Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Landis overtager førertrøjen

Landis overtager førertrøjen

08. marts 2006 16:230
Floyd Landis (Phonak) og Patxi Vila Errandonea (Lampre) kom alene hjem på dagens etape. I spurten snød Patxi Vila den amerikanske rytter og vandt dermed etapen. Team CSCs Frank Schleck blev nummer fire og avancerer til 4. pladsen samlet.

Rytterne startede dagens etape i dag kl. 11:50, og det var med 160 ryttere til start. Flere ryttere valgte dog at stå af på de første 100 kilometer, deriblandt danske Michael Blaudzun (Team CSC).

Dagens første udbrud blev iscenesat efter blot 13 kilometer af Luis Sanchez (Liberty Seguros) og Alexandre Botcharov (Credit Agricole). De fik kort efter følgeskab af Roger Hammond (Discovery Channel), Eric Berthou (Caisse d’Epargne-Illes Balears) og Danilo Napolitano (Lampre-Fondital).

De 5 ryttere måtte dog se sig hentet efter blot 17 kilometer på dagens første stigning. Kort efter stigningen angreb Leblacher, og han fik følgeskab af Jens Voigt (Team CSC), Christophe Laurent og Sergio Paulinho (Liberty Seguros). De fire ryttere oparbejde et forspring på 15 sekunder til feltet efter 38 kilometer kørsel.

Derefter fik de fire ryttere følgeskab af Nicolas Jalabert, Allan Davis, Botcharov, Aitor Perez Arrieta, Maxime Monfort, Guido Trenti, Jerome Pineau og Koldo Fernandez. Dermed blev der dannet en 12-mandsgruppe i front. De 12 ryttere fandt ind i et samarbejde og øgede forspringet til 1:05 efter 55 kilometer. Herefter blev feltet mere organiseret, da Gerolsteiner tog ansvaret og satte forfølgelsen ind. Herefter faldt forspringet lidt, men er igen oppe på cirka et minut. Langsomt blev udbruddet kørt ind, så feltet var stort set samlet, da de ramte den sidste kategori 1 stigning efter små 140 kilometer.

Herefter blev feltet splittet, da bl.a. Team CSCs Frank Schleck angreb sammen med David Moncoutie (Cofidis). De fik følgeskab af Floyd Landis (Phonak), Patxi Xabier Vila Errandonea (Lampre-Fondital), Samuel Sanchez (Euskaltel-Euskadi), Antonio Colom (Caisse d'Epargne-Illes Balears). Moncoutie kunne dog ikke være med, da det for alvor begyndte at gå opad.

Med 3 kilometer til toppen angreb Floyd Landis og fik følgeskab af Patxi Xabier Vila Errandonea. De to ryttere øgede stille og roligt forspringet til de tre forfølger. På toppen af Col de la Croix de Chaubouret havde de 30 sekunder. De sidste godt 18 kilometer nedad øgede de også forspringet, og derfor skulle etapen også afgøres imellem de to ryttere.

Floyd Landis havde dog mest interesse i at komme i mål, så hurtigt som muligt, da han ville overtage førertrøjen, imens Patxi Xabier Vila Errandonea øjnede chancen for hans første professionelle sejr. De sidste to kilometer sad Floyd Landis og trak, men med 200 meter til mål overspurtede Vila ham og vandt etapen.

I forfølgergruppen tog Samuel Sanchez sig af 3. pladsen foran Frank Schleck og Antonio Colom.

Samlet overtager Floyd Landis føringen og ligner en vinder af etapeløbet, men der er stadig mange etaper endnu.


Resultat af 3. etape
1 Patxi Xabier Vila Errandonea (Spa) Lampre-Fondital 4.23.28 (38.372 km/h)
2 Floyd Landis (USA) Phonak Hearing Systems
3 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 1.16
4 Frank Schleck (Lux) Team CSC
5 Antonio Colom (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
6 Stefan Schumacher (Ger) Gerolsteiner 1.25
7 José Luis Rubiera (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team 1.26
8 Haimar Zubeldia (Spa) Euskaltel-Euskadi
9 Luis Sanchez (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
10 Pietro Caucchioli (Ita) Credit Agricole
11 José Azevedo (Por) Discovery Channel Pro Cycling Team
12 Christopher Horner (USA) Davitamon-Lotto
13 Axel Merckx (Bel) Phonak Hearing Systems
14 Erik Dekker (Ned) Rabobank
15 Vladimir Gusev (Rus) Discovery Channel Pro Cycling Team 3.05
16 Cédric Vasseur (Fra) Quick Step-Innergetic 3.14
17 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 3.45
18 Cyril Dessel (Fra) AG2R Prevoyance
19 Hubert Dupont (Fra) AG2R Prevoyance
20 Dmitriy Fofonov (Kaz) Credit Agricole
21 Aitor Osa (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
22 Matteo Carrara (Ita) Lampre-Fondital
23 Alexandre Botcharov (Rus) Credit Agricole
24 Marcus Zberg (Swi) Gerolsteiner
25 Patrik Sinkewitz (Ger) T-Mobile Team
26 Linus Gerdemann (Ger) T-Mobile Team
27 Evgeni Petrov (Rus) Lampre-Fondital
28 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 4.09
29 Francisco Ventoso (Spa) Saunier Duval-Prodir
30 Thomas Lövkvist (Swe) Française des Jeux
31 Alberto Contador (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
32 Xavier Florencio (Spa) Bouygues Telecom
33 Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
34 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step-Innergetic
35 José Alberto Martinez (Spa) Agritubel 5.41
36 Tom Boonen (Bel) Quick Step-Innergetic 5.48
37 Vicente Reynes (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
38 Johan Vansummeren (Bel) Davitamon-Lotto
39 Nick Nuyens (Bel) Quick Step-Innergetic
40 David Moncoutie (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
41 Andriy Grivko (Ukr) Team Milram 5.41
42 Christophe Moreau (Fra) AG2R Prevoyance 7.20
43 Gustav Larsson (Swe) Française des Jeux
44 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
45 Nicolas Portal (Fra) Caisse d'Epargne-Illes Balears
46 Mikel Astarloza (Spa) AG2R Prevoyance
47 Aivaras Baranauskas (Ltu) Agritubel
48 Aitor Perez Arrieta (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
49 Angel Gomez (Spa) Saunier Duval-Prodir
50 Christophe Brandt (Bel) Davitamon-Lotto
51 Wilfried Cretskens (Bel) Quick Step-Innergetic
52 Thierry Marichal (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone
53 Iker Camano (Spa) Euskaltel-Euskadi
54 Koos Moerenhout (Ned) Phonak Hearing Systems
55 Daniel Navarro (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 8.47
56 Juan Jose Cobo (Spa) Saunier Duval-Prodir
57 Andrey Kashechkin (Kaz) Liberty Seguros-Würth Team
58 Bobby Julich (USA) Team CSC
59 Christophe Kern (Fra) Bouygues Telecom 9.37
60 Benoit Poilvet (Fra) Credit Agricole
61 Yaroslav Popovych (Ukr) Discovery Channel Pro Cycling Team
62 Dario Cioni (Ita) Liquigas 11.11
63 Marcus Burghardt (Ger) T-Mobile Team 12.49
64 Ronny Scholz (Ger) Gerolsteiner
65 Benoît Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 13.42
66 Kjell Carlström (Fin) Liquigas
67 Alexandr Kolobnev (Rus) Rabobank
68 Enrico Franzoi (Ita) Lampre-Fondital
69 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto
70 Mathew Hayman (Aus) Rabobank
71 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step-Innergetic
72 Francis Mourey (Fra) Française des Jeux
73 Rik Verbrugghe (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone
74 Roger Hammond (GBr) Discovery Channel Pro Cycling Team
75 Gert Steegmans (Bel) Davitamon-Lotto
76 Kevin Hulsmans (Bel) Quick Step-Innergetic
77 Yannick Talabardon (Fra) Credit Agricole
78 Joaquim Rodriguez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
79 Vicente Garcia Acosta (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
80 Jose Luis Arrieta (Spa) AG2R Prevoyance 16.17
81 Christophe Rinero (Fra) Saunier Duval-Prodir
82 Laurent Lefevre (Fra) Bouygues Telecom
83 Didier Rous (Fra) Bouygues Telecom
84 Wim Van Huffel (Bel) Davitamon-Lotto
85 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
86 Benoit Salmon (Fra) Agritubel
87 Christophe Laurent (Fra) Agritubel
88 Arkaitz Duran Aroca (Spa) Saunier Duval-Prodir
89 Nicolas Crosbie (Fra) Agritubel
90 Sergio Paulinho (Por) Liberty Seguros-Würth Team
91 Eric Leblacher (Fra) Française des Jeux 17.01
92 Maxime Monfort (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone 18.35
93 Alexandre Moos (Swi) Phonak Hearing Systems 20.11
94 Martin Elmiger (Swi) Phonak Hearing Systems
95 Maarten Den Bakker (Ned) Team Milram 22.00
96 Jimmy Engoulvent (Fra) Credit Agricole
97 Matej Mugerli (Slo) Liquigas
98 Benoit Joachim (Lux) Discovery Channel Pro Cycling Team
99 Volker Ordowski (Ger) Gerolsteiner
100 Bas Giling (Ned) T-Mobile Team
101 Jan Boven (Ned) Rabobank
102 Robert Förster (Ger) Gerolsteiner
103 Francesco Failli (Ita) Liquigas
104 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
105 Carlos Sastre (Spa) Team CSC
106 Jorg Ludewig (Ger) T-Mobile Team
107 Marius Sabaliauskas (Ltu) Lampre-Fondital
108 David Loosli (Swi) Lampre-Fondital
109 Juan Miguel Mercado (Spa) Agritubel
110 Guido Trenti (USA) Quick Step-Innergetic
111 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team
112 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi
113 Nico Mattan (Bel) Davitamon-Lotto
114 Andoni Aranaga (Spa) Euskaltel-Euskadi
115 Aleixei Markov (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears
116 Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner
117 Iker Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi
118 Jens Voigt (Ger) Team CSC
119 Tom Steels (Bel) Davitamon-Lotto
120 Jérôme Pineau (Fra) Bouygues Telecom
121 Nicolas Jalabert (Fra) Phonak Hearing Systems
122 Andrea Peron (Ita) Team CSC
123 Bradley Wiggins (GBr) Cofidis, le Credit par Telephone
124 Elia Rigotto (Ita) Team Milram
125 Lilian Jegou (Fra) Française des Jeux
126 David Zabriskie (USA) Team CSC
127 Eric Berthou (Fra) Caisse d'Epargne-Illes Balears
128 Jose Antonio Redondo (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 22.08
129 Allan Davis (Aus) Liberty Seguros-Würth Team
130 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R Prevoyance 24.41
131 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
132 Renaud Dion (Fra) AG2R Prevoyance
133 Stef Clement (Ned) Bouygues Telecom
134 Mark Renshaw (Aus) Credit Agricole
135 Tomas Vaitkus (Ltu) AG2R Prevoyance
136 Michael Albasini (Swi) Liquigas
137 Eddy Mazzoleni (Ita) T-Mobile Team
138 Sebastian Siedler (Ger) Team Milram
139 Björn Schröder (Ger) Team Milram
140 Danilo Napolitano (Ita) Lampre-Fondital
141 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
142 Hans Dekkers (Ned) Agritubel
143 Javier Meijas (Spa) Saunier Duval-Prodir
144 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom


Udgået:
HD Daniele Colli (Ita) Liquigas
HD Ramos Fernandez De La Puebla (Spa) Saunier Duval-Prodir
HD Simone Cadamuro (Ita) Team Milram
HD Aurélien Clerc (Swi) Phonak Hearing Systems
DNF Mirco Lorenzetto (Ita) Team Milram
DNF Bradley Mc Gee (Aus) Française des Jeux
DNF Mauro Santambrogio (Ita) Lampre-Fondital
DNF Nicola Loda (Ita) Liquigas
DNF Michaël Blaudzun (Den) Team CSC
DNF Thomas Ziegler (Ger) T-Mobile Team
DNF Kim Kirchen (Lux) T-Mobile Team
DNF Anthony Charteau (Fra) Credit Agricole
DNF David De La Fuente (Spa) Saunier Duval-Prodir
DNF Graeme Brown (Aus) Rabobank
DNF Robert Hunter (RSA) Phonak Hearing Systems
DNF Manuel Calvente (Spa) Agritubel
DNS Torsten Hiekmann (Ger) Gerolsteiner


Samlet stilling efter 3. etape
1 Floyd Landis (USA) Phonak Hearing Systems 14.46.28
2 Patxi Xabier Vila Errandonea (Spa) Lampre-Fondital 0.09
3 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 1.13
4 Antonio Colom (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 1.23
5 Frank Schleck (Lux) Team CSC
6 José Azevedo (Por) Discovery Channel Pro Cycling Team 1.35
7 Haimar Zubeldia (Spa) Euskaltel-Euskadi 1.37
8 Pietro Caucchioli (Ita) Credit Agricole 1.39
9 Stefan Schumacher (Ger) Gerolsteiner
10 José Luis Rubiera (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team 1.40
11 Christopher Horner (USA) Davitamon-Lotto 1.43
12 Erik Dekker (Ned) Rabobank
13 Axel Merckx (Bel) Phonak Hearing Systems 1.47
14 Luis Sanchez (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 3.02
15 Vladimir Guysev (Rus) Discovery Channel Pro Cycling Team 3.12
16 Cédric Vasseur (Fra) Quick Step-Innergetic 3.33
17 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 3.51
18 Marcus Zberg (Swi) Gerolsteiner 3.59
19 Matteo Carrara (Ita) Lampre-Fondital 4.00
20 Alexandre Botcharov (Rus) Credit Agricole 4.01
21 Aitor Osa (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 4.02
22 Dmitriy Fofonov (Kaz) Credit Agricole
23 Hubert Dupont (Fra) AG2R Prevoyance 4.03
24 Linus Gerdemann (Ger) T-Mobile Team 4.04
25 Evgeni Petrov (Rus) Lampre-Fondital 4.05
26 Patrik Sinkewitz (Ger) T-Mobile Team 4.07
27 Cyril Dessel (Fra) AG2R Prevoyance 4.13
28 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 4.17
29 Francisco Ventoso (Spa) Saunier Duval-Prodir 4.20
30 Thomas Lövkvist (Swe) Française des Jeux 4.22
31 Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 4.29
32 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step-Innergetic 4.39
33 Xavier Florencio (Spa) Bouygues Telecom 4.44
34 Alberto Contador (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 5.23
35 Tom Boonen (Bel) Quick Step-Innergetic 5.29
36 José Alberto Martinez (Spa) Agritubel 5.50
37 Andriy Grivko (Ukr) Team Milram 5.54
38 Johan Vansummeren (Bel) Davitamon-Lotto 6.01
39 Vicente Reynes (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 6.03
40 Nick Nuyens (Bel) Quick Step-Innergetic 6.04
41 David Moncoutie (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 6.15
42 Mikel Astarloza (Spa) AG2R Prevoyance 7.29
43 Christophe Brandt (Bel) Davitamon-Lotto 7.34
44 Christophe Moreau (Fra) AG2R Prevoyance 7.37
45 Iker Camano (Spa) Euskaltel-Euskadi
46 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 7.41
47 Angel Gomez (Spa) Saunier Duval-Prodir 7.44
48 Nicolas Portal (Fra) Caisse d'Epargne-Illes Balears 7.46
49 Aitor Perez Arrieta (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 7.50
50 Wilfried Cretskens (Bel) Quick Step-Innergetic 8.28
51 Koos Moerenhout (Ned) Phonak Hearing Systems 8.42
52 Bobby Julich (USA) Team CSC 8.44
53 Andrey Kashechkin (Kaz) Liberty Seguros-Würth Team 8.46
54 Aivaras Baranauskas (Ltu) Agritubel 8.53
55 Juan Jose Cobo (Spa) Saunier Duval-Prodir 9.03
56 Benoit Poilvet (Fra) Credit Agricole 9.54
57 Yaroslav Popovych (Ukr) Discovery Channel Pro Cycling Team 9.55
58 Daniel Navarro (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 10.43
59 Christophe Kern (Fra) Bouygues Telecom 11.09
60 Dario Cioni (Ita) Liquigas 11.28
61 Marcus Burghardt (Ger) T-Mobile Team 13.09
62 Benoît Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 13.45
63 Gert Steegmans (Bel) Davitamon-Lotto 13.47
64 Ronny Scholz (Ger) Gerolsteiner 13.48
65 Vicente Garcia Acosta (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 13.54
66 Joaquim Rodriguez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 13.58
67 Francis Mourey (Fra) Française des Jeux 13.59
68 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step-Innergetic 14.01
69 Mathew Hayman (Aus) Rabobank
70 Alexandr Kolobnev (Rus) Rabobank 14.03
71 Kjell Carlström (Fin) Liquigas 14.08
72 Yannick Talabardon (Fra) Credit Agricole 14.10
73 Roger Hammond (GBr) Discovery Channel Pro Cycling Team
74 Thierry Marichal (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone 14.11
75 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto 14.18
76 Gustav Larsson (Swe) Française des Jeux 14.22
77 Rik Verbrugghe (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone 15.00
78 Kevin Hulsmans (Bel) Quick Step-Innergetic 15.36
79 Enrico Franzoi (Ita) Lampre-Fondital 16.07
80 Didier Rous (Fra) Bouygues Telecom 16.25
81 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 16.31
82 Laurent Lefevre (Fra) Bouygues Telecom 16.36
83 Jose Luis Arrieta (Spa) AG2R Prevoyance 16.41
84 Christophe Rinero (Fra) Saunier Duval-Prodir 16.42
85 Benoit Salmon (Fra) Agritubel 16.46
86 Wim Van Huffel (Bel) Davitamon-Lotto 16.57
87 Eric Leblacher (Fra) Française des Jeux 17.32
88 Christophe Laurent (Fra) Agritubel 17.59
89 Nicolas Crosbie (Fra) Agritubel 18.14
90 Maxime Monfort (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone 18.55
91 Sergio Paulinho (Por) Liberty Seguros-Würth Team 20.11
92 Martin Elmiger (Swi) Phonak Hearing Systems 20.23
93 Alexandre Moos (Swi) Phonak Hearing Systems 20.24
94 Jérôme Pineau (Fra) Bouygues Telecom 22.05
95 Matej Mugerli (Slo) Liquigas 22.06
96 Nicolas Jalabert (Fra) Phonak Hearing Systems 22.09
97 Allan Davis (Aus) Liberty Seguros-Würth Team 22.10
98 Aleixei Markov (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears 22.11
99 David Zabriskie (USA) Team CSC
100 Francesco Failli (Ita) Liquigas
101 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team 22.13
102 Nico Mattan (Bel) Davitamon-Lotto 22.14
103 Jimmy Engoulvent (Fra) Credit Agricole
104 Jens Voigt (Ger) Team CSC 22.16
105 Lilian Jegou (Fra) Française des Jeux
106 Marius Sabaliauskas (Ltu) Lampre-Fondital 22.17
107 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 22.18
108 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi 22.23
109 Jorg Ludewig (Ger) T-Mobile Team 22.24
110 Volker Ordowski (Ger) Gerolsteiner 22.25
111 Jan Boven (Ned) Rabobank
112 Benoit Joachim (Lux) Discovery Channel Pro Cycling Team 22.28
113 Guido Trenti (USA) Quick Step-Innergetic 22.32
114 Elia Rigotto (Ita) Team Milram 22.52
115 Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner 23.13
116 Bradley Wiggins (GBr) Cofidis, le Credit par Telephone 23.16
%
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Tour de l'Abitibi - Coupe...(2.NCUP) 14/07-19/07

Grand Prix Cerami(1.1) 16/07

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger