Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Freire slog til på Mallorca

Freire slog til på Mallorca

11. februar 2007 14:330

Den tidlgere verdensmester Oscar Freire viste i det første endagsløb i Challenge Volta a Mallorca, at han er klar til 2007 sæsonen.


Flere ryttere forsøgte sig undervejs på den 100 kilometer lange etape med start og mål i Palma. Men det lykkedes Rabobank holdet at holde styr på tropperne, og i massespurten vandt Oscar Freire sikkert og fører dermed naturligvis også samlet. 

Den spanske rytter vandt foran José Joaquín Rojas (Caisse d'Epargne) og Guennadi Mikhailov (Astana).

Dagens 100 km blev kørt i tiden 1:57, hvilket giver en gennemsnitsfart på imponerende 51.22 km/t.

Skal du have Oscar Freire på dit ProTour hold? Sæt dit hold på www.feltet.dk/manager


Resultat
1 Oscar Freire (Spa) Rabobank                             1.57.08
2 José Joaquín Rojas (Spa) Caisse d'Epargne                     
3 Guennadi Mikhailov (Rus) Astana                               
4 Koldo Fernández (Spa) Euskaltel-Euskadi                       
5 Enrico Gasparotto (Ita) Liquigas                              
6 Robert Förster (Ger) Gerolsteiner                             
7 Francisco José Ventoso (Spa) Saunier Duval-Prodir             
8 Bernhard Eisel (Aut) T-Mobile                                 
9 Vicente Reynes (Spa) Caisse d'Epargne                         
10 Wouter Weylandt (Bel) Quickstep-Innergetic                   
11 Tomas Vaitkus (Ltu) Discovery Channel                        
12 Unai Elorriaga (Spa) Selección Española De Pista             
13 Enrique Mata Cabello (Spa) Viña Magna-Cropu                  
14 Joaquin Sobrino Martinez (Spa) Relax-GAM                     
15 Gregory Rast (Swi) Astana                                    
16 Gustavo Dominguez (Spa) Karpin-Galicia                       
17 Murilo Fischer (Bra) Liquigas                                
18 Erik Zabel (Ger) Milram                                      
19 Xabat Ochotorena (Spa) Orbea-Laukiz F.T.                     
20 Linas Balciunas (Ltu) Agritubel                              
21 Thomas Fothen (Ger) Gerolsteiner                             
22 Assan Bazayev (Kaz) Astana                                   
23 Jesús Del Nero (Spa) Saunier Duval-Prodir                    
24 Koen De Kort (Ned) Astana                                    
25 Manuel Váquez (Spa) Andalucia-Cayasur                        
26 Stijn Devolder (Bel) Discovery Channel                       
27 Iván Gutiérrez (Spa) Caisse d'Epargne                        
28 Denis Kudashev (Rus) Relax-GAM                               
29 Ignacio Sarabia Diaz (Mex) Extremadura-Spiuk                 
30 Beñat Albizuri (Spa) Euskaltel-Euskadi                       
31 Sergio Escobar (Spa) Grupo Nicolás Mateos                    
32 Fernando Torres (Spa) Extremadura-Spiuk                      
33 Alexei Markov (Rus) Caisse d'Epargne                         
34 Enrico Poitschke (Ger) Milram                                
35 Jorge Ferrío (Spa) Andalucia-Cayasur                         
36 José Bonilla (Crc) Fuerteventura-Canarias                    
37 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi                           
38 Juan José Cobo (Spa) Saunier Duval-Prodir                    
39 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas                              
40 Daniel Moreno (Spa) Relax-GAM                                
41 Nacor Burgos (Spa) Relax-GAM                                 
42 Andrey Mizourov (Kaz) Astana                                 
43 Andoni Aranaga (Spa) Euskaltel-Euskadi                       
44 Maxim Gourov (Kaz) Astana                                    
45 Jesus Rosendo (Spa) Andalucia-Cayasur                        
46 Oscar Gatto (Ita) Gerolsteiner                               
47 Alexey Kolessov (Kaz) Astana                                 
48 Jesús Tendero (Spa) Viña Magna-Cropu                         
49 Javier Aramendia Lorente (Spa) Orbea-Laukiz F.T.             
50 Joan Llaneras (Spa) Selección Española De Pista              
51 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi                        
52 David De La Fuente (Spa) Saunier Duval-Prodir                
53 Ángel Gómez Gómez (Spa) Saunier Duval-Prodir                 
54 Roberto Barrientos (Spa) Orbea-Laukiz F.T.                   
55 Marcel Sieberg (Ger) Milram                                  
56 Juan Olmo (Spa) Andalucia-Cayasur                            
57 Volodymyr Bileka (Ukr) Discovery Channel                     
58 Iker Mezo Askargorta (Spa) Orbea-Laukiz F.T.                 
59 Iker Camaño (Spa) Saunier Duval-Prodir                       
60 Unai Etxebarria (Ven) Euskaltel-Euskadi                      
61 Martin Müller (Swi) Milram                                   
62 Juan Carlos Fernández (Spa) Extremadura-Spiuk                
63 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank                               
64 Adrián Palomares (Spa) Fuerteventura-Canarias                
65 David Garcia (Spa) Karpin-Galicia                            
66 Vicente Ballester (Spa) Fuerteventura-Canarias               
67 Gorka Amuriza Gumucio (Spa) Grupo Nicolás Mateos             
68 Pedro Romero Ocampo (Spa) Extremadura-Spiuk                  
69 David Bernabeu (Spa) Fuerteventura-Canarias                  
70 Julián Sánchez (Spa) Relax-GAM                               
71 Raúl Alarcón (Spa) Saunier Duval-Prodir                      
72 Anton Luengo (Spa) Euskaltel-Euskadi                         
73 Luis León Sánchez (Spa) Caisse d'Epargne                     
74 Luis Pérez (Spa) Andalucia-Cayasur                           
75 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi                      
76 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Orbea-Laukiz F.T.                
77 Oscar García-Casarrubios (Spa) Relax-GAM                     
78 DDiego Milan Jimenez (Spa) Grupo Nicolás Mateos              
79 Pavel Padrnos (Cze) Discovery Channel                        
80 Luis Pérez (Spa) Andalucia-Cayasur                           
81 Juan Manuel Gárate (Spa) Quickstep-Innergetic                
82 David Muñoz (Spa) Fuerteventura-Canarias                     
83 Josu Mondelo (Spa) Extremadura-Spiuk                         
84 Oleg Chuzhda (Ukr) Fuerteventura-Canarias                    
85 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d'Epargne                    
86 Carlos Torrent (Spa) Viña Magna-Cropu                        
87 Gaizka Lasa Larraya (Spa) Karpin-Galicia                     
88 Bert Grabsch (Ger) T-Mobile                                  
89 Diego Gallego Arnaiz (Spa) Viña Magna-Cropu                  
90 Linus Gerdemann (Ger) T-Mobile                               
91 Gianni Meersman (Bel) Discovery Channel                      
92 Raul García de Mateo (Spa) Relax-GAM                         
93 Stefan Schumacher (Ger) Gerolsteiner                         
94 José Antonio Banos Ballester (Spa) Grupo Nicolás Mateos      
95 Andreas Klier (Ger) T-Mobile                                 
96 Miquel Alzamora (Spa) Selección Española De Pista            
97 David Abal Diego (Spa) Karpin-Galicia                        
98 Gerben Löwik (Ned) Rabobank                                  
99 Christian Knees (Ger) Milram                                 
100 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne                        
101 Francisco Pérez (Spa) Caisse d'Epargne                      
102 Ralf Grabsch (Ger) Milram                                   
103 Juan José Abril (Spa) Viña Magna-Cropu                      
104 Max Van Heeswijk (Ned) Rabobank                             
105 Josu Agirre Aseginolaza (Spa) Orbea-Laukiz F.T.             
106 Mikel Gaztañaga Echeverria (Spa) Agritubel                  
107 Ezequiel Mosquera (Spa) Karpin-Galicia                      
108 Alberto Rodriguez Oliver (Spa) Viña Magna-Cropu             
109 Johannes Frohlinger (Ger) Gerolsteiner                      
110 Thomas Ziegler (Ger) T-Mobile                               
111 Steve Cummings (GBr) Discovery Channel                      
112 Ivan Gilmartin (Spa) Viña Magna-Cropu                       
113 Sebastian Siedler (Ger) Milram                              
114 Peter Van Petegem (Bel) Quickstep-Innergetic                
115 David Martin Peribanes (Spa) Viña Magna-Cropu               
116 Pablo De Pedro Garcia (Spa) Grupo Nicolás Mateos            
117 Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner                           
118 Eduardo Gonzalo (Spa) Agritubel                             
119 Ivan Melero Coco (Spa) Orbea-Laukiz F.T.                    
120 Igor Abakoumov (Bel) Astana                                 
121 Servais Knaven (Ned) T-Mobile                               
122 Tom Boonen (Bel) Quickstep-Innergetic                       
123 Kevin Hulsmans (Bel) Quickstep-Innergetic                   
124 Cédric Vasseur (Fra) Quickstep-Innergetic                   
125 Jesus Ramirez Torres (Spa) Extremadura-Spiuk                
126 Carlos Barredo (Spa) Quickstep-Innergetic                   
127 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas                         
128 David Millar (GBr) Saunier Duval-Prodir                     
129 Filippo Pozzato (Ita) Liquigas                              
130 Jorge Azanza (Spa) Euskaltel-Euskadi                        
131 Asier Fernandez Mateos (Spa) Orbea-Laukiz F.T.              
132 Luis Fernández (Spa) Karpin-Galicia                         
133 Vladimir Gusev (Rus) Discovery Channel                      
134 Eloy Teruel Rovira (Spa) Grupo Nicolás Mateos               
135 Jurgen Van Goolen (Bel) Discovery Channel                   
136 Pieter Weening (Ned) Rabobank                               
137 Pedro Horrillo (Spa) Rabobank                               
138 Isidro Nozal (Spa) Karpin-Galicia                           
139 Israel Perez Rodriguez (Spa) Extremadura-Spiuk              
140 Enrique Salgueiro (Spa) Karpin-Galicia                      
141 Sebastian Schwager (Ger) Milram                             
142 Claudio Casas (Spa) Andalucia-Cayasur                       
143 Manuel Calvente (Spa) Agritubel                             
144 Francisco Jose Martinez (Spa) Andalucia-Cayasur             
145 Alberto Fernández De La Puebla (Spa) Saunier Duval-Prodir   
146 Jan Hruska (Cze) Relax-GAM                                  
147 Rodrigo García (Spa) Fuerteventura-Canarias                 
148 David Muntaner (Spa) Selección Española De Pista            
149 Miguel Ochoa (Spa) Grupo Nicolás Mateos                     
150 Javier Moreno (Spa) Extremadura-Spiuk                       
151 Patrik Sinkewitz (Ger) T-Mobile                             
152 Alessandro Proni (Ita) Quickstep-Innergetic                 
153 José Luis Rubiera (Spa) Discovery Channel                   
154 Florent Brard (Fra) Caisse d'Epargne                        
155 Trent Lowe (Aus) Discovery Channel                          
156 Evgeniy Sladkov (Kaz) Astana                                
157 Asier Maeztu (Spa) Selección Española De Pista              
158 André Korff (Ger) T-Mobile                                  
159 Ramon Troncoso (Spa) Karpin-Galicia                         
160 José Ruiz (Spa) Andalucia-Cayasur                           
161 Vicente Peiro Marqueno (Spa) Grupo Nicolás Mateos           
162 Toni Tauler (Spa) Selección Española De Pista               
163 Francisco José Terciado (Spa) Relax-GAM                     
164 Mikel Artetxe (Spa) Fuerteventura-Canarias                  
165 Moisés Dueñas (Spa) Agritubel                               
166 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Grupo Nicolás Mateos        
167 Dennis Haueisen (Ger) Milram                                
168 José Antonio López (Spa) Andalucia-Cayasur                  
169 Marcus Burghardt (Ger) T-Mobile                             
170 Michael Albasini (Swi) Liquigas                             
171 Remmert Wielinga (Ned) Saunier Duval-Prodir                 
172 Tom Stamsnijder (Ned) Gerolsteiner                          
173 Unai Uribarri (Spa) Euskaltel-Euskadi                       
174 Serge Baguet (Bel) Quickstep-Innergetic                     
175 Gonzalo Rabunal (Spa) Karpin-Galicia                        
176 Inigo Lazkano Iriondo (Spa) Orbea-Laukiz F.T.               
177 Joost Posthuma (Ned) Rabobank                               
178 Dmitry Kozontchouk (Rus) Rabobank                           
179 Eric Baumann (Ger) T-Mobile                                 
180 José Herrada Lopez (Spa) Viña Magna-Cropu                   
181 Egoitz Murgoitio (Spa) Grupo Nicolás Mateos                 
182 Ángel Rodriguez (Spa) Extremadura-Spiuk                     
183 Oscar Pereiro (Spa) Caisse d'Epargne                        
184 Luis Roberto Alvarez Martin (Spa) Viña Magna-Cropu          
185 José Rafael Martínez (Spa) Relax-GAM                        
186 Kai Reus (Ned) Rabobank                                     
187 Davide Viganò (Ita) Quickstep-Innergetic                    
188 Guido Trenti (USA) Liquigas                                 
189 William Walker (Aus) Rabobank                               
190 Tim Klinger (Ger) Gerolsteiner                              
191 Luca Paolini (Ita) Liquigas                              0.24
192 Björn Schröder (Ger) Milram                              0.53
193 Magnus Backstedt (Swe)                                   0.56
194 Aaron Villegas Trapaga (Spa) Orbea-Laukiz F.T.           1.03
195 Patrick Calcagni (Swi) Liquigas                          2.16
196 Alfonso Rodriguez Garcia (Spa) Extremadura-Spiuk            


Samlet stilling efter 1. løb
1 Oscar Freire (Spa) Rabobank                             1.57.08
2 José Joaquín Rojas (Spa) Caisse d'Epargne                     
3 Guennadi Mikhailov (Rus) Astana                               
4 Koldo Fernández (Spa) Euskaltel-Euskadi                       
5 Enrico Gasparotto (Ita) Liquigas                              
6 Robert Förster (Ger) Gerolsteiner                             
7 Francisco José Ventoso (Spa) Saunier Duval-Prodir             
8 Bernhard Eisel (Aut) T-Mobile                                 
9 Vicente Reynes (Spa) Caisse d'Epargne                         
10 Wouter Weylandt (Bel) Quickstep-Innergetic                   
11 Tomas Vaitkus (Ltu) Discovery Channel                        
12 Unai Elorriaga (Spa) Selección Española De Pista             
13 Enrique Mata Cabello (Spa) Viña Magna-Cropu                  
14 Joaquin Sobrino Martinez (Spa) Relax-GAM                     
15 Gregory Rast (Swi) Astana                                    
16 Gustavo Dominguez (Spa) Karpin-Galicia                       
17 Murilo Fischer (Bra) Liquigas                                
18 Erik Zabel (Ger) Milram                                      
19 Xabat Ochotorena (Spa) Orbea-Laukiz F.T.                     
20 Linas Balciunas (Ltu) Agritubel                              
21 Thomas Fothen (Ger) Gerolsteiner                             
22 Assan Bazayev (Kaz) Astana                                   
23 Jesús Del Nero (Spa) Saunier Duval-Prodir                    
24 Koen De Kort (Ned) Astana                                    
25 Manuel Váquez (Spa) Andalucia-Cayasur                        
26 Stijn Devolder (Bel) Discovery Channel                       
27 Iván Gutiérrez (Spa) Caisse d'Epargne                        
28 Denis Kudashev (Rus) Relax-GAM                               
29 Ignacio Sarabia Diaz (Mex) Extremadura-Spiuk                 
30 Beñat Albizuri (Spa) Euskaltel-Euskadi                       
31 Sergio Escobar (Spa) Grupo Nicolás Mateos                    
32 Fernando Torres (Spa) Extremadura-Spiuk                      
33 Alexei Markov (Rus) Caisse d'Epargne                         
34 Enrico Poitschke (Ger) Milram                                
35 Jorge Ferrío (Spa) Andalucia-Cayasur                         
36 José Bonilla (Crc) Fuerteventura-Canarias                    
37 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi                           
38 Juan José Cobo (Spa) Saunier Duval-Prodir                    
39 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas                              
40 Daniel Moreno (Spa) Relax-GAM                                
41 Nacor Burgos (Spa) Relax-GAM                                 
42 Andrey Mizourov (Kaz) Astana                                 
43 Andoni Aranaga (Spa) Euskaltel-Euskadi                       
44 Maxim Gourov (Kaz) Astana                                    
45 Jesus Rosendo (Spa) Andalucia-Cayasur                        
46 Oscar Gatto (Ita) Gerolsteiner                               
47 Alexey Kolessov (Kaz) Astana                                 
48 Jesús Tendero (Spa) Viña Magna-Cropu                         
49 Javier Aramendia Lorente (Spa) Orbea-Laukiz F.T.             
50 Joan Llaneras (Spa) Selección Española De Pista              
51 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi                        
52 David De La Fuente (Spa) Saunier Duval-Prodir                
53 Ángel Gómez Gómez (Spa) Saunier Duval-Prodir                 
54 Roberto Barrientos (Spa) Orbea-Laukiz F.T.                   
55 Marcel Sieberg (Ger) Milram                                  
56 Juan Olmo (Spa) Andalucia-Cayasur                            
57 Volodymyr Bileka (Ukr) Discovery Channel                     
58 Iker Mezo Askargorta (Spa) Orbea-Laukiz F.T.                 
59 Iker Camaño (Spa) Saunier Duval-Prodir                       
60 Unai Etxebarria (Ven) Euskaltel-Euskadi                      
61 Martin Müller (Swi) Milram                                   
62 Juan Carlos Fernández (Spa) Extremadura-Spiuk                
63 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank                               
64 Adrián Palomares (Spa) Fuerteventura-Canarias                
65 David Garcia (Spa) Karpin-Galicia                            
66 Vicente Ballester (Spa) Fuerteventura-Canarias               
67 Gorka Amuriza Gumucio (Spa) Grupo Nicolás Mateos             
68 Pedro Romero Ocampo (Spa) Extremadura-Spiuk                  
69 David Bernabeu (Spa) Fuerteventura-Canarias                  
70 Julián Sánchez (Spa) Relax-GAM                               
71 Raúl Alarcón (Spa) Saunier Duval-Prodir                      
72 Anton Luengo (Spa) Euskaltel-Euskadi                         
73 Luis León Sánchez (Spa) Caisse d'Epargne                     
74 Luis Pérez (Spa) Andalucia-Cayasur                           
75 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi                      
76 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Orbea-Laukiz F.T.                
77 Oscar García-Casarrubios (Spa) Relax-GAM                     
78 DDiego Milan Jimenez (Spa) Grupo Nicolás Mateos              
79 Pavel Padrnos (Cze) Discovery Channel                        
80 Luis Pérez (Spa) Andalucia-Cayasur                           
81 Juan Manuel Gárate (Spa) Quickstep-Innergetic                
82 David Muñoz (Spa) Fuerteventura-Canarias                     
83 Josu Mondelo (Spa) Extremadura-Spiuk                         
84 Oleg Chuzhda (Ukr) Fuerteventura-Canarias                    
85 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d'Epargne                    
86 Carlos Torrent (Spa) Viña Magna-Cropu                        
87 Gaizka Lasa Larraya (Spa) Karpin-Galicia                     
88 Bert Grabsch (Ger) T-Mobile                                  
89 Diego Gallego Arnaiz (Spa) Viña Magna-Cropu                  
90 Linus Gerdemann (Ger) T-Mobile                               
91 Gianni Meersman (Bel) Discovery Channel                      
92 Raul García de Mateo (Spa) Relax-GAM                         
93 Stefan Schumacher (Ger) Gerolsteiner                         
94 José Antonio Banos Ballester (Spa) Grupo Nicolás Mateos      
95 Andreas Klier (Ger) T-Mobile                                 
96 Miquel Alzamora (Spa) Selección Española De Pista            
97 David Abal Diego (Spa) Karpin-Galicia                        
98 Gerben Löwik (Ned) Rabobank                                  
99 Christian Knees (Ger) Milram                                 
100 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne                        
101 Francisco Pérez (Spa) Caisse d'Epargne                      
102 Ralf Grabsch (Ger) Milram                                   
103 Juan José Abril (Spa) Viña Magna-Cropu                      
104 Max Van Heeswijk (Ned) Rabobank                             
105 Josu Agirre Aseginolaza (Spa) Orbea-Laukiz F.T.             
106 Mikel Gaztañaga Echeverria (Spa) Agritubel                  
107 Ezequiel Mosquera (Spa) Karpin-Galicia                      
108 Alberto Rodriguez Oliver (Spa) Viña Magna-Cropu             
109 Johannes Frohlinger (Ger) Gerolsteiner                      
110 Thomas Ziegler (Ger) T-Mobile                               
111 Steve Cummings (GBr) Discovery Channel                      
112 Ivan Gilmartin (Spa) Viña Magna-Cropu                       
113 Sebastian Siedler (Ger) Milram                              
114 Peter Van Petegem (Bel) Quickstep-Innergetic                
115 David Martin Peribanes (Spa) Viña Magna-Cropu               
116 Pablo De Pedro Garcia (Spa) Grupo Nicolás Mateos            
117 Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner                           
118 Eduardo Gonzalo (Spa) Agritubel                             
119 Ivan Melero Coco (Spa) Orbea-Laukiz F.T.                    
120 Igor Abakoumov (Bel) Astana                                 
121 Servais Knaven (Ned) T-Mobile                               
122 Tom Boonen (Bel) Quickstep-Innergetic                       
123 Kevin Hulsmans (Bel) Quickstep-Innergetic                   
124 Cédric Vasseur (Fra) Quickstep-Innergetic                   
125 Jesus Ramirez Torres (Spa) Extremadura-Spiuk                
126 Carlos Barredo (Spa) Quickstep-Innergetic                   
127 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas                         
128 David Millar (GBr) Saunier Duval-Prodir                     
129 Filippo Pozzato (Ita) Liquigas                              
130 Jorge Azanza (Spa) Euskaltel-Euskadi                        
131 Asier Fernandez Mateos (Spa) Orbea-Laukiz F.T.              
132 Luis Fernández (Spa) Karpin-Galicia                         
133 Vladimir Gusev (Rus) Discovery Channel                      
134 Eloy Teruel Rovira (Spa) Grupo Nicolás Mateos               
135 Jurgen Van Goolen (Bel) Discovery Channel                   
136 Pieter Weening (Ned) Rabobank                               
137 Pedro Horrillo (Spa) Rabobank                               
138 Isidro Nozal (Spa) Karpin-Galicia                           
139 Israel Per
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Giro d'Italia Internazion...(2.WWT) 26/06-05/07

Sibiu Cycling Tour(2.1) 01/07-05/07

GP Général Patton(1.NCUP) 04/07

GP Général Patton(1.NCUP) 04/07

Tour de Pologne(2.UWT) 05/07-11/07

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

NYE SKO? GUIDE, SAMMENLIGN OG FIND FORHANDLER