Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Følg os Nyhedsbrev VELOMIO

Energi Fyn og BikeToyz sejre på Sjælland
09. april 2011 16:48 af Philip Tarning-Andersen Foto: Frank Rud Jensen

I dag afviklede Tissø CR og Slagelse CR prologen og 1. etape af Georg Berg Løbet. Her blev det til sejre til Team Energi Fyn og BikeToyz U23 Racing i A-klassen.

Dagens startede med en prolog på 7,2 kilometer nær Kalundborg, hvor Rasmus Sterobo (Team Energi Fyn) vandt en tæt duel mod J. Jensen Cycling rytterne Jacob Kollerup og Heine Hansen.

 

Senere på dagen kørtes 1. etape som et kriterium med ni omgange af fem kilometer (45 kilometer i alt). Løbet endte i en massespurt, hvor Biketoyz U23 Racings Patrick Clausen var bedst, mens Morten Øllegaard (Team Energi Fyn) og Clausens holdkammerat Mark Sehested Pedersen kom ind på de to næste pladser.

 

Rasmus Sterobo fører løbet, inden den afgørende etape køres i morgen nær Slagelse.

 

A-klassen

Resultat af prolog
1 Rasmus Brandstrup Sterobo - Team Energi Fyn 9.37.677
2 Jacob Kollerup - J. Jensen Cycling 0.01.950
3 Heine Hansen - J. Jensen Cycling 0.03.356
4 Alexander Mørk - Team Designa Køkken - Knudsgaard 0.09.570
5 Anders Holm - Team Lyngby CC 0.10.873
6 Martin Toft Madsen - Team Lyngby CC 0.11.390
7 Patrick Clausen - BikeToyz U23 Racing 0.12.163
8 Mark Sehested Pedersen - BikeToyz U23 Racing 0.14.213
9 Christian Gustavsson - Epic Mölndals ck 0.14.630
10 Paul Wirenstedt - Team Refero CK C4 0.15.103
11 Sebastian Refsgaard - BikeToyz U23 Racing 0.19.013
12 Morten Øllegaard - Team Energi Fyn 0.19.063
13 Simon Holm Jacobsen Eiby - Team Lyngby CC 0.22.293
14 Otto Holmgaard Kristensen - Team Designa Køkken - Knudsgaard 0.22.300
15 Jesper Spjuth - Epic Mölndals ck 0.24.726
16 Andreas Arvidsson - CK Fix Heslingborg 0.25.486
17 Glenn Bak - Team Energi Fyn 0.27.886
18 Martin Hammer Larsen - Hvidovre CK 0.29.123
19 Matias Rosendal Damm - Team Designa Køkken - Knudsgaard 0.29.476
20 Mathias Lisson - Team Designa Køkken - Knudsgaard 0.29.590
21 Michael Johansen - J. Jensen Cycling 0.31.916
22 Sead Mujacevic - CK Ringen 0.32.503
23 Anton Holm - Epic Mölndals ck 0.32.716
24 Rasmus Boje Vendelbo Juliussen - CK Fix 0.33.226
25 Christian Hannestad - Ringerike Sykkelklubb 0.36.386
26 Christian Juul Andreasen - Bornholm Pro Cycling 0.36.423
27 Christian Jersild Jensen - Team Energi Fyn 0.36.856
28 Patrik Eriksson - Bornholm Pro Cycling 0.39.146
29 Magnus Damsbo Lund - Team Lyngby CC 0.40.063
30 Johan Broberg - Epic Mölndals ck 0.42.456
31 Peder Jacobsen - CC Hillerød 0.44.626
32 Jesper Juul Andreasen - Bornholm Pro Cycling 0.45.510
33 Kristoffer Fransson - Epic Mölndals ck 0.47.383
34 Andreas Thell - Bornholm Pro Cycling 0.47.830
35 Michael Ellermann Jæger - J. Jensen Cycling 0.52.750
36 Sebastian Andersen - Bornholm Pro Cycling 0.54.263
37 Mathias Øllegaard - Hvidovre CK 0.54.946
38 Christian Adelhard Kreutzfeldt - Team Energi Fyn 1.08.856
39 Søren Sølvsten Nielsen - Team Designa Køkken - Knudsgaard 1.11.950
40 Andreas Carenelli - Team Refero CKC4.se 1.15.070
41 Steffen Outzen - Bornholm Pro Cycling 1.21.876
42 Pelle Niklas Christensen Clapp - Christina Watches - Onefone 1.27.923
43 Michael Kaiser - Hvidovre CK 1.30.333
44 Johannes Boe Kaluzny - CK Fix 1.32.180
45 Henrik Steen Haugen - Ringerike Sykkelklubb 1.33.433
46 Esben Sørensen Gullingsrud - Ringerike Sykkelklubb 1.40.696
47 Tommy Berglind - Ringerike Sykkelklubb 1.47.040
48 Erik Saeden - Epic Mölndals ck 1.52.183
49 Patrik Paulsson - Cykelklubben C4 1.55.866
50 Peter Moll Hjort - CK Fix 2.19.220
51 Joha Brengdahl - Epic Mölndals ck 2.24.426
52 Ondrej Pavek - J. Jensen Cycling 3.24.426
53 Lars Frydenlund Enevoldsen Jensen - BikeToyz U23 Racing 7.24.426

 

Resultat af 1. etape
1 Patrick Clausen - BikeToyz U23 Racing 1.03.15
2 Morten Øllegaard - Team Energi Fyn
3 Mark Sehested Pedersen - BikeToyz U23 Racing
4 Jesper Spjuth - Epic Mölndals ck
5 Esben Sørensen Gullingsrud - Ringerike Sykkelklubb
6 Anders Holm - Team Lyngby CC
7 Heine Hansen - J. Jensen Cycling
8 Ondrej Pavek - J. Jensen Cycling
9 Peder Jacobsen - CC Hillerød
10 Magnus Damsbo Lund - Team Lyngby CC
11 Pelle Niklas Christensen Clapp - Christina Watches - Onefone
12 Steffen Outzen - Bornholm Pro Cycling
13 Otto Holmgaard Kristensen - Team Designa Køkken - Knudsgaard
14 Michael Kaiser - Hvidovre CK
15 Johannes Boe Kaluzny - CK Fix
16 Christian Jersild Jensen - Team Energi Fyn
17 Johan Broberg - Epic Mölndals ck
18 Martin Hammer Larsen - Hvidovre CK
19 Matias Rosendal Damm - Team Designa Køkken - Knudsgaard
20 Henrik Steen Haugen - Ringerike Sykkelklubb
21 Andreas Carenelli - Team Refero CKC4.se
22 Mathias Lisson - Team Designa Køkken - Knudsgaard
23 Søren Sølvsten Nielsen - Team Designa Køkken - Knudsgaard
24 Andreas Arvidsson - CK Fix Heslingborg
25 Andreas Thell - Bornholm Pro Cycling
26 Jesper Juul Andreasen - Bornholm Pro Cycling
27 Alexander Mørk - Team Designa Køkken - Knudsgaard
28 Peter Moll Hjort - CK Fix
29 Rasmus Brandstrup Sterobo - Team Energi Fyn
30 Christian Gustavsson - Epic Mölndals ck
31 Jacob Kollerup - J. Jensen Cycling
32 Simon Holm Jacobsen Eiby - Team Lyngby CC
33 Patrik Paulsson - Cykelklubben C4
34 Mathias Øllegaard - Hvidovre CK
35 Michael Ellermann Jæger - J. Jensen Cycling
36 Kristoffer Fransson - Epic Mölndals ck
37 Christian Juul Andreasen - Bornholm Pro Cycling
38 Michael Johansen - J. Jensen Cycling
39 Sebastian Refsgaard - BikeToyz U23 Racing
40 Martin Toft Madsen - Team Lyngby CC
41 Glenn Bak - Team Energi Fyn
42 Patrik Eriksson - Bornholm Pro Cycling
43 Christian Adelhard Kreutzfeldt - Team Energi Fyn
44 Sebastian Andersen - Bornholm Pro Cycling
45 Rasmus Boje Vendelbo Juliussen - CK Fix
46 Joha Brengdahl - Epic Mölndals ck 0.14
47 Erik Saeden - Epic Mölndals ck 0.19
48 Paul Wirenstedt - Team Refero CK C4 2.09
49 Christian Hannestad - Ringerike Sykkelklubb 10.55
50 Anton Holm - Epic Mölndals ck 15.55
51 Tommy Berglind - Ringerike Sykkelklubb
52 Sead Mujacevic - CK Ringen
53 Lars Frydenlund Enevoldsen Jensen - BikeToyz U23 Racing 

Øvrige klasser

 

Resultat af prologen
 

B

1 Claus Holm - Holte Cykel Klub 9.51.140
2 Morten Christensen - Sorø BC 9.55.047
3 Keld Fjord - Holte Cykel Klub 10.00.320
4 Michel Sandstød - DBC 10.01.933
5 Stefan Ravn Olsen - Lyngby CC 10.04.137
6 Morten Tillquist Nielsen - Sorø BC 10.15.453
7 Rasmus Lenvig Havskov Hansen - Lyngby CC 10.19.573
8 tonni Wittenborg - Holte Cykel Klub 10.20.547
9 Henrik Scharling - Greve CC 10.24.347
10 Stefan Linné Jørgensen - Hvidovre CK 10.24.773
11 Louis Lind Plesner - Lyngby CC 10.41.700
12 Sebastian Hirsch - Lyngby CC 10.42.930
13 Kristian Israelsen Olsen - ABC 10.43.457
14 peter læssøe Jørgensen - ABC 10.53.300
15 Jacob Bech Rasmussen - Faaborg Ski og Motionsklub 10.58.650
16 Rasmus Bjørn Lauridsen - ABC 11.01.937
17 Mark Petersen - Hvidovre CK 11.03.660
18 Emil Dam Sørensen - FBL 11.03.727
19 Anders Lawaetz - Hvidovre CK 11.03.860
20 Nikolaj Rønhede - CK Fix 11.12.840
21 Nicolai Clausen - Team Cycling Ringsted 11.15.193
22 Kevin Nyberg Simper - DBC 11.23.817
23 Esben Tange - Hvidovre CK 11.45.483
24 Kasper Bergstein Nielsen - Hvidovre CK 12.26.723
25 Ryan Stavnslev - CK Kronborg 13.26.723
26 Troels Christensen - DBC 17.26.723
27 Mathias Lindberg Mortensen - DCR Ballerup 17.26.723

C

1 Kristian Slot Pedersen - Hvidovre CK 10.11.597
2 Flemming Kirkegaard - ABC 10.23.973
3 Anders Bjerremand - Hvidovre CK 10.28.067
4 Tommy N. S. Cramer - Greve CC 10.31.353
5 Kenneth L. Hansen - CK Fix 10.36.897
6 Morten Pedersen - LFCK 10.38.670
7 Peter Visby - CK Fix Helsingborg 10.40.690
8 Henrik Brohus - Køge CR 10.43.033
9 Fredrik Bengtsson - CK Ringen 10.56.923
10 Søren Poulsen - Hvidovre CK 11.00.317
11 Nick Lundstrøm - Hvidovre CK 11.01.687
12 Karsten Lund Andresen - CK Fix 11.06.167
13 Adam Linnemann - Holbæk CR 11.06.863
14 Christian Kouyoumdjian - FBL 11.14.413
15 Christian Brandt Pedersen - FBL 11.16.517
16 Dan Hermansson - CK Fix Helsingborg 11.17.247
17 Michael Hyldgaard Salomonsson - CC Hillerød 11.18.010
18 Mads Elvius - FBL 11.18.763
19 Benjamin Philip Bækbøl Hansson - Amager CR 11.22.933
20 Morten Hugener Nielsen - Sønderborg CK 11.24.890
21 Mikkel Strøm - CC Hillerød 11.25.337
22 Lars Skovgaard Rasmussen - FBL 11.27.417
23 Patrik Rybardt - CK Ringen 11.33.603
24 Morten Holm Rasmussen - Faaborg Ski og Motionsklub 11.38.217
25 Mikkel Worm - Slagelse CR 11.42.427
26 Heino Rønne Kolberg - Sorø BC 11.42.590
27 Johan Mathias Håkansson - ABC 11.45.787
28 Jimmy Kim Larsen - Amager CR 11.58.500
29 Florian Corradi - ABC 12.06.717
30 Ricki Clausen - Hvidovre CK 12.59.210
31 Jens Noppenau - FBL 17.59.210
32 Samir Mesak - Sorø BC 17.59.210

Junior

1 Emil Andersson - Mölndals CK 10.11.073
2 Morten Søgaard Madsen - Team Lyngby CC, Junior 10.12.600
3 Fredrik Lind Plesner - Team RCR Odense Junior 10.12.950
4 Elias Helleskov Busk - Blue Water Junior 10.13.610
5 Nicklas Bøje - Team RCR Odense Junior 10.15.123
6 Sebastian Juul - Team ABC Junior 10.19.073
7 Karlsson Fåglum Marcus - Falköpings CK 10.19.677
8 Daniel Renhage - Mölndals CK 10.26.167
9 Mathis Johansson - Team ABC Junior 10.27.007
10 Steffen Thomsen - DCR Ballerup 10.28.260
11 Joachim Clausen - Team RCR Odense Junior 10.29.623
12 Per Harring - Mölndals CK 10.31.150
13 Simon Gaal - Team Lyngby CC, Junior 10.35.820
14 Jeppe Tølløse - Team Lyngby CC, Junior 10.38.000
15 Nicklas Parbst - Team ABC Junior 10.38.057
16 Emil Gabrils - Team Cykelcity Junior 10.39.563
17 Morten Bjerke Jægersborg - Ringerike SK 10.40.083
18 Thomas Nesset Brahuhsi - Ringerike SK 10.43.520
19 Halleröd Ludwig - Falköpings CK 10.48.630
20 Steffen Munk Christiansen - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 10.50.983
21 Jakob Frandsen - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 10.51.077
22 Jonas Rasmussen - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 10.51.233
23 Thomas Juel Ammitsøe - Team Lyngby CC, Junior 10.52.480
24 Håvard Brathovde Olsen - Ringerike SK 10.53.520
25 Agge Pedersen Hagstrøm - Køge CR 10.54.030
26 Ludwigsson Fredrik - Falköpings CK 10.57.357
27 Lars Jensen - Team Pythonpro.com 10.57.760
28 Simon Egebjerg Jensen - Team Lyngby CC, Junior 11.01.303
29 Viktor Svedlund - Mölndals CK 11.02.400
30 Patrick Holstfeldt Ude Olesen - Team RCR Odense Junior 11.05.260
31 Daniel Rehn - Team Pythonpro.com 11.11.087
32 Maxim Gjerdalen Foray - Ringerike SK 11.12.457
33 Jens Capion - Team Pythonpro.com 11.14.407
34 Michael Brønnum Schultz - Team ABC Junior 11.19.003
35 Wahlqvist Dennis - Falköpings CK 11.20.857
36 Andreas Rifsdal Jedig - Team ABC Junior 11.21.200
37 Niels Munk Asmussen - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 11.37.173
38 Rasmus Correl Roesgarth - Hvidovre CK 11.43.933
39 Anders Frost - Roskilde CR 11.49.773
40 Rune Marseen Jensen - Team Pythonpro.com 11.55.437
41 Nicolai Stegmann - Team Pythonpro.com 11.57.317
42 Ingmar Alessio Navarette Oemig - Team Pythonpro.com 11.57.640
43 Rasmus Nielsen - DCR Ballerup 12.04.283
44 Rasmus Ulstrup Kunosson - Holbæk CR 12.43.353
45 Joakim Ingemansson - FK Trampen 12.54.400
46 Mads Gregersen - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 17.54.400

 

D
1 Casper Juel Jensen - DBC 10.19.883
2 Klaus Skjoldann Nielsen - Ordrup CC 10.58.903
3 Søren Jensen - FBL 11.04.810
4 Nickolai Buchtrup - Team Cycling Ringsted 11.05.067
5 Michael Ishøi - Køge CR 11.09.657
6 Bo Hasseriis Hansen - Ordrup CC 11.12.550
7 Henrik Sten Sass - Næstved Cykel Motion 11.14.467
8 Anders Thaysen Hinrichs - Tønder ACR 11.16.030
9 Brian Jørgensen - Team Cycling Ringsted 11.17.530
10 Frederik Rasmussen - Ordrup CC 11.21.263
11 Steffen Dalgaard Andersen - CK Fix 11.40.637
12 Hans Flensted-Jensen - FBL 11.42.803
13 John Frejlev - LFCK 11.46.420
14 Hasse Larsen - Ordrup CC 11.46.880
15 Martin Carlsen - Køge CR 11.48.680
16 Jens Hjort Christensen - Faaborg Ski og Motionsklub 11.51.440
17 Mikkel Christian Nielsen - Nyborg CK 11.51.497
18 Henrik Andersen - FBL 11.51.803
19 Lasse Jakobsen - Hvidovre CK 11.53.930
20 Troels Nielsen - Amager CR 11.59.987
21 Dennis Nymann Christiansen - Køge CR 12.05.513
22 Morten Christoffersen - Ordrup CC 12.06.093
23 Laust Kruse - FBL 12.16.043
24 Morten Samuelsen - CK Fix Helsingborg 12.20.097
25 Bastian Lyster Kjøller - CK Fix 12.21.963
26 Thomas Lenzing Kristensen - Team Cycling Ringsted 12.30.720
27 Anders Egløkke Østerbæk - Team Cycling Ringsted 12.31.557
28 Dan Wassmann - CC Hillerød 12.33.017
29 Morten Skøtt - ABC 12.36.787
30 Brian Toftegaard Lindhardt - HFCK 12.48.393
31 Steen Petersen - FBL 12.54.793
32 Ole Holmbo - Slagelse Cykle Ring 12.54.893
33 Kim Gundersen - CK Fix 12.55.803
34 Christian Wang - HMTBK 12.59.967
35 Dan Andersen - Roskilde CR 13.00.353
36 Peter Leth Hansen - Slagelse CR 13.01.553
37 Peter Andreas Sehested - ABC 13.09.783
38 Jesper Scharling Sørensen - Ordrup CC 18.09.783
39 Anton Jørgensen - CC Hillerød 18.09.783
40 Morten Wennecke - CC Hillerød 18.09.783
41 Mogens Jensen - Næstved BC 18.09.783
42 Jesper Adolphsen - Ordrup CC 18.09.783
43 Steen Christensen - Lyngby CC 18.09.783
44 Christian Skram - Ordrup CC 18.09.783

 

H40
1 Mads Nicolaysen - Holte Cykel Klub 10.16.050
2 Martin Pedersen - Hvidovre CK 10.26.957
3 Dan Holm - ABC 10.36.920
4 Bo Simonsen - Køge CR 10.37.443
5 René Nielsen - Kalundborg CC 10.39.250
6 Henrik Olsen - CC Hillerød 10.40.597
7 Jesper Bødker Buchtrup - Team Cycling Ringsted 10.48.110
8 Lars Erik Kron - DCR Ballerup 10.52.657
9 Kenneth Berner - Greve CC 10.53.793
10 Henrik Zachariassen - ABC 10.54.483
11 Palle Bøje - Team Cycling Ringsted 11.01.560
12 Christian Poulsen - DCR Ballerup 11.02.147
13 Morten Møller Thomsen - CC Hillerød 11.04.693
14 Brian Olander Hjort - Næstved BC 11.05.200
15 Lars Felix Jensen - FBL 11.12.960
16 Stig Andersen - Sorø BC 11.17.283
17 steen michael Petersen - Holte Cykel Klub 11.26.847
18 Torsten Bak - Amager CR 11.39.047
19 René Ravnsholt - Køge CR 11.51.680
20 Jens Kasler - Roskilde CR 12.04.643
21 Michael Wolter - Team Cycling Ringsted 12.08.593
22 Michael Buck Kesby - DCR Ballerup 13.00.717
23 Páll Skaale Didriksen - Amager CR 13.10.497
24 Allan Kaagaard Krestensen - Brøndby CC 18.10.497
25 Ulrich Feldfos - Greve CC 18.10.497
26 Knud Thaysen - Herning CK 18.10.497
27 Boris Erlefred Arnskov Hansen - ABC 18.10.497

 

H50
1 Michael Bornak - CC Hillerød 10.28.063
2 Morten Ryan Hansen - DBC 10.38.753
3 Sven Olav Lund - Lyngby CC 10.42.733
4 Jan Ryan Hansen - DBC 10.46.260
5 Erik Madsby - Politiets CA 11.02.243
6 Thomas Kyng - ABC 11.02.423
7 Michael Elmstrøm - Roskilde CR 11.04.407
8 Christian Visby - CK Fix Helsingborg 11.21.987
9 Anders Christoffersen - Køge CR 11.45.723
10 Jimmi Johansen - Lyngby CC 11.58.640
11 John Marfelt - Bornholm CC 12.26.780
12 Jørgen Østerby - ABC 12.28.640
13 Rene Søberg - ABC 12.53.060
14 Micael Becker - ABC 12.57.767
15 Lars Uffe Nielsen - Team Cycling Ringsted 17.57.767
16 Torben Flindt - Ordrup CC 17.57.767

H60
1 Poul Petersen - CK Kronborg 11.19.670
2 John Larsen - Svendborg CC 11.41.553
3 John Hansen - Næstved BC 12.02.037
4 Anders Høj - Skive CK 12.31.317
5 kell Wohlert - Greve CC 12.40.343
6 Thomas Spread Campion - CC Hillerød 12.58.917
7 Frank Garfeldt Kofoed - CC Hillerød 13.31.717

 

Dame A
1 Kamilla Sofie Vallin - Blue Water Ladies 10.55.150
2 Tina Andreassen - Ringerike Sykkelklubb 11.16.470
3 Iben Bohé - CC Hillerød 11.16.780
4 Anette Berg - Odder CK 11.19.480
5 Mette Fugl Rasmussen - ABC 11.34.803
6 Lisa Christin Axman - Ringerike Sykkelklubb 11.37.937
7 Ditte Clausen - ABC 12.27.510
8 Elisabeth Christiansen - Ringerike Sykkelklubb 12.36.317
9 Camilla Larsen - ABC 12.39.520
10 Louise Elmskov - Hvidovre CK 12.45.650

 

Dame B
1 Britt Lauenborg - ABC 12.02.107
2 Anette Dawartz - CC Hillerød 12.32.413
3 Pernille Mathine Christine Jensen - ABC 12.57.307
4 Rikke Frederiksen - ABC 13.20.600
5 Anette Ambrosiusen - CC Hillerød 13.34.327
6 Anne Dorte Haslund - Næstved BC 14.21.327
7 Helle Hillers - Næstved BC 14.34.020


Dame Junior
1 Alexandra Nessmar - FK Trampen 11.22.663
2 Mette Lilholm Meyer - Cykling Odense 12.08.387
3 Hanna Helamb - Mölndal CK 12.28.780
4 Amalie Watt Sundstrup - Sønderborg CK 12.30.603
5 Stine Ambrosiusen - CC Hillerød 13.23.677
6 Linda Jacobsson - FK Trampen 13.32.213
7 Alice Andersson - FK Trampen 13.41.790

U17
1 Emil Ravnsholt - Køge CR 10.37.107
2 Mathias Wickmann Krigbaum - Hvidovre CK 10.43.367
3 Emil Wang - DCR Ballerup 10.49.870
4 Casper Phillip Pedersen - DCR Ballerup 10.52.693
5 Jonas Poulsen - DCR Ballerup 10.56.467
6 Anders Egsvang Rasmussen - Cykling Odense 11.01.967
7 Tobias Mørch Kongstad - Amager CR 11.04.400
8 Christoffer Lisson - Tissø Cykel Ring 11.14.420
9 Nicolai Just Pedersen - Cykling Odense 11.16.533
10 Kristian Hamburger Holm - DCR Ballerup 11.22.187
11 Lukas Kilsgaard - Lyngby CC 11.24.947
12 Rune Almindsø Andersen - Næstved BC 11.27.807
13 Mikkel Engelbrecht Nielsen - HFCK 11.28.813
14 Magnus Bak Klaris - Amager CR 11.31.860
15 Alexander Atzen Sacht - Team Cycling Ringsted 11.33.123
16 Jonas Gregaard Wilsly - DCR Ballerup 11.34.153
17 Mathias Nikolaj Linderod Albrechtsen - DCR Ballerup 11.35.517
18 Marcus Bønlykke - Roskilde CR 11.37.313
19 Alexandar Lander - Køge CR 11.40.247
20 Andreas Pihl Nielsen - DCR Ballerup 11.40.557
21 Frederik Hagn-Meinche Gundersen - CK Fix 11.43.227
22 Daniel Hartvig - Greve CC 11.46.003
23 Frederik Rasmussen - Roskilde CR 11.47.403
24 Kim Koldborg Laustsen - DCR Ballerup 11.50.327
25 Oliver Jensen - Team Cycling Ringsted 11.51.753
26 Andreas Serop Larsen - Næstved BC 11.54.397
27 Mads Corell - Næstved BC 11.55.480
28 Andreas Tvermoes Noe - Tissø Cykel Ring 12.00.257
29 Gustav Höög - FK Trampen 12.00.717
30 Lasse Mortensgaard - CK Fix 12.04.400
31 Rasmus Rømer Hansen - CK Kronborg 12.05.027
32 Rasmus Bøgh Wallin - CC Gladsaxe 12.07.433
33 David Schou - Holbæk CR 12.16.707
34 Kasper Trier Jørgensen - CK Fix 12.16.877
35 Søren Martinus Walter Engberg - CK Kronborg 12.18.977
36 Mathias Klokholm - Lyngby CC 12.19.473
37 Frederik Bohé Jørgensen - CC Hillerød 12.24.760
38 Mathias Emil Thurup Laursen - DCR Ballerup 12.26.243
39 frederik Vahlgren - Køge CR 12.26.317
40 Mathias Vestergaard Christensen - CK Fix 12.26.730
41 Frederik Nymann Christiansen - Køge CR 12.30.573
42 Aske Pedersen Hagstrøm - Køge CR 12.39.683
43 Joakim Holm Buch - CK Fix 12.40.680
44 Oliver Almind - CK Fix 12.42.677
45 Mads Olsen - Næstved BC 12.56.877
46 Tobias Reinhold Jacobsen - Næstved BC 13.06.437
47 David Møller - Lyngby CC 13.14.307
48 Jonas Emskær Nielsen - Slagelse CR 13.16.147
49 Mikkel Bøje - Team Cycling Ringsted 13.25.790
50 Martin Holritz Frank - Greve CC 13.40.240
51 Mohamed Mujel - Cycling Storebælt 14.07.110
52 Stephan Holberg - Slagelse CR 19.07.110
53 Magnus Andersen - Næstved BC 19.07.110

U15
1 Gustav Chalmer Vinding - Lyngby CC 8.05.657
2 Andreas Stokbro - CK Fix 8.07.330
3 Christian Nykvist Larsen - DCR Ballerup 8.20.537
4 Maximilian Hoffmann - Amager CR 8.28.690
5 Mads Olander Hjort - Næstved BC 8.29.320
6 Jonas Wang - DCR Ballerup 8.37.820
7 Niklas Larsen - Slagelse CR 8.37.897
8 Silas Toftemark - Roskilde CR 8.43.603
9 Jonas Petersen - Slagelse CR 8.45.147
10 Martin Printz Nielsen - Team Cycling Ringsted 8.45.193
11 Vincent Andersson - FK Trampen 8.46.167
12 Victor Hansen Blicher - Køge CR 8.46.283
13 Anders Mielke - Roskilde CR 8.46.383
14 Marcus Jønsson - Køge CR 8.50.317
15 Mads Zeller Schilling - CK Fix 8.51.727
16 Jacob Michelsen - CK Fix 8.52.070
17 Nikolaj Jeppe - Slagelse CR 8.54.490
18 Nicolai Nørfelt Nielsen - Middelfart CC 8.56.593
19 Emil Funder - CK Kronborg 8.57.390
20 Joakim Lisson - Tissø Cykel Ring 8.59.660
21 Daniel Jensen - Næstved BC 9.05.967
22 Peter Gylling - CK Fix 9.06.987
23 Nicolai Petersen - Amager CR 9.08.690
24 Bjarke Andersen - DCR Ballerup 9.10.310
25 Andreas Lorentz Kron - DCR Ballerup 9.10.383
26 Frederik Dyrmose Jørgensen - Roskilde CR 9.11.337
27 Patrick Grønsund - Greve CC 9.11.420
28 Carl Erik Schoulgin Sørensen - CK Kronborg 9.13.987
29 Nicklas Falk Rasmussen - Slagelse CR 9.16.677
30 Lau Henriksen - Slagelse CR 9.22.553
31 Malte Karlshøj - Bornholm CC 9.22.843
32 Arne Birkemose - Cykling Odense 9.25.847
33 Thomas Brayan-Lund - CK Kronborg 9.29.703
34 Rasmus Klinge Linneberg - DCR Ballerup 9.33.127
35 Mads Berg - Slagelse CR 9.35.417
36 Adam Toftemark - Roskilde CR 9.37.580
37 Jeppe Hanssing - Amager CR 9.42.427
38 Mikkel S Andersen - Amager CR 9.44.330
39 Jesper Hougaard Sørensen - Slagelse CR 9.56.977
40 Sebastian Rathje Andersen - Næstved BC 9.57.827
41 Silas Holme Stage - Greve CC 10.04.897
42 Markus Søe Jensen - Slagelse CR 10.09.937
43 Mark Frederiksen - CK Kronborg 10.12.017
44 Lasse Enedal - Slagelse CR 10.38.313
45 Mads Damgaard Nielsen - Slagelse CR 10.39.663
46 Neklas Jørgensen - Cycling Storebælt 11.28.357
47 Andreas Lund Andresen - CK Fix 16.28.357
48 Rasmus Kjær Henriksen - Slagelse CR 16.28.357
49 Rasmus Ambrosiusen - CC Hillerød 16.28.357

U16P
1 Amalie Dideriksen - Amager CR 8.33.513
2 Lise Martina Engberg - CK Kronborg 8.40.313
3 Yasmin Jensen - Næstved BC 9.34.167
4 Mette-Louise Linneberg - DCR Ballerup 10.28.490

U13
1 Kristian Kaimer Eriksen - CK Fix 9.12.113
2 Martin Ómarsson Mollerup - CK Kronborg 9.25.693
3 Mathias Bressendorff Jacobi - DCR Ballerup 9.41.427
4 Oliver Errebo - CK Fix 9.42.780
5 Matias Gunnar Malmberg - CK Fix 9.47.230
6 Peter Haslund - Næstved BC 9.49.753
7 Eskild Rønhede - CK Fix 9.57.587
8 Sebastian Olsen - CC Hillerød 10.09.317
9 Magnus Fleron Juncker - DCR Ballerup 10.09.650
10 Anton Norup Grunnet Hansen - Team Cycling Ringsted 10.12.503
11 Sander Andersen - DCR Ballerup 10.13.750
12 Luca Ryberg Lonardi - Team Cycling Ringsted 10.24.607
13 Magnus Peter Andersen - Greve CC 10.25.257
14 Oliver Comprés Poulsen - CC Hillerød 10.50.213
15 Nicklas Ole Hansen - Tissø Cykel Ring 10.55.927
16 Julius Johansen - CC Hillerød 15.55.927
17 Sebastian Dehn - CK Fix 15.55.927
18 Adrian Valentin Kragh-Hillers - Næstved BC 15.55.927

U13P
1 Mie Olander Hjort - Næstved BC 9.48.863
2 Caroline Bohé - CC Hillerød 9.58.520
3 Maja Johansson - Mölndals CK 10.13.820
4 Simone Emskær Nielsen - Slagelse CR 11.14.360

U11
1 Robin Juel Skivild - Cykling Odense 10.42.480
2 Kasper Gylling - CK Fix 10.47.557
3 Andreas Byskov Sarbo - Greve CC 10.49.577
4 Tobias Lund Andresen - CK Fix 10.52.793
5 Tue Larsen - Slagelse CR 11.03.983
6 Thorolf Rønhede - CK Fix 11.35.367
7 Mads Stokbro - CK Fix 12.31.857
8 Emil Schjønnemann - CK Kronborg 12.32.820

U11P
1 Ida Johansson - Mölndals CK 11.38.707

 


Resultat af 1. etape
 

B
1 Mark Petersen - Hvidovre CK 49.41.00
2 Keld Fjord - Holte Cykel Klub
3 Louis Lind Plesner - Lyngby CC
4 Claus Holm - Holte Cykel Klub
5 Emil Dam Sørensen - FBL
6 Nikolaj Rønhede - CK Fix
7 Nicolai Clausen - Team Cycling Ringsted 0.53
8 Anders Lawaetz - Hvidovre CK
9 Michel Sandstød - DBC
10 Morten Christensen - Sorø BC
11 Jacob Bech Rasmussen - Faaborg Ski og Motionsklub
12 Stefan Linné Jørgensen - Hvidovre CK
13 Rasmus Lenvig Havskov Hansen - Lyngby CC 0.59
14 Sebastian Hirsch - Lyngby CC 1.31
15 Kasper Bergstein Nielsen - Hvidovre CK
16 Kevin Nyberg Simper - DBC
17 Morten Tillquist Nielsen - Sorø BC
18 Stefan Ravn Olsen - Lyngby CC
19 Esben Tange - Hvidovre CK
20 Ryan Stavnslev - CK Kronborg
21 Rasmus Bjørn Lauridsen - ABC
22 Henrik Scharling - Greve CC
23 peter læssøe Jørgensen - ABC
24 tonni Wittenborg - Holte Cykel Klub
25 Kristian Israelsen Olsen - ABC
26 Mathias Lindberg Mortensen - DCR Ballerup 6.31
27 Troels Christensen - DBC

C
1 Kristian Slot Pedersen - Hvidovre CK 44.39.00
2 Heino Rønne Kolberg - Sorø BC 0.05
3 Morten Pedersen - LFCK
4 Jimmy Kim Larsen - Amager CR
5 Michael Hyldgaard Salomonsson - CC Hillerød
6 Ricki Clausen - Hvidovre CK
7 Lars Skovgaard Rasmussen - FBL
8 Florian Corradi - ABC
9 Henrik Brohus - Køge CR
10 Johan Mathias Håkansson - ABC
11 Adam Linnemann - Holbæk CR
12 Karsten Lund Andresen - CK Fix
13 Morten Holm Rasmussen - Faaborg Ski og Motionsklub
14 Mads Elvius - FBL
15 Mikkel Strøm - CC Hillerød
16 Tommy N. S. Cramer - Greve CC
17 Anders Bjerremand - Hvidovre CK
18 Benjamin Philip Bækbøl Hansson - Amager CR
19 Kenneth L. Hansen - CK Fix
20 Peter Visby - CK Fix Helsingborg
21 Fredrik Bengtsson - CK Ringen
22 Patrik Rybardt - CK Ringen
23 Nick Lundstrøm - Hvidovre CK
24 Dan Hermansson - CK Fix Helsingborg
25 Morten Hugener Nielsen - Sønderborg CK
26 Mikkel Worm - Slagelse CR
27 Christian Kouyoumdjian - FBL
28 Søren Poulsen - Hvidovre CK
29 Flemming Kirkegaard - ABC
30 Samir Mesak - Sorø BC
31 Christian Brandt Pedersen - FBL 2.05
32 Jens Noppenau - FBL 5.05

Junior
1 Mathis Johansson - Team ABC Junior 41.59.00
2 Karlsson Fåglum Marcus - Falköpings CK
3 Joachim Clausen - Team RCR Odense Junior
4 Emil Gabrils - Team Cykelcity Junior
5 Daniel Rehn - Team Pythonpro.com
6 Simon Gaal - Team Lyngby CC, Junior
7 Fredrik Lind Plesner - Team RCR Odense Junior
8 Morten Søgaard Madsen - Team Lyngby CC, Junior
9 Nicklas Bøje - Team RCR Odense Junior 0.05
10 Simon Egebjerg Jensen - Team Lyngby CC, Junior
11 Elias Helleskov Busk - Blue Water Junior
12 Emil Andersson - Mölndals CK
13 Rasmus Correl Roesgarth - Hvidovre CK
14 Michael Brønnum Schultz - Team ABC Junior
15 Ludwigsson Fredrik - Falköpings CK
16 Jeppe Tølløse - Team Lyngby CC, Junior
17 Lars Jensen - Team Pythonpro.com
18 Andreas Rifsdal Jedig - Team ABC Junior
19 Daniel Renhage - Mölndals CK
20 Nicolai Stegmann - Team Pythonpro.com
21 Jonas Rasmussen - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior
22 Morten Bjerke Jægersborg - Ringerike SK
23 Agge Pedersen Hagstrøm - Køge CR
24 Per Harring - Mölndals CK
25 Thomas Nesset Brahuhsi - Ringerike SK
26 Viktor Svedlund - Mölndals CK
27 Ingmar Alessio Navarette Oemig - Team Pythonpro.com
28 Håvard Brathovde Olsen - Ringerike SK
29 Rasmus Nielsen - DCR Ballerup
30 Patrick Holstfeldt Ude Olesen - Team RCR Odense Junior
31 Steffen Thomsen - DCR Ballerup
32 Sebastian Juul - Team ABC Junior
33 Anders Frost - Roskilde CR
34 Jakob Frandsen - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior
35 Nicklas Parbst - Team ABC Junior
36 Thomas Juel Ammitsøe - Team Lyngby CC, Junior
37 Wahlqvist Dennis - Falköpings CK
38 Steffen Munk Christiansen - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior
39 Halleröd Ludwig - Falköpings CK
40 Niels Munk Asmussen - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 0.22
41 Rune Marseen Jensen - Team Pythonpro.com 1.07
42 Jens Capion - Team Pythonpro.com 6.00
43 Maxim Gjerdalen Foray - Ringerike SK 7.16
44 Rasmus Ulstrup Kunosson - Holbæk CR 12.16
45 Mads Gregersen - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior
46 Joakim Ingemansson - FK Trampen

D
1 Frederik Rasmussen - Ordrup CC 37.33.00
2 Nickolai Buchtrup - Team Cycling Ringsted
3 Morten Skøtt - ABC 0.40
4 Casper Juel Jensen - DBC
5 Hans Flensted-Jensen - FBL
6 Morten Samuelsen - CK Fix Helsingborg
7 Martin Carlsen - Køge CR
8 Anders Thaysen Hinrichs - Tønder ACR
9 Christian Wang - HMTBK
10 Morten Wennecke - CC Hillerød
11 Dan Andersen - Roskilde CR
12 Hasse Larsen - Ordrup CC
13 Steen Petersen - FBL
14 Bo Hasseriis Hansen - Ordrup CC
15 Brian Jørgensen - Team Cycling Ringsted
16 John Frejlev - LFCK
17 Peter Leth Hansen - Slagelse CR
18 Lasse Jakobsen - Hvidovre CK
19 Jesper Adolphsen - Ordrup CC
20 Troels Nielsen - Amager CR
21 Steffen Dalgaard Andersen - CK Fix
22 Jens Hjort Christensen - Faaborg Ski og Motionsklub
23 Kim Gundersen - CK Fix
24 Dennis Nymann Christiansen - Køge CR
25 Michael Ishøi - Køge CR
26 Peter Andreas Sehested - ABC
27 Bastian Lyster Kjøller - CK Fix
28 Henrik Sten Sass - Næstved Cykel Motion
29 Søren Jensen - FBL
30 Mikkel Christian Nielsen - Nyborg CK
31 Klaus Skjoldann Nielsen - Ordrup CC
32 Thomas Lenzing Kristensen - Team Cycling Ringsted
33 Henrik Andersen - FBL
34 Anders Egløkke Østerbæk - Team Cycling Ringsted
35 Dan Wassmann - CC Hillerød
36 Laust Kruse - FBL
37 Ole Holmbo - Slagelse Cykle Ring 4.26
38 Brian Toftegaard Lindhardt - HFCK 9.26
39 Anton Jørgensen - CC Hillerød
40 Mogens Jensen - Næstved BC
41 Jesper Scharling Sørensen - Ordrup CC
42 Christian Skram - Ordrup CC
43 Steen Christensen - Lyngby CC
44 Morten Christoffersen - Ordrup CC

H40
1 Christian Poulsen - DCR Ballerup 51.40.00
2 Mads Nicolaysen - Holte Cykel Klub
3 René Nielsen - Kalundborg CC
4 Lars Felix Jensen - FBL 0.27
5 Palle Bøje - Team Cycling Ringsted 0.34
6 Henrik Olsen - CC Hillerød
7 René Ravnsholt - Køge CR
8 Henrik Zachariassen - ABC
9 Torsten Bak - Amager CR
10 Bo Simonsen - Køge CR
11 Morten Møller Thomsen - CC Hillerød
12 Stig Andersen - Sorø BC
13 Jens Kasler - Roskilde CR
14 steen michael Petersen - Holte Cykel Klub
15 Michael Wolter - Team Cycling Ringsted
16 Páll Skaale Didriksen - Amager CR
17 Dan Holm - ABC
18 Allan Kaagaard Krestensen - Brøndby CC
19 Martin Pedersen - Hvidovre CK
20 Jesper Bødker Buchtrup - Team Cycling Ringsted 2.35
21 Michael Buck Kesby - DCR Ballerup 3.39
22 Lars Erik Kron - DCR Ballerup 5.39
23 Kenneth Berner - Greve CC
24 Brian Olander Hjort - Næstved BC 8.39
25 Boris Erlefred Arnskov Hansen - ABC
26 Knud Thaysen - Herning CK
27 Ulrich Feldfos - Greve CC

H50
1 Erik Madsby - Politiets CA 38.31.00
2 Torben Flindt - Ordrup CC
3 Jan Ryan Hansen - DBC
4 Jimmi Johansen - Lyngby CC
5 Sven Olav Lund - Lyngby CC
6 John Marfelt - Bornholm CC
7 Michael Elmstrøm - Roskilde CR
8 Jørgen Østerby - ABC
9 Morten Ryan Hansen - DBC
10 Rene Søberg - ABC
11 Thomas Kyng - ABC
12 Anders Christoffersen - Køge CR
13 Michael Bornak - CC Hillerød
14 Christian Visby - CK Fix Helsingborg
15 Lars Uffe Nielsen - Team Cycling Ringsted 5.00
16 Micael Becker - ABC

H60
1 Poul Petersen - CK Kronborg 38.56.00
2 Anders Høj - Skive CK 0.07
3 John Hansen - Næstved BC
4 Frank Garfeldt Kofoed - CC Hillerød
5 Thomas Spread Campion - CC Hillerød 0.15
6 John Larsen - Svendborg CC 0.22
7 kell Wohlert - Greve CC 5.22

Dame A
1 Kamilla Sofie Vallin - Blue Water Ladies 39.01.00
2 Iben Bohé - CC Hillerød
3 Mette Fugl Rasmussen - ABC
4 Ditte Clausen - ABC
5 Tina Andreassen - Ringerike Sykkelklubb
6 Louise Elmskov - Hvidovre CK
7 Lisa Christin Axman - Ringerike Sykkelklubb
8 Camilla Larsen - ABC 0.10
9 Elisabeth Christiansen - Ringerike Sykkelklubb 2.04
10 Anette Berg - Odder CK 7.04

Dame B
1 Britt Lauenborg - ABC 39.02.00
2 Anette Dawartz - CC Hillerød
3 Rikke Frederiksen - ABC 0.07
4 Pernille Mathine Christine Jensen - ABC 2.03
5 Anette Ambrosiusen - CC Hillerød 5.49
6 Anne Dorte Haslund - Næstved BC 8.35
7 Helle Hillers - Næstved BC 8.48

Dame Junior
1 Alexandra Nessmar - FK Trampen 39.03.00
2 Hanna Helamb - Mölndal CK
3 Mette Lilholm Meyer - Cykling Odense
4 Alice Andersson - FK Trampen
5 Amalie Watt Sundstrup - Sønderborg CK 2.57
6 Linda Jacobsson - FK Trampen
7 Stine Ambrosiusen - CC Hillerød 3.08

U17
1 Casper Phillip Pedersen - DCR Ballerup 36.23.00
2 Lukas Kilsgaard - Lyngby CC 0.48
3 Emil Ravnsholt - Køge CR 0.56
4 Alexandar Lander - Køge CR
5 Kristian Hamburger Holm - DCR Ballerup
6 Magnus Bak Klaris - Amager CR
7 Tobias Mørch Kongstad - Amager CR
8 Frederik Rasmussen - Roskilde CR
9 Rune Almindsø Andersen - Næstved BC
10 Marcus Bønlykke - Roskilde CR
11 Anders Egsvang Rasmussen - Cykling Odense
12 Christoffer Lisson - Tissø Cykel Ring
13 Nicolai Just Pedersen - Cykling Odense
14 Mikkel Engelbrecht Nielsen - HFCK
15 Søren Martinus Walter Engberg - CK Kronborg
16 Frederik Bohé Jørgensen - CC Hillerød
17 Mathias Wickmann Krigbaum - Hvidovre CK
18 Mads Corell - Næstved BC
19 Emil Wang - DCR Ballerup
20 Frederik Hagn-Meinche Gundersen - CK Fix
21 Mikkel Bøje - Team Cycling Ringsted
22 Andreas Pihl Nielsen - DCR Ballerup
23 Joakim Holm Buch - CK Fix
24 Gustav Höög - FK Trampen
25 Mathias Emil Thurup Laursen - DCR Ballerup
26 Daniel Hartvig - Greve CC
27 Andreas Tvermoes Noe - Tissø Cykel Ring
28 Jonas Gregaard Wilsly - DCR Ballerup
29 Alexander Atzen Sacht - Team Cycling Ringsted
30 Kim Koldborg Laustsen - DCR Ballerup
31 Andreas Serop Larsen - Næstved BC
32 Mathias Klokholm - Lyngby CC
33 Lasse Mortensgaard - CK Fix
34 Oliver Jensen - Team Cycling Ringsted
35 Rasmus Bøgh Wallin - CC Gladsaxe
36 Rasmus Rømer Hansen - CK Kronborg
37 Oliver Almind - CK Fix
38 Mathias Nikolaj Linderod Albrechtsen - DCR Ballerup
39 Jonas Poulsen - DCR Ballerup
40 Kasper Trier Jørgensen - CK Fix 1.07
41 Frederik Nymann Christiansen - Køge CR
42 frederik Vahlgren - Køge CR
43 David Schou - Holbæk CR
44 Mathias Vestergaard Christensen - CK Fix 3.53
45 David Møller - Lyngby CC
46 Mads Olsen - Næstved BC
47 Aske Pedersen Hagstrøm - Køge CR
48 Tobias Reinhold Jacobsen - Næstved BC 4.47
49 Jonas Emskær Nielsen - Slagelse CR 7.27
50 Martin Holritz Frank - Greve CC 11.03
51 Mohamed Mujel - Cycling Storebælt
52 Magnus Andersen - Næstved BC 16.03
53 Stephan Holberg - Slagelse CR

U15
1 Niklas Larsen - Slagelse CR 23.44
2 Gustav Chalmer Vinding - Lyngby CC
3 Martin Printz Nielsen - Team Cycling Ringsted
4 Vincent Andersson - FK Trampen
5 Christian Nykvist Larsen - DCR Ballerup
6 Maximilian Hoffmann - Amager CR
7 Andreas Stokbro - CK Fix
8 Jonas Wang - DCR Ballerup
9 Mads Olander Hjort - Næstved BC
10 Joakim Lisson - Tissø Cykel Ring
11 Malte Karlshøj - Bornholm CC
12 Peter Gylling - CK Fix
13 Rasmus Klinge Linneberg - DCR Ballerup
14 Jacob Michelsen - CK Fix
15 Nicolai Nørfelt Nielsen - Middelfart CC
16 Marcus Jønsson - Køge CR
17 Emil Funder - CK Kronborg
18 Andreas Lorentz Kron - DCR Ballerup
19 Frederik Dyrmose Jørgensen - Roskilde CR
20 Jeppe Hanssing - Amager CR
21 Silas Toftemark - Roskilde CR
22 Mads Zeller Schilling - CK Fix
23 Daniel Jensen - Næstved BC
24 Victor Hansen Blicher - Køge CR
25 Nicolai Petersen - Amager CR
26 Carl Erik Schoulgin Sørensen - CK Kronborg
27 Anders Mielke - Roskilde CR
28 Bjarke Andersen - DCR Ballerup
29 Thomas Brayan-Lund - CK Kronborg
30 Jonas Petersen - Slagelse CR
31 Arne Birkemose - Cykling Odense
32 Nicklas Falk Rasmussen - Slagelse CR
33 Mads Berg - Slagelse CR
34 Markus Søe Jensen - Slagelse CR
35 Adam Toftemark - Roskilde CR 1.36
36 Patrick Grønsund - Greve CC
37 Mikkel S Andersen - Amager CR 1.53
38 Silas Holme Stage - Greve CC 2.00
39 Lau Henriksen - Slagelse CR 3.13
40 Jesper Hougaard Sørensen - Slagelse CR 3.29
41 Sebastian Rathje Andersen - Næstved BC
42 Mads Damgaard Nielsen - Slagelse CR 4.35
43 Lasse Enedal - Slagelse CR
44 Neklas Jørgensen - Cycling Storebælt 7.47
45 Nikolaj Jeppe - Slagelse CR 9.47
46 Mark Frederiksen - CK Kronborg 12.47
47 Rasmus Kjær Henriksen - Slagelse CR
48 Andreas Lund Andresen - CK Fix
49 Rasmus Ambrosiusen - CC Hillerød

U16P
1 Amalie Dideriksen - Amager CR 23.45
2 Lise Martina Engberg - CK Kronborg
3 Yasmin Jensen - Næstved BC 1.59
4 Mette-Louise Linneberg - DCR Ballerup 4.36

U13
1 Julius Johansen - CC Hillerød 18.43
2 Sebastian Olsen - CC Hillerød
3 Eskild Rønhede - CK Fix
4 Anton Norup Grunnet Hansen - Team Cycling Ringsted
5 Martin Ómarsson Mollerup - CK Kronborg
6 Matias Gunnar Malmberg - CK Fix
7 Mathias Bressendorff Jacobi - DCR Ballerup
8 Oliver Errebo - CK Fix
9 Kristian Kaimer Eriksen - CK Fix
10 Sander Andersen - DCR Ballerup
11 Adrian Valentin Kragh-Hillers - Næstved BC
12 Peter Haslund - Næstved BC
13 Magnus Peter Andersen - Greve CC
14 Luca Ryberg Lonardi - Team Cycling Ringsted
15 Sebastian Dehn - CK Fix 0.11
16 Oliver Comprés Poulsen - CC Hillerød 1.13
17 Nicklas Ole Hansen - Tissø Cykel Ring 2.19
18 Magnus Fleron Juncker - DCR Ballerup 7.19

U13P
1 Mie Olander Hjort - Næstved BC 18.45
2 Caroline Bohé - CC Hillerød
3 Maja Johansson - Mölndals CK
4 Simone Emskær Nielsen - Slagelse CR 2.50

U11
1 Robin Juel Skivild - Cykling Odense 10.25
2 Tue Larsen - Slagelse CR
3 Andreas Byskov Sarbo - Greve CC
4 Kasper Gylling - CK Fix
5 Thorolf Rønhede - CK Fix 0.46
6 Tobias Lund Andresen - CK Fix 0.49
7 Emil Schjønnemann - CK Kronborg 1.28
8 Mads Stokbro - CK Fix 1.59

U11P
1 Ida Johansson - Mölndals CK 11.15

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

BMC Racing Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Quick-Step Floors

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First-Drapac

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team LottoNL-Jumbo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig.

Glemt kodeord?

Opret bruger