Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Loddo vandt igen

Loddo vandt igen

05. februar 2007 20:070

I dag blev 4. etape af Tour of Langkawi kørt. Etapen gik fra Gua Musang til Kota Bharu over 178.1 km. 130 ryttere stille til start efter gårdagens hårde etape, hvor meget tyder på at Credit Agricole rytteren Anthony Charteau af gjorde løbet.

Undervejs på etapen var der flere udbrud, men feltet gav dem ikke lang snor, og derfor endte etapen i en massespurt.

Alberto Loddo vandt dagens etape, hvilket er hans anden etapesejr i løbet. Loddo vandt etapen foran Maximilian Richeze (Ceramiche Panaria Navigare) og Daryl Impey (Sydafrika).


Resultat af 4. etape
1 Alberto Loddo (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 4.00.58
2 Maximilian Richeze (Arg) Ceramiche Panaria Navigare
3 Daryl Impey (RSA) South Africa
4 Brad Huff (USA) Team Slipstream
5 Sung Baek Park (Kor) Korea National Team
6 Msahiro Shinagawa (Jpn) Skil Shimano
7 Yukiya Arashiro (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
8 Nicholas Sanderson (Aus) SouthAustralia.com-AIS
9 Anuar Manan (Mas) Letua Cycling Team
10 Nickolay Trusov (Rus) Tinkoff Credit Systems
11 Ahmad Haidar Anwar (Mas) Letua Cycling Team
12 Mohd Zamri Salleh (Mas) Malaysia MNCF Development Team
13 Rupert Rheeder (RSA) South Africa
14 Julian Dean (NZl) Crédit Agricole
15 Sergey Kolesnikov (Rus) Unibet.com
16 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Unibet.com
17 Franck Renier (Fra) Equipe Bouygues Telecom
18 Francesco Tomei (Ita) Ceramiche Panaria Navigare
19 Artemiy Timofeev (Rus) Polygon Sweetnice
20 Se Yong Oh (Kor) Korea National Team
21 Elio Aggiano (Ita) Tinkoff Credit Systems
22 Johan Lindgren (Swe) Française des Jeux
23 Saiful Anuar Abd Aziz (Mas) Malaysia MNCF Development Team
24 Stijn Vandenbergh (Bel) Unibet.com
25 William Bonnet (Fra) Crédit Agricole
26 Pedro Costa (Por) Vitoria ASC
27 Gene Bates (Aus) SouthAustralia.com-AIS
28 Mohd Jasmin Ruslan (Mas) Malaysia MNCF Development Team
29 Julien Loubet (Fra) AG2r Prévoyance
30 Budi Santoso (Ina) Polygon Sweetnice
31 Shinichi Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
32 Ki Hong You (Kor) Korea National Team
33 Muhammad Fauzan Ahmad Lutfi (Mas) Malaysia National Team
34 Takashi Miyazawa (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
35 Micael Isidoro (Por) Vitoria ASC
36 Sergey Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria Navigare
37 Yan Dong Xing (Chn) Discovery Channel Marco Polo
38 Steffen Weigold (Ger) Tinkoff Credit Systems
39 Ian McLeod AFS Française des Jeux
40 Thomas Voeckler (Fra) Equipe Bouygues Telecom
41 Thijs Zonneveld (Ned) Discovery Channel Marco Polo
42 Jose Rujano (Ven) Unibet.com
43 Hossein Askari (Irn) Giant Asia Racing Team
44 Johannes Jacobus Kachelhoffer (RSA) South Africa
45 Anthony Charteau (Fra) Crédit Agricole
46 Sea Keong Loh (Mas) Discovery Channel Marco Polo
47 King Wai Cheung (HKg) Hong Kong Pro Cycling
48 Walter Pedraza (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
49 Wang Yip Tang (HKg) Hong Kong Pro Cycling
50 Mariusz Wiesiak (Pol) Nippo-Meitan Hompo
51 Jose Rodrigues (Por) Vitoria ASC
52 David Navas (Spa) AG2r Prévoyance
53 Paul Griffin (Irl) Giant Asia Racing Team
54 Gilberto Sampaio (Por) Vitoria ASC
55 Timmy Duggan (USA) Team Slipstream
56 David George (RSA) South Africa
57 Didier Rous (Fra) Equipe Bouygues Telecom
58 Mohd Hariff Salleh (Mas) Malaysia MNCF Development Team
59 Pol Nabben (Ned) Discovery Channel Marco Polo
60 S Moezeddin S Rezaei Khormizi (IRI) Iran National Team
61 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweetnice
62 Vyacheslav Dyadichkin (Kaz) Polygon Sweetnice
63 Alexandre Khatuntsev (Rus) Unibet.com
64 Kin San Wu (HKg) Hong Kong Pro Cycling
65 Michael Lange (USA) Team Slipstream
66 Yokihiro Doi (Jpn) Skil Shimano
67 Md Khairuz Abd Ghani (Mas) Letua Cycling Team
68 Koji Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
69 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux
70 Blaise Sonnery (Fra) AG2r Prévoyance
71 Jose Serpa (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
72 Laurent Lefevre (Fra) Equipe Bouygues Telecom
73 Jonathon Clarke (Aus) SouthAustralia.com-AIS
74 Lazlo Bodrogi (Hun) Crédit Agricole
75 Suhardi Hassan (Mas) Malaysia National Team
76 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Credit Systems
77 Jeong Seok Chung (Kor) Korea National Team
78 Niels Scheuneman (Ned) Unibet.com
79 Md Nor Umardi Rosdi (Mas) Letua Cycling Team
80 Chun Te Ching (Tpe) Giant Asia Racing Team
81 Benoit Poilvet (Fra) Crédit Agricole
82 Nicholas White (RSA) South Africa
83 Md Asril A Rahman (Mas) Letua Cycling Team
84 Anthony Brea (Ven) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
85 Michael Creed (USA) Team Slipstream
86 Yevgeniv Yakovlev (Kaz) Polygon Sweetnice
87 Jose Luis Arrieta (Spa) AG2r Prévoyance
88 Kilian Patour (Fra) Team Slipstream
89 Fallanie Ali (Mas) Malaysia National Team
90 Tiaan Kannemeyer (RSA) South Africa
91 Yoann Le Boulanger (Fra) Equipe Bouygues Telecom
92 Francesco Bellotti (Ita) Crédit Agricole
93 Yoshiyuki Abe (Jpn) Skil Shimano
94 Kam Po Wong (HKg) Hong Kong Pro Cycling
95 Kuan Hua Lai (Tpe) Giant Asia Racing Team
96 Mohd Rauf Nur Misbah (Mas) Malaysia National Team
97 Yong Li Ng (Mas) Vitoria ASC
98 Ghader Mizbani Iranagh (Irn) Giant Asia Racing Team
99 Hidenori Nodero (Jpn) Skil Shimano
100 S Mostafa S Rezaei Khormizi (IRI) Iran National Team
101 Amir Mustafa Rusli (Mas) Malaysia MNCF Development Team
102 Salvatore Commesso (Ita) Tinkoff Credit Systems
103 Sergey Klimov (Rus) Tinkoff Credit Systems
104 Fabien Patanchon (Fra) Française des Jeux
105 Kuei Hsiang Peng (Tpe) Giant Asia Racing Team
106 Miyataka Shimizu (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
107 Yoshimasa Hirose (Jpn) Skil Shimano
108 Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweetnice
109 Fabio Duarte (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
110 Paulo Barroso (Por) Vitoria ASC
111 William Ford (Aus) SouthAustralia.com-AIS
112 Chun Hing Chan (HKg) Hong Kong Pro Cycling
113 Tomoya Kano (Jpn) Skil Shimano
114 Md Nor Rizuan Zainal (Mas) Letua Cycling Team
115 Julio Alberto Perez Cuapio (Mex) Ceramiche Panaria Navigare
116 Sylvain Calzati (Fra) AG2r Prévoyance
117 Huub Duyn (Ned) Team Slipstream
118 Wesley Sulzberger (Aus) SouthAustralia.com-AIS
119 Shaun Higgerson (Aus) SouthAustralia.com-AIS
120 San Jin Lee (Kor) Korea National Team
121 Abbas Saeidi Tanha (IRI) Iran National Team
122 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
123 Belli. Wladimir (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
124 Mahdi Faridkovij (IRI) Iran National Team
125 Won Jae Lee (Kor) Korea National Team 2.15
126 Pierre Drancourt (Fra) Equipe Bouygues Telecom 2.36
127 Mohd Faris Abd Razak (Mas) Malaysia MNCF Development Team 2.59
128 Kai Tsun Lam (HKg) Hong Kong Pro Cycling 3.36
129 Amir Zargari (IRI) Iran National Team
130 Lilian Jegou (Fra) Française des Jeux


Samlet stilling efter 4. etape
1 Anthony Charteau (Fra) Crédit Agricole 13.26.41
2 Walter Pedraza (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 4.00
3 Thomas Voeckler (Fra) Equipe Bouygues Telecom 4.39
4 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Unibet.com 4.43
5 Ian McLeod AFS Française des Jeux
6 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Credit Systems
7 Julien Loubet (Fra) AG2r Prévoyance
8 Benoit Poilvet (Fra) Crédit Agricole
9 Sergey Kolesnikov (Rus) Unibet.com 4.45
10 Hossein Askari (Irn) Giant Asia Racing Team 4.47
11 Jose Serpa (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 4.48
12 Yokihiro Doi (Jpn) Skil Shimano
13 Wesley Sulzberger (Aus) SouthAustralia.com-AIS 4.50
14 Michael Lange (USA) Team Slipstream
15 Timmy Duggan (USA) Team Slipstream
16 David George (RSA) South Africa
17 Paul Griffin (Irl) Giant Asia Racing Team
18 Kuei Hsiang Peng (Tpe) Giant Asia Racing Team
19 Jonathon Clarke (Aus) SouthAustralia.com-AIS
20 Abbas Saeidi Tanha (IRI) Iran National Team
21 Ghader Mizbani Iranagh (Irn) Giant Asia Racing Team
22 Sergey Klimov (Rus) Tinkoff Credit Systems 5.05
23 William Bonnet (Fra) Crédit Agricole 5.20
24 Gene Bates (Aus) SouthAustralia.com-AIS 5.21
25 Francesco Bellotti (Ita) Crédit Agricole 5.23
26 Yoann Le Boulanger (Fra) Equipe Bouygues Telecom
27 Sung Baek Park (Kor) Korea National Team 5.24
28 Md Khairuz Abd Ghani (Mas) Letua Cycling Team 5.25
29 Huub Duyn (Ned) Team Slipstream 5.26
30 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 5.28
31 Thijs Zonneveld (Ned) Discovery Channel Marco Polo 6.16
32 Jose Luis Arrieta (Spa) AG2r Prévoyance 6.25
33 Shinichi Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
34 Tomoya Kano (Jpn) Skil Shimano 6.37
35 Koji Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 6.43
36 Amir Zargari (IRI) Iran National Team 6.51
37 Salvatore Commesso (Ita) Tinkoff Credit Systems 6.53
38 Amir Mustafa Rusli (Mas) Malaysia MNCF Development Team 7.05
39 Yong Li Ng (Mas) Vitoria ASC 7.10
40 Yukiya Arashiro (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 7.12
41 William Ford (Aus) SouthAustralia.com-AIS 7.16
42 S Mostafa S Rezaei Khormizi (IRI) Iran National Team 7.50
43 Shaun Higgerson (Aus) SouthAustralia.com-AIS 8.17
44 Yoshiyuki Abe (Jpn) Skil Shimano 8.44
45 Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweetnice 10.45
46 Jose Rodrigues (Por) Vitoria ASC 10.59
47 Yevgeniv Yakovlev (Kaz) Polygon Sweetnice 11.01
48 Vyacheslav Dyadichkin (Kaz) Polygon Sweetnice 11.03
49 Won Jae Lee (Kor) Korea National Team 11.14
50 Kuan Hua Lai (Tpe) Giant Asia Racing Team 11.35
51 Jose Rujano (Ven) Unibet.com 12.02
52 Daryl Impey (RSA) South Africa 12.04
53 Lilian Jegou (Fra) Française des Jeux 12.08
54 Lazlo Bodrogi (Hun) Crédit Agricole
55 Steffen Weigold (Ger) Tinkoff Credit Systems 12.09
56 Stijn Vandenbergh (Bel) Unibet.com 12.10
57 Micael Isidoro (Por) Vitoria ASC
58 Se Yong Oh (Kor) Korea National Team
59 Pol Nabben (Ned) Discovery Channel Marco Polo
60 Gilberto Sampaio (Por) Vitoria ASC
61 Didier Rous (Fra) Equipe Bouygues Telecom
62 Niels Scheuneman (Ned) Unibet.com
63 Kam Po Wong (HKg) Hong Kong Pro Cycling
64 Blaise Sonnery (Fra) AG2r Prévoyance
65 Fabien Patanchon (Fra) Française des Jeux
66 Paulo Barroso (Por) Vitoria ASC
67 Tiaan Kannemeyer (RSA) South Africa 12.11
68 Yan Dong Xing (Chn) Discovery Channel Marco Polo 12.13
69 Franck Renier (Fra) Equipe Bouygues Telecom 12.14
70 Artemiy Timofeev (Rus) Polygon Sweetnice
71 Julian Dean (NZl) Crédit Agricole
72 Johannes Jacobus Kachelhoffer (RSA) South Africa
73 Ki Hong You (Kor) Korea National Team
74 Laurent Lefevre (Fra) Equipe Bouygues Telecom
75 David Navas (Spa) AG2r Prévoyance
76 Nicholas White (RSA) South Africa
77 Elio Aggiano (Ita) Tinkoff Credit Systems 12.21
78 Yoshimasa Hirose (Jpn) Skil Shimano
79 Michael Creed (USA) Team Slipstream 12.41
80 San Jin Lee (Kor) Korea National Team 13.11
81 Saiful Anuar Abd Aziz (Mas) Malaysia MNCF Development Team 13.26
82 Kin San Wu (HKg) Hong Kong Pro Cycling
83 King Wai Cheung (HKg) Hong Kong Pro Cycling 13.29
84 Fabio Duarte (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 13.37
85 Msahiro Shinagawa (Jpn) Skil Shimano 14.12
86 Chun Hing Chan (HKg) Hong Kong Pro Cycling 14.24
87 Mohd Faris Abd Razak (Mas) Malaysia MNCF Development Team 15.09
88 Belli. Wladimir (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 15.16
89 Muhammad Fauzan Ahmad Lutfi (Mas) Malaysia National Team 15.18
90 Julio Alberto Perez Cuapio (Mex) Ceramiche Panaria Navigare 16.06
91 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweetnice 17.02
92 Md Asril A Rahman (Mas) Letua Cycling Team 17.48
93 Sea Keong Loh (Mas) Discovery Channel Marco Polo 17.57
94 Md Nor Umardi Rosdi (Mas) Letua Cycling Team 18.14
95 Pierre Drancourt (Fra) Equipe Bouygues Telecom 18.46
96 Maximilian Richeze (Arg) Ceramiche Panaria Navigare 22.03
97 Sergey Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria Navigare 22.23
98 Budi Santoso (Ina) Polygon Sweetnice 22.47
99 Mahdi Faridkovij (IRI) Iran National Team 23.51
100 Alberto Loddo (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 24.45
101 Anuar Manan (Mas) Letua Cycling Team 25.09
102 Mohd Jasmin Ruslan (Mas) Malaysia MNCF Development Team
103 Nickolay Trusov (Rus) Tinkoff Credit Systems 25.10
104 Mohd Rauf Nur Misbah (Mas) Malaysia National Team 25.18
105 Mohd Hariff Salleh (Mas) Malaysia MNCF Development Team 25.24
106 Nicholas Sanderson (Aus) SouthAustralia.com-AIS 25.33
107 Francesco Tomei (Ita) Ceramiche Panaria Navigare
108 Takashi Miyazawa (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
109 Johan Lindgren (Swe) Française des Jeux
110 Wang Yip Tang (HKg) Hong Kong Pro Cycling
111 Mariusz Wiesiak (Pol) Nippo-Meitan Hompo
112 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux
113 Jeong Seok Chung (Kor) Korea National Team
114 Anthony Brea (Ven) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
115 Hidenori Nodero (Jpn) Skil Shimano
116 Rupert Rheeder (RSA) South Africa 25.55
117 Suhardi Hassan (Mas) Malaysia National Team 26.10
118 Alexandre Khatuntsev (Rus) Unibet.com 26.13
119 Miyataka Shimizu (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 26.22
120 Mohd Zamri Salleh (Mas) Malaysia MNCF Development Team 26.50
121 Fallanie Ali (Mas) Malaysia National Team 26.55
122 Pedro Costa (Por) Vitoria ASC 27.06
123 Md Nor Rizuan Zainal (Mas) Letua Cycling Team 27.16
124 Brad Huff (USA) Team Slipstream 27.19
125 Sylvain Calzati (Fra) AG2r Prévoyance
126 Ahmad Haidar Anwar (Mas) Letua Cycling Team 27.42
127 S Moezeddin S Rezaei Khormizi (IRI) Iran National Team 27.46
128 Kilian Patour (Fra) Team Slipstream
129 Kai Tsun Lam (HKg) Hong Kong Pro Cycling 29.09
130 Chun Te Ching (Tpe) Giant Asia Racing Team 31.56


Pointkonkurrencen efter 4. etape
1 Alberto Loddo (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 43 pts
2 Maximiliano Richeze (Arg) Ceramiche Panaria Navigare 42
3 Brad Huff (USA) Team Slipstream 32
4 Daryl Impey (RSA) South Africa 31
5 Nikolai Trusov (Rus) Tinkoff Credit Systems 31
6 Koji Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 26
7 Sung Baek Park (Kor) Korea National Team 25
8 William Bonnet (Fra) Crédit Agricole 20
9 Luis Rodriguez (Spa) Unibet.com 19
10 Anthony Charteau (Fra) Crédit Agricole 18
11 Nicholas Sanderson (Aus) SouthAustralia.com 18
12 Mashahiro Shinagawa (Jpn) Skil Shimano 16
13 Ahmad Haidar Anuawar (Mas) Letua Cycling Team 16
14 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom 15
15 Walter Pedraza (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 14
16 Sergey Kolesnikov (Rus) Unibet.com 13
17 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom 13
18 Yukiya Arashiro (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 12
19 Julian Dean (NZl) Crédit Agricole 12
20 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Credit Systems 11
21 Rupert Rheeder (RSA) South Africa 10
22 Julien Loubet (Fra) AG2R Prévoyance 9
23 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweetnice 9
24 Shinichi Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 8
25 Benoît Poilvet (Fra) Crédit Agricole 8
26 Manan Anuar (Mas) Letua Cycling Team 8
27 Stijn Vandenbergh (Bel) Unibet.com 7
28 Ian McLeod (RSA) Française des Jeux 7
29 Yokihiro Doi (Jpn) Skil Shimano 6
30 Takashi Miyazawa (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 6
31 Salleh Mohd Zamri (Mas) MNCF Development 6
32 Md Nor Rizuan Zainal (Mas) Letua Cycling Team 6
33 Hossein Askari (Irn) Giant Asia Racing Team 5
34 Tiaan Kannemeyer (RSA) South Africa 5
35 Kilian Patour (Fra) Team Slipstream 5
36 Jose Serpa (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 5
37 Wesley Sulzberger (Aus) SouthAustralia.com 5
38 Gene Bates (Aus) SouthAustralia.com 5
39 Amir Zargari (Irn) Azad University Team 5
40 Lilian Jégou (Fra) Française des Jeux 5
41 Franck Renier (Fra) Bouygues Telecom 5
42 Mike Creed (USA) Team Slipstream 5
43 Paul Griffin (Irl) Giant Asia Racing Team 3
44 Serguei Klimov (Rus) Tinkoff Credit Systems 3
45 Huub Duyn (Ned) Team Slipstream 3
46 Jose Rodrigues (Por) Vitória ASC 3
47 José Rujano (Ven) Unibet.com 3
48 Laszlo Bodrogi (Hun) Crédit Agricole 3
49 Jonathon Clarke (Aus) SouthAustralia.com 2
50 Won Jae Lee (Kor) Korea National Team 2
51 Steffen Weigold (Ger) Tinkoff Credit Systems 2
52 Yan Dong Xing (Chn) Discovery Channel Marco Polo 2
53 Jay Crawford (Aus) Giant Asia Racing Team 1
54 Francesco Bellotti (Ita) Crédit Agricole 1
55 Paulo Barroso (Por) Vitória ASC 1
56 Elia Aggiano (Ita) Tinkoff Credit Systems 1
57 Fabio Duarte (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 1


Bjergkonkurrencen efter 4. etape
1 Anthony Charteau (Fra) Crédit Agricole 30 pts
2 Walter Pedraza (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 18
3 Koji Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 16
4 David George (RSA) South Africa 10
5 Yukiya Arashiro (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 10
6 Jose Serpa (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 8
7 Won Jae Lee (Kor) Korea National Team 8
8 Ghader Mizbani (Irn) Giant Asia Racing Team 6
9 Shinichi Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 4
10 Luis Rodriguez (Spa) Unibet.com 4
11 Yong Li Ng (Mas) Vitória ASC 4


Holdkonkurrencen efter 4. etape
1 Crédit Agricole 40.30.21
2 Giant Asia Racing Team 4.12
3 SouthAustralia.com 4.43
4 Team Slipstream 4.50
5 Tinkoff Credit Systems 6.24
6 Azad University Team 6.59
7 Nippo-Meitan Hompo 9.26
8 Skil Shimano 9.51
9 Serramenti PVC Diquigiovanni 10.50
10 Équipe Bouygues Telecom 11.14
11 Unibet.com 11.17
12 Française des Jeux 12.03
13 AG2R Prévoyance 13.00
14 Korea National Team 16.01
15 South Africa 19.00
16 Vitória ASC 20.03
17 Discovery Channel Marco Polo 20.22
18 MNCF Development 22.23
19 Polygon Sweetnice 22.31
20 Hong Kong Pro Cycling 28.47
21 Letua Cycling Team 31.09
22 Ceramiche Panaria Navigare 50.34
23 Malaysia National Team 55.45

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Tour de Pologne(2.UWT) 05/08-09/08

Mont Ventoux Dénivelé C...(1.1) 06/08

Czech Tour(2.1) 06/08-09/08

Tour de Pologne(2.UWT) 05/08-09/08

Mont Ventoux Dénivelé C...(1.1) 06/08

Czech Tour(2.1) 06/08-09/08

HAMMER Limburg(2.1) 07/08-09/08

Tour de l'Ain(2.1) 07/08-09/08

Postnord UCI WWT Vårgår...(1.WWT) 08/08

Milano-Sanremo(1.UWT) 08/08

Postnord UCI WWT Vårgår...(1.WWT) 09/08

Critérium du Dauphiné(2.UWT) 12/08-16/08

Ladies Tour of Norway(2.WWT) 13/08-16/08

Great War Remembrance Race(1.1) 14/08

Tour de l'Avenir(2.NCUP) 14/08-19/08

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

CYKELHJELM? BLIV INSPIRERET, FIND FORHANDLER OG SPAR MANGE PENGE