Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Loddo lavede hattrick

Loddo lavede hattrick

06. februar 2007 23:480

Den italienske rytter, Alberto Loddo, vandt i dag sin tredje etapesejr i etapeløbet Tour of Langkawi. Undervejs i dag var der igen flere udbrud, men ens for dem alle var, at de blev kørt ind.

Annonce

I massespurten kunne Alberto Loddo (Selle Italia) fejre sig 3. sejr i etapeløbet denne gang foran Maximilian Richeze (Ceramiche Panaria Navigare) og Nicholas Sanderson (SouthAustralia.com-AIS).

Samlet fører Anthony Charteau (Crédit Agricole).


Resultat af 3. etape
1 Alberto Loddo (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 3.55.07
2 Maximilian Richeze (Arg) Ceramiche Panaria Navigare
3 Nicholas Sanderson (Aus) SouthAustralia.com-AIS
4 Julian Dean (NZl) Crédit Agricole
5 Ahmad Haidar Anwar (Mas) Letua Cycling Team
6 Sung Baek Park (Kor) Korea National Team
7 Pedro Costa (Por) Vitoria ASC
8 Anuar Manan (Mas) Letua Cycling Team
9 Daryl Impey (RSA) South Africa
10 Nickolay Trusov (Rus) Tinkoff Credit Systems
11 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Unibet.com
12 Steffen Weigold (Ger) Tinkoff Credit Systems
13 Mohd Zamri Salleh (Mas) Malaysia MNCF Development Team
14 Rupert Rheeder (RSA) South Africa
15 Saiful Anuar Abd Aziz (Mas) Malaysia MNCF Development Team
16 Muhammad Fauzan Ahmad Lutfi (Mas) Malaysia National Team
17 Francesco Tomei (Ita) Ceramiche Panaria Navigare
18 Se Yong Oh (Kor) Korea National Team
19 Takashi Miyazawa (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
20 Wang Yip Tang (HKg) Hong Kong Pro Cycling
21 Budi Santoso (Ina) Polygon Sweetnice
22 Micael Isidoro (Por) Vitoria ASC
23 Stijn Vandenbergh (Bel) Unibet.com
24 Sergey Kolesnikov (Rus) Unibet.com
25 Brad Huff (USA) Team Slipstream
26 Kai Tsun Lam (HKg) Hong Kong Pro Cycling
27 Mohd Jasmin Ruslan (Mas) Malaysia MNCF Development Team
28 Vyacheslav Dyadichkin (Kaz) Polygon Sweetnice
29 Yukiya Arashiro (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
30 King Wai Cheung (HKg) Hong Kong Pro Cycling
31 Msahiro Shinagawa (Jpn) Skil Shimano
32 Won Jae Lee (Kor) Korea National Team
33 David Navas (Spa) AG2r Prévoyance
34 Jose Rodrigues (Por) Vitoria ASC
35 Md Nor Rizuan Zainal (Mas) Letua Cycling Team
36 Elio Aggiano (Ita) Tinkoff Credit Systems
37 Salvatore Commesso (Ita) Tinkoff Credit Systems
38 Kin San Wu (HKg) Hong Kong Pro Cycling
39 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Credit Systems
40 Suhardi Hassan (Mas) Malaysia National Team
41 Mohd Hariff Salleh (Mas) Malaysia MNCF Development Team
42 Walter Pedraza (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
43 Thijs Zonneveld (Ned) Discovery Channel Marco Polo
44 Chun Te Ching (Tpe) Giant Asia Racing Team
45 Ki Hong You (Kor) Korea National Team
46 Pol Nabben (Ned) Discovery Channel Marco Polo
47 Yevgeniv Yakovlev (Kaz) Polygon Sweetnice
48 Artemiy Timofeev (Rus) Polygon Sweetnice
49 Yan Dong Xing (Chn) Discovery Channel Marco Polo
50 Ian McLeod AFS Française des Jeux
51 Michael Lange (USA) Team Slipstream
52 Yoshiyuki Abe (Jpn) Skil Shimano
53 Hossein Askari (Irn) Giant Asia Racing Team
54 Thomas Voeckler (Fra) Equipe Bouygues Telecom
55 Julien Loubet (Fra) AG2r Prévoyance
56 Benoit Poilvet (Fra) Crédit Agricole
57 Francesco Bellotti (Ita) Crédit Agricole
58 Jose Rujano (Ven) Unibet.com
59 Alexandre Khatuntsev (Rus) Unibet.com
60 Abbas Saeidi Tanha (IRI) Iran National Team
61 Pierre Drancourt (Fra) Equipe Bouygues Telecom
62 S Moezeddin S Rezaei Khormizi (IRI) Iran National Team
63 Mohd Rauf Nur Misbah (Mas) Malaysia National Team
64 Lazlo Bodrogi (Hun) Crédit Agricole
65 Kam Po Wong (HKg) Hong Kong Pro Cycling
66 Jose Serpa (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
67 Md Khairuz Abd Ghani (Mas) Letua Cycling Team
68 Md Nor Umardi Rosdi (Mas) Letua Cycling Team
69 San Jin Lee (Kor) Korea National Team
70 Anthony Charteau (Fra) Crédit Agricole
71 Amir Mustafa Rusli (Mas) Malaysia MNCF Development Team
72 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
73 Jonathon Clarke (Aus) SouthAustralia.com-AIS
74 David George (RSA) South Africa
75 Didier Rous (Fra) Equipe Bouygues Telecom
76 Yokihiro Doi (Jpn) Skil Shimano
77 Fallanie Ali (Mas) Malaysia National Team
78 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweetnice
79 Timmy Duggan (USA) Team Slipstream
80 Gilberto Sampaio (Por) Vitoria ASC
81 Paul Griffin (Irl) Giant Asia Racing Team
82 Jose Luis Arrieta (Spa) AG2r Prévoyance
83 Md Asril A Rahman (Mas) Letua Cycling Team
84 Gene Bates (Aus) SouthAustralia.com-AIS
85 Koji Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
86 Sergey Klimov (Rus) Tinkoff Credit Systems
87 Niels Scheuneman (Ned) Unibet.com
88 Fabien Patanchon (Fra) Française des Jeux
89 Blaise Sonnery (Fra) AG2r Prévoyance
90 Nicholas White (RSA) South Africa
91 Ghader Mizbani Iranagh (Irn) Giant Asia Racing Team
92 Paulo Barroso (Por) Vitoria ASC
93 William Bonnet (Fra) Crédit Agricole
94 Mohd Faris Abd Razak (Mas) Malaysia MNCF Development Team
95 Tiaan Kannemeyer (RSA) South Africa
96 Sea Keong Loh (Mas) Discovery Channel Marco Polo
97 Sergey Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria Navigare
98 S Mostafa S Rezaei Khormizi (IRI) Iran National Team
99 Wesley Sulzberger (Aus) SouthAustralia.com-AIS
100 Shinichi Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
101 Johan Lindgren (Swe) Française des Jeux
102 Yoann Le Boulanger (Fra) Equipe Bouygues Telecom
103 Yong Li Ng (Mas) Vitoria ASC
104 Michael Creed (USA) Team Slipstream
105 Johannes Jacobus Kachelhoffer (RSA) South Africa
106 Anthony Brea (Ven) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
107 Yoshimasa Hirose (Jpn) Skil Shimano
108 Tomoya Kano (Jpn) Skil Shimano
109 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux
110 Franck Renier (Fra) Equipe Bouygues Telecom
111 Julio Alberto Perez Cuapio (Mex) Ceramiche Panaria Navigare
112 Fabio Duarte (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
113 Huub Duyn (Ned) Team Slipstream
114 Kilian Patour (Fra) Team Slipstream
115 Jeong Seok Chung (Kor) Korea National Team
116 Chun Hing Chan (HKg) Hong Kong Pro Cycling
117 Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweetnice
118 Laurent Lefevre (Fra) Equipe Bouygues Telecom
119 Hidenori Nodero (Jpn) Skil Shimano
120 Kuan Hua Lai (Tpe) Giant Asia Racing Team
121 Mariusz Wiesiak (Pol) Nippo-Meitan Hompo
122 Kuei Hsiang Peng (Tpe) Giant Asia Racing Team
123 Sylvain Calzati (Fra) AG2r Prévoyance
124 William Ford (Aus) SouthAustralia.com-AIS
125 Mahdi Faridkovij (IRI) Iran National Team
126 Belli. Wladimir (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
127 Miyataka Shimizu (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 2.06


Samlet stilling efter 5. etape
1 Anthony Charteau (Fra) Crédit Agricole 17.21.48
2 Walter Pedraza (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 4.00
3 Thomas Voeckler (Fra) Equipe Bouygues Telecom 4.39
4 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Unibet.com 4.43
5 Ian McLeod AFS Française des Jeux
6 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Credit Systems
7 Julien Loubet (Fra) AG2r Prévoyance
8 Benoit Poilvet (Fra) Crédit Agricole
9 Sergey Kolesnikov (Rus) Unibet.com 4.45
10 Hossein Askari (Irn) Giant Asia Racing Team 4.47
11 Jose Serpa (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 4.48
12 Yokihiro Doi (Jpn) Skil Shimano
13 Michael Lange (USA) Team Slipstream 4.50
14 Wesley Sulzberger (Aus) SouthAustralia.com-AIS
15 Timmy Duggan (USA) Team Slipstream
16 David George (RSA) South Africa
17 Paul Griffin (Irl) Giant Asia Racing Team
18 Abbas Saeidi Tanha (IRI) Iran National Team
19 Jonathon Clarke (Aus) SouthAustralia.com-AIS
20 Kuei Hsiang Peng (Tpe) Giant Asia Racing Team
21 Ghader Mizbani Iranagh (Irn) Giant Asia Racing Team
22 Sergey Klimov (Rus) Tinkoff Credit Systems 5.05
23 William Bonnet (Fra) Crédit Agricole 5.20
24 Gene Bates (Aus) SouthAustralia.com-AIS 5.21
25 Francesco Bellotti (Ita) Crédit Agricole 5.23
26 Yoann Le Boulanger (Fra) Equipe Bouygues Telecom
27 Sung Baek Park (Kor) Korea National Team 5.24
28 Md Khairuz Abd Ghani (Mas) Letua Cycling Team 5.25
29 Huub Duyn (Ned) Team Slipstream 5.26
30 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 5.28
31 Thijs Zonneveld (Ned) Discovery Channel Marco Polo 6.16
32 Shinichi Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 6.24
33 Jose Luis Arrieta (Spa) AG2r Prévoyance 6.25
34 Tomoya Kano (Jpn) Skil Shimano 6.37
35 Koji Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 6.43
36 Salvatore Commesso (Ita) Tinkoff Credit Systems 6.53
37 Amir Mustafa Rusli (Mas) Malaysia MNCF Development Team 7.05
38 Yong Li Ng (Mas) Vitoria ASC 7.10
39 Yukiya Arashiro (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 7.12
40 William Ford (Aus) SouthAustralia.com-AIS 7.16
41 S Mostafa S Rezaei Khormizi (IRI) Iran National Team 7.50
42 Yoshiyuki Abe (Jpn) Skil Shimano 8.44
43 Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweetnice 10.45
44 Jose Rodrigues (Por) Vitoria ASC 10.59
45 Yevgeniv Yakovlev (Kaz) Polygon Sweetnice 11.01
46 Vyacheslav Dyadichkin (Kaz) Polygon Sweetnice 11.03
47 Won Jae Lee (Kor) Korea National Team 11.14
48 Kuan Hua Lai (Tpe) Giant Asia Racing Team 11.35
49 Daryl Impey (RSA) South Africa 12.01
50 Jose Rujano (Ven) Unibet.com 12.02
51 Micael Isidoro (Por) Vitoria ASC 12.08
52 Lazlo Bodrogi (Hun) Crédit Agricole
53 Franck Renier (Fra) Equipe Bouygues Telecom 12.09
54 Steffen Weigold (Ger) Tinkoff Credit Systems
55 Stijn Vandenbergh (Bel) Unibet.com 12.10
56 Se Yong Oh (Kor) Korea National Team
57 Pol Nabben (Ned) Discovery Channel Marco Polo
58 Gilberto Sampaio (Por) Vitoria ASC
59 Didier Rous (Fra) Equipe Bouygues Telecom
60 Niels Scheuneman (Ned) Unibet.com
61 Kam Po Wong (HKg) Hong Kong Pro Cycling
62 Blaise Sonnery (Fra) AG2r Prévoyance
63 Fabien Patanchon (Fra) Française des Jeux
64 Paulo Barroso (Por) Vitoria ASC
65 Tiaan Kannemeyer (RSA) South Africa 12.11
66 Johannes Jacobus Kachelhoffer (RSA) South Africa 12.13
67 Yan Dong Xing (Chn) Discovery Channel Marco Polo
68 Julian Dean (NZl) Crédit Agricole 12.14
69 Artemiy Timofeev (Rus) Polygon Sweetnice
70 Ki Hong You (Kor) Korea National Team
71 David Navas (Spa) AG2r Prévoyance
72 Laurent Lefevre (Fra) Equipe Bouygues Telecom
73 Nicholas White (RSA) South Africa
74 Elio Aggiano (Ita) Tinkoff Credit Systems 12.21
75 Yoshimasa Hirose (Jpn) Skil Shimano
76 Michael Creed (USA) Team Slipstream 12.41
77 San Jin Lee (Kor) Korea National Team 13.11
78 Saiful Anuar Abd Aziz (Mas) Malaysia MNCF Development Team 13.26
79 Kin San Wu (HKg) Hong Kong Pro Cycling
80 King Wai Cheung (HKg) Hong Kong Pro Cycling 13.29
81 Fabio Duarte (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 13.37
82 Msahiro Shinagawa (Jpn) Skil Shimano 14.12
83 Chun Hing Chan (HKg) Hong Kong Pro Cycling 14.24
84 Mohd Faris Abd Razak (Mas) Malaysia MNCF Development Team 15.09
85 Belli. Wladimir (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 15.16
86 Muhammad Fauzan Ahmad Lutfi (Mas) Malaysia National Team 15.18
87 Julio Alberto Perez Cuapio (Mex) Ceramiche Panaria Navigare 16.04
88 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweetnice 17.02
89 Md Asril A Rahman (Mas) Letua Cycling Team 17.48
90 Sea Keong Loh (Mas) Discovery Channel Marco Polo 17.57
91 Md Nor Umardi Rosdi (Mas) Letua Cycling Team 18.14
92 Pierre Drancourt (Fra) Equipe Bouygues Telecom 18.46
93 Maximilian Richeze (Arg) Ceramiche Panaria Navigare 21.57
94 Sergey Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria Navigare 22.23
95 Budi Santoso (Ina) Polygon Sweetnice 22.47
96 Mahdi Faridkovij (IRI) Iran National Team 23.51
97 Alberto Loddo (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 24.35
98 Nickolay Trusov (Rus) Tinkoff Credit Systems 25.06
99 Anuar Manan (Mas) Letua Cycling Team 25.09
100 Mohd Jasmin Ruslan (Mas) Malaysia MNCF Development Team
101 Mohd Rauf Nur Misbah (Mas) Malaysia National Team 25.18
102 Mohd Hariff Salleh (Mas) Malaysia MNCF Development Team 25.24
103 Nicholas Sanderson (Aus) SouthAustralia.com-AIS 25.29
104 Francesco Tomei (Ita) Ceramiche Panaria Navigare 25.33
105 Takashi Miyazawa (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
106 Wang Yip Tang (HKg) Hong Kong Pro Cycling
107 Johan Lindgren (Swe) Française des Jeux
108 Mariusz Wiesiak (Pol) Nippo-Meitan Hompo
109 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux
110 Anthony Brea (Ven) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
111 Jeong Seok Chung (Kor) Korea National Team
112 Hidenori Nodero (Jpn) Skil Shimano
113 Rupert Rheeder (RSA) South Africa 25.55
114 Suhardi Hassan (Mas) Malaysia National Team 26.10
115 Alexandre Khatuntsev (Rus) Unibet.com 26.13
116 Mohd Zamri Salleh (Mas) Malaysia MNCF Development Team 26.50
117 Fallanie Ali (Mas) Malaysia National Team 26.55
118 Pedro Costa (Por) Vitoria ASC 27.06
119 Md Nor Rizuan Zainal (Mas) Letua Cycling Team 27.16
120 Brad Huff (USA) Team Slipstream 27.19
121 Sylvain Calzati (Fra) AG2r Prévoyance
122 Ahmad Haidar Anwar (Mas) Letua Cycling Team 27.42
123 S Moezeddin S Rezaei Khormizi (IRI) Iran National Team 27.46
124 Kilian Patour (Fra) Team Slipstream
125 Miyataka Shimizu (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 28.28
126 Kai Tsun Lam (HKg) Hong Kong Pro Cycling 29.09
127 Chun Te Ching (Tpe) Giant Asia Racing Team 31.56


Pointkonkurrencen efter 5. etape
1 Alberto Loddo (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 58 pts
2 Maximiliano Richeze (Arg) Ceramiche Panaria Navigare 56
3 Nikolai Trusov (Rus) Tinkoff Credit Systems 44
4 Daryl Impey (RSA) South Africa 43
5 Sung Baek Park (Kor) Korea National Team 35
6 Brad Huff (USA) Team Slipstream 32
7 Nicholas Sanderson (Aus) SouthAustralia.com 31
8 Ahmad Haidar Anuawar (Mas) Letua Cycling Team 27
9 Koji Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 26
10 Luis Rodriguez (Spa) Unibet.com 24
11 Julian Dean (NZl) Crédit Agricole 24
12 William Bonnet (Fra) Crédit Agricole 20
13 Anthony Charteau (Fra) Crédit Agricole 18
14 Mashahiro Shinagawa (Jpn) Skil Shimano 16
15 Manan Anuar (Mas) Letua Cycling Team 16
16 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom 15
17 Walter Pedraza (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 14
18 Sergey Kolesnikov (Rus) Unibet.com 13
19 Franck Renier (Fra) Bouygues Telecom 13
20 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom 13
21 Yukiya Arashiro (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 12
22 Rupert Rheeder (RSA) South Africa 12
23 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Credit Systems 11
24 Shinichi Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 10
25 Julien Loubet (Fra) AG2R Prévoyance 9
26 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweetnice 9
27 Salleh Mohd Zamri (Mas) MNCF Development 9
28 Pedro Costa (Por) Vitória ASC 9
29 Benoît Poilvet (Fra) Crédit Agricole 8
30 Stijn Vandenbergh (Bel) Unibet.com 7
31 Ian McLeod (RSA) Française des Jeux 7
32 Yokihiro Doi (Jpn) Skil Shimano 6
33 Steffen Weigold (Ger) Tinkoff Credit Systems 6
34 Takashi Miyazawa (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 6
35 Md Nor Rizuan Zainal (Mas) Letua Cycling Team 6
36 Hossein Askari (Irn) Giant Asia Racing Team 5
37 Tiaan Kannemeyer (RSA) South Africa 5
38 Kilian Patour (Fra) Team Slipstream 5
39 Jose Serpa (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 5
40 Wesley Sulzberger (Aus) SouthAustralia.com 5
41 Gene Bates (Aus) SouthAustralia.com 5
42 Mike Creed (USA) Team Slipstream 5
43 Julio Perez Cuapio (Mex) Ceramiche Panaria Navigare 4
44 Paul Griffin (Irl) Giant Asia Racing Team 3
45 Serguei Klimov (Rus) Tinkoff Credit Systems 3
46 Huub Duyn (Ned) Team Slipstream 3
47 Jose Rodrigues (Por) Vitória ASC 3
48 José Rujano (Ven) Unibet.com 3
49 Micael Isidoro (Por) Vitória ASC 3
50 Laszlo Bodrogi (Hun) Crédit Agricole 3
51 Jonathon Clarke (Aus) SouthAustralia.com 2
52 Won Jae Lee (Kor) Korea National Team 2
53 Johannes Kachelhoffer (RSA) South Africa 2
54 Yan Dong Xing (Chn) Discovery Channel Marco Polo 2
55 Elia Aggiano (Ita) Tinkoff Credit Systems 2
56 Jay Crawford (Aus) Giant Asia Racing Team 1
57 Francesco Bellotti (Ita) Crédit Agricole 1
58 Paulo Barroso (Por) Vitória ASC 1
59 Abd Aziz Saiful Anuar (Mas) MNCF Development 1
60 Fabio Duarte (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 1
61 Miyataka Shimizu (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 1


Bjergkonkurrencen efter 5. etape
1 Anthony Charteau (Fra) Crédit Agricole 30 pts
2 Walter Pedraza (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 18
3 Koji Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 16
4 David George (RSA) South Africa 10
5 Yukiya Arashiro (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 10
6 Jose Serpa (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 8
7 Won Jae Lee (Kor) Korea National Team 8
8 Ghader Mizbani (Irn) Giant Asia Racing Team 6
9 Shinichi Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 4
10 Luis Rodriguez (Spa) Unibet.com 4
11 Yong Li Ng (Mas) Vitória ASC 4


Holdkonkurrencen efter 5. etape
1 Crédit Agricole 52.15.42
2 Giant Asia Racing Team 4.12
3 SouthAustralia.com 4.43
4 Team Slipstream 4.50
5 Tinkoff Credit Systems 6.24
6 Azad University Team 6.59
7 Nippo-Meitan Hompo 9.26
8 Skil Shimano 9.51
9 Serramenti PVC Diquigiovanni 10.50
10 Équipe Bouygues Telecom 11.14
11 Unibet.com 11.17
12 Française des Jeux 12.03
13 AG2R Prévoyance 13.00
14 Korea National Team 16.01
15 South Africa 19.00
16 Vitória ASC 20.03
17 Discovery Channel Marco Polo 20.22
18 MNCF Development 22.23
19 Polygon Sweetnice 22.31
20 Hong Kong Pro Cycling 28.47
21 Letua Cycling Team 31.09
22 Ceramiche Panaria Navigare 50.34
23 Malaysia National Team 55.26

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

TF GD Dorigo MO Biemmereti(1.1) 20/06

Giro dell'Appennino(1.1) 24/06

Giro di Basilicata(2.1) 24/06-27/06

Acht van Bladel(2.1) 25/06-27/06

Tour de France(2.UWT) 26/06-18/07

La Course by Le Tour de F...(1.WWT) 27/06

Axion SWISS Bank Gran Pre...(1.1) 27/06

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka Assos

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SÆT DIT TOUR-MANAGERSPIL - PRÆMIER FOR MINDST 80.000 KR