Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Følg os Nyhedsbrev VELOMIO

Haedo slået på stregen af hviderusser
07. august 2012 19:04 af Malte Philbert Jessen Foto: Sirotti

Det var meget tæt på en sejr til Team Saxo Bank-Tinkoff Bank tirsdag, da Lucas Sebastian Haedo på første etape af Tour de l’Ain måtte se sig slået af Yauheni Hutarovich.

I dag blev første etape af det franske 2.1-etapeløb Tour de l’Ain afviklet. Rytterne skulle tilbagelægge 157,4 kilometer fra Montmerle-sur-Saône til Trévoux. Undervejs var der ikke de store udfordringer, og en massespurt var derfor forventelig.

 

Dagen blev præget af et fire mand stort morgenudbrud. Det bestod af Joël Zangerlé (Leopard-Trek CT), Thomas Vaubourzeix (La Pomme Marseille), Nicolas Bazin (Auber 93) samt Erwan Téguel fra det franske landshold.

 

På sit højeste var forspringet til feltet over de ti minutter, men langsomt blev det kørt ind igen. Med omkring fem kilometer tilbage var det slut for lykkeridderne.

 

Finalen
Dermed skulle det afgøres i en spurt. Team Saxo Bank-Tinkoff Bank kørte frem med de to Haedo-brødre. Planen var, at Juan José skulle agere lead-out for lillebror. Det var lige ved at lykkes for det danske WorldTour-hold, men på de sidste meter måtte Lucas Sebastian Haedo se sig slået af hviderusseren Yauheni Hutarovich fra FDJ-Big Mat. Gerald Ciolek fra Omega Pharma-QuickStep indtog tredjepladsen.

 

I den samlede stilling fører Hutarovich naturligvis foran Haedo inden morgendagens to halvetaper.

 

Resultat af 1. etape
1 Yauheni Hutarovich - FDJ-Big Mat 3.37.23
2 Lucas Sebastian Haedo - Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
3 Gerald Ciolek - Omega Pharma-Quickstep
4 Enrique Sanz - Movistar Team
5 Cyril Lemoine - Saur - Sojasun
6 Koldo Fernandez - Garmin - Sharp
7 Kévin Reza - Team Europcar
8 André Schulze - Team NetApp
9 Eugenio Alafaci - Leopard Trek Continental Team
10 Moreno Hofland - Rabobank Continental Team
11 Christophe Le Mevel - Garmin - Sharp
12 Andrew Talansky - Garmin - Sharp
13 Michel Kreder - Garmin - Sharp
14 Andrew Fenn - Omega Pharma-Quickstep
15 Romain Bardet - AG2R La Mondiale
16 Fabian Wegmann - Garmin - Sharp
17 Arman Kamyshev - Continental Team Astana
18 Cédric Pineau - FDJ-Big Mat
19 Armindo Fonseca - Bretagne - Schuller
20 Martijn Maaskant - Garmin - Sharp
21 Clément Koretzky - La Pomme Marseille
22 Nick Van Der Lijke - Rabobank Continental Team
23 Sergio Pardilla Bellon - Movistar Team
24 Julien Berard - AG2R La Mondiale
25 Marco Minnaard - Rabobank Continental Team
26 Daan Olivier - Rabobank Continental Team
27 Alexandr Pliuschin - Leopard Trek Continental Team
28 Rob Ruijgh - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
29 Johnny Hoogerland - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
30 Dario Cataldo - Omega Pharma-Quickstep
31 Pierre-Luc Perichon - La Pomme Marseille
32 Warren Barguil - France Espoir Team
33 Guillaume Bonnafond - AG2R La Mondiale
34 Benjamin Giraud - La Pomme Marseille
35 Mickaël Buffaz - Cofidis, Le Credit En Ligne
36 Jesus Ezquerra - Leopard Trek Continental Team
37 Tomasz Marczynski - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
38 Matthias Brandle - Team NetApp
39 Antoine Lavieu - France Espoir Team
40 Jimmy Turgis - France Espoir Team
41 Yannick Talabardon - Saur - Sojasun
42 Serge Pauwels - Omega Pharma-Quickstep
43 Alexandr Shushemoin - Continental Team Astana
44 Ruben Plaza Molina - Movistar Team
45 Romain Feillu - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
46 Florent Barle - Cofidis, Le Credit En Ligne
47 Ruslan Tleubayev - Continental Team Astana
48 Rafal Majka - Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
49 José Herrada Lopez - Movistar Team
50 Julian Kern - Leopard Trek Continental Team
51 Jan Barta - Team NetApp
52 Volodymir Gustov - Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
53 Jerome Coppel - Saur - Sojasun
54 Marzio Bruseghin - Movistar Team
55 Giorgio Brambilla - Leopard Trek Continental Team
56 Mirko Selvaggi - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
57 Gael Malacarne - Bretagne - Schuller
58 Mads Christensen - Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
59 Steven Tronet - Auber 93
60 Guillaume Faucon - Auber 93
61 Rudy Molard - Cofidis, Le Credit En Ligne
62 Pierre Rolland - Team Europcar
63 Dimitri Le Boulch - Auber 93
64 Thibaut Pinot - FDJ-Big Mat
65 Daniel Navarro Garcia - Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
66 Johan Le Bon - Bretagne - Schuller
67 Sébastien Duret - Bretagne - Schuller
68 Jonathan Thire - Auber 93
69 Sébastien Minard - AG2R La Mondiale
70 Maurits Lammertink - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
71 Thomas Peterson - Garmin - Sharp
72 Nicolas Bazin - Auber 93
73 Johan Mombaerts - Auber 93
74 Sandy Casar - FDJ-Big Mat
75 John Gadret - AG2R La Mondiale
76 Perrig Quemeneur - Team Europcar
77 Juan Ernesto Chamorro Chitan - Colombia Espoir Team
78 Yohan Cauquil - La Pomme Marseille
79 Nikolas Maes - Omega Pharma-Quickstep
80 Benat Intxausti Elorriaga - Movistar Team
81 Blaz Jarc - Team NetApp
82 Axel Domont - France Espoir Team
83 Maxime Bouet - AG2R La Mondiale
84 Vladimir Karpets - Movistar Team
85 Alexey Lutsenko - Continental Team Astana
86 Jasper Bovenhuis - Rabobank Continental Team
87 Kristof Vandewalle - Omega Pharma-Quickstep
88 James De Jesus Jaramillo - Colombia Espoir Team
89 Wesley Kreder - Rabobank Continental Team
90 Erwan Teguel - France Espoir Team
91 Yoann Bagot - Cofidis, Le Credit En Ligne
92 Jimmy Engoulvent - Saur - Sojasun
93 Pierrick Fedrigo - FDJ-Big Mat
94 Nikita Umerbekov - Continental Team Astana
95 Grégoire Tarride - La Pomme Marseille
96 Rein Taaramae - Cofidis, Le Credit En Ligne
97 Ruben Zepuntke - Rabobank Continental Team
98 Sébastien Chavanel - Team Europcar
99 Florian Guillou - Bretagne - Schuller
100 Jan Hirt - Leopard Trek Continental Team
101 Bert-Jan Lindeman - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
102 Anthony Charteau - Team Europcar
103 Christophe Kern - Team Europcar
104 Daniil Fominykh - Continental Team Astana
105 Geoffroy Lequatre - Bretagne - Schuller
106 Stéphane Rossetto - France Espoir Team
107 David Moncoutie - Cofidis, Le Credit En Ligne
108 Evaldas Siskevicius - La Pomme Marseille
109 Théo Vimpere - France Espoir Team
110 Jesus Hernandez Blazquez - Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
111 Jeremy Bescond - Cofidis, Le Credit En Ligne
112 Joel Zangerle - Leopard Trek Continental Team
113 Guillaume Levarlet - Saur - Sojasun
114 Nazar Jumabekov - Continental Team Astana
115 Ever Alexander Rivera Guerrero - Colombia Espoir Team
116 Fernando Orjuela Gutierrez - Colombia Espoir Team 0.24
117 Juan José Haedo - Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
118 Laurent Mangel - Saur - Sojasun 0.34
119 César Nicolas Paredes - Colombia Espoir Team 0.37
120 Hugo Sebastian Salazar - Colombia Espoir Team
121 Damien Gaudin - Team Europcar 0.43
122 Markus Eichler - Team NetApp 0.50
123 Juan Diego Quintero Gil - Colombia Espoir Team 0.52
124 Thomas Vaubourzeix - La Pomme Marseille
125 Jonathan Hivert - Saur - Sojasun 0.55
126 Francis Mourey - FDJ-Big Mat 0.59
127 Frantisek Rabon - Omega Pharma-Quickstep 1.10
128 Eric Berthou - Bretagne - Schuller 9.10
129 Daniel Schorn - Team NetApp
130 Arthur Vichot - FDJ-Big Mat
131 Michael Schwarzmann - Team NetApp
132 Flavien Dassonville - Auber 93
133 Anthony Ravard - AG2R La Mondiale
 

Samlet stilling
1 Yauheni Hutarovich - FDJ-Big Mat 3.37.13
2 Lucas Sebastian Haedo - Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0.04
3 Gerald Ciolek - Omega Pharma-Quickstep 0.06
4 Enrique Sanz - Movistar Team 0.10
5 Cyril Lemoine - Saur - Sojasun
6 Koldo Fernandez - Garmin - Sharp
7 Kévin Reza - Team Europcar
8 André Schulze - Team NetApp
9 Eugenio Alafaci - Leopard Trek Continental Team
10 Moreno Hofland - Rabobank Continental Team
11 Christophe Le Mevel - Garmin - Sharp
12 Andrew Talansky - Garmin - Sharp
13 Michel Kreder - Garmin - Sharp
14 Andrew Fenn - Omega Pharma-Quickstep
15 Romain Bardet - AG2R La Mondiale
16 Fabian Wegmann - Garmin - Sharp
17 Arman Kamyshev - Continental Team Astana
18 Cédric Pineau - FDJ-Big Mat
19 Armindo Fonseca - Bretagne - Schuller
20 Martijn Maaskant - Garmin - Sharp
21 Clément Koretzky - La Pomme Marseille
22 Nick Van Der Lijke - Rabobank Continental Team
23 Sergio Pardilla Bellon - Movistar Team
24 Julien Berard - AG2R La Mondiale
25 Marco Minnaard - Rabobank Continental Team
26 Daan Olivier - Rabobank Continental Team
27 Alexandr Pliuschin - Leopard Trek Continental Team
28 Rob Ruijgh - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
29 Johnny Hoogerland - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
30 Dario Cataldo - Omega Pharma-Quickstep
31 Pierre-Luc Perichon - La Pomme Marseille
32 Warren Barguil - France Espoir Team
33 Guillaume Bonnafond - AG2R La Mondiale
34 Benjamin Giraud - La Pomme Marseille
35 Mickaël Buffaz - Cofidis, Le Credit En Ligne
36 Jesus Ezquerra - Leopard Trek Continental Team
37 Tomasz Marczynski - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
38 Matthias Brandle - Team NetApp
39 Antoine Lavieu - France Espoir Team
40 Jimmy Turgis - France Espoir Team
41 Yannick Talabardon - Saur - Sojasun
42 Serge Pauwels - Omega Pharma-Quickstep
43 Alexandr Shushemoin - Continental Team Astana
44 Ruben Plaza Molina - Movistar Team
45 Romain Feillu - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
46 Florent Barle - Cofidis, Le Credit En Ligne
47 Ruslan Tleubayev - Continental Team Astana
48 Rafal Majka - Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
49 José Herrada Lopez - Movistar Team
50 Julian Kern - Leopard Trek Continental Team
51 Jan Barta - Team NetApp
52 Volodymir Gustov - Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
53 Jerome Coppel - Saur - Sojasun
54 Marzio Bruseghin - Movistar Team
55 Giorgio Brambilla - Leopard Trek Continental Team
56 Mirko Selvaggi - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
57 Gael Malacarne - Bretagne - Schuller
58 Mads Christensen - Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
59 Steven Tronet - Auber 93
60 Guillaume Faucon - Auber 93
61 Rudy Molard - Cofidis, Le Credit En Ligne
62 Pierre Rolland - Team Europcar
63 Dimitri Le Boulch - Auber 93
64 Thibaut Pinot - FDJ-Big Mat
65 Daniel Navarro Garcia - Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
66 Johan Le Bon - Bretagne - Schuller
67 Sébastien Duret - Bretagne - Schuller
68 Jonathan Thire - Auber 93
69 Sébastien Minard - AG2R La Mondiale
70 Maurits Lammertink - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
71 Thomas Peterson - Garmin - Sharp
72 Nicolas Bazin - Auber 93
73 Johan Mombaerts - Auber 93
74 Sandy Casar - FDJ-Big Mat
75 John Gadret - AG2R La Mondiale
76 Perrig Quemeneur - Team Europcar
77 Juan Ernesto Chamorro Chitan - Colombia Espoir Team
78 Yohan Cauquil - La Pomme Marseille
79 Nikolas Maes - Omega Pharma-Quickstep
80 Benat Intxausti Elorriaga - Movistar Team
81 Blaz Jarc - Team NetApp
82 Axel Domont - France Espoir Team
83 Maxime Bouet - AG2R La Mondiale
84 Vladimir Karpets - Movistar Team
85 Alexey Lutsenko - Continental Team Astana
86 Jasper Bovenhuis - Rabobank Continental Team
87 Kristof Vandewalle - Omega Pharma-Quickstep
88 James De Jesus Jaramillo - Colombia Espoir Team
89 Wesley Kreder - Rabobank Continental Team
90 Erwan Teguel - France Espoir Team
91 Yoann Bagot - Cofidis, Le Credit En Ligne
92 Jimmy Engoulvent - Saur - Sojasun
93 Pierrick Fedrigo - FDJ-Big Mat
94 Nikita Umerbekov - Continental Team Astana
95 Grégoire Tarride - La Pomme Marseille
96 Rein Taaramae - Cofidis, Le Credit En Ligne
97 Ruben Zepuntke - Rabobank Continental Team
98 Sébastien Chavanel - Team Europcar
99 Florian Guillou - Bretagne - Schuller
100 Jan Hirt - Leopard Trek Continental Team
101 Bert-Jan Lindeman - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
102 Anthony Charteau - Team Europcar
103 Christophe Kern - Team Europcar
104 Daniil Fominykh - Continental Team Astana
105 Geoffroy Lequatre - Bretagne - Schuller
106 Stéphane Rossetto - France Espoir Team
107 David Moncoutie - Cofidis, Le Credit En Ligne
108 Evaldas Siskevicius - La Pomme Marseille
109 Théo Vimpere - France Espoir Team
110 Jesus Hernandez Blazquez - Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
111 Jeremy Bescond - Cofidis, Le Credit En Ligne
112 Joel Zangerle - Leopard Trek Continental Team
113 Guillaume Levarlet - Saur - Sojasun
114 Nazar Jumabekov - Continental Team Astana
115 Ever Alexander Rivera Guerrero - Colombia Espoir Team
116 Fernando Orjuela Gutierrez - Colombia Espoir Team 0.34
117 Juan José Haedo - Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
118 Laurent Mangel - Saur - Sojasun 0.44
119 César Nicolas Paredes - Colombia Espoir Team 0.47
120 Hugo Sebastian Salazar - Colombia Espoir Team
121 Damien Gaudin - Team Europcar 0.53
122 Markus Eichler - Team NetApp 1.00
123 Juan Diego Quintero Gil - Colombia Espoir Team 1.02
124 Thomas Vaubourzeix - La Pomme Marseille
125 Jonathan Hivert - Saur - Sojasun 1.05
126 Francis Mourey - FDJ-Big Mat 1.09
127 Frantisek Rabon - Omega Pharma-Quickstep 1.20
128 Eric Berthou - Bretagne - Schuller 9.20
129 Daniel Schorn - Team NetApp
130 Arthur Vichot - FDJ-Big Mat
131 Michael Schwarzmann - Team NetApp
132 Flavien Dassonville - Auber 93
133 Anthony Ravard - AG2R La Mondiale
 

Pointkonkurrencen
1 Yauheni Hutarovich - FDJ-Big Mat 25
2 Lucas Sebastian Haedo - Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 20
3 Gerald Ciolek - Omega Pharma-Quickstep 16
4 Enrique Sanz - Movistar Team 14
5 Cyril Lemoine - Saur - Sojasun 12
6 Koldo Fernandez - Garmin - Sharp 10
7 Kévin Reza - Team Europcar 9
8 André Schulze - Team NetApp 8
9 Eugenio Alafaci - Leopard Trek Continental Team 7
10 Moreno Hofland - Rabobank Continental Team 6
11 Erwan Teguel - France Espoir Team 5
12 Christophe Le Mevel - Garmin - Sharp 5
13 Andrew Talansky - Garmin - Sharp 4
14 Nicolas Bazin - Auber 93 3
15 Michel Kreder - Garmin - Sharp 3
16 Andrew Fenn - Omega Pharma-Quickstep 2
17 Joel Zangerle - Leopard Trek Continental Team 1
18 Romain Bardet - AG2R La Mondiale 1
 

Bjergkonkurrencen
1 Nicolas Bazin - Auber 93 5
2 Thomas Vaubourzeix - La Pomme Marseille 3
3 Erwan Teguel - France Espoir Team 1
 

Ungdomskonkurrencen
1 Eugenio Alafaci - Leopard Trek Continental Team 3.37.23
2 Moreno Hofland - Rabobank Continental Team
3 Andrew Fenn - Omega Pharma-Quickstep
4 Romain Bardet - AG2R La Mondiale
5 Arman Kamyshev - Continental Team Astana
6 Clément Koretzky - La Pomme Marseille
7 Nick Van Der Lijke - Rabobank Continental Team
8 Daan Olivier - Rabobank Continental Team
9 Warren Barguil - France Espoir Team
10 Jesus Ezquerra - Leopard Trek Continental Team
11 Antoine Lavieu - France Espoir Team
12 Jimmy Turgis - France Espoir Team
13 Thibaut Pinot - FDJ-Big Mat
14 Johan Le Bon - Bretagne - Schuller
15 Maurits Lammertink - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
16 Juan Ernesto Chamorro Chitan - Colombia Espoir Team
17 Axel Domont - France Espoir Team
18 Alexey Lutsenko - Continental Team Astana
19 Jasper Bovenhuis - Rabobank Continental Team
20 James De Jesus Jaramillo - Colombia Espoir Team
21 Wesley Kreder - Rabobank Continental Team
22 Erwan Teguel - France Espoir Team
23 Nikita Umerbekov - Continental Team Astana
24 Grégoire Tarride - La Pomme Marseille
25 Ruben Zepuntke - Rabobank Continental Team
26 Jan Hirt - Leopard Trek Continental Team
27 Daniil Fominykh - Continental Team Astana
28 Théo Vimpere - France Espoir Team
29 Jeremy Bescond - Cofidis, Le Credit En Ligne
30 Ever Alexander Rivera Guerrero - Colombia Espoir Team
31 Fernando Orjuela Gutierrez - Colombia Espoir Team 0.24
32 César Nicolas Paredes - Colombia Espoir Team 0.37
33 Hugo Sebastian Salazar - Colombia Espoir Team
34 Juan Diego Quintero Gil - Colombia Espoir Team 0.52
35 Michael Schwarzmann - Team NetApp 9.10
36 Flavien Dassonville - Auber 93
 

Holdkonkurrencen
1 Garmin - Sharp 10.52.09
2 Omega Pharma - Quickstep
3 Rabobank Continental Team
4 Movistar Team
5 Leopard Trek Continental Team
6 AG2R la Mondiale
7 FDJ - Big Mat
8 La Pomme Marseille
9 Vacansoleil - DCM Pro Cycling Team
10 Team Netapp
11 Saur - Sojasun
12 Team Saxo Bank - Tinkoff Bank
13 Continental Team Astana
14 France Espoir Team
15 Bretagne - Schuller
16 Cofidis Le Crédit en Ligne
17 Team Europcar
18 Auber 93
19 Colombia Espoir Team

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Milano-Sanremo(1.UWT) 23/03

Bredene Koksijde Classic(1.HC ) 22/03

Bredene Koksijde Classic(1.HC ) 22/03

Milano-Sanremo(1.UWT) 23/03

Trofeo Da Moreno - Piccol...(1.WWT) 24/03

Trofeo Da Moreno - Piccol...(1.NCUPJW) 24/03

Grand Prix de Denain - Po...(1.HC ) 24/03

Le Tour de Langkawi(2.HC) 24/03-31/03

Volta Ciclista a Catalunya(2.UWT) 25/03-31/03

Driedaagse Brugge-De Panne(1.UWT) 27/03

Settimana Internazionale ...(2.1) 27/03-31/03

Driedaagse Brugge-De Panne(1.WWT) 28/03

E3 BinckBank Classic(1.UWT) 29/03

Classic Loire Atlantique(1.1) 30/03

Gent-Wevelgem In Flanders...(1.WWT) 31/03

Gent-Wevelgem In Flanders...(1.NCUPJW) 31/03

Gent-Wevelgem(1.UWT) 31/03

Cholet - Pays De Loire(1.1) 31/03

Gent-Wevelgem(1.NCUP) 31/03

Gent-Wevelgem(1.NCUP) 31/03

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger