Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Følg os Nyhedsbrev VELOMIO

Deja-vu i Tour de Suisse
17. juni 2008 18:35 af Jesper Johannesen 0

Dagens etape af Tour de Suisse blev en halvkedelig affære uden den store dramatik, hvor rytterne dog kørte det meste af dagen på halv våde veje, da etapen gik fra Gossau SG til Domat-Ems over 171 km.

Tre ryttere rev sig løs fra feltet allerede efter få kilometer. Det var Matej Jurco (Milram), Jerome Pineau (Bouygues Telecom) og Jonathan Garcia (BMC Racing). De ryttere fandt hurtigt ind i et samarbejde, imens feltet var tilfreds med udbruddet.

Halvvejs på etapen havde de tre udbrydere et forspring på godt 10 minutter til feltet, men så begyndte sprinterholdene stille og roligt og starte forfølgelsen. Lampre, Rabobank, Team High Road, Quickstep, Gerolsteiner og Silence-Lotto var enige i, at udbruddet skulle hentes.

Efter godt 160 km i udbrud indhentede feltet de tre lykkeriddere. I finalen kørte Team High Road en offensiv finalen med hele holdet fremme, men det blev alligevel Robbie McEwen (Silence-Lotto), som sejrede for anden dag i træk. Australieren sejrede foran Oscar Freire (Rabobank) og Gerald Ciolek (Team High Road). Præcis samme resultat på gårdagens etape.

Igor Anton (Euskatel) forsvarede naturligvis førertrøjen foran Kim Kirchen (Team High Road).

Foto: Sirotti

Resultat af 4. etape
1 Robbie McEwen - Silence - Lotto 4.04.10 (41.947 km/t)
2 Oscar Freire Gomez - Rabobank
3 Gerald Ciolek - Team High Road
4 Leonardo Duque - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
5 Markus Zberg - Gerolsteiner
6 André Korff - Team Volksbank
7 Danilo Napolitano - Lampre
8 Alexandre Moos - BMC Racing Team
9 Alexandre Usov - AG2R La Mondiale
10 Danilo Wyss - BMC Racing Team
11 Stuart O'Grady - Team CSC
12 Sebastian Langeveld - Rabobank
13 Claudio Corioni - Liquigas
14 Renaud Dion - AG2R La Mondiale
15 Daniel Musiol - Team Volksbank
16 Jose Joaquin Rojas Gil - Caisse d'Epargne
17 Gianni Meersman - Française des Jeux
18 Sébastien Hinault - Crédit Agricole
19 Vincent Jérôme - Bouygues Telecom
20 Koldo Fernandez De Larrea - Euskaltel - Euskadi
21 Mark Renshaw - Crédit Agricole
22 Martin Kohler - BMC Racing Team
23 Erik Zabel - Team Milram
24 Stefan Schumacher - Gerolsteiner
25 Anthony Geslin - Bouygues Telecom
26 Gabriel Rasch - Crédit Agricole
27 Darren Lill - BMC Racing Team
28 Jürgen Roelandts - Silence - Lotto
29 Stijn Devolder - Quick Step
30 Gert Steegmans - Quick Step
31 Igor Anton Hernandez - Euskaltel - Euskadi
32 Hervé Duclos-Lassalle - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
33 Laurens Ten Dam - Rabobank
34 Jens Voigt - Team CSC
35 Mickael Delage - Française des Jeux
36 Sergei Ivanov - Astana
37 Kim Kirchen - Team High Road
38 René Weissinger - Team Volksbank
39 Andreas Klöden - Astana
40 Pablo Lastras Garcia - Caisse d'Epargne
41 Yannick Talabardon - Crédit Agricole
42 Sébastien Portal - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
43 Thomas Lövkvist - Team High Road
44 Christian Knees - Team Milram
45 Andy Schleck - Team CSC
46 Michael Albasini - Liquigas
47 Marco Velo - Team Milram
48 Fabian Cancellara - Team CSC
49 Oliver Zaugg - Gerolsteiner
50 Frank Schleck - Team CSC
51 Frédéric Guesdon - Française des Jeux
52 Philippe Gilbert - Française des Jeux
53 Gregory Rast - Astana
54 Bobby Julich - Team CSC
55 Filippo Pozzato - Liquigas
56 Florian Stalder - Team Volksbank
57 Damiano Cunego - Lampre
58 José Ivan Gutierrez Palacios - Caisse d'Epargne
59 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole
60 Pietro Caucchioli - Crédit Agricole
61 Paolo Tiralongo - Lampre
62 Staf Scheirlinckx - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
63 Stephan Schreck - Gerolsteiner
64 Roman Kreuziger - Liquigas
65 Iñigo Landaluze Intxaurraga - Euskaltel - Euskadi
66 Enrico Franzoi - Liquigas
67 Steve Zampieri - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
68 Hubert Schwab - Quick Step
69 Markus Fothen - Gerolsteiner
70 Johan Van Summeren - Silence - Lotto
71 Andreas Dietziker - Team Volksbank
72 Steven De Jongh - Quick Step
73 Maxim Iglinsky - Astana
74 Mathieu Perget - Caisse d'Epargne
75 Kurt-Asle Arvesen - Team CSC
76 Volodymir Gustov - Team CSC
77 Gorka Verdugo Markotegi - Euskaltel - Euskadi
78 Pieter Jacobs - Silence - Lotto
79 Mathias Frank - Gerolsteiner
80 Francisco Perez Sanchez - Caisse d'Epargne
81 Tanel Kangert - AG2R La Mondiale
82 Angel Gomez - Saunier Duval - Scott
83 Ralf Grabsch - Team Milram
84 Olaf Pollack - Team Volksbank
85 Elias Schmaeh - Team Volksbank
86 Jorge Azanza Soto - Euskaltel - Euskadi
87 Daniel Moreno Fernandez - Caisse d'Epargne
88 Martin Elmiger - AG2R La Mondiale
89 Jesus Del Nero Montes - Saunier Duval - Scott
90 Francis Mourey - Française des Jeux
91 Bram Tankink - Rabobank
92 Blaise Sonnery - AG2R La Mondiale
93 Martin Müller - Team Milram
94 Antonio Cruz - BMC Racing Team
95 Olivier Bonnaire - Bouygues Telecom
96 Marcel Sieberg - Team High Road
97 Steve Morabito - Astana
98 Greg Van Avermaet - Silence - Lotto
99 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Scott
100 Xavier Florencio Cabre - Bouygues Telecom
101 Robert Förster - Gerolsteiner
102 Murilo Fischer - Liquigas
103 Eric Berthou - Crédit Agricole
104 Dmitriy Muravyev - Astana
105 Laszlo Bodrogi - Crédit Agricole
106 Johann Tschopp - Bouygues Telecom
107 Marcus Burghardt - Team High Road
108 Massimiliano Mori - Lampre 0.22
109 Steve Bovay - BMC Racing Team
110 Edvald Boasson Hagen - Team High Road
111 Vicente Reynes Mimo - Team High Road
112 Xabier Zandio Echaide - Caisse d'Epargne
113 Ronny Scholz - Gerolsteiner
114 Dionisio Galparsoro Martínez - Euskaltel - Euskadi
115 David Loosli - Lampre
116 Anthony Roux - Française des Jeux
117 Benoît Vaugrenard - Française des Jeux
118 Sylvain Chavanel - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
119 Philip Deignan - AG2R La Mondiale
120 José Rujano Guillen - Caisse d'Epargne
121 Harald Morscher - Team Volksbank
122 Christophe Mengin - Française des Jeux
123 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom
124 Julien Belgy - Bouygues Telecom
125 Ivan Santaromita - Liquigas
126 Marco Marzano - Lampre
127 Alessandro Ballan - Lampre
128 Sébastien Rosseler - Quick Step
129 Morris Possoni - Team High Road
130 Leonardo Scarselli - Quick Step
131 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom
132 Enrico Poitschke - Team Milram
133 Marc De Maar - Rabobank
134 Frank Høj - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
135 Niki Terpstra - Team Milram
136 Maarten Tjallingii - Silence - Lotto
137 Andoni Lafuente - Euskaltel - Euskadi
138 Matteo Tosatto - Quick Step 0.36
139 Leif Hoste - Silence - Lotto 0.43
140 Jonathan Garcia - BMC Racing Team 0.48
141 Alessandro Vanotti - Liquigas
142 Matej Jurco - Team Milram 0.52
143 Giovanni Visconti - Quick Step 1.04
144 Sylvain Calzati - AG2R La Mondiale 1.11
145 Lloyd Mondory - AG2R La Mondiale
146 Theo Eltink - Rabobank
147 Raul Alarcon Garcia - Saunier Duval - Scott
148 Jeffry Louder - BMC Racing Team
149 Thomas Dekker - Rabobank
150 Matteo Bono - Lampre 2.08
151 Hector Gonzalez Baeza - Saunier Duval - Scott 4.22
152 Wim Vansevenant - Silence - Lotto
153 Aitor Hernandez Gutierrez - Euskaltel - Euskadi 18.31
HD Benat Intxausti Elorriaga - Saunier Duval - Scott
DNS Andrey Mizurov - Astana
DNS Dmitry Kozontchuk - Rabobank
DNS Eros Capecchi - Saunier Duval - Scott

Samlet stilling efter 4. etape
1 Igor Anton Hernandez - Euskaltel - Euskadi 16.36.44
2 Kim Kirchen - Team High Road 0.06
3 Damiano Cunego - Lampre 0.12
4 Frank Schleck - Team CSC 0.16
5 Oliver Zaugg - Gerolsteiner 0.18
6 Roman Kreuziger - Liquigas 0.21
7 Stijn Devolder - Quick Step 0.22
8 Thomas Lövkvist - Team High Road 0.25
9 Andy Schleck - Team CSC 0.40
10 Andreas Klöden - Astana
11 Sergei Ivanov - Astana 1.03
12 Christian Knees - Team Milram
13 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole
14 Michael Albasini - Liquigas 1.07
15 Alexandre Moos - BMC Racing Team 1.09
16 Laurens Ten Dam - Rabobank 1.21
17 Florian Stalder - Team Volksbank 1.34
18 Daniel Moreno Fernandez - Caisse d'Epargne 1.38
19 Markus Fothen - Gerolsteiner
20 Tanel Kangert - AG2R La Mondiale 1.44
21 Pietro Caucchioli - Crédit Agricole 1.48
22 Volodymir Gustov - Team CSC
23 Johann Tschopp - Bouygues Telecom
24 Paolo Tiralongo - Lampre 2.01
25 Xavier Florencio Cabre - Bouygues Telecom 2.12
26 Mathias Frank - Gerolsteiner 2.20
27 Johan Van Summeren - Silence - Lotto 2.26
28 José Ivan Gutierrez Palacios - Caisse d'Epargne 2.36
29 Stefan Schumacher - Gerolsteiner 2.39
30 Bram Tankink - Rabobank 2.44
31 Gianni Meersman - Française des Jeux 2.49
32 Vincent Jérôme - Bouygues Telecom 3.06
33 Jesus Del Nero Montes - Saunier Duval - Scott 3.16
34 Steve Morabito - Astana 3.20
35 Philippe Gilbert - Française des Jeux 3.24
36 Mathieu Perget - Caisse d'Epargne 3.34
37 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Scott 3.37
38 Francis Mourey - Française des Jeux 3.44
39 Gorka Verdugo Markotegi - Euskaltel - Euskadi 3.48
40 Dmitriy Muravyev - Astana 4.19
41 Maxim Iglinsky - Astana 4.33
42 Eric Berthou - Crédit Agricole 5.14
43 Jorge Azanza Soto - Euskaltel - Euskadi 5.18
44 Yannick Talabardon - Crédit Agricole 5.31
45 Jens Voigt - Team CSC 5.36
46 Hubert Schwab - Quick Step 5.40
47 Staf Scheirlinckx - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 6.31
48 Renaud Dion - AG2R La Mondiale 6.37
49 Steve Bovay - BMC Racing Team 6.48
50 Benoît Vaugrenard - Française des Jeux 7.03
51 Angel Gomez - Saunier Duval - Scott 7.04
52 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 7.11
53 José Rujano Guillen - Caisse d'Epargne 8.16
54 Andreas Dietziker - Team Volksbank 8.18
55 Laszlo Bodrogi - Crédit Agricole 8.28
56 Markus Zberg - Gerolsteiner 9.33
57 David Loosli - Lampre 9.44
58 Ronny Scholz - Gerolsteiner 9.49
59 Pablo Lastras Garcia - Caisse d'Epargne 9.51
60 Erik Zabel - Team Milram 9.53
61 Sylvain Chavanel - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 10.50
62 Francisco Perez Sanchez - Caisse d'Epargne 11.10
63 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom 11.21
64 Maarten Tjallingii - Silence - Lotto 11.27
65 Oscar Freire Gomez - Rabobank 12.25
66 Steve Zampieri - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 12.44
67 Greg Van Avermaet - Silence - Lotto 12.47
68 Pieter Jacobs - Silence - Lotto 12.58
69 Fabian Cancellara - Team CSC 13.10
70 Iñigo Landaluze Intxaurraga - Euskaltel - Euskadi 13.37
71 Giovanni Visconti - Quick Step 13.51
72 Jose Joaquin Rojas Gil - Caisse d'Epargne 14.22
73 Gabriel Rasch - Crédit Agricole
74 Murilo Fischer - Liquigas
75 Olivier Bonnaire - Bouygues Telecom 15.01
76 Marco Velo - Team Milram
77 Morris Possoni - Team High Road 15.23
78 Marco Marzano - Lampre 15.28
79 Marc De Maar - Rabobank 15.29
80 Edvald Boasson Hagen - Team High Road 15.35
81 Bobby Julich - Team CSC 16.08
82 Frédéric Guesdon - Française des Jeux
83 Alessandro Vanotti - Liquigas 16.30
84 Ivan Santaromita - Liquigas 16.47
85 René Weissinger - Team Volksbank 16.59
86 Philip Deignan - AG2R La Mondiale 17.06
87 Martin Elmiger - AG2R La Mondiale 17.12
88 Martin Kohler - BMC Racing Team 17.34
89 Blaise Sonnery - AG2R La Mondiale 18.02
90 Sébastien Hinault - Crédit Agricole 18.18
91 Jürgen Roelandts - Silence - Lotto
92 Danilo Wyss - BMC Racing Team
93 Anthony Geslin - Bouygues Telecom
94 Gregory Rast - Astana
95 Enrico Franzoi - Liquigas
96 Ralf Grabsch - Team Milram
97 Darren Lill - BMC Racing Team
98 Dionisio Galparsoro Martínez - Euskaltel - Euskadi 18.32
99 Christophe Mengin - Française des Jeux 18.40
100 Martin Müller - Team Milram
101 Leonardo Duque - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 18.42
102 Matteo Tosatto - Quick Step 18.54
103 Leif Hoste - Silence - Lotto 19.22
104 Jeffry Louder - BMC Racing Team 19.28
105 Xabier Zandio Echaide - Caisse d'Epargne 19.45
106 Elias Schmaeh - Team Volksbank 19.46
107 Stephan Schreck - Gerolsteiner 19.51
108 Stuart O'Grady - Team CSC 20.31
109 Sébastien Portal - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 21.23
110 Theo Eltink - Rabobank 22.21
111 Danilo Napolitano - Lampre 22.39
112 Mickael Delage - Française des Jeux
113 Sebastian Langeveld - Rabobank
114 Daniel Musiol - Team Volksbank
115 Jonathan Garcia - BMC Racing Team 22.57
116 Massimiliano Mori - Lampre 23.01
117 Alessandro Ballan - Lampre
118 Claudio Corioni - Liquigas 23.02
119 Filippo Pozzato - Liquigas 23.24
120 Antonio Cruz - BMC Racing Team
121 Marcus Burghardt - Team High Road 23.36
122 Leonardo Scarselli - Quick Step 23.46
123 Lloyd Mondory - AG2R La Mondiale 23.50
124 Harald Morscher - Team Volksbank 24.03
125 Hervé Duclos-Lassalle - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 24.15
126 Anthony Roux - Française des Jeux 24.28
127 Matteo Bono - Lampre
128 Wim Vansevenant - Silence - Lotto 26.37
129 Robbie McEwen - Silence - Lotto 27.19
130 Alexandre Usov - AG2R La Mondiale 27.30
131 Mark Renshaw - Crédit Agricole 27.39
132 André Korff - Team Volksbank
133 Steven De Jongh - Quick Step
134 Gert Steegmans - Quick Step
135 Olaf Pollack - Team Volksbank
136 Marcel Sieberg - Team High Road
137 Robert Förster - Gerolsteiner
138 Sylvain Calzati - AG2R La Mondiale 27.47
139 Vicente Reynes Mimo - Team High Road 28.01
140 Niki Terpstra - Team Milram
141 Julien Belgy - Bouygues Telecom
142 Kurt-Asle Arvesen - Team CSC 28.24
143 Enrico Poitschke - Team Milram 28.46
144 Sébastien Rosseler - Quick Step
145 Raul Alarcon Garcia - Saunier Duval - Scott 29.51
146 Thomas Dekker - Rabobank 29.53
147 Gerald Ciolek - Team High Road 29.54
148 Koldo Fernandez De Larrea - Euskaltel - Euskadi 30.19
149 Matej Jurco - Team Milram 30.57
150 Hector Gonzalez Baeza - Saunier Duval - Scott 31.29
151 Andoni Lafuente - Euskaltel - Euskadi 32.00
152 Frank Høj - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 32.03
153 Aitor Hernandez Gutierrez - Euskaltel - Euskadi 39.51

Pointkonkurrencen
1 Oscar Freire Gomez - Rabobank 65 pts
2 Robbie McEwen - Silence - Lotto 50
3 Gerald Ciolek - Team High Road 32
4 Kim Kirchen - Team High Road 28
5 Greg Van Avermaet - Silence - Lotto 20
6 Martin Elmiger - AG2R La Mondiale 20
7 Danilo Napolitano - Lampre 20
8 Markus Zberg - Gerolsteiner 19
9 Leonardo Duque - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 17
10 Alexandre Usov - AG2R La Mondiale 17
11 Igor Anton Hernandez - Euskaltel - Euskadi 15
12 Robert Förster - Gerolsteiner 13
13 André Korff - Team Volksbank 12
14 Philippe Gilbert - Française des Jeux 11
15 Damiano Cunego - Lampre 10
16 Maxim Iglinsky - Astana 10
17 Frank Schleck - Team CSC 9
18 Alexandre Moos - BMC Racing Team 9
19 Jose Joaquin Rojas Gil - Caisse d'Epargne 9
20 Danilo Wyss - BMC Racing Team 9
21 Oliver Zaugg - Gerolsteiner 8
22 Erik Zabel - Team Milram 8
23 Roman Kreuziger - Liquigas 7
24 Christian Knees - Team Milram 7
25 Stijn Devolder - Quick Step 6
26 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole 6
27 Michael Albasini - Liquigas 6
28 Andreas Dietziker - Team Volksbank 6
29 Thomas Lövkvist - Team High Road 5
30 Stuart O'Grady - Team CSC 5
31 Mark Renshaw - Crédit Agricole 5
32 Andy Schleck - Team CSC 4
33 José Ivan Gutierrez Palacios - Caisse d'Epargne 4
34 Sebastian Langeveld - Rabobank 4
35 Andreas Klöden - Astana 3
36 Xavier Florencio Cabre - Bouygues Telecom 3
37 Claudio Corioni - Liquigas 3
38 Sergei Ivanov - Astana 2
39 Renaud Dion - AG2R La Mondiale 2
40 Giovanni Visconti - Quick Step 2
41 Philip Deignan - AG2R La Mondiale 1
42 Daniel Musiol - Team Volksbank 1

Bjergkonkurrencen
1 David Loosli - Lampre 26 pts
2 Steve Zampieri - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 14
3 Stijn Devolder - Quick Step 13
4 Iñigo Landaluze Intxaurraga - Euskaltel - Euskadi 12
5 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 10
6 Martin Elmiger - AG2R La Mondiale 10
7 Hervé Duclos-Lassalle - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 10
8 Frank Schleck - Team CSC 8
9 Igor Anton Hernandez - Euskaltel - Euskadi 6
10 René Weissinger - Team Volksbank 6
11 Matej Jurco - Team Milram 6
12 Damiano Cunego - Lampre 4
13 Jeffry Louder - BMC Racing Team 4
14 Jonathan Garcia - BMC Racing Team 4
15 Oliver Zaugg - Gerolsteiner 2
16 Daniel Moreno Fernandez - Caisse d'Epargne 2
17 Giovanni Visconti - Quick Step 2
18 Stuart O'Grady - Team CSC 2
19 Fabian Cancellara - Team CSC 1
20 Bobby Julich - Team CSC 1
21 Leonardo Duque - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 1
22 Gert Steegmans - Quick Step 1

Ungdomkonkurrencen
1 Roman Kreuziger - Liquigas 16.37.05
2 Thomas Lövkvist - Team High Road 0.04
3 Andy Schleck - Team CSC 0.19
4 Tanel Kangert - AG2R La Mondiale 1.23
5 Mathias Frank - Gerolsteiner 1.59
6 Gianni Meersman - Française des Jeux 2.28
7 Vincent Jérôme - Bouygues Telecom 2.45
8 Mathieu Perget - Caisse d'Epargne 3.13
9 Steve Bovay - BMC Racing Team 6.27
10 Greg Van Avermaet - Silence - Lotto 12.26
11 Pieter Jacobs - Silence - Lotto 12.37
12 Jose Joaquin Rojas Gil - Caisse d'Epargne 14.01
13 Morris Possoni - Team High Road 15.02
14 Marc De Maar - Rabobank 15.08
15 Edvald Boasson Hagen - Team High Road 15.14
16 Ivan Santaromita - Liquigas 16.26
17 Martin Kohler - BMC Racing Team 17.13
18 Blaise Sonnery - AG2R La Mondiale 17.41
19 Danilo Wyss - BMC Racing Team 17.57
20 Jürgen Roelandts - Silence - Lotto
21 Elias Schmaeh - Team Volksbank 19.25
22 Sebastian Langeveld - Rabobank 22.18
23 Mickael Delage - Française des Jeux
24 Anthony Roux - Française des Jeux 24.07
25 Niki Terpstra - Team Milram 27.40
26 Raul Alarcon Garcia - Saunier Duval - Scott 29.30
27 Thomas Dekker - Rabobank 29.32
28 Gerald Ciolek - Team High Road 29.33
29 Matej Jurco - Team Milram 30.36
30 Hector Gonzalez Baeza - Saunier Duval - Scott 31.08
31 Andoni Lafuente - Euskaltel - Euskadi 31.39

Holdkonkurrencen
1 Team CSC 49.52.56
2 Astana 0.43
3 Gerolsteiner 1.32
4 Lampre 4.02
5 Credit Agricole 4.09
6 Caisse d'Epargne 4.17
7 Bouygues Telecom 4.21
8 Euskaltel - Euskadi 4.57
9 Liquigas 5.40
10 Rabobank 6.33
11 Française Des Jeux 6.49
12 Saunier Duval-Scott 7.52
13 High Road 8.49
14 AG2R La Mondiale 11.27
15 BMC Racing Team 11.38
16 Team Volksbank 12.25
17 Silence-Lotto 13.53
18 Quick Step 15.20
19 Team Milram 21.03
20 Cofidis 22.31



KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Milano-Sanremo(1.UWT) 23/03

Bredene Koksijde Classic(1.HC ) 22/03

Bredene Koksijde Classic(1.HC ) 22/03

Milano-Sanremo(1.UWT) 23/03

Trofeo Da Moreno - Piccol...(1.WWT) 24/03

Trofeo Da Moreno - Piccol...(1.NCUPJW) 24/03

Grand Prix de Denain - Po...(1.HC ) 24/03

Le Tour de Langkawi(2.HC) 24/03-31/03

Volta Ciclista a Catalunya(2.UWT) 25/03-31/03

Driedaagse Brugge-De Panne(1.UWT) 27/03

Settimana Internazionale ...(2.1) 27/03-31/03

Driedaagse Brugge-De Panne(1.WWT) 28/03

E3 BinckBank Classic(1.UWT) 29/03

Classic Loire Atlantique(1.1) 30/03

Gent-Wevelgem In Flanders...(1.WWT) 31/03

Gent-Wevelgem In Flanders...(1.NCUPJW) 31/03

Gent-Wevelgem(1.UWT) 31/03

Cholet - Pays De Loire(1.1) 31/03

Gent-Wevelgem(1.NCUP) 31/03

Gent-Wevelgem(1.NCUP) 31/03

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger