Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Juan José Haedo vandt for CSC

Juan José Haedo vandt for CSC

20. februar 2007 23:570

Efter at have misset spurten i går, slog den nye Team CSC rytter, Juan José Haedo, til på dagens etape i Tour of California. I spurten kæmpede især Jens Voigt hele tiden for, at Haedo lå godt placeret, og da det hele skulle afgøres, var Haedo fuldstændig suveræn

Stuart O´Grady åbnede spurten med 250 meter til mål, og afleverede Haedo helt perfekt, så han kunne vinde med flere meter ned til de nærmeste forfølgere.

Dagens 186.4 kilometer etape fra Santa Rosa til Sacramento blev ellers længe domineret af Omer Kem (Priority Health), David McCann (Colavita) og Christophe Laurent (Credit Agricole) som mere eller mindre angreb fra første kilometer. Deres forspring var som størst op på omkring fem minutter, men Discovery Channel holdet havde hele tiden styr på dem. Især Brian Vandborg fik igennem dagen brugt en del kræfter i front af feltet.

Med godt 25 kilometer tilbage af etapen lykkedes det Danny Pate (Team Slipstream) at indhente gruppen alene, og han sagde med det samme farvel til dem, og forsatte alene i kampen mod mål.

Med ti kilometer til mål var det dog også over for Pate, og dermed kunne kampen om sejren overlades til sprinterholdene.

QuickStep, Team CSC, T-Mobile og Rabobank prøvede flere gange at få kontrol over spurten, men intet hold var dog stærke nok alene. Alt dette blev dog lavet om, da CSC på de sidste 250 meter overtog scenen.

I den samlede stilling er det stadigvæk Levi Leipheimer som fører.


Resultat af 2. etape
1 Juan José Haedo (Arg) Team CSC 4.40.39

2 Luca Paolini (Ita) Liquigas
3 Thor Hushovd (Nor) Credit Agricole
4 Allan Davis (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team
5 Gerald Ciolek (Ger) T-mobile
6 Graeme Brown (Aus) Rabobank
7 Greg Henderson (NZl) T-mobile
8 Ivan Dominguez (Cub) Toyota United Pro
9 Hilton Clarke (Aus) Navigators Insurance Cycling Team
10 Paolo Bettini (Ita) Quick Step
11 Fred Rodriguez (USA) Predictor-Lotto
12 Robert Förster (Ger) Gerolsteiner
13 Alejandro Acton (Arg) Colavita Sutter Home
14 Russell Downing (GBr) Health Net Presented By Maxxis
15 Alexander Candelario (USA) Jelly Belly Cycling Team
16 Mathew Hayman (Aus) Rabobank
17 Shawn Milne (USA) Health Net Presented By Maxxis
18 Sergey Lagutin (Uzb) Navigators Insurance Cycling Team
19 Stuart O'Grady (Aus) Team CSC
20 Kirk O'Bee (USA) Health Net Presented By Maxxis
21 Charles Dionne (Can) Colavita Sutter Home
22 Sébastien Hinault (Fra) Credit Agricole
23 John Devine (USA) USA National team
24 Bobby Julich (USA) Team CSC
25 Emile Abraham (Tri) Priority Health Cycling Team
26 Ken Hanson (USA) BMC
27 George Hincapie (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team
28 Bram De Groot (Ned) Rabobank
29 Michael Rogers (Aus) T-mobile
30 Bram Tankink (Ned) Quick Step
31 Benjamin Jacques-Maynes (USA) Priority Health Cycling Team
32 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step
33 Steven Cozza (USA) Team Slipstream powered by Chipotle
34 Jackson Stewart (USA) BMC
35 Henk Vogels (Aus) Toyota United Pro
36 Sven Krauss (Ger) Gerolsteiner
37 Mads Kaggestad (Nor) Credit Agricole
38 Cyril Lemoine (Fra) Credit Agricole
39 Veleriy Kobzarenko (Ukr) Navigators Insurance Cycling Team
40 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
41 Volker Ordowski (Ger) Gerolsteiner
42 Bart Dockx (Bel) Predictor-Lotto
43 Davide Frattini (Ita) Colavita Sutter Home
44 Jonathan Garcia (USA) BMC
45 Michael Barry (Can) T-mobile
46 Christopher Horner (USA) Predictor-Lotto
47 Adam Hansen (Aus) T-mobile
48 Kyle Gritters (USA) Health Net Presented By Maxxis
49 Antonio Cruz (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team
50 Theo Eltink (Ned) Rabobank
51 Garrett Peltonen (USA) Priority Health Cycling Team
52 Fabian Wegmann (Ger) Gerolsteiner
53 David Vitoria (Swi) BMC
54 Lucas Euser (USA) Team Slipstream powered by Chipotle
55 Timothy Johnson (USA) Health Net Presented By Maxxis
56 Christophe Kern (Fra) Credit Agricole
57 Alexandre Moos (Swi) BMC
58 Thomas Danielson (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team
59 Brian Vandborg (Den) Discovery Channel Pro Cycling Team
60 Jens Voigt (Ger) Team CSC
61 Christian Vandevelde (USA) Team CSC
62 Kim Kirchen (Lux) T-mobile
63 Giovanni Visconti (Ita) Quick Step
64 Viktar Rapinski (Blr) Navigators Insurance Cycling Team
65 Fabian Cancellara (Swi) Team CSC
66 Jakob Piil (Den) T-mobile
67 Geert Verheyen (Bel) Quick Step
68 Bernhard Kohl (Aut) Gerolsteiner
69 Ian McKissick (USA) BMC
70 Grischa Jan Niermann (Ger) Rabobank
71 Taylor Tolleson (USA) Team Slipstream powered by Chipotle
72 Ben Day (Aus) Navigators Insurance Cycling Team
73 William Frischkorn (USA) Team Slipstream powered by Chipotle
74 Chris Wherry (USA) Toyota United Pro
75 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas
76 Josep Jufre Pou (Spa) Predictor-Lotto
77 Levi Leipheimer (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team
78 Brent Bookwalter (USA) USA National team
79 Thomas Peterson (USA) Team Slipstream powered by Chipotle
80 Matthew Lloyd (Aus) Predictor-Lotto
81 Kjell Carlström (Fin) Liquigas
82 Ryder Hesjedal (Can) Health Net Presented By Maxxis
83 Oliver Zaugg (Swi) Gerolsteiner
84 Mario Aerts (Bel) Predictor-Lotto
85 Andrew Bajadali (USA) Jelly Belly Cycling Team
86 Mauro Facci (Ita) Quick Step
87 Mauricio Alberto Ardila Cano (Col) Rabobank
88 Dimitri Fofonov (Kaz) Credit Agricole
89 Robert Gesink (Ned) Rabobank
90 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
91 Brice Jones (USA) Jelly Belly Cycling Team
92 Christopher Baldwin (USA) Toyota United Pro
93 Nicolar Reistad (USA) Jelly Belly Cycling Team
94 Karl Menzies (Aus) Health Net Presented By Maxxis
95 Scott Stewart (USA) USA National team
96 Christophe Laurent (Fra) Credit Agricole
97 Sean Sullivan (Aus) Toyota United Pro
98 Anthony Colby (USA) Colavita Sutter Home
99 Jeremy Powers (USA) Jelly Belly Cycling Team
100 Danny Pate (USA) Team Slipstream powered by Chipotle
101 Glen Alan Chadwick (Aus) Navigators Insurance Cycling Team
102 Gustavo Artacho (Arg) Colavita Sutter Home
103 Charly Wegelius (GBr) Liquigas
104 Rory Sutherland (Aus) Health Net Presented By Maxxis
105 Jason Donald (USA) Team Slipstream powered by Chipotle
106 Nicolas Gates (Aus) Predictor-Lotto
107 Caleb Manion (USA) Toyota United Pro
108 Heath Blackgrove (NZl) Toyota United Pro
109 Enrico Gasparotto (Ita) Liquigas
110 Justin England (USA) Toyota United Pro
111 Edward King (USA) Priority Health Cycling Team
112 Aaron Olsen (USA) T-mobile
113 Caleb Fairly (USA) USA National team
114 Scott Nydam (USA) BMC
115 Jonathan Patrick McCarty (USA) Team Slipstream powered by Chipotle
116 Jason McCartney (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team
117 Nic Ingels (Bel) Predictor-Lotto
118 Peter Hatton (Aus) Colavita Sutter Home
119 Tyler Wren (USA) Colavita Sutter Home
120 Torsten Hiekmann (Ger) Gerolsteiner
121 Peter Wrolich (Aut) Gerolsteiner
122 Ivan Basso (Ita) Discovery Channel Pro Cycling Team
123 Christopher Stockburger (USA) USA National team
124 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
125 Jean Marc Marino (Fra) Credit Agricole
126 Frederik Willems (Bel) Liquigas
127 Michael Rasmussen (Den) Rabobank
128 Tom Zirbel (USA) Priority Health Cycling Team
129 Philip Zajicek (USA) Navigators Insurance Cycling Team
130 Darren Lill (RSA) Navigators Insurance Cycling Team
131 Michael Jones (USA) Jelly Belly Cycling Team
132 Brian Sheedy (USA) Priority Health Cycling Team
133 Bryce Mead (USA) Jelly Belly Cycling Team
134 Sheldon Deeny (USA) USA National team
135 Karsten Kroon (Ned) Team CSC
136 Chad Beyer (USA) USA National team
137 Tejay Van Garderen (USA) USA National team
138 David Mccann (Irl) Colavita Sutter Home 2.40
139 Brian Dziewa (USA) Jelly Belly Cycling Team 3.09
140 Omer Kem (USA) Priority Health Cycling Team
141 Michael Sayers (USA) BMC 3.33


Udgået på 2. etape
DNF Leonardo Scarselli (Ita) Quick Step
DNF Scott Zwizanski (USA) Priority Health Cycling Team


Samlet stilling efter 2. etape
1 Levi Leipheimer (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team 9.02.47
2 Jason Donald (USA) Team Slipstream powered by Chipotle 0.01
3 Benjamin Jacques-Maynes (USA) Priority Health Cycling Team 0.05
4 Rory Sutherland (Aus) Health Net Presented By Maxxis
5 Hilton Clarke (Aus) Navigators Insurance Cycling Team
6 Fabian Cancellara (Swi) Team CSC 0.06
7 George Hincapie (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team
8 Adam Hansen (Aus) T-mobile
9 Mauricio Alberto Ardila Cano (Col) Rabobank 0.07
10 Ben Day (Aus) Navigators Insurance Cycling Team 0.08
11 Ryder Hesjedal (Can) Health Net Presented By Maxxis 0.09
12 Michael Rogers (Aus) T-mobile
13 Allan Davis (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team
14 Jens Voigt (Ger) Team CSC 0.10
15 Sergey Lagutin (Uzb) Navigators Insurance Cycling Team
16 Stuart O'Grady (Aus) Team CSC
17 Thomas Danielson (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team
18 Timothy Johnson (USA) Health Net Presented By Maxxis 0.12
19 Taylor Tolleson (USA) Team Slipstream powered by Chipotle 0.13
20 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
21 Veleriy Kobzarenko (Ukr) Navigators Insurance Cycling Team
22 Karl Menzies (Aus) Health Net Presented By Maxxis
23 Bobby Julich (USA) Team CSC 0.14
24 Ivan Basso (Ita) Discovery Channel Pro Cycling Team
25 Christopher Baldwin (USA) Toyota United Pro
26 Christopher Horner (USA) Predictor-Lotto
27 Kim Kirchen (Lux) T-mobile 0.15
28 Chris Wherry (USA) Toyota United Pro
29 Heath Blackgrove (NZl) Toyota United Pro
30 Juan José Haedo (Arg) Team CSC 0.16
31 Ian McKissick (USA) BMC
32 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 0.17
33 Brian Vandborg (Den) Discovery Channel Pro Cycling Team
34 Christian Vandevelde (USA) Team CSC
35 Karsten Kroon (Ned) Team CSC

36 Enrico Gasparotto (Ita) Liquigas
37 Thor Hushovd (Nor) Credit Agricole 0.18
38 Fred Rodriguez (USA) Predictor-Lotto
39 Danny Pate (USA) Team Slipstream powered by Chipotle
40 Thomas Peterson (USA) Team Slipstream powered by Chipotle 0.19
41 Matthew Lloyd (Aus) Predictor-Lotto
42 Jason McCartney (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team
43 Mads Kaggestad (Nor) Credit Agricole
44 Greg Henderson (NZl) T-mobile
45 Shawn Milne (USA) Health Net Presented By Maxxis 0.20
46 Jean Marc Marino (Fra) Credit Agricole
47 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step
48 Justin England (USA) Toyota United Pro
49 Anthony Colby (USA) Colavita Sutter Home
50 Aaron Olsen (USA) T-mobile 0.21
51 Fabian Wegmann (Ger) Gerolsteiner
52 William Frischkorn (USA) Team Slipstream powered by Chipotle 0.22
53 Jonathan Patrick McCarty (USA) Team Slipstream powered by Chipotle
54 Graeme Brown (Aus) Rabobank 0.23
55 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas
56 Kirk O'Bee (USA) Health Net Presented By Maxxis
57 Philip Zajicek (USA) Navigators Insurance Cycling Team
58 Christophe Kern (Fra) Credit Agricole
59 Charly Wegelius (GBr) Liquigas
60 Josep Jufre Pou (Spa) Predictor-Lotto 0.24
61 Bram De Groot (Ned) Rabobank
62 Russell Downing (GBr) Health Net Presented By Maxxis 0.25
63 David Vitoria (Swi) BMC
64 Grischa Jan Niermann (Ger) Rabobank
65 Bram Tankink (Ned) Quick Step 0.26
66 Geert Verheyen (Bel) Quick Step
67 Luca Paolini (Ita) Liquigas
68 Bart Dockx (Bel) Predictor-Lotto
69 Jakob Piil (Den) T-mobile
70 Robert Gesink (Ned) Rabobank
71 Tyler Wren (USA) Colavita Sutter Home 0.27
72 Lucas Euser (USA) Team Slipstream powered by Chipotle
73 Mauro Facci (Ita) Quick Step 0.28
74 Theo Eltink (Ned) Rabobank
75 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
76 Tejay Van Garderen (USA) USA National team 0.29
77 Christophe Laurent (Fra) Credit Agricole 0.30
78 Cyril Lemoine (Fra) Credit Agricole
79 Edward King (USA) Priority Health Cycling Team
80 Viktar Rapinski (Blr) Navigators Insurance Cycling Team
81 Frederik Willems (Bel) Liquigas
82 Peter Hatton (Aus) Colavita Sutter Home 0.31
83 Giovanni Visconti (Ita) Quick Step
84 Sébastien Hinault (Fra) Credit Agricole
85 Michael Barry (Can) T-mobile
86 Oliver Zaugg (Swi) Gerolsteiner
87 Antonio Cruz (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team 0.32
88 Kyle Gritters (USA) Health Net Presented By Maxxis
89 Darren Lill (RSA) Navigators Insurance Cycling Team 0.33
90 Dimitri Fofonov (Kaz) Credit Agricole
91 Jackson Stewart (USA) BMC
92 Andrew Bajadali (USA) Jelly Belly Cycling Team
93 Alexandre Moos (Swi) BMC 0.34
94 Glen Alan Chadwick (Aus) Navigators Insurance Cycling Team
95 Kjell Carlström (Fin) Liquigas 0.35
96 Nic Ingels (Bel) Predictor-Lotto 0.36
97 Ivan Dominguez (Cub) Toyota United Pro
98 Brent Bookwalter (USA) USA National team 0.37
99 Gerald Ciolek (Ger) T-mobile
100 Jeremy Powers (USA) Jelly Belly Cycling Team
101 Scott Nydam (USA) BMC 0.38
102 Mathew Hayman (Aus) Rabobank
103 Nicolar Reistad (USA) Jelly Belly Cycling Team 0.39
104 Nicolas Gates (Aus) Predictor-Lotto 0.41
105 Bernhard Kohl (Aut) Gerolsteiner
106 Torsten Hiekmann (Ger) Gerolsteiner 0.42
107 Paolo Bettini (Ita) Quick Step
108 Caleb Manion (USA) Toyota United Pro 0.43
109 Alexander Candelario (USA) Jelly Belly Cycling Team
110 Sven Krauss (Ger) Gerolsteiner
111 Volker Ordowski (Ger) Gerolsteiner
112 John Devine (USA) USA National team 0.45
113 Michael Rasmussen (Den) Rabobank 0.46
114 Peter Wrolich (Aut) Gerolsteiner 0.54
115 Mario Aerts (Bel) Predictor-Lotto 0.55
116 Jonathan Garcia (USA) BMC 1.06
117 David Mccann (Irl) Colavita Sutter Home 3.19
118 Brian Dziewa (USA) Jelly Belly Cycling Team 3.39
119 Tom Zirbel (USA) Priority Health Cycling Team 3.53
120 Alejandro Acton (Arg) Colavita Sutter Home 3.56
121 Davide Frattini (Ita) Colavita Sutter Home 3.59
122 Garrett Peltonen (USA) Priority Health Cycling Team 4.00
123 Robert Förster (Ger) Gerolsteiner 4.04
124 Brice Jones (USA) Jelly Belly Cycling Team
125 Steven Cozza (USA) Team Slipstream powered by Chipotle 4.06
126 Sean Sullivan (Aus) Toyota United Pro
127 Gustavo Artacho (Arg) Colavita Sutter Home 4.09
128 Michael Jones (USA) Jelly Belly Cycling Team 4.13
129 Brian Sheedy (USA) Priority Health Cycling Team 4.15
130 Scott Stewart (USA) USA National team 4.19
131 Christopher Stockburger (USA) USA National team 4.20
132 Charles Dionne (Can) Colavita Sutter Home 4.21
133 Sheldon Deeny (USA) USA National team 4.22
134 Bryce Mead (USA) Jelly Belly Cycling Team 4.25
135 Ken Hanson (USA) BMC 4.27
136 Henk Vogels (Aus) Toyota United Pro 4.28
137 Michael Sayers (USA) BMC 4.29
138 Caleb Fairly (USA) USA National team 4.32
139 Chad Beyer (USA) USA National team 4.42
140 Omer Kem (USA) Priority Health Cycling Team 7.28
141 Emile Abraham (Tri) Priority Health Cycling Team 11.25


Bjergkonkurrencen efter 2. etape
1 Thomas Peterson (USA) Team Slipstream powered by Chipotle 16 pts
2 Christophe Laurent (Fra) Credit Agricole 13
3 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step 13
4 Omer Kem (USA) Priority Health Cycling Team 9
5 David Mccann (Irl) Colavita Sutter Home 9
6 Theo Eltink (Ned) Rabobank 4
7 Brian Sheedy (USA) Priority Health Cycling Team 4
8 Adam Hansen (Aus) T-mobile 3
9 Oliver Zaugg (Swi) Gerolsteiner 2
10 Michael Jones (USA) Jelly Belly Cycling Team 2
11 Ivan Basso (Ita) Discovery Channel Pro Cycling Team 1
12 Ben Day (Aus) Navigators Insurance Cycling Team 1
13 William Frischkorn (USA) Team Slipstream powered by Chipotle 1


Pointkonkurrencen efter 2. etape
1 Allan Davis (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team 27 pts
2 Graeme Brown (Aus) Rabobank 20
3 Juan José Haedo (Arg) Team CSC 18
4 Thor Hushovd (Nor) Credit Agricole 17
5 Greg Henderson (NZl) T-mobile 16
6 Luca Paolini (Ita) Liquigas 12
7 Christophe Laurent (Fra) Credit Agricole 10
8 David Mccann (Irl) Colavita Sutter Home 6
9 Gerald Ciolek (Ger) T-mobile 6
10 Fred Rodriguez (USA) Predictor-Lotto 6
11 Davide Frattini (Ita) Colavita Sutter Home 5
12 Hilton Clarke (Aus) Navigators Insurance Cycling Team 5
13 Stuart O'Grady (Aus) Team CSC 5
14 Alejandro Acton (Arg) Colavita Sutter Home 4
15 Peter Wrolich (Aut) Gerolsteiner 4
16 George Hincapie (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team 3
17 Ivan Dominguez (Cub) Toyota United Pro 3
18 Omer Kem (USA) Priority Health Cycling Team 2
19 Sébastien Hinault (Fra) Credit Agricole 2
20 Brian Vandborg (Den) Discovery Channel Pro Cycling Team 1
21 Karl Menzies (Aus) Health Net Presented By Maxxis 1
22 Paolo Bettini (Ita) Quick Step 1
23 David Vitoria (Swi) BMC 1


Ungdomskonkurrencen efter 2. etape

1 Taylor Tolleson (USA) Team Slipstream powered by Chipotle 9.03.00
2 Thomas Peterson (USA) Team Slipstream powered by Chipotle 0.06
3 Matthew Lloyd (Aus) Predictor-Lotto
4 Jean Marc Marino (Fra) Credit Agricole 0.07
5 David Vitoria (Swi) BMC 0.12
6 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0.13
7 Lucas Euser (USA) Team Slipstream powered by Chipotle 0.14
8 Tejay Van Garderen (USA) USA National team 0.16
9 Cyril Lemoine (Fra) Credit Agricole 0.17
10 Edward King (USA) Priority Health Cycling Team
11 Peter Hatton (Aus) Colavita Sutter Home 0.18
12 Giovanni Visconti (Ita) Quick Step
13 Kyle Gritters (USA) Health Net Presented By Maxxis 0.19
14 Nic Ingels (Bel) Predictor-Lotto 0.23
15 Brent Bookwalter (USA) USA National team 0.24
16 Gerald Ciolek (Ger) T-mobile
17 Jeremy Powers (USA) Jelly Belly Cycling Team
18 Nicolar Reistad (USA) Jelly Belly Cycling Team 0.26
19 Sven Krauss (Ger) Gerolsteiner 0.30
20 John Devine (USA) USA National team 0.32
21 Steven Cozza (USA) Team Slipstream powered by Chipotle 3.53
22 Scott Stewart (USA) USA National team 4.06
23 Christopher Stockburger (USA) USA National team 4.07
24 Sheldon Deeny (USA) USA National team 4.09
25 Caleb Fairly (USA) USA National team 4.19
26 Chad Beyer (USA) USA National team 4.29


Holdkonkurrencen efter 2. etape

1 Discovery Channel Pro Cycling Team 27.08.39
2 Navigators Insurance Cycling Team 0.07
3 Team CSC 0.08
4 Health Net Presented by Maxxis
5 T-Mobile Team 0.12
6 Team Slipstream 0.14
7 Toyota-United Pro Cycling Team 0.26
8 Liquigas 0.29
9 Predictor-Lotto 0.33
10 Priority Health Cycling Team 0.36
11 Rabobank 0.38
12 Credit Agricole 0.43
13 Quick Step-Innergetic 0.53
14 BMC Racing Team 0.56
15 Colavita/Sutter Home Presented by Cooking Light
16 Gerolsteiner 1.06
17 Jelly Belly Cycling Team 1.17
18 USA National Development Team 1.33

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

VM - Herre Junior(CM) 26/09

Paris-Chauny(1.1) 27/09

Volta a Portugal Santander(2.1) 27/09-05/10

VM - Herrer(CM) 27/09

Paris-Chauny(1.1) 27/09

Volta a Portugal Santander(2.1) 27/09-05/10

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

NY MOUNTAINBIKE? GUIDE, SAMMENLIGN OG FIND FORHANDLER