Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

George Hincapie vandt også 5. etape

George Hincapie vandt også 5. etape

24. februar 2006 23:260
George Hincapie (Discovery Channel) tog sig af 5. etape af etapeløbet Tour of California, som blev kørt fra San Luis Obispo til Santa Barbara over 169.4 km.

På dagens etape var der ikke så mange udbrudsforsøg, som der ellers har været de sidste par dage. Team CSC var igen repræsenteret i et udbrud af de mere seriøse af slagsen. Denne gang i form af Jens Voigt (CSC) og havde følgeskab af Sebastian Lang (Gerolsteiner), Viatcheslav Ekimov (Discovery) og Nick Reistad (Jelly Belly). De fik et pænt hul til feltet, men på dagens største stigning - San Marcos - blev de hentet af et nyt udbrud, som blev skabt af Levi Leipheimer (Gerolsteiner), som sidenhen fik følgeskab af Riccardo Ricco (Prodir Saunier Duval). Leipheimer fik dog mest ud af udbruddet, da han erobrede bjergtrøjen fra Bernhard Kohl (T-Mobile). Men både 4-mandsgruppen og Leipheimer samt Ricco blev hentet af en større gruppe.

Den store gruppe, på cirka 35 ryttere, kom samlet hjem til mål og i spurten satte Discovery sig frem og kørte Hincapie frem til endnu en etapesejr. Hincapie vandt spurten foran Gerolsteiners Fabian Wegmann og Davitamons Chris Horner.

Phonaks Floyd Landis fører stadig samlet efter dagens etape.


Resultatet af 5. etape
1 George Hincapie (USA) Discovery Channel 3.52.02
2 Fabian Wegmann (Ger) Gerolsteiner
3 Christopher Horner (USA) Davitamon-Lotto
4 Josep Jufre Pou (Spa) Davitamon-Lotto
5 Riccardo Ricco (Ita) Saunier Duval-Prodir
6 Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner
7 Hayden Roulston (NZl) Health Net p/b Maxxis
8 Sergey Lagutin (Uzb) Navigators Insurance
9 Scott Davis (Aus) T-Mobile Team
10 Ben Jacques-Maynes (USA) Kodakgallery.Com-Sierra Nevada
11 Valery Kobzarenko (Ukr) Navigators Insurance
12 Miguel Angel Martin Perdiguero (Spa) Phonak Hearing Systems
13 Christian Vandevelde (USA) Team CSC
14 Bobby Julich (USA) Team CSC

15 Christopher Baldwin (USA) Toyota-United Pro
16 Nicolas Vogondy (Fra) Credit Agricole
17 José Angel Gomez Marchante (Spa) Saunier Duval-Prodir
18 Floyd Landis (USA) Phonak Hearing Systems
19 Alexandre Moos (Swi) Phonak Hearing Systems
20 David Zabriskie (USA) Team CSC
21 Bernhard Kohl (Aut) T-Mobile Team
22 Phil Zajicek (USA) Navigators Insurance
23 Thomas Danielson (USA) Discovery Channel
24 Glen Alan Chadwick (Aus) Navigators Insurance
25 Jens Voigt (Ger) Team CSC
26 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto
27 Nathan O'Neill (Aus) Health Net p/b Maxxis
28 Levi Leipheimer (USA) Gerolsteiner
29 Saul Raisin (USA) Credit Agricole
30 Jason McCartney (USA) Discovery Channel
31 Rémi Pauriol (Fra) Credit Agricole
32 Koldo Gil Perez (Spa) Saunier Duval-Prodir
33 Janez Brajkovic (Slo) Discovery Channel
34 Michael Barry (Can) Discovery Channel
35 Viatcheslav Ekimov (Rus) Discovery Channel 0.10
36 Paolo Savoldelli (Ita) Discovery Channel 0.20
37 Fred Rodriguez (USA) Davitamon-Lotto 1.13
38 Mads Kaggestad (Nor) Credit Agricole
39 Marco Pinotti (Ita) Saunier Duval-Prodir
40 Sven Krauss (Ger) Gerolsteiner
41 Scott Moninger (USA) Health Net p/b Maxxis
42 Olaf Pollack (Ger) T-Mobile Team
43 André Korff (Ger) T-Mobile Team
44 Torsten Hiekmann (Ger) Gerolsteiner
45 Vladimir Gusev (Rus) Discovery Channel
46 Thomas Peterson (USA) Team TIAA-CREF
47 Danny Pate (USA) Team TIAA-CREF
48 Karsten Kroon (Ned) Team CSC
49 Stuart O'Grady (Aus) Team CSC

50 Antonio Cruz (USA) Toyota-United Pro
51 Justin England (USA) Toyota-United Pro
52 Heath Blackgrove (NZl) Toyota-United Pro
53 Arquimides Lam (Mex) KB Home Mexican National Team
54 Michael Rogers (Aus) T-Mobile Team
55 Steve Zampieri (Swi) Phonak Hearing Systems
56 Brian Jensen (USA) Jelly Belly 3.25
57 Viktor Rapinski (Blr) Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines
58 Sébastien Portal (Fra) Credit Agricole
59 Gordon Fraser (Can) Health Net p/b Maxxis
60 Lucas Euser (USA) Team TIAA-CREF 6.10
61 Timothy Johnson (USA) Health Net p/b Maxxis
62 Davide Frattini (Ita) Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines
63 Kilian Patour (Fra) Credit Agricole
64 Dominique Perras (Can) Kodakgallery.Com-Sierra Nevada
65 Michael Creed (USA) Team TIAA-CREF
66 Andrew Bajadali (USA) Jelly Belly
67 Bart Dockx (Bel) Davitamon-Lotto
68 Jesus Zarate (Mex) KB Home Mexican National Team
69 Jean Marc Marino (Fra) Credit Agricole
70 Nicolas Jalabert (Fra) Phonak Hearing Systems
71 Charles Dionne (Can) Saunier Duval-Prodir 6.24
72 Mariano Friedick (USA) Toyota-United Pro
73 Mark Walters (Can) Navigators Insurance
74 Alex Candelario (USA) Jelly Belly
75 Nick Reistad (USA) Jelly Belly
76 André Greipel (Ger) T-Mobile Team
77 Michael Jones (USA) Health Net p/b Maxxis 10.48
78 Scott Zwizanski (USA) Kodakgallery.Com-Sierra Nevada
79 José-Manuel Garcia (Mex) Toyota-United Pro
80 Fausto Esparza (Mex) KB Home Mexican National Team
81 Fabian Cancellara (Swi) Team CSC
82 Martin Elmiger (Swi) Phonak Hearing Systems
83 Juan José Haedo (Arg) Toyota-United Pro
84 Vassili Davidenko (Rus) Navigators Insurance
85 Aaron Olsen (USA) Saunier Duval-Prodir
86 Brice Jones (USA) Jelly Belly
87 Tyler Wren (USA) Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines
88 Michael Friedman (USA) Team TIAA-CREF
89 Taylor Tolleson (USA) Team TIAA-CREF
90 Mike Sayers (USA) Health Net p/b Maxxis
91 Gregory Henderson (NZl) Health Net p/b Maxxis
92 Craig Lewis (USA) Team TIAA-CREF
93 Gilberto Simoni (Ita) Saunier Duval-Prodir
94 Benjamin Brooks (Aus) Navigators Insurance
95 Caleb Manion (Aus) Jelly Belly
96 Kyle Wamsley (USA) Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines
97 Frank Hoj (Den) Gerolsteiner
98 Lars Ytting Bak (Den) Team CSC
99 Preben Van Hecke (Bel) Davitamon-Lotto
100 Robert Hunter (RSA) Phonak Hearing Systems
101 Jonathan Patrick Mc Carty (USA) Phonak Hearing Systems
102 David O'Loughlin (Irl) Navigators Insurance
103 Kirk Albers (USA) Jelly Belly
104 Jackson Stewart (USA) Kodakgallery.Com-Sierra Nevada
105 David Kopp (Ger) Gerolsteiner
106 René Haselbacher (Aut) Gerolsteiner
107 Mark McCormack (USA) Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines 13.02
Udgået Bastiaan Giling (Ned) T-Mobile Team
Udgået Frantisek Rabon (Cze) T-Mobile Team
Udgået Martin Gilbert (Can) Kodakgallery.Com-Sierra Nevada
Udgået Matthew Rice (Aus) Jelly Belly
Udgået Pieter Mertens (Bel) Davitamon-Lotto


Stilling efter 5. etape
1 Floyd Landis (USA) Phonak Hearing Systems 16.29.40
2 David Zabriskie (USA) Team CSC 0.29
3 Bobby Julich (USA) Team CSC 0.34

4 George Hincapie (USA) Discovery Channel 0.45
5 Nathan O'Neill (Aus) Health Net p/b Maxxis 1.08
6 Levi Leipheimer (USA) Gerolsteiner 1.10
7 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto 1.29
8 Thomas Danielson (USA) Discovery Channel 1.49
9 Christian Vandevelde (USA) Team CSC 1.55
10 Jason McCartney (USA) Discovery Channel 1.58
11 Nicolas Vogondy (Fra) Credit Agricole 2.14
12 Bernhard Kohl (Aut) T-Mobile Team 2.15
13 Christopher Horner (USA) Davitamon-Lotto 2.17
14 Josep Jufre Pou (Spa) Davitamon-Lotto 2.20
15 Phil Zajicek (USA) Navigators Insurance 2.32
16 Rémi Pauriol (Fra) Credit Agricole 2.52
17 Michael Barry (Can) Discovery Channel 2.56
18 Saul Raisin (USA) Credit Agricole 3.11
19 Alexandre Moos (Swi) Phonak Hearing Systems 3.22
20 José Angel Gomez Marchante (Spa) Saunier Duval-Prodir
21 Riccardo Ricco (Ita) Saunier Duval-Prodir 4.10
22 Hayden Roulston (NZl) Health Net p/b Maxxis 4.31
23 Viatcheslav Ekimov (Rus) Discovery Channel 5.30
24 Christopher Baldwin (USA) Toyota-United Pro 6.13
25 Ben Jacques-Maynes (USA) Kodakgallery.Com-Sierra Nevada 6.20
26 Glen Alan Chadwick (Aus) Navigators Insurance 6.32
27 Valery Kobzarenko (Ukr) Navigators Insurance 6.49
28 Paolo Savoldelli (Ita) Discovery Channel 6.52
29 Heath Blackgrove (NZl) Toyota-United Pro 7.03
30 Danny Pate (USA) Team TIAA-CREF 7.34
31 Janez Brajkovic (Slo) Discovery Channel 7.36
32 Vladimir Gusev (Rus) Discovery Channel 7.39
33 Karsten Kroon (Ned) Team CSC 7.43
34 Torsten Hiekmann (Ger) Gerolsteiner 7.52
35 Koldo Gil Perez (Spa) Saunier Duval-Prodir 8.02
36 Scott Moninger (USA) Health Net p/b Maxxis 8.56
37 Mads Kaggestad (Nor) Credit Agricole 9.11
38 Antonio Cruz (USA) Toyota-United Pro 9.13
39 Marco Pinotti (Ita) Saunier Duval-Prodir 9.23
40 Thomas Peterson (USA) Team TIAA-CREF 9.35
41 Steve Zampieri (Swi) Phonak Hearing Systems 10.17
42 Scott Davis (Aus) T-Mobile Team 11.09
43 Jens Voigt (Ger) Team CSC 11.56
44 Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner 12.07
45 Sergey Lagutin (Uzb) Navigators Insurance 12.26
46 Stuart O'Grady (Aus) Team CSC 12.29
47 Nicolas Jalabert (Fra) Phonak Hearing Systems 12.48
48 Brian Jensen (USA) Jelly Belly 13.01
49 Michael Creed (USA) Team TIAA-CREF 13.30
50 Arquimides Lam (Mex) KB Home Mexican National Team 14.15
51 Miguel Angel Martin Perdiguero (Spa) Phonak Hearing Systems 14.16
52 Lucas Euser (USA) Team TIAA-CREF 15.47
53 Dominique Perras (Can) Kodakgallery.Com-Sierra Nevada 16.35
54 Bart Dockx (Bel) Davitamon-Lotto 16.38
55 Gilberto Simoni (Ita) Saunier Duval-Prodir 16.50
56 André Korff (Ger) T-Mobile Team
57 André Greipel (Ger) T-Mobile Team 17.22
58 Sébastien Portal (Fra) Credit Agricole 17.50
59 Michael Rogers (Aus) T-Mobile Team 18.04
60 Fred Rodriguez (USA) Davitamon-Lotto 18.21
61 Robert Hunter (RSA) Phonak Hearing Systems 18.45
62 Davide Frattini (Ita) Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines 18.47
63 Olaf Pollack (Ger) T-Mobile Team 18.57
64 Martin Elmiger (Swi) Phonak Hearing Systems 19.08
65 Jonathan Patrick Mc Carty (USA) Phonak Hearing Systems 19.10
66 Kilian Patour (Fra) Credit Agricole 19.25
67 Jean Marc Marino (Fra) Credit Agricole 19.58
68 Taylor Tolleson (USA) Team TIAA-CREF 20.17
69 Craig Lewis (USA) Team TIAA-CREF 20.21
70 Justin England (USA) Toyota-United Pro 20.24
71 Mark Walters (Can) Navigators Insurance 20.30
72 Andrew Bajadali (USA) Jelly Belly 20.46
73 David O'Loughlin (Irl) Navigators Insurance 20.57
74 Sven Krauss (Ger) Gerolsteiner 21.19
75 Viktor Rapinski (Blr) Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines 21.20
76 Gordon Fraser (Can) Health Net p/b Maxxis 21.36
77 Fabian Cancellara (Swi) Team CSC 21.56
78 Michael Jones (USA) Health Net p/b Maxxis 22.02
79 Caleb Manion (Aus) Jelly Belly 22.43
80 Timothy Johnson (USA) Health Net p/b Maxxis 24.31
81 Scott Zwizanski (USA) Kodakgallery.Com-Sierra Nevada 24.38
82 Mariano Friedick (USA) Toyota-United Pro 24.41
83 David Kopp (Ger) Gerolsteiner 24.50
84 Frank Hoj (Den) Gerolsteiner 25.01
85 Fausto Esparza (Mex) KB Home Mexican National Team 25.18
86 Kyle Wamsley (USA) Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines 25.42
87 Nick Reistad (USA) Jelly Belly 25.59
88 René Haselbacher (Aut) Gerolsteiner 26.10
89 Fabian Wegmann (Ger) Gerolsteiner 26.13
90 Benjamin Brooks (Aus) Navigators Insurance 26.39
91 Alex Candelario (USA) Jelly Belly 27.01
92 Preben Van Hecke (Bel) Davitamon-Lotto 27.04
93 Lars Ytting Bak (Den) Team CSC 27.40
94 Michael Friedman (USA) Team TIAA-CREF 27.52
95 Charles Dionne (Can) Saunier Duval-Prodir 28.16
96 José-Manuel Garcia (Mex) Toyota-United Pro 28.22
97 Aaron Olsen (USA) Saunier Duval-Prodir 28.55
98 Gregory Henderson (NZl) Health Net p/b Maxxis 29.25
99 Vassili Davidenko (Rus) Navigators Insurance 29.31
100 Jesus Zarate (Mex) KB Home Mexican National Team 30.05
101 Mike Sayers (USA) Health Net p/b Maxxis 30.52
102 Juan José Haedo (Arg) Toyota-United Pro 31.04
103 Jackson Stewart (USA) Kodakgallery.Com-Sierra Nevada 31.05
104 Kirk Albers (USA) Jelly Belly 31.15
105 Brice Jones (USA) Jelly Belly 31.24
106 Mark McCormack (USA) Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines 32.05
107 Tyler Wren (USA) Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines 40.45


Pointkonkurrencen efter 5. etape
1 George Hincapie (USA) Discovery Channel 40 pts
2 Juan José Haedo (Arg) Toyota-United Pro 30
3 Christopher Horner (USA) Davitamon-Lotto 23
4 Josep Jufre Pou (Spa) Davitamon-Lotto 19
5 Olaf Pollack (Ger) T-Mobile Team 17
6 Fred Rodriguez (USA) Davitamon-Lotto 13
7 René Haselbacher (Aut) Gerolsteiner 12
8 Fabian Wegmann (Ger) Gerolsteiner 12
9 Gordon Fraser (Can) Health Net p/b Maxxis 10
10 Stuart O'Grady (Aus) Team CSC 10
11 André Korff (Ger) T-Mobile Team 10
12 Jackson Stewart (USA) Kodakgallery.Com-Sierra Nevada 8
13 Ben Jacques-Maynes (USA) Kodakgallery.Com-Sierra Nevada 7
14 Bobby Julich (USA) Team CSC 7
15 Levi Leipheimer (USA) Gerolsteiner 7
16 Michael Creed (USA) Team TIAA-CREF 6
17 Mads Kaggestad (Nor) Credit Agricole 6
18 Riccardo Ricco (Ita) Saunier Duval-Prodir 6
19 Alex Candelario (USA) Jelly Belly 6
20 Benjamin Brooks (Aus) Navigators Insurance 5
21 André Greipel (Ger) T-Mobile Team 5
22 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto 5
23 Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner 5
24 Viktor Rapinski (Blr) Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines 5
25 Floyd Landis (USA) Phonak Hearing Systems 4
26 Hayden Roulston (NZl) Health Net p/b Maxxis 4
27 Lars Ytting Bak (Den) Team CSC 3
28 José-Manuel Garcia (Mex) Toyota-United Pro 3
29 Jean Marc Marino (Fra) Credit Agricole 3
30 Martin Elmiger (Swi) Phonak Hearing Systems 3
31 Gilberto Simoni (Ita) Saunier Duval-Prodir 3
32 Sergey Lagutin (Uzb) Navigators Insurance 3
33 David Zabriskie (USA) Team CSC 2
34 Scott Davis (Aus) T-Mobile Team 2
35 Antonio Cruz (USA) Toyota-United Pro 2
36 Dominique Perras (Can) Kodakgallery.Com-Sierra Nevada 1
37 Jens Voigt (Ger) Team CSC 1
38 Vladimir Gusev (Rus) Discovery Channel 1
39 Nicolas Vogondy (Fra) Credit Agricole 1
40 Gregory Henderson (NZl) Health Net p/b Maxxis 1


Bjergkonkurrencen efter 5. etape
1 Levi Leipheimer (USA) Gerolsteiner 25 pts
2 Bernhard Kohl (Aut) T-Mobile Team 20
3 Riccardo Ricco (Ita) Saunier Duval-Prodir 14
4 Marco Pinotti (Ita) Saunier Duval-Prodir 9
5 Floyd Landis (USA) Phonak Hearing Systems 7
6 Jens Voigt (Ger) Team CSC 7
7 Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner 6
8 David Zabriskie (USA) Team CSC 6
9 André Greipel (Ger) T-Mobile Team 6
10 Christopher Horner (USA) Davitamon-Lotto 6
11 Viatcheslav Ekimov (Rus) Discovery Channel 5
12 Thomas Danielson (USA) Discovery Channel 5
13 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto 4
14 Paolo Savoldelli (Ita) Discovery Channel 4
15 Glen Alan Chadwick (Aus) Navigators Insurance 4
16 Michael Creed (USA) Team TIAA-CREF 4
17 Bobby Julich (USA) Team CSC 2
18 Vladimir Gusev (Rus) Discovery Channel 2
19 Mads Kaggestad (Nor) Credit Agricole 2
20 Jean Marc Marino (Fra) Credit Agricole 2
21 Alexandre Moos (Swi) Phonak Hearing Systems 1
22 Thomas Peterson (USA) Team TIAA-CREF 1


Holdkonkurrencen efter 5. etape
1 Team CSC 49.31.10
2 Discovery Channel Pro Cycling Team 1.40
3 Davitamon-Lotto 3.58
4 Phonak Hearing Systems 5.59
5 Credit Agricole 6.07
6 Prodir-Saunier Duval 7.35
7 Health Net Presented by Maxxis 11.34
8 Navigators Insurance Cycling Team 12.41
9 Gerolsteiner 17.34
10 T-Mobile Team 17.51
11 Toyota-United Pro Cycling Team 19.57
12 Team TIAA-Cref 25.38
13 Kodak Gallery.com/Sierra Nevada Pro Cycling 43.16
14 Colavita Olive Oil/Sutter Home Wines Pro Cycling Team 48.03
15 Jelly Belly Cycling Team 48.17
16 KB Home Mexican National Team 1.03.28


- meget mere senere...
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Ronde van Vlaanderen(1.WWT) 05/04

Itzulia Basque Country(2.UWT) 06/04-11/04

Ronde van Vlaanderen(1.UWT) 05/04

La Roue Tourangelle(1.1) 05/04

Circuit Cycliste Sarthe -...(2.1) 07/04-10/04

Tour of Thailand(2.1) 01/04-06/04

Itzulia Basque Country(2.UWT) 06/04-11/04

Circuit Cycliste Sarthe -...(2.1) 07/04-10/04

Healthy Ageing Tour(2.NCUPJW) 10/04-12/04

Ronde van Vlaanderen(1.NCUP) 11/04

Paris-Roubaix(1.UWT) 12/04

Klasika Primavera de Amor...(1.1) 12/04

Paris-Camembert(1.1) 14/04

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

FIND DINE CYKELPRODUKTER PÅ TVÆRS AF WEBSHOPS