Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Følg os Nyhedsbrev VELOMIO

Enkelstart Hillerød
15. april 2007 11:39 af Kenneth Meyer 0
I går blev der kørt enkeltstart i Hillerød og her er alle resultaterne.

H50: - 30 KM ENKELSTART
1 Thomas Kyng - ABC 43.56.0
2 Steen Byskov Thomsen - Greve CC +40.9
3 Klaus Pedersen - Greve CC +55.4
4 Per Nielsen - Team HFCK & Ko +2.09.5
5 Tommy Vibholm - Horsens AC +2.22.3
6 Uffe Jakobsen - ABC +3.40.2
7 Claus Carlsen - Roskilde CR +3.56.7
8 Ole Karpf - Bornholm CC +3.58.6
9 Claus August Van Der Goot - Team Cycling Ringsted +15.30.2

H40: - 30 KM ENKELSTART
1 Michael Barfoed - Politiets CA 41.28.5
2 Henrik Parbst - Hvidovre CK +14.7
3 Morten Ryan Hansen - DBC +38.5
4 Michael Bornak - Hillerød CK +41.1
5 Michael Baunsgaard - DCR Ballerup +53.5
6 Lars Schmidt - Hvidovre CK +1.03.1
7 Kim Ryan Hansen - DBC +1.07.4
8 Jan Ryan Hansen - DBC +1.17.1
9 Claus Toftegaard Hansen - ABC +1.31.9
10 Christian Mathiesen - Politiets CA +3.01.6
11 Michael Nielsen - Hvidovre CK +3.04.4
12 Kim Westen - Nakskov CC +4.10.5
13 Kenneth Berner - Hvidovre CK +5.27.3
14 Bjørn Kähler - Greve CC +7.41.3
15 Flemming Thestrup - Blovstrød Tri +8.16.8

BEG: - 30 KM ENKELSTART
1 Rasmus Juliussen - Amager CR 43.08.1
2 Morten Becker - Clycliomania +37.0
3 Danny Skovgren - ABC +1.06.8
4 Jeppe Engberg - CK Aarhus +1.39.9
5 Jeppe Nielsen - JC Cykelklub +1.41.7
6 Jens Noppenau - FBL +2.35.2
7 David Koch Mouritzen - JC Cykelklub +2.43.6
8 Peter Faber - FBL +3.04.0
9 Palle Skov Bratholm - CK Kronborg +3.24.4
10 Jimmy Andersen - Amager CR +3.40.7
11 Tino Thorsøe - DBC +3.45.2
12 Kristian Kjærgård Nielsen - Herning CK +3.45.4
13 Morten Keseler - DBC +4.21.6
14 Martin Trojer - CK Ringen /SE +5.57.1
15 Michael Kesby - DCR Ballerup +6.36.8

DA: - 30 KM ENKELSTART
1 Annette Berg - Sorø BC 46.09.1
2 Margriet H Kloppenburg - Holbæk CR +2.19.2

C: - 30 KM ENKELSTART
1 Morten Kruse Brink - Herning CK 41.14.0
2 Lasse Munk Asmussen - Middelfart CC +48.8
3 Leon Vibholm - Horsens AC +54.9
4 Michael Barner Nielsen - Viborg CK +1.01.3
5 Lars Lund - Cykling Odense +1.23.2
6 Ivan Westh Christensen - ABC +1.53.8
7 René Nielsen - Kalundborg CC +1.55.8
8 Anders Segervind - CC Gladsaxe +2.04.6
9 Casper Skovgaard - Bornholm CC +2.11.8
10 Magnus Jensen Hauch - ABC +2.22.9
11 Ulrik Mehlby Thomsen - Cykling Odense +2.24.4
12 Steffen Overgaard - Ordrup CC +2.29.5
13 Martin Pedersen - Hvidovre CK +2.30.0
14 Claus Birk - Hvidovre CK +2.35.2
15 Ulrik Austin Laursen - LFCK +2.44.3
16 Jesper Dünweber Darre - ABC +2.46.7
17 Emil Johansson - Nakskov CC +2.47.6
18 Anders Poul Hansen - CK Fix +2.53.3
19 Finn Samson - Hvidovre CK +3.12.6
20 Rasmus Ricter Damm - CK Fix +3.30.9
21 Mikkel Holm Mogensen - Brøndby CC +3.33.4
22 Johan Sjöberg - IK Vinco /SE +3.35.2
23 Bo Kamstrup - FBL +3.48.0
24 Tommy Cramer - Greve CC +3.51.6
25 Christian Haslund - Hillerød CK +3.57.8
26 Rasmus Bjørn Lauridsen - ABC +4.16.2
27 Ronni Tino Pedersen - ABC +4.30.4
28 Thomas Gessø - Nordsjællands CK +5.08.4
29 Frederik Bengtsson - CK Ringen /SE +5.58.1
30 Morten Mikkelsen - DCR Ballerup +6.52.6
31 Martin Storm Andersen - KCK Herlev +9.50.0

B: - 30 KM ENKELSTART
1 Heine Hansen - CC Gladsaxe 42.02.6
2 Michael G Andersen - Hvidovre CK +5.4
3 Anders Krebs Ovesen - Silkeborg IF Cykling +9.5
4 Kim L Jensen - Holbæk CR +23.9
5 Henrik Bundgaard - Sorø BC +34.3
6 Henrik Helt Hansen - Amager CR +1.01.1
7 Jesper Lassen - CK Kronborg +1.05.3
8 Patrik Ericsson - CK Ringen /SE +1.05.5
9 Nils Nøskov-Erichsen - CC Gladsaxe +1.07.4
10 Ulrik Christensen - Hillerød CK +1.20.3
11 Rasmus Andersen - Hvidovre CK +1.32.0
12 Morten Tillquist Nielsen - Kalundborg CC +1.46.4
13 Peter Læssøe Jørgensen - ABC +1.51.6
14 Carsten Thiel - Cykling Odense +1.57.6
15 René Vinter Hasfeldt - Hvidovre CK +2.33.9
16 Niels Jakob Thomsen - CC Gladsaxe +3.06.3
17 Tommy Moberg Nielsen - Værløse Farum CK +3.21.5

JUN: - 30 KM ENKELSTART
1 Søren Kirkegaard Madsen - Herning CK 40.46.2
2 Jimmi Sørensen - Herning CK +29.8
3 Edvin Wilson - MA Speedwear Borås /SE +44.1
4 Martin Stenger Føhns - Herning CK +1.01.2
5 Niki Byrgesen - Team DCR Junior +1.07.8
6 Thomas Kousgaard - Herning CK +1.16.2
7 Michael Schön Poulsen - Amager CR +1.21.3
8 Patrick Henriksen - Team DCR Junior +1.22.3
9 Niklas Åkvik - Tønsberg CK /NO +1.24.4
10 Nikolaj Emil Svenningsen - Herning CK +1.32.5
11 Mathias F Kristensen - Glud & Marstrand, Junior +1.35.3
12 Nicki Rasmussen - Glud & Marstrand, Junior +1.59.4
13 Mats Andersson - FK Trampen /SE +2.01.0
14 Klaus V Kristensen - Herning CK +2.07.2
15 Lenni Andersen - Herning CK +2.37.1
16 Jonas Lau Jensen - Team Python Pro Næstved +2.46.8
17 Sebastian B Andersen - Amager CR +2.52.9
18 Mathias Lisson - Herning CK +3.14.7
19 Simon Olsen - Team DCR Junior +3.45.4
20 Anders Bo Christensen - Ordrup CC +4.57.0
21 Mark R Sørensen - Hvidovre CK +5.45.6
22 Kristian Hansen - Landskrona CK /SE +5.55.4
23 Mads Lorentzen - Hillerød CK +6.37.6
24 Rasmus Holm Thomassen - KCK Herlev +6.39.4
25 Jacob Mørkøv - Team DCR Junior +6.55.7
26 André Tolstoj - Ordrup CC +8.27.7
27 Louis Jacobi - Ordrup CC +9.37.1
28 Adrian Gjølberg - Tønsberg CK /NO +13.35.2

A: - 30 KM ENKELSTART
1 Jacob Kollerup - Team Vision Bikes 38.54.6
2 André Steensen - Glud & Marstrand, Horsens +34.6
3 Lasse Bøchmann - Glud & Marstrand, Horsens +48.5
4 Troels Toftager Nielsen - ABC +51.0
5 Daniel Kreutzfeldt - Team Odense Energi +54.0
6 Thomas Japp Hansen - Team Vision Bikes +1.04.4
7 Kaspar S Larsen - Glud & Marstrand, Horsens +1.09.2
8 Jacob Mikkelsen - Silkeborg IF Cykling +1.20.0
9 Dennis Jønsson - CK Fix +1.36.1
10 Daniel Andersen - CK Aarhus +1.39.2
11 Thomas Riber-Selleberg - Team GLS +1.52.4
12 Martin Wang Hjørngaard - CK Aarhus +1.54.6
13 Kasper Elmar Malmkjær - Herning CK - Elite +1.57.7
14 Dejan Aistrup - Køge CR +2.06.6
15 Morten Knudsen - Farsø CK +2.41.0
16 Christian Juul Andreasen - Team Python Pro Næstved +2.42.1
17 Martin Hansen - Herning CK - Elite +2.53.3
18 Lars Ajaas - CK Aarhus +3.16.7
19 Rune Udby - Glud & Marstrand, Horsens +3.19.3
20 Jack Rasmussen - Hvidovre CK +3.48.6
21 Thomas Kristensen - Team GLS +4.11.6
22 Christian Ranneries - Team Python Pro Næstved +4.24.3
23 Anders Dellien - CK Ringen /SE +4.25.8
24 Henrik Lønsmann - Cykling Odense +4.28.9
25 Daniel Byder - Team Python Pro Næstved +4.31.3
26 Lasse Allan Pedersen - Nakskov CC +4.56.7

H60: - 20 KM ENKELSTART
1 John Helleskov - Team HFCK & Ko 29.45.5
2 Niels Klevang Sølvason - Hvidovre CK +1.00.2
3 John Larsen - Team HFCK & Ko +1.00.6
4 Ole Hammelsvang - Team HFCK & Ko +1.27.7
5 René H Jensen - Team HFCK & Ko +1.48.7
6 Thomas Campion - Hillerød CK +3.15.8
7 Keld Richardt Jørgensen - Hillerød CK +5.11.6
8 Hans Kliim - Politiets CA +8.39.9

DB: - 20 KM ENKELSTART
1 Lisbeth Bro Lund - Odense Triathlon Klub 31.21.2
2 Lotte Bak - Politiets CA +35.0
3 Trine Lorentzen - ABC +2.12.4
4 Maj-Brit Åstrøm - ABC +2.18.1
5 Berit Carlsen - ABC +2.47.2
6 Inge Baumgarten - Roskilde CR +3.17.1
7 Karolina Larsson-Lindgren - FK Trampen /SE +3.24.7
8 Mia Josefine Eskebjerg - ABC +4.00.6

D45: - 20 KM ENKELSTART
1 Sanne de Hass - DCR Ballerup 35.53.0

DJU: - 16 KM ENKELSTART
1 Michelle Lauge - Hillerød CK 23.57.6
2 Rie Strand Olsen - Greve CC +54.6
3 Ellionor Larsson-Lindgren - FK Trampen /SE +57.1

UNG: - 16 KM ENKELSTART
1 Sebastian Lander - Køge CR 21.05.9
2 Emil Hovmand - Ordrup CC +18.7
3 Mark Sehested Pedersen - Roskilde CR +52.9
4 Jesper Kousgaard - Herning CK +1.01.9
5 Heine Børgesen - Hobro CK +1.13.6
6 Niels Olsen - Roskilde CR +1.17.3
7 Adrian Kaltoft Udesen - Ordrup CC +1.19.9
8 Thorvald Larsen - Slagelse CR +1.24.6
9 Sebastian Refsgaard - DCR Ballerup +1.32.1
10 Samuel Rytter - Roskilde CR +1.32.3
11 Philip Lindau - Jönköpings CK /SE +1.35.8
12 Jonas Pedersen - DMK +1.48.2
13 Thore Bradtberg - DCR Ballerup +1.52.3
14 Andreas Brasen Kidmose - Holbæk CR +1.53.5
15 Mark Poulsen - Slagelse CR +2.08.3
16 Philip Sørensen - Hillerød CK +2.09.5
17 Kasper Svingel Jensen - Silkeborg IF Cykling +2.11.4
18 Laurits Enevoldsen - Team Cycling Ringsted +2.12.8
19 Nicola Aastrup - Roskilde CR +2.13.8
20 Kristoffer S Larsen - Køge CR +2.21.3
21 Simon Frederiksen - Roskilde CR +2.22.3
22 Nicolas Amstrup Madsen - Hillerød CK +2.24.6
23 Christian Kreutzfeldt - Roskilde CR +2.25.7
24 Sebastian Nielsen - CK Fix +2.26.4
25 Andreas Dencker Hansen - Ordrup CC +2.28.2
26 Dion Jimmy Hansen - DCR Ballerup +2.31.6
27 Pelle Clapp - Roskilde CR +2.37.2
28 Stefan Linné Jørgensen - CK Fix +2.50.9
29 Ronnie Pedersen - Silkeborg IF Cykling +2.54.6
30 Jannick Berg - CK Fix +2.56.3
31 Frederik Isacsson - FK Trampen /SE +3.00.8
32 Andreas K Nielsen - Holbæk CR +3.02.1
33 Anders Bjerremand - Hvidovre CK +3.07.0
34 Magnus Damsbo Lund - Lyngby CC +3.22.9
35 Nicolai K Jacobsen - Greve CC +3.39.2
36 Dennis Daniel Christensen - Ordrup CC +3.51.6
37 Kristian Toft Larsen - Hillerød CK +3.52.1
38 Frederik Schwartz - DCR Ballerup +3.59.4
39 Mathias Hamburger Holm - CC Gladsaxe +4.08.9
40 Jon Henningsen - Næstved BC +4.13.3
41 Morten B Bollhorn - CK Fix +4.13.6
42 Alexander Pedersen - FK Trampen /SE +4.17.0
43 Casper Christiansen - DCR Ballerup +4.26.1
44 Rasmus Lenvig Hansen - Lyngby CC +4.39.2
45 Nicklas Lindvig Rasmussen - Køge CR +4.44.5
46 Nicolai Vinther Tanghøj - Hillerød CK +5.22.2
47 Frederik Frimer Hellesen - CK Kronborg +6.08.8
48 Frederik Habrilo - Hillerød CK +6.14.9

ÆD: - 16 KM ENKELSTART
1 Daniel Mielke - Roskilde CR 23.48.1
2 Thomas Schmidt - Køge CR +3.2
3 Jakob Bertelsen - Ordrup CC +11.6
4 André Haubroe Larsen - Slagelse CR +14.0
5 Alexander Hjortnæs - Ordrup CC +18.6
6 Rasmus H Lund - KCK Herlev +35.7
7 Mathis Johansson - Nakskov CC +40.8
8 Elias Helleskov Busk - DCR Ballerup +41.9
9 Simon Egebjerg Jensen - Lyngby CC +51.4
10 Steffan Thomsen - DCR Ballerup +1.08.6
11 Rasmus C Roesgarth - Greve CC +1.16.1
12 Mads Elkjær - Holbæk CR +1.54.2
13 Mathias Møller Nielsen - CC Gladsaxe +2.12.9
14 Casper Folsach - DCR Ballerup +2.16.8
15 Morten Søgaard Madsen - Roskilde CR +2.19.7
16 Michael Munch - Køge CR +2.20.0
17 Morten Palmquist - Amager CR +2.21.9
18 Jakob Olsen - HFCK +2.23.3
19 Esben Clapp - Roskilde CR +2.29.0
20 Patrick Olesen - Roskilde CR +2.41.5
21 Daniel Crone - Slagelse CR +2.43.2
22 Johannes Brasen Kidmose - Holbæk CR +2.45.3
23 Joachim Heyn - Nakskov CC +2.52.2
24 Jon Van Dijk Nielsen - Ordrup CC +3.10.1
25 Rune Marseen Jensen - Næstved BC +3.14.7
26 Nicholas Lerche - Roskilde CR +3.17.3
27 Christian Nielsen - Greve CC +3.19.2
28 Jacob Ditlev Sørensen - Greve CC +4.06.4
29 Jeppe Tølløse - Lyngby CC +4.19.6
30 Lasse Mott - Amager CR +4.23.9
31 Kasper Dahl Thygesen - DCR Ballerup +4.25.2
32 Frederik Lind Plesner - Lyngby CC +4.36.1
33 Anders Bjergvang - HFCK +4.51.5
34 Jesper Heiberg-Iürgensen - Lyngby CC +4.54.7
35 Kristian Flensborg Dahl - ABC +5.16.8
36 Philip Brenøe-Hansen - Hillerød CK +5.26.2
37 Martin Maunsbach - Hillerød CK +5.46.4
38 Marc R Jensen - DCR Ballerup +5.52.9
39 Anders Zethner-Møller - Hillerød CK +5.54.8
40 Alexander Bergmann - Kalundborg CC +8.19.8
41 Lucas Antonio Madsen - Hillerød CK +8.41.1

ÆP: - 16 KM ENKELSTART
1 Pernille Ott Frendorf - Greve CC 26.15.0
2 Mette Meyer - Køge CR +10.2
3 Amanda Marie Dyrkilde - Roskilde CR +1.54.8
4 Camilla West Hansen - CK Fix +2.47.6
5 Mie Poulsen - Slagelse CR +4.50.6

MP: - 10 KM ENKELSTART
1 Stine Ambrosiusen - Hillerød CK 16.10.7
2 Nadia Pedersen - DCR Ballerup +46.0
3 Freja Strand Olsen - Greve CC +3.36.2

YP: - 10 KM ENKELSTART
1 Lise Martina Engberg - Hillerød CK 18.01.8

MD: - 10 KM ENKELSTART
1 Tobias Bagger - Ordrup CC 15.02.5
2 Christoffer Lisson - Herning CK +9.4
3 Mads Pedersen - Holbæk CR +13.3
4 Emil Wang - CK Fix +19.1
5 Mathias Wichmann Krigbaum - DCR Ballerup +29.5
6 Jacob Szymula - Nakskov CC +37.5
7 Andreas Pihl Nielsen - CC Gladsaxe +47.0
8 Louis Bendixen - ABC +50.0
9 Kristian Holm - CC Gladsaxe +1.03.2
10 Mathias Linderod - CC Gladsaxe +1.09.5
11 Mikkel Skovbølle - Amager CR +1.20.8
12 Søren Martinus Engberg - Hillerød CK +1.22.8
13 Frederik Hagn-Meinche - CK Fix +1.29.7
14 Frederik Bohé Jørgensen - Hillerød CK +1.30.2
15 Mads K Jacobsen - Greve CC +1.43.0
16 Oliver Almind - CK Fix +1.46.9
17 Daniel Hansen - Team Cycling Ringsted +1.52.7
18 Lasse Mortensgaard - ABC +1.57.7
19 Jonas Emskær Nielsen - Slagelse CR +2.05.0
20 Mathias Emil Laursen - CC Gladsaxe +2.08.1
21 Martin Rune Bracher - Hillerød CK +2.09.7
22 Alexandar Lander - Køge CR +2.17.9
23 Theis Tolkamp - Hillerød CK +2.39.3
24 David Møller - Lyngby CC +2.40.8
25 Emil Suhr - Lyngby CC +2.47.9
26 Jon Pedersen - Næstved BC +2.58.5
27 Mads Gram - DCR Ballerup +3.07.8
28 Oliver Maunsbach - Hillerød CK +3.10.5
29 Mathias Egebjerg Jensen - Lyngby CC +3.12.0
30 Peter Bagge - Lyngby CC +4.21.1

YD: - 10 KM ENKELSTART
1 Jonas Wang - CK Fix 15.41.3
2 Rasmus Ambrosiusen - Hillerød CK +56.1
3 Andreas Stokbro Nielsen - CK Fix +1.10.5
4 Martin Printz Nielsen - Team Cycling Ringsted +1.19.1
5 Anders Mielke - Roskilde CR +2.00.2
6 Jannick Jacobi - Hillerød CK +3.27.5
7 Mark Frederiksen - Hillerød CK +4.22.6
8 Kåre André Bradtberg - DCR Ballerup +5.52.7
9 Frederik K Nielsen - Holbæk CR +5.56.0
10 Marius Brasen Kidmose - Holbæk CR +5.56.5
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Trophée Centre Morbihan(2.NCUP) 25/05-26/05

Grote Prijs Marcel Kint(1.1) 26/05

Winston Salem Cycling Cla...(1.1) 27/05

Tour of Norway(2.HC) 28/05-02/06

Circuit de Wallonie(1.1) 30/05

Szlakiem Walk Majora Hubala(2.1) 30/05-02/06

Tour du Pays de Vaud(2.NCUP) 30/05-02/06

Grand Prix de Plumelec-Mo...(1.1) 01/06

Orlen Nations Grand Prix(2.NCUP) 01/06-02/06

Boucles de l'Aulne - Châ...(1.1) 02/06

Rund um Köln(1.1) 02/06

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger