Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Fabian Cancellara vandt enkeltstarten - Opd.

Fabian Cancellara vandt enkeltstarten - Opd.

05. august 2006 21:050
Det blev som ventet sejr til Team CSC’s Fabian Cancellara i aftenens enkeltstart i Helsingør. Cancellara vandt med 18 sekunder ned til toeren, Thomas Ziegler fra T-Mobile, og med danske Alex Rasmussen fra Team Post Danmark på tredjepladsen, yderligere seks sekunder efter.

Med sejren på aftenens anden deletape overtager Fabian Cancellara også løbets gule førertrøje efter holdkammeraten Stuart O’Grady, som kørte enkeltstarten i fjerdebedstetid.

Resultatet af 5. etape
1 Fabian Cancellara (Swi) Team CSC 16.15
2 Thomas Ziegler (Ger) T-Mobile Team 0.18
3 Alex Rasmussen (Den) Danish National Team 0.24
4 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0.27
5 Stuart O'Grady (Aus) Team CSC
6 Magnus Backstedt (Swe) Liquigas 0.32
7 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Team CSC 0.33
8 Michael Rich (Ger) Gerolsteiner
9 Bert Roesems (Bel) Davitamon-Lotto 0.41
10 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto 0.44
11 Olaf Pollack (Ger) T-Mobile Team 0.47
12 Frank Høj (Den) Gerolsteiner
13 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 0.54
14 Casper Jørgensen (Den) Danish National Team 0.55
15 Baden Cooke (Aus) Unibet.com 0.56
16 Brian Vandborg (Den) Team CSC 0.59
17 Piet Rooyakkers (Ned) Skil-Shimano 1.02
18 Lars Bak (Den) Team CSC
19 Maarten Tjallingi (Ned) Skil-Shimano 1.04
20 Jacob Fuglsang (Den) Team Designa Kokken
21 Jacob Moe Rasmussen (Den) GLS 1.09
22 Bogdan Bondrev (Ukr) Intel-Action 1.10
23 Paul Martens (Ger) Skil-Shimano 1.12
24 Jakob Piil (Den) Team CSC 1.16
25 Allan Johansen (Den) Team CSC
26 Marcin Osinski (Pol) Intel-Action 1.17
27 Martin Mortensen (Den) Danish National Team 1.18
28 Olivier Kaisen (Bel) Davitamon-Lotto
29 René Haselbacher (Aut) Gerolsteiner 1.19
30 Tiziano Dall´Antonia (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 1.20
31 Bas Giling (Ned) T-Mobile Team
32 Sven Krauss (Ger) Gerolsteiner 1.22
33 Preben Van Hecke (Bel) Davitamon-Lotto
34 Denys Kostyuk (Ukr) Intel-Action 1.23
35 René Weissinger (Ger) Skil-Shimano
36 Brett Lancaster (Aus) Ceramica Panaria-Navigare 1.26
37 Matteo Priamo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
38 Diego Caccia (Ita) Team Barloworld 1.28
39 Volker Ordowski (Ger) Gerolsteiner 1.29
40 Fred Rodriguez (USA) Davitamon-Lotto
41 Aart Vierhouten (Ned) Skil-Shimano
42 Mauro Facci (Ita) Team Barloworld 1.31
43 Peter Riis Andersen (Den) Danish National Team 1.34
44 James Perry (RSA) Team Barloworld
45 Berhard Kohl (Aut) T-Mobile Team
46 Chris Anker Sørensen (Den) Team Designa Kokken 1.37
47 Moises Aldape Chavez (Mex) Ceramica Panaria-Navigare 1.38
48 Roberto Traficante (Ita) Team L.P.R.
49 Iljo Keisse (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1.39
50 Leon Van Bon (Ned) Davitamon-Lotto
51 Bart Vanheule (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1.42
52 Lukasz Bodnar (Pol) Intel-Action 1.43
53 Lasse Bøchmann (Den) GLS 1.46
54 Matti Breschel (Den) Team CSC 1.48
55 Jens Erik Madsen (Den) Team Designa Kokken 1.49
56 Jan Almblad (Den) Danish National Team 1.52
57 Kristoffer G. Nielsen (Den) GLS
58 Anders Lund (Den) GLS 1.53
59 Christoph Messchenmoser (Ger) Skil-Shimano
60 Geert Omloop (Bel) Unibet.com 1.54
61 Michael Mørkøv (Den) GLS
62 Matthias Russ (Ger) Gerolsteiner 1.59
63 Tom Steels (Bel) Davitamon-Lotto
64 Gene Michael Bates (Aus) Team L.P.R. 2.00
65 Samuele Marzoli (Ita) Team L.P.R.
66 Mirko Allegrini (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 2.01
67 Robert Forster (Ger) Gerolsteiner
68 Michael Tronborg (Den) Danish National Team 2.03
69 Daniel Holm Foder (Den) Team Designa Kokken
70 Frederik Willems (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 2.05
71 Scott Davis (Aus) T-Mobile Team 2.06
72 Rik Reinerink (Ned) Skil-Shimano
73 Thomas Fothen (Ger) Gerolsteiner
74 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas
75 Wouter Van Mechelen (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 2.07
76 Jeremy Maartens (RSA) Team Barloworld 2.11
77 Nikola Aistrup (Den) Danish National Team
78 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Ceramica Panaria-Navigare
79 Gorik Gardeyn (Bel) Unibet.com 2.14
80 Kenny De Haes (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
81 Kasper Jebjerg (Den) GLS 2.21
82 Giosue Bonomi (Ita) Team Barloworld 2.22
83 Eric Baumann (Ger) T-Mobile Team 2.24
84 Roy Hegreberg (Nor) Glud & Marstrand Horsens
85 Troels Vinther (Den) Glud & Marstrand Horsens 2.25
86 Kenny Van Hummel (Ned) Skil-Shimano 2.26
87 Michael Berling (Den) Glud & Marstrand Horsens 2.27
88 Glenn Bak (Den) Unibet.com 2.28
89 Rune Udby (Den) Glud & Marstrand Horsens 2.33
90 Igor Astarloa (Spa) Team Barloworld 2.34
91 Koen Barbe (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 2.36
92 Jonas Aaen Jørgensen (Den) GLS 2.37
93 Jimmy Hansen (Den) GLS 2.38
94 Kenny Lisabeth (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 2.39
95 Enrico Degano (Ita) Team Barloworld 2.40
96 Michael Reihs (Den) Team Designa Kokken 2.42
97 Michael Larsen (Den) Team Designa Kokken
98 Marco Zanotti (Ita) Unibet.com 2.43
99 Allan Bo Andresen (Den) Team Designa Kokken 2.45
100 Krzysztof Kuznmiak (Pol) Intel-Action 2.46
101 Jeremy Hunt (GBr) Unibet.com 2.52
102 Nicola Loda (Ita) Liquigas 2.53
103 Matthew Wilson (Aus) Unibet.com
104 Andreas Dietziker (Swi) Team L.P.R. 2.56
105 Krzysztof Miara (Pol) Intel-Action 2.58
106 Jacob Kodrup (Den) Danish National Team 3.00
107 Rodney Green (RSA) Team Barloworld
108 Rene Jørgensen (Den) Team Designa Kokken 3.01
109 Morten Christiansen (Den) Glud & Marstrand Horsens 3.04
110 Dariusz Rudnicki (Pol) Intel-Action 3.15
111 Jacob Nielsen (Den) Glud & Marstrand Horsens 3.22
112 Yuri Metlushenko (Ukr) Team L.P.R. 3.32
113 Alberto Curtolo (Ita) Liquigas 3.54
114 Marco Righetto (Ita) Liquigas 4.31

Samlet stilling efter 5. etape
1 Fabian Cancellara (Swi) Team CSC 16.27.52
2 Stuart O'Grady (Aus) Team CSC 0.20
3 Thomas Ziegler (Ger) T-Mobile Team 0.51
4 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Team CSC 1.10
5 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 1.20
6 Baden Cooke (Aus) Unibet.com 1.23
7 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 1.32
8 René Haselbacher (Aut) Gerolsteiner
9 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto 1.42
10 Piet Rooyakkers (Ned) Skil-Shimano 1.44
11 Preben Van Hecke (Bel) Davitamon-Lotto 1.59
12 Frank Høj (Den) Gerolsteiner 2.04
13 Jacob Fuglsang (Den) Team Designa Kokken 2.06
14 Denys Kostyuk (Ukr) Intel-Action 2.12
15 Chris Anker Sørensen (Den) Team Designa Kokken 2.20
16 Mauro Facci (Ita) Team Barloworld 2.26
17 Peter Riis Andersen (Den) Danish National Team
18 Sven Krauss (Ger) Gerolsteiner 2.33
19 Allan Johansen (Den) Team CSC
20 Volker Ordowski (Ger) Gerolsteiner 2.36
21 Iljo Keisse (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 2.40
22 Gene Michael Bates (Aus) Team L.P.R. 2.49
23 Moises Aldape Chavez (Mex) Ceramica Panaria-Navigare 2.55
24 Anders Lund (Den) GLS 3.01
25 Jacob Moe Rasmussen (Den) GLS 3.03
26 Matti Breschel (Den) Team CSC 3.09
27 Magnus Backstedt (Swe) Liquigas 3.22
28 Bas Giling (Ned) T-Mobile Team
29 Lars Bak (Den) Team CSC 3.23
30 René Weissinger (Ger) Skil-Shimano 3.25
31 Brian Vandborg (Den) Team CSC 3.31
32 Maarten Tjallingi (Ned) Skil-Shimano 3.59
33 Mirko Allegrini (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 4.03
34 Paul Martens (Ger) Skil-Shimano 4.08
35 Thomas Fothen (Ger) Gerolsteiner
36 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas
37 Matthias Russ (Ger) Gerolsteiner 4.14
38 Aart Vierhouten (Ned) Skil-Shimano 4.16
39 Giosue Bonomi (Ita) Team Barloworld
40 Frederik Willems (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 4.21
41 Roy Hegreberg (Nor) Glud & Marstrand Horsens 4.26
42 Scott Davis (Aus) T-Mobile Team 4.40
43 Jonas Aaen Jørgensen (Den) GLS 4.45
44 Koen Barbe (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 4.57
45 Jeremy Hunt (GBr) Unibet.com 5.00
46 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Ceramica Panaria-Navigare 5.21
47 Marco Zanotti (Ita) Unibet.com 5.26
48 Kenny Lisabeth (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 5.31
49 Roberto Traficante (Ita) Team L.P.R. 5.59
50 Gorik Gardeyn (Bel) Unibet.com 6.02
51 Michael Reihs (Den) Team Designa Kokken 7.37
52 Robert Forster (Ger) Gerolsteiner 7.40
53 Igor Astarloa (Spa) Team Barloworld 8.25
54 Olivier Kaisen (Bel) Davitamon-Lotto 9.42
55 Kenny Van Hummel (Ned) Skil-Shimano 10.25
56 Tom Steels (Bel) Davitamon-Lotto 12.26
57 Berhard Kohl (Aut) T-Mobile Team 12.51
58 Martin Mortensen (Den) Danish National Team 14.08
59 Kenny De Haes (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 15.47
60 Nicola Loda (Ita) Liquigas 15.51
61 James Perry (RSA) Team Barloworld 16.15
62 Glenn Bak (Den) Unibet.com 16.58
63 Alex Rasmussen (Den) Danish National Team 20.25
64 Olaf Pollack (Ger) T-Mobile Team 20.51
65 Bert Roesems (Bel) Davitamon-Lotto 20.57
66 Bogdan Bondrev (Ukr) Intel-Action 21.40
67 Jens Erik Madsen (Den) Team Designa Kokken 21.59
68 Michael Mørkøv (Den) GLS 22.04
69 Wouter Van Mechelen (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 22.17
70 Bart Vanheule (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 22.30
71 Jakob Piil (Den) Team CSC 22.38
72 Daniel Holm Foder (Den) Team Designa Kokken 22.51
73 Allan Bo Andresen (Den) Team Designa Kokken 23.01
74 Rene Jørgensen (Den) Team Designa Kokken 23.27
75 Dariusz Rudnicki (Pol) Intel-Action 23.31
76 Michael Tronborg (Den) Danish National Team 23.37
77 Krzysztof Miara (Pol) Intel-Action 23.41
78 Kasper Jebjerg (Den) GLS 23.43
79 Jimmy Hansen (Den) GLS 23.45
80 Tiziano Dall´Antonia (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 23.48
81 Rune Udby (Den) Glud & Marstrand Horsens
82 Lasse Bøchmann (Den) GLS 23.55
83 Rik Reinerink (Ned) Skil-Shimano 24.15
84 Marcin Osinski (Pol) Intel-Action 24.21
85 Troels Vinther (Den) Glud & Marstrand Horsens 24.23
86 Marco Righetto (Ita) Liquigas 24.47
87 Alberto Curtolo (Ita) Liquigas 25.04
88 Leon Van Bon (Ned) Davitamon-Lotto 25.58
89 Michael Larsen (Den) Team Designa Kokken 26.03
90 Enrico Degano (Ita) Team Barloworld 26.06
91 Geert Omloop (Bel) Unibet.com 26.21
92 Christoph Messchenmoser (Ger) Skil-Shimano 26.23
93 Morten Christiansen (Den) Glud & Marstrand Horsens 26.25
94 Rodney Green (RSA) Team Barloworld 26.42
95 Matthew Wilson (Aus) Unibet.com 27.02
96 Matteo Priamo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 27.35
97 Diego Caccia (Ita) Team Barloworld 28.05
98 Michael Berling (Den) Glud & Marstrand Horsens 28.08
99 Michael Rich (Ger) Gerolsteiner 28.11
100 Nikola Aistrup (Den) Danish National Team 28.56
101 Lukasz Bodnar (Pol) Intel-Action 29.00
102 Krzysztof Kuznmiak (Pol) Intel-Action 29.22
103 Brett Lancaster (Aus) Ceramica Panaria-Navigare 29.30
104 Eric Baumann (Ger) T-Mobile Team 29.38
105 Jeremy Maartens (RSA) Team Barloworld 29.48
106 Fred Rodriguez (USA) Davitamon-Lotto 31.06
107 Jacob Nielsen (Den) Glud & Marstrand Horsens 32.17
108 Samuele Marzoli (Ita) Team L.P.R. 32.32
109 Jan Almblad (Den) Danish National Team 32.47
110 Casper Jørgensen (Den) Danish National Team 33.28
111 Yuri Metlushenko (Ukr) Team L.P.R. 34.09
112 Jacob Kodrup (Den) Danish National Team 36.53
113 Andreas Dietziker (Swi) Team L.P.R. 36.59
114 Kristoffer G. Nielsen (Den) GLS 37.10

Pointkonkurrencen efter 5. etape
1 Stuart O'Grady (Aus) Team CSC 52 pts
2 Baden Cooke (Aus) Unibet.com 33
3 Fabian Cancellara (Swi) Team CSC 30
4 Alex Rasmussen (Den) Danish National Team 25
5 René Haselbacher (Aut) Gerolsteiner 23
6 Thomas Ziegler (Ger) T-Mobile Team 22
7 Robert Forster (Ger) Gerolsteiner 21
8 Magnus Backstedt (Swe) Liquigas 21
9 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 19
10 Olaf Pollack (Ger) T-Mobile Team 17
11 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Ceramica Panaria-Navigare 16
12 Aart Vierhouten (Ned) Skil-Shimano 14
13 Giosue Bonomi (Ita) Team Barloworld 13
14 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto 12
15 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 12
16 Kenny Van Hummel (Ned) Skil-Shimano 12
17 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Team CSC 11
18 Dariusz Rudnicki (Pol) Intel-Action 8
19 Marcin Osinski (Pol) Intel-Action 8
20 Enrico Degano (Ita) Team Barloworld 7
21 Preben Van Hecke (Bel) Davitamon-Lotto 6
22 Michael Rich (Ger) Gerolsteiner 5
23 Maarten Tjallingi (Ned) Skil-Shimano 5
24 Samuele Marzoli (Ita) Team L.P.R. 5
25 Jeremy Maartens (RSA) Team Barloworld 5
26 Jacob Nielsen (Den) Glud & Marstrand Horsens 5
27 Bert Roesems (Bel) Davitamon-Lotto 4
28 Matti Breschel (Den) Team CSC 4
29 Rene Jørgensen (Den) Team Designa Kokken 4
30 Tiziano Dall´Antonia (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 3
31 Chris Anker Sørensen (Den) Team Designa Kokken 3
32 Jeremy Hunt (GBr) Unibet.com 3
33 Jacob Moe Rasmussen (Den) GLS 3
34 Rik Reinerink (Ned) Skil-Shimano 3
35 Geert Omloop (Bel) Unibet.com 3
36 Wouter Van Mechelen (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 2
37 Lasse Bøchmann (Den) GLS 2
38 Piet Rooyakkers (Ned) Skil-Shimano 1
39 Iljo Keisse (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1
40 Roy Hegreberg (Nor) Glud & Marstrand Horsens 1
41 Frank Høj (Den) Gerolsteiner 1
42 Diego Caccia (Ita) Team Barloworld 1
43 Morten Christiansen (Den) Glud & Marstrand Horsens 1

Bakkekonkurrencen efter 5. etape
1 Aart Vierhouten (Ned) Skil-Shimano 46 pts
2 Frank Høj (Den) Gerolsteiner 20
3 Rene Jørgensen (Den) Team Designa Kokken 20
4 Lars Bak (Den) Team CSC 12
5 Morten Christiansen (Den) Glud & Marstrand Horsens 12
6 Geert Omloop (Bel) Unibet.com 12
7 Leon Van Bon (Ned) Davitamon-Lotto 12
8 Maarten Tjallingi (Ned) Skil-Shimano 12
9 Michael Reihs (Den) Team Designa Kokken 10
10 Jeremy Maartens (RSA) Team Barloworld 10
11 Piet Rooyakkers (Ned) Skil-Shimano 6
12 Sergey Ivanov (Rus) T-Mobile Team 6
13 Jacob Nielsen (Den) Glud & Marstrand Horsens 6
14 Matti Breschel (Den) Team CSC 4
15 Thomas Fothen (Ger) Gerolsteiner 4
16 Gorik Gardeyn (Bel) Unibet.com 4
17 Marcin Osinski (Pol) Intel-Action 4
18 Diego Caccia (Ita) Team Barloworld 4
19 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 4
20 Jacob Fuglsang (Den) Team Designa Kokken 2
21 Kenny Van Hummel (Ned) Skil-Shimano 2
22 Lasse Bøchmann (Den) GLS 2

Holdkonkurrencen efter 5. etape
1 Team CSC 49.25.34
2 Gerolsteiner 3.10
3 Liquigas 3.23
4 T-Mobile 5.02
5 Skil-Shimano 5.37
6 Panaria Navigare 5.40
7 Team Designa Køkken 6.13
8 Unibet 7.47
9 Team GLS 7.49
10 Team Barloworld 8.16
11 Cho. Jacques-T.Interim 8.21
12 Davitamon Lotto 10.14
13 Team LPR 16.53
14 Team Post Danmark 30.05
15 Glud & Marstrand Horsens 30.56
16 Team Intel Action 43.19
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 27/09-05/10

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

Paris-Bourges(1.1) 08/10

Amstel Gold Race(1.WWT) 10/10

Amstel Gold Race(1.UWT) 10/10

Tacx Pro Classic(1.1) 10/10

Hammer Hong Kong(2.1) 10/10-11/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SKAL DU HAVE WATTMÅLER PÅ CYKLEN?