Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Jean-Patrick Nazon slog til

Jean-Patrick Nazon slog til

12. marts 2007 17:150

I dag blev 1. etape af Paris - Nice kørt fra Cloyes-sur-le-Loir til Buzançais over 186 km.

Annonce

Etapen blev domineret af et 4-mandsudbrud med Romain Feillu (Agritubel), Christophe Laurent (Credit Agricole), Herve Duclos-Lassalle (Cofidis) og Ivan Velasco (Euskaltel), der angreb tidligt på etapen. Feltet lod udbruddet køre og på et tidspunkt havde de et forspring på 9 minutter.

Med 15 kilometer til mål var forspringet stadig på over 2 minutter, og det gjorde, at sprinterholdene måtte på hårdt arbejde. Et arbejde der lykkedes - med 2,5 kilometer til mål blev feltet igen samlet.

Med 1 km til mål skulle rytterne igennem et meget skarp sving, og det slog sprinterholdene ud af kurs. Quickstep havde ellers sat hele toget frem, men Tom Boonen kom ikke helt med rundt i svinget, og dermed blev spurten meget uorganiseret. Noget franske Jean-Patrick Nazon (AG2r) udnyttede, da han slog hul til feltet med 300 meter til mål. Et hul, som det lige præcis ikke lykkedes de øvrige ryttere at få lukket.




Sebastian Siedler (Milram) tog sig af 2. pladsen foran Mathew Hayman (Rabobank). Daniele Bennati (Lampre-Fondital) blev nummer fire og fik dermed ingen bonussekunder. Det betyder også at samlet forsvarede David Millar (Saunier Duval) førertrøjen.

Resultat af 1. etape

1 Jean-Patrick Nazon - Ag2r Prévoyance 4.29.39 (41.386 km/t)
2 Sebastian Siedler - Milram
3 Mathew Hayman - Rabobank
4 Daniele Bennati - Lampre-Fondital
5 Vicente Reynes - Caisse d'Epargne
6 Igor Astarloa - Milram
7 Murilo Fischer - Liquigas
8 Tom Boonen - Quickstep-Innergetic
9 Guennadi Mikhailov - Astana
10 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom
11 Gregory Henderson - T-Mobile
12 Francisco José Ventoso - Saunier Duval-Prodir
13 Mirco Lorenzetto - Milram
14 Tomas Vaitkus - Discovery Channel
15 Aaron Kemps - Astana
16 Thomas Fothen - Gerolsteiner
17 Jesús Del Nero - Saunier Duval-Prodir
18 Igor Abakoumov - Astana
19 Alan Pérez - Euskaltel-Euskadi
20 Angelo Furlan - Crédit Agricole
21 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom
22 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi
23 Roy Sentjens - Predictor-Lotto
24 Luca Paolini - Liquigas
25 Tyler Farrar - Cofidis
26 Mikel Gaztañaga Echeverria - Agritubel
27 Freddy Bichot - Agritubel
28 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole
29 Dmitriy Muravyev - Astana
30 Patrik Sinkewitz - T-Mobile
31 David Millar - Saunier Duval-Prodir
32 Yuriy Krivtsov - Ag2r Prévoyance
33 Joaquím Rodríguez - Caisse d'Epargne
34 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto
35 Heinrich Haussler - Gerolsteiner
36 Yaroslav Popovych - Discovery Channel
37 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux
38 Bobby Julich - Team CSC
39 William Bonnet - Crédit Agricole
40 Roman Kreuziger - Liquigas
41 Mario Aerts - Predictor-Lotto
42 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic
43 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital
44 Xavier Florencio - Bouygues Telecom
45 Luis León Sánchez - Caisse d'Epargne
46 Jurgen Van de Walle - Quickstep-Innergetic
47 Bert Roesems - Predictor-Lotto
48 Joost Posthuma - Rabobank
49 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi
50 Patxi Vila - Lampre-Fondital
51 Jurgen Van den Broeck - Predictor-Lotto
52 Roger Hammond - T-Mobile
53 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi
54 Gorka Verdugo - Euskaltel-Euskadi
55 Marcus Zberg - Gerolsteiner
56 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne
57 Cadel Evans - Predictor-Lotto
58 Kasper Klostergård - Team CSC
59 Gerben Löwik - Rabobank
60 Marcus Burghardt - T-Mobile
61 Tom Danielson - Discovery Channel
62 Luke Roberts - Team CSC
63 David López García - Caisse d'Epargne
64 Stijn Devolder - Discovery Channel
65 Franco Pellizotti - Liquigas
66 Aivaras Baranauskas - Agritubel
67 Aleksandr Kuschynski - Liquigas
68 Rémi Pauriol - Crédit Agricole
69 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole
70 Alberto Contador - Discovery Channel
71 Daniele Righi - Lampre-Fondital
72 Nicolas Jalabert - Agritubel
73 Markel Irizar - Euskaltel-Euskadi
74 Mathieu Ladagnous - Française Des Jeux
75 Eduardo Gonzalo - Agritubel
76 Alexandr Kolobnev - Team CSC
77 Juan Antonio Flecha - Rabobank
78 Andy Schleck - Team CSC
79 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance
80 Fränk Schleck - Team CSC
81 Davide Rebellin - Gerolsteiner
82 Cyril Dessel - Ag2r Prévoyance
83 Maxime Monfort - Cofidis
84 Volker Ordowski - Gerolsteiner
85 Pietro Caucchioli - Crédit Agricole
86 Didier Rous - Bouygues Telecom
87 Hubert Dupont - Ag2r Prévoyance
88 Michael Barry - T-Mobile
89 Samuel Dumoulin - Ag2r Prévoyance
90 Maxim Iglinsky - Astana
91 Alberto Fernández De La Puebla - Saunier Duval-Prodir
92 Francisco Pérez - Caisse d'Epargne
93 Bert Grabsch - T-Mobile
94 Patrick Calcagni - Liquigas
95 Andoni Aranaga - Euskaltel-Euskadi
96 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance
97 Sylvain Chavanel - Cofidis
98 Iker Camaño - Saunier Duval-Prodir
99 Philippe Gilbert - Française Des Jeux
100 Christophe Detilloux - Française Des Jeux
101 Levi Leipheimer - Discovery Channel
102 Jakob Piil - T-Mobile
103 Stéphane Augé - Cofidis
104 Chris Horner - Predictor-Lotto
105 Sébastien Joly - Française Des Jeux
106 Ralf Grabsch - Milram
107 Steven De Jongh - Quickstep-Innergetic
108 Martin Müller - Milram
109 Thomas Frei - Astana
110 Matej Mugerli - Liquigas
111 Christian Vande Velde - Team CSC
112 Pieter Weening - Rabobank
113 Simon Gerrans - Ag2r Prévoyance
114 Alessandro Vanotti - Liquigas
115 Amaël Moinard - Cofidis
116 Bernhard Kohl - Gerolsteiner
117 Matthias Russ - Gerolsteiner
118 Oliver Zaugg - Gerolsteiner
119 Josep Jufré - Predictor-Lotto
120 Koos Moerenhout - Rabobank
121 Iban Mayo - Saunier Duval-Prodir
122 Thorwald Veneberg - Rabobank
123 Sergio Paulinho - Discovery Channel
124 Anthony Charteau - Crédit Agricole
125 Yoann Le Boulanger - Bouygues Telecom
126 David Loosli - Lampre-Fondital
127 Steve Zampieri - Cofidis
128 Sandy Casar - Française Des Jeux
129 Frédéric Bessy - Cofidis
130 Benoît Joachim - Astana
131 Aitor Pérez Arrieta - Caisse d'Epargne
132 Axel Merckx - T-Mobile
133 Nicolas Vogondy - Agritubel
134 José Antonio Redondo - Astana
135 David Zabriskie - Team CSC
136 Christophe Laurent - Crédit Agricole
137 Nicolas Crosbie - Bouygues Telecom
138 Massimiliano Mori - Lampre-Fondital
139 Thierry Marichal - Française Des Jeux
140 Kai Reus - Rabobank
141 Remmert Wielinga - Saunier Duval-Prodir
142 Romain Feillu - Agritubel
143 Matthew White - Discovery Channel
144 Laurent Lefèvre - Bouygues Telecom
145 Pierrick Fédrigo - Bouygues Telecom
146 Sébastien Rosseler - Quickstep-Innergetic
147 Wilfried Cretskens - Quickstep-Innergetic
148 Benoît Vaugrenard - Française Des Jeux
149 José Vicente Garcia - Caisse d'Epargne
150 Hervé Duclos-Lassalle - Cofidis
151 Christophe Rinero - Saunier Duval-Prodir
152 Benoît Salmon - Agritubel
153 Matteo Tosatto - Quickstep-Innergetic
154 Björn Schröder - Milram 0.21
155 Brett Lancaster - Milram
156 Iban Velasco Murillo - Euskaltel-Euskadi 0.22
157 Claudio Corioni - Lampre-Fondital
158 Fabio Baldato - Lampre-Fondital 0.53
159 Alberto Ongarato - Milram
160 Kevin Van Impe - Quickstep-Innergetic 1.13


Samlet stilling efter 1. etape
1 David Millar - Saunier Duval-Prodir 4.35.40
2 Roman Kreuziger - Liquigas 0.01
3 Luis León Sánchez - Caisse d'Epargne 0.02
4 Alberto Contador - Discovery Channel
5 Sébastien Joly - Française Des Jeux
6 Levi Leipheimer - Discovery Channel 0.03
7 Francisco José Ventoso - Saunier Duval-Prodir 0.04
8 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux
9 Remmert Wielinga - Saunier Duval-Prodir
10 Joost Posthuma - Rabobank 0.05
11 Daniele Bennati - Lampre-Fondital 0.06
12 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom
13 Bobby Julich - Team CSC
14 Franco Pellizotti - Liquigas
15 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic 0.07
16 Davide Rebellin - Gerolsteiner
17 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 0.08
18 Cadel Evans - Predictor-Lotto
19 Rémi Pauriol - Crédit Agricole
20 Philippe Gilbert - Française Des Jeux
21 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital 0.09
22 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi
23 Jurgen Van den Broeck - Predictor-Lotto
24 Luke Roberts - Team CSC
25 Francisco Pérez - Caisse d'Epargne
26 Sylvain Chavanel - Cofidis
27 Vicente Reynes - Caisse d'Epargne 0.10
28 Igor Astarloa - Milram
29 Jesús Del Nero - Saunier Duval-Prodir
30 Joaquím Rodríguez - Caisse d'Epargne
31 Maxime Monfort - Cofidis
32 Didier Rous - Bouygues Telecom
33 Samuel Dumoulin - Ag2r Prévoyance
34 Sandy Casar - Française Des Jeux
35 Aitor Pérez Arrieta - Caisse d'Epargne
36 Murilo Fischer - Liquigas 0.11
37 Yaroslav Popovych - Discovery Channel
38 Sebastian Siedler - Milram
39 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi
40 Stijn Devolder - Discovery Channel
41 Tom Danielson - Discovery Channel
42 Andoni Aranaga - Euskaltel-Euskadi
43 Simon Gerrans - Ag2r Prévoyance
44 David Zabriskie - Team CSC
45 Mirco Lorenzetto - Milram 0.12
46 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole
47 Jean-Patrick Nazon - Ag2r Prévoyance
48 Andy Schleck - Team CSC
49 Cyril Dessel - Ag2r Prévoyance
50 Sébastien Rosseler - Quickstep-Innergetic
51 Patrik Sinkewitz - T-Mobile 0.13
52 Patxi Vila - Lampre-Fondital
53 Sergio Paulinho - Discovery Channel
54 Tom Boonen - Quickstep-Innergetic 0.14
55 Tyler Farrar - Cofidis
56 Markel Irizar - Euskaltel-Euskadi
57 Alessandro Vanotti - Liquigas
58 Romain Feillu - Agritubel
59 Gregory Henderson - T-Mobile 0.15
60 Tomas Vaitkus - Discovery Channel
61 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi
62 Yuriy Krivtsov - Ag2r Prévoyance
63 Mathieu Ladagnous - Française Des Jeux
64 Nicolas Vogondy - Agritubel
65 José Vicente Garcia - Caisse d'Epargne
66 Dmitriy Muravyev - Astana 0.16
67 William Bonnet - Crédit Agricole
68 Gorka Verdugo - Euskaltel-Euskadi
69 Chris Horner - Predictor-Lotto
70 Amaël Moinard - Cofidis
71 Pierrick Fédrigo - Bouygues Telecom
72 Alan Pérez - Euskaltel-Euskadi 0.17
73 Mathew Hayman - Rabobank
74 Jurgen Van de Walle - Quickstep-Innergetic
75 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole
76 Fränk Schleck - Team CSC
77 Christian Vande Velde - Team CSC
78 Pieter Weening - Rabobank
79 Josep Jufré - Predictor-Lotto
80 Kai Reus - Rabobank
81 Aaron Kemps - Astana 0.18
82 Xavier Florencio - Bouygues Telecom
83 Nicolas Jalabert - Agritubel
84 Alberto Fernández De La Puebla - Saunier Duval-Prodir
85 Iker Camaño - Saunier Duval-Prodir
86 Laurent Lefèvre - Bouygues Telecom
87 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne 0.19
88 Juan Antonio Flecha - Rabobank
89 Patrick Calcagni - Liquigas
90 Matteo Tosatto - Quickstep-Innergetic
91 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto 0.20
92 Pietro Caucchioli - Crédit Agricole
93 David Loosli - Lampre-Fondital
94 Bert Roesems - Predictor-Lotto 0.21
95 David López García - Caisse d'Epargne
96 Steven De Jongh - Quickstep-Innergetic
97 Hervé Duclos-Lassalle - Cofidis
98 Roger Hammond - T-Mobile 0.22
99 Aivaras Baranauskas - Agritubel
100 Daniele Righi - Lampre-Fondital
101 Aleksandr Kuschynski - Liquigas
102 Matej Mugerli - Liquigas
103 Koos Moerenhout - Rabobank
104 Yoann Le Boulanger - Bouygues Telecom
105 Alexandr Kolobnev - Team CSC 0.23
106 Maxim Iglinsky - Astana
107 Bert Grabsch - T-Mobile
108 Steve Zampieri - Cofidis
109 Stéphane Augé - Cofidis 0.24
110 Thomas Frei - Astana
111 Oliver Zaugg - Gerolsteiner
112 Frédéric Bessy - Cofidis
113 Thomas Fothen - Gerolsteiner 0.25
114 Luca Paolini - Liquigas
115 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance
116 Heinrich Haussler - Gerolsteiner 0.26
117 Hubert Dupont - Ag2r Prévoyance
118 Anthony Charteau - Crédit Agricole
119 Axel Merckx - T-Mobile
120 Matthew White - Discovery Channel
121 Guennadi Mikhailov - Astana 0.27
122 Igor Abakoumov - Astana
123 Angelo Furlan - Crédit Agricole
124 Freddy Bichot - Agritubel
125 Jakob Piil - T-Mobile
126 Matthias Russ - Gerolsteiner
127 Christophe Laurent - Crédit Agricole
128 Mikel Gaztañaga Echeverria - Agritubel 0.28
129 Mario Aerts - Predictor-Lotto
130 Marcus Burghardt - T-Mobile
131 Michael Barry - T-Mobile
132 José Antonio Redondo - Astana
133 Nicolas Crosbie - Bouygues Telecom
134 Iban Mayo - Saunier Duval-Prodir 0.29
135 Thorwald Veneberg - Rabobank
136 Roy Sentjens - Predictor-Lotto 0.31
137 Gerben Löwik - Rabobank
138 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance
139 Volker Ordowski - Gerolsteiner
140 Martin Müller - Milram
141 Thierry Marichal - Française Des Jeux
142 Benoît Vaugrenard - Française Des Jeux
143 Wilfried Cretskens - Quickstep-Innergetic
144 Marcus Zberg - Gerolsteiner 0.32
145 Massimiliano Mori - Lampre-Fondital
146 Christophe Rinero - Saunier Duval-Prodir
147 Brett Lancaster - Milram 0.33
148 Kasper Klostergård - Team CSC
149 Bernhard Kohl - Gerolsteiner
150 Eduardo Gonzalo - Agritubel 0.34
151 Christophe Detilloux - Française Des Jeux
152 Benoît Joachim - Astana 0.37
153 Ralf Grabsch - Milram 0.38
154 Björn Schröder - Milram 0.42
155 Benoît Salmon - Agritubel 0.46
156 Claudio Corioni - Lampre-Fondital 0.48
157 Iban Velasco Murillo - Euskaltel-Euskadi 0.57
158 Alberto Ongarato - Milram 1.15
159 Fabio Baldato - Lampre-Fondital 1.19
160 Kevin Van Impe - Quickstep-Innergetic 1.24


Pointkonkurrencen efter 1. etape
1 Daniele Bennati - Lampre-Fondital 26 pts
2 David Millar - Saunier Duval-Prodir 25
3 Jean-Patrick Nazon - Ag2r Prévoyance 25
4 Francisco José Ventoso - Saunier Duval-Prodir 23
5 Roman Kreuziger - Liquigas 22
6 Sebastian Siedler - Milram 22
7 Sébastien Joly - Française Des Jeux 20
8 Mathew Hayman - Rabobank 20
9 Luis León Sánchez - Caisse d'Epargne 18
10 Alberto Contador - Discovery Channel 16
11 Vicente Reynes - Caisse d'Epargne 16
12 Levi Leipheimer - Discovery Channel 15
13 Igor Astarloa - Milram 15
14 Murilo Fischer - Liquigas 14
15 Remmert Wielinga - Saunier Duval-Prodir 13
16 Tom Boonen - Quickstep-Innergetic 13
17 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux 12
18 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 12
19 Guennadi Mikhailov - Astana 12
20 Joost Posthuma - Rabobank 11
21 Bobby Julich - Team CSC 10
22 Gregory Henderson - T-Mobile 10
23 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom 9
24 Mirco Lorenzetto - Milram 8
25 Franco Pellizotti - Liquigas 7
26 Tomas Vaitkus - Discovery Channel 7
27 Davide Rebellin - Gerolsteiner 6
28 Aaron Kemps - Astana 6
29 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic 5
30 Thomas Fothen - Gerolsteiner 5
31 Romain Feillu - Agritubel 4
32 Hervé Duclos-Lassalle - Cofidis 4
33 Cadel Evans - Predictor-Lotto 4
34 Jesús Del Nero - Saunier Duval-Prodir 4
35 Philippe Gilbert - Française Des Jeux 3
36 Igor Abakoumov - Astana 3
37 Rémi Pauriol - Crédit Agricole 2
38 Alan Pérez - Euskaltel-Euskadi 2
39 Christophe Laurent - Crédit Agricole 2
40 Iban Velasco Murillo - Euskaltel-Euskadi 2
41 Angelo Furlan - Crédit Agricole 1


Bjergkonkurrencen efter 1. etape
1 Romain Feillu - Agritubel 4 pts
2 Hervé Duclos-Lassalle - Cofidis 2
3 Christophe Laurent - Crédit Agricole 1


Ungdomskonkurrencen efter 1. etape
1 Roman Kreuziger - Liquigas 4.35.41
2 Luis León Sánchez - Caisse d'Epargne 0.01
3 Alberto Contador - Discovery Channel
4 Francisco José Ventoso - Saunier Duval-Prodir 0.03
5 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux
6 Rémi Pauriol - Crédit Agricole 0.07
7 Philippe Gilbert - Française Des Jeux
8 Jurgen Van den Broeck - Predictor-Lotto 0.08
9 Jesús Del Nero - Saunier Duval-Prodir 0.09
10 Maxime Monfort - Cofidis
11 Andy Schleck - Team CSC 0.11
12 Tyler Farrar - Cofidis 0.13
13 Romain Feillu - Agritubel
14 Tomas Vaitkus - Discovery Channel 0.14
15 Mathieu Ladagnous - Française Des Jeux
16 William Bonnet - Crédit Agricole 0.15
17 Amaël Moinard - Cofidis
18 Alan Pérez - Euskaltel-Euskadi 0.16
19 Kai Reus - Rabobank
20 Aaron Kemps - Astana 0.17
21 Alberto Fernández De La Puebla - Saunier Duval-Prodir
22 Thomas Frei - Astana 0.23
23 Thomas Fothen - Gerolsteiner 0.24
24 Heinrich Haussler - Gerolsteiner 0.25
25 Matthias Russ - Gerolsteiner 0.26
26 Marcus Burghardt - T-Mobile 0.27
27 José Antonio Redondo - Astana
28 Benoît Vaugrenard - Française Des Jeux 0.30
29 Kasper Klostergård - Team CSC 0.32
30 Bernhard Kohl - Gerolsteiner
31 Eduardo Gonzalo - Agritubel 0.33
32 Claudio Corioni - Lampre-Fondital 0.47


Holdkonkurrencen efter 1. etape
1 Saunier Duval-Prodir
2 Française Des Jeux 0.06
3 Discovery Channel 0.08
4 Liquigas 0.10
5 Caisse d'Epargne 0.13
6 Bouygues Telecom 0.16
7 Team CSC 0.18
8 Lampre-Fondital 0.20
9 Quickstep-Innergetic 0.22
10 Euskaltel-Euskadi 0.23
11 Cofidis 0.25
12 Predictor-Lotto
13 Ag2r Prévoyance
14 Milram 0.26
15 Crédit Agricole 0.28
16 Rabobank 0.31
17 T-Mobile 0.42
18 Agritubel 0.43
19 Gerolsteiner 0.48
20 Astana 0.49

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Grand Prix Cerami(1.1) 25/07

Prueba Villafranca - Ordi...(1.1) 25/07

Oberösterreich Juniorenr...(2.1) 23/07-25/07

OL - Herrer (Enkeltstart)(JO) 28/07

Trofee van Vlaanderen(1.1) 28/07

Vuelta a Castilla y Leon(1.1) 29/07

Tour de l'Ain(2.1) 29/07-31/07

Donostia San Sebastian Kl...(1.UWT) 31/07

Heylen Vastgoed Heistse Pijl(1.1) 31/07

Johan Museeuw Classic(1.1) 31/07

Circuito de Getxo - Memor...(1.1) 01/08

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 04/08-15/08

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka NextHash

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger