Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Levi Leipheimer sejrede i Georgia

Levi Leipheimer sejrede i Georgia

20. april 2007 21:520

Levi Leipheimer (Discovery Channel) vandt fredag aften 5. etape af etapeløbet Tour of Georgia. Opad den sidste stigning angreb Discovery-rytteren og ingen var i stand til at følge ham.

Dagens etape blev kørt fra Dalton til Brasstown Bald over 172.1 km. Etapen var præget af et udbrud, som danske Michael Blaudzun (Team CSC) var med i. I talte Anthony Colby (Colavita/Sutter Home), Ryder Hesjedal (Health Net-Maxxis), Thomas Danielson (Discovery Channel), Christopher Baldwin (Toyota-United), Cesar Augusto Grajales (Jittery Joe's), Michael Blaudzun (Team CSC), Alexandre Moos (BMC), Ben Day (Navigators Insurance), Gilberto Simoni (Saunier Duval-Prodir) og Danny Pate (Slipstream-Chipotle). De arbejdede godt sammen, men på finale stigning kunne de ikke følge med, da Levi Leipheimer angreb fra feltet og hurtigt kom op til udbrydergruppen. Efter kort tid i udbrydergruppen fortsatte amerikaneren sit angreb og kunne køre i mål med 38 sekunder ned til nærmeste forfølger, som var holdkammeraten Tom Danielson.

Bagved udbrydergruppen og Levi Leipheimer forsøgte Team CSCs Christian Vandevelde flere gange at køre fra løbets førertrøje Janez Brajkovic (Discovery Channel). Det lykkedes dog ikke, og derfor fører Brajkovic fortsat med 12 sekunder ned til CSC-rytteren.


Resultat af 5. etape

1 Levi Leipheimer - Discovery Channel Pro Cycling Team 4.33.33
2 Thomas Danielson - Discovery Channel Pro Cycling Team 0.38
3 Anthony Colby - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 1.00
4 Nathan O'neill - Health Net presented by Maxxis 1.06
5 Gilberto Simoni - Saunier Duval - Prodir 1.19
6 Alexandre Moos - BMC Racing Team 1.25
7 Ryder Hesjedal - Health Net presented by Maxxis 1.29
8 John Devine - USA National Development Team 1.30
9 Christian Vandevelde - Team CSC 1.38
10 Janez Brajkovic - Discovery Channel Pro Cycling Team
11 Glen Alan Chadwick - Navigators Insurance Cycling Team 2.07
12 Michael Blaudzun - Team CSC 2.17
13 David Canada Gracia - Saunier Duval - Prodir 2.20
14 Andrea Tonti - Quick Step - Innergetic 2.26
15 Kevin Seeldrayers - Quick Step - Innergetic 2.28
16 Sergey Lagutin - Navigators Insurance Cycling Team 2.32
17 Scott Nydam - BMC Racing Team 2.46
18 Scott Moninger - BMC Racing Team
19 David Zabriskie - Team CSC 2.52
20 Hubert Schwab - Quick Step - Innergetic 3.03
21 Ruggero Marzoli - Tinkoff Credit Systems 3.05
22 Danny Pate - Team Slipstream 3.09
23 George Hincapie - Discovery Channel Pro Cycling Team 3.14
24 Brian Vandborg - Discovery Channel Pro Cycling Team 3.18
25 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Prodir 3.22
26 Timothy Johnson - Health Net presented by Maxxis 3.28
27 Justin England - Toyota-United Pro Cycling Team
28 Thomas Peterson - Team Slipstream 3.36
29 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 3.53
30 Lucas Euser - Team Slipstream 4.20
31 Burke Swindlehurst - Toyota-United Pro Cycling Team 4.32
32 Kurt-Asle Arvesen - Team CSC 4.40
33 Valery Kobzarenko - Navigators Insurance Cycling Team 4.50
34 Craig Lewis - Team Slipstream 4.52
35 Ivan Santaromita - Quick Step - Innergetic 4.55
36 Peter Hatton - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 5.00
37 Tyler Wren - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light
38 Cesar Augusto Grajales - Jittery Joe's Pro Cycling Team 5.15
39 Jeffry Louder - Health Net presented by Maxxis 5.18
40 Rory Sutherland - Health Net presented by Maxxis
41 Jason Donald - Team Slipstream 5.30
42 Jonathan Garcia - BMC Racing Team 5.33
44 Ian Mckissick - BMC Racing Team 5.38
45 Maarten Wynants - Quick Step - Innergetic 6.03
46 Benjamin Brooks - Navigators Insurance Cycling Team 6.09
47 Cameron Wurf - Priority Health Cycling Team presented by Bissell 6.31
48 David Mccann - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 7.05
49 Pavel Padrnos - Discovery Channel Pro Cycling Team 7.13
50 Geert Steurs - Predictor-Lotto
51 Nick Gates - Predictor-Lotto
52 Christophe Brandt - Predictor-Lotto 7.21
53 Anders Lund - Team CSC
54 Jackson Stewart - BMC Racing Team 7.33
55 Timothy Duggan - Team Slipstream
56 Ben Day - Navigators Insurance Cycling Team
57 Jonathan Patrick McCarty - Team Slipstream
58 Phil Zajicek - Navigators Insurance Cycling Team 8.15
59 Davide Frattini - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 9.00
60 Leonardo Scarselli - Quick Step - Innergetic 9.09
61 Olivier Kaisen - Predictor-Lotto 9.15
62 Guido Trentin - Saunier Duval - Prodir 9.22
63 Doug Ollerenshaw - Health Net presented by Maxxis 9.27
64 Michael Lange - Team Slipstream 9.50
65 Charles Dionne - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 9.55
66 Nick Reistad - USA National Development Team 10.09
67 Matthew Harley Goss - Team CSC 10.22
68 Caleb Manion - Toyota-United Pro Cycling Team
69 Ben Jacques-Maynes - Priority Health Cycling Team presented by Bissell
70 Edward King - Priority Health Cycling Team presented by Bissell 10.25
71 Tyler Hamilton - Tinkoff Credit Systems 10.33
72 Ivan Stevic - Toyota-United Pro Cycling Team 10.39
73 Christopher Baldwin - Toyota-United Pro Cycling Team 10.55
74 Gustavo Artacho - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 11.00
75 Eric Keim - USA National Development Team 11.08
76 Jacob Rosenbarger - BMC Racing Team 11.44
77 David Millar - Saunier Duval - Prodir 11.56
78 Dominique Cornu - Predictor-Lotto
79 Richard England - Priority Health Cycling Team presented by Bissell 12.35
80 Alessandro Proni - Quick Step - Innergetic 12.39
81 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems
82 Elio Aggiano - Tinkoff Credit Systems 12.42
83 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto 12.57
84 Chris Wherry - Toyota-United Pro Cycling Team 13.10
85 Mauro Facci - Quick Step - Innergetic 13.28
86 Juan José Haedo - Team CSC 13.47
87 Stefano Zanini - Predictor-Lotto 13.52
88 Karl Menzies - Health Net presented by Maxxis 13.58
89 Christophe Rinero - Saunier Duval - Prodir
90 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems
91 Martin Pedersen - Team CSC 14.30
92 Caleb Fairly - USA National Development Team 14.36
93 Kirk O'bee - Health Net presented by Maxxis
94 Neil Shirley - Jittery Joe's Pro Cycling Team 14.56
95 Pavel Brutt - Tinkoff Credit Systems 17.06
96 Chad Beyer - USA National Development Team 17.14
97 Austin King - Jittery Joe's Pro Cycling Team 17.41
98 Trent Wilson - Jittery Joe's Pro Cycling Team
99 Omer Kem - Priority Health Cycling Team presented by Bissell 17.57
100 Evan Elken - Jittery Joe's Pro Cycling Team 18.28
101 Scott Zwizanski - Priority Health Cycling Team presented by Bissell 18.31
102 Henk Vogels - Toyota-United Pro Cycling Team 19.04
103 Sheldon Deeny - USA National Development Team
104 Eric Riggs - USA National Development Team
105 Tommy Nankervis - Jittery Joe's Pro Cycling Team 19.11
106 Ivan Dominguez - Toyota-United Pro Cycling Team 19.16
107 Matt Shriver - Jittery Joe's Pro Cycling Team
111 Cody Stevenson - Jittery Joe's Pro Cycling Team 22.40


Samlet stilling efter 5. etape
1 Janez Brajkovic - Discovery Channel Pro Cycling Team 18.57.03
2 Christian Vandevelde - Team CSC 0.12
3 David Canada Gracia - Saunier Duval - Prodir 3.04
4 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Prodir 3.06
5 Kevin Seeldrayers - Quick Step - Innergetic 4.22
6 Scott Nydam - BMC Racing Team 5.35
7 Jeffry Louder - Health Net presented by Maxxis 6.00
8 Timothy Johnson - Health Net presented by Maxxis 6.59
9 Lucas Euser - Team Slipstream 10.08
10 Ivan Santaromita - Quick Step - Innergetic 12.15
11 Tyler Wren - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 12.26
12 Levi Leipheimer - Discovery Channel Pro Cycling Team 24.48
13 Thomas Danielson - Discovery Channel Pro Cycling Team 26.57
14 Nathan O'neill - Health Net presented by Maxxis 27.15
15 David Zabriskie - Team CSC 28.21
16 Anthony Colby - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 28.55
17 Ryder Hesjedal - Health Net presented by Maxxis 29.09
18 Danny Pate - Team Slipstream 29.55
19 Gilberto Simoni - Saunier Duval - Prodir 30.00
20 George Hincapie - Discovery Channel Pro Cycling Team 30.17
21 Alexandre Moos - BMC Racing Team 30.30
22 Michael Blaudzun - Team CSC 30.37
23 Brian Vandborg - Discovery Channel Pro Cycling Team 30.49
24 Hubert Schwab - Quick Step - Innergetic 31.30
25 Sergey Lagutin - Navigators Insurance Cycling Team 31.35
26 Justin England - Toyota-United Pro Cycling Team 32.24
27 Thomas Peterson - Team Slipstream 32.37
28 Rory Sutherland - Health Net presented by Maxxis 33.00
29 John Devine - USA National Development Team 33.06
30 Andrea Tonti - Quick Step - Innergetic 33.20
31 Glen Alan Chadwick - Navigators Insurance Cycling Team 33.46
32 Craig Lewis - Team Slipstream 33.53
33 Jason Donald - Team Slipstream 34.06
34 Ben Day - Navigators Insurance Cycling Team 34.08
35 Cesar Augusto Grajales - Jittery Joe's Pro Cycling Team 34.16
36 Valery Kobzarenko - Navigators Insurance Cycling Team 34.17
37 Scott Moninger - BMC Racing Team 35.07
38 Timothy Duggan - Team Slipstream 35.47
39 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 36.05
40 Ruggero Marzoli - Tinkoff Credit Systems 36.06
41 Phil Zajicek - Navigators Insurance Cycling Team 36.17
42 Pavel Padrnos - Discovery Channel Pro Cycling Team 36.44
43 Ian Mckissick - BMC Racing Team 36.53
44 David Mccann - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 36.54
45 Kurt-Asle Arvesen - Team CSC
46 Benjamin Brooks - Navigators Insurance Cycling Team 37.18
47 Christophe Brandt - Predictor-Lotto 37.25
48 Jonathan Garcia - BMC Racing Team 37.30
49 Maarten Wynants - Quick Step - Innergetic 37.54
50 Jonathan Patrick McCarty - Team Slipstream 38.23
51 Dominique Cornu - Predictor-Lotto 38.28
52 David Millar - Saunier Duval - Prodir 38.34
53 Peter Hatton - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 38.41
54 Jackson Stewart - BMC Racing Team 38.46
55 Burke Swindlehurst - Toyota-United Pro Cycling Team 39.05
56 Matthew Harley Goss - Team CSC 39.08
57 Geert Steurs - Predictor-Lotto 39.18
58 Ben Jacques-Maynes - Priority Health Cycling Team presented by Bissell 39.23
59 Christopher Baldwin - Toyota-United Pro Cycling Team 39.25
60 Doug Ollerenshaw - Health Net presented by Maxxis 40.08
61 Guido Trentin - Saunier Duval - Prodir
62 Ivan Stevic - Toyota-United Pro Cycling Team 40.18
63 Tyler Hamilton - Tinkoff Credit Systems 40.31
64 Leonardo Scarselli - Quick Step - Innergetic 40.46
65 Edward King - Priority Health Cycling Team presented by Bissell 40.58
66 Charles Dionne - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 41.38
67 Nick Gates - Predictor-Lotto 41.52
68 Davide Frattini - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 42.04
69 Olivier Kaisen - Predictor-Lotto 42.12
70 Michael Lange - Team Slipstream 42.19
71 Cameron Wurf - Priority Health Cycling Team presented by Bissell 42.22
72 Caleb Manion - Toyota-United Pro Cycling Team 42.24
73 Alessandro Proni - Quick Step - Innergetic 44.24
74 Anders Lund - Team CSC 44.36
75 Karl Menzies - Health Net presented by Maxxis 44.44
76 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems 44.48
77 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto 44.54
78 Eric Keim - USA National Development Team 45.04
79 Neil Shirley - Jittery Joe's Pro Cycling Team
80 Christophe Rinero - Saunier Duval - Prodir 45.35
81 Jacob Rosenbarger - BMC Racing Team 46.08
82 Gustavo Artacho - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 46.10
83 Juan José Haedo - Team CSC 46.30
84 Chris Wherry - Toyota-United Pro Cycling Team 46.42
85 Pavel Brutt - Tinkoff Credit Systems 47.54
86 Trent Wilson - Jittery Joe's Pro Cycling Team 48.15
87 Kirk O'bee - Health Net presented by Maxxis 48.23
88 Nick Reistad - USA National Development Team 49.53
89 Elio Aggiano - Tinkoff Credit Systems 50.14
90 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems 50.20
91 Mauro Facci - Quick Step - Innergetic 50.26
92 Ivan Dominguez - Toyota-United Pro Cycling Team 50.38
93 Henk Vogels - Toyota-United Pro Cycling Team 50.54
94 Tommy Nankervis - Jittery Joe's Pro Cycling Team 51.28
95 Richard England - Priority Health Cycling Team presented by Bissell 51.46
96 Martin Pedersen - Team CSC 51.59
97 Sheldon Deeny - USA National Development Team 52.52
98 Chad Beyer - USA National Development Team 53.46
99 Matt Shriver - Jittery Joe's Pro Cycling Team 55.31
100 Austin King - Jittery Joe's Pro Cycling Team 55.45
101 Evan Elken - Jittery Joe's Pro Cycling Team 56.02
102 Eric Riggs - USA National Development Team 57.18
103 Scott Zwizanski - Priority Health Cycling Team presented by Bissell 57.22
104 Cody Stevenson - Jittery Joe's Pro Cycling Team 57.43
105 Stefano Zanini - Predictor-Lotto 58.37
106 Caleb Fairly - USA National Development Team 59.24
107 Omer Kem - Priority Health Cycling Team presented by Bissell 1.00.51


Sprintkonkurrencen efter 5. etape
1 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems 23 pts
2 Levi Leipheimer - Discovery Channel Pro Cycling Team 20
3 Ryder Hesjedal - Health Net presented by Maxxis 16
4 Ivan Stevic - Toyota-United Pro Cycling Team 15
5 Ben Day - Navigators Insurance Cycling Team 14
6 Juan José Haedo - Team CSC 14
7 David Canada Gracia - Saunier Duval - Prodir 14
8 Doug Ollerenshaw - Health Net presented by Maxxis 13
9 Thomas Danielson - Discovery Channel Pro Cycling Team 13
10 Glen Alan Chadwick - Navigators Insurance Cycling Team 11
11 Janez Brajkovic - Discovery Channel Pro Cycling Team 11
12 Sergey Lagutin - Navigators Insurance Cycling Team 11
13 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto 10
14 Anthony Colby - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 10
15 Kevin Seeldrayers - Quick Step - Innergetic 9
16 Christian Vandevelde - Team CSC 9
17 Timothy Johnson - Health Net presented by Maxxis 7
18 Alessandro Proni - Quick Step - Innergetic 7
19 Nathan O'neill - Health Net presented by Maxxis 7
20 Gilberto Simoni - Saunier Duval - Prodir 6
21 Ivan Dominguez - Toyota-United Pro Cycling Team 6
22 David Mccann - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 5
23 Karl Menzies - Health Net presented by Maxxis 5
24 Jeffry Louder - Health Net presented by Maxxis 5
25 Alexandre Moos - BMC Racing Team 5
26 Austin King - Jittery Joe's Pro Cycling Team 4
27 Charles Dionne - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 4
28 Scott Nydam - BMC Racing Team 4
29 Henk Vogels - Toyota-United Pro Cycling Team 3
30 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Prodir 3
31 Rory Sutherland - Health Net presented by Maxxis 3
32 John Devine - USA National Development Team 3
33 Danny Pate - Team Slipstream 1
34 Ivan Santaromita - Quick Step - Innergetic 1
35 Andrea Tonti - Quick Step - Innergetic 1
36 Lucas Euser - Team Slipstream 1


Bjergkonkurrencen efter 5. etape

1 Ryder Hesjedal - Health Net presented by Maxxis 18 pts
2 Anthony Colby - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 16
3 Levi Leipheimer - Discovery Channel Pro Cycling Team 12
4 Phil Zajicek - Navigators Insurance Cycling Team 12
5 Jeffry Louder - Health Net presented by Maxxis 12
6 Alexandre Moos - BMC Racing Team 11
7 Thomas Danielson - Discovery Channel Pro Cycling Team 10
8 Nathan O'neill - Health Net presented by Maxxis 10
9 Lucas Euser - Team Slipstream 9
10 Kevin Seeldrayers - Quick Step - Innergetic 8
11 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Prodir 7
12 Janez Brajkovic - Discovery Channel Pro Cycling Team 7
13 Gilberto Simoni - Saunier Duval - Prodir 6
14 Timothy Johnson - Health Net presented by Maxxis 6
15 Christian Vandevelde - Team CSC 6
16 Ben Day - Navigators Insurance Cycling Team 5
17 Michael Blaudzun - Team CSC 5
18 Scott Nydam - BMC Racing Team 4
19 Ben Jacques-Maynes - Priority Health Cycling Team presented by Bissell 4
20 John Devine - USA National Development Team 3
21 David Canada Gracia - Saunier Duval - Prodir 1
22 Ivan Santaromita - Quick Step - Innergetic 1
23 Sergey Lagutin - Navigators Insurance Cycling Team 1


Ungdomskonkurrencen efter 5. etape
1 Janez Brajkovic - Discovery Channel Pro Cycling Team 18.57.03
2 Kevin Seeldrayers - Quick Step - Innergetic 4.22
3 Lucas Euser - Team Slipstream 10.08
4 Ivan Santaromita - Quick Step - Innergetic 12.15
5 Thomas Peterson - Team Slipstream 32.37
6 John Devine - USA National Development Team 33.06
7 Craig Lewis - Team Slipstream 33.53
8 Dominique Cornu - Predictor-Lotto 38.28
9 Peter Hatton - Colavita/Sutter Home presented by Cooking Light 38.41
10 Matthew Harley Goss - Team CSC 39.08
11 Edward King - Priority Health Cycling Team presented by Bissell 40.58
12 Olivier Kaisen - Predictor-Lotto 42.12
13 Michael Lange - Team Slipstream 42.19
14 Cameron Wurf - Priority Health Cycling Team presented by Bissell 42.22
15 Anders Lund - Team CSC 44.36
16 Nick Reistad - USA National Development Team 49.53
17 Tommy Nankervis - Jittery Joe's Pro Cycling Team 51.28
18 Martin Pedersen - Team CSC 51.59
19 Sheldon Deeny - USA National Development Team 52.52
20 Chad Beyer - USA National Development Team 53.46
21 Eric Riggs - USA National Development Team 57.18
22 Caleb Fairly - USA National Development Team 59.24


Holdkonkurrencen efter 5. etape

1 Discovery Channel Pro Cycling Team 57.13.22
2 The Health Net Pro Cycling Team Presented by Maxxis 8.42
3 Prodir-Saunier Duval 10.42
4 Quick Step-Innergetic 21.25
5 Team CSC 36.38
6 Team Slipstream Powered by Chipotle 45.21
7 Navigators Insurance Cycling Team 46.23
8 BMC Racing Team 46.29
9 Colavita/Sutter Home Presented by Cooking Light Team 51.24
10 Toyota-United Pro Cycling Team 1.23.24
11 Predictor-Lotto 1.24.43
12 Tinkoff Credit Systems 1.35.14
13 Priority Health Cycling Team Presented by Bissell 1.35.28
14 USA Cycling National Development Team 1.37.05
15 Jittery Joe's 1.45.22


KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Ladies Tour of Norway(2.WWT) 13/08-16/08

Critérium du Dauphiné(2.UWT) 12/08-16/08

Great War Remembrance Race(1.1) 14/08

Tour de l'Avenir(2.NCUP) 14/08-19/08

Ladies Tour of Norway(2.WWT) 13/08-16/08

Great War Remembrance Race(1.1) 14/08

Tour de l'Avenir(2.NCUP) 14/08-19/08

Il Lombardia(1.UWT) 15/08

Cyclassics Hamburg(1.UWT) 16/08

Prudential RideLondon-Sur...(1.UWT) 16/08

KOGA Slag om Norg(1.1) 16/08

La Poly Normande(1.1) 16/08

GP Stad Zottegem(1.1) 18/08

Tour du Limousin(2.1) 18/08-21/08

Omloop Mandel-Leie-Scheld...(1.1) 22/08

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

CYKELHJELM? BLIV INSPIRERET, FIND FORHANDLER OG SPAR MANGE PENGE