Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Følg os Nyhedsbrev VELOMIO

KCK-Herlev og Brøndby CC
29. april 2006 21:03 af Feltet.dk 0
Mens der blev kørt elite løb i Herning, arrangerede KCK-Herlev og Brøndby CC løb for rytterne på sjælland. Næsten 100 ryttere i alle aldersklasser var ude på landevejene.

Dagens vindere
D45 – Arne Eiby – Lyngby CC
DB – Lotte Bak – Politiets Ca
UNG – Sebastian Lander – Køge CR
ÆLD – Sebastian Nielsen – CK Fix
ÆLDP – Pernille Ott Frendorf – Greve CC
MEL – Jon Van Dijk – DCR Ballerup
MELP – Amanda Marie Dyrkilde – Roskilde CR
DJUN – Margriet Helena Kloppenburg – Holbæk CR
YNG – Mikkel Bøje – Team Cycling Ringsted
YNGP – Lise Martina Engberg – Hillerød CK

D45 – 70 km
1 Anne Eiby - Lyngby Cc 02.17,33

DB – 70 km
1 Lotte Bak - Politiets Ca 02.04,53:
2 Connie Kjøller - Abc 02.14,32

UNG – 77 km
1 Sebastian Lander - Køge Cr 01.58,45:
2 Patrick Clausen - Ck Fix s.t.
3 Thorvald Larsen - Slagelse Cr 01.58,55
4 Niels Hedekær Olsen - Roskilde Cr 01.59,31
5 Adrian Kaltoft Udesen - Ordrup Cc s.t.
6 Joakim Lindboe Brüchmann - Dcr Ballerup 01.59,34
7 Mark Sehested Pedersen - Kalundborg Cc 02.05,42
8 Samuel Rytter Ravn - Roskilde Cr s.t.
9 Stefan Reinert Djurhuus - Amager Cr s.t.
10 Niki Byrgesen - Dcr Ballerup s.t.
11 Philip Ankersø Sørensen - Hillerød Ck s.t.
12 Nicolai Tøttrup Clausen - Team Cycling Ringsted s.t.
13 Mark Poulsen - Slagelse Cr s.t.
14 Mathias Lisson - Roskilde Cr s.t.
15 Andreas Brasen Kidmose - Holbæk Cr s.t.
16 Mathias Mylle Dige Bach - Kck Herlev s.t.
17 Emil Søeberg Hovmand - Ordrup Cc s.t.
18 Rasmus Holm Thomassen - Dcr Ballerup s.t.
19 Pelle Niklas Christensen Clapp - Roskilde Cr s.t.
20 Kuno Leerhøy - Amager Cr s.t.
21 Mikkel Grønlund - Abc s.t.
22 Nicolai Aastrup - Roskilde Cr s.t.

ÆLD – 42
1 Sebastian Nielsen - Ck Fix 01.13,10:
2 Thore Frederik Bradtberg - Dcr Ballerup s.t.
3 Steffen Schneider - CC Hjørring s.t.
4 Thomas Grand Schmidt - Greve Cc s.t.
5 Jannick Berg - Ck Fix s.t.
6 Daniel Mielke - Roskilde Cr s.t.
7 Stefan Linné Jørgensen - Ck Fix s.t.
8 Nicklas Dahl Jakobsen - Team Cycling Ringsted s.t.
9 Lucas Cesar - Ordrup Cc s.t.
10 Jakob Bertelsen - Ordrup Cc s.t.
11 Mathias Øllegaard - Hfck s.t.
12 Jonathan Enevoldsen - Team Cycling Ringsted s.t.
13 Andre´ Haubroe Larsen - Slagelse Cr s.t.
14 Nicholas Rathmann Lerche - Roskilde Cr s.t.
15 Dion Jimmy Hansen - Hfck s.t.
16 Rasmus Hestbek Lund - Kck Herlev s.t.
17 Mikkel Baunsgaard - Dcr Ballerup s.t.
18 Alex Clausen - Ck Fix s.t.
19 Kevin Nyberg Simper - Korsør Cc s.t.
20 Oliver Holm Christensen - Kalundborg Cc s.t.
21 Anders Bjerremand - Hfck s.t.
22 Rasmus Correl Roesgarth - Greve Cc s.t.
23 Mathias Holm - Cc Gladsaxe s.t.

ÆLDP - 42 km
1 Pernille Ott Frendorf - Greve Cc 01.13,10:
2 Mette Meyer - Korsør CC s.t.

MEL – 21 km
1 Jon Van Dijk Nielsen - Dcr Ballerup 00.41,02:
2 Tobias Bagger - Ordrup Cc s.t.
3 Jonas Nordkroggaard - Kalundborg Cc s.t.
4 Mads Pedersen - Holbæk Cr s.t.
5 Jonas Stevns Jacobsen - Amager Cr 00.41,13:
6 Emil Anton Libak Simonsen - Amager Cr 00.41,17:
7 Esben Peter Christian Clapp - Roskilde Cr s.t.
8 Jakob Olsen - Hfck s.t.
9 Kristian Holm - Cc Gladsaxe 00.41,33:
10 Nicklas Bøje - Team Cycling Ringsted 00.42,30:
11 Christoffer Lisson - Roskilde Cr s.t.
12 Rasmus Egelund Ravn - Korsør Cc s.t.
13 Jacob Ditlev Sørensen - Greve Cc s.t.

MELDP – 21 km
1 Amanda Marie Dyrkilde - Roskilde CR 00.41,40:

DJUN – 70 km
1 Margriet Helena Kloppenburg - Holbæk Cr 02.04,53:
2 Rie Strand Olsen - Greve Cc s.t.

YNG – 13 km
1 Mikkel Bøje - Team Cycling Ringsted 00.28,05
2 Jonas Wang - Ck Fix 00.28,13
3 Magnus Bak Klaris - Amager Cr 00.29,30
4 Frederik Bohé Jørgensen - Hillerød Ck s.t.
5 Oliver Almind - Ck Fix 00.29,40
6 Søren Martinus Walter Engberg - Hillerød Ck 00.30,35

YNGP – 13 km
1 Lise Martina Engberg - Hillerød CK 00.33,54
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

BMC Racing Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Quick-Step Floors

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First-Drapac

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team LottoNL-Jumbo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig.

Glemt kodeord?

Opret bruger