cayasur
85 Pavel Padrnos (Cze) Discovery Channel
86 Serafin Martinez (Spa) Karpin-Galicia
87 Vicente Peiro Marqueno (Spa) Grupo Nicolás Mateos
88 Jon Bru (Spa) Euskaltel-Euskadi
89 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel-Euskadi
90 Michael Blaudzun (Den) Team CSC
91 Enrico Franzoi (Ita) Lampre-Fondital
92 Christian Knees (Ger) Milram
93 Patxi Vila (Spa) Lampre-Fondital
94 Serguei Yakovlev (Kaz) Astana
95 Miguel Ochoa (Spa) Grupo Nicolás Mateos
96 Francisco Pérez (Spa) Caisse d'Epargne
97 Christophe Rinero (Fra) Saunier Duval-Prodir
98 Marco Velo (Ita) Milram
99 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana
100 Luca Solari (Ita) Team LPR
101 Thomas Frei (Swi) Astana
102 Daniele Nardello (Ita) Team LPR
103 Michael Boogerd (Ned) Rabobank
104 José Luis Rubiera (Spa) Discovery Channel
105 José Rafael Martínez (Spa) Relax-GAM
106 Carlos Castaño (Spa) Karpin-Galicia
107 Jesús Hernández (Spa) Relax-GAM
108 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre-Fondital
109 Thomas Dekker (Ned) Rabobank
110 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom
111 Gorka Amuriza Gumucio (Spa) Grupo Nicolás Mateos
112 Ramon Troncoso (Spa) Karpin-Galicia
113 Egoitz Murgoitio (Spa) Grupo Nicolás Mateos
114 Jurgen Van Goolen (Bel) Discovery Channel
115 Gaizka Lasa Larraya (Spa) Karpin-Galicia
116 Brett Lancaster (Aus) Milram
117 Raul García de Mateo (Spa) Relax-GAM
118 Enrico Poitschke (Ger) Milram
119 Helder Miranda (Spa) Benfica
120 José Antonio Banos Ballester (Spa) Grupo Nicolás Mateos
121 José Ruiz (Spa) Andalucia-Cayasur
122 Trent Lowe (Aus) Discovery Channel
123 Didier Rous (Fra) Bouygues Telecom
124 Matteo Priamo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
125 Adrián Palomares (Spa) Fuerteventura-Canarias
126 Juan Carlos Carinena (Spa) Andalucia-Cayasur
127 Emanuele Sella (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
128 Rui Lavarinhas (Por) Benfica
129 David De La Fuente (Spa) Saunier Duval-Prodir
130 José Antonio López (Spa) Andalucia-Cayasur
131 Florent Brard (Fra) Caisse d'Epargne
132 David Belda (Spa) Fuerteventura-Canarias
133 Eduard Vorganov (Rus) Karpin-Galicia
134 Volodimir Gustov (Ukr) Team CSC
135 Pierrick Fédrigo (Fra) Bouygues Telecom
136 Luca Celli (Ita) Team LPR
137 Daniele Colli (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
138 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom
139 Javier Etxarri Marin (Spa) Grupo Nicolás Mateos 0.21
140 Pablo Lastras (Spa) Caisse d'Epargne 0.38
141 David Millar (GBr) Saunier Duval-Prodir
142 Fabio Baldato (Ita) Lampre-Fondital 0.43
143 Volodymyr Dyudya (Ukr) Milram 0.49


Samlet stilling efter 1. etape

1 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 3.34.21
2 Alessandro Petacchi (Ita) Milram 0.04
3 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom
4 Vicente Reynes (Spa) Caisse d'Epargne 0.06
5 Adrián Palomares (Spa) Fuerteventura-Canarias
6 Emanuele Sella (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 0.08
7 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 0.10
8 Antonio Bucciero (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
9 Luciano Pagliarini (Bra) Saunier Duval-Prodir
10 Javier Benitez (Spa) Benfica
11 Volodymyr Bileka (Ukr) Discovery Channel
12 Borut Bozic (Slo) Team LPR
13 Erik Zabel (Ger) Milram
14 Marco Marcato (Ita) Team LPR
15 Gustavo Dominguez (Spa) Karpin-Galicia
16 Lars Michaelsen (Den) Team CSC
17 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
18 Iván Gutiérrez (Spa) Caisse d'Epargne
19 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi
20 Jérôme Pineau (Fra) Bouygues Telecom
21 Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital
22 Mikel Astarloza (Spa) Euskaltel-Euskadi
23 Laurent Brochard (Fra) Bouygues Telecom
24 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d'Epargne
25 Diego Milan Jimenez (Spa) Grupo Nicolás Mateos
26 Xavier Florencio (Spa) Bouygues Telecom
27 Assan Bazayev (Kaz) Astana
28 Maxim Gourov (Kaz) Astana
29 Pablo De Pedro Garcia (Spa) Grupo Nicolás Mateos
30 Javier Cherro (Spa) Fuerteventura-Canarias
31 Ruben Bongiorno (Arg) Ceramica Panaria-Navigare
32 Iban Velasco Murillo (Spa) Euskaltel-Euskadi
33 Vicente Ballester (Spa) Fuerteventura-Canarias
34 Ángel Vicioso (Spa) Relax-GAM
35 David Muñoz (Spa) Fuerteventura-Canarias
36 Juan José Cobo (Spa) Saunier Duval-Prodir
37 Egoi Martínez (Spa) Discovery Channel
38 Roberto Traficante (Ita) Team LPR
39 Dailos Diaz Armas (Spa) Fuerteventura-Canarias
40 Oscar Sevilla (Spa) Relax-GAM
41 Mikel Pradera (Spa) Benfica
42 Alberto Fernández De La Puebla (Spa) Saunier Duval-Prodir
43 Iker Camaño (Spa) Saunier Duval-Prodir
44 Raúl Alarcón (Spa) Saunier Duval-Prodir
45 Jorge Ferrío (Spa) Andalucia-Cayasur
46 Francesco Tomei (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
47 José Miguel Elías (Spa) Relax-GAM
48 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
49 Mirko Celestino (Ita) Milram
50 Janez Brajkovic (Slo) Discovery Channel
51 Fränk Schleck (Lux) Team CSC
52 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi
53 Alberto Contador (Spa) Discovery Channel
54 Tadej Valjavec (Slo) Lampre-Fondital
55 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Fondital
56 David Bernabeu (Spa) Fuerteventura-Canarias
57 William Walker (Aus) Rabobank
58 Luis León Sánchez (Spa) Caisse d'Epargne
59 Oleg Chuzhda (Ukr) Fuerteventura-Canarias
60 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana
61 Manuel Ortega (Spa) Andalucia-Cayasur
62 Marcus Ljungqvist (Swe) Team CSC
63 Alexandr Kolobnev (Rus) Team CSC
64 Pedro Miguel Lopes Goncalves (Por) Benfica
65 Didac Ortega (Spa) Benfica
66 Luis Pérez Romero (Spa) Andalucia-Cayasur
67 Ignacio Gutierrez (Spa) Team LPR
68 Andy Schleck (Lux) Team CSC
69 Ezequiel Mosquera (Spa) Karpin-Galicia
70 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne
71 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
72 Laurent Lefèvre (Fra) Bouygues Telecom
73 José Enrique Gutierrez (Spa) Team LPR
74 Joseba Zubeldia (Spa) Euskaltel-Euskadi
75 José Antonio Redondo (Spa) Astana
76 Daniel Moreno (Spa) Relax-GAM
77 Ángel Vallejo (Spa) Relax-GAM
78 Juan Olmo (Spa) Andalucia-Cayasur
79 Pieter Weening (Ned) Rabobank
80 Andrey Mizourov (Kaz) Astana
81 Rick Flens (Ned) Rabobank
82 Daniel Petrov (Bul) Benfica
83 Iñigo Cuesta (Spa) Team CSC
84 Sergio Ribeiro (Por) Benfica
85 Thorwald Veneberg (Ned) Rabobank
86 Gustavo César Veloso (Spa) Karpin-Galicia
87 Luis Pérez Rodriguez (Spa) Andalucia-Cayasur
88 Pavel Padrnos (Cze) Discovery Channel
89 Serafin Martinez (Spa) Karpin-Galicia
90 Vicente Peiro Marqueno (Spa) Grupo Nicolás Mateos
91 Jon Bru (Spa) Euskaltel-Euskadi
92 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel-Euskadi
93 Michael Blaudzun (Den) Team CSC
94 Enrico Franzoi (Ita) Lampre-Fondital
95 Christian Knees (Ger) Milram
96 Patxi Vila (Spa) Lampre-Fondital
97 Serguei Yakovlev (Kaz) Astana
98 Miguel Ochoa (Spa) Grupo Nicolás Mateos
99 Francisco Pérez (Spa) Caisse d'Epargne
100 Christophe Rinero (Fra) Saunier Duval-Prodir
101 Marco Velo (Ita) Milram
102 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana
103 Luca Solari (Ita) Team LPR
104 Thomas Frei (Swi) Astana
105 Daniele Nardello (Ita) Team LPR
106 Michael Boogerd (Ned) Rabobank
107 José Luis Rubiera (Spa) Discovery Channel
108 José Rafael Martínez (Spa) Relax-GAM
109 Carlos Castaño (Spa) Karpin-Galicia
110 Jesús Hernández (Spa) Relax-GAM
111 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre-Fondital
112 Thomas Dekker (Ned) Rabobank
113 Gorka Amuriza Gumucio (Spa) Grupo Nicolás Mateos
114 Ramon Troncoso (Spa) Karpin-Galicia
115 Egoitz Murgoitio (Spa) Grupo Nicolás Mateos
116 Jurgen Van Goolen (Bel) Discovery Channel
117 Gaizka Lasa Larraya (Spa) Karpin-Galicia
118 Brett Lancaster (Aus) Milram
119 Raul García de Mateo (Spa) Relax-GAM
120 Enrico Poitschke (Ger) Milram
121 Helder Miranda (Spa) Benfica
122 José Antonio Banos Ballester (Spa) Grupo Nicolás Mateos
123 José Ruiz (Spa) Andalucia-Cayasur
124 Trent Lowe (Aus) Discovery Channel
125 Didier Rous (Fra) Bouygues Telecom
126 Matteo Priamo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
127 Juan Carlos Carinena (Spa) Andalucia-Cayasur
128 Rui Lavarinhas (Por) Benfica
129 David De La Fuente (Spa) Saunier Duval-Prodir
130 José Antonio López (Spa) Andalucia-Cayasur
131 Florent Brard (Fra) Caisse d'Epargne
132 David Belda (Spa) Fuerteventura-Canarias
133 Eduard Vorganov (Rus) Karpin-Galicia
134 Volodimir Gustov (Ukr) Team CSC
135 Pierrick Fédrigo (Fra) Bouygues Telecom
136 Luca Celli (Ita) Team LPR
137 Daniele Colli (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
138 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom
139 Javier Etxarri Marin (Spa) Grupo Nicolás Mateos 0.31
140 Pablo Lastras (Spa) Caisse d'Epargne 0.48
141 David Millar (GBr) Saunier Duval-Prodir
142 Fabio Baldato (Ita) Lampre-Fondital 0.53
143 Volodymyr Dyudya (Ukr) Milram 0.59


Pointkonkurrencen efter 1. etape
1 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 25 pts
2 Alessandro Petacchi (Ita) Milram 20
3 Vicente Reynes (Spa) Caisse d'Epargne 16
4 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 14
5 Antonio Bucciero (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 12
6 Luciano Pagliarini (Bra) Saunier Duval-Prodir 10
7 Javier Benitez (Spa) Benfica 9
8 Volodymyr Bileka (Ukr) Discovery Channel 8
9 Borut Bozic (Slo) Team LPR 7
10 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom 6
11 Erik Zabel (Ger) Milram 6
12 Marco Marcato (Ita) Team LPR 5
13 Adrián Palomares (Spa) Fuerteventura-Canarias 4
14 Gustavo Dominguez (Spa) Karpin-Galicia 4
15 Lars Michaelsen (Den) Team CSC 3
16 Emanuele Sella (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 2
17 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 2
18 Iván Gutiérrez (Spa) Caisse d'Epargne 1


Bjergkonkurrencen efter 1. etape
1 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom 3 pts
2 Adrián Palomares (Spa) Fuerteventura-Canarias 2
3 Emanuele Sella (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 1


Kombinationskonkurrencen efter 1. etape
1 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom 14 pts
2 Adrián Palomares (Spa) Fuerteventura-Canarias 20
3 Emanuele Sella (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 25
4 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 2
5 Alessandro Petacchi (Ita) Milram 4
6 Vicente Reynes (Spa) Caisse d'Epargne 7
7 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 11
8 Antonio Bucciero (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 13
9 Luciano Pagliarini (Bra) Saunier Duval-Prodir 15
10 Javier Benitez (Spa) Benfica 17
11 Volodymyr Bileka (Ukr) Discovery Channel 19


Holdkonkurrencen efter 1. etape
1 Cer. Panaria-Navigare 10.43.33
2 Caisse D'Epargne
3 Euskaltel-Euskadi
4 Team LPR
5 Team Milram
6 Bouygues Telecom
7 Lampre-Fondital
8 Saunier Duval-Prodir
9 Discovery Chanel
10 Fuerteventura-Canarias
11 Benfica
12 Astana
13 Relax-GAM
14 Team CSC
15 Grupo Nicolas Mateos
16 Karpin-Galicia
17 Andalucia-Cajasur
18 Rabobank





KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 27/09-05/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

Paris-Bourges(1.1) 08/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

HOMETRAINER? BLIV INSPIRERET, FIND FORHANDLER OG SPAR MANGE PENGE