Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Haedo måtte igen nøjes med 2. pladsen

Haedo måtte igen nøjes med 2. pladsen

21. april 2007 22:460

Annonce

6. etape af Tour of Georgia endte i en massespurt efter bl.a. hårdt arbejde af Team CSC. Etapen blev kørt fra Lake Lanier Islands/Hall Co. til Stone Mountain Park over 182.9 km.

Undervejs på de første 70 kilometer var der en række angreb, men et hurtig kørende felt neutraliserede hurtigt samtlige udbrud. Efter godt 70 kilometer lykkedes det dog tre ryttere at komme afsted, det var Olivier Kaisen (Predictor-Lotto), Maarten Wynants (Quick Step), som sidenhen fik følgeskab af Glenn Chadwick (Navigator). Udbruddet havde på et tidspunkt godt 6 minutter ned til feltet.

Men så gik Team CSC frem og udbruddet blev kørt ind igen. I massespurten kunne ingen dog slå Fred Rodriguez, som vandt foran George Hincapie (Team Discovery Channel).


Resultat af 6. etape:

1 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto 4.04.00
2 Juan José Haedo - Team CSC
3 George Hincapie - Discovery Channel Pro Cycling Team
4 David Millar - Saunier Duval - Prodir
5 Ivan Dominguez - Toyota-United Pro Cycling Team
6 Alessandro Proni - Quick Step - Innergetic
7 Karl Menzies - Health Net presented by Maxxis
8 Andrea Tonti - Quick Step - Innergetic
9 Davide Frattini - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light
10 Valery Kobzarenko - Navigators Insurance Cycling Team
11 Richard England - Priority Health Cycling Team presented by Bissell
12 Janez Brajkovic - Discovery Channel Pro Cycling Team
13 Cesar Augusto Grajales - Jittery Joe's Pro Cycling Team
14 Ruggero Marzoli - Tinkoff Credit Systems
15 Evan Elken - Jittery Joe's Pro Cycling Team
16 Jason Donald - Team Slipstream
17 Elio Aggiano - Tinkoff Credit Systems
18 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems
19 Charles Dionne - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light
20 Sheldon Deeny - USA National Development Team
21 Tommy Nankervis - Jittery Joe's Pro Cycling Team
22 Thomas Danielson - Discovery Channel Pro Cycling Team
23 Geert Steurs - Predictor-Lotto
24 Neil Shirley - Jittery Joe's Pro Cycling Team
25 Cody Stevenson - Jittery Joe's Pro Cycling Team
26 Jackson Stewart - BMC Racing Team
27 Ben Jacques-Maynes - Priority Health Cycling Team presented by Bissell
28 Alexandre Moos - BMC Racing Team
29 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Prodir
30 Sergey Lagutin - Navigators Insurance Cycling Team
31 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto
32 David Canada Gracia - Saunier Duval - Prodir
33 Rory Sutherland - Health Net presented by Maxxis
34 Ivan Santaromita - Quick Step - Innergetic
35 Pavel Brutt - Tinkoff Credit Systems
36 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems
37 Edward King - Priority Health Cycling Team presented by Bissell
38 Christophe Brandt - Predictor-Lotto
39 Jacob Rosenbarger - BMC Racing Team
40 Christian Vandevelde - Team CSC
41 John Devine - USA National Development Team
42 Ryder Hesjedal - Health Net presented by Maxxis
43 Dominique Cornu - Predictor-Lotto
44 Anthony Colby - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light
45 Timothy Duggan - Team Slipstream
46 Timothy Johnson - Health Net presented by Maxxis
47 Hubert Schwab - Quick Step - Innergetic
48 Pavel Padrnos - Discovery Channel Pro Cycling Team
49 Ivan Stevic - Toyota-United Pro Cycling Team
50 Nathan O'neill - Health Net presented by Maxxis
51 Kevin Seeldrayers - Quick Step - Innergetic
52 Peter Hatton - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light
53 Benjamin Brooks - Navigators Insurance Cycling Team
54 Scott Nydam - BMC Racing Team
55 Leonardo Scarselli - Quick Step - Innergetic
56 Nick Reistad - USA National Development Team
57 Scott Moninger - BMC Racing Team
58 Levi Leipheimer - Discovery Channel Pro Cycling Team
59 Lucas Euser - Team Slipstream
60 Cameron Wurf - Priority Health Cycling Team presented by Bissell
61 Jonathan Garcia - BMC Racing Team
62 Matt Shriver - Jittery Joe's Pro Cycling Team
63 Ben Day - Navigators Insurance Cycling Team
64 Tyler Wren - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light
65 Tyler Hamilton - Tinkoff Credit Systems
66 Stefano Zanini - Predictor-Lotto
67 Christophe Rinero - Saunier Duval - Prodir
68 Gustavo Artacho - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light
69 Craig Lewis - Team Slipstream
70 Eric Keim - USA National Development Team
71 Michael Blaudzun - Team CSC
72 Guido Trentin - Saunier Duval - Prodir
73 Danny Pate - Team Slipstream
74 Kurt-Asle Arvesen - Team CSC
75 Ian Mckissick - BMC Racing Team
76 Brian Vandborg - Discovery Channel Pro Cycling Team
77 Nick Gates - Predictor-Lotto
78 Gilberto Simoni - Saunier Duval - Prodir
79 Thomas Peterson - Team Slipstream
80 Doug Ollerenshaw - Health Net presented by Maxxis
81 Austin King - Jittery Joe's Pro Cycling Team
82 Maarten Wynants - Quick Step - Innergetic
83 Michael Lange - Team Slipstream
84 David Mccann - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light
85 Adam Bergman - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light
86 David Zabriskie - Team CSC
87 Jonathan Patrick McCarty - Team Slipstream
88 Scott Zwizanski - Priority Health Cycling Team presented by Bissell
89 Phil Zajicek - Navigators Insurance Cycling Team
90 Glen Alan Chadwick - Navigators Insurance Cycling Team
91 Mauro Facci - Quick Step - Innergetic
92 Martin Pedersen - Team CSC
93 Chad Beyer - USA National Development Team
94 Jeffry Louder - Health Net presented by Maxxis
95 Christopher Baldwin - Toyota-United Pro Cycling Team
96 Trent Wilson - Jittery Joe's Pro Cycling Team
97 Kirk O'bee - Health Net presented by Maxxis 0.28
98 Henk Vogels - Toyota-United Pro Cycling Team 0.39
99 Caleb Manion - Toyota-United Pro Cycling Team 3.23
100 Olivier Kaisen - Predictor-Lotto 4.52
101 Caleb Fairly - USA National Development Team
102 Burke Swindlehurst - Toyota-United Pro Cycling Team 6.05
103 Matthew Harley Goss - Team CSC
104 Chris Wherry - Toyota-United Pro Cycling Team
105 Anders Lund - Team CSC
106 Omer Kem - Priority Health Cycling Team presented by Bissell
107 Justin England - Toyota-United Pro Cycling Team
108 Eric Riggs - USA National Development Team

Samlet stilling efter 6. etape:
1 Janez Brajkovic - Discovery Channel Pro Cycling Team 23.01.03
2 Christian Vandevelde - Team CSC 0.12
3 David Canada Gracia - Saunier Duval - Prodir 3.04
4 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Prodir 3.06
5 Kevin Seeldrayers - Quick Step - Innergetic 4.22
6 Scott Nydam - BMC Racing Team 5.35
7 Jeffry Louder - Health Net presented by Maxxis 6.00
8 Timothy Johnson - Health Net presented by Maxxis 6.59
9 Lucas Euser - Team Slipstream 10.08
10 Ivan Santaromita - Quick Step - Innergetic 12.15
11 Tyler Wren - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 12.26
12 Levi Leipheimer - Discovery Channel Pro Cycling Team 24.48
13 Thomas Danielson - Discovery Channel Pro Cycling Team 26.57
14 Nathan O'neill - Health Net presented by Maxxis 27.15
15 David Zabriskie - Team CSC 28.21
16 Anthony Colby - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 28.55
17 Ryder Hesjedal - Health Net presented by Maxxis 29.09
18 Danny Pate - Team Slipstream 29.55
19 Gilberto Simoni - Saunier Duval - Prodir 30.00
20 George Hincapie - Discovery Channel Pro Cycling Team 30.13
21 Michael Blaudzun - Team CSC 30.37
22 Brian Vandborg - Discovery Channel Pro Cycling Team 30.49
23 Alexandre Moos - BMC Racing Team 30.50
24 Hubert Schwab - Quick Step - Innergetic 31.30
25 Sergey Lagutin - Navigators Insurance Cycling Team 31.35
26 Thomas Peterson - Team Slipstream 32.37
27 Rory Sutherland - Health Net presented by Maxxis 32.59
28 John Devine - USA National Development Team 33.06
29 Andrea Tonti - Quick Step - Innergetic 33.20
30 Glen Alan Chadwick - Navigators Insurance Cycling Team 33.44
31 Craig Lewis - Team Slipstream 33.53
32 Jason Donald - Team Slipstream 34.06
33 Ben Day - Navigators Insurance Cycling Team 34.08
34 Cesar Augusto Grajales - Jittery Joe's Pro Cycling Team 34.16
35 Valery Kobzarenko - Navigators Insurance Cycling Team 34.17
36 Scott Moninger - BMC Racing Team 35.07
37 Timothy Duggan - Team Slipstream 35.47
38 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 36.05
39 Ruggero Marzoli - Tinkoff Credit Systems 36.06
40 Phil Zajicek - Navigators Insurance Cycling Team 36.17
41 Pavel Padrnos - Discovery Channel Pro Cycling Team 36.44
42 Ian Mckissick - BMC Racing Team 36.53
43 David Mccann - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 36.54
44 Kurt-Asle Arvesen - Team CSC
45 Benjamin Brooks - Navigators Insurance Cycling Team 37.18
46 Christophe Brandt - Predictor-Lotto 37.25
47 Jonathan Garcia - BMC Racing Team 37.30
48 Maarten Wynants - Quick Step - Innergetic 37.51
49 Jonathan Patrick McCarty - Team Slipstream 38.23
50 Dominique Cornu - Predictor-Lotto 38.28
51 Justin England - Toyota-United Pro Cycling Team 38.29
52 David Millar - Saunier Duval - Prodir 38.34
53 Peter Hatton - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 38.41
54 Jackson Stewart - BMC Racing Team 38.46
55 Geert Steurs - Predictor-Lotto 39.18
56 Ben Jacques-Maynes - Priority Health Cycling Team presented by Bissell 39.23
57 Christopher Baldwin - Toyota-United Pro Cycling Team 39.25
58 Doug Ollerenshaw - Health Net presented by Maxxis 40.08
59 Guido Trentin - Saunier Duval - Prodir
60 Ivan Stevic - Toyota-United Pro Cycling Team 40.18
61 Adam Bergman - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 40.29
62 Tyler Hamilton - Tinkoff Credit Systems 40.31
63 Leonardo Scarselli - Quick Step - Innergetic 40.46
64 Edward King - Priority Health Cycling Team presented by Bissell 40.58
65 Charles Dionne - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 41.38
66 Nick Gates - Predictor-Lotto 41.52
67 Davide Frattini - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 42.04
68 Michael Lange - Team Slipstream 42.19
69 Cameron Wurf - Priority Health Cycling Team presented by Bissell 42.22
70 Alessandro Proni - Quick Step - Innergetic 44.24
71 Karl Menzies - Health Net presented by Maxxis 44.41
72 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto 44.44
73 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems 44.48
74 Eric Keim - USA National Development Team 45.04
75 Neil Shirley - Jittery Joe's Pro Cycling Team
76 Burke Swindlehurst - Toyota-United Pro Cycling Team 45.10
77 Matthew Harley Goss - Team CSC 45.33
78 Christophe Rinero - Saunier Duval - Prodir 45.35
79 Caleb Manion - Toyota-United Pro Cycling Team 45.47
80 Jacob Rosenbarger - BMC Racing Team 46.08
81 Gustavo Artacho - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 46.10
82 Juan José Haedo - Team CSC 46.24
83 Olivier Kaisen - Predictor-Lotto 47.03
84 Pavel Brutt - Tinkoff Credit Systems 47.54
85 Trent Wilson - Jittery Joe's Pro Cycling Team 48.15
86 Kirk O'bee - Health Net presented by Maxxis 48.51
87 Nick Reistad - USA National Development Team 49.53
88 Elio Aggiano - Tinkoff Credit Systems 50.12
89 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems 50.20
90 Mauro Facci - Quick Step - Innergetic 50.26
91 Ivan Dominguez - Toyota-United Pro Cycling Team 50.38
92 Anders Lund - Team CSC 50.41
93 Tommy Nankervis - Jittery Joe's Pro Cycling Team 51.28
94 Henk Vogels - Toyota-United Pro Cycling Team 51.33
95 Martin Pedersen - Team CSC 51.59
96 Richard England - Priority Health Cycling Team presented by Bissell 52.06
97 Chris Wherry - Toyota-United Pro Cycling Team 52.47
98 Sheldon Deeny - USA National Development Team 52.52
99 Chad Beyer - USA National Development Team 53.46
100 Matt Shriver - Jittery Joe's Pro Cycling Team 55.31
101 Austin King - Jittery Joe's Pro Cycling Team 55.45
102 Evan Elken - Jittery Joe's Pro Cycling Team 56.02
103 Scott Zwizanski - Priority Health Cycling Team presented by Bissell 57.22
104 Cody Stevenson - Jittery Joe's Pro Cycling Team 57.43
105 Stefano Zanini - Predictor-Lotto 58.37
106 Eric Riggs - USA National Development Team 1.03.23
107 Caleb Fairly - USA National Development Team 1.04.16
108 Omer Kem - Priority Health Cycling Team presented by Bissell 1.07.16

Pointkonkurrencen efter 6. etape
1 Juan José Haedo - Team CSC 26 pts
2 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto 25
3 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems 23
4 Levi Leipheimer - Discovery Channel Pro Cycling Team 20
5 Ryder Hesjedal - Health Net presented by Maxxis 16
6 Ivan Stevic - Toyota-United Pro Cycling Team 15
7 Glen Alan Chadwick - Navigators Insurance Cycling Team 14
8 Karl Menzies - Health Net presented by Maxxis 14
9 Ben Day - Navigators Insurance Cycling Team 14
10 David Canada Gracia - Saunier Duval - Prodir 14
11 Doug Ollerenshaw - Health Net presented by Maxxis 13
12 Thomas Danielson - Discovery Channel Pro Cycling Team 13
13 Alessandro Proni - Quick Step - Innergetic 12
14 Ivan Dominguez - Toyota-United Pro Cycling Team 12
15 Janez Brajkovic - Discovery Channel Pro Cycling Team 11
16 Sergey Lagutin - Navigators Insurance Cycling Team 11
17 George Hincapie - Discovery Channel Pro Cycling Team 10
18 Anthony Colby - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 10
19 Kevin Seeldrayers - Quick Step - Innergetic 9
20 Christian Vandevelde - Team CSC 9
21 Timothy Johnson - Health Net presented by Maxxis 7
22 David Millar - Saunier Duval - Prodir 7
23 Nathan O'neill - Health Net presented by Maxxis 7
24 Gilberto Simoni - Saunier Duval - Prodir 6
25 Maarten Wynants - Quick Step - Innergetic 5
26 David Mccann - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 5
27 Jeffry Louder - Health Net presented by Maxxis 5
28 Alexandre Moos - BMC Racing Team 5
29 Austin King - Jittery Joe's Pro Cycling Team 4
30 Rory Sutherland - Health Net presented by Maxxis 4
31 Andrea Tonti - Quick Step - Innergetic 4
32 Charles Dionne - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 4
33 Scott Nydam - BMC Racing Team 4
34 Elio Aggiano - Tinkoff Credit Systems 3
35 Henk Vogels - Toyota-United Pro Cycling Team 3
36 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Prodir 3
37 John Devine - USA National Development Team 3
38 Davide Frattini - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 2
39 Olivier Kaisen - Predictor-Lotto 1
40 Danny Pate - Team Slipstream 1
41 Ivan Santaromita - Quick Step - Innergetic 1
42 Valery Kobzarenko - Navigators Insurance Cycling Team 1
43 Lucas Euser - Team Slipstream 1

Bjergkonkurrencen efter 6. etape
1 Ryder Hesjedal - Health Net presented by Maxxis 18 pts
2 Anthony Colby - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 16
3 Levi Leipheimer - Discovery Channel Pro Cycling Team 12
4 Phil Zajicek - Navigators Insurance Cycling Team 12
5 Jeffry Louder - Health Net presented by Maxxis 12
6 Alexandre Moos - BMC Racing Team 11
7 Thomas Danielson - Discovery Channel Pro Cycling Team 10
8 Nathan O'neill - Health Net presented by Maxxis 10
9 Lucas Euser - Team Slipstream 9
10 Kevin Seeldrayers - Quick Step - Innergetic 8
11 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Prodir 7
12 Janez Brajkovic - Discovery Channel Pro Cycling Team 7
13 Gilberto Simoni - Saunier Duval - Prodir 6
14 Timothy Johnson - Health Net presented by Maxxis 6
15 Christian Vandevelde - Team CSC 6
16 Ben Day - Navigators Insurance Cycling Team 5
17 Michael Blaudzun - Team CSC 5
18 Scott Nydam - BMC Racing Team 4
19 Ben Jacques-Maynes - Priority Health Cycling Team presented by Bissell 4
20 John Devine - USA National Development Team 3
21 David Canada Gracia - Saunier Duval - Prodir 1
22 Ivan Santaromita - Quick Step - Innergetic 1
23 Sergey Lagutin - Navigators Insurance Cycling Team 1

Ungdomskonkurrence efter 6. etape
1 Janez Brajkovic - Discovery Channel Pro Cycling Team 23.01.03
2 Kevin Seeldrayers - Quick Step - Innergetic 4.22
3 Lucas Euser - Team Slipstream 10.08
4 Ivan Santaromita - Quick Step - Innergetic 12.15
5 Thomas Peterson - Team Slipstream 32.37
6 John Devine - USA National Development Team 33.06
7 Craig Lewis - Team Slipstream 33.53
8 Dominique Cornu - Predictor-Lotto 38.28
9 Peter Hatton - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 38.41
10 Edward King - Priority Health Cycling Team presented by Bissell 40.58
11 Michael Lange - Team Slipstream 42.19
12 Cameron Wurf - Priority Health Cycling Team presented by Bissell 42.22
13 Matthew Harley Goss - Team CSC 45.33
14 Olivier Kaisen - Predictor-Lotto 47.03
15 Nick Reistad - USA National Development Team 49.53
16 Anders Lund - Team CSC 50.41
17 Tommy Nankervis - Jittery Joe's Pro Cycling Team 51.28
18 Martin Pedersen - Team CSC 51.59
19 Sheldon Deeny - USA National Development Team 52.52
20 Chad Beyer - USA National Development Team 53.46
21 Eric Riggs - USA National Development Team 1.03.23
22 Caleb Fairly - USA National Development Team 1.04.16

Holdkonkurrencen efter 6. etape
1 Discovery Channel Pro Cycling Team 69.25.22
2 The Health Net Pro Cycling Team Presented by Maxxis 8.42
3 Prodir-Saunier Duval 10.42
4 Quick Step-Innergetic 21.25
5 Team CSC 36.38
6 Team Slipstream Powered by Chipotle 45.21
7 Navigators Insurance Cycling Team 46.23
8 BMC Racing Team 46.29
9 Colavita/Sutter Home Presented by Cooking Light Team 51.24
10 Toyota-United Pro Cycling Team 1.23.24
11 Predictor-Lotto 1.24.43
12 Tinkoff Credit Systems 1.35.14
13 Priority Health Cycling Team Presented by Bissell 1.35.28
14 USA Cycling National Development Team 1.37.05
15 Jittery Joe's 1.45.22


Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

OL - Herrer (Enkeltstart)(JO) 28/07

Trofee van Vlaanderen(1.1) 28/07

Vuelta a Castilla y Leon(1.1) 29/07

Tour de l'Ain(2.1) 29/07-31/07

OL - Herrer (Enkeltstart)(JO) 28/07

Trofee van Vlaanderen(1.1) 28/07

Vuelta a Castilla y Leon(1.1) 29/07

Tour de l'Ain(2.1) 29/07-31/07

Donostia San Sebastian Kl...(1.UWT) 31/07

Heylen Vastgoed Heistse Pijl(1.1) 31/07

Johan Museeuw Classic(1.1) 31/07

Circuito de Getxo - Memor...(1.1) 01/08

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 04/08-15/08

La Coupe du President de ...(2.1) 05/08-08/08

Sazka Tour(2.1) 05/08-08/08

Aubel-Thimister-Stavelot(2.1) 06/08-08/08

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka NextHash

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger