Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Den japanske Jens Voigt sejrede

Den japanske Jens Voigt sejrede

08. februar 2007 21:180

I dag blev 7. etape af etapeløbet Tour of Langkawi kørt. Dagens etape gik fra Kuantan til Karak over 174.0 km.

Annonce

Etapen blev i dag "endelig" vundet af japanske Shinichi Fukushima, som har stortset været i udbrud på hver eneste etape. Af ryttertype minder Shinichi Fukushima lidt om Jens Voigt, som også er meget angrebsivrig.

Fukushima vandt foran italienske Elia Aggiano (Tinkoff Credit Systems) og Pierre Drancourt (Bouygues Telecom). Feltet kom i mål 2.45 efter udbryderne.

"Vi er i udbrud hver dag, og vi kan da ikke tabe hver dag," grinede Shinichi Fukushima efter etapen.

Crédit Agricole mandskabet styrede igen i dag etapen, hvor Anthony Charteau fortsat har sikkert førertrøjen. Holdet fører også fortsat holdkonkurrencen, imens Charteau også fører bjergkonkurrencen.


Resultat af 7. etape
1 Shinichi Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 3.47.42 (44.85 km/h)
2 Elia Aggiano (Ita) Tinkoff Credit Systems 0.02
3 Pierre Drancourt (Fra) Bouygues Telecom 0.12
4 Francesco Tomei (Ita) Ceramiche Panaria Navigare 0.40
5 Erwin Thijs (Bel) Unibet.com
6 Won Jae Lee (Kor) Korea National Team 0.42
7 Sea Keong Loh (Mas) Discovery Channel Marco Polo 1.09
8 Yoshiyuki Abe (Jpn) Skil Shimano 1.22
9 Alberto Loddo (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
10 Johannes Kachelhoffer (RSA) South Africa
11 Mariusz Wiesiak (Pol) Nippo-Meitan Hompo 2.45
12 Sergey Kolesnikov (Rus) Unibet.com
13 Yukiya Arashiro (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
14 Manan Anuar (Mas) Letua Cycling Team
15 Daryl Impey (RSA) South Africa
16 Anthony Charteau (Fra) Crédit Agricole
17 Sung Baek Park (Kor) Korea National Team
18 Salleh Mohd Zamri (Mas) MNCF Development
19 Mashahiro Shinagawa (Jpn) Skil Shimano
20 Luis Rodriguez (Spa) Unibet.com
21 Ahmad Haidar Anuawar (Mas) Letua Cycling Team
22 Johan Lindgren (Swe) Française des Jeux
23 Artemiy Timofeev (Rus) Polygon Sweetnice
24 Nikolai Trusov (Rus) Tinkoff Credit Systems
25 Pedro Costa (Por) Vitória ASC
26 Se Yong Oh (Kor) Korea National Team
27 Yevgeniv Yakovlev (Kaz) Polygon Sweetnice
28 Wang Yip Tang (HKg) Hong Kong Pro Cycling
29 Pol Nabben (Ned) Discovery Channel Marco Polo
30 Stijn Vandenbergh (Bel) Unibet.com
31 Kai Tsun Lam (HKg) Hong Kong Pro Cycling
32 Budi Santoso (Ina) Polygon Sweetnice
33 Chon Te Chiang (Tpe) Giant Asia Racing Team
34 Hassan Suhardi (Mas) Malaysia National Team
35 Michael Lange (USA) Team Slipstream
36 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Credit Systems
37 Jose Rodrigues (Por) Vitória ASC
38 Micael Isidoro (Por) Vitória ASC
39 Abd Aziz Saiful Anuar (Mas) MNCF Development
40 Vyacheslav Dyadichkin (Kaz) Polygon Sweetnice
41 Sang Jin Lee (Kor) Korea National Team
42 José Rujano (Ven) Unibet.com
43 Miyataka Shimizu (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
44 Walter Pedraza (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
45 Ruslan Mohd Jasmin (Mas) MNCF Development
46 Saeidtanha Abbas (Irn) Azad University Team
47 Steffen Weigold (Ger) Tinkoff Credit Systems
48 Koji Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
49 Maximiliano Richeze (Arg) Ceramiche Panaria Navigare
50 Serguei Klimov (Rus) Tinkoff Credit Systems
51 Francesco Bellotti (Ita) Crédit Agricole
52 Hidenori Nodera (Jpn) Skil Shimano
53 Saryana Amin (Ina) Letua Cycling Team
54 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
55 Ian McLeod (RSA) Française des Jeux
56 Franck Renier (Fra) Bouygues Telecom
57 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom
58 Hossein Askari (Irn) Giant Asia Racing Team
59 William Bonnet (Fra) Crédit Agricole
60 Laszlo Bodrogi (Hun) Crédit Agricole
61 Md Nor Umardi Rosdi (Mas) Letua Cycling Team
62 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweetnice
63 Timothy Duggan (USA) Team Slipstream
64 Chun Hing Chan (HKg) Hong Kong Pro Cycling
65 Benoît Poilvet (Fra) Crédit Agricole
66 Nicholas Sanderson (Aus) SouthAustralia.com
67 Thijs Zonneveld (Ned) Discovery Channel Marco Polo
68 Blaise Sonnery (Fra) AG2R Prévoyance
69 Takashi Miyazawa (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
70 David George (RSA) South Africa
71 Didier Rous (Fra) Bouygues Telecom
72 Alexander Khatuntsev (Rus) Unibet.com
73 Ahmad Lutfi Md Fauzan (Mas) Malaysia National Team
74 David Navas Chica (Spa) AG2R Prévoyance
75 Fabien Patanchon (Fra) Française des Jeux
76 Paulo Barroso (Por) Vitória ASC
77 Gilberto Sampaio (Por) Vitória ASC
78 Sergiy Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria Navigare
79 Brad Huff (USA) Team Slipstream
80 Kin San Wu (HKg) Hong Kong Pro Cycling
81 Jeong Seok Chung (Kor) Korea National Team
82 Laurent Lefevre (Fra) Bouygues Telecom
83 Ki Hong You (Kor) Korea National Team
84 Kam Po Wong (HKg) Hong Kong Pro Cycling
85 Paul Griffin (Irl) Giant Asia Racing Team
86 Ali Fallanie (Mas) Malaysia National Team
87 Susanto Tonton (Ina) Letua Cycling Team
88 Jose Serpa (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
89 Faridikovij Mahdi (Irn) Azad University Team
90 Fabio Duarte (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
91 S.Rezaei S.Mostafa (Irn) Azad University Team
92 Yong Li Ng (Mas) Vitória ASC
93 Yokihiro Doi (Jpn) Skil Shimano
94 Wesley Sulzberger (Aus) SouthAustralia.com
95 Jonathon Clarke (Aus) SouthAustralia.com
96 Tiaan Kannemeyer (RSA) South Africa
97 Ghader Mizbani (Irn) Giant Asia Racing Team
98 Gene Bates (Aus) SouthAustralia.com
99 S. Rezaei S.Moezeddin (Irn) Azad University Team
100 Rusli Amir Mustafa (Mas) MNCF Development
101 Rupert Rheeder (RSA) South Africa
102 Sergio Barbero (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
103 Huub Duyn (Ned) Team Slipstream
104 Kilian Patour (Fra) Team Slipstream
105 Julien Loubet (Fra) AG2R Prévoyance
106 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom
107 Md Nor Rizuan Zainal (Mas) Letua Cycling Team
108 Nicholas White (RSA) South Africa
109 Julio Perez Cuapio (Mex) Ceramiche Panaria Navigare
110 William Ford (Aus) SouthAustralia.com
111 Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweetnice
112 Abd Razak Mohd Faris (Mas) MNCF Development
113 Salvatore Commesso (Ita) Tinkoff Credit Systems
114 Yoshimasa Hirose (Jpn) Skil Shimano
115 Tomoya Kano (Jpn) Skil Shimano
116 Wladimir Belli (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
117 José Luis Arrieta (Spa) AG2R Prévoyance
118 Mike Creed (USA) Team Slipstream
119 Jay Crawford (Aus) Giant Asia Racing Team
120 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux
121 Kuan Hua Lai (Tpe) Giant Asia Racing Team
122 Julian Dean (NZl) Crédit Agricole
123 Sylvain Calzati (Fra) AG2R Prévoyance
124 Nur Misbah Mohd Rauf (Mas) Malaysia National Team 3.25


Samlet stilling efter 7. etape
1 Anthony Charteau (Fra) Crédit Agricole 24.13.12
2 Shinichi Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 3.27
3 Walter Pedraza (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 4.00
4 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom 4.39
5 Luis Rodriguez (Spa) Unibet.com 4.43
6 Ian McLeod (RSA) Française des Jeux
7 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Credit Systems
8 Julien Loubet (Fra) AG2R Prévoyance
9 Benoît Poilvet (Fra) Crédit Agricole
10 Sergey Kolesnikov (Rus) Unibet.com 4.45
11 Hossein Askari (Irn) Giant Asia Racing Team 4.47
12 Jose Serpa (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 4.48
13 Yokihiro Doi (Jpn) Skil Shimano
14 Michael Lange (USA) Team Slipstream 4.50
15 Wesley Sulzberger (Aus) SouthAustralia.com
16 Timothy Duggan (USA) Team Slipstream
17 David George (RSA) South Africa
18 Saeidtanha Abbas (Irn) Azad University Team
19 Paul Griffin (Irl) Giant Asia Racing Team
20 Jonathon Clarke (Aus) SouthAustralia.com
21 Ghader Mizbani (Irn) Giant Asia Racing Team
22 Jay Crawford (Aus) Giant Asia Racing Team
23 Serguei Klimov (Rus) Tinkoff Credit Systems 5.05
24 William Bonnet (Fra) Crédit Agricole 5.18
25 Gene Bates (Aus) SouthAustralia.com 5.21
26 Francesco Bellotti (Ita) Crédit Agricole 5.23
27 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
28 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom
29 Sung Baek Park (Kor) Korea National Team 5.24
30 Susanto Tonton (Ina) Letua Cycling Team 5.25
31 Huub Duyn (Ned) Team Slipstream 5.26
32 Thijs Zonneveld (Ned) Discovery Channel Marco Polo 6.16
33 José Luis Arrieta (Spa) AG2R Prévoyance 6.25
34 Tomoya Kano (Jpn) Skil Shimano 6.37
35 Koji Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 6.43
36 Salvatore Commesso (Ita) Tinkoff Credit Systems 6.53
37 Rusli Amir Mustafa (Mas) MNCF Development 7.05
38 Yong Li Ng (Mas) Vitória ASC 7.10
39 Yukiya Arashiro (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 7.12
40 William Ford (Aus) SouthAustralia.com 7.16
41 Yoshiyuki Abe (Jpn) Skil Shimano 7.21
42 S.Rezaei S.Mostafa (Irn) Azad University Team 7.50
43 Won Jae Lee (Kor) Korea National Team 9.11
44 Elia Aggiano (Ita) Tinkoff Credit Systems 9.54
45 Erwin Thijs (Bel) Unibet.com 10.05
46 Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweetnice 10.45
47 Johannes Kachelhoffer (RSA) South Africa 10.47
48 Jose Rodrigues (Por) Vitória ASC 10.59
49 Yevgeniv Yakovlev (Kaz) Polygon Sweetnice 11.01
50 Vyacheslav Dyadichkin (Kaz) Polygon Sweetnice 11.03
51 Kuan Hua Lai (Tpe) Giant Asia Racing Team 11.35
52 Daryl Impey (RSA) South Africa 11.58
53 José Rujano (Ven) Unibet.com 12.02
54 Micael Isidoro (Por) Vitória ASC 12.08
55 Laszlo Bodrogi (Hun) Crédit Agricole
56 Franck Renier (Fra) Bouygues Telecom 12.09
57 Steffen Weigold (Ger) Tinkoff Credit Systems
58 Stijn Vandenbergh (Bel) Unibet.com 12.10
59 Se Yong Oh (Kor) Korea National Team
60 Pol Nabben (Ned) Discovery Channel Marco Polo
61 Gilberto Sampaio (Por) Vitória ASC
62 Didier Rous (Fra) Bouygues Telecom
63 Kam Po Wong (HKg) Hong Kong Pro Cycling
64 Blaise Sonnery (Fra) AG2R Prévoyance
65 Fabien Patanchon (Fra) Française des Jeux
66 Paulo Barroso (Por) Vitória ASC
67 Tiaan Kannemeyer (RSA) South Africa 12.11
68 Artemiy Timofeev (Rus) Polygon Sweetnice 12.14
69 Ki Hong You (Kor) Korea National Team
70 Julian Dean (NZl) Crédit Agricole
71 David Navas Chica (Spa) AG2R Prévoyance
72 Laurent Lefevre (Fra) Bouygues Telecom
73 Yoshimasa Hirose (Jpn) Skil Shimano 12.40
74 Mike Creed (USA) Team Slipstream 12.41
75 Sang Jin Lee (Kor) Korea National Team 13.11
76 Nicholas White (RSA) South Africa
77 Abd Aziz Saiful Anuar (Mas) MNCF Development 13.26
78 Kin San Wu (HKg) Hong Kong Pro Cycling
79 Fabio Duarte (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 13.37
80 Mashahiro Shinagawa (Jpn) Skil Shimano 14.12
81 Chun Hing Chan (HKg) Hong Kong Pro Cycling 14.24
82 Abd Razak Mohd Faris (Mas) MNCF Development 15.09
83 Wladimir Belli (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 15.16
84 Ahmad Lutfi Md Fauzan (Mas) Malaysia National Team 15.18
85 Pierre Drancourt (Fra) Bouygues Telecom 16.04
86 Julio Perez Cuapio (Mex) Ceramiche Panaria Navigare
87 Sea Keong Loh (Mas) Discovery Channel Marco Polo 16.19
88 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweetnice 17.02
89 Saryana Amin (Ina) Letua Cycling Team 17.48
90 Md Nor Umardi Rosdi (Mas) Letua Cycling Team 18.14
91 Maximiliano Richeze (Arg) Ceramiche Panaria Navigare 21.51
92 Sergiy Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria Navigare 22.23
93 Budi Santoso (Ina) Polygon Sweetnice 22.47
94 Alberto Loddo (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 22.54
95 Francesco Tomei (Ita) Ceramiche Panaria Navigare 23.28
96 Faridikovij Mahdi (Irn) Azad University Team 23.51
97 Nikolai Trusov (Rus) Tinkoff Credit Systems 25.06
98 Manan Anuar (Mas) Letua Cycling Team 25.09
99 Ruslan Mohd Jasmin (Mas) MNCF Development
100 Nicholas Sanderson (Aus) SouthAustralia.com 25.29
101 Johan Lindgren (Swe) Française des Jeux 25.32
102 Takashi Miyazawa (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 25.33
103 Wang Yip Tang (HKg) Hong Kong Pro Cycling
104 Mariusz Wiesiak (Pol) Nippo-Meitan Hompo
105 Jeong Seok Chung (Kor) Korea National Team
106 Hidenori Nodera (Jpn) Skil Shimano
107 Sergio Barbero (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
108 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux
109 Rupert Rheeder (RSA) South Africa 25.55
110 Nur Misbah Mohd Rauf (Mas) Malaysia National Team 26.08
111 Hassan Suhardi (Mas) Malaysia National Team 26.10
112 Alexander Khatuntsev (Rus) Unibet.com 26.13
113 Salleh Mohd Zamri (Mas) MNCF Development 26.50
114 Ali Fallanie (Mas) Malaysia National Team 26.55
115 Pedro Costa (Por) Vitória ASC 27.06
116 Brad Huff (USA) Team Slipstream 27.15
117 Md Nor Rizuan Zainal (Mas) Letua Cycling Team 27.16
118 Sylvain Calzati (Fra) AG2R Prévoyance 27.19
119 Ahmad Haidar Anuawar (Mas) Letua Cycling Team 27.42
120 S. Rezaei S.Moezeddin (Irn) Azad University Team 28.06
121 Kai Tsun Lam (HKg) Hong Kong Pro Cycling 29.29
122 Miyataka Shimizu (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 29.52
123 Chon Te Chiang (Tpe) Giant Asia Racing Team 31.56
124 Kilian Patour (Fra) Team Slipstream 33.17


Pointkonkurrencen efter 7. etape
1 Alberto Loddo (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 94 pts
2 Maximiliano Richeze (Arg) Ceramiche Panaria Navigare 70
3 Daryl Impey (RSA) South Africa 49
4 Nikolai Trusov (Rus) Tinkoff Credit Systems 48
5 Sung Baek Park (Kor) Korea National Team 45
6 Brad Huff (USA) Team Slipstream 45
7 William Bonnet (Fra) Crédit Agricole 31
8 Nicholas Sanderson (Aus) SouthAustralia.com 31
9 Ahmad Haidar Anuawar (Mas) Letua Cycling Team 30
10 Shinichi Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 29
11 Koji Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 26
12 Luis Rodriguez (Spa) Unibet.com 24
13 Julian Dean (NZl) Crédit Agricole 24
14 Manan Anuar (Mas) Letua Cycling Team 23
15 Rupert Rheeder (RSA) South Africa 21
16 Sergey Kolesnikov (Rus) Unibet.com 19
17 Franck Renier (Fra) Bouygues Telecom 19
18 Anthony Charteau (Fra) Crédit Agricole 18
19 Takashi Miyazawa (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 18
20 Elia Aggiano (Ita) Tinkoff Credit Systems 17
21 Mashahiro Shinagawa (Jpn) Skil Shimano 16
22 Pierre Drancourt (Fra) Bouygues Telecom 16
23 Mariusz Wiesiak (Pol) Nippo-Meitan Hompo 16
24 Pedro Costa (Por) Vitória ASC 16
25 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom 15
26 Yukiya Arashiro (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 15
27 Walter Pedraza (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 14
28 Johannes Kachelhoffer (RSA) South Africa 13
29 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom 13
30 Erwin Thijs (Bel) Unibet.com 13
31 Sea Keong Loh (Mas) Discovery Channel Marco Polo 13
32 Won Jae Lee (Kor) Korea National Team 12
33 Francesco Tomei (Ita) Ceramiche Panaria Navigare 12
34 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Credit Systems 11
35 Julien Loubet (Fra) AG2R Prévoyance 9
36 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweetnice 9
37 Salleh Mohd Zamri (Mas) MNCF Development 9
38 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 8
39 Stijn Vandenbergh (Bel) Unibet.com 8
40 Benoît Poilvet (Fra) Crédit Agricole 8
41 Yoshiyuki Abe (Jpn) Skil Shimano 8
42 Nicholas White (RSA) South Africa 7
43 Ian McLeod (RSA) Française des Jeux 7
44 Yokihiro Doi (Jpn) Skil Shimano 6
45 Steffen Weigold (Ger) Tinkoff Credit Systems 6
46 Md Nor Rizuan Zainal (Mas) Letua Cycling Team 6
47 Hossein Askari (Irn) Giant Asia Racing Team 5
48 Tiaan Kannemeyer (RSA) South Africa 5
49 Kilian Patour (Fra) Team Slipstream 5
50 Jose Serpa (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 5
51 Wesley Sulzberger (Aus) SouthAustralia.com 5
52 Gene Bates (Aus) SouthAustralia.com 5
53 Mike Creed (USA) Team Slipstream 5
54 Julio Perez Cuapio (Mex) Ceramiche Panaria Navigare 4
55 Paul Griffin (Irl) Giant Asia Racing Team 3
56 Serguei Klimov (Rus) Tinkoff Credit Systems 3
57 Huub Duyn (Ned) Team Slipstream 3
58 Jose Rodrigues (Por) Vitória ASC 3
59 José Rujano (Ven) Unibet.com 3
60 Micael Isidoro (Por) Vitória ASC 3
61 Laszlo Bodrogi (Hun) Crédit Agricole 3
62 Yoshimasa Hirose (Jpn) Skil Shimano 3
63 Jonathon Clarke (Aus) SouthAustralia.com 2
64 Johan Lindgren (Swe) Française des Jeux 2
65 Jay Crawford (Aus) Giant Asia Racing Team 1
66 Francesco Bellotti (Ita) Crédit Agricole 1
67 Paulo Barroso (Por) Vitória ASC 1
68 Abd Aziz Saiful Anuar (Mas) MNCF Development 1
69 Fabio Duarte (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 1
70 Miyataka Shimizu (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 1


Bjergkonkurrencen efter 7. etape
1 Anthony Charteau (Fra) Crédit Agricole 30 pts
2 Koji Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 22
3 Walter Pedraza (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 19
4 David George (RSA) South Africa 10
5 Yukiya Arashiro (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 10
6 Won Jae Lee (Kor) Korea National Team 9
7 Jose Serpa (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 8
8 Shinichi Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 6
9 Yoshiyuki Abe (Jpn) Skil Shimano 6
10 Ghader Mizbani (Irn) Giant Asia Racing Team 6
11 Pierre Drancourt (Fra) Bouygues Telecom 4
12 Luis Rodriguez (Spa) Unibet.com 4
13 Salvatore Commesso (Ita) Tinkoff Credit Systems 4
14 Yong Li Ng (Mas) Vitória ASC 4
15 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Credit Systems 2
16 Sergey Kolesnikov (Rus) Unibet.com 2
17 Daryl Impey (RSA) South Africa 2
18 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweetnice 2
19 Hassan Suhardi (Mas) Malaysia National Team 2
20 Francesco Bellotti (Ita) Crédit Agricole 1
21 Johannes Kachelhoffer (RSA) South Africa 1
22 Gilberto Sampaio (Por) Vitória ASC 1
23 Mike Creed (USA) Team Slipstream 1


Holdkonkurrencen efter 7. etape
1 Crédit Agricole 72.49.54
2 Tinkoff Credit Systems 3.41
3 Giant Asia Racing Team 4.12
4 SouthAustralia.com 4.43
5 Team Slipstream 4.50
6 Nippo-Meitan Hompo 6.41
7 Azad University Team 6.59
8 Skil Shimano 8.28
9 Équipe Bouygues Telecom 8.41
10 Unibet.com 9.12
11 Serramenti PVC Diquigiovanni 9.27
12 Française des Jeux 12.03
13 AG2R Prévoyance 13.00
14 Korea National Team 13.58
15 South Africa 17.37
16 Discovery Channel Marco Polo 18.46
17 Vitória ASC 20.03
18 MNCF Development 22.23
19 Polygon Sweetnice 22.31
20 Hong Kong Pro Cycling 28.47
21 Letua Cycling Team 31.09
22 Ceramiche Panaria Navigare 48.29
23 Malaysia National Team 55.26

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

TF GD Dorigo MO Biemmereti(1.1) 20/06

Giro dell'Appennino(1.1) 24/06

Giro di Basilicata(2.1) 24/06-27/06

Acht van Bladel(2.1) 25/06-27/06

Tour de France(2.UWT) 26/06-18/07

La Course by Le Tour de F...(1.WWT) 27/06

Axion SWISS Bank Gran Pre...(1.1) 27/06

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka Assos

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SÆT DIT TOUR-MANAGERSPIL - PRÆMIER FOR MINDST 80.000 KR