Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Dobbeltsejr til Gerolsteiner i Polen

Dobbeltsejr til Gerolsteiner i Polen

09. september 2006 17:270
På næstsidste etape i etapeløbet Tour of Pologne var det Gerolsteiner, der var bedst. På den kuperede rute var det Gerolsteiner rytterne, der var bedst.

Stefan Schumacher vandt etapen og er dermed ny mand i førertrøjen. Etapen blev vundet foran holdkammeraten Fabian Wegmann og Davitamon Lotto-rytteren Fabian Wegmann.

Team CSCs Jens Voigt er nummer 9 samlet efter dagens etape.

Etapeløbet slutter i morgen med 7. etape.


Resultat af 6. etape
1 Stefan Schumacher (Ger) Gerolsteiner 4.19.39
2 Fabian Wegmann (Ger) Gerolsteiner 0.02
3 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto 0.04
4 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-Fondital 0.06
5 Marek Rutkiewicz (Pol) Intel - Action
6 Alexandr Kolobnev (Rus) Rabobank 0.14
7 Vladimir Efimkin (Rus) Caisse D’Epargne-Illes Balears
8 Alexandre Botcharov (Rus) Credit Agricole
9 Nicolas Vogondy (Fra) Credit Agricole 0.18
10 Cristian Moreni (Ita) Cofidis, Le Credit Par Telephone 0.20
11 Javier Meijas Leal (Spa) Saunier Duval - Prodir
12 Francesco Bellotti (Ita) Credit Agricole
13 Manuele Spadi (Ita) Ceramica Flaminia
14 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche
15 Jens Voigt (Ger) Team Csc 0.33
16 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre-Fondital
17 Leonardo Bertagnolli (Ita) Cofidis, Le Credit Par Telephone 0.36
18 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
19 Thomas Lövkvist (Swe) Française Des Jeux
20 Anton Luengo Celaya (Spa) Euskaltel - Euskadi 0.46
21 Grégory Rast (Swi) Phonak Hearing Systems
22 Andrea Peron (Ita) Team Csc
23 Marco Pinotti (Ita) Saunier Duval - Prodir 1.01
24 Denys Kostyuk (Ukr) Intel - Action 1.09
25 José Rujano Guillen (Ven) Quick Step - Innergetic 1.15
26 Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone 1.19
27 Jussi Veikkanen (Fin) Française Des Jeux 1.23
28 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 1.32
29 Marco Fertonani (Ita) Caisse D’Epargne-Illes Balears 1.42
30 Francisco Perez Sanchez (Spa) Caisse D’Epargne-Illes Balears 1.59
31 Oliver Zaugg (Swi) Saunier Duval - Prodir 2.07
32 Peter Mazur (Pol) Saunier Duval - Prodir 2.09
33 Frédéric Guesdon (Fra) Française Des Jeux 2.50
34 Ivan Mayoz (Spa) Euskaltel - Euskadi 3.40
35 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 5.32
36 Steffen Wesemann (Swi) T-Mobile Team
37 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step - Innergetic 6.20
38 Eddy Mazzoleni (Ita) T-Mobile Team 6.33
39 Daniel Navarro Garcia (Spa) Astana 8.15
40 Alexandre Moos (Swi) Phonak Hearing Systems 15.18
41 Yuriy Krivtsov (Ukr) Ag2R Prevoyance 19.43
42 Slawomir Kohut (Pol) Miche
43 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
44 Fabrizio Guidi (Ita) Phonak Hearing Systems
45 Dariusz Baranowski (Pol) Astana
46 Joseba Zubeldia Agirre (Spa) Euskaltel - Euskadi
47 Iban Iriondo Uranga (Spa) Euskaltel - Euskadi
48 Kristof Szczawinski (Pol) Ceramica Flaminia
49 Beat Zberg (Swi) Gerolsteiner
50 Linus Gerdemann (Ger) T-Mobile Team
51 Matej Jurco (Svk) Team Milram
52 Jan Kuyckx (Bel) Davitamon-Lotto
53 Bram De Groot (Ned) Rabobank
54 Koen De Kort (Ned) Astana
55 Michael Schar (Swi) Phonak Hearing Systems
56 Andoni Aranaga Azkune (Spa) Euskaltel - Euskadi
57 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Fondital
58 Gorka Gonzalez Larranaga (Spa) Euskaltel - Euskadi
59 Simon Gerrans (Aus) Ag2R Prevoyance
60 Peter Wrolich (Aut) Gerolsteiner
61 Cezary Zamana (Pol) Intel - Action
62 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Astana
63 Allan Johansen (Den) Team Csc
64 Jaroslaw Zarebski (Pol) Intel - Action
65 Sébastien Hinault (Fra) Credit Agricole
66 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre-Fondital
67 Luciano André Pagliarini Mendonca (Bra) Saunier Duval - Prodir
68 Alessandro Cortinovis (Ita) Team Milram
69 Volker Ordowski (Ger) Gerolsteiner
70 Jose Luis Carrasco Gamiz (Spa) Caisse D’Epargne-Illes Balears
71 Christophe Mengin (Fra) Française Des Jeux
72 Christophe Le Mevel (Fra) Credit Agricole
73 Tomasz Marczynski (Pol) Ceramica Flaminia
74 Renaud Dion (Fra) Ag2R Prevoyance
75 Ronny Scholz (Ger) Gerolsteiner
76 Hubert Krys (Pol) Ceramica Flaminia
77 Martin Müller (Ger) Team Milram
78 Carlos Da Cruz (Fra) Française Des Jeux
79 Fumiyuki Beppu (Jpn) Discovery Channel Pro Cycling Team
80 Mariusz Witecki (Pol) Intel - Action
81 Carlos Abellan Ossenbach (Spa) Astana
82 Nicolas Portal (Fra) Caisse D’Epargne-Illes Balears
83 David Vitoria (Swi) Phonak Hearing Systems
84 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Ceramica Flaminia
85 Cédric Vasseur (Fra) Quick Step - Innergetic
86 Lilian Jegou (Fra) Française Des Jeux
87 Imanol Erviti (Spa) Caisse D’Epargne-Illes Balears
88 Guido Trentin (Ita) Saunier Duval - Prodir
89 Volodymyr Bileka (Ukr) Discovery Channel Pro Cycling Team
90 Guido Trenti (USA) Quick Step - Innergetic
91 Ivan Santaromita (Ita) Quick Step - Innergetic
92 Trent Lowe (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team
93 Alessandro Vanotti (Ita) Team Milram
94 Christophe Rinero (Fra) Saunier Duval - Prodir
95 Andy Flickinger (Fra) Bouygues Telecom
96 Arnaud Labbe (Fra) Bouygues Telecom
97 Bartosz Huzarski (Pol) Intel - Action
98 Domenico Quagliarella (Ita) Ceramica Flaminia
99 Paolo Longo Borghini (Ita) Ceramica Flaminia
100 Paolo Fornaciari (Ita) Lampre-Fondital
101 Mathieu Perget (Fra) Caisse D’Epargne-Illes Balears
102 Leif Hoste (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
103 Mirco Lorenzetto (Ita) Team Milram
104 Kim Kirchen (Lux) T-Mobile Team
105 Matthew White (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team
106 Rémi Pauriol (Fra) Credit Agricole
107 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom
108 Brian Vandborg (Den) Team Csc
109 Preben Van Hecke (Bel) Davitamon-Lotto
110 Pasquale Muto (Ita) Miche
111 Aaron Olsen (USA) Saunier Duval - Prodir
112 Stefano Garzelli (Ita) Liquigas
113 Max Van Heeswijk (Ned) Discovery Channel Pro Cycling Team
114 Sven Krauss (Ger) Gerolsteiner
115 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital
116 Enrico Gasparotto (Ita) Liquigas
117 Benoît Vaugrenard (Fra) Française Des Jeux 25.41
118 Bogdan Bondarev (Ukr) Intel - Action 26.02
119 Marcin Osinski (Pol) Intel - Action


Udgået:
DNF Serguei Gonchar (Ukr) T-Mobile Team
DNF Eric Baumann (Ger) T-Mobile Team
DNF Frantisek Rabon (Cze) T-Mobile Team
DNF Christian Müller (Ger) Team Csc
DNF Lars Michaelsen (Den) Team Csc

DNF Robert Hunter (RSA) Phonak Hearing Systems
DNF Jonathan Patrick Mc Carty (USA) Phonak Hearing Systems
DNF Alexei Markov (Rus) Caisse D’Epargne-Illes Balears
DNF Kai Reus (Ned) Rabobank
DNF Eladio Sanchez Prado (Spa) Astana
DNF Ivan Santos Martinez (Spa) Astana
DNF Nick Ingels (Bel) Davitamon-Lotto
DNF Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step - Innergetic
DNF Bram Tankink (Ned) Quick Step - Innergetic
DNF Matthias Russ (Ger) Gerolsteiner
DNF Koldo Fernandez De Larrea (Spa) Euskaltel - Euskadi
DNF Simone Cadamuro (Ita) Team Milram
DNF Carlo Scognamiglio (Ita) Team Milram
DNF Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone
DNF Jaan Kirsipuu (Est) Credit Agricole
DNF Eros Capecchi (Ita) Liquigas
DNF Alberto Curtolo (Ita) Liquigas
DNF Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas
DNF Bradley Mcgee (Aus) Française Des Jeux
DNF Sylvain Calzati (Fra) Ag2R Prevoyance
DNF Samuel Dumoulin (Fra) Ag2R Prevoyance
DNF Laurent Mangel (Fra) Ag2R Prevoyance
DNF Seweryn Zenon Kohut (Pol) Miche
DNF Giuseppe Di Grande (Ita) Miche
DNF Eddy Serry (Ita) Miche
DNF Leonardo Caneschi (Ita) Miche
DNF Maxim Rudenko (Ukr) Ceramica Flaminia
DNS Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank
DNS Gerben Löwik (Ned) Rabobank


Samlet stilling efter 6. etape
1 Stefan Schumacher (Ger) Gerolsteiner 27.52.43
2 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto 0.10
3 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-Fondital 0.16
4 Marek Rutkiewicz (Pol) Intel - Action
5 Alexandr Kolobnev (Rus) Rabobank 0.24
6 Alexandre Botcharov (Rus) Credit Agricole
7 Cristian Moreni (Ita) Cofidis, Le Credit Par Telephone 0.30
8 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre-Fondital 0.41
9 Jens Voigt (Ger) Team Csc 0.43
10 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0.46
11 Thomas Lövkvist (Swe) Française Des Jeux
12 Leonardo Bertagnolli (Ita) Cofidis, Le Credit Par Telephone
13 Andrea Peron (Ita) Team Csc 0.55
14 Grégory Rast (Swi) Phonak Hearing Systems 0.56
15 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 1.42
16 Francisco Perez Sanchez (Spa) Caisse D’Epargne-Illes Balears 2.09
17 Peter Mazur (Pol) Saunier Duval - Prodir 2.19
18 Frédéric Guesdon (Fra) Française Des Jeux 2.56
19 Fabian Wegmann (Ger) Gerolsteiner 3.16
20 Nicolas Vogondy (Fra) Credit Agricole 3.38
21 Javier Meijas Leal (Spa) Saunier Duval - Prodir 3.40
22 Francesco Bellotti (Ita) Credit Agricole
23 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche
24 Ivan Mayoz (Spa) Euskaltel - Euskadi 3.50
25 Denys Kostyuk (Ukr) Intel - Action 4.29
26 Jussi Veikkanen (Fin) Française Des Jeux 4.43
27 Marco Fertonani (Ita) Caisse D’Epargne-Illes Balears 5.02
28 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 5.42
29 Steffen Wesemann (Swi) T-Mobile Team
30 Vladimir Efimkin (Rus) Caisse D’Epargne-Illes Balears 6.07
31 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step - Innergetic 6.18
32 Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone 7.28
33 Manuele Spadi (Ita) Ceramica Flaminia 8.49
34 Eddy Mazzoleni (Ita) T-Mobile Team 9.53
35 Anton Luengo Celaya (Spa) Euskaltel - Euskadi 10.05
36 Marco Pinotti (Ita) Saunier Duval - Prodir 10.20
37 Oliver Zaugg (Swi) Saunier Duval - Prodir 11.23
38 Daniel Navarro Garcia (Spa) Astana 11.35
39 José Rujano Guillen (Ven) Quick Step - Innergetic 12.50
40 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 19.27
41 Fabrizio Guidi (Ita) Phonak Hearing Systems 19.30
42 Max Van Heeswijk (Ned) Discovery Channel Pro Cycling Team 19.39
43 Sven Krauss (Ger) Gerolsteiner 19.48
44 Enrico Gasparotto (Ita) Liquigas 19.50
45 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 19.51
46 Yuriy Krivtsov (Ukr) Ag2R Prevoyance 19.53
47 Arnaud Labbe (Fra) Bouygues Telecom
48 Renaud Dion (Fra) Ag2R Prevoyance
49 Cezary Zamana (Pol) Intel - Action
50 Koen De Kort (Ned) Astana
51 Dariusz Baranowski (Pol) Astana
52 Stefano Garzelli (Ita) Liquigas
53 Lilian Jegou (Fra) Française Des Jeux
54 Nicolas Portal (Fra) Caisse D’Epargne-Illes Balears
55 Mariusz Witecki (Pol) Intel - Action
56 Volodymyr Bileka (Ukr) Discovery Channel Pro Cycling Team
57 Kim Kirchen (Lux) T-Mobile Team
58 Alessandro Cortinovis (Ita) Team Milram
59 Andoni Aranaga Azkune (Spa) Euskaltel - Euskadi
60 Volker Ordowski (Ger) Gerolsteiner
61 Alessandro Vanotti (Ita) Team Milram
62 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom
63 Bartosz Huzarski (Pol) Intel - Action
64 Cédric Vasseur (Fra) Quick Step - Innergetic
65 Ronny Scholz (Ger) Gerolsteiner
66 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Fondital 20.37
67 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Astana 21.38
68 Alexandre Moos (Swi) Phonak Hearing Systems 22.50
69 Preben Van Hecke (Bel) Davitamon-Lotto 23.02
70 Kristof Szczawinski (Pol) Ceramica Flaminia 23.03
71 Fumiyuki Beppu (Jpn) Discovery Channel Pro Cycling Team
72 Jan Kuyckx (Bel) Davitamon-Lotto
73 Peter Wrolich (Aut) Gerolsteiner
74 Michael Schar (Swi) Phonak Hearing Systems
75 Matej Jurco (Svk) Team Milram
76 Christophe Le Mevel (Fra) Credit Agricole
77 Paolo Longo Borghini (Ita) Ceramica Flaminia
78 Allan Johansen (Den) Team Csc
79 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Ceramica Flaminia
80 Leif Hoste (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
81 Beat Zberg (Swi) Gerolsteiner
82 Linus Gerdemann (Ger) T-Mobile Team
83 Guido Trentin (Ita) Saunier Duval - Prodir
84 Carlos Abellan Ossenbach (Spa) Astana
85 Simon Gerrans (Aus) Ag2R Prevoyance
86 Ivan Santaromita (Ita) Quick Step - Innergetic
87 Trent Lowe (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team
88 Rémi Pauriol (Fra) Credit Agricole
89 Mirco Lorenzetto (Ita) Team Milram 23.48
90 Aaron Olsen (USA) Saunier Duval - Prodir 24.43
91 Domenico Quagliarella (Ita) Ceramica Flaminia 25.36
92 David Vitoria (Swi) Phonak Hearing Systems 25.52
93 Jaroslaw Zarebski (Pol) Intel - Action
94 Imanol Erviti (Spa) Caisse D’Epargne-Illes Balears
95 Mathieu Perget (Fra) Caisse D’Epargne-Illes Balears 26.11
96 Martin Müller (Ger) Team Milram 27.15
97 Hubert Krys (Pol) Ceramica Flaminia 28.58
98 Slawomir Kohut (Pol) Miche 29.02
99 Christophe Rinero (Fra) Saunier Duval - Prodir
100 Tomasz Marczynski (Pol) Ceramica Flaminia
101 Jose Luis Carrasco Gamiz (Spa) Caisse D’Epargne-Illes Balears
102 Brian Vandborg (Den) Team Csc
103 Iban Iriondo Uranga (Spa) Euskaltel - Euskadi 31.35
104 Joseba Zubeldia Agirre (Spa) Euskaltel - Euskadi 32.16
105 Sébastien Hinault (Fra) Credit Agricole 33.46
106 Christophe Mengin (Fra) Française Des Jeux
107 Gorka Gonzalez Larranaga (Spa) Euskaltel - Euskadi 34.09
108 Luciano André Pagliarini Mendonca (Bra) Saunier Duval - Prodir 36.52
109 Bram De Groot (Ned) Rabobank 36.54
110 Carlos Da Cruz (Fra) Française Des Jeux 36.56
111 Matthew White (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team
112 Guido Trenti (USA) Quick Step - Innergetic 41.59
113 Benoît Vaugrenard (Fra) Française Des Jeux 42.54
114 Paolo Fornaciari (Ita) Lampre-Fondital 42.59
115 Andy Flickinger (Fra) Bouygues Telecom 43.31
116 Pasquale Muto (Ita) Miche 47.11
117 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre-Fondital 48.08
118 Bogdan Bondarev (Ukr) Intel - Action 50.59
119 Marcin Osinski (Pol) Intel - Action 1.02.15


Pointkonkurrencen efter 6. etape
1 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step - Innergetic 81 pts
2 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 74
3 Fabrizio Guidi (Ita) Phonak Hearing Systems 71
4 Enrico Gasparotto (Ita) Liquigas 55
5 Max Van Heeswijk (Ned) Discovery Channel Pro Cycling Team 54
6 Cristian Moreni (Ita) Cofidis, Le Credit Par Telephone 38
7 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Astana 35
8 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-Fondital 34
9 Kristof Szczawinski (Pol) Ceramica Flaminia 33
10 Sébastien Hinault (Fra) Credit Agricole 33
11 Stefan Schumacher (Ger) Gerolsteiner 32
12 Marek Rutkiewicz (Pol) Intel - Action 28
13 Alexandr Kolobnev (Rus) Rabobank 27
14 Koen De Kort (Ned) Astana 25
15 Jaroslaw Zarebski (Pol) Intel - Action 25
16 Arnaud Labbe (Fra) Bouygues Telecom 23
17 Vladimir Efimkin (Rus) Caisse D’Epargne-Illes Balears 22
18 Fabian Wegmann (Ger) Gerolsteiner 19
19 Aaron Olsen (USA) Saunier Duval - Prodir 19
20 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto 18
21 Javier Meijas Leal (Spa) Saunier Duval - Prodir 18
22 Jens Voigt (Ger) Team Csc 17
23 Peter Wrolich (Aut) Gerolsteiner 16
24 Lilian Jegou (Fra) Française Des Jeux 15
25 Luciano André Pagliarini Mendonca (Bra) Saunier Duval - Prodir 14
26 Alexandre Botcharov (Rus) Credit Agricole 13
27 Nicolas Vogondy (Fra) Credit Agricole 12
28 Francesco Bellotti (Ita) Credit Agricole 9
29 Renaud Dion (Fra) Ag2R Prevoyance 9
30 Manuele Spadi (Ita) Ceramica Flaminia 8
31 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche 7
32 Stefano Garzelli (Ita) Liquigas 6
33 Mirco Lorenzetto (Ita) Team Milram 6
34 David Vitoria (Swi) Phonak Hearing Systems 6
35 Bram De Groot (Ned) Rabobank 6
36 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre-Fondital 5
37 Yuriy Krivtsov (Ukr) Ag2R Prevoyance 5
38 Leonardo Bertagnolli (Ita) Cofidis, Le Credit Par Telephone 4
39 Denys Kostyuk (Ukr) Intel - Action 4
40 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 3
41 Thomas Lövkvist (Swe) Française Des Jeux 2
42 Peter Mazur (Pol) Saunier Duval - Prodir 1
43 Anton Luengo Celaya (Spa) Euskaltel - Euskadi 1


Sprintkonkurrencen efter 6. etape
1 Marcin Osinski (Pol) Intel - Action 15 pts
2 Maxim Rudenko (Ukr) Ceramica Flaminia 7
3 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone 6
4 Guido Trenti (USA) Quick Step - Innergetic 6
5 Sven Krauss (Ger) Gerolsteiner 5
6 Frédéric Guesdon (Fra) Française Des Jeux 4
7 Aaron Olsen (USA) Saunier Duval - Prodir 4
8 Hubert Krys (Pol) Ceramica Flaminia 4
9 Luciano André Pagliarini Mendonca (Bra) Saunier Duval - Prodir 4
10 Oliver Zaugg (Swi) Saunier Duval - Prodir 3
11 Enrico Gasparotto (Ita) Liquigas 3
12 Christian Müller (Ger) Team Csc 3
13 Leonardo Caneschi (Ita) Miche 2
14 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 2
15 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre-Fondital 2
16 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step - Innergetic 2
17 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 2
18 Gorka Gonzalez Larranaga (Spa) Euskaltel - Euskadi 2
19 Bram De Groot (Ned) Rabobank 2
20 Eric Baumann (Ger) T-Mobile Team 1
21 Lars Michaelsen (Den) Team Csc 1
22 Andrea Peron (Ita) Team Csc 1
23 Fabrizio Guidi (Ita) Phonak Hearing Systems 1
24 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Fondital 1
25 Preben Van Hecke (Bel) Davitamon-Lotto 1


Bjergkonkurrencen efter 6. etape
1 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 37 pts
2 Aaron Olsen (USA) Saunier Duval - Prodir 25
3 Marco Pinotti (Ita) Saunier Duval - Prodir 24
4 Sven Krauss (Ger) Gerolsteiner 22
5 Giuseppe Di Grande (Ita) Miche 17
6 Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone 16
7 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone 14
8 Oliver Zaugg (Swi) Saunier Duval - Prodir 10
9 Frédéric Guesdon (Fra) Française Des Jeux 9
10 Christian Müller (Ger) Team Csc 8
11 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche 8
12 Fabian Wegmann (Ger) Gerolsteiner 7
13 Maxim Rudenko (Ukr) Ceramica Flaminia 5
14 Cristian Moreni (Ita) Cofidis, Le Credit Par Telephone 5
15 Anton Luengo Celaya (Spa) Euskaltel - Euskadi 5
16 Marek Rutkiewicz (Pol) Intel - Action 3
17 José Rujano Guillen (Ven) Quick Step - Innergetic 3
18 Marcin Osinski (Pol) Intel - Action 3
19 Steffen Wesemann (Swi) T-Mobile Team 2
20 Vladimir Efimkin (Rus) Caisse D’Epargne-Illes Balears 2
21 Leonardo Caneschi (Ita) Miche 1


Holdkonkurrencen efter 6. etape
1 Credit Agricole 83.39.31
2 Cofidis, Le Credit Par Telephone 1.02
3 Caisse D'Epargne-Illes Balears 3.03
4 Française Des Jeux 3.57
5 Saunier Duval - Prodir 8.35
6 Gerolsteiner 18.53
7 Lampre-Fondital 19.30
8 Intel - Action 20.06
9 Team CSC 20.10
10 Liquigas 20.59
11 Euskaltel - Euskadi 23.17
12 Rabobank 24.37
13 Quick Step-Innergetic 26.26
14 T-Mobile Team 34.06
15 Phonak Hearing Systems 34.55
16 Davitamon-Lotto 44.58
17 Ceramica Flaminia 45.14
18 Astana 46.49
19 Miche 48.03
20 Discovery Channel Pro Cycling Team 58.17
21 AG2R Prevoyance
22 Team Milram
23 Bouygues Telecom 1.13.01
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Ladies Tour of Norway(2.WWT) 13/08-16/08

Cyclassics Hamburg(1.UWT) 16/08

Prudential RideLondon-Sur...(1.UWT) 16/08

KOGA Slag om Norg(1.1) 16/08

La Poly Normande(1.1) 16/08

Tour de l'Avenir(2.NCUP) 14/08-19/08

Cyclassics Hamburg(1.UWT) 16/08

Prudential RideLondon-Sur...(1.UWT) 16/08

KOGA Slag om Norg(1.1) 16/08

La Poly Normande(1.1) 16/08

GP Stad Zottegem(1.1) 18/08

Tour du Limousin(2.1) 18/08-21/08

Omloop Mandel-Leie-Scheld...(1.1) 22/08

Schaal Sels(1.1) 23/08

Tour de Indonesia(2.1) 24/08-29/08

Bretagne Classic - Ouest-...(1.UWT) 25/08

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

NYE SKO? GUIDE, SAMMENLIGN OG FIND FORHANDLER