Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Jimenez slog Azevedo i Portugal

Jimenez slog Azevedo i Portugal

11. august 2007 19:270
Eladio Jimenez vandt den 143 km lange 6. etape af Volta a Portugal fra Celorico de Basto til Mondim de Basto.. Kalpin-Galicia rytteren var seks sekunder før i mål end José Azevedo (Benfica) og 11 sekunder foran den førende Candido Barbosa (Liberty Seguros).

Danske Claus Michael Møller (Barbot-Halcon) kom i mål som nummer 22, 1.08 min efter Eladio Jimenez. Derved rykkede den danske rytter også ned på løbets samlede 16. plads.

Resultat af 6. Etape
1 Eladio Jimenez - Karpin-Galicia 3.54.28 (36.594 km/t)
2 José Azevedo - Benfica 0.06
3 Candido Barbosa - Liberty Seguros 0.11
4 David Blanco - Duja-Tavira
5 Xavier Tondo - LA MSS 0.15
6 Hector Guerra - Liberty Seguros
7 David Bernabeu - Fuerteventura-Canarias 0.22
8 Oscar Sevilla - Relax-GAM 0.25
9 Nelson Vitorino - Duja-Tavira 0.32
10 Tiago Machado - Riberalves-Boavista 0.35
11 Nuno Ribeiro - Liberty Seguros 0.37
12 Domenico Pozzovivo - Ceramica Panaria-Navigare 0.41
13 Rui Lavarinhas - Benfica 0.51
14 Juan Gomis - Vitoria-ASC
15 JoséA. Pecharroman - Benfica
16 Francisco Mancebo - Relax-GAM
17 Hernani Broco - Liberty Seguros
18 Pedro Cardoso - LA MSS 0.56
19 Arkaitz Duran - Saunier Duval-Prodir
20 Ricardo Mestre - Duja-Tavira 0.59
21 Hugo Sabido - Barloworld 1.03
22 Claus Michael Möller - Barbot-Halcon 1.08
23 Alexis Rodriguez - Fercase/Rota Dos Moveis
24 JoseAlberto Benitez - Saunier Duval-Prodir 1.11
25 John-Lee Augustyn - Barloworld
26 Sylvester Szmyd - Lampre-Fondital 1.17
27 Claudio Faria - LA MSS
28 Hugo Vitor - Riberalves-Boavista
29 Gilberto Sampaio - Vitoria-ASC
30 Carlos Pinho - Barbot-Halcon 1.20
31 Virgilio Santos - Riberalves-Boavista
32 Andre Cardoso - Fercase/Rota Dos Moveis
33 Bruno Pires - LA MSS
34 Joao Cabreira - LA MSS
35 Angel Vazquez - LA MSS 1.42
36 Bruno Castanheira - Benfica 1.56
37 Isidro Nozal - Karpin-Galicia
38 Jose Rodrigues - Vitoria-ASC 2.02
39 LuisFelipe Laverde - Ceramica Panaria-Navigare 2.16
40 Nelson Rocha - Riberalves-Boavista
41 Vicente Ballester - Fuerteventura-Canarias
42 Sergio Sousa - Madeinox-Bric-Loule
43 Lizuarte Martins - Madeinox-Bric-Loule 2.37
44 Rui Sousa - Liberty Seguros
45 Helder Miranda - Benfica
46 Gustavo Rodriguez - Fercase/Rota Dos Moveis 3.04
47 Jorge Garcia - Relax-GAM 3.25
48 Alberto Fernandez - Saunier Duval-Prodir
49 Pedro Lopes - Benfica
50 Santos Gonzalez - Karpin-Galicia 3.37
51 Danny Pate - Team Slipstream
52 Joaquim Sampaio - Riberalves-Boavista 4.05
53 Joaquim Andrade - Fercase/Rota Dos Moveis
54 Alexander Oliveira - Barbot-Halcon
55 DailosManuel Diaz - Fuerteventura-Canarias
56 Bruno Barbosa - Fercase/Rota Dos Moveis 4.19
57 Vladimir Duma - Ceramica Flaminia 4.51
58 Celio Sousa - Riberalves-Boavista 5.17
59 Pedro Arreitunandia - Barloworld
60 Francesco Gavazzi - Lampre-Fondital 5.28
61 Martin Garrido - Duja-Tavira 5.41
62 David Livramento - Duja-Tavira
63 Krassimir Vasilev - Duja-Tavira
64 Michael Lange - Team Slipstream
65 Gaizka Lasa - Karpin-Galicia 6.09
66 Bruno Neves - LA MSS 6.37
67 André Vital - Madeinox-Bric-Loule 6.44
68 Paulo Barroso - Vitoria-ASC 7.20
69 Adrian Palomares - Fuerteventura-Canarias 7.45
70 MarcosA. Serrano - Karpin-Galicia 9.36
71 Antonio Jesus - Liberty Seguros
72 Rui Pinto - Barbot-Halcon 9.47
73 Afonso Azevedo - LA MSS
74 Pedro Hermida - Madeinox-Bric-Loule
75 David Muñoz - Fuerteventura-Canarias
76 Hubert Krys - Ceramica Flaminia
77 Hélder Magalhães - Riberalves-Boavista 10.04
78 Helder Oliveira - Madeinox-Bric-Loule 11.12
79 Mikel Pradera - Benfica 11.16
80 Danail Petrov - Benfica
81 Angel Vicioso - Relax-GAM
82 Jesus Buendia - Barbot-Halcon
83 Javier Cherro - Fuerteventura-Canarias
84 JoseA. Garrido - LA MSS 12.14
85 Rui Sa - Barbot-Halcon 13.20
86 Paride Grillo - Ceramica Panaria-Navigare 16.41
87 Pedro Costa - Vitoria-ASC
88 Jacek Morajko - Riberalves-Boavista 18.26
89 Gilberto Martins - Madeinox-Bric-Loule 18.40
90 Micael Isidoro - Vitoria-ASC
91 Jan Hruska - Relax-GAM
92 Ricardo Martins - Fercase/Rota Dos Moveis
93 AlejandroM. Marques - Madeinox-Bric-Loule
94 Marco Cunha - Madeinox-Bric-Loule
95 JoseRafael Martinez - Relax-GAM
96 Joaquin Sobrino - Relax-GAM
97 Angel Edo - Vitoria-ASC
98 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital
99 Luis Fernandez - Karpin-Galicia
100 Ezequiel Mosquera - Karpin-Galicia
101 Filipe Cardoso - Liberty Seguros
102 Fco.Jose Torres - Barbot-Halcon
103 Luciano Pagliarini - Saunier Duval-Prodir
104 Antonio Bucciero - Ceramica Panaria-Navigare
105 José Sousa - Vitoria-ASC
106 Giosuè Bonomi - Barloworld
107 Stefano Boggia - Ceramica Flaminia
108 Pablo Urtasun - Liberty Seguros
109 Denis Kudashev - Relax-GAM
110 Celestino Pinho - Barbot-Halcon
111 Marcio Correia - Fercase/Rota Dos Moveis
112 Pedro Soeiro - Barbot-Halcon
113 Oleg Chuzhda - Fuerteventura-Canarias
114 David Loosli - Lampre-Fondital
115 Nuno Marta - Madeinox-Bric-Loule
116 Carlos Nozal - Liberty Seguros
117 Daniel Petrov - Duja-Tavira
118 Rafael Serrano - Saunier Duval-Prodir
119 Diego Caccia - Barloworld
120 Matteo Bono - Lampre-Fondital
121 JamesLewis Perry - Barloworld
122 Jason Donald - Team Slipstream
123 JuanFco. Mouron - Karpin-Galicia
124 Marco Bandiera - Lampre-Fondital
125 Blake Caldwell - Team Slipstream
126 Luis Bartolomeu - Duja-Tavira
127 Javier Megias - Saunier Duval-Prodir
128 Joaquin Ortega - Fuerteventura-Canarias
129 Daniele Colli - Ceramica Panaria-Navigare
130 Francois Parisien - Team Slipstream
131 William Frischkorn - Team Slipstream
132 Adriano Angeloni - Ceramica Flaminia
133 Luis Silva - Duja-Tavira
134 Julian Atehortua - Ceramica Flaminia
135 Lucas Euser - Team Slipstream
136 Filippo Savini - Ceramica Panaria-Navigare
137 JoseM. Cuesta - Fercase/Rota Dos Moveis
138 Manuel Cardoso - Riberalves-Boavista
139 Tiziano Dall'Antonia - Ceramica Panaria-Navigare
140 Gianluca Geremia - Ceramica Flaminia
141 Javier Benitez - Benfica
142 JonathanP. McCarty - Team Slipstream
143 Matteo Priamo - Ceramica Panaria-Navigare
144 Mikhaylo Khalilov - Ceramica Flaminia 18.54
145 Adam Wadecki - Ceramica Flaminia 19.19
146 Thomas Peterson - Team Slipstream 40.13

Samlet klassement efter 6. Etape
1 Candido Barbosa - Liberty Seguros 27.50.06
2 Eladio Jimenez - Karpin-Galicia 0.09
3 José Azevedo - Benfica 0.22
4 David Blanco - Duja-Tavira 0.24
5 Xavier Tondo - LA MSS 0.29
6 David Bernabeu - Fuerteventura-Canarias 0.50
7 Oscar Sevilla - Relax-GAM
8 Tiago Machado - Riberalves-Boavista 0.56
9 Hector Guerra - Liberty Seguros 1.25
10 Pedro Cardoso - LA MSS 1.31
11 Domenico Pozzovivo - Ceramica Panaria-Navigare 1.32
12 Juan Gomis - Vitoria-ASC 1.36
13 Hugo Sabido - Barloworld 1.46
14 JoséA. Pecharroman - Benfica 1.48
15 Francisco Mancebo - Relax-GAM 1.54
16 Claus Michael Möller - Barbot-Halcon 1.56
17 Nuno Ribeiro - Liberty Seguros 2.00
18 Hernani Broco - Liberty Seguros 2.06
19 Nelson Vitorino - Duja-Tavira 2.13
20 Ricardo Mestre - Duja-Tavira 2.31
21 Carlos Pinho - Barbot-Halcon 2.39
22 Joao Cabreira - LA MSS 2.42
23 JoseAlberto Benitez - Saunier Duval-Prodir 2.57
24 John-Lee Augustyn - Barloworld 3.01
25 Isidro Nozal - Karpin-Galicia 3.13
26 Bruno Pires - LA MSS 3.16
27 Claudio Faria - LA MSS 3.18
28 Hugo Vitor - Riberalves-Boavista 3.30
29 Bruno Castanheira - Benfica 3.36
30 Andre Cardoso - Fercase/Rota Dos Moveis 3.46
31 Virgilio Santos - Riberalves-Boavista 3.58
32 Rui Sousa - Liberty Seguros 4.31
33 Arkaitz Duran - Saunier Duval-Prodir 4.52
34 Jose Rodrigues - Vitoria-ASC 4.56
35 Nelson Rocha - Riberalves-Boavista 4.58
36 Pedro Lopes - Benfica 5.59
37 Alexis Rodriguez - Fercase/Rota Dos Moveis 6.08
38 Martin Garrido - Duja-Tavira
39 Santos Gonzalez - Karpin-Galicia 6.13
40 Joaquim Sampaio - Riberalves-Boavista 7.19
41 Pedro Arreitunandia - Barloworld 7.41
42 DailosManuel Diaz - Fuerteventura-Canarias 8.09
43 André Vital - Madeinox-Bric-Loule 11.13
44 Rui Lavarinhas - Benfica 11.17
45 Celio Sousa - Riberalves-Boavista 11.47
46 Krassimir Vasilev - Duja-Tavira 12.03
47 Gilberto Sampaio - Vitoria-ASC 13.16
48 Lizuarte Martins - Madeinox-Bric-Loule 13.56
49 Helder Oliveira - Madeinox-Bric-Loule 14.27
50 Sergio Sousa - Madeinox-Bric-Loule 15.32
51 Gaizka Lasa - Karpin-Galicia 15.48
52 Danail Petrov - Benfica 15.50
53 LuisFelipe Laverde - Ceramica Panaria-Navigare 16.57
54 Helder Miranda - Benfica 17.15
55 Francesco Gavazzi - Lampre-Fondital 17.38
56 Gustavo Rodriguez - Fercase/Rota Dos Moveis 18.06
57 Joaquim Andrade - Fercase/Rota Dos Moveis 18.22
58 Angel Vicioso - Relax-GAM 19.42
59 Bruno Neves - LA MSS 19.51
60 Adrian Palomares - Fuerteventura-Canarias 20.01
61 Angel Vazquez - LA MSS 20.22
62 Paulo Barroso - Vitoria-ASC 20.53
63 JonathanP. McCarty - Team Slipstream 21.31
64 Alberto Fernandez - Saunier Duval-Prodir 21.34
65 Javier Megias - Saunier Duval-Prodir 21.46
66 Mikel Pradera - Benfica 22.16
67 Danny Pate - Team Slipstream 22.40
68 Pedro Hermida - Madeinox-Bric-Loule 23.05
69 Javier Cherro - Fuerteventura-Canarias 24.13
70 Sylvester Szmyd - Lampre-Fondital 24.16
71 Ricardo Martins - Fercase/Rota Dos Moveis 25.07
72 Gilberto Martins - Madeinox-Bric-Loule 25.17
73 Filippo Savini - Ceramica Panaria-Navigare 25.58
74 Jorge Garcia - Relax-GAM 26.31
75 Antonio Bucciero - Ceramica Panaria-Navigare 27.24
76 Hélder Magalhães - Riberalves-Boavista 28.18
77 Vicente Ballester - Fuerteventura-Canarias 28.46
78 Afonso Azevedo - LA MSS 29.48
79 Nuno Marta - Madeinox-Bric-Loule 29.58
80 Manuel Cardoso - Riberalves-Boavista 30.01
81 Lucas Euser - Team Slipstream 30.21
82 Bruno Barbosa - Fercase/Rota Dos Moveis 30.27
83 Michael Lange - Team Slipstream 30.36
84 Angel Edo - Vitoria-ASC 30.41
85 JuanFco. Mouron - Karpin-Galicia 31.32
86 Marco Bandiera - Lampre-Fondital 32.04
87 Vladimir Duma - Ceramica Flaminia
88 Hubert Krys - Ceramica Flaminia 32.46
89 Paride Grillo - Ceramica Panaria-Navigare 34.33
90 Rui Pinto - Barbot-Halcon 34.47
91 MarcosA. Serrano - Karpin-Galicia 36.19
92 Jacek Morajko - Riberalves-Boavista 38.46
93 Alexander Oliveira - Barbot-Halcon 39.30
94 David Muñoz - Fuerteventura-Canarias 40.31
95 Antonio Jesus - Liberty Seguros 40.33
96 Jan Hruska - Relax-GAM 40.57
97 Jesus Buendia - Barbot-Halcon 41.13
98 Blake Caldwell - Team Slipstream 41.41
99 Julian Atehortua - Ceramica Flaminia 41.48
100 Ezequiel Mosquera - Karpin-Galicia 43.14
101 Oleg Chuzhda - Fuerteventura-Canarias 44.35
102 Diego Caccia - Barloworld 46.29
103 Francois Parisien - Team Slipstream 46.34
104 Gianluca Geremia - Ceramica Flaminia 48.10
105 Carlos Nozal - Liberty Seguros 48.36
106 David Loosli - Lampre-Fondital 48.56
107 JoseRafael Martinez - Relax-GAM 50.02
108 AlejandroM. Marques - Madeinox-Bric-Loule 50.35
109 Luis Fernandez - Karpin-Galicia 51.05
110 Rui Sa - Barbot-Halcon 52.16
111 Rafael Serrano - Saunier Duval-Prodir 52.29
112 Pedro Soeiro - Barbot-Halcon 54.10
113 David Livramento - Duja-Tavira 54.59
114 JoseA. Garrido - LA MSS 55.14
115 Fco.Jose Torres - Barbot-Halcon 56.06
116 Matteo Priamo - Ceramica Panaria-Navigare 56.39
117 Pedro Costa - Vitoria-ASC 56.50
118 William Frischkorn - Team Slipstream 58.50
119 Filipe Cardoso - Liberty Seguros 59.06
120 Javier Benitez - Benfica 1.00.13
121 JamesLewis Perry - Barloworld 1.01.19
122 José Sousa - Vitoria-ASC 1.03.20
123 Giosuè Bonomi - Barloworld 1.05.33
124 Denis Kudashev - Relax-GAM 1.06.04
125 Jason Donald - Team Slipstream 1.06.06
126 Stefano Boggia - Ceramica Flaminia 1.08.07
127 Matteo Bono - Lampre-Fondital 1.08.29
128 Luis Bartolomeu - Duja-Tavira 1.10.08
129 Mikhaylo Khalilov - Ceramica Flaminia 1.11.35
130 JoseM. Cuesta - Fercase/Rota Dos Moveis 1.11.57
131 Luciano Pagliarini - Saunier Duval-Prodir 1.13.50
132 Adriano Angeloni - Ceramica Flaminia 1.15.14
133 Celestino Pinho - Barbot-Halcon 1.16.05
134 Joaquin Sobrino - Relax-GAM 1.16.54
135 Marco Cunha - Madeinox-Bric-Loule 1.19.24
136 Adam Wadecki - Ceramica Flaminia 1.19.50
137 Joaquin Ortega - Fuerteventura-Canarias 1.21.06
138 Micael Isidoro - Vitoria-ASC 1.22.24
139 Marcio Correia - Fercase/Rota Dos Moveis 1.22.36
140 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital 1.24.59
141 Daniel Petrov - Duja-Tavira 1.28.38
142 Tiziano Dall'Antonia - Ceramica Panaria-Navigare 1.30.32
143 Pablo Urtasun - Liberty Seguros 1.30.58
144 Luis Silva - Duja-Tavira 1.31.56
145 Daniele Colli - Ceramica Panaria-Navigare 1.44.33

Pointkonkurrencen
1 Candido Barbosa - Liberty Seguros 102 pts
2 Eladio Jimenez - Karpin-Galicia 45
3 Paride Grillo - Ceramica Panaria-Navigare 45
4 David Blanco - Duja-Tavira 45
5 Antonio Bucciero - Ceramica Panaria-Navigare 37
6 Martin Garrido - Duja-Tavira 34
7 José Azevedo - Benfica 34
8 Xavier Tondo - LA MSS 28
9 Fco.Jose Torres - Barbot-Halcon 27
10 Manuel Cardoso - Riberalves-Boavista 26
11 Marco Bandiera - Lampre-Fondital 26
12 Oscar Sevilla - Relax-GAM 25
13 Hector Guerra - Liberty Seguros 22
14 Danail Petrov - Benfica 20
15 Bruno Neves - LA MSS 20
16 Francesco Gavazzi - Lampre-Fondital 17
17 Nuno Marta - Madeinox-Bric-Loule 16
18 Adrian Palomares - Fuerteventura-Canarias 12
19 Andre Cardoso - Fercase/Rota Dos Moveis 11
20 Oleg Chuzhda - Fuerteventura-Canarias 10
21 David Bernabeu - Fuerteventura-Canarias 8
22 Pedro Cardoso - LA MSS 8
23 Javier Benitez - Benfica 8
24 Giosuè Bonomi - Barloworld 8
25 Bruno Pires - LA MSS 7

Bjergkonkurrencen
1 Andre Cardoso - Fercase/Rota Dos Moveis 41 pts
2 Candido Barbosa - Liberty Seguros 26
3 Jacek Morajko - Riberalves-Boavista 25
4 Eladio Jimenez - Karpin-Galicia 23
5 Celestino Pinho - Barbot-Halcon 21
6 Stefano Boggia - Ceramica Flaminia 20
7 José Azevedo - Benfica 17
8 David Blanco - Duja-Tavira 17
9 Javier Cherro - Fuerteventura-Canarias 16
10 Adrian Palomares - Fuerteventura-Canarias 14
11 Paulo Barroso - Vitoria-ASC 12

Holdklassementet
1 Liberty Seguros 83.33.11
2 Duja-Tavira 1.16
3 Benfica 1.30
4 LA-MSS 1.46
5 Riberalves-Boavista 4.13
6 Karpin Galicia 6.56
7 Vitória-ASC 7.13
8 Relax-Gam 7.52
9 Barloworld 9.29
10 Saunier Duval-Prodir 10.25
11 Barbot-Halcon 11.26
12 Fercase/Rota dos Móveis 11.52
13 Madeinox-Bric-Loulé 16.32
14 Fuerteventura-Canarias 16.55
15 Ceramica Panaria-Navigare 23.37
16 Team Slipstream powered by Chipotle 38.07
17 Lampre-Fondital 50.13
18 Ceramica Flaminia 1.15.55
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

VM - Herre Junior(CM) 26/09

VM - Herrer (Enkeltstart)(CM) 25/09

VM - U23 Herrer(CM) 25/09

VM - Dame Junior(CMW) 25/09

VM - Kvinder(CMW) 26/09

Paris-Chauny(1.1) 27/09

Volta a Portugal Santander(2.1) 27/09-05/10

VM - Herre Junior(CM) 26/09

VM - Kvinder(CMW) 26/09

VM - Herrer(CM) 27/09

Paris-Chauny(1.1) 27/09

Volta a Portugal Santander(2.1) 27/09-05/10

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

HOMETRAINER? BLIV INSPIRERET, FIND FORHANDLER OG SPAR MANGE PENGE