Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Lige ved og næsten for Glenn Bak

Lige ved og næsten for Glenn Bak

23. maj 2007 18:500
På dagens etape af FBD Insurance Rás, som blev kørt fra Sligo til Dungloe over 138 km, var det lige ved og næsten for Glenn Bak. Danskeren blev hentet med 3 km til mål.

"4 ryttere kørte væk med 50 km til mål. Jeg kører alene op til dem efter en jagt på 10 km", forklarer Glenn Bak til Feltet.dk.

Tempoet i gruppen passede dog ikke Glenn Bak, derfor tog han en hurtig beslutning.

"Med 25 km til mål kører jeg alene væk, da de simpelthen kører for langsomt. Jeg øger til feltet og holder de fire ryttere bag mig. Men med 5 km til mål kommer de fire ryttere tilbage, og blot 2 km senere bliver vi hentet af feltet," tilføjer en tydeligt ærgerlig Glenn Bak.


Resultat af 4. etape
1 Mart Ojavee - Kalev Chocolate 3.14.04 (42.55 km/t)
2 Dominique Rollin - Kodak Gallery Sierra Nevada
3 Tomas Hruby - Sparta Praha
4 Marcel Barth - Thuringer Energy
5 Yvo Kusters - Netherlands National Team
6 Stephen Gallagher - Murphy & Gunn-Newlyn-M. Donnelly-Sean Kelly
7 Ben Raby - Kodak Gallery Sierra Nevada
8 Andrei Mustonen - Kalev Chocolate
9 Eugene Moriarty - Meath Myhome.ie/BDBC
10 Nico Graf - Thuringer Energy
11 Marcin Bialoblocki - Team Sportscover
12 Jesse Anthony - Kodak Gallery Sierra Nevada
13 Alain Van der Velde - Netherlands National Team U23
14 Paul Griffin - Ireland Subway Eat Fresh
15 Benjamin Hill - Stevens-Von Hacht
16 Ricardo Van der Velde - Netherlands National Team U23
17 Zdenek Krizek - Sparta Praha
18 Paidi O'Brien - Murphy & Gunn-Newlyn-M. Donnelly-Sean Kelly
19 Robin Chaigneau - Netherlands National Team U23
20 Graham Briggs - Stena Line / Recycling
21 Peter McDonald - FRF Couriers NSWIS
22 Tony Martin - Thuringer Energy
23 David McCann - Ireland Subway Eat Fresh
24 Dan Bowman - Kelly Benefit Strategies
25 Patrick Gretsch - Thuringer Energy
26 Mark Cassidy - Murphy & Gunn-Newlyn-M. Donnelly-Sean Kelly
27 Ryan Roth - Kelly Benefit Strategies
28 Ondrej Pavek - Sparta Praha
29 Jason Hegert - FRF Couriers NSWIS
30 Brian Kenneally - Meath Myhome.ie/BDBC
31 Simon Jensen - Vision Bikes
32 Mark Walters - Kodak Gallery Sierra Nevada
33 Yannick Tiedt - Stevens-Von Hacht
34 Justin Spinelli - Kelly Benefit Strategies
35 Silvar Kibur - Kalev Chocolate
36 Simon Holt - Stena Line / Recycling
37 Matthew Ward - Dublin Usher Insulations
38 Neil Delahaye - Dublin Usher Insulations
39 Chris Newton - Stena Line / Recycling
40 Thomas Bendixen - Vision Bikes
41 Dermot Nally - Ireland Subway Eat Fresh
42 Michael Johansen - Vision Bikes
43 Conor Murphy - Dublin Usher Insulations
44 Josh Thornton - Kodak Gallery Sierra Nevada
45 Brendan Brooks - FRF Couriers NSWIS
46 Alo Jakin - Kalev Chocolate
47 Roger Aiken - Armagh Big Picture Dev
48 Rory Wyley - Tipperary Dan Morrissey
49 Dennis Kreder - Netherlands National Team U23
50 Peter Herzig - FRF Couriers NSWIS
51 Chris Jory - FRF Couriers NSWIS
52 Stephen O'Sullivan - Meath Myhome.ie/BDBC
53 Josef Soukup - Sparta Praha
54 Markku Ainsalu - Kalev Chocolate
55 Wayne Randle - Team Sportscover
56 Dominique Perras - Kelly Benefit Strategies
57 Michael Fitzgerald - Tipperary Dan Morrissey
58 Adam Armstrong - Dublin Usher Insulations
59 Mark Lovatt - Team Sportscover
60 Mads Bugge - Vision Bikes 0.17
61 Glenn Bak - Murphy & Gunn-Newlyn-M. Donnelly-Sean Kelly

62 Johannes Sickmuller - Stevens-Von Hacht 0.20
63 Petr Pucelik - Sparta Praha
64 René Birkenfeld - Stevens-Von Hacht 0.25
65 Sean Lacey - Dublin Murphy & Gunn Newlyn 0.54
66 Paul Wright - North England West Pennine 1.06
67 Florian Frohn - Thuringer Energy 1.08
68 Mick Mulcahy - Kildare Murphy Surveys 1.10
69 Sonke Thiel - Stevens-Von Hacht
70 Patrick Moriarty - Cork Omega Designs Ltd 1.17
71 Mark Nestor - Dublin Murphy & Gunn Newlyn
72 Brian Ahern - Dublin DTC Orwell Wheelers
73 Benjamin Justesen - Vision Bikes
74 John Charlsworth - Team Sportscover
75 David Brennan - Kerry Earl Of Desmond
76 Isaac Speirs - Dublin Murphy & Gunn Newlyn
77 Hugh Mulhearne - Tipperary Dan Morrissey 1.31
78 Ashley Brown - Team Sportscover 1.59
79 Michael Butler - Kerry Earl Of Desmond
80 Ben Pochee - Surrey
81 Alan Carey - Dublin Usher Insulations
82 Padraig Marrey - Dublin Murphy & Gunn Newlyn
83 Tom Diggle - Stena Line / Recycling
84 Craig Sweetman - Meath M.Donnelly Cycleways
85 John O'Brien - Tipperary Dan Morrissey
86 Ryan Bonser - Stena Line / Recycling
87 Michael O'Reilly - Cork Omega Designs Ltd
88 Scott McDonald - Meath Myhome.ie/BDBC
89 Aidan Crowley - Meath Myhome.ie/BDBC
90 David Peelo - Kildare Murphy Surveys
91 Frank O'Connor - Meath M.Donnelly Cycleways
92 Conor McGrath - Waterford Comeragh CC
93 Nick Waite - Kelly Benefit Strategies
94 Martyn Irvine - Ireland Subway Eat Fresh
95 Mark Scanlon - Ireland Subway Eat Fresh
96 Simon Kelly - Murphy & Gunn-Newlyn-M. Donnelly-Sean Kelly
97 Stephen Surdival - Dublin DTC Orwell Wheelers
98 Peter Hey - North England West Pennine 2.25
99 Kevin Donagher - Dublin DTC Orwell Wheelers 2.45
100 Cormac O'Shea - Kildare Newbridge ReMax
101 Tom Fanning - Waterford Comeragh CC 2.46
102 Derek Burke - Dublin Murphy & Gunn Newlyn 4.05
103 Raymond Clarke - Tipperary Dan Morrissey 6.19
104 Ronan McLaughlin - Down Mar Properties 6.21
105 Kieran Downey - Armagh Big Picture Dev 13.35
106 Daire McCaughley - Armagh Big Picture Dev 13.45
107 Toby Neave - Surrey 13.48
108 David Mulholland - Armagh Big Picture Dev 13.53
109 Don Feighery - Waterford Comeragh CC 17.44
110 Barry Mullin - Down Mar Properties 17.46
111 Richard Simmonds - Surrey 19.45
112 Robin Kelly - Waterford Comeragh CC
113 Chris Belsham - North England West Pennine 20.16
114 Colm Bracken - Kildare Murphy Surveys 20.33
115 Llewellyn Byrne - North England West Pennine
116 Noel McGlynn - Kildare Murphy Surveys
117 Paul Delahunty - Surrey
118 Brian Taaffe - Meath M.Donnelly Cycleways
119 Richard Eastham - North England West Pennine
120 James Lattimore - Dublin Eurocycles -Eurobaby
121 Matthew Green - Surrey
122 John-Paul Lyons - Dublin Eurocycles -Eurobaby
123 Colm Ahern - Dublin DTC Orwell Wheelers
124 Frank Dunne - Waterford Comeragh CC
125 Tony Kemp - Cork Omega Designs Ltd
126 Dave McLoughlin - Dublin DTC Orwell Wheelers
127 Michael Hennessy - Cork Omega Designs Ltd
128 Jonathan Gormley - Down Mar Properties
129 Frank O'Leary - Kildare Newbridge ReMax
130 Adrian Hederman - Meath M.Donnelly Cycleways
131 Brendan Kirk - Down Mar Properties
132 Thomas O'Flaherty - Kerry Earl Of Desmond
133 Ben Lieberson - Cork Omega Designs Ltd
134 Nathan Jones - Kildare Newbridge ReMax
135 Miceál Concannon - Kerry Earl Of Desmond 20.51
136 Ciaran Cassidy - Meath M.Donnelly Cycleways
137 Paul Vaughan - Kildare Murphy Surveys


Udgået
DNF Myles McCorry - Armagh Big Picture Dev
DNF John Neill - Down Mar Properties


Samlet stilling efter 4. etape
1 Jesse Anthony - Kodak Gallery Sierra Nevada 14.24.17
2 Brian Kenneally - Meath Myhome.ie/BDBC 0.02
3 Dominique Rollin - Kodak Gallery Sierra Nevada 0.04
4 Yvo Kusters - Netherlands National Team
5 Peter McDonald - FRF Couriers NSWIS
6 Mark Cassidy - Murphy & Gunn-Newlyn-M. Donnelly-Sean Kelly
7 Tony Martin - Thuringer Energy
8 Paul Griffin - Ireland Subway Eat Fresh
9 Ryan Roth - Kelly Benefit Strategies
10 Justin Spinelli - Kelly Benefit Strategies 0.57
11 Paidi O'Brien - Murphy & Gunn-Newlyn-M. Donnelly-Sean Kelly 1.02
12 Chris Newton - Stena Line / Recycling 1.06
13 Ondrej Pavek - Sparta Praha
14 Michael Johansen - Vision Bikes 1.07
15 Benjamin Hill - Stevens-Von Hacht 1.08
16 Alain Van der Velde - Netherlands National Team U23
17 Robin Chaigneau - Netherlands National Team U23
18 David McCann - Ireland Subway Eat Fresh
19 Stephen Gallagher - Murphy & Gunn-Newlyn-M. Donnelly-Sean Kelly
20 Jason Hegert - FRF Couriers NSWIS
21 Thomas Bendixen - Vision Bikes
22 Dan Bowman - Kelly Benefit Strategies
23 Zdenek Krizek - Sparta Praha
24 Peter Herzig - FRF Couriers NSWIS
25 Mark Walters - Kodak Gallery Sierra Nevada
26 Patrick Gretsch - Thuringer Energy
27 Josef Soukup - Sparta Praha
28 Chris Jory - FRF Couriers NSWIS
29 Neil Delahaye - Dublin Usher Insulations
30 Rory Wyley - Tipperary Dan Morrissey
31 Markku Ainsalu - Kalev Chocolate 1.18
32 Petr Pucelik - Sparta Praha 1.24
33 Josh Thornton - Kodak Gallery Sierra Nevada 1.26
34 Roger Aiken - Armagh Big Picture Dev 1.58
35 Sean Lacey - Dublin Murphy & Gunn Newlyn 2.02
36 Florian Frohn - Thuringer Energy 2.16
37 Brian Ahern - Dublin DTC Orwell Wheelers 2.25
38 Graham Briggs - Stena Line / Recycling 2.53
39 Dominique Perras - Kelly Benefit Strategies
40 Stephen O'Sullivan - Meath Myhome.ie/BDBC
41 Glenn Bak - Murphy & Gunn-Newlyn-M. Donnelly-Sean Kelly 3.10
42 Patrick Moriarty - Cork Omega Designs Ltd 4.10
43 Alo Jakin - Kalev Chocolate 9.25
44 Marcel Barth - Thuringer Energy 11.06
45 Simon Jensen - Vision Bikes
46 Tomas Hruby - Sparta Praha
47 Johannes Sickmuller - Stevens-Von Hacht 11.19
48 Mick Mulcahy - Kildare Murphy Surveys 12.16
49 Ashley Brown - Team Sportscover 13.05
50 Ben Pochee - Surrey
51 John O'Brien - Tipperary Dan Morrissey
52 Tom Diggle - Stena Line / Recycling
53 David Peelo - Kildare Murphy Surveys
54 Ryan Bonser - Stena Line / Recycling 13.41
55 Tom Fanning - Waterford Comeragh CC 13.52
56 Yannick Tiedt - Stevens-Von Hacht 14.42
57 Ricardo Van der Velde - Netherlands National Team U23 19.52
58 Dennis Kreder - Netherlands National Team U23 20.09
59 René Birkenfeld - Stevens-Von Hacht 20.24
60 Mart Ojavee - Kalev Chocolate 20.53
61 Nico Graf - Thuringer Energy 21.03
62 Ben Raby - Kodak Gallery Sierra Nevada
63 Marcin Bialoblocki - Team Sportscover
64 Wayne Randle - Team Sportscover
65 Eugene Moriarty - Meath Myhome.ie/BDBC
66 Silvar Kibur - Kalev Chocolate
67 Simon Holt - Stena Line / Recycling
68 Brendan Brooks - FRF Couriers NSWIS
69 Adam Armstrong - Dublin Usher Insulations
70 Dermot Nally - Ireland Subway Eat Fresh
71 Michael Fitzgerald - Tipperary Dan Morrissey
72 Conor Murphy - Dublin Usher Insulations
73 Mark Lovatt - Team Sportscover
74 Mads Bugge - Vision Bikes 21.20
75 Benjamin Justesen - Vision Bikes 21.22
76 Andrei Mustonen - Kalev Chocolate 21.42
77 Nathan Jones - Kildare Newbridge ReMax 22.01
78 Sonke Thiel - Stevens-Von Hacht 22.13
79 David Brennan - Kerry Earl Of Desmond 22.20
80 Isaac Speirs - Dublin Murphy & Gunn Newlyn
81 John Charlsworth - Team Sportscover
82 Hugh Mulhearne - Tipperary Dan Morrissey 22.34
83 Simon Kelly - Murphy & Gunn-Newlyn-M. Donnelly-Sean Kelly 23.01
84 Conor McGrath - Waterford Comeragh CC 23.02
85 Craig Sweetman - Meath M.Donnelly Cycleways
86 Alan Carey - Dublin Usher Insulations
87 Scott McDonald - Meath Myhome.ie/BDBC
88 Michael O'Reilly - Cork Omega Designs Ltd
89 Michael Butler - Kerry Earl Of Desmond
90 Nick Waite - Kelly Benefit Strategies
91 Mark Scanlon - Ireland Subway Eat Fresh 23.12
92 Derek Burke - Dublin Murphy & Gunn Newlyn 25.08
93 Matthew Ward - Dublin Usher Insulations 25.34
94 Martyn Irvine - Ireland Subway Eat Fresh 26.18
95 Paul Wright - North England West Pennine 26.46
96 Richard Simmonds - Surrey 30.51
97 Matthew Green - Surrey 31.39
98 Kieran Downey - Armagh Big Picture Dev 34.38
99 Daire McCaughley - Armagh Big Picture Dev 34.48
100 Mark Nestor - Dublin Murphy & Gunn Newlyn 36.48
101 Padraig Marrey - Dublin Murphy & Gunn Newlyn 37.30
102 Llewellyn Byrne - North England West Pennine 41.36
103 Richard Eastham - North England West Pennine
104 Raymond Clarke - Tipperary Dan Morrissey 41.50
105 Ronan McLaughlin - Down Mar Properties 41.52
106 Miceál Concannon - Kerry Earl Of Desmond 41.54
107 Ciaran Cassidy - Meath M.Donnelly Cycleways
108 Paul Vaughan - Kildare Murphy Surveys
109 Aidan Crowley - Meath Myhome.ie/BDBC 52.54
110 Chris Belsham - North England West Pennine 56.19
111 Kevin Donagher - Dublin DTC Orwell Wheelers 57.01
112 Cormac O'Shea - Kildare Newbridge ReMax 57.42
113 Paul Delahunty - Surrey 1.01.31
114 Colm Bracken - Kildare Murphy Surveys 1.11.28
115 Michael Hennessy - Cork Omega Designs Ltd
116 Stephen Surdival - Dublin DTC Orwell Wheelers 1.11.39
117 Brian Taaffe - Meath M.Donnelly Cycleways 1.12.02
118 David Mulholland - Armagh Big Picture Dev 1.12.53
119 James Lattimore - Dublin Eurocycles -Eurobaby 1.19.59
120 Noel McGlynn - Kildare Murphy Surveys 1.21.23
121 Toby Neave - Surrey 1.22.54
122 Robin Kelly - Waterford Comeragh CC 1.27.46
123 Adrian Hederman - Meath M.Donnelly Cycleways 1.29.39
124 Don Feighery - Waterford Comeragh CC 1.32.23
125 Ben Lieberson - Cork Omega Designs Ltd 1.40.01
126 Frank O'Connor - Meath M.Donnelly Cycleways 1.42.42
127 Barry Mullin - Down Mar Properties 1.48.27
128 Thomas O'Flaherty - Kerry Earl Of Desmond 1.55.32
129 Peter Hey - North England West Pennine 1.57.01
130 Dave McLoughlin - Dublin DTC Orwell Wheelers 1.57.20
131 Colm Ahern - Dublin DTC Orwell Wheelers 1.58.16
132 Tony Kemp - Cork Omega Designs Ltd 2.08.21
133 John-Paul Lyons - Dublin Eurocycles -Eurobaby 2.15.09
134 Frank Dunne - Waterford Comeragh CC
135 Jonathan Gormley - Down Mar Properties
136 Frank O'Leary - Kildare Newbridge ReMax
137 Brendan Kirk - Down Mar Properties

U23 Rider classification

1 Jesse Anthony - Kodak Gallery Sierra Nevada
2 Yvo Kusters - Netherlands National Team 0.04
3 Mark Cassidy - Murphy & Gunn-Newlyn-M. Donnelly-Sean Kelly
4 Tony Martin - Thuringer Energy
5 Benjamin Hill - Stevens-Von Hacht 1.08
6 Alain Van der Velde - Netherlands National Team U23
7 Robin Chaigneau - Netherlands National Team U23
8 Jason Hegert - FRF Couriers NSWIS
9 Zdenek Krizek - Sparta Praha
10 Patrick Gretsch - Thuringer Energy
11 Chris Jory - FRF Couriers NSWIS
12 Florian Frohn - Thuringer Energy 2.16
13 Alo Jakin - Kalev Chocolate 9.25
14 Marcel Barth - Thuringer Energy 11.06
15 Tom Diggle - Stena Line / Recycling 13.05
16 Ryan Bonser - Stena Line / Recycling 13.41
17 Yannick Tiedt - Stevens-Von Hacht 14.42
18 Ricardo Van der Velde - Netherlands National Team U23 19.52
19 Dennis Kreder - Netherlands National Team U23 20.09
20 Nico Graf - Thuringer Energy 21.03
21 Silvar Kibur - Kalev Chocolate
22 Simon Holt - Stena Line / Recycling
23 Brendan Brooks - FRF Couriers NSWIS
24 Adam Armstrong - Dublin Usher Insulations
25 Isaac Speirs - Dublin Murphy & Gunn Newlyn 22.20
26 Derek Burke - Dublin Murphy & Gunn Newlyn 25.08
27 Martyn Irvine - Ireland Subway Eat Fresh 26.18
28 Matthew Green - Surrey 31.39
29 Mark Nestor - Dublin Murphy & Gunn Newlyn 36.48
30 Ronan McLaughlin - Down Mar Properties 41.52
31 Ciaran Cassidy - Meath M.Donnelly Cycleways 41.54
32 David Mulholland - Armagh Big Picture Dev 1.12.53

County Rider classification

1 Brian Kenneally - Meath Myhome.ie/BDBC
2 Neil Delahaye - Dublin Usher Insulations 1.06
3 Rory Wyley - Tipperary Dan Morrissey
4 Roger Aiken - Armagh Big Picture Dev 1.56
5 Sean Lacey - Dublin Murphy & Gunn Newlyn 2.00
6 Brian Ahern - Dublin DTC Orwell Wheelers 2.23
7 Stephen O'Sullivan - Meath Myhome.ie/BDBC 2.51
8 Patrick Moriarty - Cork Omega Designs Ltd 4.08
9 Mick Mulcahy - Kildare Murphy Surveys 12.14
10 John O'Brien - Tipperary Dan Morrissey 13.03

CI Category 2 classification

1 Brian Ahern - Dublin DTC Orwell Wheelers
2 Tom Fanning - Waterford Comeragh CC 11.27
3 Conor McGrath - Waterford Comeragh CC 20.37
4 Alan Carey - Dublin Usher Insulations
5 Kieran Downey - Armagh Big Picture Dev 32.13
6 Daire McCaughley - Armagh Big Picture Dev 32.23
7 Mark Nestor - Dublin Murphy & Gunn Newlyn 34.23
8 Kevin Donagher - Dublin DTC Orwell Wheelers 54.36
9 Stephen Surdival - Dublin DTC Orwell Wheelers 1.09.14
10 James Lattimore - Dublin Eurocycles -Eurobaby 1.17.34
11 Noel McGlynn - Kildare Murphy Surveys 1.18.58
12 Ben Lieberson - Cork Omega Designs Ltd 1.37.36
13 Dave McLoughlin - Dublin DTC Orwell Wheelers 1.54.55
14 Colm Ahern - Dublin DTC Orwell Wheelers 1.55.51
15 Tony Kemp - Cork Omega Designs Ltd 2.05.56
16 John-Paul Lyons - Dublin Eurocycles -Eurobaby 2.12.44
17 Jonathan Gormley - Down Mar Properties
18 Brendan Kirk - Down Mar Properties

Points classification

1 Dominique Rollin - Kodak Gallery Sierra Nevada 53 pts
2 Yvo Kusters - Netherlands National Team 39
3 Mart Ojavee - Kalev Chocolate 30
4 Paidi O'Brien - Murphy & Gunn-Newlyn-M. Donnelly-Sean Kelly 28
5 Paul Griffin - Ireland Subway Eat Fresh 25
6 Mark Cassidy - Murphy & Gunn-Newlyn-M. Donnelly-Sean Kelly 23
7 Peter McDonald - FRF Couriers NSWIS 21
8 Ryan Roth - Kelly Benefit Strategies 21
9 Tony Martin - Thuringer Energy 19
10 René Birkenfeld - Stevens-Von Hacht 18
11 Marcel Barth - Thuringer Energy 16
12 Brian Kenneally - Meath Myhome.ie/BDBC 15
13 Petr Pucelik - Sparta Praha 13
14 Tomas Hruby - Sparta Praha 13
15 Alain Van der Velde - Netherlands National Team U23 12
16 Benjamin Hill - Stevens-Von Hacht 11
17 Nico Graf - Thuringer Energy 11
18 Mark Scanlon - Ireland Subway Eat Fresh 11
19 Robin Chaigneau - Netherlands National Team U23 10
20 Stephen Gallagher - Murphy & Gunn-Newlyn-M. Donnelly-Sean Kelly 10
21 Brian Ahern - Dublin DTC Orwell Wheelers 10
22 Jesse Anthony - Kodak Gallery Sierra Nevada 9
23 Ben Raby - Kodak Gallery Sierra Nevada 9
24 Eugene Moriarty - Meath Myhome.ie/BDBC 8
25 Andrei Mustonen - Kalev Chocolate 8
26 Dan Bowman - Kelly Benefit Strategies 7
27 Ricardo Van der Velde - Netherlands National Team U23 6
28 Josef Soukup - Sparta Praha 5
29 Marcin Bialoblocki - Team Sportscover 5
30 Dennis Kreder - Netherlands National Team U23 4
31 Justin Spinelli - Kelly Benefit Strategies 3
32 Sean Lacey - Dublin Murphy & Gunn Newlyn 3
33 Chris Newton - Stena Line / Recycling 2
34 Peter Herzig - FRF Couriers NSWIS 2


Bjergkonkurrencen efter 4. etape
1 Jesse Anthony - Kodak Gallery Sierra Nevada 29 pts
2 Ricardo Van der Velde - Netherlands National Team U23 27
3 René Birkenfeld - Stevens-Von Hacht 15
4 Michael Johansen - Vision Bikes 6
5 Patrick Gretsch - Thuringer Energy 6
6 Petr Pucelik - Sparta Praha 5
7 Dominique Rollin - Kodak Gallery Sierra Nevada 4
8 Ondrej Pavek - Sparta Praha 4
9 Roger Aiken - Armagh Big Picture Dev 4
10 Justin Spinelli - Kelly Benefit Strategies 3
11 Peter Herzig - FRF Couriers NSWIS 3
12 Ben Raby - Kodak Gallery Sierra Nevada 3
13 Nathan Jones - Kildare Newbridge ReMax 3
14 Simon Kelly - Murphy & Gunn-Newlyn-M. Donnelly-Sean Kelly 3
15 Peter McDonald - FRF Couriers NSWIS 2
16 Dan Bowman - Kelly Benefit Strategies 2
17 Andrei Mustonen - Kalev Chocolate 1
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Giro d'Italia Internazion...(2.WWT) 26/06-05/07

Tour de Pologne(2.UWT) 05/07-11/07

Sibiu Cycling Tour(2.1) 01/07-05/07

Tour de l'Abitibi - Coupe...(2.NCUP) 14/07-19/07

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SKAL DU HAVE WATTMÅLER PÅ CYKLEN?