Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Følg os Nyhedsbrev VELOMIO

Endelig startliste til GP Herning/1. afdeling af Post Cuppen
24. april 2015 12:50 af Jesper Johannesen Foto: Dennis Boutrup

Når Post Cuppen skydes i gang med grusklassikeren GP Herning i morgen er det med deltagelse af 118 ryttere.

I morgen køres første afdeling af Post Cuppen, og det bliver et hæsblæsende løb på grusvejene i Herning. Sidste år vandt Morten Øllegaard (Riwal Platform Cycling Team).

Du kan følge løbet hele GP Herning på Feltet.dks liveopdatering fra klokken 10.50.
 

Startlisten
1 Morten Øllegaard - Riwal Platform Cycling Team
2 Kaspar Schjønnemann Larsen - Riwal Platform Cycling Team
3 Kasper Linde Jørgensen - Riwal Platform Cycling Team
4 Martin Grøn - Riwal Platform Cycling Team
5 Casper Von Folsach - Riwal Platform Cycling Team
6 Emil Bækhøj Halvorsen - Riwal Platform Cycling Team
7 Nikola Aistrup - Riwal Platform Cycling Team
8 Jesper Mørkøv - Riwal Platform Cycling Team
9 Alex Nicki Sylvest Rasmussen - Team TREFOR - Blue Water
10 Sebastian Lander - Team TREFOR - Blue Water
11 Thomas Nybo Riis - Team TREFOR - Blue Water
12 Patrick Clausen - Team TREFOR - Blue Water
13 Mads Baadgaard Rahbek - Team TREFOR - Blue Water
14 Søren Kragh Andersen - Team TREFOR - Blue Water
15 Asbjørn Kragh Andersen - Team TREFOR - Blue Water
16 Mark Sehested Pedersen - Team TREFOR - Blue Water
17 Jonas Gregaard Wilsly - Team TREFOR - Blue Water
18 Anders Hardahl - Team TREFOR - Blue Water
19 Andreas Hyldgaard Jeppesen - Team TREFOR - Blue Water
20 Daniel Foder - Team TREFOR - Blue Water
21 Mads Würtz Schmidt - Team coloQuick
22 Mads Corell - Team coloQuick
23 Jesper Odgaard Nielsen - Team coloQuick
24 Christian Nyvang Lund - Team coloQuick
25 Alexander Kamp - Team coloQuick
26 Rune Almindsø Andersen - Team coloQuick
27 Jimmi Sørensen - Team coloQuick
28 Jacob Gye Madsen - Team coloQuick
29 Dennis Herforth Jensen - Team coloQuick
30 Rolf Nyborg Broge - Team coloQuick
31 Aske Louring Vorre - Team coloQuick
32 Christian Moberg Jørgensen - Team coloQuick
33 Emil Ravnsholt - Team Almeborg-Bornholm
34 Mathias Dam Westergaard - Team Almeborg-Bornholm
35 Heine Winding - Team Almeborg-Bornholm
36 Frederik Brendborg Rasmussen - Team Almeborg-Bornholm
37 Emil Toudal - Team Almeborg-Bornholm
38 Stefan Djurhuus - Team Almeborg-Bornholm
39 Lars Carstensen - Team Almeborg-Bornholm
40 Martin Toft Madsen - Team Almeborg-Bornholm
41 Mathias Lisson - Team Almeborg-Bornholm
42 Christoffer Lisson - Team Almeborg-Bornholm
43 Jesper Juul Andreasen - Team Almeborg-Bornholm
44 Michael Jæger - Team Almeborg-Bornholm
45 Hampus Anderberg - Team Bliz-Merida 
46 Niklas Henttala - Team Bliz-Merida 
47 Yannick Janssen - Team Bliz-Merida 
48 Carl Ljunggren - Team Bliz-Merida 
49 Hiski Kanerva - Team Bliz-Merida 
50 Matti Manninen - Team Bliz-Merida 
51 Barry Miller - Team Bliz-Merida 
52 Pierre Moncorgé - Team Bliz-Merida 
53 Robert Pölder - Team Bliz-Merida 
54 Johan Svensson - Team Bliz-Merida 
55 Marcus Svensson - Team Argon 18 Scandinavia
56 Isac Lundgren - Team Argon 18 Scandinavia
57 Richard Larsén - Team Argon 18 Scandinavia
58 Patrik Ericsson - Team Argon 18 Scandinavia
59 Petter Persson - Team Argon 18 Scandinavia
60 Anders Ekh - Team Argon 18 Scandinavia
61 Andreas Thell - Team Argon 18 Scandinavia
62 Kasper Würtz Schmidt - Randers Cykleklub af 1910
63 Sebastian Carlsbæk Møller - Randers Cykleklub af 1910
64 Jens Møller Pedersen - Randers Cykleklub af 1910
65 Mikkel Bahnsen - Randers Cykleklub af 1910
66 Anders Krogh Jensen - Randers Cykleklub af 1910
67 Nils Lau Nyborg Broge - Randers Cykleklub af 1910
68 Jacques Stilling - Randers Cykleklub af 1910
69 Jesper Hansen - Randers Cykleklub af 1910
70 Jesper Schultz - Team Jutlander Bank
71 Thomas Edemann Jensen - Team Jutlander Bank
72 Steffen Munk Christiansen - Team Jutlander Bank
73 Nicolaj Steen - Team Jutlander Bank
74 Nicklas Overgaard Amdi Pedersen - Team Jutlander Bank
75 Jakob Frandsen - Team Jutlander Bank
76 Nikolaj Henning - Team Jutlander Bank
77 Erik Lahm - Odder Cykel Klub
78 Christian Truelsen Elbæk - Odder Cykel Klub
79 Nicolai Jørgensen - Odder Cykel Klub
80 Mathias Christensen - Odder Cykel Klub
81 Mathias Bregnhøj - Odder Cykel Klub
82 Torkil Veyhe - Odder Cykel Klub
83 Niels Munk Asmussen - Odder Cykel Klub
84 Frederik Muff - Team WeBike-CK Aarhus
85 Jeppe Norup Dal - Team WeBike-CK Aarhus
86 Eskil Vammen - Team WeBike-CK Aarhus
87 Mikkel Black Christensen - Team WeBike-CK Aarhus
88 Jes Steengaard - Team WeBike-CK Aarhus
89 Mathias Lindberg Mortensen - Team Ltech
90 Frederik Bjørke Schwartz - Team Ltech
91 Sebastian Refsgaard - Team Ltech
92 Jonas Poulsen - Team Ltech
93 Simon Gaál - Team IBT Isolering - Ridley
94 Daniel Henning Hartvig - Team IBT Isolering - Ridley
95 Magnus Bak Klaris - SEG Racing
96 Marc Hester - ONE Pro Cycling
97 Kasper Asgreen - MLP Team Bergstrasse
98 Morten Gadgaard - Champion System Conti Cycling Team
99 Benjamin Hansson - Amager Cykle Ring
100 Joakim Mikkel Svensson - C.C. Gladsaxe
101 Frederik Zeuner - Herning Cykle Klub
102 Marcus Bønlykke - Kalundborg Cykle Club
103 Morten Banke - Silkeborg I.F. Cykling
104 Thomas Guldhammer - Vejle Cykel Klub
105 Aleksej Calmann - Vesthimmerlands Cykle Klub
106 Mads Hardahl - Aalborg Cykle-Ring
107 Lasse Mortensgaard - Team ABC Elite
108 Simon Lund Guldbæk - Team Ltech
109 Morten Høberg - Team Soigneur - FBL
110 Kristoffer Stampe - Team Soigneur - FBL
111 Emil Dam Sørensen - Team Soigneur - FBL
112 Søren Aronoff-Jensen - Team Soigneur - FBL
113 Mark Petersen - Team Soigneur - FBL
114 Rasmus Fjordside Lehrmann - Frederikshøj Cycling Club
115 Nils Eigil Bradtberg - Team ABC Elite
116 Louis Bendixen - Team ABC Elite
117 Jonas Nordkroggård - Team ABC Elite
118 Joakim Bukdal - Team ABC Elite

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Tour of Slovenia(2.HC) 19/06-23/06

Mont Ventoux Dénivelé C...(1.1) 17/06

ZLM Tour(2.1) 19/06-23/06

Tour of Slovenia(2.HC) 19/06-23/06

ZLM Tour(2.1) 19/06-23/06

La Route d'Occitanie(2.1) 20/06-23/06

Saarland Trofeo(2.NCUP) 20/06-23/06

Dwars door het Hageland -...(1.1) 21/06

Heylen Vastgoed Heistse Pijl(1.1) 22/06

Elfstedenronde(1.1) 23/06

Halle Ingooigem(1.1) 26/06

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger