Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Opdateret: Stillinger i DCU Feltet.dk November Series

Opdateret: Stillinger i DCU Feltet.dk November Series

25. november 2020 05:30

Se alle resultaterne fra 3. afdeling af DCU Feltet.dk November Series. I denne artikel finder du også top fem fra samtlige fem individuelle og holdklassementer samt links til de fulde resultatlister.

Onsdag aften blev 3. afdeling af DCU Feltet.dk November Series kørt, og du kan herunder se topresultaterne og klassementerne fra samtlige af løbsseriens fem klasser.

 

De fulde resultatlister fra henholdsvis 3. afdeling og de samlede klassementer for både ryttere og hold kan findes ved at trykke på de angivne links.

 

4. og sidste afdeling køres onsdag den 25. november klokken 20.00 og kan naturligvis ses direkte her på Feltet.dk og på vores sociale platforme.
 

*Husk, at hvis du IKKE kan finde dig selv i resultatlisten, kan det skyldes regelbrud eller manglende sammenkobling af dine Zwift- og Zwiftpower-profiler.

**Resultaterne er opdateret pr. 25. november efter fundet af en fejl. 
 

A-klassen

1. Joakim Lisson
2. Zaki Yama
3. Frederik Muff
4. Michael Knudsen
5. Leandro Messineo
6. Adam Zimmerman
7. Søren Bay
8. Nikolaj Hebsgaard
9. Jadon Jaeger
10. Federico Pedranzini

11. Jan Tønnesen

12. Lucas Nørregaard

13. Daniel Jamrozik

14. Thomas Hald

15. Aske Søby

Klassement

1. Michael Knudsen 153 p

2. Frederik Muff 142

3. Nikolaj Hebsgaard 140

4. Jan Tønnesen 111

5. Joakim Lisson 108

6. Nicklas Amdi Pedersen 107

7. Morten Knudsen 96

7. Morten Kandrup Johansen 96

9. Frederik Hammer 92

10. Søren Calmar 80
10. Richard Barry 80

 

Holdkonkurrence

1. Team PO Auto CeramicSpeed 467

2. DZR 311

2. Køge SportsTerapi 311

4. DanishBikeRiders 213

5. Fusion ECT 161



E-klassen

1. Maja Winther Brandt

2. Szaza Mingara

3. Marie-Louise Hartz Krogager

4. Klare Sofie Hansen

5. Mikka Holm

6. Esther Ramos

7. Heidi Walther

8. Emma Lyngholm

9. Amalie Bengtsson

10. Karina Antonsen

11. Marianne H

12. Mille Lodsgaard Sandau

13. Kath Millynn

14. Sidsel Hvas

15. Lisa Allan

16. Anette Mortensen

Klassement

1. Maja Winther Brandt 155

2. Marie-Louise Hartz Krogager 155

3. Mikka Holm 131

4. Caroline Bohé 120

5. Szaza Mingara 101

6. Emma Lyngholm 89

7. Heidi Walther 88

8. Marianne H 81

9. Morgane Coston 55

10. Fie Østerby 50


Holdkonkurrence

1. Team PO Auto CeramicSpeed 266

2. Køge SortsTerapi 255
3. Team Cryo-Gen 155

3. Cryo RDT 155

5. DZR 129


 

B-klassen

1. Oscar Feldfos

2. Frederik Madsen

3. Nikolaj Hørkilde

4. Maciej Majewski

5. Christian Mogensen

6. Jesper Nielsen

7. Jacek Karluk

8. Patrick Fischerking

9. Nikolaj Madsen

10. Simon Brown

11. Mads Brixtofte Rasmussen

12. Michael Iversen

13. Claus Termandsen

14. Steffen Kruse Hansen

15. Alexander Wendelbo


Klassement

1. Jesper Nielsen 161

2. Oscar Feldfos 155

3. Frederik Madsen 149

4. Maciej Majewski 143

5. Christian Mogensen 132

6. Claus Termandsen 131

7. Nikolaj Madsen 109

8. Mads Brixtofte Rasmussen 106

9. Kasper Rhinstrøm 103

10. Martin Hald 94


Holdkonkurrence

1. Fusion Development 453

2. DanishBikeRiders 373
3. DZR 329

4. eCykle Klub Danmark ZT 297

5. Køge SportsTerapi 229


 

C-klassen

1. Mark Andersen

2. Jacob Holme

3. Mads Fournais

4. Jesper Bechmann Olsen

5. Martin Trenter

6. Jonas H

7. J. Strandvig

8. Kasper Anneberg

9. Søren Nigel Beck

10. Jens Jakob Jensen

11. KJ Rasmussen

12. Johnny Fagerli-Nielsen

13. Danny Engelhardt Pedersen

14. Mark Schmidt

15. Chris Haldager


Klassement

1. Martin Trenter 155

2. Jens Jakob Jensen 132

3. Kasper Anneberg 124

4. Søren Nigel Beck 123

5. Max Holst Knudsen 118

5. KJ Rasmussen 118

7. Danny Engelhardt Pedersen 113

7. Jonas Bang Christensen 113

9. J. Strandvig 108

10. Mark Schmidt 197


Holdkonkurrence

1. DanishBikeRiders 370
2. eCykle Klub Danmark ZT 301

3. DZR 292

4. Cykelmagasinet 181

5. Amager Cykle Ring 161

 

D-klassen

1. Rune True Nielsen

2. Chris Rolland

3. S. H.

4. Arnar Ingi Sigurdsson

5. Flemming Sørensen

6. Søren Bonde

7. Torben Bloch Nielsen

8. Andreas Bøhm

9. Thorkild Buhl-Larsen

Klassement

1. Rune True Nielsen 163

2. Arnar Ingi Sigurdsson 146

3. Søren Bonde 130

4. Thorkild Buhl-Larsen 120

5. Søren Mathiassen 115

6. Flemming Sørensen 89

7. Martin Lassen 88

8. Christian Svendsen 85

8. Jonas Frederiksen 85

10. Andreas Bøhm 82


Holdkonkurrence

1. eCykle Klub Danmark ZT 457

2. DanishBikeRiders 344

3. DZR 225

4. Team Lunde Kro 84

DEL
INFO
E-cykling
Nyheder
DELTAG I DEBATTEN
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SKAL DU HAVE WATTMÅLER PÅ CYKLEN?