Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
Annonce
I dag blev 3. etape kørt af etapeløbet Settimana Ciclista Lombarda. Etapen startede og sluttede i Dalmine efter 174.4 km kørsel. Etapen endte i en spurt, hvor Acqua Sapone Caffè Mokambo-rytteren var stærkest og sejrede foran det unge Rabobank talent Dennis Van Winden, imens løbet førende rytter Alberto Loddo blev nummer tre.
Team LPR - Brakes imponerede også, da de havde hele fire ryttere i top, deriblandt Danilo Di Luca.
Danske Søren Nissen blev nummer 54 på dagens etape og avancerede dermed til 65. plads.
Resultat af 3. etape
1 Gabriele Balducci - Acqua Sapone - Caffe Mokambo 3.54.41 (44.587 km/t)
2 Dennis Van Winden - Rabobank Continental
3 Alberto Loddo - Tinkoff Credit Systems
4 Danilo Di Luca - LPR Brakes
5 Fabio Sacchi - Preti Mangimi
6 Kristjan Fajt - Perutnina Ptuj
7 Paolo Savoldelli - LPR Brakes
8 Devis Miorin - Nippo - Endeka
9 Giairo Ermeti - LPR Brakes 0.06
10 Paolo Bailetti - LPR Brakes 0.09
11 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems 0.13
12 Gabriele Bosisio - LPR Brakes 0.16
13 Vasili S Kiryenka - Tinkoff Credit Systems
14 Alessandro Spezialetti - LPR Brakes
15 Michael S Van Stayen - Rabobank Continental
16 Boy Van Poppel - Rabobank Continental
17 Domenico Loria - Katay Cycling Team
18 Ivan Fanelli - Cinelli - OPD
19 Zsolt Der - Centri Della Calzatura-Partizan
20 Sante Di Nizio - Hadimec - Nazionale Elettronica
21 Cristiano Fumagalli - Cermica Flaminia Bossini Doce
22 Daniel Czajkowski - DHL - Author
23 Miguel Angel Rubiano Chavez - Centri Della Calzatura-Partizan
24 Mattia Gavazzi - Preti Mangimi
25 Jackson Rodriguez - Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
26 Michael Randin - Hadimec - Nazionale Elettronica
27 Cameron Wurf - Cinelli - OPD
28 Seweryn Kohut - Amore & Vita - McDonald's
29 Santo Anzà - Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
30 Marco Frapporti - CSF Group Navigare
31 Massimo Codol - Acqua Sapone - Caffe Mokambo
32 Domenico Agosta - Nippo - Endeka
33 Walter Fernando Pedraza Morales - Tinkoff Credit Systems
34 Johnny Walker - Southaustralia.com - AIS
35 Guillermo Ruben S Bongiorno - CSF Group Navigare
36 Yuri Metlushenko - Amore & Vita - McDonald's
37 Simone Cadamuro - Nippo - Endeka
38 Grega Bole - Adria Mobil
39 Mikhail Timochine - Amore & Vita - McDonald's
40 Francesco Failli - Acqua Sapone - Caffe Mokambo
41 Simon Clarke - Southaustralia.com - AIS
42 Federico Canuti - CSF Group Navigare
43 Caspar Austa - Dynatek-Latvia
44 Stefano Cavallari - Acqua Sapone - Caffe Mokambo
45 Marcel Beima - Rabobank Continental
46 Tomasz Marczynski - Cermica Flaminia Bossini Doce
47 Dmitri Nikandrov - Centri Della Calzatura-Partizan
48 Piotr Zaradny - DHL - Author
49 Alberto Di Lorenzo - A-Style Somn
50 Eddy Ratti - Nippo - Endeka
51 Pasquale Muto - Miche - Silvercross
52 Mauro Finetto - CSF Group Navigare
53 Matej Marin - Perutnina Ptuj
54 Søren Nissen - Amore & Vita - McDonald's
55 Mauro Abel Richeze - CSF Group Navigare
56 Serguei Klimov - Tinkoff Credit Systems
57 Przemyslaw Niemec - Miche - Silvercross
58 Florian Stalder - Team Volksbank
59 Radoslav Rogina - Perutnina Ptuj
60 Roberto Traficante - Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
61 Roger S Beuchat - Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
62 Roberto-Antonio Richeze - Katay Cycling Team
63 Jure Golcer - LPR Brakes
64 Lukasz Bodnar - DHL - Author
65 Jetse Bol - Rabobank Continental
66 Daniele Pietropolli - LPR Brakes
67 Gerrit Glomser - Team Volksbank
68 Manuel Belletti - Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
69 Andreas Dietziker - Team Volksbank
70 Krzysztof Szczawinski - Miche - Silvercross
71 Robert Kiserlovski - Adria Mobil
72 Simone Bruson - A-Style Somn
73 Marco Osella - Preti Mangimi
74 Tobias Eggli - Hadimec - Nazionale Elettronica
75 Andrea Pagotto - CSF Group Navigare
76 Emiliano Donadello - Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
77 Mariusz Wiesiak - Nippo - Endeka
78 Alessandro Bertuola - Preti Mangimi
79 Oleksandr Kvachuk - Cinelli - OPD
80 Jure Zrinsek - Adria Mobil
81 Eddy Serri - Miche - Silvercross
82 Rino Zampilli - Katay Cycling Team
83 Manuele Spadi - Cinelli - OPD
84 Jure Zagar - Adria Mobil 0.36
85 Marco Zanotti - Preti Mangimi 0.46
86 Marko Kump - Adria Mobil 1.19
87 Uros Murn - Adria Mobil 1.24
88 Boris Shpilevsky - Preti Mangimi 1.26
89 Tejay Van Garderen - Rabobank Continental 2.33
90 David Tratnik - Radenska KD Financial Point 2.50
91 Serguei Gretchyn - Dynatek-Latvia
92 Martijn Keizer - Rabobank Continental
93 Vladimir Autka - Katay Cycling Team
94 Joze Senekovic - Adria Mobil
95 Luigi Sestili - Cermica Flaminia Bossini Doce
96 Dainius Kairelis - Cermica Flaminia Bossini Doce
97 Luka Rakuša - Perutnina Ptuj
98 Harald Morscher - Team Volksbank
99 Marcin Sapa - DHL - Author
100 Aleksandar Srnic - Centri Della Calzatura-Partizan
101 Bajc S Andi - Radenska KD Financial Point
102 Luca Zanasca - Centri Della Calzatura-Partizan
103 Philippe Schnyder - Hadimec - Nazionale Elettronica
104 Kristjan Koren - Perutnina Ptuj
105 Florian Salzinger - Hadimec - Nazionale Elettronica
106 Lorenzo Cardellini - Miche - Silvercross
107 Luca Pierfelici - Acqua Sapone - Caffe Mokambo
108 Robert Vrecer - Radenska KD Financial Point
109 Marco Ghiselli - Hadimec - Nazionale Elettronica
110 Massimo Giunti - Miche - Silvercross
111 Honorio Machado Perez - Katay Cycling Team
112 Enrico Degano - Miche - Silvercross
113 Antonio Quadranti - Katay Cycling Team
114 Christoph Sokoll - Team Volksbank
115 Wesley Sulzberger - Southaustralia.com - AIS
116 Matej Gnezda - Radenska KD Financial Point
117 Ivan Rovny - Tinkoff Credit Systems
118 Alexander Khatuntsev - Tinkoff Credit Systems
119 Anton Mindlin - Cinelli - OPD
120 Fabio Ciccarese - Cinelli - OPD
121 Matija Kvasina - Perutnina Ptuj
122 Maxim Gourov - A-Style Somn
123 Aristide Ratti - A-Style Somn
124 Fabrice Piemontesi - NGC Medical - OTC Industria Porte
125 Gregor Gazvoda - Perutnina Ptuj
126 Vincenzo Garofolo - Nippo - Endeka
127 Ivan De Nobile - Katay Cycling Team
128 Slawomyr Bury - Amore & Vita - McDonald's
129 Volodymyr Zagorodny - NGC Medical - OTC Industria Porte
130 Julian Dario Atehortua Bedoya - Cermica Flaminia Bossini Doce
131 Bruno Rizzi - NGC Medical - OTC Industria Porte
132 Hubert Krys - Cermica Flaminia Bossini Doce
133 Radoslaw Romanik - DHL - Author
134 Gasper Mulej - Radenska KD Financial Point
135 Hayden Josefski - Southaustralia.com - AIS
136 Dariusz Baranowski - DHL - Author
137 Diego Nosotti - NGC Medical - OTC Industria Porte
138 Alexandre Aulas - A-Style Somn
139 Gianluca Cavalli - Cinelli - OPD
140 Alexander Arekeev - Acqua Sapone - Caffe Mokambo
141 Yauhen Sobal - Tinkoff Credit Systems
142 Michael Stevenson - Amore & Vita - McDonald's
143 Filippo Simeoni - Cermica Flaminia Bossini Doce
144 Olegs Melehs - Dynatek-Latvia
145 Andrea Rossi - Acqua Sapone - Caffe Mokambo
146 Raivo Maimre - Dynatek-Latvia
147 Sylvain Georges - A-Style Somn
148 Ricardo Martins - Cermica Flaminia Bossini Doce
149 Artur Krol - Centri Della Calzatura-Partizan
150 Carlos José Ochoa - Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
151 Branislau Samoilau - Acqua Sapone - Caffe Mokambo
152 Richard Ochoa Quintero - Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
153 Michael Baer - Hadimec - Nazionale Elettronica
154 Ivan Dario Hernandez Henao - Centri Della Calzatura-Partizan
155 Normunds Lasis - Dynatek-Latvia
156 Bostjan Rezman - Radenska KD Financial Point
157 Marco Cattaneo - NGC Medical - OTC Industria Porte
158 Alessio Signego - NGC Medical - OTC Industria Porte
159 Benjamin Cujnik - Adria Mobil
160 Diego Genovesi - A-Style Somn
161 Travis Meyer - Southaustralia.com - AIS
162 Matic Strgar - Radenska KD Financial Point
163 Jame Ramirez Bernal - Centri Della Calzatura-Partizan
164 Herberts Pudans - Dynatek-Latvia
165 Matthew King - Southaustralia.com - AIS
166 Mateusz Komar - DHL - Author
167 Artur Detko - DHL - Author
168 Thomas Rabou - Rabobank Continental
169 Pasquale Iachini - Hadimec - Nazionale Elettronica
170 Serhiy Honchar - Preti Mangimi
171 Kazuyuki Manabe - Nippo - Endeka
172 Kazuo S Inque - Nippo - Endeka
173 Stefano Usai - Miche - Silvercross
174 Elias Schmaeh - Team Volksbank
175 Davide Torosantucci - Katay Cycling Team
176 Michele Gobbi - Preti Mangimi
177 Julio Alberto Perez Cuapio - CSF Group Navigare
178 Alexey Shchebelin - Cinelli - OPD
179 Francesco Tizza - NGC Medical - OTC Industria Porte 9.19
180 Romans Melderis - Dynatek-Latvia
181 Alexander Gufler - Team Volksbank
182 William Ford - Southaustralia.com - AIS
183 Sébastien Fournet-Fayard - A-Style Somn
184 Matej Stare - Perutnina Ptuj
DNS Marco Corsini - NGC Medical - OTC Industria Porte
DNF Graziano Gasparre - Amore & Vita - McDonald's
Samlet stilling efter 3. etape
1 Alberto Loddo - Tinkoff Credit Systems 7.51.15
2 Danilo Di Luca - LPR Brakes 0.09
3 Paolo Savoldelli - LPR Brakes
4 Vasili S Kiryenka - Tinkoff Credit Systems 0.16
5 Serguei Klimov - Tinkoff Credit Systems
6 Walter Fernando Pedraza Morales - Tinkoff Credit Systems
7 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems
8 Paolo Bailetti - LPR Brakes 0.18
9 Dennis Van Winden - Rabobank Continental 0.21
10 Daniele Pietropolli - LPR Brakes 0.25
11 Gabriele Bosisio - LPR Brakes
12 Gabriele Balducci - Acqua Sapone - Caffe Mokambo 0.33
13 Michael S Van Stayen - Rabobank Continental 0.37
14 Boy Van Poppel - Rabobank Continental
15 Marcel Beima - Rabobank Continental
16 Fabio Sacchi - Preti Mangimi 0.40
17 Jure Golcer - LPR Brakes 0.41
18 Kristjan Fajt - Perutnina Ptuj 0.48
19 Grega Bole - Adria Mobil
20 Robert Kiserlovski - Adria Mobil
21 Jure Zrinsek - Adria Mobil
22 Mauro Abel Richeze - CSF Group Navigare 0.49
23 Guillermo Ruben S Bongiorno - CSF Group Navigare
24 Marco Frapporti - CSF Group Navigare
25 Mauro Finetto - CSF Group Navigare
26 Federico Canuti - CSF Group Navigare
27 Massimo Codol - Acqua Sapone - Caffe Mokambo
28 Stefano Cavallari - Acqua Sapone - Caffe Mokambo
29 Francesco Failli - Acqua Sapone - Caffe Mokambo
30 Andrea Pagotto - CSF Group Navigare 0.51
31 Mattia Gavazzi - Preti Mangimi 0.56
32 Alessandro Bertuola - Preti Mangimi
33 Marco Osella - Preti Mangimi
34 Johnny Walker - Southaustralia.com - AIS 0.57
35 Simon Clarke - Southaustralia.com - AIS
36 Jackson Rodriguez - Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
37 Emiliano Donadello - Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
38 Manuel Belletti - Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
39 Roberto Traficante - Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
40 Roger S Beuchat - Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
41 Santo Anzà - Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
42 Matej Marin - Perutnina Ptuj 1.04
43 Radoslav Rogina - Perutnina Ptuj
44 Cristiano Fumagalli - Cermica Flaminia Bossini Doce 1.09
45 Tomasz Marczynski - Cermica Flaminia Bossini Doce
46 Rino Zampilli - Katay Cycling Team 1.11
47 Roberto-Antonio Richeze - Katay Cycling Team
48 Giairo Ermeti - LPR Brakes 1.13
49 Pasquale Muto - Miche - Silvercross 1.20
50 Przemyslaw Niemec - Miche - Silvercross
51 Eddy Serri - Miche - Silvercross
52 Alessandro Spezialetti - LPR Brakes 1.23
53 Marco Zanotti - Preti Mangimi 1.26
54 Sante Di Nizio - Hadimec - Nazionale Elettronica 1.42
55 Michael Randin - Hadimec - Nazionale Elettronica
56 Tobias Eggli - Hadimec - Nazionale Elettronica
57 Cameron Wurf - Cinelli - OPD
58 Oleksandr Kvachuk - Cinelli - OPD
59 Manuele Spadi - Cinelli - OPD
60 Alberto Di Lorenzo - A-Style Somn 1.44
61 Simone Bruson - A-Style Somn
62 Piotr Zaradny - DHL - Author 1.46
63 Lukasz Bodnar - DHL - Author
64 Seweryn Kohut - Amore & Vita - McDonald's 1.49
65 Søren Nissen - Amore & Vita - McDonald's
66 Zsolt Der - Centri Della Calzatura-Partizan 1.51
67 Dmitri Nikandrov - Centri Della Calzatura-Partizan
68 Miguel Angel Rubiano Chavez - Centri Della Calzatura-Partizan
69 Uros Murn - Adria Mobil 1.56
70 Yuri Metlushenko - Amore & Vita - McDonald's 2.03
71 207 2.06
72 Eddy Ratti - Nippo - Endeka
73 Mariusz Wiesiak - Nippo - Endeka
74 Boris Shpilevsky - Preti Mangimi
75 Caspar Austa - Dynatek-Latvia 2.11
76 Daniel Czajkowski - DHL - Author 2.14
77 Jure Zagar - Adria Mobil 2.26
78 Florian Stalder - Team Volksbank 2.29
79 Andreas Dietziker - Team Volksbank
80 Alexander Khatuntsev - Tinkoff Credit Systems 2.50
81 Ivan Rovny - Tinkoff Credit Systems
82 Yauhen Sobal - Tinkoff Credit Systems
83 Tejay Van Garderen - Rabobank Continental 2.54
84 Ivan Fanelli - Cinelli - OPD 3.03
85 Marko Kump - Adria Mobil 3.09
86 Jetse Bol - Rabobank Continental 3.10
87 Martijn Keizer - Rabobank Continental 3.11
88 Krzysztof Szczawinski - Miche - Silvercross 3.21
89 Joze Senekovic - Adria Mobil 3.22
90 Luca Pierfelici - Acqua Sapone - Caffe Mokambo 3.23
91 Andrea Rossi - Acqua Sapone - Caffe Mokambo
92 Branislau Samoilau - Acqua Sapone - Caffe Mokambo
93 Alexander Arekeev - Acqua Sapone - Caffe Mokambo
94 Julio Alberto Perez Cuapio - CSF Group Navigare 3.25
95 Domenico Loria - Katay Cycling Team 3.28
96 Gerrit Glomser - Team Volksbank 3.30
97 Serhiy Honchar - Preti Mangimi
98 Wesley Sulzberger - Southaustralia.com - AIS 3.31
99 Hayden Josefski - Southaustralia.com - AIS
100 Matthew King - Southaustralia.com - AIS
101 Travis Meyer - Southaustralia.com - AIS
102 Richard Ochoa Quintero - Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
103 Carlos José Ochoa - Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
104 Kristjan Koren - Perutnina Ptuj 3.38
105 Gregor Gazvoda - Perutnina Ptuj
106 Matija Kvasina - Perutnina Ptuj
107 Hubert Krys - Cermica Flaminia Bossini Doce 3.43
108 Luigi Sestili - Cermica Flaminia Bossini Doce
109 Dainius Kairelis - Cermica Flaminia Bossini Doce
110 Ricardo Martins - Cermica Flaminia Bossini Doce
111 Julian Dario Atehortua Bedoya - Cermica Flaminia Bossini Doce
112 Filippo Simeoni - Cermica Flaminia Bossini Doce
113 Honorio Machado Perez - Katay Cycling Team 3.45
114 Vladimir Autka - Katay Cycling Team
115 Ivan De Nobile - Katay Cycling Team
116 Antonio Quadranti - Katay Cycling Team
117 Davide Torosantucci - Katay Cycling Team
118 Alessio Signego - NGC Medical - OTC Industria Porte 3.46
119 Volodymyr Zagorodny - NGC Medical - OTC Industria Porte
120 Fabrice Piemontesi - NGC Medical - OTC Industria Porte
121 Diego Nosotti - NGC Medical - OTC Industria Porte
122 Marco Cattaneo - NGC Medical - OTC Industria Porte 3.49
123 Bruno Rizzi - NGC Medical - OTC Industria Porte 3.52
124 Lorenzo Cardellini - Miche - Silvercross 3.54
125 Massimo Giunti - Miche - Silvercross
126 Stefano Usai - Miche - Silvercross
127 Michele Gobbi - Preti Mangimi 3.56
128 Bajc S Andi - Radenska KD Financial Point 4.14
129 Robert Vrecer - Radenska KD Financial Point
130 David Tratnik - Radenska KD Financial Point
131 Bostjan Rezman - Radenska KD Financial Point
132 Florian Salzinger - Hadimec - Nazionale Elettronica 4.16
133 Philippe Schnyder - Hadimec - Nazionale Elettronica
134 Marco Ghiselli - Hadimec - Nazionale Elettronica
135 Pasquale Iachini - Hadimec - Nazionale Elettronica
136 Fabio Ciccarese - Cinelli - OPD
137 Alexey Shchebelin - Cinelli - OPD
138 Luka Rakuša - Perutnina Ptuj 4.17
139 Aristide Ratti - A-Style Somn 4.18
140 Sylvain Georges - A-Style Somn
141 Gianluca Cavalli - Cinelli - OPD 4.19
142 Marcin Sapa - DHL - Author 4.20
143 Dariusz Baranowski - DHL - Author
144 Radoslaw Romanik - DHL - Author
145 Slawomyr Bury - Amore & Vita - McDonald's 4.23
146 Michael Stevenson - Amore & Vita - McDonald's
147 Diego Genovesi - A-Style Somn
148 Luca Zanasca - Centri Della Calzatura-Partizan 4.25
149 Artur Krol - Centri Della Calzatura-Partizan
150 Devis Miorin - Nippo - Endeka 4.37
151 Vincenzo Garofolo - Nippo - Endeka 4.40
152 Kazuyuki Manabe - Nippo - Endeka
153 Benjamin Cujnik - Adria Mobil
154 Thomas Rabou - Rabobank Continental 4.41
155 Mateusz Komar - DHL - Author 4.42
156 Normunds Lasis - Dynatek-Latvia 4.45
157 Olegs Melehs - Dynatek-Latvia
158 Herberts Pudans - Dynatek-Latvia
159 Raivo Maimre - Dynatek-Latvia
160 Artur Detko - DHL - Author 4.48
161 Ivan Dario Hernandez Henao - Centri Della Calzatura-Partizan
162 Serguei Gretchyn - Dynatek-Latvia 4.49
163 Simone Cadamuro - Nippo - Endeka 4.53
164 Michael Baer - Hadimec - Nazionale Elettronica
165 Jame Ramirez Bernal - Centri Della Calzatura-Partizan 4.59
166 Christoph Sokoll - Team Volksbank 5.03
167 Harald Morscher - Team Volksbank
168 Aleksandar Srnic - Centri Della Calzatura-Partizan 5.32
169 Kazuo S Inque - Nippo - Endeka 5.33
170 Enrico Degano - Miche - Silvercross 6.09
171 Mikhail Timochine - Amore & Vita - McDonald's 6.45
172 Anton Mindlin - Cinelli - OPD 6.58
173 Gasper Mulej - Radenska KD Financial Point 8.10
174 Matej Gnezda - Radenska KD Financial Point 8.43
175 Matic Strgar - Radenska KD Financial Point 9.00
176 Elias Schmaeh - Team Volksbank 9.34
177 Matej Stare - Perutnina Ptuj 10.07
178 Francesco Tizza - NGC Medical - OTC Industria Porte 10.15
179 Romans Melderis - Dynatek-Latvia 11.38
180 Alexandre Aulas - A-Style Somn 12.46
181 William Ford - Southaustralia.com - AIS 15.06
182 Sébastien Fournet-Fayard - A-Style Somn 17.42
183 Alexander Gufler - Team Volksbank 18.15
184 Maxim Gourov - A-Style Somn 19.13
Annonce
Annonce
Ronde van Vlaanderen(1.WWT) 31/03
Ronde van Vlaanderen(1.UWT) 31/03
La Route Adélie de VItré(1.1) 29/03
Volta Limburg Classic(1.1) 30/03
Volta Limburg Classic(1.1) 30/03
Ronde van Vlaanderen(1.WWT) 31/03
Ronde van Vlaanderen(1.UWT) 31/03
Itzulia Basque Country(2.UWT) 01/04-06/04
Tour of Thailand(2.1) 01/04-06/04
Région Pays de la Loire ...(2.1) 02/04-05/04
Paris-Roubaix Femmes(1.WWT) 06/04
Paris-Roubaix(1.UWT) 07/04
Giro della Città Metropo...(1.1) 07/04
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce