Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Dobbelt Astana sejr på enkeltstart

Dobbelt Astana sejr på enkeltstart

02. juni 2007 17:430

Paolo Savoldelli (Astana) vandt dagens 43 km. lange enkeltstart fra Bardolino til Verona foran holdkammeraten Eddy Mazzoleni. Eddy Mazzaleni rykkede derved frem på løbets samlede tredjeplads, men kunne ikke true Danilo Di Luca og Andy Schlecks første- og andenplads.

Giro d´Italia skulle afgøres på dagens 43 km. lange enkeltstart til Verona, men det stod hurtigt klart, at Danilo Di Lucas samlede føring ikke stod til at true på den let kuperede rute. Liquigas-rytteren lagde godt ud og kørte på de første mellemtider lige op med de værste konkurrenter. Derefter så det ud til, at han tog det lidt med ro på de regnvåde veje, men kunne alligevel jublende køre i mål på en ottendeplads på etapen.

Jubel var der dog slet ikke at spore hos Gilberto Simoni (Saunier Duval-Prodir), der igennem hele etapen tabte tid til Eddy Mazzoleni (Astana) og til slut var hele 2.08 min. efter Astana-rytteren i mål, hvilket var mere end rigeligt for Astana-rytteren for at rykke forbi i den samlede stilling. Heller ikke Damiano Cunego (Lampre-Fondital) formåede at holde Astana-rytteren bag sig og derved kunne Eddy Mazzoleni rykke op på den samlede tredjeplads forud for morgendagens paradekørsel til Milano.

Hos Team CSC var der uden tvivl også plads til jubel efter dagens etape, også selvom det ikke blev til en etapesejr til David Zabriskie. Den amerikanske rytter kørte ellers i mål i klart bedste tid, men måtte efterfølgende se sig slået på samtlige mellemtider af Paolo Savoldelli. Jublen skyldes dog unge Andy Schlecks fremragende kørsel, der sikrede ham en flot sjetteplads på etapen. Derved forsvarede han på fornemste vis sin samlede andenplads og kan i morgen se frem til, at blive fejret på podiet i Milano. Et fremragende resultat af den bare 21-årige rytter.

Resultat af 20. etape
1 Paolo Savoldelli - Astana 52.20 (49.299 km/t)
2 Eddy Mazzoleni - Astana 0.36
3 David Zabriskie - Team CSC 0.38
4 Laszlo Bodrogi - Crédit Agricole 1.08
5 Marzio Bruseghin - Lampre - Fondital 1.16
6 Andy Schleck - Team CSC 1.28
7 Vincenzo Nibali - Liquigas 1.44
8 Danilo Di Luca - Liquigas 1.57
9 Mikhail Ignatiev - Tinkoff Credit System 2.01
10 Franco Pellizotti - Liquigas 2.02
11 Evgeni Petrov - Tinkoff Credit System 2.11
12 Damiano Cunego - Lampre - Fondital 2.17
13 Giovanni Visconti - Quickstep - Innergetic 2.18
14 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval - Prodir 2.21
15 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 2.29
16 Jurgen Van Den Broeck - Predictor - Lotto
17 Gilberto Simoni - Saunier Duval - Prodir 2.44
18 Markel Irizar Aranburu - Euskaltel - Euskadi 2.49
19 Dario Andriotto - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 2.54
20 Yuriy Krivtsov - AG2r Prévoyance 3.00
21 Marco Pinotti - T-Mobile Team 3.12
22 Pavel Padrnos - Discovery Channel Pro Cycling Team 3.14
23 Riccardo Ricco - Saunier Duval - Prodir 3.38
24 Andrey Mizourov - Astana 3.40
25 Enrico Gasparotto - Liquigas 3.41
26 Jurgen Van Goolen - Discovery Channel Pro Cycling Team 3.47
27 Dario David Cioni - Predictor - Lotto 3.52
28 Rinaldo Nocentini - AG2r Prévoyance
29 Frantisek Rabon - T-Mobile Team 3.54
30 David Arroyo Duran - Caisse d'Epargne 3.55
31 Daniele Contrini - Tinkoff Credit System 3.56
32 Koos Moerenhout - Rabobank 3.58
33 Steven Cummings - Discovery Channel Pro Cycling Team 4.01
34 Emanuele Sella - Ceramica Panaria - Navigare 4.06
35 Benoît Joachim - Astana 4.14
36 Eric Berthou - Caisse d'Epargne 4.21
37 Leonardo Scarselli - Quickstep - Innergetic 4.24
38 Lorenzo Bernucci - T-Mobile Team 4.25
39 Jussi Veikkanen - Française des Jeux 4.26
40 Alexandre Usov - AG2r Prévoyance 4.27
41 Branislau Samoilau - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 4.28
42 Volodymyr Bileka - Discovery Channel Pro Cycling Team 4.29
43 Aitor Perez Arrieta - Caisse d'Epargne
44 Christian Knees - Team Milram 4.32
45 Lilian Jégou - Française des Jeux 4.34
46 Kurt-Asle Arvesen - Team CSC 4.35
47 Yoann Le Boulanger - Bouygues Telecom 4.37
48 Francisco Javier Vila Errandonea - Lampre - Fondital 4.38
49 Christophe Kern - Crédit Agricole 4.43
50 Hubert Schwab - Quickstep - Innergetic 4.44
51 Massimo Codol - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 4.49
52 Pavel Brutt - Tinkoff Credit System 4.55
53 Ivan Ramiro Parra Pinto - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 4.57
54 José Luis Rubiera Vigil - Discovery Channel Pro Cycling Team 4.59
55 Mario Aerts - Predictor - Lotto
56 Christophe Riblon - AG2r Prévoyance 5.00
57 David Canada Gracia - Saunier Duval - Prodir 5.03
58 Matthew White - Discovery Channel Pro Cycling Team 5.04
59 Michael Rasmussen - Rabobank
60 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 5.06
61 Giuseppe Palumbo - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 5.12
62 Amaël Moinard - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
63 Domenico Pozzovivo - Ceramica Panaria - Navigare 5.17
64 Andrea Noe' - Liquigas 5.24
65 Axel Merckx - T-Mobile Team 5.31
66 Nicolas Crosbie - Bouygues Telecom 5.33
67 Andrea Pagoto - Ceramica Panaria - Navigare
68 Addy Engels - Quickstep - Innergetic 5.35
69 Pietro Caucchioli - Crédit Agricole 5.37
70 Alessandro Spezialetti - Liquigas 5.41
71 William Walker - Rabobank 5.42
72 Luis Felipe Laverde Jimenez - Ceramica Panaria - Navigare 5.44
73 Ricardo Serrano Gonzalez - Tinkoff Credit System 5.46
74 Matthias Russ - Gerolsteiner 5.47
75 Alessandro Vanotti - Liquigas 5.48
76 Aaron Olson - T-Mobile Team
77 Steve Morabito - Astana 5.50
78 Laurent Mangel - AG2r Prévoyance
79 Volodymir Gustov - Team CSC 5.53
80 Hervé Duclos-Lassalle - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
81 Alberto Losada Alguacil - Caisse d'Epargne 5.55
82 Matteo Tosatto - Quickstep - Innergetic 5.56
83 Fortunato Baliani - Ceramica Panaria - Navigare 5.57
84 Martin Müller - Team Milram 5.58
85 Nicolas Roche - Crédit Agricole 6.01
86 Alessandro Cortinovis - Team Milram 6.02
87 Alessandro Petacchi - Team Milram 6.06
88 Bingen Fernandez Bustinza - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
89 Nikolai Trusov - Tinkoff Credit System 6.07
90 Josep Jufre Pou - Predictor - Lotto
91 Mauro Facci - Quickstep - Innergetic 6.08
92 Vladimir Miholjevic - Liquigas 6.12
93 Alexandre Pichot - Bouygues Telecom
94 Sylvester Szmyd - Lampre - Fondital 6.13
95 Angelo Furlan - Crédit Agricole 6.15
96 Dmitriy Muravyev - Astana 6.16
97 Brett Lancaster - Team Milram 6.18
98 Assan Bazayev - Astana 6.20
99 Francis Mourey - Française des Jeux
100 Pablo Lastras Garcia - Caisse d'Epargne 6.21
101 Hubert Dupont - AG2r Prévoyance
102 Tristan Valentin - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 6.25
103 Gorazd Stangelj - Lampre - Fondital
104 Matthew Lloyd - Predictor - Lotto
105 Paolo Tiralongo - Lampre - Fondital 6.26
106 Angel Gomez - Saunier Duval - Prodir 6.28
107 Sven Krauss - Gerolsteiner
108 Leonardo Piepoli - Saunier Duval - Prodir 6.29
109 Julio Alberto Perez Cuapio - Ceramica Panaria - Navigare 6.48
110 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit System 6.50
111 Olivier Bonnaire - Bouygues Telecom 6.54
112 Mathieu Perget - Caisse d'Epargne 6.56
113 Mirco Lorenzetto - Team Milram
114 Arnaud Gérard - Française des Jeux 6.59
115 Pierre Drancourt - Bouygues Telecom 7.00
116 Pedro Horrillo Munoz - Rabobank 7.04
117 Maxim Gourov - Astana 7.10
118 Paolo Bettini - Quickstep - Innergetic 7.11
119 Iban Mayo Diez - Saunier Duval - Prodir 7.22
120 Julian Dean - Crédit Agricole 7.24
121 Mickaël Buffaz - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 7.25
122 Lloyd Mondory - AG2r Prévoyance 7.27
123 Thomas Fothen - Gerolsteiner 7.34
124 Iban Velasco - Euskaltel - Euskadi 7.38
125 Mauricio Alberto Ardila Cano - Rabobank 7.39
126 Fabien Patanchon - Française des Jeux 7.41
127 Matti Breschel - Team CSC 7.50
128 Franck Renier - Bouygues Telecom 7.57
129 Koldo Fernandez - Euskaltel - Euskadi 8.00
130 Maximiliano Richeze - Ceramica Panaria - Navigare 8.08
131 Frédéric Bessy - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
132 Matteo Bono - Lampre - Fondital
133 Nick Gates - Predictor - Lotto 8.11
134 Carl Naibo - AG2r Prévoyance 8.18
135 Elio Aggiano - Tinkoff Credit System 8.19
136 Anton Luengo Celaya - Euskaltel - Euskadi 8.38
137 Luca Mazzanti - Ceramica Panaria - Navigare 8.39
138 Oscar Gatto - Gerolsteiner 8.48
139 Stefano Zanini - Predictor - Lotto 8.50
140 Marco Marzano - Lampre - Fondital 9.10
141 Dmitry Kozontchouk - Rabobank 9.13

Samlet stilling efter 20. Etape
1 Danilo Di Luca - Liquigas 87.40.45
2 Andy Schleck - Team CSC 1.55
3 Eddy Mazzoleni - Astana 2.25
4 Gilberto Simoni - Saunier Duval - Prodir 3.15
5 Damiano Cunego - Lampre - Fondital 3.49
6 Riccardo Ricco - Saunier Duval - Prodir 7.00
7 Evgeni Petrov - Tinkoff Credit System 8.34
8 Marzio Bruseghin - Lampre - Fondital 10.14
9 Franco Pellizotti - Liquigas 10.44
10 David Arroyo Duran - Caisse d'Epargne 11.58
11 Emanuele Sella - Ceramica Panaria - Navigare 13.08
12 Paolo Savoldelli - Astana 13.30
13 Ivan Ramiro Parra Pinto - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 14.48
14 Leonardo Piepoli - Saunier Duval - Prodir 17.40
15 Francisco Javier Vila Errandonea - Lampre - Fondital 19.13
16 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 19.39
17 Domenico Pozzovivo - Ceramica Panaria - Navigare 23.55
18 Marco Pinotti - T-Mobile Team 29.41
19 Vincenzo Nibali - Liquigas 31.42
20 Mario Aerts - Predictor - Lotto 32.48
21 Andrey Mizourov - Astana 33.28
22 Branislau Samoilau - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 34.19
23 Massimo Codol - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 40.16
24 Fortunato Baliani - Ceramica Panaria - Navigare 40.45
25 Hubert Dupont - AG2r Prévoyance 44.53
26 Paolo Tiralongo - Lampre - Fondital 51.43
27 Pietro Caucchioli - Crédit Agricole 54.06
28 Sylvester Szmyd - Lampre - Fondital 1.02.55
29 Bingen Fernandez Bustinza - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 1.04.49
30 Yoann Le Boulanger - Bouygues Telecom 1.06.16
31 Luca Mazzanti - Ceramica Panaria - Navigare 1.06.52
32 Aitor Perez Arrieta - Caisse d'Epargne
33 Dario David Cioni - Predictor - Lotto 1.07.43
34 Mauro Facci - Quickstep - Innergetic 1.08.55
35 Andrea Noe' - Liquigas 1.09.22
36 Luis Felipe Laverde Jimenez - Ceramica Panaria - Navigare 1.10.02
37 Marco Marzano - Lampre - Fondital 1.11.30
38 Iban Mayo Diez - Saunier Duval - Prodir 1.12.01
39 José Luis Rubiera Vigil - Discovery Channel Pro Cycling Team 1.14.46
40 Julio Alberto Perez Cuapio - Ceramica Panaria - Navigare 1.16.05
41 Paolo Bettini - Quickstep - Innergetic 1.16.42
42 Pablo Lastras Garcia - Caisse d'Epargne 1.18.03
43 Francis Mourey - Française des Jeux 1.22.40
44 Jussi Veikkanen - Française des Jeux 1.23.27
45 Olivier Bonnaire - Bouygues Telecom 1.26.41
46 Amaël Moinard - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 1.26.47
47 Rinaldo Nocentini - AG2r Prévoyance 1.30.11
48 Michael Rasmussen - Rabobank 1.31.14
49 Volodymyr Bileka - Discovery Channel Pro Cycling Team 1.32.40
50 Axel Merckx - T-Mobile Team 1.32.56
51 Dmitriy Muravyev - Astana 1.33.46
52 Carl Naibo - AG2r Prévoyance 1.34.34
53 Josep Jufre Pou - Predictor - Lotto 1.34.59
54 Matthias Russ - Gerolsteiner 1.36.51
55 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit System 1.39.46
56 Hubert Schwab - Quickstep - Innergetic 1.40.49
57 William Walker - Rabobank 1.42.56
58 David Zabriskie - Team CSC 1.49.31
59 David Canada Gracia - Saunier Duval - Prodir 1.50.08
60 Alberto Losada Alguacil - Caisse d'Epargne 1.50.33
61 Kurt-Asle Arvesen - Team CSC 1.51.11
62 Matthew Lloyd - Predictor - Lotto 1.51.34
63 Alessandro Spezialetti - Liquigas 1.52.29
64 Lorenzo Bernucci - T-Mobile Team 1.52.44
65 Vladimir Miholjevic - Liquigas 1.53.16
66 Frédéric Bessy - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 1.54.06
67 Mauricio Alberto Ardila Cano - Rabobank 1.56.13
68 Markel Irizar Aranburu - Euskaltel - Euskadi 1.58.39
69 Volodymir Gustov - Team CSC 2.02.31
70 Koos Moerenhout - Rabobank 2.05.04
71 Yuriy Krivtsov - AG2r Prévoyance 2.07.23
72 Christian Knees - Team Milram 2.07.52
73 Jurgen Van Den Broeck - Predictor - Lotto 2.08.52
74 Pavel Padrnos - Discovery Channel Pro Cycling Team 2.09.01
75 Giovanni Visconti - Quickstep - Innergetic 2.09.15
76 Lilian Jégou - Française des Jeux 2.09.38
77 Iban Velasco - Euskaltel - Euskadi 2.10.24
78 Gorazd Stangelj - Lampre - Fondital 2.11.48
79 Frantisek Rabon - T-Mobile Team 2.12.25
80 Angel Gomez - Saunier Duval - Prodir 2.15.36
81 Addy Engels - Quickstep - Innergetic 2.15.49
82 Christophe Riblon - AG2r Prévoyance 2.16.55
83 Steve Morabito - Astana 2.17.08
84 Laszlo Bodrogi - Crédit Agricole 2.18.05
85 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 2.18.56
86 Daniele Contrini - Tinkoff Credit System 2.22.50
87 Pavel Brutt - Tinkoff Credit System 2.23.41
88 Nicolas Crosbie - Bouygues Telecom 2.25.09
89 Eric Berthou - Caisse d'Epargne 2.27.09
90 Giuseppe Palumbo - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 2.27.21
91 Mathieu Perget - Caisse d'Epargne 2.27.39
92 Maximiliano Richeze - Ceramica Panaria - Navigare 2.28.33
93 Julian Dean - Crédit Agricole 2.29.49
94 Matteo Tosatto - Quickstep - Innergetic 2.30.04
95 Andrea Pagoto - Ceramica Panaria - Navigare 2.30.15
96 Jurgen Van Goolen - Discovery Channel Pro Cycling Team 2.31.45
97 Enrico Gasparotto - Liquigas 2.35.31
98 Assan Bazayev - Astana 2.37.23
99 Benoît Joachim - Astana 2.39.47
100 Dmitry Kozontchouk - Rabobank 2.40.04
101 Leonardo Scarselli - Quickstep - Innergetic 2.40.49
102 Ricardo Serrano Gonzalez - Tinkoff Credit System 2.41.14
103 Hervé Duclos-Lassalle - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 2.42.31
104 Alessandro Petacchi - Team Milram 2.43.44
105 Matthew White - Discovery Channel Pro Cycling Team 2.43.51
106 Alexandre Usov - AG2r Prévoyance 2.44.31
107 Alessandro Vanotti - Liquigas 2.48.42
108 Lloyd Mondory - AG2r Prévoyance 2.49.53
109 Mirco Lorenzetto - Team Milram 2.51.02
110 Steven Cummings - Discovery Channel Pro Cycling Team 2.52.46
111 Dario Andriotto - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 2.53.43
112 Laurent Mangel - AG2r Prévoyance 2.55.03
113 Alessandro Cortinovis - Team Milram 2.56.15
114 Christophe Kern - Crédit Agricole 2.56.33
115 Brett Lancaster - Team Milram 2.57.04
116 Angelo Furlan - Crédit Agricole 2.58.55
117 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval - Prodir 2.59.02
118 Maxim Gourov - Astana 3.00.58
119 Franck Renier - Bouygues Telecom 3.04.05
120 Matti Breschel - Team CSC 3.04.07
121 Pedro Horrillo Munoz - Rabobank 3.07.12
122 Thomas Fothen - Gerolsteiner 3.07.57
123 Nicolas Roche - Crédit Agricole 3.08.17
124 Mickaël Buffaz - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 3.09.17
125 Arnaud Gérard - Française des Jeux 3.09.18
126 Alexandre Pichot - Bouygues Telecom 3.09.35
127 Mikhail Ignatiev - Tinkoff Credit System 3.13.19
128 Nick Gates - Predictor - Lotto 3.14.43
129 Pierre Drancourt - Bouygues Telecom 3.16.22
130 Martin Müller - Team Milram 3.17.07
131 Fabien Patanchon - Française des Jeux 3.19.57
132 Tristan Valentin - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 3.20.46
133 Nikolai Trusov - Tinkoff Credit System 3.20.50
134 Stefano Zanini - Predictor - Lotto 3.24.22
135 Sven Krauss - Gerolsteiner 3.29.27
136 Aaron Olson - T-Mobile Team 3.32.34
137 Koldo Fernandez - Euskaltel - Euskadi 3.32.56
138 Elio Aggiano - Tinkoff Credit System 3.33.17
139 Matteo Bono - Lampre - Fondital 3.33.37
140 Anton Luengo Celaya - Euskaltel - Euskadi 3.34.17
141 Oscar Gatto - Gerolsteiner 3.41.39

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Ronde van Vlaanderen(1.WWT) 05/04

Ronde van Vlaanderen(1.UWT) 05/04

La Roue Tourangelle(1.1) 05/04

Route Adélie de Vitré(1.1) 03/04

Volta Limburg Classic(1.1) 04/04

Giro di Sicilia(2.1) 01/04-04/04

Tour of Thailand(2.1) 01/04-06/04

Volta Limburg Classic(1.1) 04/04

Ronde van Vlaanderen(1.WWT) 05/04

Ronde van Vlaanderen(1.UWT) 05/04

La Roue Tourangelle(1.1) 05/04

Itzulia Basque Country(2.UWT) 06/04-11/04

Circuit Cycliste Sarthe -...(2.1) 07/04-10/04

Healthy Ageing Tour(2.NCUPJW) 10/04-12/04

Ronde van Vlaanderen(1.NCUP) 11/04

Paris-Roubaix(1.UWT) 12/04

Klasika Primavera de Amor...(1.1) 12/04

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger