Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Dobbeltsejr til Rabobank

Dobbeltsejr til Rabobank

20. februar 2007 17:340

Annonce

I dag blev 3. etape af Vuelta Andalucía (Ruta Ciclista del Sol) kørt fra La Guardia de Jaén til Jaén over 170.6 km. Ligesom igår var der flere angreb, men igen lykkedes det Predictor-Lotto og holde forholdsvis nemt sammen på feltet, og da sprinterholdene kunne øjne en massespurt tog de over.

Rabobank havde naturligvis gårdagens vinder Oscar Freire at køre med, men selvom det lykkedes Rabobank at vinde massespurten, så måtte Oscar Freire nøjes med 2. pladsen efter holdets nye sprinter Max van Heeswijk. Dermed må man sige, at Rabobank sprinterne har tur i den. Freire har allerede hentet to sejre, imens Max van Heeswijk i dag hentede sin første sejr. I nat hentede Graeme Brown etapesejren i Tour of California. Holdet har altså på det sidste døgn hentet hele tre etapesejre.

Caisse d'Epargne sprinteren José Joaquin Rojas tog sig af 3. pladsen. Samlet føres løbet dog fortsat af Dario David Cioni (Predictor-Lotto).


Resultat af 3. etape
1 Max Van Heeswijk (Ned) Rabobank 3.57.34 (41.849 km/h)
2 Oscar Freire (Spa) Rabobank
3 José Joaquín Rojas (Spa) Caisse d'Epargne
4 Alexander Khatuntsev (Rus) Unibet.com
5 Francisco José Ventoso (Spa) Saunier Duval-Prodir
6 Luis Pasamontes (Spa) Unibet.com
7 Rodrigo García (Spa) Fuerteventura-Canarias
8 Koldo Fernández (Spa) Euskaltel-Euskadi
9 Francisco Mancebo (Spa) Relax-GAM
10 Tadej Valjavec (Slo) Lampre-Fondital
11 Manuele Mori (Ita) Saunier Duval-Prodir
12 David Garcia (Spa) Karpin-Galicia
13 Roger Hammond (GBr) T-Mobile
14 Manuel Váquez (Spa) Andalucia-Cayasur
15 Steven De Jongh (Ned) Quickstep-Innergetic
16 Dario Cioni (Ita) Predictor-Lotto
17 Laurens Ten Dam (Ned) Unibet.com
18 Manuel Lloret (Spa) Fuerteventura-Canarias
19 Francisco Lara (Spa) Andalucia-Cayasur
20 José Luis Carrasco (Spa) Andalucia-Cayasur
21 Jorge Azanza (Spa) Euskaltel-Euskadi
22 Anton Luengo (Spa) Euskaltel-Euskadi
23 Linus Gerdemann (Ger) T-Mobile
24 Bert Grabsch (Ger) T-Mobile
25 Paul Martens (Ger) Skil-Shimano
26 José Alberto Benítez (Spa) Saunier Duval-Prodir
27 Iban Mayo (Spa) Saunier Duval-Prodir
28 Julián Sánchez (Spa) Relax-GAM
29 David Arroyo (Spa) Caisse d'Epargne
30 Marcos Serrano (Spa) Karpin-Galicia
31 Isidro Nozal (Spa) Karpin-Galicia
32 Manuel Calvente (Spa) Agritubel
33 Gorik Gardeyn (Bel) Unibet.com
34 José Bonilla (Crc) Fuerteventura-Canarias
35 David López García (Spa) Caisse d'Epargne
36 Serge Baguet (Bel) Quickstep-Innergetic
37 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi
38 Kevin Hulsmans (Bel) Quickstep-Innergetic
39 Andoni Aranaga (Spa) Euskaltel-Euskadi 0.10
40 Tom Boonen (Bel) Quickstep-Innergetic
41 Moisés Dueñas (Spa) Agritubel 0.13
42 Unai Etxebarria (Ven) Euskaltel-Euskadi 0.15
43 Wilfried Cretskens (Bel) Quickstep-Innergetic
44 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank 0.20
45 Jesús Del Nero (Spa) Saunier Duval-Prodir 0.24
46 Sergey Kolesnikov (Rus) Unibet.com 0.33
47 Jesus Rosendo (Spa) Andalucia-Cayasur
48 Pieter Jacobs (Bel) Unibet.com
49 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 0.36
50 Serafin Martinez (Spa) Karpin-Galicia
51 Sébastien Portal (Fra) Caisse d'Epargne 0.44
52 Jan Hruska (Cze) Relax-GAM
53 Iker Flores (Spa) Fuerteventura-Canarias 1.01
54 Christoph Meschenmoser (Ger) Skil-Shimano 1.06
55 Sébastien Rosseler (Bel) Quickstep-Innergetic
56 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Fondital
57 Francisco Jose Martinez (Spa) Andalucia-Cayasur 1.08
58 Riccardo Riccò (Ita) Saunier Duval-Prodir
59 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Fondital
60 Giampaolo Caruso (Ita) Lampre-Fondital
61 Johan Van Summeren (Bel) Predictor-Lotto
62 Leon Van Bon (Ned) Rabobank
63 Antonio Olmo (Spa) Andalucia-Cayasur
64 Pedro Horrillo (Spa) Rabobank
65 Leif Hoste (Bel) Predictor-Lotto
66 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano
67 Dailos Diaz Armas (Spa) Fuerteventura-Canarias
68 Maarten Den Bakker (Ned) Skil-Shimano
69 Beñat Albizuri (Spa) Euskaltel-Euskadi
70 Floris Goesinnen (Ned) Skil-Shimano
71 David Loosli (Swi) Lampre-Fondital 1.37
72 David Abal Diego (Spa) Karpin-Galicia 1.39
73 Robbie McEwen (Aus) Predictor-Lotto
74 Paolo Fornaciari (Ita) Lampre-Fondital
75 José Alberto Martínez (Spa) Agritubel
76 David Herrero (Spa) Karpin-Galicia
77 Mikel Gaztañaga Echeverria (Spa) Agritubel
78 Stefano Zanini (Ita) Predictor-Lotto
79 José Antonio López (Spa) Andalucia-Cayasur
80 Aart Vierhouten (Ned) Skil-Shimano
81 Marcus Burghardt (Ger) T-Mobile
82 Marco Pinotti (Ita) T-Mobile
83 Oscar García-Casarrubios (Spa) Relax-GAM 1.52
84 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d'Epargne
85 Frantisek Rabon (Cze) T-Mobile 2.02
86 Denis Kudashev (Rus) Relax-GAM
87 Enrique Salgueiro (Spa) Karpin-Galicia 2.03
88 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne 2.13
89 Mikel Artetxe (Spa) Fuerteventura-Canarias
90 Antonio Piedra (Spa) Fuerteventura-Canarias
91 Danilo Napolitano (Ita) Lampre-Fondital 2.30
92 Jan Boven (Ned) Rabobank 2.32
93 Kevin Van Impe (Bel) Quickstep-Innergetic
94 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano
95 Cadel Evans (Aus) Predictor-Lotto
96 Eric Berthou (Fra) Caisse d'Epargne 2.35
97 Eric Baumann (Ger) T-Mobile 2.50
98 Joaquin Sobrino Martinez (Spa) Relax-GAM
99 Jorge García (Spa) Relax-GAM
100 Wim Vansevenant (Bel) Predictor-Lotto 3.35
101 Eduardo Gonzalo (Spa) Agritubel 3.51


Samlet stilling efter 3. etape
1 Dario Cioni (Ita) Predictor-Lotto 11.14.28
2 Oscar Freire (Spa) Rabobank 0.01
3 Francisco José Ventoso (Spa) Saunier Duval-Prodir
4 Tadej Valjavec (Slo) Lampre-Fondital
5 Anton Luengo (Spa) Euskaltel-Euskadi
6 José Joaquín Rojas (Spa) Caisse d'Epargne 0.03
7 Luis Pasamontes (Spa) Unibet.com 0.05
8 Alexander Khatuntsev (Rus) Unibet.com
9 Francisco Mancebo (Spa) Relax-GAM
10 Rodrigo García (Spa) Fuerteventura-Canarias
11 Koldo Fernández (Spa) Euskaltel-Euskadi
12 David Garcia (Spa) Karpin-Galicia
13 Paul Martens (Ger) Skil-Shimano
14 Manuel Váquez (Spa) Andalucia-Cayasur
15 Roger Hammond (GBr) T-Mobile
16 Iban Mayo (Spa) Saunier Duval-Prodir
17 Laurens Ten Dam (Ned) Unibet.com
18 Linus Gerdemann (Ger) T-Mobile
19 Manuel Lloret (Spa) Fuerteventura-Canarias
20 José Luis Carrasco (Spa) Andalucia-Cayasur
21 Bert Grabsch (Ger) T-Mobile
22 José Bonilla (Crc) Fuerteventura-Canarias
23 David López García (Spa) Caisse d'Epargne
24 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi
25 Serge Baguet (Bel) Quickstep-Innergetic
26 Julián Sánchez (Spa) Relax-GAM
27 Isidro Nozal (Spa) Karpin-Galicia
28 Marcos Serrano (Spa) Karpin-Galicia
29 Jorge Azanza (Spa) Euskaltel-Euskadi 0.14
30 Manuele Mori (Ita) Saunier Duval-Prodir
31 José Alberto Benítez (Spa) Saunier Duval-Prodir 0.18
32 Unai Etxebarria (Ven) Euskaltel-Euskadi 0.20
33 Manuel Calvente (Spa) Agritubel 0.23
34 Moisés Dueñas (Spa) Agritubel 0.31
35 Andoni Aranaga (Spa) Euskaltel-Euskadi 0.33
36 Pieter Jacobs (Bel) Unibet.com 0.38
37 Sergey Kolesnikov (Rus) Unibet.com
38 Jan Hruska (Cze) Relax-GAM 0.49
39 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 0.57
40 David Arroyo (Spa) Caisse d'Epargne 0.59
41 Antonio Olmo (Spa) Andalucia-Cayasur 1.13
42 Gorik Gardeyn (Bel) Unibet.com 1.15
43 Giampaolo Caruso (Ita) Lampre-Fondital 1.26
44 Sébastien Portal (Fra) Caisse d'Epargne 1.30
45 Max Van Heeswijk (Ned) Rabobank 1.35
46 Sébastien Rosseler (Bel) Quickstep-Innergetic 1.40
47 Steven De Jongh (Ned) Quickstep-Innergetic 1.45
48 Francisco Lara (Spa) Andalucia-Cayasur
49 Maarten Den Bakker (Ned) Skil-Shimano 1.48
50 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank 1.50
51 Serafin Martinez (Spa) Karpin-Galicia 1.51
52 Jesús Del Nero (Spa) Saunier Duval-Prodir 1.52
53 Jesus Rosendo (Spa) Andalucia-Cayasur 1.57
54 Wilfried Cretskens (Bel) Quickstep-Innergetic 2.00
55 Tom Boonen (Bel) Quickstep-Innergetic 2.01
56 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Fondital 2.04
57 Marcus Burghardt (Ger) T-Mobile 2.14
58 Riccardo Riccò (Ita) Saunier Duval-Prodir 2.18
59 Floris Goesinnen (Ned) Skil-Shimano 2.20
60 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Fondital 2.24
61 Beñat Albizuri (Spa) Euskaltel-Euskadi 2.32
62 Kevin Hulsmans (Bel) Quickstep-Innergetic
63 Oscar García-Casarrubios (Spa) Relax-GAM 2.38
64 Francisco Jose Martinez (Spa) Andalucia-Cayasur 2.45
65 David Abal Diego (Spa) Karpin-Galicia 2.49
66 Eric Berthou (Fra) Caisse d'Epargne 2.58
67 Johan Van Summeren (Bel) Predictor-Lotto 2.59
68 Antonio Piedra (Spa) Fuerteventura-Canarias
69 Marco Pinotti (Ita) T-Mobile 3.00
70 Christoph Meschenmoser (Ger) Skil-Shimano 3.03
71 Dailos Diaz Armas (Spa) Fuerteventura-Canarias 3.11
72 Frantisek Rabon (Cze) T-Mobile 3.12
73 Iker Flores (Spa) Fuerteventura-Canarias 3.14
74 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d'Epargne 3.17
75 Leif Hoste (Bel) Predictor-Lotto 3.21
76 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano
77 Denis Kudashev (Rus) Relax-GAM 3.24
78 Cadel Evans (Aus) Predictor-Lotto 3.30
79 David Loosli (Swi) Lampre-Fondital 3.36
80 Pedro Horrillo (Spa) Rabobank 3.44
81 José Antonio López (Spa) Andalucia-Cayasur 3.48
82 David Herrero (Spa) Karpin-Galicia 3.59
83 Danilo Napolitano (Ita) Lampre-Fondital 4.08
84 Eduardo Gonzalo (Spa) Agritubel 4.13
85 Paolo Fornaciari (Ita) Lampre-Fondital 4.15
86 José Alberto Martínez (Spa) Agritubel 4.17
87 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne 4.22
88 Eric Baumann (Ger) T-Mobile 4.29
89 Leon Van Bon (Ned) Rabobank 4.35
90 Joaquin Sobrino Martinez (Spa) Relax-GAM 5.08
91 Jorge García (Spa) Relax-GAM 5.34
92 Mikel Gaztañaga Echeverria (Spa) Agritubel 5.37
93 Stefano Zanini (Ita) Predictor-Lotto 5.45
94 Robbie McEwen (Aus) Predictor-Lotto 5.51
95 Aart Vierhouten (Ned) Skil-Shimano 6.16
96 Wim Vansevenant (Bel) Predictor-Lotto 6.33
97 Jan Boven (Ned) Rabobank 6.35
98 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano 7.13
99 Kevin Van Impe (Bel) Quickstep-Innergetic 7.18
100 Mikel Artetxe (Spa) Fuerteventura-Canarias 7.28
101 Enrique Salgueiro (Spa) Karpin-Galicia 29.03


Pointkonkurrencen efter 3. etape
1 Oscar Freire (Spa) Rabobank 61 pts
2 Francisco José Ventoso (Spa) Saunier Duval-Prodir 46
3 José Joaquín Rojas (Spa) Caisse d'Epargne 42
4 Dario Cioni (Ita) Predictor-Lotto 28
5 Tadej Valjavec (Slo) Lampre-Fondital 28
6 Max Van Heeswijk (Ned) Rabobank 25
7 Anton Luengo (Spa) Euskaltel-Euskadi 20
8 Luis Pasamontes (Spa) Unibet.com 17
9 Alexander Khatuntsev (Rus) Unibet.com 16
10 Rodrigo García (Spa) Fuerteventura-Canarias 16
11 Koldo Fernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 16
12 Francisco Mancebo (Spa) Relax-GAM 14
13 Paul Martens (Ger) Skil-Shimano 13
14 Cadel Evans (Aus) Predictor-Lotto 12
15 Danilo Napolitano (Ita) Lampre-Fondital 10
16 José Bonilla (Crc) Fuerteventura-Canarias 9
17 Baden Cooke (Aus) Unibet.com 9
18 David Garcia (Spa) Karpin-Galicia 8
19 Serge Baguet (Bel) Quickstep-Innergetic 8
20 David López García (Spa) Caisse d'Epargne 5
21 Manuele Mori (Ita) Saunier Duval-Prodir 5
22 Unai Etxebarria (Ven) Euskaltel-Euskadi 5
23 Manuel Váquez (Spa) Andalucia-Cayasur 4
24 Linus Gerdemann (Ger) T-Mobile 4
25 Roger Hammond (GBr) T-Mobile 3
26 Iban Mayo (Spa) Saunier Duval-Prodir 1
27 Steven De Jongh (Ned) Quickstep-Innergetic 1


Bjergkonkurrencen efter 3. etape
1 José Alberto Benítez (Spa) Saunier Duval-Prodir 7 pts
2 José Luis Carrasco (Spa) Andalucia-Cayasur 5
3 Dario Cioni (Ita) Predictor-Lotto 4
4 Andoni Aranaga (Spa) Euskaltel-Euskadi 3
5 Jesús Del Nero (Spa) Saunier Duval-Prodir 3
6 Francisco José Ventoso (Spa) Saunier Duval-Prodir 3
7 Anton Luengo (Spa) Euskaltel-Euskadi 2
8 José Bonilla (Crc) Fuerteventura-Canarias 2
9 Marcus Burghardt (Ger) T-Mobile 1


Kombinationskonkurrencen efter 3. etape
1 Dario Cioni (Ita) Predictor-Lotto 8 pts
2 Francisco José Ventoso (Spa) Saunier Duval-Prodir 11
3 Anton Luengo (Spa) Euskaltel-Euskadi 19
4 José Bonilla (Crc) Fuerteventura-Canarias 46
5 Oscar Freire (Spa) Rabobank 3
6 Tadej Valjavec (Slo) Lampre-Fondital 9
7 José Joaquín Rojas (Spa) Caisse d'Epargne 9
8 Luis Pasamontes (Spa) Unibet.com 15
9 Alexander Khatuntsev (Rus) Unibet.com 17
10 Rodrigo García (Spa) Fuerteventura-Canarias 20
11 Francisco Mancebo (Spa) Relax-GAM 21
12 Koldo Fernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 22
13 José Luis Carrasco (Spa) Andalucia-Cayasur 22
14 Paul Martens (Ger) Skil-Shimano 26
15 David Garcia (Spa) Karpin-Galicia 30
16 José Alberto Benítez (Spa) Saunier Duval-Prodir 32
17 Manuel Váquez (Spa) Andalucia-Cayasur 37
18 Andoni Aranaga (Spa) Euskaltel-Euskadi 39
19 Roger Hammond (GBr) T-Mobile 40
20 Iban Mayo (Spa) Saunier Duval-Prodir 42
21 Linus Gerdemann (Ger) T-Mobile 42
22 David López García (Spa) Caisse d'Epargne 43
23 Serge Baguet (Bel) Quickstep-Innergetic 44
24 Manuele Mori (Ita) Saunier Duval-Prodir 51
25 Max Van Heeswijk (Ned) Rabobank 51
26 Unai Etxebarria (Ven) Euskaltel-Euskadi 54
27 Jesús Del Nero (Spa) Saunier Duval-Prodir 57
28 Marcus Burghardt (Ger) T-Mobile 66
29 Steven De Jongh (Ned) Quickstep-Innergetic 74
30 Cadel Evans (Aus) Predictor-Lotto 92
31 Danilo Napolitano (Ita) Lampre-Fondital 98
32 Laurens Ten Dam (Ned) Unibet.com 17
33 Manuel Lloret (Spa) Fuerteventura-Canarias 19
34 Bert Grabsch (Ger) T-Mobile 21
35 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi 24
36 Julián Sánchez (Spa) Relax-GAM 26
37 Isidro Nozal (Spa) Karpin-Galicia 27
38 Marcos Serrano (Spa) Karpin-Galicia 28
39 Jorge Azanza (Spa) Euskaltel-Euskadi 29
40 Manuel Calvente (Spa) Agritubel 33
41 Moisés Dueñas (Spa) Agritubel 34
42 Pieter Jacobs (Bel) Unibet.com 36
43 Sergey Kolesnikov (Rus) Unibet.com 37
44 Jan Hruska (Cze) Relax-GAM 38
45 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 39
46 David Arroyo (Spa) Caisse d'Epargne 40
47 Antonio Olmo (Spa) Andalucia-Cayasur 41
48 Gorik Gardeyn (Bel) Unibet.com 42
49 Giampaolo Caruso (Ita) Lampre-Fondital 43
50 Sébastien Portal (Fra) Caisse d'Epargne 44
51 Sébastien Rosseler (Bel) Quickstep-Innergetic 46
52 Francisco Lara (Spa) Andalucia-Cayasur 48
53 Maarten Den Bakker (Ned) Skil-Shimano 49
54 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank 50
55 Serafin Martinez (Spa) Karpin-Galicia 51
56 Jesus Rosendo (Spa) Andalucia-Cayasur 53
57 Wilfried Cretskens (Bel) Quickstep-Innergetic 54
58 Tom Boonen (Bel) Quickstep-Innergetic 55
59 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Fondital 56
60 Riccardo Riccò (Ita) Saunier Duval-Prodir 58
61 Floris Goesinnen (Ned) Skil-Shimano 59
62 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Fondital 60
63 Beñat Albizuri (Spa) Euskaltel-Euskadi 61
64 Kevin Hulsmans (Bel) Quickstep-Innergetic 62
65 Oscar García-Casarrubios (Spa) Relax-GAM 63
66 Francisco Jose Martinez (Spa) Andalucia-Cayasur 64
67 David Abal Diego (Spa) Karpin-Galicia 65
68 Eric Berthou (Fra) Caisse d'Epargne 66
69 Johan Van Summeren (Bel) Predictor-Lotto 67
70 Antonio Piedra (Spa) Fuerteventura-Canarias 68
71 Marco Pinotti (Ita) T-Mobile 69
72 Christoph Meschenmoser (Ger) Skil-Shimano 70
73 Dailos Diaz Armas (Spa) Fuerteventura-Canarias 71
74 Frantisek Rabon (Cze) T-Mobile 72
75 Iker Flores (Spa) Fuerteventura-Canarias 73
76 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d'Epargne 74
77 Leif Hoste (Bel) Predictor-Lotto 75
78 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 76
79 Denis Kudashev (Rus) Relax-GAM 77
80 David Loosli (Swi) Lampre-Fondital 79
81 Pedro Horrillo (Spa) Rabobank 80
82 José Antonio López (Spa) Andalucia-Cayasur 81
83 David Herrero (Spa) Karpin-Galicia 82
84 Eduardo Gonzalo (Spa) Agritubel 84
85 Paolo Fornaciari (Ita) Lampre-Fondital 85
86 José Alberto Martínez (Spa) Agritubel 86
87 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne 87
88 Eric Baumann (Ger) T-Mobile 88
89 Leon Van Bon (Ned) Rabobank 89
90 Joaquin Sobrino Martinez (Spa) Relax-GAM 90
91 Jorge García (Spa) Relax-GAM 91
92 Mikel Gaztañaga Echeverria (Spa) Agritubel 92
93 Stefano Zanini (Ita) Predictor-Lotto 93
94 Robbie McEwen (Aus) Predictor-Lotto 94
95 Aart Vierhouten (Ned) Skil-Shimano 95
96 Wim Vansevenant (Bel) Predictor-Lotto 96
97 Jan Boven (Ned) Rabobank 97
98 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano 98
99 Kevin Van Impe (Bel) Quickstep-Innergetic 99
100 Mikel Artetxe (Spa) Fuerteventura-Canarias 100
101 Enrique Salgueiro (Spa) Karpin-Galicia 101


Holdkonkurrencen efter 3. etape
1 Euskaltel-Euskadi 33.43.35
2 Unibet.com 0.04
3 Fuerteventura-Canarias
4 T-Mobile
5 Andalucia-Cayasur
6 Karpin-Galicia
7 Saunier Duval-Prodir 0.09
8 Caisse d'Epargne 0.20
9 Relax-GAM 0.48
10 Quickstep-Innergetic 1.44
11 Rabobank 1.50
12 Lampre-Fondital 2.27
13 Agritubel 2.44
14 Predictor-Lotto 3.59
15 Skil-Shimano 4.00

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

OL - Herrer (Enkeltstart)(JO) 28/07

Trofee van Vlaanderen(1.1) 28/07

Vuelta a Castilla y Leon(1.1) 29/07

Tour de l'Ain(2.1) 29/07-31/07

OL - Herrer (Enkeltstart)(JO) 28/07

Trofee van Vlaanderen(1.1) 28/07

Vuelta a Castilla y Leon(1.1) 29/07

Tour de l'Ain(2.1) 29/07-31/07

Donostia San Sebastian Kl...(1.UWT) 31/07

Heylen Vastgoed Heistse Pijl(1.1) 31/07

Johan Museeuw Classic(1.1) 31/07

Circuito de Getxo - Memor...(1.1) 01/08

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 04/08-15/08

La Coupe du President de ...(2.1) 05/08-08/08

Sazka Tour(2.1) 05/08-08/08

Aubel-Thimister-Stavelot(2.1) 06/08-08/08

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka NextHash

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger