Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Etapesejr til Thomas Rohregger

Etapesejr til Thomas Rohregger

10. juli 2007 19:170

Det blev i dag til dobbeltsejr til det lille kontinentalhold Elk Haus-Simplon på dagens 185 km lange 3. etape af Tour of Austria. Thomas Rohregger kom alene til mål foran holdkammeraten Christian Pfannberger. Med etapesejren overtog Rohregger også føringen i den samlede stilling.

Resultat af 3. Etape
1 Thomas Rohregger - Elk Haus-Simplon 4.37.27 (39.75 km/t)
2 Christian Pfannberger - Elk Haus-Simplon 0.18
3 Jure Golcer - Tenax-Salmilano 0.47
4 Stijn Devolder - Discovery Channel 1.13
5 Ruslan Pidgornyy - Tenax-Salmilano 1.55
6 Oscar Sevilla - Relax-GAM 2.03
7 Gerrit Glomser - Volksbank 2.37
8 Andreas Ortner - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 3.04
9 Jürgen Pauritsch - Swiag Pro Cycling Team 3.17
10 Vasil Kiryienka - Tinkoff Credit Systems 3.20
11 Morris Possoni - Lampre-Fondital 3.38
12 Jurgen Van Goolen - Discovery Channel 3.51
13 Sergio Ghisalberti - Milram 3.55
14 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic 4.01
15 José Miguel Elías - Relax-GAM 4.13
16 Cristiano Salerno - Tenax-Salmilano 4.22
17 Matthew Lloyd - Predictor-Lotto 4.40
18 Jason McCartney - Discovery Channel 4.44
19 Robert Retschke - Wiesenhof-Felt
20 Tom Stubbe - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 4.54
21 Mirko Celestino - Milram 5.00
22 Harald Morscher - Volksbank 5.01
23 Fabrice Piemontesi - Tenax-Salmilano 5.05
24 Ivan Santaromita - Quickstep-Innergetic 5.09
25 Matej Jurco - Milram 5.10
26 Gianni Meersman - Discovery Channel 5.42
27 Sergey Klimov - Tinkoff Credit Systems 6.06
28 Jelle Vanendert - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 6.14
29 Jesús Hernández - Relax-GAM 6.18
30 Pavel Padrnos - Discovery Channel 6.20
31 Michael Barry - T-Mobile 6.23
32 Andy Cappelle - Landbouwkrediet-Tönissteiner 6.35
33 Christian Leben - Wiesenhof-Felt 6.37
34 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 6.40
35 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital 6.53
36 Michael Knopf - Swiag Pro Cycling Team 6.54
37 Frantisek Rabon - T-Mobile 6.56
38 Rok Jerse - Swiag Pro Cycling Team 6.57
39 Geert Steurs - Predictor-Lotto 6.59
40 Markus Eibegger - Elk Haus-Simplon 7.10
41 Frédéric Gabriel - Landbouwkrediet-Tönissteiner 7.28
42 Darren Lapthorne - Drapac Porsche Development Program 7.37
43 Adam Hansen - T-Mobile 7.48
44 Christian Isak - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 7.51
45 Serge Pauwels - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 8.11
46 Gorazd Stangelj - Lampre-Fondital 8.17
47 Bert Scheirlinckx - Landbouwkrediet-Tönissteiner 8.22
48 Carlo Scognamiglio - Milram 8.39
49 Francesco Gavazzi - Lampre-Fondital 8.41
50 Björn Leukemans - Predictor-Lotto
51 Volodymyr Bileka - Discovery Channel 8.43
52 Johan Coenen - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 8.55
53 Christophe Brandt - Predictor-Lotto 8.57
54 Daniel Musiol - Wiesenhof-Felt
55 Fabio Baldato - Lampre-Fondital 9.01
56 Uros Silar - Swiag Pro Cycling Team
57 Florian Stalder - Volksbank 9.13
58 Andreas Matzbacher - Volksbank
59 Dmitry Grabovskiy - Quickstep-Innergetic
60 Geert Verheyen - Quickstep-Innergetic 9.29
61 Stuart Shaw - Drapac Porsche Development Program 9.36
62 Jurgen Van de Walle - Quickstep-Innergetic 9.43
63 Adam Homolka - Swiag Pro Cycling Team 9.58
64 Alexander Serov - Tinkoff Credit Systems 10.00
65 Nico Sijmens - Landbouwkrediet-Tönissteiner 10.06
66 Dries Devenyns - Predictor-Lotto 10.10
67 Maarten Wynants - Quickstep-Innergetic 10.20
68 Thomas Ziegler - T-Mobile 10.49
69 Werner Riebenbauer - Volksbank 10.52
70 Fabio Sacchi - Milram 10.55
71 Mitchell Docker - Drapac Porsche Development Program 10.57
72 Tom Criel - Unibet.com 11.00
73 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems 11.01
74 Anton Mindlin - Tinkoff Credit Systems 11.04
75 Martin Riska - Swiag Pro Cycling Team 11.09
76 Björn Schröder - Milram 11.14
77 José Rujano - Unibet.com 11.19
78 Jan Kuyckx - Landbouwkrediet-Tönissteiner 11.36
79 Stefan Denifl - Elk Haus-Simplon 11.40
80 Rubert Probst - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 11.41
81 Jan Hruska - Relax-GAM 11.45
82 Christoph Kerschbaum - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 11.56
83 Ángel Vallejo - Relax-GAM 12.04
84 Gil Suray - Unibet.com 12.08
85 Mario Höller - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 12.24
86 Steven Kleynen - Landbouwkrediet-Tönissteiner 12.28
87 Andrew Bradley - Swiag Pro Cycling Team 12.48
88 Casey Munro - Drapac Porsche Development Program 12.49
89 Steffen Wesemann - Wiesenhof-Felt 12.52
90 Massimiliano Mori - Lampre-Fondital 13.05
91 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital
92 Jorge García - Relax-GAM 13.10
93 Pieter Ghyllebert - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 13.28
94 Frederik Veuchelen - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 13.37
95 Matthew Wilson - Unibet.com 13.44
96 Sebastian Schwager - Milram 13.52
97 Jochen Summer - Elk Haus-Simplon 13.55
98 Andrea Tonti - Quickstep-Innergetic 14.17
99 David Loosli - Lampre-Fondital 14.26
100 Josef Benetseder - Volksbank 14.28
101 Elio Aggiano - Tinkoff Credit Systems 14.44
102 Elia Rigotto - Milram 14.50
103 Hans Peter Obwaller - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 14.52
104 Christian Pömer - Volksbank 14.54
105 Gerald Ciolek - T-Mobile
106 Sergio Lagana - Tenax-Salmilano
107 Olivier Kaisen - Predictor-Lotto 15.06
108 Scott Davis - T-Mobile 15.30
109 Marco Zanotti - Unibet.com 15.32
110 Christian Murro - Tenax-Salmilano 15.35
111 Steffen Radochla - Wiesenhof-Felt 15.44
112 Davide Viganò - Quickstep-Innergetic 15.46
113 Artur Gajek - Wiesenhof-Felt 15.50
114 Raul García de Mateo - Relax-GAM 16.00
115 Pieter Jacobs - Unibet.com 16.07
116 Giairo Ermeti - Tenax-Salmilano 16.08
117 Gabriele Bosisio - Tenax-Salmilano
118 Stefan Rucker - Elk Haus-Simplon 16.12
119 Nick Gates - Predictor-Lotto 16.23
120 Matthew White - Discovery Channel
121 Alexander Khatuntsev - Unibet.com 16.25
122 Andreas Klier - T-Mobile 16.31
123 Servais Knaven - T-Mobile
124 Paul Kasis - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 16.46
125 Steven Caethoven - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 16.56
126 Tomas Konecny - Elk Haus-Simplon 17.16
127 Jan Valach - Elk Haus-Simplon
128 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 17.23
129 David Verheyen - Landbouwkrediet-Tönissteiner
130 Jean-Claude Lebeau - Landbouwkrediet-Tönissteiner 17.42
131 Dean Windsor - Drapac Porsche Development Program 18.05
132 Mario Lexmüller - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 18.23
133 Arnaud Coyot - Unibet.com 19.31
134 Ilya Chernetsky - Tinkoff Credit Systems 20.14
135 Mario De Sárraga - Relax-GAM 20.36
136 Phillip Thuaux - Drapac Porsche Development Program 20.40
137 Pascal Hungerbühler - Volksbank 21.06
138 Robert McLachlan - Drapac Porsche Development Program 21.14

Samlet stilling efter 3. Etape
1 Thomas Rohregger - Elk Haus-Simplon 12.11.57
2 Christian Pfannberger - Elk Haus-Simplon 0.33
3 Jure Golcer - Tenax-Salmilano 1.04
4 Stijn Devolder - Discovery Channel 1.34
5 Ruslan Pidgornyy - Tenax-Salmilano 2.16
6 Oscar Sevilla - Relax-GAM 2.24
7 Gerrit Glomser - Volksbank 2.54
8 Andreas Ortner - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 3.25
9 Jürgen Pauritsch - Swiag Pro Cycling Team 3.38
10 Vasil Kiryienka - Tinkoff Credit Systems 3.41
11 Morris Possoni - Lampre-Fondital 3.54
12 Jurgen Van Goolen - Discovery Channel 4.12
13 Sergio Ghisalberti - Milram 4.16
14 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic 4.22
15 José Miguel Elías - Relax-GAM 4.34
16 Cristiano Salerno - Tenax-Salmilano 4.43
17 Matthew Lloyd - Predictor-Lotto 5.01
18 Robert Retschke - Wiesenhof-Felt 5.05
19 Jason McCartney - Discovery Channel
20 Tom Stubbe - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 5.14
21 Matej Jurco - Milram 5.20
22 Mirko Celestino - Milram 5.21
23 Harald Morscher - Volksbank 5.22
24 Fabrice Piemontesi - Tenax-Salmilano 5.26
25 Ivan Santaromita - Quickstep-Innergetic 5.30
26 Gianni Meersman - Discovery Channel 6.00
27 Sergey Klimov - Tinkoff Credit Systems 6.27
28 Jelle Vanendert - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 6.35
29 Jesús Hernández - Relax-GAM 6.39
30 Pavel Padrnos - Discovery Channel 6.41
31 Michael Barry - T-Mobile 6.44
32 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 6.50
33 Andy Cappelle - Landbouwkrediet-Tönissteiner 6.56
34 Frantisek Rabon - T-Mobile 7.06
35 Geert Steurs - Predictor-Lotto 7.09
36 Michael Knopf - Swiag Pro Cycling Team 7.12
37 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital
38 Markus Eibegger - Elk Haus-Simplon 7.14
39 Frédéric Gabriel - Landbouwkrediet-Tönissteiner 7.49
40 Rok Jerse - Swiag Pro Cycling Team 7.53
41 Darren Lapthorne - Drapac Porsche Development Program 7.58
42 Christian Isak - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 8.01
43 Adam Hansen - T-Mobile 8.09
44 Serge Pauwels - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 8.32
45 Gorazd Stangelj - Lampre-Fondital 8.38
46 Bert Scheirlinckx - Landbouwkrediet-Tönissteiner 8.43
47 Björn Leukemans - Predictor-Lotto 8.51
48 Francesco Gavazzi - Lampre-Fondital 8.58
49 Fabio Baldato - Lampre-Fondital 9.00
50 Carlo Scognamiglio - Milram
51 Volodymyr Bileka - Discovery Channel 9.04
52 Johan Coenen - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 9.15
53 Christophe Brandt - Predictor-Lotto 9.18
54 Daniel Musiol - Wiesenhof-Felt
55 Uros Silar - Swiag Pro Cycling Team 9.22
56 Dmitry Grabovskiy - Quickstep-Innergetic 9.23
57 Andreas Matzbacher - Volksbank 9.34
58 Stuart Shaw - Drapac Porsche Development Program 9.46
59 Geert Verheyen - Quickstep-Innergetic 9.50
60 Jurgen Van de Walle - Quickstep-Innergetic 9.59
61 Alexander Serov - Tinkoff Credit Systems 10.10
62 Adam Homolka - Swiag Pro Cycling Team 10.19
63 Nico Sijmens - Landbouwkrediet-Tönissteiner 10.27
64 Christian Leben - Wiesenhof-Felt 10.32
65 Maarten Wynants - Quickstep-Innergetic 10.41
66 Thomas Ziegler - T-Mobile 10.55
67 Dries Devenyns - Predictor-Lotto
68 Werner Riebenbauer - Volksbank 11.02
69 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems 11.11
70 Fabio Sacchi - Milram 11.16
71 Tom Criel - Unibet.com 11.21
72 Anton Mindlin - Tinkoff Credit Systems 11.25
73 Martin Riska - Swiag Pro Cycling Team 11.30
74 Björn Schröder - Milram 11.35
75 Mitchell Docker - Drapac Porsche Development Program 11.47
76 Rubert Probst - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 11.48
77 Jan Kuyckx - Landbouwkrediet-Tönissteiner 11.57
78 Stefan Denifl - Elk Haus-Simplon 12.01
79 Jan Hruska - Relax-GAM 12.06
80 José Rujano - Unibet.com 12.07
81 Christoph Kerschbaum - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 12.17
82 Gil Suray - Unibet.com 12.29
83 Mario Höller - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 12.34
84 Florian Stalder - Volksbank 13.08
85 Andrew Bradley - Swiag Pro Cycling Team 13.09
86 Casey Munro - Drapac Porsche Development Program 13.10
87 Steffen Wesemann - Wiesenhof-Felt 13.13
88 Steven Kleynen - Landbouwkrediet-Tönissteiner
89 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital 13.15
90 Massimiliano Mori - Lampre-Fondital 13.26
91 Jorge García - Relax-GAM 13.31
92 Pieter Ghyllebert - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 13.36
93 Ángel Vallejo - Relax-GAM 13.50
94 Frederik Veuchelen - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 13.58
95 Sebastian Schwager - Milram 14.02
96 Jochen Summer - Elk Haus-Simplon 14.05
97 Matthew Wilson - Unibet.com
98 Andrea Tonti - Quickstep-Innergetic 14.34
99 Gerald Ciolek - T-Mobile 14.42
100 David Loosli - Lampre-Fondital 14.43
101 Josef Benetseder - Volksbank 14.44
102 Elio Aggiano - Tinkoff Credit Systems 14.54
103 Elia Rigotto - Milram 14.56
104 Christian Pömer - Volksbank 15.11
105 Olivier Kaisen - Predictor-Lotto 15.16
106 Christian Murro - Tenax-Salmilano 15.45
107 Scott Davis - T-Mobile 15.47
108 Steffen Radochla - Wiesenhof-Felt 15.48
109 Marco Zanotti - Unibet.com 15.49
110 Davide Viganò - Quickstep-Innergetic 15.56
111 Raul García de Mateo - Relax-GAM 16.21
112 Pieter Jacobs - Unibet.com 16.28
113 Giairo Ermeti - Tenax-Salmilano 16.29
114 Gabriele Bosisio - Tenax-Salmilano
115 Nick Gates - Predictor-Lotto 16.33
116 Stefan Rucker - Elk Haus-Simplon
117 Alexander Khatuntsev - Unibet.com 16.46
118 Servais Knaven - T-Mobile 16.50
119 Paul Kasis - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 16.56
120 Matthew White - Discovery Channel 17.10
121 Steven Caethoven - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 17.17
122 Andreas Klier - T-Mobile 17.25
123 Tomas Konecny - Elk Haus-Simplon 17.37
124 Jan Valach - Elk Haus-Simplon
125 David Verheyen - Landbouwkrediet-Tönissteiner 17.44
126 Jean-Claude Lebeau - Landbouwkrediet-Tönissteiner 18.27
127 Hans Peter Obwaller - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 18.47
128 Arnaud Coyot - Unibet.com 19.52
129 Mario Lexmüller - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 20.20
130 Ilya Chernetsky - Tinkoff Credit Systems 20.35
131 Mario De Sárraga - Relax-GAM 20.46
132 Sergio Lagana - Tenax-Salmilano 21.38
133 Artur Gajek - Wiesenhof-Felt 23.20
134 Dean Windsor - Drapac Porsche Development Program 24.52
135 Pascal Hungerbühler - Volksbank 25.01
136 Robert McLachlan - Drapac Porsche Development Program 28.01
137 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 32.53
138 Phillip Thuaux - Drapac Porsche Development Program 38.13

Stilling i pointkonkurrencen
1 Gerald Ciolek - T-Mobile 35 pts
2 Steffen Radochla - Wiesenhof-Felt 20
3 Elia Rigotto - Milram 18
4 Fabio Baldato - Lampre-Fondital 16
5 Thomas Rohregger - Elk Haus-Simplon 15
6 Christian Pfannberger - Elk Haus-Simplon 12
7 Jure Golcer - Tenax-Salmilano 10
8 Björn Leukemans - Predictor-Lotto 10
9 Thomas Ziegler - T-Mobile 10
10 Davide Viganò - Quickstep-Innergetic 9
11 Stijn Devolder - Discovery Channel 8
12 Werner Riebenbauer - Volksbank 8
13 Pieter Ghyllebert - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 8
14 Ruslan Pidgornyy - Tenax-Salmilano 7
15 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 7
16 Morris Possoni - Lampre-Fondital 6
17 Gianni Meersman - Discovery Channel 6
18 Jurgen Van de Walle - Quickstep-Innergetic 6
19 Josef Benetseder - Volksbank 6
20 Oscar Sevilla - Relax-GAM 6
21 Markus Eibegger - Elk Haus-Simplon 6
22 Marco Zanotti - Unibet.com 6
23 Andrea Tonti - Quickstep-Innergetic 5
24 Gerrit Glomser - Volksbank 5
25 Rubert Probst - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 4
26 Sergio Lagana - Tenax-Salmilano 4
27 Andreas Ortner - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 4
28 Francesco Gavazzi - Lampre-Fondital 4
29 Steven Caethoven - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 4
30 Jürgen Pauritsch - Swiag Pro Cycling Team 3
31 Michael Knopf - Swiag Pro Cycling Team 3
32 Vasil Kiryienka - Tinkoff Credit Systems 2
33 Stuart Shaw - Drapac Porsche Development Program 2
34 Servais Knaven - T-Mobile 2
35 Tom Stubbe - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1
36 Johan Coenen - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1
37 Artur Gajek - Wiesenhof-Felt -5

Stilling i bjergklassementet
1 Thomas Rohregger - Elk Haus-Simplon 15 pts
2 Sergio Lagana - Tenax-Salmilano 13
3 Christian Pfannberger - Elk Haus-Simplon 10
4 Gianni Meersman - Discovery Channel 8
5 Jure Golcer - Tenax-Salmilano 8
6 Stijn Devolder - Discovery Channel 6
7 Harald Morscher - Volksbank 5
8 Jean-Claude Lebeau - Landbouwkrediet-Tönissteiner 5
9 Ruslan Pidgornyy - Tenax-Salmilano 4
10 Rubert Probst - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 3
11 Martin Riska - Swiag Pro Cycling Team 2
12 Andrea Tonti - Quickstep-Innergetic 2
13 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic 1

Stilling i holdkonkurrencen
1 Tenax 36.43.47
2 Elk Haus - Simplon 0.02
3 Discovery Channel 2.55
4 Relax - Gam 5.30
5 Team Milram 6.39
6 Team Volksbank 9.39
7 Swiag Pro-Cycl.Team 10.15
8 Chocolade Jacques 10.33
9 Quick Step Innergetic 11.08
10 Lampre-Fondital 11.29
11 Tinkoff Credit Systems 12.00
12 Predictor-Lotto 12.54
13 Team Wiesenhof-Felt 13.14
14 T-Mobile Team 13.41
15 Arbö Resch&Frisch Wels 15.10
16 Landbouwkrediet-T. 15.32
17 Drapac Porsche Dev.Prg. 21.06
18 Unibet.Com 27.30

DEL
KOMMENTARER
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 27/09-05/10

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

Paris-Bourges(1.1) 08/10

Amstel Gold Race(1.WWT) 10/10

Amstel Gold Race(1.UWT) 10/10

Tacx Pro Classic(1.1) 10/10

Hammer Hong Kong(2.1) 10/10-11/10

Gent-Wevelgem In Flanders...(1.WWT) 11/10

Gent-Wevelgem(1.UWT) 11/10

Memorial Rik Van Steenbergen(1.1) 11/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

NY MOUNTAINBIKE? GUIDE, SAMMENLIGN OG FIND FORHANDLER