Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Fabian Wegmann vandt 1. etape

Fabian Wegmann vandt 1. etape

05. juni 2006 15:080

Annonce

Det blev til endnu en sejr for det tyske Team Gerolsteiner, da Fabian Wegmann i dag sammen med tre medudbrydere snød feltet sprintere for en ellers oplagt setapesejr.

Dagens etape var præget af et gigantudbrud af Cofidis-rytteren Nicolas Inaudi, som stak allerede kort efter at løbet var givet frit. Over næsten 200 km kørte han alene, men umiddelbart før dagens sidste stigning blev han hentet af et jagtende felt, hvor det var Credit Agricole og Team CSC, der tog sig af jagten.

Meget tydede på, at det skulle blive en etapesejr til norske Thor Hushovd, men bare seks kilometer før mål stak Fabian Wegmann, Thomas Voeckler, Egoi Martinez de Esteban og Fransisco Mancebo, og det blev også dem, der kom til at afgøre sejren.

Ca. en kilometer før mål trådte Fabian Wegmann til, og selvom Thomas Voeckler reagerede omgående, så kunne han ikke stille noget op mod den unge tysker. Franskmanden blev dog nummer to foran Egoi Martinez de Esteban. Fancisco Mancebo Perez blev nummer fire blot 2 sekunder efter de tre forreste.

Feltet kom i mål yderligere 10 sekunder efter anført af Danilo Napolitano.

Samlet overtager Fabian Wegmann også førertrøjen fra Team CSCs Dave Zabriskie.

Resultat af 1. etape
1 Fabian Wegmann (Ger) Gerolsteiner 5.06.36 (40.509 km/h)
2 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom
3 Egoi Martinez (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team
4 Francisco Mancebo (Spa) AG2R Prevoyance 0.02
5 Danilo Napolitano (Ita) Lampre-Fondital 0.13
6 Sebastian Siedler (Ger) Team Milram
7 Christopher Horner (USA) Davitamon-Lotto
8 Jose Rojas Gil (Spa) Würth
9 Philippe Gilbert (Bel) Française des Jeux
10 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas
11 Stuart O'grady (Aus) Team CSC
12 Walter Beneteau (Fra) Bouygues Telecom
13 Nick Ingels (Bel) Davitamon-Lotto
14 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
15 Pedro Horrillo (Spa) Rabobank
16 Uros Murn (Slo) Phonak Hearing Systems
17 Peter Mazur (Pol) Saunier Duval-Prodir
18 Peter Wrolich (Aut) Gerolsteiner
19 Andy Flickinger FRA Bouygues Telecom
20 Rony Martias (Fra) Bouygues Telecom
21 Vladimir Gusev (Rus) Discovery Channel Pro Cycling Team
22 Marco Righetto (Ita) Liquigas
23 Hans Dekkers (Ned) Agritubel
24 Iban Iriondo (Spa) Euskaltel-Euskadi
25 Francesco Chicchi (Ita) Quick Step-Innergetic
26 Benoit Sinner (Fra) Agritubel
27 David Kopp (Ger) Gerolsteiner
28 Thor Hushovd (Nor) Credit Agricole
29 Filippo Pozzato (Ita) Quick Step-Innergetic
30 Oscar Sevilla (Spa) T-Mobile Team
31 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R Prevoyance
32 Nicolas Portal (Fra) Caisse d'Epargne-Illes Balears
33 Stijn Devolder (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
34 Maxim Iglinskiy (Kaz) Team Milram
35 George Hincapie (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team
36 Kurt Arvesen (Nor) Team CSC
37 Yaroslav Popovych (Ukr) Discovery Channel Pro Cycling Team
38 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
39 Michael Barry (Can) Discovery Channel Pro Cycling Team
40 Christophe Moreau (Fra) AG2R Prevoyance
41 Jan Kuyckx (Bel) Davitamon-Lotto
42 Jukka Vastaranta (Fin) Rabobank
43 Bert Grabsch (Ger) Phonak Hearing Systems
44 Florent Brard (Fra) Caisse d'Epargne-Illes Balears
45 Christophe Rinero (Fra) Saunier Duval-Prodir
46 Benoit Salmon (Fra) Agritubel
47 Jerome Pineau (Fra) Bouygues Telecom
48 Bingen Fernandez (Spa) Cofidis, le Credit par Telephone
49 Nicola Loda (Ita) Liquigas
50 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
51 Guido Trenti (USA) Quick Step-Innergetic
52 Dmitriy Fofonov (Kaz) Credit Agricole
53 Preben Van Hecke (Bel) Davitamon-Lotto
54 Mathieu Claude (Fra) Bouygues Telecom
55 Pietro Caucchioli (Ita) Credit Agricole
56 Florian Stalder (Swi) Phonak Hearing Systems
57 Frederic Guesdon (Fra) Française des Jeux
58 Addy Engels (Ned) Quick Step-Innergetic
59 Josep Jufre (Spa) Davitamon-Lotto
60 Andriy Grivko (Ukr) Team Milram
61 Mark Renshaw (Aus) Credit Agricole
62 Cyril Dessel (Fra) AG2R Prevoyance
63 Eduardo Gonzalo (Spa) Agritubel
64 Remy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux
65 Ludovic Turpin (Fra) AG2R Prevoyance
66 Iban Mayo (Spa) Euskaltel-Euskadi
67 Inaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi
68 Christophe Edaleine (Fra) Credit Agricole
69 Francis Mourey (Fra) Française des Jeux
70 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
71 Oscar Pereiro Sio (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
72 Unai Osa (Spa) Würth
73 Daniel Becke (Ger) Team Milram
74 Mikel Astarloza (Spa) AG2R Prevoyance
75 Stephane Auge (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
76 Benjamin Noval (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team
77 Mirco Lorenzetto (Ita) Team Milram
78 Bernhard Kohl AUT T-Mobile Team
79 Ivan Santaromita (Ita) Quick Step-Innergetic
80 Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
81 Benoit Vaugrenard (Fra) Française des Jeux
82 Sebastien Joly (Fra) Française des Jeux
83 Christophe Laurent (Fra) Agritubel
84 Denis Menchov (Rus) Rabobank
85 Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner
86 Cedric Coutouly (Fra) Agritubel
87 Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital
88 Marco Milesi (Ita) Liquigas
89 Nicolas Jalabert (Fra) Phonak Hearing Systems
90 Bastiaan Giling (Ned) T-Mobile Team
91 Moises Duenas (Spa) Agritubel
92 Alessandro Vanotti (Ita) Team Milram
93 Iker Camano (Spa) Euskaltel-Euskadi
94 Jose Luis Arrieta (Spa) AG2R Prevoyance
95 Koos Moerenhout (Ned) Phonak Hearing Systems
96 Christophe Mengin (Fra) Française des Jeux
97 Floyd Landis (USA) Phonak Hearing Systems
98 Ryder Hesjedal (Can) Phonak Hearing Systems
99 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
100 Matteo Carrara (Ita) Lampre-Fondital
101 David Zabriskie (USA) Team CSC
102 Nicki Sørensen (Den) Team CSC

103 Leonardo Bertagnolli (Ita) Cofidis, le Credit par Telephone
104 Marco Marzano (Ita) Lampre-Fondital
105 Aketza Pena Iza (Spa) Euskaltel-Euskadi
106 Daniele Nardello (Ita) T-Mobile Team
107 Frederic Bessy (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
108 Wilfried Cretskens (Bel) Quick Step-Innergetic
109 Matteo Bono (Ita) Lampre-Fondital
110 Thorwald Veneberg (Ned) Rabobank
111 Jose Azevedo (Por) Discovery Channel Pro Cycling Team
112 Morris Possoni (Ita) Lampre-Fondital
113 Eddy Mazzoleni (Ita) T-Mobile Team
114 Juan Miguel Mercado (Spa) Agritubel
115 Andrea Moletta (Ita) Gerolsteiner
116 Didier Rous (Fra) Bouygues Telecom
117 Pieter Mertens (Bel) Davitamon-Lotto
118 Ronny Scholz (Ger) Gerolsteiner
119 Stephane Goubert (Fra) AG2R Prevoyance
120 Volodymir Gustov (Ukr) Team CSC
121 Stephan Schreck (Ger) T-Mobile Team
122 Jorg Ludewig (Ger) T-Mobile Team
123 Francesco Failli (Ita) Liquigas
124 Cedric Vasseur (Fra) Quick Step-Innergetic
125 Brian Vandborg (Den) Team CSC
126 Dariusz Baranowski (Pol) Würth
127 Alexandre Vinokourov (Kaz) Würth
128 Remmert Wielinga (Ned) Quick Step-Innergetic
129 Sylvester Szmyd (Pol) Lampre-Fondital
130 Christophe Le Mevel (Fra) Credit Agricole
131 Lars Bak (Den) Team CSC
132 Marco Pinotti (Ita) Saunier Duval-Prodir
133 Joseba Albizu (Spa) Euskaltel-Euskadi
134 Thomas Dekker (Ned) Rabobank
135 Wim Van Huffel (Bel) Davitamon-Lotto
136 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
137 Daniel Navarro (Spa) Würth
138 Alessand Spezialetti (Ita) Liquigas
139 Nicolas Fritsch (Fra) Saunier Duval-Prodir
140 Riccardo Ricco (Ita) Saunier Duval-Prodir
141 Leonardo Piepoli (Ita) Saunier Duval-Prodir
142 Scott Davis (Aus) T-Mobile Team
143 Carlos Barredo (Spa) Würth
144 Andrey Kashechkin (Kaz) Würth
145 Sergio Paulinho (Por) Würth
146 Guido Trentin (Ita) Saunier Duval-Prodir
147 Angel Gomez (Spa) Saunier Duval-Prodir
148 Frank Høj (Den) Gerolsteiner
149 Pierrick Fedrigo (Fra) Bouygues Telecom
150 Peter Luttenberger (Aut) Team CSC
151 Xabier Zandio (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
152 Jose Garcia Acosta (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
153 David Moncoutie (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
154 Levi Leipheimer (USA) Gerolsteiner
155 Erik Dekker (Ned) Rabobank
156 Bradley Wiggins (GBr) Cofidis, le Credit par Telephone
157 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
158 Nick Gates (Aus) Davitamon-Lotto
159 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
160 David Arroyo (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
161 Sergio Ghisalberti (Ita) Team Milram
162 Anthony Charteau (Fra) Credit Agricole
163 Mads Kaggestad (Nor) Credit Agricole 5.20
164 Nicolas Inaudi (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
165 Eric Leblacher (Fra) Française des Jeux 5.59

Samlet stilling efter 1. etape
1 Fabian Wegmann (Ger) Gerolsteiner 5.11.19
2 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom 0.05
3 David Zabriskie (USA) Team CSC
4 Egoi Martinez (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team 0.07
5 George Hincapie (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team
6 Francisco Mancebo (Spa) AG2R Prevoyance 0.09
7 Thor Hushovd (Nor) Credit Agricole 0.11
8 Stuart O'grady (Aus) Team CSC
9 Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner 0.12
10 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 0.13
11 Stijn Devolder (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
12 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
13 Vladimir Gusev (Rus) Discovery Channel Pro Cycling Team
14 Floyd Landis (USA) Phonak Hearing Systems
15 Andrey Kashechkin (Kaz) Würth 0.14
16 Peter Mazur (Pol) Saunier Duval-Prodir
17 Christophe Moreau (Fra) AG2R Prevoyance
18 Bert Grabsch (Ger) Phonak Hearing Systems
19 Alexandre Vinokourov (Kaz) Würth 0.15
20 Ryder Hesjedal (Can) Phonak Hearing Systems
21 Oscar Pereiro Sio (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 0.16
22 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
23 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
24 Denis Menchov (Rus) Rabobank
25 Bradley Wiggins (GBr) Cofidis, le Credit par Telephone
26 Ronny Scholz (Ger) Gerolsteiner
27 Thomas Dekker (Ned) Rabobank 0.17
28 Philippe Gilbert (Bel) Française des Jeux
29 Erik Dekker (Ned) Rabobank
30 Didier Rous (Fra) Bouygues Telecom
31 Michael Barry (Can) Discovery Channel Pro Cycling Team
32 Iker Camano (Spa) Euskaltel-Euskadi
33 Yaroslav Popovych (Ukr) Discovery Channel Pro Cycling Team 0.18
34 Remmert Wielinga (Ned) Quick Step-Innergetic
35 Brian Vandborg (Den) Team CSC
36 Florent Brard (Fra) Caisse d'Epargne-Illes Balears
37 Marco Pinotti (Ita) Saunier Duval-Prodir
38 Christophe Edaleine (Fra) Credit Agricole
39 Andriy Grivko (Ukr) Team Milram 0.19
40 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
41 Carlos Barredo (Spa) Würth
42 Nicolas Jalabert (Fra) Phonak Hearing Systems
43 Filippo Pozzato (Ita) Quick Step-Innergetic
44 Christopher Horner (USA) Davitamon-Lotto 0.20
45 Mark Renshaw (Aus) Credit Agricole
46 Benjamin Noval (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team
47 Pedro Horrillo (Spa) Rabobank
48 Mikel Astarloza (Spa) AG2R Prevoyance
49 Kurt Arvesen (Nor) Team CSC 0.21
50 Benoit Vaugrenard (Fra) Française des Jeux
51 Levi Leipheimer (USA) Gerolsteiner
52 Sebastien Joly (Fra) Française des Jeux
53 Frank Høj (Den) Gerolsteiner
54 Sebastian Siedler (Ger) Team Milram
55 Nicki Sørensen (Den) Team CSC
56 Jose Garcia Acosta (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
57 Moises Duenas (Spa) Agritubel 0.22
58 Rony Martias (Fra) Bouygues Telecom
59 Andy Flickinger FRA Bouygues Telecom
60 Jose Azevedo (Por) Discovery Channel Pro Cycling Team
61 Mirco Lorenzetto (Ita) Team Milram
62 Hans Dekkers (Ned) Agritubel
63 Nicolas Portal (Fra) Caisse d'Epargne-Illes Balears
64 Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
65 Oscar Sevilla (Spa) T-Mobile Team
66 Jan Kuyckx (Bel) Davitamon-Lotto 0.23
67 Daniele Nardello (Ita) T-Mobile Team
68 Nicolas Fritsch (Fra) Saunier Duval-Prodir
69 Cedric Vasseur (Fra) Quick Step-Innergetic
70 Bastiaan Giling (Ned) T-Mobile Team
71 Lars Bak (Den) Team CSC
72 Dariusz Baranowski (Pol) Würth
73 Volodymir Gustov (Ukr) Team CSC
74 Marco Milesi (Ita) Liquigas
75 Daniel Becke (Ger) Team Milram
76 Peter Luttenberger (Aut) Team CSC 0.24
77 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas
78 Cyril Dessel (Fra) AG2R Prevoyance
79 Walter Beneteau (Fra) Bouygues Telecom
80 Pieter Mertens (Bel) Davitamon-Lotto
81 Aketza Pena Iza (Spa) Euskaltel-Euskadi
82 Jose Luis Arrieta (Spa) AG2R Prevoyance
83 Sergio Paulinho (Por) Würth
84 Uros Murn (Slo) Phonak Hearing Systems
85 Stephan Schreck (Ger) T-Mobile Team 0.25
86 Pietro Caucchioli (Ita) Credit Agricole
87 Jose Rojas Gil (Spa) Würth
88 Josep Jufre (Spa) Davitamon-Lotto
89 Iban Mayo (Spa) Euskaltel-Euskadi 0.26
90 Xabier Zandio (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
91 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
92 Pierrick Fedrigo (Fra) Bouygues Telecom
93 Florian Stalder (Swi) Phonak Hearing Systems
94 Francesco Failli (Ita) Liquigas 0.27
95 Jerome Pineau (Fra) Bouygues Telecom
96 Stephane Goubert (Fra) AG2R Prevoyance
97 Dmitriy Fofonov (Kaz) Credit Agricole
98 Leonardo Bertagnolli (Ita) Cofidis, le Credit par Telephone
99 Eddy Mazzoleni (Ita) T-Mobile Team
100 Koos Moerenhout (Ned) Phonak Hearing Systems
101 Francesco Chicchi (Ita) Quick Step-Innergetic
102 Juan Miguel Mercado (Spa) Agritubel
103 Preben Van Hecke (Bel) Davitamon-Lotto
104 Riccardo Ricco (Ita) Saunier Duval-Prodir 0.28
105 Sylvester Szmyd (Pol) Lampre-Fondital
106 Francis Mourey (Fra) Française des Jeux
107 David Kopp (Ger) Gerolsteiner
108 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
109 Danilo Napolitano (Ita) Lampre-Fondital 0.29
110 Bernhard Kohl AUT T-Mobile Team
111 Addy Engels (Ned) Quick Step-Innergetic
112 Jukka Vastaranta (Fin) Rabobank
113 Anthony Charteau (Fra) Credit Agricole
114 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R Prevoyance
115 Andrea Moletta (Ita) Gerolsteiner 0.30
116 Wilfried Cretskens BEL Quick Step-Innergetic
117 Christophe Le Mevel (Fra) Credit Agricole
118 Alessand Spezialetti (Ita) Liquigas
119 David Moncoutie (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
120 Remy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 0.31
121 Matteo Carrara (Ita) Lampre-Fondital
122 Christophe Mengin (Fra) Française des Jeux
123 Sergio Ghisalberti (Ita) Team Milram
124 Frederic Guesdon (Fra) Française des Jeux
125 David Arroyo (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
126 Inaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 0.32
127 Guido Trenti (USA) Quick Step-Innergetic
128 Daniel Navarro (Spa) Würth
129 Stephane Auge (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
130 Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital
131 Bingen Fernandez (Spa) Cofidis, le Credit par Telephone
132 Frederic Bessy (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
133 Scott Davis (Aus) T-Mobile Team 0.33
134 Nick Ingels (Bel) Davitamon-Lotto
135 Ludovic Turpin (Fra) AG2R Prevoyance
136 Christophe Rinero (Fra) Saunier Duval-Prodir
137 Morris Possoni (Ita) Lampre-Fondital
138 Joseba Albizu (Spa) Euskaltel-Euskadi 0.34
139 Benoit Sinner (Fra) Agritubel
140 Ivan Santaromita (Ita) Quick Step-Innergetic
141 Christophe Laurent (Fra) Agritubel
142 Alessandro Vanotti (Ita) Team Milram
143 Eduardo Gonzalo (Spa) Agritubel 0.35
144 Matteo Bono (Ita) Lampre-Fondital
145 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
146 Angel Gomez (Spa) Saunier Duval-Prodir
147 Thorwald Veneberg (Ned) Rabobank 0.36
148 Marco Marzano (Ita) Lampre-Fondital
149 Nicola Loda (Ita) Liquigas
150 Guido Trentin (Ita) Saunier Duval-Prodir 0.37
151 Jorg Ludewig (Ger) T-Mobile Team
152 Nick Gates (Aus) Davitamon-Lotto
153 Wim Van Huffel (Bel) Davitamon-Lotto 0.38
154 Mathieu Claude (Fra) Bouygues Telecom
155 Marco Righetto (Ita) Liquigas 0.40
156 Benoit Salmon (Fra) Agritubel
157 Leonardo Piepoli (Ita) Saunier Duval-Prodir
158 Cedric Coutouly (Fra) Agritubel 0.44
159 Unai Osa (Spa) Würth
160 Peter Wrolich (Aut) Gerolsteiner
161 Maxim Iglinskiy (Kaz) Team Milram 0.53
162 Iban Iriondo (Spa) Euskaltel-Euskadi 0.54
163 Nicolas Inaudi (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 5.33
164 Mads Kaggestad (Nor) Credit Agricole 5.36
165 Eric Leblacher (Fra) Française des Jeux 6.17

Bjergkonkurrencen efter 1. etape
1 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom 14 pts
2 Nicolas Inaudi (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 10
3 George Hincapie (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team 5
4 Fabian Wegmann (Ger) Gerolsteiner 3
5 Francisco Mancebo (Spa) AG2R Prevoyance 1
6 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 1
7 Frederic Bessy (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 1
8 Christophe Laurent (Fra) Agritubel 1

Holdkonkurrencen efter 1. etape
1 Discovery Channel Pro Cycling Team 15.34.17
2 Team CSC 0.14
3 Gerolsteiner 0.16
4 Phonak Hearing Systems 0.22
5 AG2R Prevoyance 0.23
6 Rabobank 0.26
7 Caisse d'Epargne-Illes Balears 0.27
8 Bouygues Telecom 0.28
9 Würth Team
10 Liquigas 0.35
11 Saunier Duval - Prodir
12 Credit Agricole
13 Française Des Jeux 0.39
14 Euskaltel - Euskadi 0.40
15 Quick Step - Innergetic
16 Team Milram 0.42
17 Cofidis 0.45
18 Davitamon-Lotto 0.47
19 T-Mobile Team 0.48
20 Agritubel 0.51
21 Lampre - Fondital 1.08

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Gran Premio Eccellenze Va...(1.1) 19/06

TF GD Dorigo MO Biemmereti(1.1) 20/06

TF GD Dorigo MO Biemmereti(1.1) 20/06

Giro dell'Appennino(1.1) 24/06

Giro di Basilicata(2.1) 24/06-27/06

Acht van Bladel(2.1) 25/06-27/06

Tour de France(2.UWT) 26/06-18/07

La Course by Le Tour de F...(1.WWT) 27/06

Axion SWISS Bank Gran Pre...(1.1) 27/06

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka Assos

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SÆT DIT TOUR-MANAGERSPIL - PRÆMIER FOR MINDST 80.000 KR