Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Erik Zabel lavede en perfekt aflevering

Erik Zabel lavede en perfekt aflevering

28. februar 2007 16:560

På 2. etape i Vuelta a la Comunidad Valenciana snuppede Alessandro Petacchi (Team Milram) etapesejren, da feltet kom samlet hjem til en massespurt.

Dagens etape startede og sluttede i Calp og blev kørt over 148.2 km. Allerede fra starten af etapen blev der angrebet, og det skulle vise sig at blive 'dagens udbrud'. Fire ryttere rev sig løs fra feltet, det var Serafin Martinez (Karpin), José Ruiz Sanchez (Andalucia), Raul Alacorn Garcia (Saunier Duval) og Luca Solari (LPR). Kvarteten havde på et tidspunkt fire minutter ned til feltet, men så satte Lampre-holdet gas på feltet, og udbryderne blev kørt ind, da feltet kørte under 20 kilometer mærket.

Vinderen af Middelhavet Rundt José Ivan Gutierrez forsøgte i finalen at overliste sprinterholdene med et angreb, men det lykkedes ikke. Dermed endte etapen i en massespurt, hvor Alessandro Petacchi blev afleveret perfekt af holdkammeraten Erik Zabel og vandt foran Vicente Reynes (Caisse d'Espargne) og Daniele Bennati (Lampre Fordital).

Samlet overtager Alessandro Petacchi også førertrøjen fra gårdagens vinder Daniel Bennati, som dog kun er to sekunder efter den italienske super sprinter.


Resultat af 2. etape
1 Alessandro Petacchi (Ita) Milram 3.38.19
2 Vicente Reynes (Spa) Caisse d'Epargne
3 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital
4 Javier Benitez (Spa) Benfica
5 Antonio Bucciero (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
6 Borut Bozic (Slo) Team LPR
7 Daniel Moreno (Spa) Relax-GAM
8 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi
9 Laurent Brochard (Fra) Bouygues Telecom
10 Diego Milan Jimenez (Spa) Grupo Nicolás Mateos
11 Jérôme Pineau (Fra) Bouygues Telecom
12 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi
13 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d'Epargne
14 Fabio Baldato (Ita) Lampre-Fondital
15 Sergio Ribeiro (Por) Benfica
16 Luis León Sánchez (Spa) Caisse d'Epargne
17 Matteo Priamo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
18 David Millar (GBr) Saunier Duval-Prodir
19 Fränk Schleck (Lux) Team CSC
20 Alexandr Kolobnev (Rus) Team CSC
21 Iker Camaño (Spa) Saunier Duval-Prodir
22 Carlos Castaño (Spa) Karpin-Galicia
23 Juan José Cobo (Spa) Saunier Duval-Prodir
24 Didac Ortega (Spa) Benfica
25 Jorge Ferrío (Spa) Andalucia-Cayasur
26 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana
27 Marcus Ljungqvist (Swe) Team CSC
28 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom
29 Ángel Vicioso (Spa) Relax-GAM
30 Janez Brajkovic (Slo) Discovery Channel
31 Oscar Sevilla (Spa) Relax-GAM
32 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
33 Thomas Dekker (Ned) Rabobank
34 Mikel Pradera (Spa) Benfica
35 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
36 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
37 Erik Zabel (Ger) Milram
38 Manuel Ortega (Spa) Andalucia-Cayasur
39 Pedro Miguel Lopes Goncalves (Por) Benfica
40 David Bernabeu (Spa) Fuerteventura-Canarias
41 Gustavo Dominguez (Spa) Karpin-Galicia
42 Ezequiel Mosquera (Spa) Karpin-Galicia
43 Pieter Weening (Ned) Rabobank
44 Volodymyr Bileka (Ukr) Discovery Channel
45 Iban Velasco Murillo (Spa) Euskaltel-Euskadi
46 José Miguel Elías (Spa) Relax-GAM
47 Francisco Pérez (Spa) Caisse d'Epargne
48 Mikel Astarloza (Spa) Euskaltel-Euskadi
49 Tadej Valjavec (Slo) Lampre-Fondital
50 Patxi Vila (Spa) Lampre-Fondital
51 Michael Blaudzun (Den) Team CSC
52 Ángel Vallejo (Spa) Relax-GAM
53 Daniel Petrov (Bul) Benfica
54 Marco Marcato (Ita) Team LPR
55 Jon Bru (Spa) Euskaltel-Euskadi
56 David Muñoz (Spa) Fuerteventura-Canarias
57 Juan Olmo (Spa) Andalucia-Cayasur
58 Javier Cherro (Spa) Fuerteventura-Canarias
59 Andy Schleck (Lux) Team CSC
60 Mirko Celestino (Ita) Milram
61 Alberto Fernández De La Puebla (Spa) Saunier Duval-Prodir
62 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
63 Luis Pérez Rodriguez (Spa) Andalucia-Cayasur
64 Assan Bazayev (Kaz) Astana
65 Michael Boogerd (Ned) Rabobank
66 Andrey Mizourov (Kaz) Astana
67 William Walker (Aus) Rabobank
68 Christian Knees (Ger) Milram
69 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel-Euskadi
70 Luis Pérez Romero (Spa) Andalucia-Cayasur
71 Adrián Palomares (Spa) Fuerteventura-Canarias
72 David De La Fuente (Spa) Saunier Duval-Prodir
73 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne
74 Iñigo Cuesta (Spa) Team CSC
75 Emanuele Sella (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
76 Pierrick Fédrigo (Fra) Bouygues Telecom
77 José Antonio Redondo (Spa) Astana
78 Pablo De Pedro Garcia (Spa) Grupo Nicolás Mateos
79 Didier Rous (Fra) Bouygues Telecom
80 Serguei Yakovlev (Kaz) Astana
81 Xavier Florencio (Spa) Bouygues Telecom
82 Volodimir Gustov (Ukr) Team CSC
83 Francesco Tomei (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
84 José Enrique Gutierrez (Spa) Team LPR
85 Daniele Nardello (Ita) Team LPR
86 Rui Lavarinhas (Por) Benfica
87 Thomas Frei (Swi) Astana
88 Ramon Troncoso (Spa) Karpin-Galicia
89 Eduard Vorganov (Rus) Karpin-Galicia
90 Jesús Hernández (Spa) Relax-GAM
91 Christophe Rinero (Fra) Saunier Duval-Prodir
92 Joseba Zubeldia (Spa) Euskaltel-Euskadi
93 Luca Celli (Ita) Team LPR
94 Laurent Lefèvre (Fra) Bouygues Telecom
95 Oleg Chuzhda (Ukr) Fuerteventura-Canarias
96 Dailos Diaz Armas (Spa) Fuerteventura-Canarias
97 Roberto Traficante (Ita) Team LPR
98 Gaizka Lasa Larraya (Spa) Karpin-Galicia
99 Vicente Peiro Marqueno (Spa) Grupo Nicolás Mateos
100 Thorwald Veneberg (Ned) Rabobank
101 Enrico Franzoi (Ita) Lampre-Fondital
102 Marco Velo (Ita) Milram
103 Enrico Poitschke (Ger) Milram 0.33
104 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana
105 Maxim Gourov (Kaz) Astana 0.38
106 Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital 0.49
107 Brett Lancaster (Aus) Milram 0.53
108 Pablo Lastras (Spa) Caisse d'Epargne
109 Rick Flens (Ned) Rabobank 1.20
110 Iván Gutiérrez (Spa) Caisse d'Epargne
111 Egoi Martínez (Spa) Discovery Channel 1.29
112 Trent Lowe (Aus) Discovery Channel
113 José Luis Rubiera (Spa) Discovery Channel 1.31
114 Vicente Ballester (Spa) Fuerteventura-Canarias
115 David Belda (Spa) Fuerteventura-Canarias
116 Alberto Contador (Spa) Discovery Channel
117 Pavel Padrnos (Cze) Discovery Channel 1.33
118 Volodymyr Dyudya (Ukr) Milram 1.35
119 Luciano Pagliarini (Bra) Saunier Duval-Prodir 3.20
120 Daniele Colli (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
121 Jurgen Van Goolen (Bel) Discovery Channel
122 Egoitz Murgoitio (Spa) Grupo Nicolás Mateos
123 Juan Carlos Carinena (Spa) Andalucia-Cayasur
124 José Rafael Martínez (Spa) Relax-GAM
125 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom 4.48
126 Raul García de Mateo (Spa) Relax-GAM 4.51
127 Raúl Alarcón (Spa) Saunier Duval-Prodir 5.18
128 Miguel Ochoa (Spa) Grupo Nicolás Mateos
129 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Fondital 5.54
130 José Antonio Banos Ballester (Spa) Grupo Nicolás Mateos 5.55
131 José Antonio López (Spa) Andalucia-Cayasur
132 Gorka Amuriza Gumucio (Spa) Grupo Nicolás Mateos
133 Florent Brard (Fra) Caisse d'Epargne
134 Serafin Martinez (Spa) Karpin-Galicia 6.07
135 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre-Fondital 7.39
136 José Ruiz (Spa) Andalucia-Cayasur 7.41
137 Lars Michaelsen (Den) Team CSC
138 Luca Solari (Ita) Team LPR
139 Ignacio Gutierrez (Spa) Team LPR 9.40
140 Helder Miranda (Spa) Benfica 11.27
141 Javier Etxarri Marin (Spa) Grupo Nicolás Mateos
142 Gustavo César Veloso (Spa) Karpin-Galicia 12.25


Samlet stilling efter 2. etape
1 Alessandro Petacchi (Ita) Milram 7.12.34
2 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 0.02
3 Vicente Reynes (Spa) Caisse d'Epargne 0.06
4 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom 0.10
5 Adrián Palomares (Spa) Fuerteventura-Canarias 0.12
6 Emanuele Sella (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 0.14
7 Antonio Bucciero (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 0.16
8 Javier Benitez (Spa) Benfica
9 Borut Bozic (Slo) Team LPR
10 Jérôme Pineau (Fra) Bouygues Telecom
11 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi
12 Laurent Brochard (Fra) Bouygues Telecom
13 Diego Milan Jimenez (Spa) Grupo Nicolás Mateos
14 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d'Epargne
15 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
16 Erik Zabel (Ger) Milram
17 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
18 Volodymyr Bileka (Ukr) Discovery Channel
19 Gustavo Dominguez (Spa) Karpin-Galicia
20 Juan José Cobo (Spa) Saunier Duval-Prodir
21 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi
22 Ángel Vicioso (Spa) Relax-GAM
23 Iker Camaño (Spa) Saunier Duval-Prodir
24 Marco Marcato (Ita) Team LPR
25 Fränk Schleck (Lux) Team CSC
26 Jorge Ferrío (Spa) Andalucia-Cayasur
27 Mikel Astarloza (Spa) Euskaltel-Euskadi
28 Oscar Sevilla (Spa) Relax-GAM
29 Luis León Sánchez (Spa) Caisse d'Epargne
30 Mikel Pradera (Spa) Benfica
31 Iban Velasco Murillo (Spa) Euskaltel-Euskadi
32 Janez Brajkovic (Slo) Discovery Channel
33 Daniel Moreno (Spa) Relax-GAM
34 Alexandr Kolobnev (Rus) Team CSC
35 Javier Cherro (Spa) Fuerteventura-Canarias
36 Didac Ortega (Spa) Benfica
37 Marcus Ljungqvist (Swe) Team CSC
38 David Muñoz (Spa) Fuerteventura-Canarias
39 Assan Bazayev (Kaz) Astana
40 José Miguel Elías (Spa) Relax-GAM
41 David Bernabeu (Spa) Fuerteventura-Canarias
42 Sergio Ribeiro (Por) Benfica
43 Manuel Ortega (Spa) Andalucia-Cayasur
44 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
45 Pedro Miguel Lopes Goncalves (Por) Benfica
46 Tadej Valjavec (Slo) Lampre-Fondital
47 Alberto Fernández De La Puebla (Spa) Saunier Duval-Prodir
48 Pablo De Pedro Garcia (Spa) Grupo Nicolás Mateos
49 Xavier Florencio (Spa) Bouygues Telecom
50 Mirko Celestino (Ita) Milram
51 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
52 Ezequiel Mosquera (Spa) Karpin-Galicia
53 Pieter Weening (Ned) Rabobank
54 William Walker (Aus) Rabobank
55 Andy Schleck (Lux) Team CSC
56 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana
57 Iván Gutiérrez (Spa) Caisse d'Epargne
58 Ángel Vallejo (Spa) Relax-GAM
59 Francesco Tomei (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
60 Carlos Castaño (Spa) Karpin-Galicia
61 Daniel Petrov (Bul) Benfica
62 Juan Olmo (Spa) Andalucia-Cayasur
63 Dailos Diaz Armas (Spa) Fuerteventura-Canarias
64 Roberto Traficante (Ita) Team LPR
65 Luis Pérez Romero (Spa) Andalucia-Cayasur
66 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne
67 Matteo Priamo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
68 Michael Blaudzun (Den) Team CSC
69 Thomas Dekker (Ned) Rabobank
70 Francisco Pérez (Spa) Caisse d'Epargne
71 Patxi Vila (Spa) Lampre-Fondital
72 Jon Bru (Spa) Euskaltel-Euskadi
73 Andrey Mizourov (Kaz) Astana
74 Luis Pérez Rodriguez (Spa) Andalucia-Cayasur
75 José Antonio Redondo (Spa) Astana
76 Oleg Chuzhda (Ukr) Fuerteventura-Canarias
77 Iñigo Cuesta (Spa) Team CSC
78 José Enrique Gutierrez (Spa) Team LPR
79 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel-Euskadi
80 Christian Knees (Ger) Milram
81 Joseba Zubeldia (Spa) Euskaltel-Euskadi
82 Laurent Lefèvre (Fra) Bouygues Telecom
83 Michael Boogerd (Ned) Rabobank
84 Serguei Yakovlev (Kaz) Astana
85 Thorwald Veneberg (Ned) Rabobank
86 Vicente Peiro Marqueno (Spa) Grupo Nicolás Mateos
87 Daniele Nardello (Ita) Team LPR
88 Thomas Frei (Swi) Astana
89 Christophe Rinero (Fra) Saunier Duval-Prodir
90 Enrico Franzoi (Ita) Lampre-Fondital
91 Jesús Hernández (Spa) Relax-GAM
92 Ramon Troncoso (Spa) Karpin-Galicia
93 Marco Velo (Ita) Milram
94 David De La Fuente (Spa) Saunier Duval-Prodir
95 Didier Rous (Fra) Bouygues Telecom
96 Pierrick Fédrigo (Fra) Bouygues Telecom
97 Gaizka Lasa Larraya (Spa) Karpin-Galicia
98 Rui Lavarinhas (Por) Benfica
99 Volodimir Gustov (Ukr) Team CSC
100 Eduard Vorganov (Rus) Karpin-Galicia
101 Luca Celli (Ita) Team LPR
102 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana 0.49
103 Enrico Poitschke (Ger) Milram
104 Maxim Gourov (Kaz) Astana 0.54
105 David Millar (GBr) Saunier Duval-Prodir
106 Fabio Baldato (Ita) Lampre-Fondital 0.59
107 Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital 1.05
108 Brett Lancaster (Aus) Milram 1.09
109 Rick Flens (Ned) Rabobank 1.36
110 Egoi Martínez (Spa) Discovery Channel 1.45
111 Trent Lowe (Aus) Discovery Channel
112 Vicente Ballester (Spa) Fuerteventura-Canarias 1.47
113 Alberto Contador (Spa) Discovery Channel
114 José Luis Rubiera (Spa) Discovery Channel
115 David Belda (Spa) Fuerteventura-Canarias
116 Pablo Lastras (Spa) Caisse d'Epargne
117 Pavel Padrnos (Cze) Discovery Channel 1.49
118 Volodymyr Dyudya (Ukr) Milram 2.40
119 Luciano Pagliarini (Bra) Saunier Duval-Prodir 3.36
120 José Rafael Martínez (Spa) Relax-GAM
121 Jurgen Van Goolen (Bel) Discovery Channel
122 Egoitz Murgoitio (Spa) Grupo Nicolás Mateos
123 Juan Carlos Carinena (Spa) Andalucia-Cayasur
124 Daniele Colli (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
125 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom 5.04
126 Raul García de Mateo (Spa) Relax-GAM 5.07
127 Raúl Alarcón (Spa) Saunier Duval-Prodir 5.28
128 Miguel Ochoa (Spa) Grupo Nicolás Mateos 5.34
129 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Fondital 6.10
130 Gorka Amuriza Gumucio (Spa) Grupo Nicolás Mateos 6.11
131 José Antonio Banos Ballester (Spa) Grupo Nicolás Mateos
132 José Antonio López (Spa) Andalucia-Cayasur
133 Florent Brard (Fra) Caisse d'Epargne
134 Serafin Martinez (Spa) Karpin-Galicia 6.20
135 José Ruiz (Spa) Andalucia-Cayasur 7.54
136 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre-Fondital 7.55
137 Lars Michaelsen (Den) Team CSC 7.57
138 Luca Solari (Ita) Team LPR
139 Ignacio Gutierrez (Spa) Team LPR 9.56
140 Helder Miranda (Spa) Benfica 11.43
141 Javier Etxarri Marin (Spa) Grupo Nicolás Mateos 12.04
142 Gustavo César Veloso (Spa) Karpin-Galicia 12.41


Bjergkonkurrencen efter 2. etape
1 José Ruiz (Spa) Andalucia-Cayasur 13 pts
2 Raúl Alarcón (Spa) Saunier Duval-Prodir 10
3 Luca Solari (Ita) Team LPR 6
4 Serafin Martinez (Spa) Karpin-Galicia 5
5 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d'Epargne 4
6 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom 3
7 Alberto Fernández De La Puebla (Spa) Saunier Duval-Prodir 3
8 Alexandr Kolobnev (Rus) Team CSC 3
9 Adrián Palomares (Spa) Fuerteventura-Canarias 2
10 Emanuele Sella (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 2
11 Ángel Vicioso (Spa) Relax-GAM 1


Pointkonkurrencen efter 2. etape
1 Alessandro Petacchi (Ita) Milram 45 pts
2 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 41
3 Vicente Reynes (Spa) Caisse d'Epargne 36
4 Antonio Bucciero (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 24
5 Javier Benitez (Spa) Benfica 23
6 Borut Bozic (Slo) Team LPR 17
7 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 14
8 Luciano Pagliarini (Bra) Saunier Duval-Prodir 10
9 Daniel Moreno (Spa) Relax-GAM 9
10 Volodymyr Bileka (Ukr) Discovery Channel 8
11 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 8
12 Laurent Brochard (Fra) Bouygues Telecom 7
13 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom 6
14 Raúl Alarcón (Spa) Saunier Duval-Prodir 6
15 Diego Milan Jimenez (Spa) Grupo Nicolás Mateos 6
16 Erik Zabel (Ger) Milram 6
17 Jérôme Pineau (Fra) Bouygues Telecom 5
18 Marco Marcato (Ita) Team LPR 5
19 Adrián Palomares (Spa) Fuerteventura-Canarias 4
20 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 4
21 Gustavo Dominguez (Spa) Karpin-Galicia 4
22 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d'Epargne 3
23 Serafin Martinez (Spa) Karpin-Galicia 3
24 José Ruiz (Spa) Andalucia-Cayasur 3
25 Lars Michaelsen (Den) Team CSC 3


Kombinationskonkurrencen efter 2. etape
1 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom 3 pts
2 Adrián Palomares (Spa) Fuerteventura-Canarias 3
3 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d'Epargne 3
4 Emanuele Sella (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 3
5 Raúl Alarcón (Spa) Saunier Duval-Prodir 3
6 José Ruiz (Spa) Andalucia-Cayasur 3
7 Serafin Martinez (Spa) Karpin-Galicia 3
8 Alessandro Petacchi (Ita) Milram 2
9 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 2
10 Vicente Reynes (Spa) Caisse d'Epargne 2
11 Antonio Bucciero (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 2


Holdkonkurrencen efter 2. etape
1 Caisse d'Epargne 21.38.30
2 Ceramica Panaria-Navigare
3 Benfica
4 Euskaltel-Euskadi
5 Bouygues Telecom
6 Team LPR
7 Team Milram
8 Saunier Duval-Prodir
9 Lampre-Fondital
10 Team CSC
11 Relax-Gam
12 Fuerteventura-Canarias
13 Karpin-Galicia
14 Astana
15 Rabobank
16 Andalucia-Cayasur
17 Grupo Nicolás Mateos
18 Discovery Channel Pro Cycling Team 1.29
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 27/09-05/10

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

Paris-Bourges(1.1) 08/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

HOMETRAINER? BLIV INSPIRERET, FIND FORHANDLER OG SPAR MANGE PENGE