Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Jens Voigt vandt enkeltstarten - Opd.

Jens Voigt vandt enkeltstarten - Opd.

08. august 2006 16:450
Med en imponerende enkeltstart satte Jens Voigt alle konkurrenter til vægs, da han iført løbets førertrøje vandt 7. etape i Deutschland Tour, og det ser ud til, at den sympatiske tysker i morgen kan lade sig hylde som samlet vinder af hjemlandets største cykelløb.

Dagens etape så ellers længe ud til at blive vundet af Laszlo Bodrogi (Credit Agricole). Faktisk førte Bodrogi frem til sidste rytter var ude på ruten, og det var naturligvis løbets førende rytter, Jens Voigt, og da tyskeren krydsede målstregen var det over et minut hurtigere end Bodrodi. Dermed vandt Team CSC-rytteren sikkert enkeltstarten og udbyggede føringen til Levi Leipheimer, som nu er på 1.38.


Jens Voigt / Foto: Sirotti


Sidste års vinder, Levi Leipheimer, ligger i øjeblikket på en samlet andenplads, men han har mere end et minut op til Jens Voigt, så med mindre der sker uheld, kan Jens Voigt i morgen notere sig for en af karrierens største sejre.

I morgen sluttes af med en flad etape over 172 km til Karlsruhe.

Resultat af 7. etape
1. Jens Voigt (Ger) Team CSC 45.03
2. Laszlo Bodrogi (Hun) Credit Agricole 1.03
3. Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner 1.04
4. Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana Team 1.05
5. Levi Leipheimer (USA) Gerolsteiner 1.14
6. Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Team 1.20
7. Stijn Devolder (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 1.21
8. Vladimir Gusev (Rus) Discovery Channel Pro Cycling Team 1.33
9. Stefan Schumacher (Ger) Gerolsteiner 1.38
10. Jason Mccartney (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team 1.49
11. Evgeni Petrov (Rus) Lampre-Fondital 2.01
12. Marco Pinotti (Ita) Saunier Duval-Prodir 2.03
13. Christian Müller (Ger) Team CSC 2.05
14. Thomas Dekker (Ned) Rabobank 2.11
15. Kai Reus (Ned) Rabobank 2.18
16. Linus Gerdemann (Ger) T-Mobile Team 2.21
17. Kim Kirchen (Lux) T-Mobile Team 2.24
18. Marzio Bruseghin (Ita) Lampre-Fondital
19. Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step-Innergetic 2.28
20. Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Astana Team 2.31
21. Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom 2.35
22. Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 2.36
23. Wim Van Huffel (Bel) Davitamon-Lotto 2.38
24. Daniel Becke (Ger) Team Milram 2.44
25. Kevin De Weert (Bel) Quick Step-Innergetic 2.48
26. Grischa Niermann (Ger) Rabobank 2.49
27. Inigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Team CSC 2.52
28. Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R Prevoyance 2.53
29. Dario Andriotto (Ita) Liquigas 3.00
30. Torsten Schmidt (Ger) Team Wiesenhof Akud 3.01
31. Eddy Mazzoleni (Ita) T-Mobile Team 3.02
32. Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana Team 3.03
33. Alexei Markov (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears 3.06
34. Patrik Sinkewitz (Ger) T-Mobile Team 3.08
35. Dario David Cioni (Ita) Liquigas
36. Carlos Barredo Llamazales (Spa) Astana Team 3.10
37. Charles Wegelius (GBr) Liquigas
38. Gerben Löwik (Ned) Rabobank 3.11
39. André Greipel (Ger) T-Mobile Team 3.15
40. Daniele Nardello (Ita) T-Mobile Team 3.20
41. Frédéric Finot (Fra) Française des Jeux 3.22
42. Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 3.23
43. Bobby Julich (USA) Team CSC
44. Volodymyr Bileka (Ukr) Discovery Channel Pro Cycling Team 3.25
45. Pieter Mertens (Bel) Davitamon-Lotto
46. Dmitriy Fofonov (Kaz) Credit Agricole 3.27
47. Benoît Joachim (Lux) Discovery Channel Pro Cycling Team 3.29
48. Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner 3.30
49. Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step-Innergetic
50. Marco Fertonani (Ita) Caisse d'Epargne-Illes Balears 3.33
51. Andrea Moletta (Ita) Gerolsteiner
52. Christophe Kern (Fra) Bouygues Telecom
53. Stephan Schreck (Ger) T-Mobile Team 3.38
54. Vladimir Efimkin (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears
55. Michael Barry (Can) Discovery Channel Pro Cycling Team 3.39
56. Leonardo Piepoli (Ita) Saunier Duval-Prodir 3.42
57. Pascal Hungerbühler (Swi) Team Vorarlberg 3.43
58. Stefano Zanini (Ita) Liquigas
59. Matthieu Sprick (Fra) Bouygues Telecom 3.45
60. Lorenzo Bernucci (Ita) T-Mobile Team 3.47
61. Staf Scheirlinckx (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone 3.49
62. Björn Schröder (Ger) Team Milram 3.50
63. Luke Roberts (Aus) Team CSC 3.52
64. Alexandre Usov (Blr) AG2R Prevoyance 3.54
65. Roy Sentjens (Bel) Rabobank 3.55
66. Andy Schleck (Lux) Team CSC 3.56
67. Ralf Grabsch (Ger) Team Milram 4.07
68. Joseba Albizu Lizaso (Spa) Euskaltel-Euskadi 4.08
69. Markel Irizar Aranburu (Spa) Euskaltel-Euskadi 4.12
70. Nicki Sorensen (Den) Team CSC 4.13
71. Peter Mazur (Pol) Saunier Duval-Prodir 4.15
72. Fabio Sacchi (Ita) Team Milram
73. Sébastien Minard (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 4.16
74. Johann Tschopp (Swi) Phonak Hearing Systems 4.17
75. Jan Kuyckx (Bel) Davitamon-Lotto 4.19
76. Geoffroy Lequatre (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 4.21
77. Jean-Patrick Nazon (Fra) AG2R Prevoyance 4.22
78. Aitor Perez Arrieta (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 4.23
79. Francesco Bellotti (Ita) Credit Agricole 4.24
80. Guido Trentin (Ita) Saunier Duval-Prodir 4.25
81. Luis Fernandez Oliveira (Spa) Phonak Hearing Systems 4.27
82. Gerrit Glomser (Aut) Team Vorarlberg 4.33
83. Christian Knees (Ger) Team Milram 4.35
84. Sébastien Chavanel (Fra) Bouygues Telecom 4.37
85. Tim Klinger (Ger) Team Wiesenhof Akud 4.38
86. Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
87. Sebastian Siedler (Ger) Team Milram 4.40
88. Florian Stalder (Swi) Phonak Hearing Systems 4.41
89. Assan Bazayev (Kaz) Astana Team 4.45
90. Mark Scanlon (Irl) AG2R Prevoyance 4.46
91. Erik Zabel (Ger) Team Milram
92. Ronny Scholz (Ger) Gerolsteiner 4.47
93. Josep Jufre Pou (Spa) Davitamon-Lotto
94. Wim De Vocht (Bel) Davitamon-Lotto
95. Andrea Noe (Ita) Liquigas 4.49
96. Hubert Dupont (Fra) AG2R Prevoyance 4.50
97. Anton Luengo Celaya (Spa) Euskaltel-Euskadi 4.51
98. Mikel Pradera Rodriguez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 4.52
99. Benoît Poilvet (Fra) Credit Agricole 4.53
100. Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux 4.55
101. Yannick Talabardon (Fra) Credit Agricole 4.56
102. Mads Kaggestad (Nor) Credit Agricole 4.57
103. Nick Gates (Aus) Davitamon-Lotto 4.58
104. Nicolas Vogondy (Fra) Credit Agricole 5.01
105. Mark Renshaw (Aus) Credit Agricole
106. Vicente Reynes Mimo (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 5.02
107. Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi 5.03
108. Serguei Yakovlev (Kaz) Astana Team 5.04
109. Markus Zberg (Swi) Gerolsteiner 5.05
110. Patrick Riedesser (Aut) Team Vorarlberg
111. Hubert Schwab (Swi) Quick Step-Innergetic 5.06
112. Marco Milesi (Ita) Liquigas 5.07
113. Steve Zampieri (Swi) Phonak Hearing Systems 5.09
114. Gerhard Trampusch (Aut) Team Wiesenhof Akud
115. Lubor Tesar (Cze) Team Wiesenhof Akud
116. Marcel Sieberg (Ger) Team Wiesenhof Akud 5.18
117. Lloyd Mondory (Fra) AG2R Prevoyance 5.21
118. Davide Vigano (Ita) Quick Step-Innergetic 5.22
119. José Antonio Redondo Ramos (Spa) Astana Team 5.25
120. Enrico Poitschke (Ger) Team Milram 5.26
121. Frédéric Guesdon (Fra) Française des Jeux 5.29
122. Steffen Radochla (Ger) Team Wiesenhof Akud 5.30
123. Joseba Zubeldia Agirre (Spa) Euskaltel-Euskadi
124. Ludovic Auger (Fra) Française des Jeux 5.31
125. Thierry Marichal (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone 5.35
126. Francesco Failli (Ita) Liquigas
127. Eric Leblacher (Fra) Française des Jeux 5.36
128. Mathew Hayman (Aus) Rabobank 5.38
129. Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Fondital
130. Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital 5.41
131. Jonathan Patrick Mc Carty (USA) Phonak Hearing Systems 5.45
132. Koldo Fernandez De Larrea (Spa) Euskaltel-Euskadi 5.46
133. Rony Martias (Fra) Bouygues Telecom 5.57
134. Nicolas Inaudi (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 5.58
135. Luciano Pagliarini Mendonca (Bra) Saunier Duval-Prodir 6.00
136. Iker Flores Galarza (Spa) Euskaltel-Euskadi 6.04
137. Bart Dockx (Bel) Davitamon-Lotto 6.07
138. Sven Teutenberg (Ger) Team Vorarlberg 6.13
139. Trent Lowe (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team 6.14
140. David Loosli (Swi) Lampre-Fondital 6.18
141. Iban Iriondo Uranga (Spa) Euskaltel-Euskadi 6.29
142. David Vitoria (Swi) Phonak Hearing Systems 6.33
143. Tyler Farrar (USA) Cofidis, le Credit par Telephone 6.34
144. Jan Boven (Ned) Rabobank 6.35
145. Gerald Ciolek (Ger) Team Wiesenhof Akud 6.38
146. Geert Verheyen (Bel) Quick Step-Innergetic 6.42
147. Robert Retschke (Ger) Team Wiesenhof Akud
148. Remmert Wielinga (Ned) Quick Step-Innergetic 6.46
149. Christoph Girschweiler (Swi) Team Vorarlberg 6.47
150. Ian Mcleod (RSA) Française des Jeux 6.48
151. Hervé Duclos-Lassalle (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 6.49
152. Harald Morscher (Aut) Team Vorarlberg
153. Andreas Matzbacher (Aut) Team Vorarlberg 6.54
154. Björn Leukemans (Bel) Davitamon-Lotto 7.19
155. Erki Pütsep (Est) AG2R Prevoyance 7.31
156. Paolo Fornaciari (Ita) Lampre-Fondital 7.41
157. Franck Renier (Fra) Bouygues Telecom 8.04
158. Werner Riebenbauer (Aut) Team Vorarlberg 8.06
159. Matteo Carrara (Ita) Lampre-Fondital 8.14
160. Danilo Napolitano (Ita) Lampre-Fondital 8.29
161. Graeme Brown (Aus) Rabobank 8.33
162. Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 10.09


Samlet stilling efter 7. etape
1. Jens Voigt (Ger) Team CSC 28.24.32
2. Levi Leipheimer (USA) Gerolsteiner 1.38
3. Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Team 2.23
4. Vladimir Gusev (Rus) Discovery Channel Pro Cycling Team 2.33
5. Evgeni Petrov (Rus) Lampre-Fondital 2.57
6. Marzio Bruseghin (Ita) Lampre-Fondital 3.42
7. Inigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Team CSC 4.08
8. Stijn Devolder (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 4.09
9. Eddy Mazzoleni (Ita) T-Mobile Team 4.36
10. Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 4.38
11. Stefan Schumacher (Ger) Gerolsteiner 4.48
12. Gerben Löwik (Ned) Rabobank 5.39
13. Wim Van Huffel (Bel) Davitamon-Lotto 6.11
14. Thomas Dekker (Ned) Rabobank 6.22
15. Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner 6.24
16. Andy Schleck (Lux) Team CSC 6.32
17. Johann Tschopp (Swi) Phonak Hearing Systems 6.49
18. Dario David Cioni (Ita) Liquigas 7.34
19. Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step-Innergetic 7.37
20. Leonardo Piepoli (Ita) Saunier Duval-Prodir 7.39
21. Josep Jufre Pou (Spa) Davitamon-Lotto
22. Joseba Albizu Lizaso (Spa) Euskaltel-Euskadi 8.47
23. Marco Fertonani (Ita) Caisse d'Epargne-Illes Balears 8.55
24. Vladimir Efimkin (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears 8.59
25. Andrea Noe (Ita) Liquigas 9.00
26. Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana Team 9.06
27. Guido Trentin (Ita) Saunier Duval-Prodir 9.30
28. Gerhard Trampusch (Aut) Team Wiesenhof Akud 9.52
29. Michael Barry (Can) Discovery Channel Pro Cycling Team 10.07
30. Lorenzo Bernucci (Ita) T-Mobile Team 10.27
31. Gerrit Glomser (Aut) Team Vorarlberg 10.30
32. Francesco Failli (Ita) Liquigas 10.39
33. Sébastien Minard (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 10.56
34. Patrik Sinkewitz (Ger) T-Mobile Team 11.37
35. Kevin De Weert (Bel) Quick Step-Innergetic 11.44
36. Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Fondital 12.03
37. Hubert Dupont (Fra) AG2R Prevoyance 12.05
38. Aitor Perez Arrieta (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 12.44
39. Kim Kirchen (Lux) T-Mobile Team 12.52
40. Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana Team 13.43
41. Andrea Moletta (Ita) Gerolsteiner 14.09
42. Florian Stalder (Swi) Phonak Hearing Systems 14.14
43. Joseba Zubeldia Agirre (Spa) Euskaltel-Euskadi 14.38
44. Steve Zampieri (Swi) Phonak Hearing Systems 14.46
45. Anton Luengo Celaya (Spa) Euskaltel-Euskadi 15.37
46. Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner 16.09
47. Pieter Mertens (Bel) Davitamon-Lotto 16.19
48. Volodymyr Bileka (Ukr) Discovery Channel Pro Cycling Team 16.35
49. David Loosli (Swi) Lampre-Fondital 17.54
50. Charles Wegelius (GBr) Liquigas 18.58
51. Trent Lowe (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team 19.15
52. Erik Zabel (Ger) Team Milram 19.16
53. Pascal Hungerbühler (Swi) Team Vorarlberg 22.10
54. Mathew Hayman (Aus) Rabobank 22.11
55. Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 26.12
56. Linus Gerdemann (Ger) T-Mobile Team 26.44
57. Dmitriy Fofonov (Kaz) Credit Agricole 27.56
58. Assan Bazayev (Kaz) Astana Team 28.03
59. Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 28.33
60. Grischa Niermann (Ger) Rabobank 28.41
61. Daniel Becke (Ger) Team Milram 29.28
62. Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Astana Team 29.51
63. Matthieu Sprick (Fra) Bouygues Telecom 30.02
64. Roy Sentjens (Bel) Rabobank 30.20
65. Kai Reus (Ned) Rabobank 30.22
66. Carlos Barredo Llamazales (Spa) Astana Team 30.25
67. Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R Prevoyance 30.31
68. Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 30.46
69. Bobby Julich (USA) Team CSC 30.49
70. Hubert Schwab (Swi) Quick Step-Innergetic 30.50
71. Francesco Bellotti (Ita) Credit Agricole 31.04
72. Yannick Talabardon (Fra) Credit Agricole 31.33
73. Jonathan Patrick Mc Carty (USA) Phonak Hearing Systems 31.39
74. Alexandre Usov (Blr) AG2R Prevoyance 31.44
75. Luis Fernandez Oliveira (Spa) Phonak Hearing Systems 31.55
76. Markel Irizar Aranburu (Spa) Euskaltel-Euskadi 32.10
77. Serguei Yakovlev (Kaz) Astana Team 32.20
78. Benoît Poilvet (Fra) Credit Agricole 32.30
79. Nicki Sorensen (Den) Team CSC 32.41
80. Luke Roberts (Aus) Team CSC 32.44
81. José Antonio Redondo Ramos (Spa) Astana Team 32.54
82. Harald Morscher (Aut) Team Vorarlberg 33.04
83. Vicente Reynes Mimo (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 33.08
84. Iker Flores Galarza (Spa) Euskaltel-Euskadi 33.41
85. Eric Leblacher (Fra) Française des Jeux 33.44
86. Daniele Nardello (Ita) T-Mobile Team 33.49
87. Fabio Sacchi (Ita) Team Milram 34.05
88. Laszlo Bodrogi (Hun) Credit Agricole 34.22
89. Stephan Schreck (Ger) T-Mobile Team 34.29
90. Mikel Pradera Rodriguez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 34.41
91. Geert Verheyen (Bel) Quick Step-Innergetic 34.56
92. Mads Kaggestad (Nor) Credit Agricole 35.01
93. Nicolas Vogondy (Fra) Credit Agricole 35.11
94. Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step-Innergetic 35.19
95. Ian Mcleod (RSA) Française des Jeux 35.38
96. Torsten Schmidt (Ger) Team Wiesenhof Akud 37.22
97. Christian Knees (Ger) Team Milram 37.39
98. Hervé Duclos-Lassalle (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 37.45
99. Sebastian Siedler (Ger) Team Milram 37.49
100. Nick Gates (Aus) Davitamon-Lotto 38.13
101. Alexei Markov (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears 38.46
102. Geoffroy Lequatre (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 38.48
103. Frédéric Finot (Fra) Française des Jeux 38.54
104. Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital 39.00
105. Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom 39.08
106. Remmert Wielinga (Ned) Quick Step-Innergetic 39.10
107. Frédéric Guesdon (Fra) Française des Jeux 39.12
108. Jason Mccartney (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team 39.19
109. Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi 39.37
110. Ralf Grabsch (Ger) Team Milram 39.49
111. Lloyd Mondory (Fra) AG2R Prevoyance
112. Tim Klinger (Ger) Team Wiesenhof Akud 39.52
113. Jean-Patrick Nazon (Fra) AG2R Prevoyance 39.58
114. Peter Mazur (Pol) Saunier Duval-Prodir 40.00
115. Robert Retschke (Ger) Team Wiesenhof Akud 40.02
116. Koldo Fernandez De Larrea (Spa) Euskaltel-Euskadi 40.19
117. Björn Schröder (Ger) Team Milram 40.31
118. Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux 40.48
119. Nicolas Inaudi (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 41.08
120. Jan Boven (Ned) Rabobank
121. Gerald Ciolek (Ger) Team Wiesenhof Akud 41.31
122. Davide Vigano (Ita) Quick Step-Innergetic 42.09
123. Christian Müller (Ger) Team CSC 42.22
124. Björn Leukemans (Bel) Davitamon-Lotto 42.27
125. Dario Andriotto (Ita) Liquigas 42.33
126. Wim De Vocht (Bel) Davitamon-Lotto 42.44
127. Christophe Kern (Fra) Bouygues Telecom 42.48
128. Thierry Marichal (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone 42.52
129. Enrico Poitschke (Ger) Team Milram 42.55
130. Sven Teutenberg (Ger) Team Vorarlberg 43.00
131. Matteo Carrara (Ita) Lampre-Fondital 43.17
132. André Greipel (Ger) T-Mobile Team 43.35
133. Mark Scanlon (Irl) AG2R Prevoyance 44.12
134. Mark Renshaw (Aus) Credit Agricole 44.29
135. Andreas Matzbacher (Aut) Team Vorarlberg 45.09
136. Benoît Joachim (Lux) Discovery Channel Pro Cycling Team 46.36
137. Marco Pinotti (Ita) Saunier Duval-Prodir 47.00
138. Stefano Zanini (Ita) Liquigas 47.21
139. Franck Renier (Fra) Bouygues Telecom 47.58
140. Steffen Radochla (Ger) Team Wiesenhof Akud 48.21
141. Ronny Scholz (Ger) Gerolsteiner 48.34
142. David Vitoria (Swi) Phonak Hearing Systems 48.36
143. Jan Kuyckx (Bel) Davitamon-Lotto 48.46
144. Iban Iriondo Uranga (Spa) Euskaltel-Euskadi 49.51
145. Bart Dockx (Bel) Davitamon-Lotto 50.38
146. Markus Zberg (Swi) Gerolsteiner 50.40
147. Staf Scheirlinckx (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone 51.15
148. Luciano Pagliarini Mendonca (Bra) Saunier Duval-Prodir 51.39
149. Marcel Sieberg (Ger) Team Wiesenhof Akud 53.07
150. Marco Milesi (Ita) Liquigas 53.30
151. Tyler Farrar (USA) Cofidis, le Credit par Telephone 54.33
152. Sébastien Chavanel (Fra) Bouygues Telecom 55.55
153. Ludovic Auger (Fra) Française des Jeux 56.33
154. Patrick Riedesser (Aut) Team Vorarlberg 57.18
155. Paolo Fornaciari (Ita) Lampre-Fondital 57.50
156. Rony Martias (Fra) Bouygues Telecom 58.05
157. Graeme Brown (Aus) Rabobank 59.26
158. Christoph Girschweiler (Swi) Team Vorarlberg 59.31
159. Werner Riebenbauer (Aut) Team Vorarlberg 0.55
160. Erki Pütsep (Est) AG2R Prevoyance 1.25
161. Danilo Napolitano (Ita) Lampre-Fondital 1.32
162. Lubor Tesar (Cze) Team Wiesenhof Akud 2.02
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

VM - Herre Junior(CM) 26/09

VM - Herrer (Enkeltstart)(CM) 25/09

VM - U23 Herrer(CM) 25/09

VM - Dame Junior(CMW) 25/09

VM - Kvinder(CMW) 26/09

Paris-Chauny(1.1) 27/09

Volta a Portugal Santander(2.1) 27/09-05/10

VM - Herre Junior(CM) 26/09

VM - Kvinder(CMW) 26/09

VM - Herrer(CM) 27/09

Paris-Chauny(1.1) 27/09

Volta a Portugal Santander(2.1) 27/09-05/10

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SKAL DU HAVE WATTMÅLER PÅ CYKLEN?